Wioska kłamców

Autor:

Hanna Greń

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,56 zł
Nasza cena: 25,23 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

Życie składa się z ciągu wydarzeń, które niosą ze sobą rozmaite konsekwencje.

Szczęśliwe momenty pełne słodyczy i optymizmu mieszają się z gorzkimi, które wzbudzają w nas głęboki smutek, żal i poczucie dojmującej niesprawiedliwości. Często motywują one do tego, by wziąć los we własne ręce i za wszelką cenę dopiąć swego. Sięgnij po książkę pod tytułem "Wioska kłamców”, którą napisała Hanna Greń i przekonaj się, jak daleko można zabrnąć, by odkryć prawdę na temat bliskich!

Dioniza Remańska to kobieta, której życie nie oszczędzało. Niegdyś spełniała się w zawodzie policjantki, ale teraz nie może znaleźć zatrudnienia, a na dodatek ma za sobą nieudane małżeństwo. Straciła również swojego ojca, komendanta policji, którego zamordowano dwa lata temu. Choć sprawców pojmano i zamknięto w więzieniu, Dioniza nie może pogodzić się z tym, co się stało, bowiem wcale nie jest przekonana o tym, że aparat sprawiedliwości wymierzył ją właściwym osobom. Postanawia rozpocząć własne śledztwo i wyrusza do niewielkiej wioski o nazwie Strzygom. Tam ma nadzieję znaleźć odpowiedzi na nękające ją pytania.

Kobieta próbuje wtopić się w tłum, jednak mała i zamknięta społeczność jest wyjątkowo skryta, nieufna i przepełniona intrygami. Czy jej instynkt rzeczywiście jej nie zawiedzie i rozwiąże dzięki niemu tę dramatyczną zagadkę? Kto jest prawdziwym mordercą? Niebezpieczeństwa wydają się czyhać na każdym kroku, jednak Dionizy to nie zraża. Czy słusznie?


Opinie o książce

Już po przeczytaniu pierwszych stron po prostu nie sposób się od książki oderwać. Gorąco polecam!

Ewa Kasprzyk

Zarwałam noc! Wybierzcie się do Strzygomia, odizolowanej od świata wioski, gdzie króluje zbrodnia. Nie będziecie chcieli wracać.

Marta Matyszczak


O autorce

Hanna Greń, autorka powieści, to popularna polska pisarka, która swoją karierę na rynku wydawniczym rozpoczęła w 2014 roku. Specjalizuje się w tworzeniu historii z następujących gatunków literackich: thriller, kryminał, literatura sensacyjna, romans oraz literatura obyczajowa. Jedną z jej największych pasji jest kryminalistyka, co znajduje odzwierciedlenie w powieściach, które wyszły spod jej pióra. Jak dotąd opublikowała już takie tytuły jak między innymi: "Otulone ciemnością”, "Cynamonowe dziewczyny”, "Uśpione królowe” czy "Popielate laleczki”.

Recenzje (9)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  RECENZJA PRZEDPREMIEROWA.

  PREMIERA
  KSIĄŻKI : 30.01.2020

  Duże miasta skrywają miliony tajemnic. Setki bloków, kamienic i domów, a w nich czają się mroczne sekrety mieszkańców. Anonimowość, na którą tak narzekają media, jest tutaj nie lada atutem. Zmiana maski trwa chwilę, osobowość jest jak sukienka, którą trzeba dopasować do konkretnej sytuacji. Gdy ktoś znika, rozpływa się po prostu w mlecznobiałych wyziewach metropolii tak niepostrzeżenie, jakby nigdy nie istniał i nawet statystyki nie odnotują większej straty.

  Mieszczuchy coraz częściej uciekają na wieś. Im dalej i głębiej w dzicz, tym lepiej. Mało kto bierze pod uwagę, że ta nieokiełznana zdawałoby się przestrzeń ma swoje własne demony. To, że nie są widoczne dla zmęczonych oczu miejskich cyborgów nie oznacza, że w pewnej chwili nie powstaną z grobów, by bronić swojej własności. Strzygi i skazańcy drzemiący w kolejnych pokoleniach nie spoczną nim nie zadbają o dochowanie swoich sekretów...

  Przenikanie w niewielką społeczność jest trudniejsze niż sądzisz. Wioska kłamców nawet nie stara się udawać, że jest przyjazna dla obcych. Przyciąga tylko tych, którzy prawdziwie zbłądzili. Jej szeregi są hermetyczne nawet jeśli w grę wchodzi morderstwo. Wielokrotnie mieszkańcy Strzygomia przekonali się, że nie warto ufać obcym. Poszukiwanie prawdy jest jak igranie z płomieniem. Można się ogrzać, ale można też śmiertelnie się poparzyć...

  „Wioska kłamców” zaskakuje mrocznym klimatem i siecią odniesień do słowiańskich wierzeń ludowych. Wszyscy wiemy, że to tylko historie niesione przez kolejne pokolenia, jednak w obliczu splotu zadziwiających sytuacji zaczynamy zastanawiać się, czy nie tkwi w nich ziarenko prawdy...

  Według wierzeń strzygi wysysały krew i wyżerały wnętrzności w odwecie za poniesione krzywdy. Kim mogą być zatem ich potomkowie? Główna bohaterka Dioniza Remańska będzie zmuszona zmierzyć się z siłą przesądów, fałszywych tropów i … samą sobą. Nie tak łatwo rozwiązuje się cudze problemy, gdy w ustach wciąż czuje się smak własnych porażek.

  Czy Dioniza znajdzie mordercę, a może popadnie w jeszcze większe tarapaty? Przekonajcie się jak najszybciej!

  Pani Hanna Greń „Wioską kłamców” otwiera nowy cykl, który w swych zamierzeniach będzie liczył dokładnie pięć tomów. Powieść jest świeża, bazuje na ciekawym pomyśle, który wyróżnia ją spośród innych książek. Liczę, że Autorka w kolejnych częściach nie zrezygnuje z czerpania z naszych własnych tradycji i wierzeń.

  Gorąco polecam!

  Blog Pod Małym Aniołem

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po książkę sięgałam z olbrzymim zaciekawieniem, gdyż słyszałam dużo dobrego, tak o tej pozycji jak i o autorce. Spodziewałam się zgodnie z tym, co słyszałam, mocnego kryminału, gdzie trup się gęsto ściele. Tymczasem bardzo się rozczarowałam.

  „Wioska kłamców” w moim odczuciu to powieść obyczajowa z lekką nutą kryminału. Nie ma tutaj bowiem mrocznej akcji, sensacji czy krwawych mordów. Nie ma seryjnych zabójców. Fabuła dotyczy doszukiwania się prawdy po latach i próby dojścia niewinności niesłusznie skazanych. Poruszone zostają przysłowiowe dojście do władzy po trupach oraz nieprawidłowości w funkcjonowaniu policji. Bardzo ciekawie jest sportretowana zaściankowość małej miejscowości, niechęć do obcych i niestety, ocena człowieka przez społeczeństwo, które już daną jednostkę spisało na straty. Niesprawiedliwość i układziki, które gonią układy. Tematy fajne i ciekawe,będące zawsze na topie, co zatem poszło nie tak? Ciężko mi ocenić. Być może to kwestia mojego nastawienia. Albo zwyczajnie styl pani Hanny mi nie odpowiada.

  Zamiast kryminalnych zagadek i mocnego kryminału otrzymałam sielsko-anielską opowieść, w której co prawda, postaci przewinęło się sporo, ale były mało wyraziste, mdłe i pozbawione charakteru. W nakreślonych sytuacjach bardziej zwracałam uwagę na opis, co jedzą bohaterzy niż na same ich dialogi. Główna bohaterka mnie bardzo irytowała, sprawiała wrażenie nastolatki, tymczasem przecież była dorosłą kobietą. Wszelkie rozmowy miedzy opisanymi postaciami były zbyt podkolorowane i według mnie mało realne. Styl prowadzenia fabuły przypominał troszkę bajkę. Historia niby trudna, a okraszona delikatnością.

  Obiektywnie rzecz biorąc książkę czytało się szybko i przyjemnie. Sam warsztat autorki jest w porządku i książka śmiało może stanowić miłą i lekką odskocznię od poważniejszych pozycji. Mnie jednak ta historia nie ujęła i szczerze mówiąc czytałam, by czytać. Książka nie podobała mi się. Ale to moja ocena, natomiast nie jest to zła pozycja. Dla mnie była poprawna. Wy możecie mieć inne zdanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Strzygi i kłamstwa

  Są takie miejsca na mapie, również na mapie Polski, które owiane są legendami, które mają za sobą wieki historii, których mieszkańcy mają do opowiedzenia wiele interesujących historii. I choć nie warto dochodzić ich logiki, często są one niespójne, to jednak różne wydarzenia – również mające miejsce obecnie – służą przypomnieniu sobie tych opowieści.

  Taką złą sławą objęta jest wioska Strzygom, nazwana „wioską kłamców”. Tu właśnie przyjeżdża Dioniza Remańska, była policjantka, obecnie pracująca dorywczo na strzelnicy. Przyjeżdża z pewną misją – pragnie odnaleźć prawdziwych zabójców swojego biologicznego ojca, komendanta Piotra Roszaka. Podobnie jak jej ojczym, również były policjant, Diona ma duże wątpliwości dotyczące winy aresztowanych mężczyzn, którzy zostali skazani w oparciu o dość mocno naciągane dowody.

  Skazani na dwadzieścia pięć lat więzienia Mariusz Drawicz oraz Bogdan Kotlarski, współwłaściciele zakładu mechanicznego, byli zaskoczeni nawet samym aresztowaniem. Okazuje się jednak, że na terenie ich warsztatu odnaleziono narzędzie zbrodni, znalazł się również świadek, który słyszał kłótnie dochodzącą z warsztatu. Błyskawicznie przeprowadzone dochodzenie, aresztowanie i proces wydaje się być modelowym działaniem służb policyjnych, ale budzi też wielkie obiekcje. Dlatego też, pragnąc odkryć prawdę, decyduje się na wyprawę, która również dla niej może okazać się niebezpieczna.

  Na czas prywatnego dochodzenia Diony, mieszka ona u charyzmatycznej „Mirabelki”, stołuje się u żon skazanych, które wciąż wierzą, że ich mężowie wkrótce wrócą do domu. W trakcie dochodzenia Diona poznaje przystojnego właściciela pizzerii, a także jego wojowniczą kobietę. Jak się okazuje, Leszek Hardy będzie miał najwięcej do powiedzenia w śledztwie, a to dzięki jego żonie (już wkrótce byłej) Justynie. Kobieta zarzucając Leszkowi brak zaradności oraz majątku bez wstydu informuje go o posiadaniu kochanka, a także … o rychłej szansie na wzbogacenie się. Justyna ma bowiem zamiar szantażować osobnika o nieznanej tożsamości, grożąc wyjawieniem prawdy o winnym śmierci Roszaka. Czy jej śmierć, na dodatek w pobliżu przeklętej chatki strachów, w której – jeśli wierzyć legendom – mieszkały niegdyś strzygi, ma związek z prowadzonym przez Dionę śledztwem? Czy zamordował ją mężczyzna, którego szantażowała? Czy ofiara jej szantażu padł prawdziwy morderca Roszaka?

  To tylko kilka pytań, które pojawiają się w trakcie lektury powieści pt. „Wioska kłamców”, autorstwa Hanny Greń. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona książka, to doskonała lektura dla wszystkich wielbicieli autorki i jej charakterystycznego stylu, a także dla tych czytelników, którzy cenią sobie kryminalne historie. Jak się okazuje, nieoficjalna nazwa wioski doskonale oddaje jej charakter i naturę mieszkańców. Podejrzliwe, zamknięte społeczeństwo, ukrywa wiele tajemnic, dla których ochrony jest w stanie wiele poświęcić. Dlatego też Diona stanie przed prawdziwym wyzwaniem, musi bowiem zdecydować w co ma wierzyć, kogo unikać, kto tak naprawdę jest jej przychylny, a kogo ma się wystrzegać.

  Mimo iż nie jest to najlepsza z powieści autorki, to jednak odnajdziemy w niej zarówno frapującą fabułę, jak i wspaniale wykreowanych bohaterów, obdarzonych „ciętym językiem”. Dzięki bystrej bohaterce, obdarzonej twardym charakterem i dość osobliwym poczuciem humoru, dialogi nabierają kolorytu. Do nawet dzięki nim warto po książkę sięgnąć, nawet jeśli sposób prowadzenia akcji nie do końca nas usatysfakcjonuje.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wioska kłamców" autorstwa Hanny Greń to moje pierwsze czytelnicze spotkanie z jej twórczością i to co mogę powiedzieć na pewno to nie ostatnie :)

  Dioniza Remańska to była policjantka, ma na koncie nieudane małżeństwo i wciąż ma problem ze znalezieniem pracy. Dwa lata temu jej biologiczny ojciec - komendant policji został zamordowany. Jego oprawcy zostali złapani i osadzeni w więzieniu na długie lata.

  Diona nie wierzy w ich winę i postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę. Wyrusza tym samym w podróż do małej wioski Strzygom, która owiana złą sławą i mroczną legendą nie zniechęca Remańskiej.

  Wioska oddana Strzygom to tajemnicza miejscowość, mała zamknięta społeczność, gdzie każdy każdego zna, a przeszłość i legendy o niej do dziś dnia uznawane są przez miejscowych za prawdziwe.

  Kiedy Dioniza dociera na miejsce próbuje ułożyć sobie plan działania. Najważniejszą kwestią jest ukrycie jej prawdziwego zamiaru pobytu w wiosce. Dojście do prawdy wydaje się być dalekie, tym bardziej, że wyrok już zapadł i można załóżyć, że nie ma tam czego szukać… A jednak…

  Autorka w prosty i przyjemny sposób prowadzi nas przez śledztwo Dionizy, poznajemy mieszkańców legendarnej wioski i ich skryte życie. Choć sprawa morderstwa komendanta wydaje się już przesądzona, a dotarcie do prawdy wręcz nie możliwe, to właśnie wtedy okazuje się w jaką czytelniczą grę bawi się z nami autorka.

  Ukryte kłamstwa, intrygi i chciwość to niektóre aspekty uzupełniające przeklęta wioskę.

  "Wioska kłamców" to pierwsza część zapowiadająca na bardzo ciekawą serię. Główna bohaterka jest kobietą silnie stąpającą po ziemi, z bagażem doświadczeń. Klimat książki miesza w sobie czarny humor i mroczność legendy o starych strzygach.

  W moim odczuciu jest to pozycja warta uwagi, nie oczywista i wciągająca od pierwszych stron. To było naprawdę przyjemne pierwsze czytelnicze spotkanie z autorstwem Hanny Greń, na pewno będę wyczekiwać kontynuacji.

  Dziękuję @czwartastronakryminalu za możliwość przeczytania!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kryminały to w ostatnim czasie zaraz po thrillerach najchętniej czytane przeze mnie książki. Odchodzę powoli od młodzieżówek i właśnie w tych gatunkach odnajduję się najlepiej. Czy ten tytuł spełnił moje oczekiwania?

  'Dam sobie głowę uciąć, że ci dwaj faceci siedzą za niewinność, i mam zamiar znaleźć prawdziwego sprawcę.'

  Dioniza zakończyła pracę w policji i jednocześnie rozpoczęła na własną rekę śledztwo, dotyczące morderstwa swojego ojca. W tym celu uadała się do Strzygomia, który potocznie nazywany jest Wioską kłamców. Czy kobiecie uda się odnaleźć prawdziwego mordercę i udowodnić niewinność mężczyzn, którzy do tej pory siedzą w więzieniu?

  Historia jest stosunkowo krótka i nieskomplikowana. Bohaterów także nie ma zbyt wielu, dzięki czemu nie ma szans, aby pogubić się podczas rozwiązywania zagadki. Sama historia zostaje przedstawiona już na pierwszych stronach i powoli jest rozwijana wraz z kolejnymi rozdziałami, które są stosunkowo długie. Przyzwyczaiłam się już do czytania książek, w których rozdziały mają około dziesięć do piętnastu stron, a tutaj jest ich każdorazowo prawie trzydzieści.

  Nieszczególnie wciągnęłam się w przedstawioną zagadkę. Nie przykładałam szczególnej wagi do jej rozwiązania, zatem nie było ono dla mnie zaskoczeniem. Udało mi się szczerze mówiąc już przed samym zakończeniem wytypować sprawców całej historii. A szoda, wolę kiedy ostatnie strony są zwrotem akcji i totalnym zaskoczeniem

  'Wniosek z tego, że wioska kłamców nie zawsze stoi murem przeciw zewnętrznemu światu. Na monolicie pojawiły się pęknięcia. Ciekawe, czy jedyne.'

  Książka jest ciekawa, jednak nie ma w sobie nic szczególnego. Trafiałam już na ciekawsze kryminały, od których wręcz nie mogłam się oderwać. Tutaj niestety zabrakło tego czegoś. Nie oznacza to jednak, że sama historia nie była ciekawa, bo to nieprawda.

  'Lata pracy w policji nauczyły Dionę, że nie powinna doszukiwać się logiki w działaniach przestępców, gdyż ci zazwyczaj kierowali się impulsem, nie zastanawiając się zbyt wiele nad skutkami.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Seksowny kłamca mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,56 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Seksowny kłamca mobi epub

Jak na dwoje ludzi o mieszanych uczuciach wobec randek i miłości bohaterowie zadziwiająco często lądują obok siebie nago. . . London Hughes bardzo pasuje taki styl życia: surfowanie, praca w barze, spotkania z przyjaciółmi oraz powolne dojrzewanie do tego, co chciałaby robić w życiu po studiach....
Kłamca audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
23,76 zł 27,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kłamca audiobook mp3

Znany, ale i kontrowersyjny warszawski dziennikarz Paweł Werens znów musi stawić czoła zbrodniom. Tym razem dotykają go bezpośrednio, ofiarami są bowiem jego najbliżsi. W spektakularny sposób zostaje zamordowany jego stryj Mariusz Werens wraz z żoną. Na plecach starszego mężczyzny oprawca zostawia...
Popielate laleczki 0/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Popielate laleczki

Dwudziestoletnia Beata Szymanowska, nazywana zdrobniale Tulą, przypadkowo otwiera wiadomość adresowaną do swojej matki, Astridy, i dowiaduje się, że ta jest szantażowana i że zgodziła się zapłacić żądaną kwotę. Tula nie wie, jakie informacje mógłby ujawnić prześladowca, jednak nie zamierza się z...
Otulone ciemnością 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Otulone ciemnością

W TRÓJKĄCIE BESKIDZKIM Mroczne powieści pełne zbrodni i tajemnic wywodzących się z ciemnej strony ludzkiej natury. Komisarz Benita Herrera staje przed zadaniem wytropienia seryjnego mordercy, którego ofiarami są wyłącznie kobiety. Policjantka decyduje się poprosić o pomoc przyjaciela z Wisły,...
Uśpione królowe 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uśpione królowe

Mroczne powieści pełne zbrodni i tajemnic wywodzących się z ciemnej strony ludzkiej natury. Sprzedawca Snów jest seryjnym zabójcą. Atakuje raz w roku, a jego ofiarami są młode kobiety ? do tego stopnia różniące się wyglądem i osobowością, że ich wybór wydaje się zupełnie przypadkowy. Zabija je z...
Wilcze kobiety. W Trójkącie Beskidzkim 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilcze kobiety. W Trójkącie Beskidzkim

Wilki zniknęły tak nagle, jakby rozwiały się w powietrzu, i gdyby nie ślady łap, wyraźnie widoczne na gładkiej powierzchni śniegu, gotowa by uznać ich widok za halucynację. Komisarz Daniel Laszczak i komisarz Roman Then pracują nad zdekonspirowaniem przestępczej grupy działającej w Bielsku-Białej....
Chodzi lisek koło drogi. Śmiertelne wyliczanki 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chodzi lisek koło drogi. Śmiertelne wyliczanki

Kiedy do gry wkracza zespół bielskich policjantów, oznacza to, że zabawa się skończyła. W okolicach Bielska-Białej ktoś w niezwykle brutalny sposób morduje prostytutki. Narzędziem zbrodni okazuje się skórzany pas z ciężką klamrą, jednak tym, co szczególnie zwraca uwagę podkomisarz Marioli...
Popielate laleczki 4/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Popielate laleczki

W TRÓJKĄCIE BESKIDZKIM Mroczne powieści pełne zbrodni i tajemnic wywodzących się z ciemnej strony ludzkiej natury. Dwudziestoletnia Beata Szymanowska, nazywana zdrobniale Tulą, przypadkowo otwiera wiadomość adresowaną do swojej matki i dowiaduje się, że ta jest szantażowana. Dziewczyna nie wie,...
Mam chusteczkę haftowaną. Śmiertelne wyliczanki 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mam chusteczkę haftowaną. Śmiertelne wyliczanki

Aspirant Konstanty Nakański prowadzi sprawę zabójstwa. Śledztwo przebiega opornie, gdyż policjant nie może znaleźć żadnego powodu, dla którego ktoś miałby pozbawić życia pewnego młodego mężczyznę. Jedyny ślad stanowi znaleziona na miejscu zbrodni chusteczka z ozdobnym haftowanym monogramem.Po...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula