W skali od 1 do 10

Autor:

Scott Ceylan

Średnia: 3.9 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,16 zł
Nasza cena: 21,68 zł 29,99 zł Taniej o: 28%

Powieść zatytułowana "W skali od 1 do 10" autorstwa Ceylan Scott to niezwykła historia o ciemniejszych stronach ludzkiej osobowości, przyjaźni i wybaczaniu samemu sobie. Przedstawia ona losy 17-letniej dziewczyny o imieniu Tamar, która nie radzi sobie z własnymi problemami.

Książka idealnie odzwierciedla to, jak problemy z akceptacją siebie potrafią wpłynąć na ludzkie życie oraz jak popełniane błędy mogą zadecydować o czyjejś przyszłości. Lektura jest przestrogą i nauką dla wszystkich czytelników.

Główna bohaterka po próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego. Niestety nie była to jedyna sytuacja, w której próbowała zrobić sobie krzywdę. Trauma z przeszłości sprawiła, że dziewczyna zaczęła się okaleczać, poczuła ogromną nienawiść do samej siebie i próbowała zapomnieć o wszystkim, pijąc alkohol. Podczas pobytu w placówce Tamar poznaje wiele osób z różnymi chorobami. Mocniejszą relację nawiązuje z Jasperem, chłopakiem, który ma anoreksję, oraz Elle, nastolatką z chorobą afektywną dwubiegunową. Wbrew swojej woli musi odpowiadać na powtarzające się pytania, takie jak "Dlaczego zaczęłaś się okaleczać?", "Co sprawiło, że zaczęłaś się nienawidzić?'", a także "Jak się czujesz w skali od 1 do 10?". Dręczy ją także inne pytanie, na które nie potrafi odnaleźć odpowiedzi: "Czy jestem winna śmierci Iris, mojej przyjaciółki?". Powieść ta trafi do wszystkich nastolatków niepotrafiących poradzić sobie ze swoimi problemami. Pokazuje ona, że z każdym kłopotem można zwrócić się do kogoś, kto pomoże nam wrócić na właściwy tor.

Ceylan Scott jest angielską pisarką, która w szybkim tempie zdobyła wielkie grono wielbicieli dzięki swojej genialnej debiutanckiej powieści pod tytułem "W skali od 1 do 10". Autorka, która sama ma zdiagnozowaną osobowość typu borderline, pomogła ludziom na całym świecie i została bardzo dobrze oceniona przez krytyków literackich.
Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tamar po nieudanej próbie samobójczej trafia do zakładu psychiatrycznego. Dziewczyna obwinia się o śmierć swojej najlepszej przyjaciółki i nie może poradzić sobie z poczuciem winy. Tam poznaje innych pacjentów i ich problemy, z którymi się zmagają. Czy Tamar pogodzi się ze śmiercią Irys? Czy będzie dalej chciała zakończyć swoje życie?

  Książka nie jest lekką i przyjemną w odbiorze. Porusza tematy współczesne i pewnie znane części nastolatkom. Pokazuje myślenie osoby, która cierpi, która obwinia się o sprawy, na które nie miała wpływu i jak wygląda pobyt w szpitalach psychiatrycznych. Może to nie jest idealne odzwierciedlenie prawy, jednak daje do myślenia.

  O bohaterach też ciężko mówić, ponieważ przechodzą w głowie własne piekło. Pacjenci mają różne choroby i różnie sobie z nimi radzą. Tamar jako główna bohaterka ma kompletny chaos w swoim umyśle. Nie może pogodzić się, że przyczyniła się do śmierci przyjaciółki i obwinia się, że to z jej winy. Przez co nie potrafi funkcjonować i sama chce umrzeć. Samookalecza się, a nawet próbuje skończyć swoje życie.

  Mimo że książka porusza naprawdę ciężkie i trudne tematy, to czyta się ją bardzo szybko. Mi udało się ją przeczytać jednego dnia. Po prostu jak już usiądziecie do niej, to chcecie wiedzieć, czy główna bohaterka da sobie radę, jakie konsekwencje będą miały jej decyzje i jak się wszystko wyjaśni. Tamar w powieści podejmuje kilka decyzji, które z jednej strony mogą zaskoczyć, a z drugiej pod pewnymi względami są, przynajmniej dla mnie, zrozumiałe.

  Podsumowując, “W skali od 1 do 10” to nie jest zła książka. Może po niej nie będziecie ekspertami w terapii osobom cierpiącym, ale może odrobinę lepiej będziecie rozumieć osoby z takimi problemami. To książka warta poznania, a dodatkowo nie jest ona długa i z pewnością szybko ją przeczytacie. Dlatego serdecznie Wam ją polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zacznijmy od tego, że te tematy są bardzo ciężkie. Ciężko się o nich mówi, a nawet pisze więc ogromne gratulacje dla autorki, że poruszyła ten temat. Coraz więcej książek powstaje z podobnymi tematami. I bałam się zacząć te książkę, nie wiedziałam czego mam się spodziewać, wątpiłam w to, że będzie tutaj pokazane coś nowego. I w pewnym stopniu miałam rację. Autorka większość opisów napisała o tym samym. Nie zawarła nic tutaj nowego, wiadomo nowi bohaterowie, fabuła itd. Jednak gdzieś tam myślałam, że książka mi się spodoba i zachwyci swoimi nowymi wątkami.

  Myślę, że możemy przejść do naszej główniej bohaterki. Tamar niespodziewanie trafia do szpitala psychiatrycznego. Jej najlepsza przyjaciółka popełnia samobójstwo. I całe jej samopoczucie właśnie się do tego sprowadza. Tutaj możemy zauważyć na samym początku, że nasza główna bohaterka ma objawy depresji i nie jest to ciężko zidentyfikować, nawet jeśli czytelnik nie interesuje się psychologią. Jest cicha, spokojna, nie zwraca uwagi na to co się dzieje dookoła niej. Ciągle ma w głowie swoją przyjaciółkę. Nie może zostać sama ze swoimi myślami, ponieważ ciągle nachodzą służby. Gdy już trafia do szpitala psychiatrycznego zmienia się. Zauważa, że nie tylko ona ma problem ze sobą, ale również inni. Próbuje nawiązać kontakt, ale ciężko jej jest. Według mnie główna bohaterka jest dobrze wykreowana. Jednak brakowało mi tej samodyscypliny. Bardzo łatwo ulegała swoim kolegą przez co później miała kłopoty. Nie jest to idealna bohaterka, co też przez to autorka nie stworzyła takiego cukierkowego świata.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Okładka nie ma w sobie niczego istotnego, ale mnie do siebie przyciągnęła. Ostatnio mam zamiar ograniczyć młodzieżówki, ale są takie, które mimo wszystko chcę poznać. Czy decyzja w kwestii tego tytułu okazała się dobra?

  'Tylko ty sama możesz sobie pomóc. Jak się czujesz? W skali od jednego do dziesięciu?'

  Po próbie samobójczej Tamar trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego. Po śmierci przyjaciółki nie potrafi sobie poradzić ze swoim życiem i zaczyna się samookaleczać, w efekcie czego po pewnym czasie postanawia targnąć się na swoje życie. W szpitalu bierze udział w sesjach terapeutycznych, które mają jej pomóc wrócić do normalności. Ale czy ocenianie swojego stanu w skali od jednego o dziesięciu może być wystarczające, aby poradzić sobie ze swoimi koszmarami?

  Tamar jest przykładem nastolatki z problemami. Nie jest to dziewczyna gnębiona przez otoczenie, jednak jej własny umysł nie pozwala na to, aby żyła w zgodzie z samą sobą. Właśnie dlatego trafia na oddział psychiatryczny. To leki i lekarze muszą pomóc jej w powrocie do zdrowia. Czy jej się to uda?

  Nie potrafię sobie wyobrazić, jak źle musi być, aby chwycić za żyletkę i niszczyć własne ciało. Jak doprowadzić się do takiej ruiny, aby własne czyny były prostą drogą do szpitala. Wszystko jednak można wyprostować. Czasami potrzebne jest właśnie określenie swojego położenia w skali od jednego do dziesięciu. Czy Tamar udźwignie swoje problemy na tyle, aby jej życie stało się normalne?

  'W szpitalu psychiatrycznym czas biegnie inaczej. Tak powoli, że czasem może się wydawać, że całkiem się zatrzymał. Łzy również płyną bardzo wolno.'

  Historia jest jedną z tych, którą każdy powinien poznać. Szczególnie osoby w wieku przybliżonym do głównej bohaterki. Tamar jest przykładem tego, jak w młodym wieku alkohol i narkotyki mogą zniszczyć życie. Nie trzeba mieć odwagi, aby sięgnąć po żyletkę i pociąć własne ciało. Potrzeba odwagi, aby się z tego wyplątać i wrócić do normalności.

  'Wcale nie jest pewien. Psychiatrzy nigdy nie są pewni, tylko udają.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „W skali od 1 do 10” jest powieścią z tych, które skłaniają do myślenia, do głębszego zastanowienia się nad sobą, przeanalizowania, jak krucha i zwodnicza bywa nasza psychika. Choroby duszy, jak czasem je nazywam bywają tak naprawdę przerażające, kiedy umysł płata ci figla, nie wiesz już co jest prawdziwe, a co tylko Ci się wydaje. Obecnie istnieje tak wiele schorzeń, że człowiek się w tym gubi, czasem nie zdaje sobie sprawy, że potrzebuje pomocy, zwala to na melancholie, chwilowy zły humor, gorszy okres, a to wcale nie musi być to. Bądźcie ostrożni i uważajcie na siebie, tylko wy czujecie swoje emocje na co dzień, nie wstydźcie się z kimś pogadać, to czasem pomaga i sprawi, że poczujecie się lepiej. Jak to jest z główną bohaterką książki?

  "Nie wyobrażam sobie, co się działo w jej głowie. Jej umysł ją pokonał."

  Główną bohaterką powieści jest siedemnastoletnia dziewczyna imieniem Tamar, która jest uwięziona w swoim własnym świecie pełnym negatywnych emocji, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Przytłacza ją poczucie winy, dlatego ucieka w destrukcyjne czynności, nadużywa alkoholu i się okalecza. Czuje do siebie ogromną nienawiść, która się w niej mocno „kłębi”, a wszystko dlatego, że dziewczyna cierpi na tak zwaną osobowość borderline. Charakteryzuje się to tym, że nie potrafi poradzić sobie z negatywnymi emocjami, które mocniej odczuwa, zazwyczaj jest to gniew, złość, wściekłość, nienawiść. Zamiast działać, osoba z tym zaburzeniem ma tendencję do "tonięcia" w zniechęceniu, panice i narastającym niepokoju. Jej życie jest zazwyczaj chaotyczne, nieuporządkowane, pełne ryzykownych zachowań i niestabilnych sytuacji. Co wpłynęło na dziewczynę na tyle mocno, że postanowiła się okaleczać? Dlaczego tak bardzo cierpi, że nawet rodzice nie potrafią jej pomóc? I z jakiego powodu tak bardzo się obwinia? Co się wydarzyło, że nie widziała innego rozwiązania, jak popełnić samobójstwo?

  Tak, Tamar próbowała popełnić samobójstwo, co jej się nie udało, właśnie wtedy rodzice decydują, aby wysłać ją na leczenie do Lime Grove szpitala psychiatrycznego dla młodych ludzi, którym potrzebna jest pomoc. To, co pogorszyło stan dziewczyny to śmierć jej najlepszej przyjaciółki, o którą się obwinia, co ją w pewien sposób dusi i popycha ku niebezpiecznym czynom. Lime Grove może i nie jest szczytem nowoczesnej techniki, z drugiej strony, czy do leczenia psychiki jest potrzebna? To miejsce ma być azylem, zapewnić chorym dobre samopoczucie i wyprowadzenie ich na prostą. Z Tamar sprawa nie jest prosta, zaufanie lekarzom w tym hermetycznym środowisku nie należy do najłatwiejszych, czy mimo wszystko dziewczyna pozwoli im na wejście do jej świata? Czy przestanie się krzywdzić? Czy wybaczy sobie i odpuści wszystkie gniewne emocje? Czy znowu poczuje, jak wspaniałe może być jej życie? Czy poznani nowi przyjaciele w Lime Grove jej pomogą?

  „W skali od 1 do 10” jest przedstawiane w narracji pierwszoosobowej z perspektywy Tamar, dzięki czemu mamy bezpośrednią styczność z jej myślami, mrocznymi emocjami i samotnością, która wbrew pozorom ją dotyka. Dostrzegamy wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości, które autorka zdecydowała się przeplatać. Podobno czasem trzeba sięgnąć dna, aby móc się od niego odbić i stopniowo wznosić się ponad tym wszystkim, co przytłacza i ciągnie w dół.

  „W skali od 1 do 10” to powieść inteligentna skłaniająca do refleksji nad samym sobą i innymi ludźmi, którzy dotknięci są chorobą, sprawia, że stajemy się bardziej emocjonalni i dostrzegamy problem. Myślę, że w pewien sposób człowiek podczas codziennego pędu nie zdaje sobie często sprawy z tego, jaka psychika bywa krucha, jak łatwo można kogoś złamać w środku, nawet nie będąc tego świadomym. Reakcje na traumatyczne wydarzenia są różne od szału i wylewającej frustracji, poprzez zamknięcie w sobie i wycofanie ze świata.

  Scott pokazuje nam, jaka ciężka bywa walka z demonami, które doskonale znają nasze słabości, ponieważ same są ich źródłem. „W skali od 1 do 10” nie jest pozbawiona wad, jednak jest bardzo interesująca i jeśli, ktoś lubi książki psychologiczne, powinien rozważyć poznanie świata Tamar i towarzyszyć jej w tej trudnej podróży do zdrowia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Siedemnastoletnia Tamar po próbie samobójczej trafia do Lime Grove – szpitala psychiatrycznego dla nastolatków. Od samego początku lekarze zasypują ją pytaniami: dlaczego zaczęła się samookaleczać? Co doprowadziło ją do takiego stanu? Jak się czuje w skali od 1 do 10?

  W głowie Tamar krążą jednak znacznie trudniejsze pytania, na które dziewczyna nie może znaleźć odpowiedzi: czy jest winna śmierci swojej przyjaciółki Iris? Czy to za jej sprawą ciało Iris wylądowało w rzece? Czy Tamar również powinna była tak skończyć?

  Książki młodzieżowe poruszające temat chorób psychicznych od zawsze z miejsca trafiały na moją listę ‘do przeczytania’. Ciężko mi stwierdzić, co mnie w nich tak fascynuje: to, że nie należy spodziewać się szczęśliwego zakończenia, a może to, że wydają mi się znacznie bardziej prawdziwe i rzeczywiste niż słodkie romanse młodzieżowe? Tak czy inaczej, gdy zobaczyłam opis W skali od 1 do 10, od razu wiedziałam, że muszę tę powieść przeczytać. Nie spodziewałam się wiele – jedynie porządnej młodzieżówki, która potraktuje poważnie temat choroby psychicznej i może przedstawi go inaczej niż inne książki tego typu. Czy tak się stało w rzeczywistości?

  Początek był trudny i sprawił, że podchodziłam do tej lektury z niechęcią. Sam styl autorki pozostawiał wiele do życzenia. Można stwierdzić, że był bardzo amatorski i myślę, że nie odbiegałoby to od prawdy, ponieważ Ceylan Scott ma zaledwie 21 lat, a W skali od 1 do 10 jest jej pierwszą powieścią – i to widać. Przejawia się to w dosyć ubogim słownictwie, braku fantazji w pisaniu i ogólnym miernym efekcie końcowym pracy. Początkowo bardzo kłuło mnie to w oczy i zmuszałam się do tego, aby tę książkę otworzyć, mimo że licząca sobie nieco ponad 300 stron (w egzemplarzu recenzenckim tylko trochę więcej niż 200) lektura, której pokaźna czcionka dodatkowo mogłaby służyć osobom z tak słabym wzrokiem jak mój, powinna być skończona w mgnieniu oka i raczej nie wyglądała na jedną z tych powieści, z którymi można by się męczyć długi czas.

  A jednak nie pasowało mi również przedstawienie tematu choroby psychicznej. Przynajmniej w pierwszej połowie książki. Zdaję sobie sprawę, że opisanie tak dramatycznych przeżyć nie jest niczym łatwym, tym bardziej, że (jak dowiedziałam się z jej profilu na Twitterze) autorka sama zmaga się z zaburzeniami osobowości typu borderline. Sądzę jednak, że jak na książkę, która w pewnym stopniu jest autobiografią autorki, a na pewno bazuje na jej własnych doświadczeniach, problem choroby psychicznej nie został przez Ceylan Scott przedstawiony wystarczająco dogłębnie i wiernie. Miałam problem ze zrozumieniem Tamar, mimo że narracja opiera się właśnie o jej postać, więc czytelnik chcąc nie chcąc nieustannie siedzi w jej głowie. Nie wystarcza to jednak, aby pojąć, co się dzieje w umyśle bohaterki. Zabrakło mi większego skupienia na genezie jej choroby: skąd się wzięła? Jak się zaczęła? Jaka była jej przyczyna? Choć gdy dłużej się nad tym zastanawiam, dochodzę do wniosku, że może taka właśnie jest specyfika chorób psychicznych – że nigdy do końca nie są wytłumaczalne?

  Rozczarowaniem okazało się wszystko, co związane z Iris – przyjaciółką Tamar, która (jak dowiadujemy się już z opisu na okładce) popełniła samobójstwo. Spodziewałam się, że to wokół tego zdarzenia będą obracały się główne wątki powieści; że postać Iris będzie postawiona na piedestale, a Tamar w szpitalu psychiatrycznym Lime Grove będzie powoli odkrywała, co tak naprawdę stało się tamtego wieczora, i będzie starała się pogodzić ze stratą. Okazało się jednak, że temat Iris został potraktowany po macoszemu i przez większość czasu przebywał gdzieś na uboczu. Zamiast tego obserwowaliśmy codzienność Tamar w Lime Grove, która nie wzbudzała żadnych większych emocji i wprowadzała mnie w ciągnący się stan znużenia. Właściwie dopiero pod koniec powieści dowiadujemy się, jak doszło do śmierci Iris i jaki był w niej udział Tamar, ale informacja ta wspomniana jest mimochodem i tonie w masie innych.

  Mimo wszystkich niebrzmiących pozytywnie słów, które napisałam o W skali od 1 do 10, muszę przyznać, że ostatnie 100 stron uratowało tę książkę. Jej mocnym punktem są bohaterowie, którzy może i nie są nie wiadomo jak fantastycznie skonstruowani ani niesamowicie wielowymiarowi (właściwie poznajemy ich jedynie przez pryzmat ich choroby), ale łatwo jest się z nimi związać. To jest ten rodzaj sympatii i współczucia, jaki odczuwa się na przykład oglądając Lot nad kukułczym gniazdem lub Przerwaną lekcję muzyki – każdy z wielu bohaterów na swój sposób zapada w pamięć i mimowolnie zaczynamy mu kibicować, aby udało mu się wyzdrowieć i wyjść na prostą. To samo czułam w stosunku do Jaspera, Elle czy Alice, którzy towarzyszyli Tamar w Lime Grove. Gdy pod koniec książki każde z nich w ten lub inny sposób odchodziło w swoją własną drogę, nie mogłam opanować wzruszenia.

  Podobało mi się również zakończenie książki, które było o wiele bardziej pozytywne, niż można by się spodziewać. Choć na ogół nie jestem zwolenniczką szczęśliwych zakończeń, to w tym przypadku cieszy mnie, że historia Tamar, pełna dramatycznych wydarzeń, osobistych kryzysów i załamań, destrukcyjnych myśli i krzywdzących czynów, zakończyła się małym promykiem nadziei. Myślę, że może to mocno podbudować osoby czytające tę powieść, które doświadczają podobnych problemów.

  Mam względem W skali od 1 do 10 bardzo mieszane uczucia. Faktem jest, że książka ta ma wiele wad i brakuje jej bardzo dużo, abym mogła polecać ją ze szczerym sumieniem, jednak nie mogę zaprzeczyć, że koniec końców pomiędzy mną a jej bohaterami wytworzyła się nić sympatii, która zmieniła nieco moje postrzeganie powieści Ceylan Scott. Jest nieidealna, ale ma w sobie coś, co pozwala mi mieć nadzieję, że kolejne książki tej autorki okażą się już znacznie lepsze.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: W skali od 1 do 10
 • Autor: Scott Ceylan
 • Wydawnictwo Ya!
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 304
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328066854
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: On a Scale of One to Ten
 • Tłumacz: Byra Agata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328066854
 • EAN: 9788328066854
 • Wymiary: 123x194 mm
Warto zwrócić uwagę na...
Magiczne Drzewo. Tom 1. Czerwone krzesło 5/5 Nasza cena:
20,45 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magiczne Drzewo. Tom 1. Czerwone krzesło

NOWE ILUSTRACJE! Na podstawie "Magicznego drzewa" Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony EMMY AWARD i dziesiątkami innych nagród. Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę...
Pinokio 5/5 Nasza cena:
6,46 zł 6,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pinokio

Wydanie Pinokia kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na...
Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja 0/5 Nasza cena:
26,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja

Dziesiąty tom znakomitej, sprzedanej na świecie w ponad 5 milionach egzemplarzy, serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana.Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie tylko Evanlyn. Również Will i...
Opracowania lektur i wierszy - szkoła podstawowa - klasy 1-3 zgodne z nową podstawą programową (od 2017/2018) 0/5 Nasza cena:
18,74 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opracowania lektur i wierszy - szkoła podstawowa - klasy 1-3 zgodne z nową podstawą programową (od 2017/2018)

Seria Opracowania lektur i wierszy cieszy się od wielu lat uznaniem naszych czytelników jako kompleksowo odpowiadająca na ich potrzeby. Przedstawiamy jej nową odsłonę – książki dostosowane do nowej podstawy programowej, obowiązującej w szkole podstawowej od roku szkolnego 2017/2018. Dla wygody...
Powtórka z literatury - szkoła podstawowa - klasy 1-3 zgodna z nową podstawą programową (od 2017/2018) 0/5 Nasza cena:
15,05 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powtórka z literatury - szkoła podstawowa - klasy 1-3 zgodna z nową podstawą programową (od 2017/2018)

Przedstawiamy zupełnie nową serię pomocy edukacyjnych do nauki języka polskiego - Powtórka z literatury, dostosowaną do nowej podstawy programowej, obowiązującej w szkole podstawowej od roku szkolnego 2017/2018. To idealna pomoc przed klasówką, odpowiedzią, wypracowaniem.Powtórka z literatury dla...
16.10 do Bergamo 0/5 Nasza cena:
19,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

16.10 do Bergamo

Matka Lidki pracuje w Bergamo we Włoszech. Co kilka miesięcy odjeżdża tam autobusem o 16.10, a Lidka zostaje w Cebulówce, zaczyna tęsknić i czekać na kolejny przyjazd mamy. Kiedy dziadka, jedynego opiekuna dziewczyny, zabiera pogotowie, a wiedźma z opieki społecznej razem z policjantką zastanawiają...
Latarnik. Wydanie z opracowaniem i streszczeniem 5/5 Nasza cena:
3,21 zł 3,49 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Latarnik. Wydanie z opracowaniem i streszczeniem

Wydanie Latarnika kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Fraszki, pieśni, treny 5/5 Nasza cena:
7,49 zł 9,98 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fraszki, pieśni, treny

Wydanie Fraszek, Pieśni, Trenów kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także...
W pustyni i w puszczy 5/5 Nasza cena:
6,31 zł 9,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pustyni i w puszczy

Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkają w Port Saidzie. Czternastoletni chłopiec uważa się już za dorosłego mężczyznę, siedmioletnia dziewczynka woli natomiast, by w pobliżu był jej tatuś. Nagle w ich spokojne życie wkracza historia i polityka. Nawet ojcowie dzieci nie spodziewają się, że powstanie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula