Wojna Lotosowa. Tom 1. Tancerze burzy

Autor:

Jay Kristoff

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
446
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,79 zł
Nasza cena: 38,79 zł

Produkt niedostępny

"Tancerze burzy" to książka otwierająca bestsellerową serię fantasy dla młodzieży - "Wojna lotosowa". Wejdź w niezwykły świat, który łączy japońską tradycję i nowoczesną technologię. Daj się porwać pełnej magii historii o przyjaźni, miłości i poświęceniu. Szogun władający Wyspami Shima jest zaślepiony bogactwem i władzą. Wszystkie jego decyzje mają wspólny mianownik - osiągnięcie osobistych korzyści bez względu na cenę. W konsekwencji szogun doprowadził do rozwoju toksycznego przemysłu, który szkodzi ziemi i ludziom. Mieszkańców dodatkowo nęka wszechmocna Gildia, wymierzając surowe kary wszystkim podejrzewanym o Nieczystość.

W tej wyniszczonej i będącej już na granicy przetrwania krainie wraz z ojcem mieszka Yukiko. Sogun wymyślił im zadanie - mają odnaleźć mityczne stworzenie, gryfa. Od początku wiadomo, że to nierealne do wykonania, bo gryfy żyją już tylko w legendach. Jednak szogunowi nie można odmówić, to byłoby równoznaczne z wyrokiem śmierci. Zatem Yukiko i jej ojciec wyruszają na misję z góry skazaną na porażkę. Ta okaże się bardziej niebezpieczna niż niemożliwa.

Jay Kristoff, australijski pisarz, stworzył historię pełną nie tylko przygód i niebezpieczeństw, ale też emocji. Po książkę "Tancerze burzy" powinni sięgnąć ci fani młodzieżowej fantastyki, którzy szukają fabuły z powiewem świeżości. Połączenie nowoczesnych technologii z japońskimi mitami to coś nowego, dlatego efekt, jaki udało się osiągnąć autorowi, pozytywnie zaskakuje, a od książki z każdą stroną trudniej się oderwać. "Tancerze burzy" to pierwsza część cyklu "Wojna lotosowa". Ta historia tak wciąga, że od razu sprawdź kolejne: "Bratobójca" i "Głosząca kres".

Recenzje (12)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Cała seria jest rewelacyjna. Nie powiem ilość kartek w moim przypadku jest średnio uznana za pożądaną a z każdym tomem jest ich więcej .Prawdą jest ,że autor dokładnie wiedział jak chce przedstawić świat w ,którym żyją bohaterowie, przez co w jego dziełach znajduję się wiele opisów nie tylko miejsc ,ale i walk jakie miały tam miejsce.Dlatego w tym przypadku jestem uradowana ilością teksów opisowych,wręcz je pochłaniałam.

  Wykreowane postacie przez autora są tak zróżnicowane co powoduję ,że każdy znajdzie swojego ulubieńca . Oczywiście od razu pokochałam postacie Yukiko jak i potężnego tygrysa-Buruu. Bohaterka ma w sobie cechy które sprawiają ,że moje serce śpiewa z zadowolenia :odwagę,zadziorność jak i wrażliwość. Mimo powagi,napięcia jaki i smutku wypełniającej strony tej serii znajdziemy również wile scen przy ,których wpadniemy w nagły śmiech i z naszych ust nie będzie schodził tak zwany "banan". Kończąc polecam tą serie z czystym sumieniem. Gwarantuje Ci czytelniku ,że będziesz płakał,śmiał się ,poczujesz złość i niesprawiedliwość, ponieważ wejdziesz w skórę bohaterów i będziesz doświadczał ich uczuć, których nie zapomnisz nawet po zakończeniu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hej Słoneczka wy moje. Nie mam czasu, czytam książki. Jednakże chcę poświęcić chwilkę, by przedstawić serie, która mnie zachwyciła. Jest to fantastyka. Można powiedzieć, że gatunek łatwy, lekki i przyjemny. No nie do końca.

  Jay Kristoff w swojej serii "Wojny Lotosowe" stworzył niesamowity świat. Historia dzieje się na wyspach Shimy - czyli alternatywnej Japonii. W tej książce znajdziemy wierzenia japońskie, kulturę honoru i lojalności, feudalny ustrój, fanatyzm Gildii, która rządzi najważniejszym surowcem i wszystkim z nim związanym - lotosem.

  Książka zachwyciła mnie z wielu względów. Po pierwsze steampunkowy klimat. Doskonałe połączenie techniki i magii. Wielowarstwowe postaci, które sprawiają, że nie możemy obok nich przejść obojętni. Plastyczne opisy. Kiedy czytasz widzisz miejsca, smakujesz wręcz świat. Powiem tak, język w jakim jest napisana jest po prostu przepiękny. Tłumacz naprawdę miał co robić i myślę, że stanął na wysokości zadania.

  Seria zaczyna się jak Shogun Shimy wysyła ojca głównej bohaterki, by wytropił i złapał Tancerza Burzy. Oficjalnie ta rasa wyginęła, kiedy zaczął rządzić ziemią Lotos, który doprowadził do skażenia powietrza. Tancerz Burzy to Gryf. Wszyscy wiedzą, że misja jest w zasadzie samobójcza. Jeśli nie dostarczą gryfa, zabije ich shogun, a wiadomo, że gryfów już nie ma. Tak zaczyna się trylogia, w której skład wchodzą "Tancerz burzy", "Bratobójca" i "Głosząca kres".

  Jest to książka o poświęceniu, miłości, zdradzie, przyjaźni i chciwości oraz fanatyzmie, które niszczą świat. Jest to historia o rzuconym kamieniu, który wywołuje fale. Jest o bohaterce, która nie uważa się za bohaterkę. Jest to książka, która wciąga...jak lotos.

  Myślę, że warto też jest wspomnieć tutaj tłumacza - Jakuba Radzimskiego. Tłumaczenie jest mistrzowskie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  mrs-[Adres usunięty]

  Wojna
  Lotosowa otoczyła się szerokim kręgiem popularności. Zebrała bogate żniwo pochwalnych, nie pozytywnych, pochwalnych recenzji i wiernych fanów. Jedna z najlepszych serii fantasy. Cóż stworzył australijski pisarz Jay Kristoff, że fani fantastyki wypowiadają się o nim tak pozytywnie?

  ,,Szogun wysyła nas w pościg za arashitorą? Bezbożnym tygrysem gromu?’’

  W tym świecie niebo jest czerwone, a słońce przeświecające przez purpurowe chmury może wypalić oczy. Mieszkańcy wysp Shima zmuszeni są nosić ochronne gogle i aparaty oddechowe; fikuśne maszyny albo zwykłe skrawki materiału w zależności od majątku. Bowiem nie tylko patrząc w słońce można sobie zaszkodzić. Ulice wypełniają zanieczyszczenia; dym i osad- produkty uboczne przy przetwórstwie krwawego lotosu, na którym opiera się gospodarka. Ale dynamiczny rozwój mechaniki i cesarstwa ma swoją cenę. Mieszkańcy uzależnieni są od lotosowego dymu, zanieczyszczenia prowadzą do śmiertelnych chorób na szeroką skalę, postępuje wyjałowienie gleby. A brak użytkowych ziem oznacza jedno. Ekspansję. Wojnę.

  W obliczu nieuchronnej ekologicznej i społecznej katastrofy, szogun Yorimoto doświadcza wizji. Nowe tereny podbije w chwale, na grzbiecie gryfa. Za nic ma tłumaczenia, że nie widuje się ich na niebie. Pada rozkaz, by nadworny Łowczy złapał i spętał legendarne zwierzę wraz z dwójką swoich towarzyszy i córką. Spotkanie młodej łowczyni z gryfem okazuje się brzemienne nie tylko dla nich oboje, ale i dla znękanej krainy.

  ,,Nieliczni powinni bać się wielu.’’

  Zaczęło się okropnie. Za dużo niejasności, naleciałości japońskich i wrzucenie czytelnika w świat, który jest obcy, przez co na dłuższą chwilę traci się orientację. Skąd te zanieczyszczenia, co to za lotos, a yokai. Na początku obraca się za to za szybko, ale jak już nauczymy obsługiwać się maszynerię…

  To jesteśmy pod wrażeniem ile kół i zębatek sprawnie się tutaj obraca. I pomimo ogromnej różnorodności- jak spójną tworzą całość. Autor wymieszał przeszłość, czasy samurajów; z całym pietyzmem, kodeksem honorowym i mitologią japońską ze steampunkową przyszłością, dystopijną wizją świata, oplecionego przez trujące korzenie krwawego lotosu.

  Kreacja wysp Shima, rządzonych zdecydowaną ręką szalonego cesarza, sterującego stłamszonym, zastraszonym społeczeństwem, to przez mieszankę stylów dystopia jakiej wcześniej nie widziałam. Mieszkańcy przemykają chyłkiem niezdecydowani kogo unikać, ludzi cesarza czy członków Gildii Lotosu. Próbują być cicho, ale dławią się lotosowym pyłem. Atmosfera bezradności i obawy wypełnia zatłoczone ulice. I gdzieś tam, w zgliszczach i pyle, wśród zadeptanych żyć rodzi się iskra. Nadziei. Buntu.

  Główna bohaterka w sobie tę iskrę ma. Ma też sporo naiwności i zapalczywości, ale rewiduje swoje poglądy i rozwija się. Dostajemy młodą kobietę, która niektórych rzeczy nie rozumie, miota się, ale szuka. I znajduje własną drogę. Przy czym szanuje życie napotkane po drodze, nie rzuca się bezmyślnie na system i jego przedstawicieli. Potyka się, analizuje i wstaje. Dostajemy postać boleśnie ludzką, po nastoletniemu ułomną i wchodzącą w dorosłość z przekonaniem, że w pewnym momencie nie można być obserwatorem. Pałającą gniewem do ojca, mającą wyrzut do Kasumi, jego towarzyszki i traktującą nieco pobłażliwie poczciwego Akihito. Kristoff wykreował niektóre postacie może nieco schematycznie, zwłaszcza ekscentrycznego cesarza, ale Yukiko obroniła się zdecydowanie jako główna żeńska postać…

  Idąca w parze z tygrysem gromu, legendarną arashitorą, mitycznym gryfem. Bezbożną, pierwotną, nieokiełznaną siłą, która trzepotem skrzydeł, na których igrają błyskawice, rozdziera niebo. Okazuje się, że legendarna mara dysponuje znacznie szerszą świadomością niż jej powszechnie przypisywano. I że jest w stanie wejść w interakcje z człowiekiem. Duet zdecydowanie bardziej godny uwagi niż wojownicza, ale delikatna kobieta i buńczuczny adorator. Buńczuczne gryfy pochwalam całym sercem.

  ,,Śmierć jest łatwa. Każdy potrafi rzuć się na stos i zostać szczęśliwym męczennikiem. Prawdziwa próba to znieść cierpienie, które towarzyszy poświęceniu."

  Przy ładunku wydarzeń i tempie akcji, autor spokojnie mógłby pójść dalej z objętością i pochylić się nad pewnymi wątkami. Rozwinąć relacje i wyjaśnić niuanse, jakie pojawiły się wraz z kolejnymi postaciami i wydarzeniami, bo dzieje się sporo i szybko.

  Książka w pewien sposób nowatorka pod względem połączenia gatunków i tła- świata, jest przeciętna fabularnie. Długo zastanawiałam się co zgrzyta i wstrzymuje maszynę; kiedy zabierzemy historię i mitologię japońską, steampunk i gryfa jest schematycznie. Jest ciemiężyciel, jest kryzys i bunt. A jak jeszcze ciemiężyciel jest szalony, to komplet. Patrząc szerzej jest protagonista obdarzony niezwykłym darem, wielka miłość i spektakularny finał. Wydarzenia są nietrudne do przewidzenia i chociaż akcja nie jest jednoliniowa, to nie zaskakuje. Prawdopodobnie gdyby nie świetna oprawa i nieoczywiste połączenia, książka nie wzbudziłaby wielkiej sensacji.

  Z drugiej strony, gdyby każdy wschodzący autor zaczynał w podobny sposób, nie martwiłabym się, że trafię na czytelnicze rozczarowania i z większym optymizmem podchodziłabym do debiutów. Nawet jeżeli fabuła nie jest odkrywcza, a początek jest zbyt intensywny, to wykreowany świat i poruszający się w nim bohaterowie rekompensują pewne braki, które przy okazji debiutu nie są tak rażące. A styl i pomysł zapowiadają nie tylko zadowalającą, dalszą lekturę, ale niekonwencjonalne i bystre pióro, które tylko się wyostrzy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraźcie sobie krainę spowitą gęstym dymem o zapachu spalonych kwiatów. Krainę w której niebo ma kolor krwistej czerwieni, a słońce przebijające się przez purpurowe chmury świeci tak jasno, że może wypalić wam oczy. To właśnie Shima- wyspy zdominowane przez krwawy lotos. Ten piękny kwiat nie bez powodu nazywany jest „krwawym”. To koło napędowe całej gospodarki. Surowiec, który można przetworzyć na niemal wszystko, lecz najważniejsze jest paliwo zasilające wymyślne maszyny, które tworzą członkowie elitarnej Gildii Lotosu. Mieszkańcy Shimy są uzależnieni od oparów lotosowego dymu, ale również właśnie od paliwa, które dało początek dynamicznemu rozwojowi cesarstwa. Jednak nie ma nic za darmo. Lotos nie tylko zanieczyszcza powietrze i przenika do krwioobiegu wywołując okropne choroby, ale też wyjaławia glebę. Wkrótce w Shimie nie zostanie nawet jedno zdrowe, żyzne pole. Cesarstwo musi zacząć się rozrastać, a to oznacza jedno- wojnę.

  Cała Shima dzieli się na cztery części- każda przypisana jednemu klanowi- Tygrysa, Feniksa, Smoka i Lisa, ale wszystkimi rządzi jeden cesarz. Yoritomo, to szalony i niebezpieczny władca. Tyran, uważający się za równego bogom. Fabuła „Tancerzy burzy” rozpoczyna się w momencie, kiedy Yoritomo żąda od nadwornego mistrza łowczego, by sprowadził do jego pałacu Arashitorę- Tygrysa Burzy, na grzbiecie którego, zgodnie z wizją, którą ujrzał we śnie, ma wyruszyć na wojnę, jako najwspanialszy z władców. Problem w tym, że Tygrysy Burzy wymarły setki lat temu i teraz żyją jedynie w opowieściach, które usłyszeć można z ust pieśniarzy na rynku Shimy. Mistrz łowczy Masau, jego córka Yukiko i ich przyjaciele Kasumi i Akihito wyruszają na niemożliwą do wykonania misję. Choć wiedzą, że nie uda im się schwytać legendarnego gryfa, zdają też sobie sprawę, że odmowa cesarzowi oznacza natychmiastową śmierć. Okazuje się jednak, że ich podróż nie jest wcale tak bezowocna jak się spodziewali, a spotkanie z Tygrysem Burzy i nieoczekiwana więź jaka połączy Arasitorę i Yukiko, stanie się początkiem wielkiej przygody i ogromnych zmian dla całego cesarstwa.

  Jay Kristoff niesamowicie solidnie przygotował się do napisania tej trylogii. Jestem pod ogromnym wrażeniem struktury świata, szczegółowych opisów najdrobniejszych elementów cesarstwa i całej innowacyjnej, orientalnej wizji, ale… zdecydowanie czegoś mi tu zabrakło- wprowadzenia. Autor rzuca nas na głęboką wodę. Nie tłumaczy dlaczego Shima wygląda tak, a nie inaczej, skąd wziął się Krwawy Lotos, Gildia i Klany. Nie wiemy też jak wygląda świat poza Shimą. Czy to raczej dystopijna wizja, steampunkowa wersja przeszłości, czy równoległa rzeczywistość? Nie wiadomo. Ku mojemu ogromnemu rozczarowaniu, w trakcie lektury wcale się to nie wyjaśnia. Ważne elementy przedstawionego świata, jego fundamenty, spowija mgła, a my zostajemy wrzuceni w wir akcji, w świecie, którego do końca nie jesteśmy w stanie zrozumieć.

  Pierwsze 100 stron dłużyło mi się niemiłosiernie, a przeczytanie wieczorem jednego rozdziału działało jak zażycie silnej tabletki nasennej. Niby coś się działo, niby wokół piętrzyły się intrygi, ale wszystko było przytłumione mgiełką niezrozumienia, przez co nie robiło takiego wrażenia jak powinno. Jakby tego było mało, zewsząd niczym stado wściekłych os atakowały mnie japońskie słówka zbyt orientalne i podobne do siebie, by mimo częstego zerkania do słowniczka zapamiętać co oznaczają. Jednak w momencie kiedy już myślałam, że fenomen „Wojny Lotosowej”, ominie mnie szerokim łukiem, a lektura zanudzi mnie na śmierć, nagle coś zaskoczyło. Akcja ruszyła z kopyta, pojawiły się emocje, barwne opisy, a orientalny klimat zaczął dodawać historii uroku i przestał być męczący.

  Autorowi udało się wybrnąć z bałaganu jaki stworzył w mojej głowie. Poukładał wątki w logiczny i spójny ciąg, tchnął życie w Shimę i jej mieszkańców. Zadbał o przepiękne opisy, pełne akcji sceny, a nawet bogatą mitologię. Ostatecznie nie pozostałam obojętna na urok tej opowieści i pod wieloma względami mnie oczarowała. Nie mogę jednak nie wspomnieć jeszcze o kilu drażniących elementach. Biorąc pod uwagę jak drobiazgowo Jay Kritstoff opisuje otaczającą nas rzeczywistość, byłam naprawdę rozczarowana jak mało miejsca poświęcił charakterystyce postaci. Znamy ich wygląd i podstawowe cechy, ale jak dla mnie byli zbyt płascy i pozbawieni emocji, przez co nie potrafiłam w pełni się z nimi zżyć. Jedynie Tygrys Burzy i Yukiko dostali od autora więcej uwagi, ale to wciąż za mało by pociągnąć całość. Cios w samo serce autor zadał mi jednak partacząc kompletnie niewielki wątek romansowy, który mógłby byś pięknym dopełnieniem całości, a okazał się nic nieznaczącym, pozbawionym głębi epizodem.

  O CZYM? Zamykając okładkę „Tancerzy burzy” na myśl przychodziło mi tylko jedno słowo- wow. Autor ma niesamowitą wyobraźnię, przyjemny styl pisania i mnóstwo ciekawych pomysłów. Steampunkowo orientalny klimat, to coś z czym jeszcze w literaturze się nie spotkałam i bardzo spodobał mi się obraz jaki odmalował pod moimi powiekami Jay Kristoff. Choć w ostatecznym rozrachunku muszę przyznać, że książka bardzo mi się podobała i chętnie poznam dalsze losy bohaterów, nie mogę zapomnieć o okropnie męczącym początku i wielu drażniących elementach. Nie jest to powieść idealna, ale mam nadzieję, że w kolejnych tomach autor nadrobi wszystkie braki i da mi odpowiedzi na dręczące pytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jay Kristoff ostatnimi czasy zaskarbił sobie moją sympatię względem swych dzieł. Dotychczas jednak miałam styczność jedynie z jedną jego serią, w której skład wchodzą Nibynoc, Bożogrobie oraz Darkdawn, z czego ta ostatnia premierę polską, jak i amerykańską ma dopiero przed sobą. Jestem bardzo zaintrygowana twórczością tego amerykańskiego autora, postanowiłam więc zapoznać się ze wszystkim co dotychczas wyszło spod jego pióra. Jak jednak prezentuje się pierwszy tom trylogii Wojny Lotosowej, dla osoby, która wie jakim geniuszem kontrukcji świata oraz narracji, pochwalić może się Jay Kristoff?

  Pewnego razu, na jednej z wysp Shima, Yukiko oraz jej ojciec, dostają zlecenie od samego szoguna, który wymarzył sobie by zostać legendarnym Tancerzem Burzy. Problem tkwi jednak w tym, że gryf, którego mają schwytać jest gatunkiem wymarłym a wieści o jego domniemanym istnieniu, są cóż, przez wielu uważane za bajdurzenie... Mimo to, w opozycji mając jedynie śmierć z ręki brutalnego dyktatora, wyruszają w odległą podróż, która na dobre zmieni życie każdego z nich.

  Co jako pierwsze pragnęłabym zaznaczyć, to to, że seria opowiadająca o losach Mii Corvere zdecydowanie bardziej przypadła mi, na ten moment do gustu. Prostym wytłumaczeniem tego faktu, może być to, że zwyczajnie Tancerze burzy mieli swoją premierę wiele lat przed Nibynocą, co w sposób oczywisty wpłynęło na warsztat zaprezentowany w obu tych powieściach. Mimo to, inspirowana japońskim folklorem opowieść, mimo paru wad, również wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Przede wszystkim to konstrukcja świata oraz akcja zasługują na olbrzymią, jak to bywa u tego autora pochwałę.

  Mamy tutaj do czynienia ze światem niszczonym przez ludzką rękę. Światem, który obok mitycznych stworzeń oraz latających statków, zmaga się z problemami, które niebawem mogą dotyczyć także (a również częściowo ją dotyczą) naszej cywilizacji. W jednym momencie spotykamy na kartach powieści urządzenia, które funkcjonują w naszym, współczesnym świecie, by za kilka stron stanąć twarzą w twarz z mitycznym, pozornie tylko wymarłym stworem. To wymieszanie światów tworzy niesamowitą atmosferę, nawet mimo faktu, że fabularnie ta książka do wybitnie oryginalnych nie należy.

  Odnoszę wrażenie, że kilka dodatkowych rozdziałów, wiele by zmieniło, szczególnie w kontekście pewnych relacji, które w moim odczuciu zostały potraktowane po macoszemu. Które zbyt szybko zyskały ostateczną formę. Myślę, że pobawienie się tymi wątkami, dodanie kilku scen, umocniłoby poczucie realności przedstawianych wydarzeń. Czytając niektóre sceny odczuwało się swego rodzaju zgrzyty, pośpieszność kreślenia relacji oraz wydarzeń. Książka objętościowo jest naprawdę niewielka, co w ogólnym rozrachunku najbardziej działa na jej niekorzyść. Jestem w stanie jednak zrozumieć, że jako pierwsze dzieło z ręki pisarza, nie było stworzone przez tak sprawny w tworzeniu umysł, z jakim mamy do czynienia teraz.

  Książkę czyta się szybko oraz z zainteresowaniem. Bowiem w niej, mimo pewnej dozy schematyczności, można odnaleźć wiele fascynujących elementów. Przesiąkniętą kulturą Japonii historię, przestrogę przez skutkami braku ochrony i bezczeszczenia otaczającego nas środowiska, angażujących w swoje losy bohaterów oraz pędzącą akcję, która nie pozwala na dłużej oderwać się od lektury. Przede wszystkim, po dotarciu do ostatniej kartki, zapragnęłam zapoznać się z kolejnymi losami Yukiko i jej nadzwyczajnych przyjaciół. Wiem też do czego zdolny jest Jay Kristoff, dlatego wierzę, że kolejne tomy tej trylogii zwalą mnie z nóg. Że Tancerze burzy są jedynie obietnicą, wstępem do czegoś znacznie większego.

  Prawda jest taka, że kultura krajów Dalekiego Wschodu zwyczajnie nigdy mnie w jakimś ogromnym stopniu nie pociągała. Obawiałam się przez to, że Tancerze burzy zwyczajnie nie przypadną mi do gustu, ponieważ tematycznie nie znajdują się w rejonie moich zainteresowań. Mimo tego oraz paru wad, nie żałuję, że rozpoczęłam swoją przygodę z Yukiko. Mając do czynienia już z trzema książkami Jaya Kristoffa, mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z lepszych autorów fantastyki, z jakim w swoim życiu miałam do czynienia. Jego dzieła cechują się niebywałym konstruktem, intrygującymi bohaterami oraz atmosferą, którą ciężko opisać znanymi słowami. Jej trzeba dać się po prostu pochłonąć.

  Podsumowując, mogę na ten moment powiedzieć, że historia Yukiko zaczęła się interesująco, że na pewno sięgnę po kolejne tomy oraz, że niewątpliwie, śledząc wzrostową tendencję talentu pisarskiego autora, będą one lepsze od samego rozpoczęcia tejże historii. Tancerze burzy to przede wszystkim wciągająca, młodzieżowa fantastyka, której konstrukt świata skrywa niezliczone możliwości. Nie mogę się doczekać, by poznać je w najbliższym czasie, podczas lektury drugiej i trzeciej części trylogii. Wam przede wszystkim polecam zapoznać się z Jayem Kristoffem, w którejkolwiek z jego serii. To wspaniały pisarz o niesamowitej wyobraźni, którego książki przewyższają dzieła topowych autorów z gatunku. Przeczytajcie i pokochajcie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Wojna lotosowa. Tom 3. Głosząca kres 5/5 Nasza cena:
47,24 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna lotosowa. Tom 3. Głosząca kres

Trzeci tom serii Wojna Lotosowa, opowieść o ostatniej bitwie, która rozstrzygnie losy Gildii. Trylogia Wojna lotosowa to wzruszająca i tragiczna opowieść o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie. W tym świecie zaawansowana technologia przeplata się z japońską mitologią. Wyspy Shim a rządzone...
Audiobook Nibynoc. Tom 2. Bożogrobie mp3 0/5 Nasza cena:
30,66 zł 34,06 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Nibynoc. Tom 2. Bożogrobie mp3

Mia Corvere znalazła sobie miejsce pośród Ostrzy Naszej Pani od Błogosławionego Morderstwa, ale wielu członków Duchowieństwa Czerwonego Kościoła uważa, że na to nie zasłużyła. Jej pozycja jest niepewna, a w dodatku nadal daleko jej do pomszczenia brutalnej śmierci członków rodziny. Po...
Obsidio 0/5 Nasza cena:
38,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obsidio

Asha Grant uciekła na Kerenzę przed swoją przeszłością. Jednak przeszłość ją tam odnalazła. Dziewczynie udało się przeżyć inwazję Bei Techu i na Kerenzy dołączyła do tajnego, zdziesiątkowanego ruchu oporu. Cały czas stara się ocalić kogoś, kto ukrywa się w zakamarkach szpitala. Nie przypuszcza, że...
eBook Wojna Lotosowa. Tom 1. Tancerze burzy mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,79 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wojna Lotosowa. Tom 1. Tancerze burzy mobi epub

Wzruszająca i tragiczna opowieść o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie. Pierwsza część trylogii Wojna lotosowa wprowadza czytelników w świat wysp Shima, które, rządzone przez okrutnego szoguna, są na granicy przetrwania: toksyczny przemysł wyniszcza państwo, a władca dba wyłącznie o własne...
eBook Wojna Lotosowa. Tom 3. Głosząca kres mobi epub 0/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wojna Lotosowa. Tom 3. Głosząca kres mobi epub

Trzeci tom serii Wojna Lotosowa, opowieść o ostatniej bitwie, która rozstrzygnie losy Gildii. Trylogia Wojna lotosowa to wzruszająca i tragiczna opowieść o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie. W tym świecie zaawansowana technologia przeplata się z japońską mitologią. Wyspy Shima rządzone przez...
eBook Bezświt mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,58 zł 39,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Bezświt mobi epub

Epickie zakończenie międzynarodowego bestselleru „Kroniki Nibynocy" Jaya Kristoffa. Największe igrzyska w historii Bożogrobia zakończyły się najbardziej zuchwałymi mordami w dziejach Republiki Itreyańskiej. Mia Corvere, gladiatorka, zbiegła niewolnica i niesławna zabójczyni musi uciekać. Ponieważ...
Audiobook Nibynoc. Tom 2. Bożogrobie CD 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Nibynoc. Tom 2. Bożogrobie CD

Mia Corvere znalazła sobie miejsce pośród Ostrzy Naszej Pani od Błogosławionego Morderstwa, ale wielu członków Duchowieństwa Czerwonego Kościoła uważa, że na to nie zasłużyła. Jej pozycja jest niepewna, a w dodatku nadal daleko jej do pomszczenia brutalnej śmierci członków rodziny. Po...
Nibynoc. Tom 1 3/5 Nasza cena:
29,34 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nibynoc. Tom 1

W świecie, gdzie trzy słońca prawie nigdy nie zachodzą, początkująca morderczyni wstępuje do szkoły dla zabójców, planując zemstę na osobistościach, które zniszczyły jej rodzinę. Córka powieszonego zdrajcy, Mia Corvere, ledwie uchodzi z życiem po nieudanej rebelii jej ojca. Samotna i pozbawiona...
Audiobook Nibynoc. Tom 1 mp3 0/5 Nasza cena:
26,81 zł 29,79 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Nibynoc. Tom 1 mp3

W świecie, gdzie trzy słońca prawie nigdy nie zachodzą, początkująca morderczyni wstępuje do szkoły dla zabójców, planując zemstę na osobistościach, które zniszczyły jej rodzinę. Córka powieszonego zdrajcy, Mia Corvere, ledwie uchodzi z życiem po nieudanej rebelii jej ojca. Samotna i pozbawiona...
Przeklęci święci 4/5 Nasza cena:
34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przeklęci święci

Autorka uwielbianej tetralogii "Król kruków" powraca z kolejną powieścią dla młodzieży! Niektórych życzeń nie należy wypowiadać na głos. Pełna tajemnic książka o tym, czy warto wierzyć w cuda i czym dla każdego jest cud. W zagadkowym miasteczku Bicho Raro w stanie Kolorado mieszka trójka kuzynów....
Szklany tron. Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,22 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany tron. Tom 1

Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkolonym zabójcą, jednym z najlepszych, ale popełniła fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli Endovier. Książę Dorian składa jej ofertę. Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł królewskiego zabójcy....
Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia 5/5 Nasza cena:
30,23 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia

Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się...
Wybrane bestsellery
Diabeł stróż 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
Zadanie domowe 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadanie domowe

"Zadanie domowe" to wyjątkowa powieść dla młodych dorosłych, poruszająca temat eksterminacji Żydów. Niezwykła historia uczniów, których zadaniem jest wcielenie się w rolę nazistów, ukazująca obawy, uczucia i wewnętrzny bunt przed złem oraz dyskryminacją. Pan Bartley jest jednym z najbardziej...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
O psie, który uratował święta 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Hunter. Boston Belles. Tom 1 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hunter. Boston Belles. Tom 1

Hunter to pierwszy tom serii Boston Bells L.J. Shen. Poznaj dwoje nieustraszonych łowców i dowiedz się, które z nich zwycięży! Sailor miała w życiu jeden jasny cel – i znajdował się ON na samym środku tarczy strzelniczej. Ciężka praca i skupienie dały jej wymarzoną szansę na wyjazd na olimpiadę,...
Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,83 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2

Powieść sensacyjna mistrza kryminału. O czającym się w ludziach złu i o długach, które zawsze trzeba spłacać. Wilki to niewielka wieś zagubiona gdzieś nad jeziorem w województwie lubuskim. Miejscową społecznością wstrząsnęła tragedia, kiedy zamordowano tam młodą dziewczynę, której zmasakrowane, na...
Chąśba 0/5 Nasza cena:
27,57 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chąśba

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą...
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
26,38 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Uwikłana 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 0/5 Nasza cena:
25,17 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Święto ognia 4/5 Nasza cena:
29,66 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto ognia

Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula