Więzy krwi

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
12.5 x 19.5 cm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Nasza cena: 30,04 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

“Więzy krwi” to fascynujący i przerażający zbiór opowiadań pierwszej damy polskiej fantastyki!

Z penością Maja Lidia Kossakowska zadowoli wszystkich fanów tego gatunku!

Maja Lidia Kossakowska ma niebywały talent tworzenia światów fantastycznych, które są zarazem niezwykle realistyczne i potrafią przestraszyć nas i zmrozić krew w żyłach. Jeśli nie miałeś jeszcze w ręku żadnej pozycji autorki, koniecznie zajrzyj do książki “Więzy krwi”, która idealnie oddaje styl pisarki.

To cały zbiór intrygujących, pełnokrwistych opowiadań. Każdy z nich jest zupełnie inny, ale tak samo mroczny. Klimat zagłady, beznadziei i śmierci wypełnia każdą kolejną stronę. Przewrotne pomysły fabularne i świat, który nie jest krainą magii i czarodziejów potrafi wciągnąć na długie godziny. To smutna i demoniczna rzeczywistość, gdzie nic nie dzieje się bez powodu. Wszystko ma sens, każdy demon grasujący po dżungli i każda pojawiająca się postać. Autorka kreuje w swoich opowiadaniach świat zupełnie po drugiej stronie lustra. Rządzi w nim wielki Lud Luster, prowadzący całkowicie niejasne interesy, a w powietrzu czuć zapach krwi i zemsty.

Komu spodoba się zbiór “Więzy krwi”? Z pewnością wszystkim tym, którzy uwielbiają mroczny klimat zionący chłodem, aurę grozy i tajemniczości oraz szukają mocnych wrażeń. Autorka pokazuje swój kunszt literacki i nie pozwala oderwać się chociażby na chwilę.

Maja Lidia Kossakowska jest polską pisarką fantastyki i dziennikarką. Nazywa pierwszą damą polskiej fantastyki. Jej debiut nastąpił przed ślubem, a mąż autorki jest również czynnym pisarzem, tworzącym fantastykę. Wielokrotnie za swoją twórczość nagradzana i doceniana.

O opowiadaniach


Autorka prezentuje przewrotne pomysły fabularne i świat, który nie jest piękną krainą magii, ale często smutną i demoniczną rzeczywistością. Tu nic nie istnieje bez powodu: pojawienie się zwykłej muchy ma sens, choć bohater jednego z opowiadań wolałby owej muchy nigdy nie zobaczyć, widmowy demon grasujący w dżungli wyciąga mordercze ręce po kolejną ofiarę, a zwykłe zakupy mogą urosnąć do rangi święta. Ba, pojawiają się nawet Zakony Handlowe, a wierni urządzają coroczne pielgrzymki do ich świątyń! Zapach rdzy, wanilii i gorzkich migdałów zwiastuje natomiast pojawienie się Anioła Śmierci. Wśród opowiadań jest też mikropowieść. Autorka kreuje w niej świat po drugiej stronie lustra, którym rządzi Lud Luster, prowadzone są niejasne interesy, a w powietrzu czuć zapach krwi i zemsty. Tym, którzy uwielbiają mroczny klimat wionący chłodem, aurę grozy i tajemniczości, pozycja ta z pewnością przypadnie do gustu. - histmag.org

Otrzymaliśmy zbiór, którym można cieszyć się bardzo długo, a Kossakowska po raz kolejny dowiodła, że jest jedną z naszych najbłyskotliwszych i najinteligentniejszych autorek. Kossakowska chce pisać o Bogu, aniołach, miłości, śmierci i tajemnicy, a nawet o współczesności z jej obłąkanym, zsakralizowanym konsumpcjonizmem. - literaturajestsexy.pl

Recenzje (2)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]r

  Lubię
  czytać zbiory opowiadań. Jeśli są wypełnione chorymi wytworami wyobraźni, fantastycznymi wyobrażeniami o rzeczywistości to autor kupił mnie w całości. Przez formę jaką obierają historię dla mnie są atrakcyjniejsze niż powieści. Na tych kilkunastu, kilkudziesięciu stronach mam wszystko czego oczekuję, całość jest skompresowana, przez co trudniejsza do przełknięcia. Autor pokazuję swoją najlepszą bądź najgorszą stronę, a ja jako widz mam wszystko na przysłowiowym talerzu.

  "Więzy krwi" Mai Lidii Kossakowskiej to gorzka pastylka fantastycznych wizji świata w jego wynaturzonej formie. Zbiór opowiadań zawiera 9 niezwykłych historii których wspólnym mianownikiem jest obraz ziemi przepełnionej smutkiem, okrucieństwem, beznadzieją i śmiercią. Wszechobecna rubinowa czerwień płynąca niczym rwący nurt może niebezpiecznie pobrudzić czytelnika. Ja co rusz wycierałam ręce. Opowiadania bardzo mocno osiadają na czytelniku, są taką muchą pojawiającą się znikąd, która uporczywie nie daje nam spokoju, odpoczywa na ramionach zostawiając niechciane bakterie. Ja nie czułam się komfortowo podczas czytania - miałam wrażenie, że przebijam się przez mgłę. Mimo całego tego oporu - książkę czytałam zawstydzająco długo - odnalazłam światełko w tunelu. Wiecie, taki brudny poblask przesączający się przez żaluzje okna. ;)

  Moja uwaga została skutecznie pożarta przez wygłodniałego posłańca Boga niosącego śmierć. "Hekatomba" i jej zapach rdzy, wanilii i migdałów będzie mnie jeszcze długo prześladował. Anioł Śmierci przeraził niesamowicie, ale to Anioł Przemocy - Rój - zatrzymał powietrze w płucach. Uwierzcie mi, nie chcielibyście zobaczyć go na ramie łózka.

  "Zwierciadło" natomiast jest kolejną wizją, która nie raz przewijała się i w moich myślach. Świat Po Prawdziwej Stronie z Lustrzanymi Ludźmi posiadającymi ogromne moce jest szalenie ciekawy. Diabeł z lustra przed którym ostrzegały babcie jest nieziemsko przystojny, dlatego też sama przekraczasz mleczną taflę, by się z nim spotkać.

  "Smutek"- kolejne porywające opowiadanie - zawraca uwagę na to jak ludzie są toksyczni dla otaczającej ich natury. Kiedy zasoby na Ziemi kończą się mieszkańcy odnajdują kolejną planetę i kolonizują. Wiele rzeczy na miejscu okazuję się podobnych, jednak tylko mały chłopiec odkrywa, że świat do którego przybyli jest już zamieszkany. A Istoty te nie są im przyjazne. Dzieje się naturalna kolej rzeczy, silniejsi miażdżą słabszych. Bardzo mroczne i niepokojące.

  "Spokój szarej wody" niesie nieco wytchnienia po męczących walkach z poprzednich opowiadań. Ten kawałek do antologii o katach naprawdę zyskał moje uznanie. Żałuję wręcz, że historia jest tak krótka - mistrz Ambrosius to fascynująca postać, a jego umiejętności szermiercze i rysownicze są godne podziwu.

  Jedynie tytułowe "Więzy krwi" - układ w stronę Mrocznego Mistrza - jakoś nie przebiły swym ostrzem mego umysłu. Bardzo dobre opowiadanie, jednak dla mnie zbyt zwariowane. Mroczne, ociekające szaleństwem, przez co mimowolnie otrząsasz się z dreszczy.

  Przyznam, że wcześniej nie maiłam styczności z twórczością Mai Lidii Kossakowskiej, pomijając jeden epizod z książką "Siewcą wiatru", której oczywiście nie doczytałam. Eee, tak wiem - to wręcz karygodne, jednak wtedy nie czułam tego klimatu tak jak trzeba. Po skończonych "Więzach krwi" wiem, że chce poznać więcej historii stworzonych piórem autorki.

  Nie wspominałam jeszcze o obłędnej okładce opiniowanej książki. Ten stwór bytujący na niej to mistrzostwo - teraz wiem jak mogłabym wyobrazić sobie śmierć. Ilustracja posiada własną osobowość, kiedy na nią nie patrzę mam wrażenie, że postać wyciąga swe pazurzaste łapy po mnie.

  Wszystko w tym zbiorze jest intrygujące, fascynujące i niezdrowo wciągające. Grafika na okładce zawładnęła mą wyobraźnią, a smaczki ukryte w historiach napisanych przez autorkę oderwały od rzeczywistości i pozostawiły w mgle pełnej niedopowiedzeń.

  Jak to w życiu bywa, często nie ma szczęśliwych zakończeń historii. W "Więzach krwi" takich nie odnajdziesz, bo poznałeś tylko ich początek - ja takie właśnie odniosłam wrażenie - czułam ogromny niedosyt. Chciałam więcej.

  Fani twórczości Mai Lidii Kossakowskiej westchnął z przyjemności trzymając w ręku ten zbiór opowiadań.

  Kolejna atramentowa podróż za mną, naprawdę polecam przeczytać "Więzy krwi".

  Niech magia wylewająca się z kartek zawładnie Tobą, a iście diabelski twór jakim jest atrament oblepi ciało i pozbawi tchu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Groza plus fantastyka.

  Pierwsza Dama Polskiej Fantastyki nie rozczarowuje. Tym razem jednak nie dostajemy do rąk prozy, lecz opowiadania. Bardzo różne, przewrotne... Jak ludzka natura i rzeczywistość wokół nas, która może przynieść dosłownie wszystko - również to, czego niekoniecznie byśmy sobie życzyli. Tak czy inaczej - inspiracją do dobrego tekstu może być dosłownie cokolwiek "z życia wzięte", o czym Pani Maja bardzo udanie nam przypomina :)

  "Więzy krwi" to zbiór dziewięciu opowiadań (z których jedno to właściwie minipowieść). Opowiadań bardzo różnych tematycznie, ale stojących na bardzo dobrym poziomie. Grozę można bardzo umiejętnie połączyć z fantastyką jak się okazuje, a Pani Maja jest w swoim fachu po prostu ŚWIETNA! :)

  Teksty poukładano chronologicznie, według kolejności ich powstania. Każdy opatrzono krótką notką od autorki, w której wyjaśnia ona genezę powstania danego opowiadania - mały smaczek dla fanów, który pokazuje tylko, że inspiracją może być dosłownie wszystko, nawet prześmiewcza dyskusja lingwistyczna odbyta ze znajomym w pojeździe transportu zbiorowego ;) Chronologiczne posortowanie opowiadań też jest ciekawe, okazuje się bowiem, że można w jednym w tekstów trafić na bohaterów znanych z tekstu wcześniejszego, tyle że w całkowicie nowych okolicznościach. Czasowe odległości pomiędzy powstaniem opowiadań nie są zaś żadną przeszkodą w tym, żeby móc odnaleźć podobieństwa. Kossakowska od dawna ma swój niepowtarzalny styl pisania, bardzo dla siebie charakterystyczny - znów możemy się o tym przekonać :)

  Wspólny mianownik zamieszczonych tutaj tekstów to przede wszystkim groza, ale także przewrotność losu, zmienność ludzkiej natury oraz istnienie sił, wobec których jesteśmy słabi niczym robaki - i które to siły mogą nas, niczym rzeczone robaki, bez trudu rozgnieść na miazgę (dosłownie i w przenośni). To co niewytłumaczalne, nadprzyrodzone, niepojęte, fantastyczne - to wszystko bowiem też tutaj znajdziemy. I bardzo dobrze, to bowiem jeszcze jeden ze znaków rozpoznawczych autorki, dzięki którym chce się sięgać właśnie po jej książki. Mało kto potrafi pisać w ten sposób, dlatego cieszmy się tą książką :)

  "Więzy krwi" można przeczytać od deski do deski, ale nie jest to wymóg konieczny - można sobie między powiadaniami dowolnie "skakać" i czytać je bez związku ze sobą, w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Jedno jest pewne: będziecie zadowoleni jeśli lubicie tę autorkę :) Bo chociaż Maja Lidia Kossakowska w ostatnim czasie przyzwyczaiła nas bardziej do prozy, to opowiadania w dalszym ciągu pisze świetnie.

  Polecam!

  Dziękuję Fabryce Słów za egzemplarz recenzencki.

  Recenzja także na:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Spirit Animals. Tom 3. Więzy krwi 5/5 Nasza cena:
27,64 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spirit Animals. Tom 3. Więzy krwi

Erdas to kraina harmonii. Połączenie między światami ludzi i zwierząt dokonuje się za sprawą więzi człowieka ze zwierzoduchem. Taką więź są w stanie wytworzyć tylko nieliczni. Conor, Abeke, Meilin i Rollan są wybrańcami – mają ten rzadki dar, ale łączy się z nim wielka odpowiedzialność. Zdobywcy...
Seria z Mercedes Thompson T.2 Więzy krwi 5/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z Mercedes Thompson T.2 Więzy krwi

Całkiem niedawno przekonałam się na własnej skórze, że jestem odporna na wampirzą magię. Nie żeby to miało jakoś pomóc. Wampir posiada wystarczającą siłę, by skręcić mi kark z takim samym wysiłkiem, z jakim ja przełamuję selera.Wśród ludzi odstępstwa od powszechnie przyjętych norm bywają...
Mira I potwory tom 1 więzy krwi 0/5 Nasza cena:
9,95 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mira I potwory tom 1 więzy krwi

Większość dzieci w szkole uważa Mirę za brzydkie dziwadło. Ona sama wydaje się podzielać ten pogląd. Gdy nastaje noc, włosy dziewczynki rosną tak szybko, że swędzi ją skóra, paznokcie żółkną i stają się ostre jak brzytwa, zęby z chrzęstem wyrastają ze szczęk. W takich momentach najbardziej na...
Siostry krwi 0/5 Nasza cena:
33,30 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostry krwi

Piąty tom cyklu o Katie Maguire. Thriller nawiązujący do filmu „Siostry Magdalenki” i do prawdziwych wydarzeń: W latach 70. W irlandzkim hrabstwie Galway, w ogrodzie klasztoru, gdzie niegdyś mieścił się prowadzony przez siostry zakonne dom dla samotnych matek, znalezione stosy kości dzieci, a o ich...
Trylogia Magów Prochowych T1 Obietnica krwi 0/5 Nasza cena:
40,41 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia Magów Prochowych T1 Obietnica krwi

Strzelby miecze i zapomniana magia, która odżywa. Prochowi magowie manipulują prochem strzelniczym, uzyskując w ten sposób nadnaturalne zdolności. Były inspektor policji Adamat, a obecnie prywatny detektyw zostaje wezwany do pałacu, aby rozwikłać niezwykłą zagadkę.  Jedno jest pewne ? obalenie...
Okrutnik. Dziedzictwo krwi 3/5 Nasza cena:
28,05 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Okrutnik. Dziedzictwo krwi

Żyjecie w przekonaniu, że strzygi, wąpierze, topielcy i południce istnieją tylko w ludowych podaniach? To błąd! Te potępione dusze snują się po ziemi, uprzykrzając ludziom życie i czyhając na dogodny moment, by ich skrzywdzić. Jest jednak ktoś, kto może stanąć w obronie niewinnych i bezbronnych,...
Agrypina Cesarstwo we krwi 0/5 Nasza cena:
35,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agrypina Cesarstwo we krwi

Matka Nerona w bezwzględnej walce o władzę.W 43 roku n.e. po śmierci Kaliguli Agrypina Młodsza zostaje ułaskawiona przez cesarza Klaudiusza i wraca z wygnania do Rzymu. Odzyskuje skonfiskowany dom i majątek, lecz spotyka się z otwartą wrogością Messaliny. Cesarzowa oplątuje ją siecią intryg, chcąc...
Pamięć krwi 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamięć krwi

Polskie wampiry wychodzą na żer... Milena, zmęczona pracą dziennikarka, wpada na trop morderstw, do jakich dochodzi w podziemiach Szczecina. Równocześnie dowiaduje się o dziwnym zachowaniu swojego byłego chłopaka, Darka. Spotkanie z nim kończy się w łóżku, a pobudka przynosi odkrycie dziwnych...
Próba krwi i stali T.2 Petrodor 0/5 Nasza cena:
24,15 zł 43,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Próba krwi i stali T.2 Petrodor

Drugi tom tetralogii fantasy porównywanej przez krytyków do "Pieśni lodu i ognia" George′a R. R. Martina. Sasha, znakomita wojowniczka i księżniczka Lenayin, znalazła się daleko od domu. Przebywa w Petrodorze, portowym mieście pełnym ciemnych zaułków, bogactwa i zbrodni. Zamożne, wpływowe...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula