Wielka księga Basi i Franka 2

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
Produkt chwilowo niedostępny
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
168
Nasza cena: 28,44 zł 39,99 zł Taniej o: 29%

Chwilowo niedostępny

Czytamy dzieciom, kiedy są małe. Wspieramy je, gdy uczą się czytać. A kiedy już czytać umieją, każde spotkanie z książką staje się dla nich niepowtarzalną przygodą. „Wielka księga” to wielka przygoda!

„Wielka księga Basi i Franka 2” to zbiór opowiadań autorstwa Zofii Staneckiej publikowanych w miesięczniku „Mamo, to ja” i dwanaście zupełnie nowych historii o Basi i Franku. Jak zwykle, przygody ulubionego rodzeństwa przedszkolaków są pełne humoru ale także powagi.

„Wielka księga Basi i Franka 2” to aż 24 opowieści zilustrowane przez Mariannę Oklejak i wzbogacone graficznymi zabawami na spostrzegawczość.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Podejrzewam, że wielu rodziców zna Basię, główną bohaterkę książek autorstwa Zofii Staneckiej. Basia to niezwykle rezolutna psotnica, która niejednokrotnie zachwyca umiejętnością dedukcji. Niestety pomimo tego, że momentami czuje się duża, a wręcz niemal dorosła, starszy brat Janek często traktuje ją jak malucha, z jakim nie warto się bawić. Role odwracają się, gdy to Basia zostaje starszą siostrą Franka - oddaje pałeczkę najmłodszego dziecka, samej nabywając większej ilości praw, ale i obowiązków. Tak dobra siostra to skarb, o czym przekonuje się Franio.

  Franek najbardziej lubi bawić się, jeść, spać, przytulać się oraz podróżować. Często towarzyszy mu jego siostra, dzięki której w doskonalszy sposób może eksplorować świat, co niekiedy bywa nieco opłakane w skutkach. Szczególnie wtedy, gdy wpadają na pomysł zabawy w pieski i jedzenia kabanosów z podłogi, rozsypywanie makaronu i rodzynek na podłogę w spiżarni, robienie deszczu w domowej łazience, obrzucanie się błotem, budzenie zmęczonego taty czy rozbieranie maminego laptopa na części, a później przyklejanie wyjętych przycisków w jakiekolwiek puste miejsce...

  Interesującym zabiegiem jest dodanie gdzieniegdzie zadań na spostrzegawczość, jaką mogą rozwiązywać mali czytelnicy - poszukiwanie takich samych pisanek, potrójnej czereśni, skarpetki bez pary, identycznych ciężarówek, krokodyla Lolo wśród innych bądź piłki bez pary. Oczywiście na pochwałę zasługuje wydanie, które jest spójne z resztą części. Twarda, a jednocześnie giętka okładka, do tego lekko kremowy papier, kolorowe ilustracje, duża czcionka oraz optymalna ilość tekstu na stronie, jest tym, co lubię w literaturze dziecięcej.

  Niemniej utrzymuję swoje zdanie dotyczące "Wielkiej księgi Basi i Franka", jakim podzieliłam się przy pisaniu o pierwszym tomie. Nadal uważam, iż przygody o Basi są dużo ciekawsze i bardziej dopracowane niż perypetie Basi i Franka. W tej pozycji opowiadania są krótsze i prostsze, co na pewno bardziej nadaje się maluszkom, ale starszaków może nie usatysfakcjonować. Brak konkretnego morału stanowiącego klamrę przedstawionej historii jest czymś, nad czym ubolewam najbardziej. Do tego dochodzi także typowo dziecięcy język Franka, którego zwolenniczką nigdy nie byłam i nadal nie jestem. Uważam, że już małe dzieci powinny osłuchiwać się z prawidłową wymową, aby szybciej nauczyć się normalnego wypowiadania, a nie tak zwanego pieszczenia się. Słownictwo Franka mogłoby być zachętą do podobnego mówienia, a chyba nie po to czytamy dzieciom...

  Moja miłość do Basi jest tak wielka, że bez zastanowienia sięgam po jej kolejne perypetie, do czego zachęcam także innych. Na pewno te książki warto czytać wraz z dzieckiem, za każdym razem tłumacząc, że pewne zachowania Basi czy Franka zasługują na naganę, żeby maluchy nie czerpały z ich pomysłów, bo może to mieć nieprzyjemne skutki. Zresztą myślę, że do pewnego etapu niezwykle istotne jest wspólne czytanie i przeglądanie lektur, bo to wspaniałe chwile, które są warte zapamiętania i pielęgnowania.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Osobiście bardzo odnajdujemy swoje życie w tych książkach. Tata trójki rozrabiaków jest lekarzem, często na dyżurach i mama zostaje sama na "polu bitwy". U nas jest całkiem podobnie gdy mój mąż jest za granicą. Bywają momenty gdy moje dzieci dają w kość i bywają takie gdy jest bardzo zabawnie. Nasze maluchy wiedzą, że mogą na nas liczyć i mogą próbować życia poprzez zabawę- choćby miało być przy tym mnóstwo bałaganu. Czasem zdarzy mi się podnieść głos ale myślę, że nie ma rodziców którzy są oazą spokoju w każdej sytuacji- mama Basi i Franka również jest zwykłą kobietą z granicami wytrzymałości. Książki o Basi są o normalnym, nie przesłodzonym słowami i czynami życiu.

  Ta książka jest niesamowitym uzupełnieniem biblioteczki fanów Basi i Franka. Wielka księga część 2 zawiera w sobie sporo, krótkich historyjek z dnia codziennego naszych bohaterów. Myślę, że czytając każdą po kolei przypomnicie sobie podobne sytuację w swojej rodzinie a to może wywołać uśmiech od ucha do ucha z powodu wspomnień :)

  Co ciekawe na początku przedstawiona jest całą rodzina- to dla tych, którzy jeszcze ich nie poznali lub chcą sobie przypomnieć po raz kolejny kto jest kim i co ich szczególnie charakteryzuje.

  Poza opowiadaniami znajdziecie również kilka zagadek dla dzieci w wieku przedszkolnym, które wspierają spostrzegawczość.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W świecie dziecięcej literatury Basia, jest jedną z ulubionych postaci. Przygody dziewczynki i jej rodzeństwa, zapewniają niezwykłą rozrywkę dla Maluchów, ale także i Rodziców. Tym razem Wydawnictwo Egmont zebrało opowiadania publikowane w miesięczniku "Mamo, to ja" i dodało do tego dwanaście zupełnie nowych historii o Basi i Franku.

  Basia jest sympatyczną dziewczynką, która posiada dwóch braci, starszego, Janka i młodszego, Franka. Jej przygody to opis życia małego przedszkolaka, który poznaje świat, myśli, że wie już bardzo dużo i próbuje zapewnić sobie pewne miejsce w tej rzeczywistości. I tak musi walczyć z małym bratem, który ciągle za nią biega i chce się bawić. Próbuje radzić sobie ze starszym, który często traktuje ja jak małą dziewczynkę. Jednocześnie chce być dobrą siostrą i opiekuje się bratem, bawi się z nim w pieska, ratuje sytuację gdy ten coś spsoci (wyrwie wszystkie klawisze w komputerze). Bardzo dużo historii poświęconych jest też samemu Frankowi. Jest to pocieszny Maluch, który jako ten najmłodszy poznaje świat, tylko i wyłącznie doświadczając go.

  Książeczka jest bardzo zabawna i pełna życia. Dla Maluchów może stanowić wspaniałą rozrywkę, ale także i naukę. Przyznam szczerze, że jako Mama trzech synków cudownie bawiłam się czytając te opowieści. Dostrzegałam w nich karykaturę własnych doświadczeń. Przyznajcie sami, który z Rodziców nie doświadczył tego, że będąc gotowym do wyjścia na dwór w zimę (czyli ogrom ubrań do włożenia),nagle usłyszał np. "Nanek pu pu". Czy są wśród Was Rodzice, których pociechy nie dobierały się do laptopa? Z rozczuleniem czytałam opowiadanie o zabawie w chowanego, gdy Franek nie wytrzymywał w kryjówce i krzyczał "Nanek jest tu! ". Jakbym widziała swoje dzieci.

  Zofia Stanecka jest doskonałym obserwatorem dziecięcej rzeczywistości. Pięknie potrafi przelać to na papier i zainteresować czytelnika w prosty sposób.

  Całość wzbogacają piękne ilustracje Marianny Oklejak, która oprócz rysunków stworzyła dla dzieci graficzne zabawy.

  Polecam tę książkę wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom.Poznawanie jej, to tak jak czytanie o własnym życiu!

  Więcej recenzji na [Adres usunięty] Zapraszam !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Basia i Franek są z nami właściwie od drugiego roku życia Wiki. Mamy na półce kilka książek z serii i muszę przyznać, że systematycznie do nich powracamy, a także pożyczamy je znajomym - Basia podoba się chyba wszystkim przedszkolakom, bez względu na płeć. Dziś pokażę Wam książkę z serii o Basi, przy której najwięcej się śmialiśmy. Oto "Wielka księga Basi i Franka 2"

  "Wielka księga Basi i Franka 2" to zbiór 24 opowiadań Zofii Staneckiej, z których część publikowana była w miesięczniku "Mamo, to ja". Zawierają one pełne humoru opowiadania o rodzinie Basi. Głównym bohaterem książki "Wielka księga Basi i Franka 2" jest Franek, młodszy brat Basi i Janka, chociaż oczywiście i Basia również jest bardzo ważną postacią. Franek jest jeszcze bardzo mały i uważa, że Basia jest najmądrzejsza na świecie i to z nią najbardziej lubi spędzać czas. Razem poznają świat dobrze się przy tym bawiąc i zupełnie niespecjalnie utrudniając życie swoim rodzicom.

  Basia jako starsza siostra nie zawsze jest zadowolona z tego, że Franek ciągle chce się z nią bawić, czasem wolałaby pobawić się ze starszym bratem, Jankiem, ale ON uważa Basię za zbyt małą. Wtedy okazuje się, że i z Frankiem można fajnie spędzić czas, np. bawiąc się w pieski, w deszcz i kałuże w łazience, czy też w makaronowe stateczki na kakaowym morzu. Basia i Franek świetnie się bawią i psocą przy okazji. Ich sposób na wyleczenie chorego taty rozśmieszył mnie do łez. Tacie Basi i Franka oczywiście tak wesoło nie było, ale łzy też mu z oczu pociekły ;)

  Opowiadania zawarte w Wielkiej księdze nie są szczególnie pouczające i nie poruszają trudnych tematów, za to przedstawiają nieidealne życie rodzinki, w której tata jest lekarzem i pracuje na zmiany, mama stara się pracować w domu, najstarsze dziecko chodzi do szkoły, kolejne do przedszkola, a najmłodsze ... jeszcze nie chodzi. W ich mieszkaniu zdarza się bałagan, Franek nie raz zjada coś znalezionego na ziemi i gromadzi w domu znalezione kamienie. Przeciętna rodzina z gromadką dzieci. Humory również nie zawsze wszystkim dopisują, jednak jedno jest pewne, wszyscy wzajemnie się kochają i szanują. I kiedy najmłodszy z rodziny zgubi swoją ukochaną maskotkę, szukają jej wszyscy domownicy.

  Książkę "Wielka księga Basi i Franka 2" polecam jak każdą książkę z serii o Basi. W szczególności spodoba się ona tym, w których domu są dzieci w wieku bohaterów książki, czyli przynajmniej około roczne maleństwo i przedszkolak. Nie mniej wszyscy wielbiciele Basi, będą się świetnie bawić, czytając tę księgę. Opowieści w niej zawarte są na prawdę bardzo zabawne.

  Zdjęcia książki znajdziecie na moim blogu, zapraszam

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Wielka księga Basi i Franka 3/5 Nasza cena:
28,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga Basi i Franka

Franek jest mały i nie wszystko umie. Na szczęście ma starszą siostrę Basię. To ona pokazuje mu świat. Poznają zwierzęta, kolory, liczby i pojazdy. Przeżywają złe i dobre humory, przygody z zasypianiem, ubieraniem i jedzeniem. Dobrze jest wspólnie poznawać świat! W „Wielkiej księdze Basi i Franka”...
Basia. Wielka księga przygód. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Basia. Wielka księga przygód. Tom 2

Siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Siedem sytuacji z ich życia, czasem śmiesznych, czasem trudnych: nowy kolega z innego kraju, pojawienie się opiekunki, gotowanie z Tatą, podróż z Mamą, biwak pod namiotem, wakacje na wsi, a na deser - wyprawa na plac zabaw.
Hania Humorek. Wielka księga przygód 0/5 Nasza cena:
25,92 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hania Humorek. Wielka księga przygód

Wielka księga przygód. Hania Humorek" to kolejne spotkanie z przezabawną trzecioklasistką. Tym razem Hania będzie chciała zostać najprawdziwszą wróżką, a także sprawdzić się w roli lekarza. A że jest dziewczynką nie tylko pomysłową, lecz także niezależną - ogłosi niepodległość! W "Wielkiej księdze...
Wielka księga. Bazgrołki. Cześć 2 0/5 Nasza cena:
13,64 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga. Bazgrołki. Cześć 2

W czasie podróży czas sie nie dłuży, bo... można rysować, dorysowywać, zwiedzać labirynty, odkrywać niezwykłe światy i wspaniale się bawić. Książka dla dzieci i rodziców, którzy cenią sobie zabawę z wyobraźnią.
Wielka księga bajek i baśni polskich 0/5 Nasza cena:
59,94 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga bajek i baśni polskich

Wielka księga bajek i baśni polskich to wspaniały zbiór baśniowych opowieści nawiązujących do dawnych wydarzeń z historii Polski, a także prezentujących fabuły zmyślone, lecz głęboko zakorzenione w naszej świadomości. Prezentowana książka zawiera również znane i lubiane wierszowane bajki czołowych...
Reksio wielka księga ćwiczeń i zabaw 0/5 Nasza cena:
15,99 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reksio wielka księga ćwiczeń i zabaw

Reksio. Wielka księga ćwiczeń i zabaw to znakomity zbiór zabaw edukacyjnych dla najmłodszych, który w doskonały sposób łączy naukę i zabawę. Zawarte w nim ćwiczenia motywują dzieci do samodzielności, rozwijają zdolności manualne, uczą koncentracji i logicznego myślenia, a przede wszystkim...
Wielka księga aktywności ponad 600 naklejek i wycinanek mister maker pan robótka 5/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga aktywności ponad 600 naklejek i wycinanek mister maker pan robótka

Odkrywaj wspaniały świat z Panem Robótką i jego przyjaciółmi.W książce znajdziesz mnóstwo pomysłów, gier, modeli i figurek do składania oraz ponad 600 naklejek.Gwarancja dobrej zabawy na długie godziny!
Wielka księga gier i zabaw 0/5 Nasza cena:
25,20 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga gier i zabaw

Drogi nauczycielu, rodzicu, wychowawco kolonijny! Czy pamiętasz zabawy z dzieciństwa? Z pewnością przez myśl Ci przeszło wspomnienie dawnych czasów, a to znaczy, że pragniesz, by Twoi uczniowie, Twoje dzieci, Twoi podopieczni wrócili do tych wspaniałych gier i zabaw. Choć dziś rozrywki dostarczają...
The Hive. Ul. Wielka księga zadanek. Książka z naklejkami i nie tylko 0/5 Nasza cena:
16,24 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Hive. Ul. Wielka księga zadanek. Książka z naklejkami i nie tylko

The Hive. Ul - ulubiona bajka z telewizora! Pobaw się z Bzyczkiem, Rubi i ich wspaniałymi przyjaciółmi z ula. W tej fantastycznej książce zawierającej ponad 300 naklejek aż roi się od zadanek, gier i łamigłówek, które gwarantują wiele godzin bzyczącej zabawy.
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula