Właśnie dziś, właśnie teraz

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
328
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,41 zł
Nasza cena: 28,04 zł 36,90 zł Taniej o: 24%

Słodko-gorzka opowieść obyczajowa przedstawiająca losy trzech kobiet. Trzy historie, które splatają się ze sobą i stawiają przed czytelnikiem pytanie o to, co w życiu jest najważniejsze. Sięgnij po "Właśnie dziś, właśnie teraz" Karoliny Wilczyńskiej.
Bohaterkami powieści są trzy kobiety w różnym wieku i w różnych momentach swojego życia. Nieco zgorzkniała Sabina pracuje na kierowniczym stanowisku w jednym z hipermarketów. Niestety po powrocie do domu nie może liczyć na relaks i spokój. Od lat, po śmierci matki samotnie, opiekuje się schorowanym i zniedołężniałym ojcem, co nie jest łatwe. Relacja między nimi jest bardzo toksyczna, mężczyzna odnosi się do córki w sposób skandaliczny, wyzywa ją i ma pretensje o wszystko. Sabina wciąż trwa przy nim, kierując się poczuciem obowiązku.
Sonia jest elegancką kobietą w średnim wieku, żoną Krzysztofa i matką nastoletniej Oli. Prowadzi z pozoru szczęśliwe, wręcz idealne życie u boku eleganckiego i przystojnego męża. Krzysztof jest głównie w pracy, a z Olą nie utrzymuje bliższych relacji.
Bronisława jest 70-letnią wdową po mężu alkoholiku. Zamiast liczyć na spokojne życie i wsparcie najbliższych, musi wciąż troszczyć się o swojego dorosłego syna, któremu nie śpieszno do pracy i który ma problemy z alkoholem. Matka usprawiedliwia go na każdym kroku.
Losy trzech kobiet krzyżują się w supermarkecie, gdy podczas wyprzedaży zabawek w hali targowej wybucha pożar. Jakie tragiczne skutki dla nich będzie miał ten wypadek? Co zmieni się w ich życiu? I czy tragedia zawsze oznacza koniec, czy też może być początkiem czegoś nowego i wyjątkowego?
Karolina Wilczyńska to polska pisarka, autorka literatury obyczajowej. Pisze o kobietach i dla kobiet. W swoim dorobku ma m.in. takie tytuły, jak "Performens", "Ta druga", "Anielski kokon", "Jeszcze raz, Nataszo", "Ja, kochanka" czy "Dasz radę, Nataszo". Popularność i uznanie przyniósł jej bestsellerowy cykl "Stacja Jagodno".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Totalne zaskoczenie.Rewelacyjnie opisana historia trzech kobiet.Książka smutna,refleksyjna,poruszająca.Jestem bardzo wymagającym czytelnikiem i dawno już w moje ręce nie wpadła tak dobrze napisana książka.Nie jest to jakieś mdłe czytadło jest to powieść dla miłośników dobrych ,mocnych obyczajów.Polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Właśnie dziś, właśnie teraz" to historia przedstawiająca losy trzech kobiet, które krzyżują się w trakcie nieszczęśliwego wypadku. Sabina rezygnuje z wszelakich uciech, aby każdą godzinę spędzać na pielęgnowaniu niedołężnego ojca, który nigdy nie wspiera jej dobrym słowem. Bronisława, wdowa po alkoholiku, zdaje się nie zauważać, że jej syn jest łudząco podobny do swego ojca - zagląda do kieliszka, awanturuje się, roztrwania pieniądze na każdym kroku, nie pracuje i nie ma na to ochoty. Matka jednak nieustannie tłumaczy jego zachowanie zbyt dobrym sercem, obwiniając jego kolegów o wszelkie nieszczęścia. Sonia będąca żoną bogatego i przystojnego mężczyzny, który swoim urokiem osobistym potrafi zdobyć serce każdej kobiety, cieszy się, iż posiada takie szczęście, co ukazuje się jedynie ułudą, gdy to mąż musi wesprzeć partnerkę. Każda z bohaterek ma swój krzyż, który musi dźwigać na plecach - czy któraś z nich zbuntuje się i przejrzy na oczy?

  "Bo czekanie nie jest złe. Każdy na coś czeka. Na coś lub na kogoś. Oczekiwanie jest przyjemne, ale jak każda przyjemność może stać się nałogiem. A wtedy podporządkowujemy mu całe swoje życie. Uzależniony chce tylko tego, na co czeka. Jest w stanie poświęcić wszystko, każdego, nawet samego siebie, byle tylko dostać to, czego pragnie. A dodatkowy kłopot z czekaniem polega na tym, że wielu ludzi czeka na to, czego nigdy nie dostanie. I gdzieś na dnie podświadomości zdaje sobie z tego sprawę, więc celem staje się samo czekanie. A wtedy jest jak opętany. Opętany czekaniem." *

  Ta powieść jest boleśnie realistyczna, dramatyczna, nostalgiczna i nieco smutna, jednak finał daje nadzieję. Tak to już w życiu bywa, że nie wszystkim się wiedzie, gdy inni zdają się posiadać wszystko, co najlepsze, jednak nieraz takie szczęście jest jedynie pokazowe. Z pewnością nie jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna, jednak losy bohaterek wciągnęły mnie tak mocno, że książkę dosłownie pochłonęłam. Jedyne zastrzeżenia mam odnośnie korekty, którą warto byłoby nieco bardziej dopracować, gdyż w książce niejednokrotnie pojawiają się błędy interpunkcyjne, a zamiana "ą" na "a" oraz "ę" na "e" jest bardzo częste i irytujące.

  Od małego jesteśmy uczeni, że należy pomagać innym, zatem robimy to, czasami nie widząc, że jesteśmy wykorzystywani. W końcu trzeba dochować rodzica, nawet jeśli ten poniża nas na każdym kroku, nie daje chwili wytchnienia i każe zapomnieć o własnych potrzebach. Tak samo wygląda relacja na linii matka-dziecko - niekiedy ciężko pogodzić się z tym, że nasz maluszek jest już kilkudziesięcioletnim człowiekiem, któremu nadal mamusia musi prać i gotować, dogadzając na każdym kroku i pożyczając pieniądze, bo synuś jest taki biedny, wrażliwy oraz łatwowierny. Podobnie sytuacja może wyglądać w związku małżeńskim, kiedy jedna ze stron nie ma pewności siebie i za wszelką cenę pragnie utrzymać swoją drugą połowę, trzymając się jej kurczowo i przymykając oczy na pewne sprawy. Strasznie trudne jest opamiętanie się w porę, więc niestety wielu z nas tkwi w takich chorych stosunkach z bliskimi. Ile dobra przyniosłoby odcięcie się, zapomnienie, zadbanie o siebie...

  Niejednokrotnie zachowanie głównych bohaterek irytuje, a człowiek ma ochotę potrząsnąć nimi i rzucić parę niewybrednych słów w ich stronę, jednak po dłuższym zastanowieniu dochodzi się do wniosku, że tak, moi drodzy, wygląda współuzależnienie. Niestety, wbrew pozorom, wiele osób cierpi na ową przypadłość, a uwikłanie się w niezdrową relację z drugim człowiekiem wydaje się najgorszą formą uzależnienia. Wiele siły, a przede wszystkim chęci, należy włożyć w to, aby uświadomić sobie problem i poprosić o pomoc, bo niewielkie szanse na wyleczenie mają ci, którzy wierzą, że poradzą sobie z tym sami. Nikt nie zniszczy nas tak jak drugi człowiek, ale też nikt nie wesprze nas i nie podniesie z głębin piekła, jeśli nie druga osoba.

  * cytat ze str. 322-323

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Karolina Wilczyńska ma w swoim dorobku już kilka pozycji, jednak moje pierwsze spotkanie z jej twórczością nastąpiło dzięki serii ,,Stacja: Jagodno", która przypadła mi do gustu. Postanowiłam skusić się na ,,Właśnie dziś, właśnie teraz" -najnowszą powieść pisarki.

  Cała historia zaczyna się wyprzedażą zabawek. Wiadomo, na takie okazje zlatują się tłumy ludzi. Nikt nie przewidział, że właśnie wtedy może wydarzyć się tragedia. Sabina, Bronisława i Sonia w mniejszym lub większym stopniu stały się ofiarami wypadku. Dodatkowo wszystkie trzy panie miały problemy rodzinne. Sonia - męża, który ciągle pracował, córkę, która mało z nią rozmawiała. Choć mieszkała w pięknym domu, po tragedii w supermarkecie zauważyła, że to nie daje szczęścia. Bronisława broniła prawie 50-letniego syna alkoholika, który podobno zawsze trafiał na niewłaściwych ludzi. Kobiecie było jej go żal, więc go utrzymywała. Sabina także nie miała lekko. Musiała zajmować się 90-letnim schorowanym ojcem, który nie doceniał jej starań. Czy trzy bohaterki mogły w jakiś sposób sobie pomóc?

  Książka prowadzona jest trzywątkowo. Dzięki temu możemy poznać losy trzech głównych bohaterek, choć myślę, że i tak najwięcej miejsca poświęcono Soni. Początek powieści nie wskazuje na to, co może się później wydarzyć. Karolina Wilczyńska stworzyła kolejną, refleksyjną i bardzo życiową pozycję, jednak bardziej do gustu przypadła mi pogodniejsza ,,Stacja: Jagodno".

  Odniosłam wrażenie, że autorka w publikacji starała się zawrzeć jak najwięcej ludzkich tragedii. Każda z pań jest dotknięta problemami, z którymi musi sobie radzić, w trakcie czytania dochodzą kolejne kłopoty, którym muszą sprostać. Wszystko napisane jest bardzo prostym językiem, nie ma tutaj monotonii i przydługich opisów.

  Bardzo podobało mi się zakończenie powieści, choć wcześniej pojawiło się kilka smutniejszych momentów. Nie ukrywam, że książka jest wciągająca, przeczytałam ją w jeden wieczór, jednak czegoś mi w niej zabrakło. Liczyłam na większy ładunek emocji, na to, że bardziej utożsamię się z bohaterkami. Niestety podejrzewam, że jest to powieść, która na bardzo długo nie zapadnie mi w pamięci.

  Niemniej, ,,Właśnie dziś, właśnie teraz" to pozycja, którą polecam czytelniczkom w różnym wieku. Mimo tego, że podobała mi się mniej niż ,,Stacja: Jagodno", warto się z nią zapoznać, by zobaczyć, że niespodziewany, czasem niemiły zbieg okoliczności może mieć bardzo duży wpływ na nasze dalsze życie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Codzienność i pewność nadejścia jutra przerywa pożar w hali handlowej. Część osób nie odnosi żadnych obrażeń, niektórzy są lekko potłuczeni, a paru zakupowiczów żegna się z życiem pod sterami gruzów. Trzy kobiety ocalałe z pożaru spotykają się w szpitalu, a potem próbują żyć z tym, co przyniósł im los. W przypadku Soni - niepełnosprawność.

  Karolina Wilczyńska zachwyca lekkością pióra i świetną kreacją bohaterów: sama nie wiem, kiedy przeczytałam tę książkę! Muszę jednak zdradzić, że momentami byłam nią zmęczona psychicznie - życia bohaterek nie są różowe i prowokują do paru przemyśleń... Ile można poświęcić dla dziecka? Co oznacza małżeńskie "w zdrowiu i w chorobie, aż do śmierci" i czy trzeba poświęcać własne życie dla najbliższych? Autorka po raz kolejny pokazała, że nie boi się trudnych tematów i doskonale rozumie uczucia kobiet. Właśnie dzięki temu książka jest pełna emocji.

  Autorka pisze o kobietach i dla kobiet, pragnąc poruszyć nie tylko serca, ale i rozumy... Każda z trzech bohaterek jest bowiem głęboko nieszczęśliwa i to wcale nie ze względu na zdrowotne konsekwencje pożaru, lecz przez mężczyzn! Syn, mąż, ojciec - każdy z nich na swój sposób tłamsi psychicznie i nie pozwala na szczęście, niszcząc poczucie własnej wartości. Mam wrażenie, że Karolina Wilczyńska do nas apeluje: dziewczyny, obudźcie się i właśnie dziś, właśnie teraz, zadbajcie o swoje dobro, bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro. Polecam tę książkę na spokojny wieczór: ku refleksji i przestrodze przed życiem poświęconym dla kogoś, kto na to nie zasłużył.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Jutro właśnie nadeszło 0/5 Nasza cena:
29,61 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jutro właśnie nadeszło

Słabości, grzechy główne, związki międzyludzkie, relacje rodzinne, zależności i uwikłania, opowiedziane przez pryzmat dzieciństwa, dojrzewania i dorosłości czterdziestolatki. Natalia, która nie wierzy w niebo, ale bywa w piekle, właśnie skremowała matkę. Pozostali jej: babka zagorzała katoliczka,...
Teraz się nie umiera 0/5 Nasza cena:
32,40 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz się nie umiera

„Teraz się nie umiera” to słowa jednej z bohaterek książki, wypowiedziane tuz po wojnie. Kobieta, do której są kierowane, chce zapomnieć o koszmarze, wrócić do życia. Nie zdoła. Tego, co wojna zrobiła z ludźmi, nie da się naprawić.
Dziś w dziewięćdziesiątą rocznicę 0/5 Nasza cena:
25,50 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziś w dziewięćdziesiątą rocznicę

Dziś, w dziewięćdziesiątą rocznicę? to ostatni, niedokończony projekt prozatorski Uwe Johnsona (1934?1984), jednego z największych i najoryginalniejszych pisarzy niemieckich XX wieku. Autor wraca tu do dziejów rodziny Cresspahlów, znanej także polskim czytelnikom z powieści ?Domniemania w sprawie...
Stacja Jagodno Tom 4 Serce z bibuły 5/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stacja Jagodno Tom 4 Serce z bibuły

Zapraszamy do magicznego miejsca w Górach Świętokrzyskich, w którym czas płynie inaczej… Jagodno stoi otworem przed każdą kobietą – pozytywna energia tego miejsca wypełni Twoje serce błogim ciepłem. Dom babci Róży zacznie odwiedzać mieszkanka Jagodna. Jadwiga po stracie męża musi sama zająć się...
Stacja Jagodno. Tom 1. Marzenia szyte na miarę 5/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stacja Jagodno. Tom 1. Marzenia szyte na miarę

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę”. Co łączy doktor Ewę z babcią Różą? Kto mieszka w tajemniczym dworku? Czy Tamara odnajdzie miłość? Jakie jeszcze sekrety skrywa urokliwe Jagodno w Górach Świętokrzyskich?„Stacja Jagodno” to nie tylko sielski krajobraz,...
eBook Stacja Jagodno Tom 4 Serce z bibuły mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,76 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Stacja Jagodno Tom 4 Serce z bibuły mobi epub

Zapraszamy do magicznego miejsca w Górach Świętokrzyskich, w którym czas płynie inaczej... Jagodno stoi otworem przed każdą kobietą - pozytywna energia tego miejsca wypełni Twoje serce błogim ciepłem. Dom babci Róży zacznie odwiedzać mieszkanka Jagodna. Jadwiga po stracie męża musi sama zająć się...
Audiobook Stacja Jagodno. Zaplątana miłość. mp3 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Stacja Jagodno. Zaplątana miłość. mp3

Audiobook, przy którym zapomnisz o własnych problemach Poddaj się urokowi głosu Laury Breszki i wybierz w podróż do uroczych zakątków i sielankowych klimatów. Jednak nie wszystko jest takie, jakim się wydaje... Urokliwa miejscowość w Górach Świętokrzyskich ma swoje tajemnice i sekrety. Tutaj czas...
eBook Stacja Jagodno Tom 3 Po nitce do szczęścia mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,76 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Stacja Jagodno Tom 3 Po nitce do szczęścia mobi epub

Trzecia część serii "Stacja Jagodno" Pozwól zabrać się w kolejną podróż do Jagodna - urokliwego miejsca w Górach Świętokrzyskich, które działa kojąco na duszę kobiety... Daj się przekonać, że prawdziwa przyjaźń i miłość są w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. Dlaczego żona wójta płacze...
eBook Ja, kochanka mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,76 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ja, kochanka mobi epub

"Fascynujący portret Geirmunda Heljarskinna i epoki, w której żył. Nie ma znaczenia, kim jest ona ani kim jest jej Ukochany. Liczą się tylko uczucia, emocje i pożądanie… Mieszanka zmysłowych wspomnień, faktów i marzeń zamknięta w zapiskach kobiety zakochanej bez pamięci. Miłość w jej życiu zjawiła...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula