Wilcze Leże

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (1)
Książka, op. miękka
za 29,02 zł
Nasza cena: 30,54 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

Czy to możliwe aby świat realny nie różnił się od świata fikcyjnego? Z Andrzejem Pilipiukiem, który wydał właśnie kolejny zbiór opowiadań - "Wilcze leże" jak najbardziej!

Autor po raz dziewiąty uraczył nas znakomitym utworem pod tytułem "Wilcze leże", w którym znalazło się dziewięć opowiadań i jedna krótka anegdota o beczce, które chciała zostać szlachcicem. Anegdota ta to rzecz, z której autor jest znany i lubiany. Bohaterem powieści jest Robert Storm, w którego życiu zajdą ogromne zmiany, gdy na jego drodze pojawi się piękna kobieta, która może zostać jego żoną.

Niestety ta historia nie potoczyła się tak przyjemnie, jak można się spodziewać i Robert poniesie gorzką porażkę, narażając się swoim przeciwnikom. Bohater postanawia więc uciec. Czy to jedyne dobre rozwiązanie? Jakie będą konsekwencje ucieczki przed problemami? Odpowiedz znajdziecie czytając "Wilcze leże". Ponadto w opowiadaniach poznamy historię doktora Skórzewskiego, którego możemy poznać już we wcześniejszych utworach autora oraz inspektora Piotra Nowaka z Wrocławia, który będzie miał niemały problem z mumią pochodzącą z Breslau. Znajdziemy tutaj również opowiadanie osadzone w czasie wojny, lecz nie skupiające się na niej bezpośrednio. Nie brakuje tutaj elementów fantastycznych, co oczywiście tylko ubarwia przedstawione historie.

Opowiadania Pilipiuka to przyjemna, niebanalna rozrywka, która wciąga już od pierwszej strony i nie odpuszcza do samego końca. Autor zaskakuje Czytelnika swoimi pomysłami i ich niecodzienną realizacją. Do każdego z opowiadań dostajemy dawkę świetnego poczucia humoru, którą tak uwielbiamy. Andrzej Pilipiuk to polski pisarz fantastyczny i publicystyczny. Człowiek, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Z wykształcenia został ON archeologiem, z zamiłowania łowcą meteorytów. Szczególnie znany jest z cyklu o Jakubie Wędrowyczu.
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  PILIPIUK W DOBREJ, KRÓTKIEJ FORMIE

  Pilipiuk się skończył. Mam takie wrażenie od kilku lat, ale nawet jeśli to prawda, wciąż trzyma się znakomicie. Dowodem na to nie są ani kolejne tomy jego opus magnum, czyli Jakuba Wędrowycza (które zresztą też wyewoluowały w poważniejsze, bardziej wulgarne prace), ani powieści (których autor nie kontroluje w pełni, zbaczając w dziwne rejony), ale opowiadania pisane na poważnie. Teksty z pogranicza horroru, utworów wojennych, fantastyki i przygody, krótkie, ale treściwe i naprawdę urzekające klimatem. Najnowszy zbiór takich właśnie historii, zatytułowany „Wilcze leże”, doskonale pokazuje, że Pilipiuk trzyma poziom i wciąż ma jeszcze coś do powiedzenia.

  Tytułowe „Wilcze leże” to historia dziewczyny, która mierzy się z trudami życia w wojennej codzienności. Nie na froncie, nie pośród walk, ale wśród biedy, strachu i obaw zagłuszanych przez ludzi na różne sposoby. A pośród tego wszystkiego jest on. Stary Mikołaj, który zbiera wszelkie mięsne ochłapy i zanosi na skraj lasu, karmić wilki, których praktycznie już nie ma. Tylko po co to robi?

  Opowiadanie to nie wyczerpuje bynajmniej tematu wojny i wilków dla tego zbioru, nie mniej śmiało można powiedzieć, że nie określa jednocześnie całej jego tematyki. Pilipiuk bowiem tak, jak przeskakuje pomiędzy różnymi epokami, tak również przenosi się z jednego tematu na drugi, łącząc je ze sobą, przeplatając i często żartując z konwencji, której zarazem składa hołd. Znajdziemy tu zatem tekst traktujący o dramatycznych wydarzeniach, jakie za PRL-u rozegrały się w jednym z domów czy historię znalezienia podczas wykopalisk mało znaczącej mumii.

  I tak właściwie zawodzi tylko jedno opowiadanie, które opowiadaniem ciężko tak naprawdę nazwać. To bowiem literacki żarcik, niewielki rozmiarami – zmieściłby się w SMS-ie, ale niestety nieudany. Ani śmieszny, ani ciekawy, ani nawet porządnie napisany. Pamiętajcie jednak, że to tylko jedna z czterystu stron, taka przysłowiowa łyżka dziegciu w beczce miodu. Bo choć Pilipiuk nazywany jest Wielkim Grafomanem, poważnymi tekstami, jakie tu prezentuje, pokazuje, że potrafi pisać – i wymyślać intrygujące, porywające fabuły. Oczywiście owa powaga nie jest przesadna, opowiadania nie stronią od humoru, satyry i lekkości, ale elementy te są stonowane, odpowiednio użyte i prezentujące naprawdę dobry poziom. I cóż z tego, że nie znajdziemy tutaj niczego odkrywczego, Pilipiuk bawi się motywami z literatury i kina przygodowego, czerpiąc pełnymi garściami z ich skarbnicy (a także własnych pasji i wiedzy), składając im jednocześnie hołd.

  W skrócie, po „Wilcze leże” naprawdę warto jest sięgnąć. To solidna lektura dla miłośników fantastyki, grozy i przygody w najróżniejszych jej odmianach, dobrze napisana i na dodatek zilustrowana w znakomity, realistyczny i przyjemny dla oka sposób. Lubicie Pilipiuka? A może macie ochotę na udany zbiór opowiadań w sam raz na wakacje? Sięgnięcie po ten tytuł będzie strzałem w dziesiątkę. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Światów Pilipiuka ciąg dalszy!

  Robert Storm i doktor Paweł Skórzewski powracają, by kolejny raz stanąć twarzą w twarz z nienazwanym. Oprócz nich spotykamy byłego policjanta Pawła Nowaka oraz Rachelę, młodą Żydówkę. Wszyscy oni są bohaterami dziewięciu opowiadań, które tworzą "Wilcze leże". Celowo piszę o dziewięciu, gdyż ostatnią "Szafę" trudno nazwać nawet opowiastką.

  Jak to u Andrzeja Pilipiuka bywa, opowiadania są różne, zarówno pod względem fabularnym, jak i jakościowym. Najmniej przypadł mi do gustu okręt flagowy tomu, tytułowe "Wilcze leże". Pomysł może i ciekawy, ale utwór przegadany, prawie bez akcji.

  Główną rolę w większości opowiadań odgrywa stary dobry Robert Storm. Autor poświęcił mu pięć opowiadań. Jak zwykle przyjdzie mu rozwiązywać zagadki, które wszyscy wokół uznali za nierozwiązywalne. I tak w "Odległych krainach" poszuka chłopaka, który w latach osiemdziesiątych zniknął z zamkniętego od wewnątrz mieszkania. Jakby tego było mało, chłopak był na wózku i sam na pewno nie byłby w stanie uciec. I co z tym zaginięciem ma wspólnego malutka wioska gdzieś w Peru? W "Lalce" naciśnie na odcisk ludziom, którzy takich rzeczy nie wybaczają. Storm zawsze powtarza, że nie ma wrogów. Myli się jednak. Chcąc przeżyć, musi na jakiś czas zniknąć. Wyrusza na długie wakacje. I tak trafia we włoskie Alpy, gdzie odnajduje zwłoki austriackiego żołnierza z czasów pierwszej wojny światowej. Zmarły ma przy sobie list, który prawie sto lat temu pisał do ukochanej. Storm nie byłby sobą, gdyby nie postanowił odszukać adresata. I co z tego, że ON nie żyje. "List z wysokich gór" zostanie doręczony.

  Mija rok i Storm wraca do domu. Od razu dostaje zlecenie, które bardzo mu odpowiada, choć jest z gatunku tych "nie ma szans". Ma odnaleźć zaginiony rękopis Kornela Makuszyńskiego "Drugie wakacje szatana". Rękopis zaginął podczas wojny i wszystko wskazuje, że spłonął. Robert Storm zrobi wszystko, co w jego mocy, by go odnaleźć. Opowiadanie to nosi tytuł " Cmentarzysko marzeń" i według mnie jest najlepszą pozycją w całym tomie.

  Równie dobrym jest utwór "Relikwiarz". Storm w klasycznym wydaniu. Jest zleceniodawca, jest zaginiony przedmiot więc jest i śledztwo. Z tą różnicą, że nasz poszukiwacz tym razem nie działa sam. Towarzyszy mu Magda, nowa sympatia, która podziela jego zainteresowania.

  Drugi z głównych bohaterów, doktor Skórzewski, powoli schodzi ze sceny. Tak przynajmniej ja to odbieram. Opowiadania z nim w roli głównej są dwa- "Promienie x" oraz "Ci, którzy powinni pozostać". Oba są dobre, utrzymane w stylu znanym z wcześniejszych utworów z doktorem w roli głównej. Temu drugiemu można zarzucić pewną wtórność, ale i tak uważam go za świetny.

  Na koniec były policjant Paweł Nowak i jego prywatne śledztwo w sprawie tajemniczego samobójstwa pewnego studenta. Tajemnicze, gdyż ofiara zmumifikowała się za życia. Czemu to zrobiła? I co z tym wszystkim wspólnego ma mumia pewnej egipskiej poetki, która spoczywa w magazynie wrocławskiego muzeum?

  "Wilcze leże" utrzymuje klimat i poziom wcześniejszych części, jednak nie robi kroku do przodu. Opowiadania są solidne, nie zaskoczą jednak czytelnika, który zna wcześniejszą twórczość pisarza. Humoru mniej w nich niż zazwyczaj, co nie znaczy, że nie ma go w ogóle, np. scena z topieniem manekina rozbawiła mnie do łez. Mimo tego lubię je. Są jak stary przyjaciel, którego znasz od dawna i który niczym cię nie zaskoczy. Zawsze możesz jednak na niego liczyć. I dlatego, jeśli tylko się pojawią kolejne tomy, na pewno trafią w moje ręce. Czytanie w pierwszej kolejności powinno sprawiać przyjemność, a tą Światy Pilipiuka gwarantują.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Andrzej Pilipiuk mówi o sobie "grafoman". Ma do tego absolutne prawo, jednak nie każdy musi się z nim zgodzić. Trzeba mieć talent i wyobraźnię pisarską, by opisywać tak wiele niesamowitych historii, a przy tym nie zanudzić czytelnika. Kolejne książki zaskakują pomysłowością, fantazją i naprawdę nie potrafią mi się znudzić. Już czekam na następną...

  "Wilcze Leże" nie zaskoczy, ani też nie rozczaruje fanów Pilipiuka i jego bohatera - Roberta Storma. Znów wplącze się w przygodę sprzed lat i otrze się o niebezpiecznych osobników mafii, ale też odbędziemy podróż w opowiadaniu "List z wysokich gór" z odległych Dolomitów do Szwecji, śladem listu z czasów I wojny światowej. Powód - iście romantyczny, ale nie mdli mnie, bo historia naprawdę ciekawa i cel wzniosły:

  "- Być może to jest bez sensu - przyznałem. - Ale ktoś musiał dostarczyć ten list i widocznie padło na mnie. Jestem Polakiem. My tak robimy".

  Ukazanie romantycznego charakteru duszy polskiej, tak bardzo niezrozumiałej w świecie. Walczyliśmy na wielu frontach, często za niewiele, albo - za nic. Mimo to wciąż gotowi bronić własnego kraju i niepodległości innych państw. Jednak w czasach pokoju, nie zważając na zaszłości, wciąż niosący pomoc i cześć pamięci bohaterów z odległych frontów. Czyż nie jesteśmy równi wobec śmierci? Czyż nie należy się wszystkim ludziom godny pochówek i spełnienie ostatniej woli? Tego nauczony jest każdy Polak rozumiejący ważność przesłania historycznych wydarzeń. W pewnym momencie nie liczy się wygrana, czy przegrana, tylko ludzie, którym potrzebna pomoc i ostatnia przysługa.

  Mafijne przygody zdarzą się w opowiadaniu "Lalka", pełnym żonglerki miejsca akcji - mieszkanie, staw z Maluchem, komenda policji, autobus, bazar, baza mafii, po "cygańskich ziółkach" przeskok w czasie i powrót na komendę. Wszystko to przez Malucha i seksowną lalę Izaurę. Więcej nie zdradzę, bo majstersztyk opowiadania przewyższa moje umiejętności recenzenckie.

  "Odległe krainy" balansuje na granicy fantastyki z zakresu przemieszczania się, teleportacji. Jednak autor zdaje się ostrzegawczo grozić palcem, że wszystko ma swoją cenę.

  Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze wspomnianymi tutaj opowiadaniami i kilkoma innymi, zawartymi w "Wilczym Leżu". Znów wyjątkowy autor napisał niesamowite historie dla wymagających czytelników.

  Andrzej Pilipiuk "Wilcze Leże"

  Wydawnictwo Fabryka Słów, Lublin 2017

  ISBN 978-83-7964-245-8

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -23%
  Reputacja

  Reputacja

  Lamus osobliwości, smak dawnych tajemnic. Mistrz opowiadań w najlepszej formie. Świetna reputacja tekstów Andrzeja Pilipiuka zawsze wyprzedza kolejne zbiory. Żyje własnym życiem, tworzy legendę i przysparza rzesze wiernych czytelników. Każde opowiadanie jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -23%
  Litr ciekłego ołowiu

  Litr ciekłego ołowiu

  Zbiory opowiadań tzw. „bezjakubowych“ to kawałek prozy pisanej bardziej na poważnie. Wśród krytyków uchodzą za najlepszą część twórczości Andrzeja Pilipiuka. Większość tekstów eksploruje tematykę historyczną. Jak w kalejdoskopie przewijają się mało znane epizody, artefakty innych epok, alternatywy...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -23%
  Carska manierka

  Carska manierka

  Krótkie i barwne historie utkane w niezwykłą kompozycję światów. Książki Andrzeja Pilipiuka już ponad dziesięć lat cieszą się wyjątkową popularnością wśród czytelników i, jak się okazuje, wciąż zyskują kolejnych wielbicieli. Potwierdza to trzecie miejsce w rankingu na najbardziej oczekiwanych...
  Ocena: 3/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -23%
  2586 kroków

  2586 kroków

  I znowu odliczamy 2586 kroków... Tylko tyle. I aż tyle. Opowiadanie po opowiadaniu. To już V wydanie antologii, w nowej okładce, bez Wędrowycza, za to ze znakiem firmowym Pilipiuka w postaci niepowtarzalnego humoru i zdumiewających pomysłów. Czternaście historii, z których wieje grozą i mrocznym...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,54 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -23%
  Rzeźnik drzew

  Rzeźnik drzew

  Ścina z nóg Samo mięcho, dwanaście fachowo sprawionych opowiadań w trzeciej autorskiej antologii Wielkiego Grafomana. Przetrącony kręgosłup ziemskiej cywilizacji. Terroryści. Rewolucjoniści. Łowcy zombiaków. Pokrzyżowane szyki. Mroczne śledztwa. Ci wspaniali Kozacy. Widokówka z Petersburga....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,54 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -23%
  Szewc z Lichtenrade

  Szewc z Lichtenrade

  Andrzej Pilipiuk kolejny raz rozkłada przed nami wachlarz opowieści z różnych miejsc, czasów i rzeczywistości alternatywnych. Kolejny raz bohaterowie zmierzą się z nienazwanym... W przededniu I wojny światowej doktor Skórzewski zostaje wplatany w kuriozalną aferę szpiegowsko-ornitologiczną....
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -23%
  Namiestnik. Materia prima. Tom 2

  Namiestnik. Materia prima. Tom 2

  Warszawa pod niemiecką okupacją, trwa I wojna światowa. Odepchnięta daleko na wschód rosyjska armia szykuje się do kontrofensywy, a tymczasem Rudnicki otrzymuje od Niemców propozycję nie do odrzucenia. Unikający mieszania się do polityki alchemik mimo woli zostaje wciągnięty do gry, w której stawką...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,54 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -32%
  Mężczyzna, który gonił swój cień. Millennium. Tom 5

  Mężczyzna, który gonił swój cień. Millennium. Tom 5

  Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,22 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -23%
  Czarownik Iwanow. Kroniki Jakuba Wędrowycza. Tom 2

  Czarownik Iwanow. Kroniki Jakuba Wędrowycza. Tom 2

  Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną obserwacją obyczajową. Ta ostatnia sprawia, że wszelkie potwory, demony i wampiry trapiące Jakuba Wędrowycza, są znacznie mniej przerażające niż...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,72 zł 34,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -23%
  Wampir z M3. Cykl z Wampirem. Tom 1

  Wampir z M3. Cykl z Wampirem. Tom 1

  Krwista historia pokolenia Born in the PRL Wyklęty powstań ludu ziemi, powstańcie których dręczy głód... A więc twierdzicie Obywatelu, że wampiry istnieją? Niby kraj socjalistyczny, ateizm w modzie, a tu taka wtopa. I jak tu się krzyżem odwijać? Jak wodą, tfu, święconą chlapać? A czosnek tylko...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,54 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
Warto zwrócić uwagę na...
Wezwijcie moje dzieci. Wilcza dolina. Tom 3 5/5 Nasza cena:
42,89 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wezwijcie moje dzieci. Wilcza dolina. Tom 3

Od kilkunastu lat Wilcza Dolina przygotowuje się na powrót wilkarów. Opiekunka jest zmęczona oczekiwaniem, odpowiedzialnością, strachem i niepewnością. DaWern wiedzie podwójne życie i wciąż nie jest pewne, po czyjej stronie stanie, gdy przyjdzie czas. Dziecko krwi Elleniale dorosło i jest gotowe...
Wilczy zew 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilczy zew

Świat umarłych stoi przed tobą otworem... Max dochodzi do siebie po tragicznych wydarzeniach w szpitalu, w których stracił mamę i brata. Żyje spokojnie w domu Carla, który obiecał Taylorowi zaopiekować się nim podczas jego nieobecności. Nad ranem niespodziewanie odwiedza ich kobieta w białej...
Wilcza godzina 4/5 Nasza cena:
36,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilcza godzina

Wilno A.D. 1905 Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony. Wilno wyrwało się ze szponów Imperium...
Wilcza pełnia. Luna. Tom 2 4/5 Nasza cena:
28,09 zł 39,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilcza pełnia. Luna. Tom 2

Zabito Smoka. Corta Hélio, jedna z pięciu rządzących Księżycem rodzinnych korporacji, została zniszczona. Rodzina się rozproszyła, wrogowie podzielili majątek między sobą. Minęło osiemnaście miesięcy. Ocalałe dzieci Cortów, Lucasinho i Luna, uzyskały ochronę potężnego rodu Asamoah, a Robson, który...
Idź i czekaj mrozów. Wilcza dolina. Tom 1 5/5 Nasza cena:
45,09 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idź i czekaj mrozów. Wilcza dolina. Tom 1

W świecie, gdzie puszczą włada leszy, w jeziorze żyją topielce, a nocami wśród chat przemykają zmory i strzygonie, młodziutka Venda musi stanąć na straży bezpieczeństwa mieszkańców Wilczej Doliny. Przyjdzie jej mierzyć się nie tylko z bogami czy stworzeniami nocy, ale znacznie groźniejszymi...
Początek: Wilcza Skóra. Opowieść o Vodimorze. Część 3 0/5 Nasza cena:
35,72 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Początek: Wilcza Skóra. Opowieść o Vodimorze. Część 3

"Opowieść o Vodimorze. Wilcza Skóra" to druga z kolei książka pod wspólną nazwą „Początek”. Powieść jest przeznaczona zarówno dla tych, którzy sięgają po nią po raz pierwszy, nie znając wcześniejszych pozycji z cyklu "Opowieść o Vodimorze", jak i dla tych, którzy już od jakiegoś czasu śledzą losy...
Drewniana Twierdza. Oko jelenia. Tom 3 4/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drewniana Twierdza. Oko jelenia. Tom 3

Zaprawdę powiadam ci, przeczytasz szybciej niż myślisz. Na początek nokaut. W kosmosie 3. "Oka" nie ma zmiłuj. Ucieczka do przeszłości to obóz przetrwania dla Marka, Staszka i Heleny. W XVI- wiecznej Norwegi krzyżują się bowiem drogi i interesy istot z różnych czasów,...
Czarownik Iwanow. Kroniki Jakuba Wędrowycza. Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,72 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarownik Iwanow. Kroniki Jakuba Wędrowycza. Tom 2

Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną obserwacją obyczajową. Ta ostatnia sprawia, że wszelkie potwory, demony i wampiry trapiące Jakuba Wędrowycza, są znacznie mniej przerażające niż...
Sfera Armilarna. Oko Jelenia. Tom 6 0/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sfera Armilarna. Oko Jelenia. Tom 6

Wojna. Okaleczona, stojąca nad grobem Hanza jest jeszcze w stanie ująć i ukarać tego, kto złamał jej prawa. Maj, Anno Domini 1560. Gdańsk. Staszek czuwa nad śmiertelnie ranną Helą. Nie widzi zaciskającej się pętli. Niebawem kolejny wilczy ogon zaznaczy śmierć kolejnego przyjaciela. Pomoc nie...
Dziedziczki. Kuzynki Kruszewskie. Tom 3 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedziczki. Kuzynki Kruszewskie. Tom 3

Stanisława z pomocą przyjaciół próbuje odbudować rodową siedzibę w Kruszewicach, zasadzić drzewo i odnaleźć własne miejsce na ziemi. Sielsko-anielską atmosferę burzy powrót Bractwa Drugiej Drogi. Tym razem niebezpieczeństwo grożące Michałowi wydaje się nie do pokonania. Przeciwko dziedziczkom stają...
Trucizna. Kroniki Jakuba Wędrowycza. Tom 7 0/5 Nasza cena:
30,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trucizna. Kroniki Jakuba Wędrowycza. Tom 7

Najbardziej rozpoznawalny bohater ostatnich lat, bezczelny dziadyga, terminator napędzany samogonem, człowiek, który nie przepuści ni martwemu, ni żywemu, wraca w kolejnej odsłonie. Oto Polska widziana z perspektywy „chłopa do kości”. Jest naprawdę ostro - ginie sztuczna szczęka, gorzałkę...
Zaginiona. Kuzynki Kruszewskie. Tom 4 3/5 Nasza cena:
33,88 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaginiona. Kuzynki Kruszewskie. Tom 4

Na aukcji dzieł sztuki i starodruków spotykają się trzy niezwykłe kobiety. Każda z nich pragnie tylko jednego kreślonej na pergaminie XIX-wiecznej kopii starej mapy północnego Atlantyku. Do czego może prowadzić znajdujący sią na koziej skórze plan Friesland? Nikt tak naprawdę nie wie, czy wyśniona...
Wybrane bestsellery
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5 5/5 Nasza cena:
27,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5

Ostatni tom serii „Jedyne takie miejsce”! Autorka miłosnych opowieści zabierze was w kolejną śmiałą podroż! Adrian pracuje jako barman w bardzo znanym sopockim klubie. Wyrwał się z małej mieściny i ułożył sobie życie na własnych zasadach: nie chciał studiować ani godzić się na to, by ktoś decydował...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Karetka kliniki dla zwierzątek 41694 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karetka kliniki dla zwierzątek 41694

Zabawkowa karetka weterynaryjna do nauki budowania dla dzieci Zestaw LEGO® Friends Karetka kliniki dla zwierzątek (41694) pomoże czterolatkom i starszym dzieciom w nauce budowania z klocków podczas zabawy w ratowanie zwierzaka. Dzieci pomogą choremu pieskowi i dowiedzą się, że przyjaciele zawsze...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
49,67 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula