Weteran

Autor:

Katy Regnery

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 26
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
347
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,86 zł
Nasza cena: 35,01 zł 38,90 zł Taniej o: 10%

"Piękna i Bestia" we współczesnym wydaniu. Sięgnij po książkę Katy Regnery i sprawdź, czy doświadczony przez los weteran wojenny znajdzie wreszcie szczęście u boku wyjątkowej kobiety.

Savannah Carmichael pracowała jako dziennikarka śledcza w Nowym Jorku. Jednakże na skutek zdrady i manipulacji mężczyzny, którego obdarzyła uczuciem i zaufaniem, traci pracę i wiarę w ludzi. Skrzywdzona, oszukana i porzucona, powraca do rodzinnego Danvers w Wirginii, gdzie skupia się na pomocy w zorganizowaniu ślubu swojej siostry.

Pewnego dnia odbiera telefon od znajomej z propozycją pracy. Jej zadaniem będzie napisanie reportażu o wyjątkowym człowieku, w związku z nadchodzącym Dniem Niepodległości. Bohaterem artykułu ma być Asher Lee, weteran wojenny, który od czasu powrotu z wojny w Afganistanie, czyli od ośmiu lat, ukrywa się w swoim domu na wzgórzu, stroniąc od ludzi, którzy nie potrafią zaakceptować jego wyglądu. Asher, podczas działań wojennych, ratując rannego kolegę, ucierpiał w wyniku wybuchu miny, tracąc rękę, część twarzy i doznając licznych obrażeń. Oszpecony i poraniony zarówno fizycznie, jak i psychicznie, żyje jak pustelnik, aż do dnia, w którym w drzwiach jego domu staje przepiękna nieznajoma, którą okazuje się Savannah.

Wbrew sobie, Asher zgadza się udzielić jej wywiadu, a na każde kolejne spotkanie z nią czeka z coraz większą niecierpliwością. Savannah zdaje się nie dostrzegać szpetoty mężczyzny i stopniowo rodzi się między nimi uczucie. Czy Asher odnajdzie radość życia u boku pięknej dziennikarki? Czy Savannah będzie potrafiła raz jeszcze zaufać mężczyźnie?

Katy Regnery to wielokrotnie nagradzana amerykańska autorka bestsellerów. Jej "Weteran" jest pierwszą książką z serii "Współczesne baśnie" i stanowi retelling "Pięknej i Bestii". Cała seria obejmuje aż osiem znanych baśni przeniesionych do współczesnego świata.
Recenzje (26)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  To współczesna opowieść o Pięknej i Bestii, chociaż nie spotkamy tu zaczarowanego świecznika czy szafy. Książka jest świetnie napisana, naprawdę wciąga, jest piękną opowieścią w sam raz na lato.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Weteran" to rewelacyjna książka o miłości, cierpieniu, walce z przeciwnościami, odnalezieniu swojego miejsca w świecie. Historia dwójki zagubionych osób, które potrzebują cienia szansy na lepszą przyszłość. O walce o lepsze jutro, mimo doznanych ran i obrażeń. O poszukiwaniu jakiegoś zapalnika, który tchnie w nas nadzieje i pozwoli spojrzeć w przyszłość w jaśniejszych barwach. O tym, jak niezwykle wartościowym człowiekiem może okazać się miejscowy pustelnik, któremu wystarczy poświęcić chwilę czasu na rozmowę aby się otworzył.

  Książka, która oferuje całą gamę emocji. Bohaterowie między którymi iskrzy od pierwszego spotkania. To przyciąganie czuć z każdą kolejną stroną coraz bardziej. Dwie zagubione osoby, które potrzebują drugiej szansy i każdy z nich może się tą szansą stać dla drugiej osoby.

  Cudowna historia, która na długo pozostanie w pamięci. Serdecznie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Weteran" jest książką, która odniosła sukces. jest bardzo dobrze oceniana i pozytywnie recenzowana. I, to skłoniło mnie do sięgnięcia po nią. I cóż niestety , ja mam inne zdanie co do tej książki niż większość osób.

  Bo mnie ta historia rozczarowała. Liczyłam na głęboką, wzruszającą opowieść, a nic z tych rzeczy nie poczułam. Pomysł na fabułę był bardzo dobry, ale coś poszło nie tak, że wyszło mało przekonująco. Długo ją czytałam przez, to, że mnie nie wciągnęła. Uczucia rodzące się pomiędzy Savanną i Asherem, ich miłość, pożądanie w ogóle tego nie czułam. Słabo pociągnięty wątek.

  Książka jest przewidywalna i przedstawiona w prosty sposób, który do mnie nie przemówił.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Samotnik. Pustelnik. Bestia… Tak mieszkańcy małego amerykańskiego miasteczka Danvers, określają Ashera Lee, który po powrocie z wojny w Afganistanie zaszył się w swoim domu na wzgórzu i nie opuścił go nawet na chwilę od ośmiu lat. Nikt nie wie dokładnie, co przydarzyło się Asherowi na wojnie, ale wszyscy mają świadomość, że wybrał samotność dlatego, że z przystojnego młodzieńca, którym niegdyś był, zostało tylko wspomnienie. W wyniku eksplozji mężczyzna stracił rękę, a jego twarz została trwale oszpecona. Wokół jego osoby narosło wiele historii i legend, młodsi mieszkańcy nie wierzą nawet, że „Pustelnik Lee”, w ogóle istnieje, a ci starsi wolą zapomnieć, że kiedykolwiek go znali. Jednak Asher jest jak najbardziej żywy i prawdziwy. I bardzo samotny. Do czasu gdy do jego drzwi zapuka urocza reporterka z talerzem domowych pierniczków w dłoni i wywróci cały jego świat do góry nogami.

  Dla Savannah, Asher Lee jest ostatnią deską ratunku. W wyniku okrutnej intrygi swojego byłego partnera, kobieta straciła pracę w reporterki śledczej w jednej z najlepszych gazet w kraju. Choć jej kariera dynamicznie się rozwijała jeden błąd sprawił, że spadła na samo dno, od którego może odbić się tylko jeśli napisze świetny artykuł na dzień niepodległości. Historia oszpeconego w trakcie wojny Ashera Lee, miejscowej legendy jej rodzinnego miasteczka, wydaje się tematem idealnym. Choć mężczyzna bardzo niechętnie zgadza się na udzielenie wywiadu, i wpuszczenie do swojej samotni pięknej dziennikarki już po pierwszej rozmowie, oboje odkrywają, że łączy ich o wiele więcej niż zwykła nić porozumienia.

  Chemia między Savannah a Asherem jest po prostu niesamowita. Autorce świetnie udało się odmalować ich subtelną, rodzącą się powoli zażyłość. Jednym spojrzeniem, czy przelotnym dotykiem potrafiła wzbudzić w czytelniku więcej napięcia i emocji niż niektórzy autorzy pełnymi namiętności scenami. Miłość, która rozkwita między bohaterami jest czyta, piękna i urzekająca. Ich historia ogrzewa serca, pokrzepia, daje nadzieję. Porusza do głębi swoją szczerością, rozczula delikatnością i upaja pięknem. Dawno nie czytałam tak cudownie opisanej historii miłosnej, chwytającej za serce, ale jednocześnie tak pełnej nadziei i ciepła.

  Autorka pełnymi garściami czerpie inspirację z pierwowzoru, czyli klasycznej baśni o „Pięknej i Bestii”. Nie pomija ważnych w baśni elementów, lecz uwspółcześnia je, dopasowuje do swojej wizji i tworzy bardzo autentyczną, ale za razem niezwykle baśniową opowieść o dwójce wyrzutków, którzy odnaleźli siebie nawzajem i mimo ogromnych przeciwności, zakochali się w sobie. Ta historia jest jak miód lany prosto na serce. Jest słodka, może odrobinę naiwna, ale tak cudowna, że miałam ochotę co chwila zamykać okładkę i przytulać ją do siebie (co pewnie bym robiła gdyby fizycznie dało się w trakcie tulenia nie przerywać czytania). Wiele można powiedzieć o tej historii, ale ponad wszystko przebija się jedno słowo: piękna. Bo taka właśnie jest historia Ashera i Savannah- po prostu PIĘKNA.

  Bestia z bajki Disneya miała kły pazury i była porośnięta futrem, co było wynikiem klątwy rzuconej na egoistycznego księcia. Nasza „Bestia”, też kiedyś była „księciem”. Bogatym chłopcem, gwiazdą drużyny futbolowej, jednak autorka opisała go od początku do końca, jako cudownego i szlachetnego mężczyznę, który absolutnie nie zasłużył na los, który go spotkał. Jego historia przejmuje smutkiem. Kiedy wrócił do domu ranny i oszpecony, nikt na niego nie czekał. Został sam na świecie, a mieszkańcy miasteczka zdecydowali , że wygodniej będzie zapomnieć o jego istnieniu. To tylko bajka, ale serce pęka mi na myśl jak wielu jest ludzi podobnych do Ashera- zupełnie samych i zbyt odpychających dla innych, by ktokolwiek zainteresował się ich losem. Na szczęście na świecie są również osoby takie jak Savannah- szczere i bezinteresowne, które potrafią dostrzec prawdziwe piękno pod zasłoną brzydoty.

  O CZYM? „Weteran”, to przepiękna opowieść o miłości, która zrodziła się znienacka między samotnym, oszpeconym mężczyzną, a piękną i pełną empatii dziennikarką. Współczesna wariacja na temat baśni o Pięknej i Bestii, udała się autorce znakomicie i wręcz odurza pięknem i upaja magią, mimo, że jest na wskroś realistyczna. Wrażliwe i romantyczne dusze będą zachwycone historią Ashera i Savannah, tak subtelną, delikatną, a zarazem namiętną i upajającą, że zapiera dech. To na wskroś amerykańska, niesamowicie klimatyczna opowieść o tym, że piękno często pozostaje ukryte i dostrzec je można dopiero w odbiciu czyjejś miłości. Naprawdę niezwykła pozycja- polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ten kto lubi swobodne interpretacje znanych baśni, będzie zachwycony powieścią Katy Regnery. "Weteran" to propozycja współczesnej historii o Pięknej i Bestii, która zaskakuje ponadczasowym wydźwiękiem oraz intrygującą fabułą idealnej książki dla kobiet.

  Autorka postawiła sobie poprzeczkę naprawdę wysoko, ponieważ nie jeden raz powstawały już podobne historie. Jednak muszę przyznać, że mimo wstępnych obaw pokochałam powieść niemal do pierwszych stron, w której w pełni wykorzystany potencjał mocno konkurował z sylwetkami głównych bohaterów. Katy Regnery zauroczyła mnie niespieszną fabułą, w której centralnym punkcie stanęły wielkie emocje i krok po kroku ukazywała mi piękno oraz tragizm, jakimi zostali naznaczeni bohaterowie.

  Wszystko rozpoczyna się od Savannah Carmichael, głównej bohaterki powieści, która straciła pracę, własną godność oraz chłopaka, który nie zasługuje na żadne ciepłe uczucia. By uciec od problemów i uspokoić pędzące myśli, kobieta wraca w rodzinne strony. Na całe szczęście otrzymaliśmy bohaterkę z krwi i kości, nie tylko wiarygodną w odbiorze, ale i godną do naśladowania, która woli działać niż smucić się pod nadmiarem sprzecznych emocji. Nie da się jej nie lubić, a już w ogóle nie da się jej nie kibicować w drodze ku odbudowie zagubionej tożsamości. Dlatego, gdy na horyzoncie pojawia się możliwość kolejnej pracy i być może przełamanie własnych barier, gdy szef rzuca jej prawdziwe wzywanie: nie waha się ani chwili. Wywiad z Asherem Lee, kolejnym niebanalnym bohaterem tej zaskakującej lektury, miał być tylko początkiem nowej drogi ku zatrzymanej karierze. Jednak weteran wojenny okazał się nie tylko miejską legendą, ale i człowiekiem o walecznym sercu, który wywrócił świat Savannah do góry nogami.

  Autorka na podstawie swoich bohaterów pokazała jak trudne potrafi być życie. Mimo swobodnie poprowadzonej historii, udowodniła że poza kolorami szczęścia jest też zaskakująco dużo miejsce w naszym życiu dla smutku, gniewu i niespełnionych obietnic. W dojrzały sposób poprowadziła mnie przez piękną historię wypełnioną po brzegi emocjami, od których nawet na moment nie miałam ochoty odchodzić, by nie tracić z oczu historii Savannah i Ashera. Ta dwójka, o różnych osobowościach i niepodobnych do siebie przeżyciach, odnalazłam w sobie nawzajem zrozumienie, które każde z nich szukało od wielu lat. Prowadzona pierwszoosobowa narracja z punktu widzenia każdego z nich otworzyła mi drogę do ich myśli, pokazując jednocześnie problemy z jakimi się borykali oraz niesłuszne przekonania w stosunku do samych siebie. Stracili sens życia, ale krok po kroku odbudowali go dzięki własnym doświadczeniom i przyznaję, że to właśnie zaimponowało mi najbardziej: prawda płynąca z ich słów oraz czynów.

  Współczesna baśń nabrała ponadczasowego wydźwięku za sprawą jednych z piękniejszych książek jakie ostatnio przeczytałam. "Weteran" to powieść nie tylko szczera, ale i ujmująca - uczuciami, postawiani bohaterów oraz wszechobecną nadzieją, że gdzieś tam, na końcu tęczy czeka na nas prawdziwe szczęście. To nie tylko powieść o pięknej miłości, ale także próba nadania imienia otaczającym nas problemom, ukazanie bólu związanego z codziennością oraz strach przed nadchodzącą przyszłością. Dużo jest w tej powieści motywów skrytych pomiędzy wierszami, które intrygują i dopełniają dzieła, ale jeszcze więcej emocji, od których nie sposób się oderwać. To życiowa, prawdziwa powieść o miłości obok której nie sposób przejść obojętnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 21 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Nigdy nie pozwolę ci odejść 5/5 Nasza cena:
32,30 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy nie pozwolę ci odejść

Książka autorki bestsellerów New York Timesa, Katy Regnery, opowiadająca historię o żalu, zdradzie, porwaniu, przemocy, stracie, pasji oraz miłości.W tej współczesnej wersji Jasia i Małgosi trzynastoletnie sieroty, Griselda i Holden, po trzech latach niewoli uciekają od porywacza i próbują przejść...
eBook Nigdy nie pozwolę ci odejść mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,45 zł 32,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Nigdy nie pozwolę ci odejść mobi epub

  Książka autorki bestsellerów New York Timesa, Katy Regnery, opowiadająca historię o żalu, zdradzie, porwaniu, przemocy, stracie, pasji oraz miłości. W tej współczesnej wersji Jasia i Małgosi trzynastoletnie sieroty, Griselda i Holden, po trzech latach niewoli uciekają od porywacza i próbują...
eBook Weteran mobi epub 5/5 Nasza cena:
25,86 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Weteran mobi epub

Savannah Carmichael, zdradzona i porzucona przez mężczyznę, któremu zaufała, traci wymarzoną karierę dziennikarki w Nowym Jorku i musi wrócić do Danvers, swojego rodzinnego miasteczka w Wirginii. Gdy otrzymuje propozycję powrotu do branży i napisania reportażu o interesującym człowieku, nie waha...
Poniżenie. The Kane Trilogy. Tom 1 4/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poniżenie. The Kane Trilogy. Tom 1

Osiemnastoletnia Tatum O’Shea jest naiwną, nieśmiałą, niezbyt zamożną dziewczyną. Dwudziestotrzyletni Jameson Kane to inteligentny i bogaty uwodziciel. Przeżywają wspólnie jedną noc, jedną falę namiętności. Był to jeden błąd, po którym Tate musi odnaleźć się w rzeczywistości bez rodziny, pieniędzy...
Pokusa zła 4/5 Nasza cena:
35,01 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokusa zła

Brooke: Miałam wygodne życie i jeszcze wygodniejsze dzieciństwo. Moi rodzice nauczyli mnie odróżniać dobro od zła i wszystkiego, co pomiędzy… Ale ja wolałam szarą strefę. Chciałam przeżyć życie na krawędzi, z groźbą upadku. Nie dbałam o konsekwencje, bo moje serce zostało roztrzaskane na podłodze...
Walcząc z ciszą 5/5 Nasza cena:
30,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Walcząc z ciszą

Dla większości ludzi dźwięk jest pojęciem abstrakcyjnym. Spędzamy całe życie, próbując odciąć się od szumu, żeby móc skupić się na tym, co uważamy za ważne. Ale co, jeśli-gdy jasność umysłu zostaje przypłacona zupełną ciszą, to ten niewyraźny szmer w tle staje się czymś, za co oddałoby się...
Dziesięć poniżej zera 5/5 Nasza cena:
35,01 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziesięć poniżej zera

„– Tutaj – powiedział, naciskając nieco powyżej mojego serca – tutaj masz dziesięć poniżej zera. I jesteś bliższa śmierci niż ja”.Nazywam się Parker. Moje ciało jest oszpecone bliznami, pamiątkami ataku, którego nie pamiętam. I nie chcę pamiętać. Wolę obserwować życie, niż go doświadczać.Ludzie...
Swatanie dla początkujących 5/5 Nasza cena:
32,30 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Swatanie dla początkujących

Bestseller „Washington Post” i list przebojów Amazona. Marnie MacGraw pragnie prostego życia – męża, dzieci, kombi i domku na przedmieściach. Wychodzi za mężczyznę swoich marzeń, jest więc pewna, że wkrótce to wszystko dostanie. I wtedy spotyka Blix Holliday, krewką ciotkę swojego narzeczonego,...
Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość 5/5 Nasza cena:
37,71 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość

Poruszający i pokrzepiający bestseller Amazona pióra autorki romansów – Jane Harvey-Berrick. Z dziewiętnastoletnim Danielem Coltonem chcą się umawiać wszystkie dziewczyny, a każdy facet mu zazdrości. Jest humorzasty, wybuchowy, zimny i ponury, ale też piękny, ma wspaniałe tatuaże, kolczyk w brwi i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula