Willa pod kasztanem. Tom 2. Światło o poranku

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Nasza cena: 21,95 zł 39,90 zł Taniej o: 45%

"Światło o poranku" to drugi tom cyklu "Willa pod kasztanem". Zobacz, jak tym razem poradzą sobie bohaterowie i czy silna wola oraz optymizm wystarczą, by pokonać przeciwności losu.

Czy prawdziwa miłość zawsze zwycięża i przychodzi wtedy, gdy najbardziej tego potrzebujemy? Bohaterowie powieści Krystyny Mirek mogą mieć, co do tego wielkie wątpliwości. Kalina, jak zawsze stara się, by wszystko w willi pod kasztanem było dokładnie tak, jak należy, a w sercach jej bliskich zagościł z dawna wyczekiwany spokój. Niestety, życie nie jest takie proste, jak może się wydawać. Antek staje przed koniecznością znalezienia sobie nowego zajęcia, choć wcale nie jest na to gotowy. Magda z kolei brutalnie zderza się z rzeczywistością, która nakazuje jej wrócić do pracy i co dzień patrzeć na byłego partnera, Konstantego u boku narzeczonej, Luizy, będącej jednocześnie jej szefową. Dorota tymczasem wreszcie przejrzała na oczy i chce za wszelką cenę zrobić coś ze swoim małżeństwem, zanim rzeczywiście będzie na to zbyt późno.

Jak rozwiążą się perypetie tych i pozostałych bohaterów, których Czytelniczka zna już doskonale z powieści "Światła w cichą noc"? Czy uda im się wreszcie odpowiednio poukładać sobie życie?

Krystyna Mirek skupia się głównie na tworzeniu książek obyczajowych. Dawniej zajmowała się nauczaniem w szkole, jednak obecnie to pisanie stanowi najważniejszą część jej życia zawodowego.
Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pod koniec grudnia czytałam "Światło w Cichą Noc" - powieść iście zimową, chociaż aura za oknem przypominała raczej wiosnę. Z kolei ostatnie dni marca tego roku (wraz z zakończeniem drugiego tomu cyklu Krystyny Mirek) przyniosły śnieg i wiatr urywający głowy. Dobrze, że chociaż w sercu nieco cieplej...

  W życiu naszych bohaterów doszło do wielu zawirowań, które zmieniły ich podejście do ogromu spraw. Magda musi zmierzyć się z szefową związaną z jej byłym ukochanym, Antek poszukuje nowej pracy, Bianka wraca do szarej rzeczywistości, braterska miłość Michała i Bartka jest wystawiona na próbę, a Dorota Mirska musi w końcu zawalczyć o siebie. W tym wszystkim jest także babcia Kalina, która pragnie szczęścia wszystkich dookoła...

  "Willa pod Kasztanem" to przyjemny cykl, który nie jest ambitny czy niezwykle porywający, ale czyta się go szybko i bezboleśnie. Nie jest zbyt lekki ani także za mocno naznaczony dramatami - wszystko jest odpowiednio wyważone, co bardzo doceniam. Co prawda, jest nieco zbyt cukierkowo, szczególnie, że wszyscy nagle nawracają się na kroczenie dobrą drogą, a zbacza z niej jedynie totalnie zła kobieta, ale... chyba właśnie tego oczekujemy od takich lektur.

  "Światło o poranku" uświadamia, że o prawdziwą miłość trzeba walczyć do upadłego, jeżeli wiemy, iż dana osoba jest naszą wymarzoną drugą połówką. Niekiedy tracimy szansę na przepiękną przyszłość tylko dlatego, że wstydzimy się odkryć swoich uczuć - zupełnie niepotrzebnie, bo tak naprawdę niczego nie stracimy, a możemy jedynie zyskać. Do tego warto doceniać małe rzeczy, bo to z nich składa się nasze życie. Nikt nie przeżyje go za nas, dlatego walczmy o siebie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Krystyny Mirek chyba nie trzeba przestawiać nikomu, to jedna z tych autorek, które tworzą polskie ikony literatury obyczajowej. Po jej książki sięgać można bez wcześniejszego zapoznania się z opisem, czy opiniami innych, ponieważ odgórnie mamy gwarancję dobrego stylu. "Światło o poranku" to kwintesencja smaku czytelniczego, jakiego możemy doznać podczas zapoznawania się z treścią. Jako druga część Willi pod Kasztanem świetnie dopełnia całość, zanurza czytelnika w rodzinnym cieple domowego ogniska. Mimo że książkę przeczytałam już jakiś czas temu, to trudno było mi wycisnąć z siebie emocje i rozstać się z bohaterami, którzy tak bardzo utknęli w moim sercu. Dopiero teraz siadając przy aromatycznej herbacie, owinięta w koc zanurzam palce w klawiaturze i daje ponieść się dojrzałym już odczuciom.

  Kiedy wydawnictwo Edipresse Książki zaproponowało mi zapoznanie się z tą propozycją, ucieszyłam się, bo miło było powrócić do starej Willi, gdzie babcia Kalina zasiewa spokój i miłość, a wszystkie pomieszczenia wypełnia zapach ugotowanej zupy bądź świeżo upieczonego ciasta. W tym miejscu wszelkie troski i zmartwienia odchodzą na bok, a problemy wydają się mniejsze. Kiedy jednak otworzyłam książkę, spotkało mnie ogromne deja vu, gdyż rozpoczęła się tak samo, jak egzemplarz czytany kilka dni wcześniej. Obie bohaterki łączył przykry zawód miłosny doznany w wigilię. Na szczęście szybko pozbyłam się tego poczucia, a historia od kolejnych zdań głęboko ryzowała emocje na moim sercu.

  Czasem miłość polega na tym, by być obok kogoś, często jednak jej miarą jest umiejętność usunięcia się na bok we właściwym momencie.

  Tak jak wspomniałam wyżej historia, rozpoczyna się od momentu, kiedy Magda Łaniewska zostaje porzucona w wigilijny wieczór, kiedy przygotowała kolację dla siebie i Konstantego. Ten natomiast postanawia zerwać zaręczyny z kobietą i zaręcza się ponownie z Luizą, bezwzględną szefową ich obu. To jeszcze bardziej komplikuje sprawy, bo Magdzie przychodzi dokonać konfrontacji w miejscu pracy. Konstanty czuje, że jego wybór był nieodpowiedni, dokonany pod chorą ambicję na pozór poukładanego ojca, który we wszystkim widzi interesy i stara się sprawiać wrażenie dobrego szefa i męża. Magda, choć nadal żywi uczucia do mężczyzny, to zdaje sobie sprawę, że raz na zawsze powinna o nim zapomnieć. W otarciu łez pomaga jej Babcia Kalina wraz z jej braćmi i Antkiem Milewskim, który powolnie zakochuje się w dziewczynie. Magda jednak nie jest do końca przekonana do chłopaka i jego przyrodniej siostry, która również przyjeżdża do Willi. Podejrzewa ich bowiem o chęć zagarnięcia spadku podobno ukrytego na strychu.

  Jednak wątek Magdaleny i Konstantego rozgałęzia się na pozostałych bohaterów, którzy zmierzyć muszą się z licznymi przeszkodami. Nie chce zdradzać całej fabuły, dlatego tylko napomnę, o czym także będziecie mogli przeczytać w książce Krystyny Mirek. Przede wszystkim rozwikłana zostanie historia trudnych relacji rodzinnych Milewskich, a także rodzice Konstantego staną przed trudną próbą swojego małżeństwa. Pojawi się też wątek miłosny, w którym uwikłani zostaną Michał, Bartek i Bianka, która zakocha się bez pamięci. Konstanty napotka nowy obiekt uczuć, który skłoni go do wyjścia spod skrzydeł zaborczego ojca. Luiza poniesie duże koszty swojej bezmyślności, a babcia Kalina w końcu odetchnie z ulgą o jej ukochane dzieci.

  Oprócz tego, że każda postać została wykreowana bardzo rzeczywiście, to szczególne relacje połączyły mnie z Magdą i Patrycją. Z pierwszą bohaterką połączył mnie ból po stracie bliskiej osoby, poczucie oszustwa i żalu. Wiem, jak trudno jest na nowo poukładać swoje życie, kiedy wszystko idzie nie tak. Natomiast Patrycja to moja imienniczka, która kontrastowała z moją osobą tak bardzo, że za wszelką cenę chciałam zrozumieć i poznać jej działania. Początkowo bezwstydna, arogancka nagle próbuje odkupić córce stracone lata i diametralnie się zmienia. Jej historia tak mnie, poruszyła, że zrobiło mi się jej autentycznie żal.

  "Światło o poranku" to piękna, wzruszająca i ciepła opowieść o miłości, codziennych zmaganiach i przeszłości, która często bywa rozpamiętywana przez wiele długich lat. Zanurzenie się w niej powoduje kilkudniowy zastój czytelniczy i kotłujące się emocje. Z czystym sercem mogę polecić ją każdemu. Na pewno nie będziecie żałować wyboru przeczytania serii Willa pod Kasztanem.

  Moja ocena: 10/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Krystyna Mirek dała się poznać ze świetnych powieści. Czy drugi tom serii ,,Willa pod Kasztanem", który można czytać jako oddzielną powieść też taki jest?

  Główni bohaterowie mają całkiem sporo trosk, z którymi muszą się zmierzyć. Magda rozstała się z Konstantym, który wybrał Luizę. Michał kocha się w Biance, ale nie wyznaje jej swoich uczuć. Jak by tego było mało, Magdzie wydaje się, że w plotkach może być nieco prawdy i wnuki chcą wykorzystać babcię. Czy tak faktycznie jest?

  Pierwszy tom serii czyli ,,Światło w Cichą Noc" bardzo mi się podobał. Nie ukrywam, że miałam względem kontynuacji całkiem spore oczekiwania. Jak już wspomniałam, tę powieść można czytać bez znajomości poprzedniej części, co uważam za duży plus. W tej publikacji autorka odkrywa przed czytelnikami garść informacji z przeszłości rodziców Bianki.

  Całość została napisana bardzo prostym, plastycznym językiem. Nie jest to może powieść od której nie można się oderwać, jednak nie ukrywam, że jej lektura mi się nie dłużyła i z całą powieścią zapoznałam się dość szybko. Jestem bardzo ciekawa, co wydarzy się w kolejnym tomie. Ten miał bardzo ciekawe zakończenie.

  ,,Światło o Poranku" to bardzo życiowa powieść o wzlotach i upadkach głównych bohaterów radościach i smutkach, przeszłości i teraźniejszości, z którymi muszą się zmierzyć. Zapoznajcie się z nią, gdy będziecie mieli wolny czas.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Krystyna Mirek jest autorką książek, którą poznałam dzięki książce "Światło w Cichą Noc", która stanowi pierwszą część serii Willi pod Kasztanem. Jeśli nie czytaliście recenzji tej książki zapraszam tu.

  "Światło o poranku" jest drugą częścią serii Willi pod Kasztanem, w której możemy poznać jak toczą się dalsze losy bohaterów. Autorka tak wykreowała akcję, że czytelnik poznaje wachlarz uczuć bohaterów m.in odrzucenie, zazdrość, kryzys małżeński miłość rodzinna, przyjaźń i wiele wiele innych.

  Akcja toczy się po wigilii, kiedy bohaterowie muszą wrócić do swoich codziennych obowiązków, muszą stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu. Jedynym dobrym duchem, który jednoczy wszystkich i który gromadzi wokół siebie wszystkich jest babcia Kalina - babcia Antka i Bianki. Magda ich sąsiadka po burzliwym rozstaniu z Konstantym nie umie zaufać i uwierzyć w miłość, a Michał jej brat nie wierzy w to, że komuś mógłby się podobać. Matka Konstantego próbuje sprzeciwić się ojcu i walczyć o siebie. Czy jej się uda? Sami zobaczcie....

  Książkę czyta się bardzo lekko i trudno jest się od niej oderwać. Nie wymaga ona od człowieka myślenia, ale wbrew tego porusza bardzo ważne i trudne tematy, które mogą pojawić się w życiu każdego człowieka. Jest to książka o przemijaniu, o tym, że w pewnym wieku trzeba rozliczyć się z przeszłością oraz, że o prawdziwą miłość trzeba walczyć aż do upadku sił...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wreszcie dotarła i do mnie kolejna część Willi pod Kasztanem, „Światło o poranku”. Książki pani Krystyny Mirek są niezwykle ciepłe i rodzinne, czy tym razem też tak będzie?

  Jej poruszające i ciepłe historie skradły już dawno moje serce, ciekawa była czy ta też będzie taka?

  Po przeczytaniu pierwszej części „Światło w cichą noc” nie mogłam już doczekać się kolejnej części. Ciekawa była co tym razem przygotowała nam autorka.

  Ciekawi jesteście co słychać u bohaterów?

  Jak można się domyślić, po świątecznej magii nie ma już ani śladu, wszyscy wracają do codziennej monotonii życia. Los jak się okazuje ma dla nich wiele niespodzianek i zawirowań.

  Tu na wysokości zadania oczywiście stanie babcia Kalina, która dalej będzie dobrym duchem obu domów. Będzie przygarniała pod swój dach tych, których kocha, będzie wspierała i pomagała dobrą radą. Jej wsparcia będą potrzebować niemal wszyscy. A ona jak tylko może będzie wspierała wszystkie „swoje” dzieciaki.

  Magda wraca do pracy, gdzie będzie musiała spotkać się z Konstantym, który po haniebnym rozstaniu, związał się z szefową. Ona będzie musiał spotykać tych dwoje codziennie w pracy. Jak sobie z tym poradzi? Czy da radę? Czy Konstanty jest już jej obojętny?

  Antek nadal szuka pracy, jego serce wyrywa się do Magdy. Czy uda mu się znaleźć w końcu wymarzoną pracę? Czy Magda spojrzy na niego łaskawszym okiem? Czy odwzajemni jego uczucie?

  Bianka wie, że czas wracać do Warszawy, jednak odwleka wyjazd, jak tylko może.

  Wie, że jej serce zostaje w Krakowie, że już nic nie będzie takie same.

  Bartek i Michał bracia, nierozłączni, nagle nie do końca się dogadują. Jaka jest tego przyczyna?

  Wiem, wiem wiele pytań, bez odpowiedzi. Jednak myślę, że to świetna zachęta do tego, żebyście sięgnęli po książkę. Chcecie przecież znać odpowiedź na te wszystkie pytania? Prawda.

  Będzie to na pewno cześć, w której nasi bohaterowie postarają się rozliczyć i pogodzić lub nie ze swoją przeszłością. Podjąć ważne życiowe decyzje, odnaleźć swoje miejsce w życiu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Willa pod kasztanami. Światło w cichą noc 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Willa pod kasztanami. Światło w cichą noc

Trwają przygotowania do świąt. Na osiedlu położonym na obrzeżach Krakowa lśnią tysiące świateł. Tylko dwa domy stoją ciemne. Przedwojenna willa i niewielki budynek obok niej.Antek Milewski wraca do domu po latach. Zostawia za sobą porażkę życiową i chce zacząć wszystko od nowa. Kiedy przekracza...
Światło między oceanami 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło między oceanami

Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu...
Światło i mrok 0/5 Nasza cena:
36,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło i mrok

Tokio, rok 1916. Onobu i Yoshio Tsuda, młodzi małżonkowie, którzy tylko pozornie wiodą przeciętne, codzienne życie, toczą miedzy sobą niedostrzegalną dla pobocznych obserwatorów wojnę. Gra pozorów opanowana przez obojga do perfekcji usypia czujność krewnych, ale za zamkniętymi drzwiami toczy się...
Podróżny i światło księżyca 0/5 Nasza cena:
19,73 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróżny i światło księżyca

Podróżny i światło księżyca należy do klasyki literatury węgierskiej. Bohaterem książki jest Mihály, trzydziestosześciolatek, który w czasie podróży poślubnej po Italii porzuca żonę i odbywa samotną wędrówkę prowadzącą go do lepszego zrozumienia siebie i źródeł własnych pragnień, do rozwiązania...
Historia światła 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia światła

„Fotografia ma swój patos, zresztą oddaje go już częściowo sama etymologia – termin fotografia składa się z greckich słów światło i pismo. Można powiedzieć, że jako fotografowie piszemy światłem”.Jego fotografie i słynne akty, które nazywał „snami o świetle i cieniu”, wyprzedzały czasy, w których...
Słodkie życie 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodkie życie

Kornelia Rudzka wreszcie opuszcza dom rodzinny. Nie jest to łatwe, jeśli spędziło się w nim prawie 30 lat. Kornelia nie wierzy w siebie, wyprowadzka to dla niej trudny krok. Na szczęście dziewczyna ma kilka pięknych marzeń, które dodają jej skrzydeł. Przed nią wielkie wyzwania, kilka trudnych...
Saga rodu Cantendorfów. Tom 1. Tajemnica zamku 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga rodu Cantendorfów. Tom 1. Tajemnica zamku

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle. Na zamku Cantendorf  w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra.. Cała okolica huczy od plotek. Czy winny jest tajemniczy właściciel posiadłości, jego kochanka, budząca lęk wiedźma, a może gospodyni sprawująca władzę na zamku?...
Jabłoniowy Sad T.2 Rodzinne sekrety 0/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jabłoniowy Sad T.2 Rodzinne sekrety

Otoczony jabłoniowym sadem dom rodziny Zagórskich znajduje się w niebezpieczeństwie. Kłopoty finansowe zmuszą Jana seniora rodu i właściciela księgarni do podjęcia dramatycznych decyzji. To zapoczątkuje rodzinną rewolucję. Jego córki bowiem zainspirowane jego postawą postanowią również zawalczyć o...
Saga rodu Cantendorfów. Tom 3. Prawdziwa miłość 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga rodu Cantendorfów. Tom 3. Prawdziwa miłość

Zamek Cantendorf długo skrywał  w swoich murach mroczną tajemnicę. Strażniczka sekretu wyjawia go przed śmiercią hrabiemu Aleksandrowi. Jeśli dziedzic ujawni poznaną prawdę, straci wszystko: majątek, tytuł i zamek. Skoro ostatni świadek umiera, mógłby milczeć. Jaką decyzję podejmie? Lady Isabelle...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula