Weź głęboki wdech

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 20,54 zł
Audiobooki mp3
za 25,69 zł
Nasza cena: 30,04 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Jeżeli uwielbiasz historie nie jednego, a wielu postaci, nie zastanawiaj się zbyt długo, sięgnij po “Weź głęboki wdech”, gdzie bohaterkami są kobiety z różnych pokoleń.

Powieść przybliży Ci ich marzenia i cele, ukryte pragnienia, a także głęboko skrywane emocje. Nie czekaj, poznaj tajemnice ich serc!
 
Różne pokolenia kobiet żyjących w różnych czasach. Posiadających swoje własne domy i rodziny, żyjących swoją własną codziennością. Każda z przedstawionych bohaterek ma swoje prywatne radości i marzenia, które w końcu zderzają się z rzeczywistością. W momencie tego zderzenia jedyne, co robią kobiety, to akceptują ten fakt, tak właśnie wygląda bowiem życie. Im starsze się stają, tym więcej rzeczy rozumieją i zauważają coraz to drobniejsze szczegóły. Dociera do nich, że to, co naprawdę jest w życiu istotne, znajduje się w duszy i często pozostaje ukryte na jej dnie na zawsze.

A przecież jedyne, co trzeba czasami zrobić, to dotrzeć do skrywanych w sercu marzeń. Zebrać w sobie wszelkie możliwe siły i zawalczyć o to, co ważne, a co zostało odrzucone ze względu na trudną rzeczywistość. Ponieważ naprawdę istotne jest, że staramy się uczyć na błędach i odpowiedzialnie je naprawiać, wcale nie liczy się to, ile ich tak naprawdę popełniliśmy.
 
Na pierwszy rzut oka historia przedstawiona w książce może wydawać się jedną z wielu w morzu powieści obyczajowych. Znajdziemy w niej mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji, wyborów, których nikt by się nie spodziewał, odkryjemy też tajemnice, o których niektórzy zdążyli już zapomnieć. Kasia Bulicz-Kasprzak stworzyła historię tak intrygującą, że trudno się od niej oderwać, kiedy już raz się po nią sięgnie.


O autorce

Kasia Bulicz-Kasprzak zadebiutowała w 2012 roku dzięki zdobyciu nagrody w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”. Jest autorką ośmiu powieści, między innymi: “Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna”, “Dom na skraju” oraz “Pójdę do jedynej”. Jej najnowsza powieść po raz kolejny udowadnia ogromny talent pisarki.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nauka to nuda?

  Jak to jest być naukowcem w spódnicy? Okazuje się, że i w ośrodkach badawczych, choć mocno sfeminizowanych, to mężczyźni grają pierwsze skrzypce, a kobiety mogą się co najwyżej podporządkować. Chyba że sięgnąć po dość drastyczne metody, wspinając się po trupach do celu i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. W przeciwnym wypadku projekty, granty i awanse należeć będą w pierwszej kolejności do męskiej części zespołu…

  Doktor Michalina Zielińska doskonale zna ten świat, pracuje bowiem w Instytucie Botaniki, zajmując się głównie rosiczkami i poświęcając całe życie swoim badaniom. Niezwykle oddana swojemu przełożonemu, profesorowi Stanisławowi Potoczkiewiczowi zrobi wszystko, by był z niej zadowolony. Już dawno zrezygnowała z życia towarzyskiego, zresztą matka i ciotka dawno uświadomiły jej, że z uroda Michalina daleko nie zajdzie i jedynym ratunkiem dla niej jest dobry zawód. Michalina zatem wypełniła swoje dni badaniami, mając tylko jedno marzenie – zobaczyć swoje nazwisko na liście laureatów nagrody Nobla.

  Przydałby się jeszcze awans, ale marzenia o nim rozwiewają się, kiedy w Instytucie zostaje zatrudniony nowy pracownik, przystojny Filip Góralczyk. Poza tym, że jest ON nieziemsko przystojny, nie jest ani mądrzejszy od Michaliny, ani bardziej doświadczony, jego atutem jest jednak to, że nosi spodnie. On też wkrótce staje się pupilkiem profesora, do niego idą też wszystkie granty przeznaczone na badania. Oczywiście Michalina jest zazdrosna, ale jej emocje są nieco zniekształcone przez miłość do Filipa – ich związek zaczyna być bowiem coraz poważniejszy. Tak jest do czasu, kiedy onanie wyjeżdża na placówkę badawczą, po powrocie ze zdziwieniem rejestrując fakt, iż ukochany znalazł sobie żonę.

  Zachowanie Filipa tylko potwierdza teorię o zmienności mężczyzn i o tym, iż wyłącznie praca może dać jej oparcie. Tyle tylko, że w staraniach o rozwój kariery zaczyna przeszkadzać jej sam profesor, uparcie ignorując jej prośby o wsparcie czy wysłanie listów polecających. Nigdy jednak Michalina nie życzyła mu usunięcia się z jej drogi na stałe i nieodwracalnie. Nigdy nie życzyła mu śmierci, a tymczasem to niemal na jej oczach profesor umiera. A przynajmniej ona jest pierwszą osobą, która znajduje jego ciało i na dodatek, w zupełnie przypadkowy sposób … pozbywa się go.

  Zupełnie nieplanowane zatarcie dowodów zbrodni pociąga za sobą kolejne katastrofalne skutki. Kto i dlaczego chciał zabić profesora? Czy ktoś specjalnie potrącił Filipa? Czy ucieczka ze szpitala z pacjentem to rzeczywiście dobry pomysł? To tylko jedne z niewielu pytań, które nasuwają się w trakcie lektury fenomenalnej powieści autorstwa Kasi Bulicz-Kasprzak, pt. Weź głęboki wdech. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Edipresse książki kryminał z lekką nutką humoru, to fascynująca rozrywka umysłowa nie tylko na długie jesienne wieczory. To prawdziwa gratka zarówno dla miłośników książek autorki, jak i dla wszystkich, którzy są spragnieni zarówno rozrywki, jak i intelektualnych wyzwań.

  Mimo iż bohaterowie książki – szczególnie matka i ciotka Michaliny – wydają się nieco przerysowani, to jednak ma to swój urok i przekłada się na odbiór powieści. Intrygująca fabuła i brawurowo prowadzona akcja, przypominająca niekiedy ciąg katastrofalnych (dla bohaterki) wydarzeń, do tego plastyczne opisy, zagadka morderstwa i tajemniczy wypadek Filipa, stanowią o jakości lektury i sprawiają, że nie można się od niej oderwać. I kto by pomyślał, że świat naukowych badań może być tak fascynujący?

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Weź głęboki wdech” to tego typu książka, której do końca nie rozumiem, której nie jestem w stanie ocenić w kategorii „dobra” czy też „kiepska”. Która przy czytaniu budziła we mnie różne emocje, ale tak naprawdę, po jej skończeniu mam mętlik i jestem rozbita: podobała mi się czy nie? Wierzcie mi : nie wiem.

  Jest to opowieść o Michalinie, która jest botaniczką. Michalina jest trzydziestolatką, zrobiła doktorat i poświęca się pracy naukowej w szerokim tego słowa znaczeniu. Specjalizuje się w temacie rosiczek. I wszystko jest w porządku do czasu, aż w jej instytucie pojawia się nowy mężczyzna. Od tej chwili wszystko ulega zmianie, tak w prywatnym życiu Michaliny jak i zawodowym. Całe dotychczasowe życie dziewczyny zostaje zburzone, a świat staje na głowie. Przyjdzie jej się zmierzyć z miłosnymi zawirowaniami, ale i gorszymi – tymi bardziej zawodowymi. Wplątuje się bezmyślnie w jakąś dziwną zawiłość, intrygę, grę. Sama nie wiem jak to nazwać.

  Z jednej strony mamy do czynienia z literaturą typowo obyczajową, z drugiej zostają wprowadzone wątki kryminalne, sensacyjne. Z jednej strony mamy do czynienia z komedią i śmiesznymi sytuacjami, wiele razy się śmiałam, z drugiej są pełne nieścisłości i niedorzeczności fragmenty grozy. Obyczaj, romans, sensacja, thriller i kryminał. Wszystko w jednym. Ale sama nie wiem czy taki misz-masz może być dobry.

  Na uwagę zasługuje na pewno opisana relacja między matką a córką. Trudne dzieciństwo, nadmierne ambicje rodzica popychające Michalinę do wszelkich działań, by im sprostać. Niby temat nie nowy, niby oklepany ostatnimi czasy w różnych czytanych przeze mnie książkach, ale jednak zawsze budzący ciekawość.

  Samą książkę czytało mi się dobrze, szczególnie na początku. W momencie kiedy fabuła zaczęła się dziwnie komplikować, coraz bardziej się w niej gubiłam, a główna bohaterka swoim zachowaniem zaczęła mnie irytować. Nie wiem czy jakoś szczególnie polecać Wam tę pozycję do czytania. Sami podejmijcie decyzję. Na pewno owa książka może być lekkim przerywnikiem po mocnych kryminałach czy problematycznych ambitnych książkach. Ale nie powala na kolana. Nie wnosi nic szczególnego do życia Czytelnika.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kasia Bulicz-Kasprzak wydała już sporo książek. Postanowiłam zapoznać się z najnowszą z jej dorobku.

  Michalina robiła karierę naukową, mieszkała z matką, miała zły kontakt z ciotką. Gdy poznała nowego mężczyznę była pewna, że jej życie się odmieni. Jednak tak się wcale nie stało. To nie był koniec przykrych niespodzianek, które miały czekać główną bohaterkę.

  Miałam względem tej książki bardzo duże oczekiwania i niestety się nieco zawiodłam. Akcja w moim odczuciu rozkręcała się bardzo powoli. Z początku za wiele się nie działo pod względem tempa, później to się nieco rozkręciło.

  Nie czytałam za dużo książek tej autorki, a więc nie mam wielkiego porównania, jak to wyglądało w jej innych publikacjach. Prawda jest taka, że ta książka nie do końca mnie zachwyciła. Niemniej, mimo wszystko nie żałuję, że postanowiłam się z nią zapoznać.

  ,,Weź głęboki wdech" Kasi Bulicz-Kasprzak nie jest powieścią, która spodoba się każdemu. Sami zdecydujcie, czy chcecie się z nią zapoznać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale dlaczego po nią sięgnęłam ? Bo jest kobietą, która pnie się po szczeblach kariery naukowej. Jest to temat mi bliski, więc to zdecydowanie przekonało mnie, aby sięgnąć po lekturę.

  Początek był bardzo przyjemną obyczajówką, dziewczyna Michalina, główna bohaterka jest zwykłą dziewczyną, której ciężko się przebić w świecie nauki, który nadal naszpikowany jest mężczyznami. I tak jest w instytucie w którym pracuje Michalina. Szef jest mężczyzną i wszystko trzyma w garści. Choć jest mężczyzną bardzo tolerancyjnym i przychylnym na innych pojawia się ktoś jeszcze, Filip. Michalina zdaje sobie sprawę, że jest to dla niej kolejna przeszkoda do pokonania, a plotki głoszą, że ma zastąpić dotychczasowego szefa.

  Dziewczyna pomimo to czuje przyciąganie do Filipa i poddaje się mu. Ale czy będzie wszystko tak piękne ? Czy ta bajka będzie trwała ? Niestety tu następuje zwrot akcji i to taki, że idzie w pięty.

  Do tej pory cicha, skromna, skupiona na sobie dziewczyna przeradza się w zawziętą, chciwą i diabelną kobietę, która kombinuje, kłamie i robi wszystko pod siebie nie zważając na innych.

  Nie podziewałam się takiej akcji. Myślałam, że będzie to książka bardziej spokojna, nawet monotonna. Myślałam, że będzie bardziej koncentrowała się na „walkach o fotel” będzie trochę romansu i może trochę wątku dotyczącego profesora, który w tajemniczych okolicznościach ginie.

  Ale to co oczekiwałam to jedno, a co dostałam to drugie. Książka była zdecydowanie niezwykłą przygodą, która z każdą kolejną stroną budzi przeróżne emocje. Z tak zmienną bohaterka, która na początku jest spokojna a potem przeradza się w chciwą osobę rzadko się w literaturze spotyka. Bardzo podobała mi się tak wykreowana przez autorkę postać.

  Bardzo podobała mi się przedstawiona przez autorkę akcja i całe zabiegi budowania powolnego napięcia. Pomimo kilku innych osób, które można poznać w książce, Michalina była tutaj najważniejsza. Choć warto wspomnieć o jej relacji z matką. Matką, którą można nazwać tylko dlatego, że ją urodziła. Dla mnie nie była przykładem matki. Żadna matka nie powinna na każdym kroku krytykować swojego dziecka.

  Na zdecydowany plus oceniam całą opowieść. Jest wiele wątków, które idealnie się uzupełniają i tworzą spójną całość. I co jeszcze ? Urocza okładka. Bardzo mi się spodobała. Chętnie sięgnę po inne książki autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Michalina należy do osób zaliczających się do grupy aspołecznych. Unika ludzi, a zamiast nich zdecydowanie uwielbia obcowanie z naturą. Jest bardzo inteligentną dziewczyną, której kariera zawodowa rozwija się z każdym krokiem. Niezbyt lubiana przez własną rodzinę, która raczej pamięta o niej tylko kiedy ma jej dać popalić sprawia, że czuje się niedoskonała.

  Pewnego dnia w Instytucie Botaniki, czyli tam gdzie pracuje, zjawia się nowy pracownik - Filip.

  Jest ON jedynym, który zwraca uwagę na Michalinę, a może jest z nią tylko [Adres usunięty], by wygryźć ją w pracy? Zdaje się rywalizować z bohaterką, jednak ona patrzy na to z przymrużeniem oka, ponieważ sądzi, że ich związek może "zrekompensować" pewne rzeczy.

  I nagle staje się to.

  Pierwszą ofiarą zostaje przełożony Michaliny.

  Kto będzie następna ofiarą?

  Kto jest przestępcą?

  Jaki ma motyw?

  To jest to, czego ostatnio było mi trzeba! Lekki, ale interesujący kryminał obyczajowy, czyli coś dla kochających przyjemne historie z lekkim dreszczykiem emocji. Autorka bardzo fajnie buduje napięcie, jakie towarzyszy przy czytaniu książki. W pewnym momencie akcja nabiera szybkiego tempa, które sprawiło, że nie miałam najmniejszej ochoty na odłożenie książki. Co do bohaterów. Hmm...Postać Michaliny na początku nie przypadła mi do gustu. Autorka nadała jej bardzo specyficzny charakter, ale mimo tego, postać jest bardzo interesująca. Z biegiem czytania książki, okazała się "spoko babką" i nawet ją polubiłam 😅. Co do Filipa, to sądziłam, że jako nowy pracownik, za wszelką cenę będzie próbował wszystkich wygryźć a na końcu zacznie biegać z nożem 😅😅 no ale cóż...to tylko moja wyobraźnia. Reasumując, bardzo przyjemna książka. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Spadek 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spadek

Dorota czeka na prezent od losu – coś, co pocieszyłoby ją po rozstaniu z chłopakiem i wniosło trochę koloru do szarej codzienności. Życzenia zostaną wysłuchane – dostanie… dziadka, a wraz z nim biologicznego ojca, którego nigdy wcześniej nie widziała. Ta rodzinna rewolucja to dopiero początek zmian...
Pójdę do jedynej 4/5 Nasza cena:
27,65 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pójdę do jedynej

Opowieść o dwóch młodych chłopcach, podejmujących na progu dorosłości krok, który radykalnie odmieni ich życie. Różne pobudki i środowiska, inne charaktery, lecz ta sama decyzja – kariera zawodowego żołnierza. Czy wybór na całe życie, podjęty, kiedy osobowość człowieka dopiero się kształtuje, może...
Sprzeczne sygnały 3/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprzeczne sygnały

Spokojne miasteczko, szanowana trzypokoleniowa rodzina. Wszystko wygląda jak z obrazka – do czasu aż Ludmiła znajduje ciało Andrzeja Musiała. Wie, że będzie miała kłopoty, dlatego prosi o pomoc osobę, której nie znosi najbardziej na świecie, bliźniaczkę Izę. Próbując uniknąć problemów, siostry...
Meandry miłości 0/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Meandry miłości

Urzekająca opowieść przenosząca nas w czasy, gdy miłość odmieniała ludzkie dusze.Piękną szlachciankę Helenę Tarczyńską zaprzątają wyłącznie myśli o nadchodzącym balu i o sukni specjalnie na tę okazję sprowadzonej z Paryża. Przeznaczenie stawia jednak na jej drodze atrakcyjnego, nieco tajemniczego i...
Meandry miłości.Audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Meandry miłości.Audiobook mp3

Urzekająca opowieść z niepowtarzalnym klimatem przenosząca czytelnika w czasy, gdy miłość odmieniała ludzkie dusze.Piękną szlachciankę Helenę Tarczyńską zaprzątają wyłącznie myśli o nadchodzącym balu i o sukni specjalnie na tę okazję sprowadzonej z Paryża. Przeznaczenie stawia jednak na jej drodze...
eBook Uzasadnione wątpliwości mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,12 zł 27,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Uzasadnione wątpliwości mobi epub

Skończyło się lato, w ogrodach zakwitają zimowity. Lecz choć w powietrzu czuje się jesienny chłód, serca kobiet z Różanej pełne są gorących emocji. Maria, zakosztowawszy wolności, nie chce wracać do domu matki i po raz pierwszy w życiu zdobywa się na odwagę, by realizować swoje pragnienia....
eBook Pójdę do jedynej mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pójdę do jedynej mobi epub

Opowieść o dwóch młodych chłopcach, podejmujących na progu dorosłości krok, który radykalnie odmieni ich życie. Różne pobudki i środowiska, inne charaktery, lecz ta sama decyzja – kariera zawodowego żołnierza. Czy wybór na całe życie, podjęty, kiedy osobowość człowieka dopiero się kształtuje, może...
eBook Szlachetne pobudki mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,12 zł 27,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Szlachetne pobudki mobi epub

Powracają bohaterki książki „Dom na skraju”, o której czytelniczki pisały, że „podbiła ich serca, jest przepiękna i taka prawdziwa – życiowa i lekko melancholijna”. Maria spełniła swoje marzenie i wydała tomik wierszy. Teraz, gdy wody Młynówki opadają, kobiety z Różanej zaczynają rozumieć, jak...
eBook Dom na skraju mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,44 zł 26,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dom na skraju mobi epub

Rodziny się nie wybiera. Czasem się lubimy, czasem nie, ale gdy dzieje się coś złego, staramy się wspierać naszych bliskich. Ulica Różana to spokojny zakątek ze starymi domami i wspaniałymi ogrodami. Tutejsi mieszkańcy są jak rodzina – lubią się i nienawidzą, intrygują i plotkują, kłócą się i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula