W promieniach szczęścia

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
Pocket, op. miękka
za 11,32 zł
eBook, mobi, epub
za 21,48 zł
Nasza cena: 25,23 zł 34,90 zł Taniej o: 28%

"W promieniach szczęścia" to wzruszająca powieść o poświęceniu, prawdziwej miłości, przyjaźni oraz z przesłaniem, że czasem rezygnując z siebie, zyskujemy podwójnie!

Jak bardzo można poświęcić się dla drugiej osoby? Czasem okazuje się, że właśnie dzięki poświęceniu zyskujemy najwięcej. W końcu szczęście najbliższych jest równie ważne, jak nasze! "W promieniach szczęścia" to wzruszająca powieść pełna miłości i dobroci.

Łucja ma całe życie przed sobą i ogromne plany, które pragnie zrealizować. Wszystko zmienia się, gdy znajduje porzucone dziecko. Z początku kobieta nie chce przygarnąć dziewczynki i ma zamiar tylko pomóc odnaleźć rodzinę chorego dziecka. Jednak z powodu choroby nikt nie chce jej adoptować.

Łucja sama postanawia zająć się chorym dzieckiem. Wie jednak, że będzie musiała porzucić swoje marzenia i plany. Koniec z ciągłą pracą, wyjazdami, koniec z wydawaniem pieniędzy wyłącznie na siebie. Czy Łucja będzie w stanie zmienić wszystko i wywrócić swój świat do góry nogami?

W książce poznajemy też Justynę, która leczy się z powodu depresji. Na którą zapadła z powodu jednej nieumyślnie podjętej decyzji z młodości. Kobieta tkwi w wiecznym marazmie. Czy naprawdę nie ma dla niej żadnego ratunku?

"W promieniach szczęścia" to wzruszająca powieść o trudnych decyzjach, poświęceniu i sile miłości.

Agata Przybyłek jest polską pisarką, autorką powieści kobiecych, recenzentką i blogerką. Prowadzi swoją stronę "Informator czytelniczy". Pracowała również jako dziennikarka portalu rodzicielskiego.
Recenzje (7)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przebrnęłam przez tą powieść z umęczeniem, jedyny ciekawy motyw to trauma jednej z bohaterek, ale banalnie pokazana, dla mnie na takie działania nie ma wytłumaczenia i nie powinno się nawet próbować tłumaczyć takich zachowań jak wrzucenie dziecka do śmietnika. I to jeszcze w taki tandetny sposób. Ta książka w ogóle nie jest warta uwagi wg mnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Lubimy swoje cudowne, poukładane życia i stronimy od nieoczekiwanych, a zwłaszcza niekorzystnych zmian."

  Co zrobią dwie dziewczyny, studentki z perspektywami, w których życiu nieoczekiwanie pojawi się dziecko? Dziecko, którego nie chciały, które może przewrócić ich poukładany świat do góry nogami?

  Obie podejmą decyzje, z których konsekwencjami przyjdzie im się mierzyć.

  Druga część jeszcze bardziej chwyta za serce. Nie jest to przyjemny romans, a historia jak z życia wzięta, wraz z wszystkimi dramatami i dylematami, które mogą stanąć na drodze wchodzącej w dorosłe życie dziewczyny. Opowieść o oczekiwaniach, marzeniach, presji, priorytetach i dobrych ludziach, których obecność i pomoc trudno przecenić.

  I w końcu o miłości, tej dojrzałej, dającej siłę wspólnie przejść przez życie i tej nastawionej jedynie na przyjemność chwili obecnej.

  Uroku dodaje niewątpliwie nadmorski klimat wyzierający z kart powieści. Zachody słońca nad morzem, zbieranie muszelek (też uwielbiam ) i spacery po piaszczystej plaży sprawiały, że aż chciało się tam być.

  Ja miałam szczęście czytać tę książkę akurat w takim cudownym klimacie, z szumem fal w tle, co jeszcze bardziej wpłynęło na jej pozytywny odbiór.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z reguły każdy dzień zaczyna się dla nas zwyczajnie - podążamy utartymi szlakami między sypialnią, łazienką, kuchnią a pracą, szkołą czy sklepem. Jednak czasami coś pójdzie nie tak... Wydarzy się coś, co zmieni nasz schemat działania a na dodatek diametralnie zmieni życie, nie pozwalając na realizację zamierzonych planów.

  Łucja ma dziewiętnaście lat, jest na pierwszym roku prawa i utrzymuje się dzięki stypendiom, gdyż pochodzi z biednej rodziny. Jest skromna, sumienna i ma jasny sprecyzowany cel - zostać prawnikiem i dobrze zarabiać, by móc pomagać rodzicom. Tego dnia wybierała się na egzamin, gdyż trwała sesja a współlokatorka poprosiła ją by wyrzuciła śmieci... Aż do momentu gdy wyszła na zimne powietrze nic nie zwiastowało, że jej życie za chwilę zmieni tor... Otworzyła altanę śmietnikową i to była właśnie TA CHWILA - znaleziony noworodek spowodował, że każdy kolejny dzień wyglądał zupełnie inaczej niż planowała. Jak potoczą się ich losy?

  Łukasz jest dziennikarzem nadmorskiej gazety i po męczącym dniu spędzonym na konferencji dotyczącej bursztynów udaje się na plażę, by szukać ochłody. To wtedy poznaje piękną i skromną kobietę z kilkuletnią dziewczynką. Obie szybko zawładną jego myślami i Łukasz zacznie poważnie rozważać zerwanie ze swoją dziewczyną - Eweliną. Czy uda mu się pozbyć niedojrzałej partnerki a kobieta z plaży na stałe zajmie miejsce w jego sercu?

  Justyna pochodzi z inteligenckiej rodziny, rodzice zapewniali jej wszystko a ona sama marzyła o karierze naukowej. Chciała być psychologiem, jednak coś poszło nie tak... Jedna źle podjęta decyzja sprawiła, że aktualnie sama musi korzystać z terapii. Dzięki grupowym spotkaniom, na które uczęszcza, poznajemy jej historię. Krok po kroku od chwili, gdy rozpoczęła badania w zespole młodego i ambitnego profesora. Co wydarzyło się w jej życiu?

  Co łączy trójkę bohaterów? Przekonacie się, gdy tylko sięgniecie po powieść Agaty Przybyłek, choć nie wszystko będzie jasne od pierwszych stron... Na rozwiązania niektórych tajemnic trzeba chwilę poczekać, choć wnikliwy czytelnik szybko się domyśli, jak mogły potoczyć się losy głównych postaci i który 'element' będzie tym łączącym ich ścieżki życiowe.

  "...rezygnując z siebie, można najwięcej zyskać." *

  Naprzemiennie poznajemy losy Łucji, Łukasza oraz Justyny a autorka bardzo powoli odkrywa karty ich przeszłości stopniując napięcie. Nie wszystko jest tutaj cukierkowe, dramaty przeplatają się, pojawiają się niedomówienia, kłamstwa i wyrzuty sumienia. Dzięki fabule osadzonej w głównej mierze nad morzem, poznajemy urokliwe zakątki, popołudnia spędzamy na plaży zbierając muszelki i puszczają latawiec, ciesząc się morską bryzą jeszcze przed urlopem.

  Każdy z nich - podobnie jak my w realnym życiu - Justyna, Łucja, Łukasz - niesie swój bagaż doświadczeń, walczy z pojawiającymi się problemami, pragnie miłości, czułości, bliskości drugiej osoby. To bohaterowie z krwi i kości, naturalni, bliscy nam dzięki troskom, z którymi się mierzą: chorobami, depresją, odrzuceniem przez rodzinę, tęsknotą. Świat, który obserwujemy rozjaśniają pięcioletnia Gloria oraz jej koleżanki.

  Przybyłek znów stworzyła powieść niebanalną, ciekawą, intrygującą i tajemniczą, w której nie brakuje cudów, dobrych uczynków, ludzkich serc pełnych ciepła oraz nadziei, że osiągniemy cel... Choć nie będzie tym, którego pragnęliśmy w przeszłości.

  "...czasem życie układa się w tak nieprzewidywalny sposób. Czasami nie ma się wyjścia." **

  Podsumowując - "W promieniach szczęścia" to powieść o wybaczeniu, rozstaniach, kłamstwach, marzeniach, potrzebie bliskości i akceptacji oraz trudnych wyborach, które zmieniają nasze życie na zawsze a potem jest za późno i nie da się ich odkręcić. Historia o tym, że nie można cofnąć czasu a wraz z jego upływem priorytety się zmieniają, o oswajaniu samotności, ukrywaniu się przed problemami a także urokach macierzyństwa i wyrywanych chwilach dla siebie. Gorąco polecam!

  *A. Przybyłek, "W promieniach szczęścia", IV Strona, Poznań 2018, s. 206

  ** Tamże, s. 156

  recenzja pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeden dzień, który wydarzył się pięć lat temu na zawsze zmienił życie Łucji. Tego dnia coś poszło nie tak a może właśnie los nie bez powodu pokrzyżował jej plany. Łucja była wyjątkowo pilną studentką. Pilnie się uczyła by dostać stypendium, za które mogła opłacić studia. Marzyła o zostaniu najlepszym prawnikiem i robiła wszystko aby to osiągnąć. W drodze na ważny egzamin słyszy dziwny dźwięk. Na stercie śmieci w kontenerze znajduje maleńkiego noworodka. Teraz Łucja mieszka nad brzegiem morza, w urokliwym domku i pracuje w sklepie z pamiątkami. Jej priorytety się zmieniły. Dzięki pomocy życzliwych osób próbuje pogodzić pracę z opieką nad wycofaną, nieufną Glorią. Dziewczynka jest jej całym światem. Ciężko jej w życiu ale dla Glorii jest w stanie wiele poświęcić. Łukasz Szczepański jest dziennikarzem. Będzie pisał artykuł o włamaniach do Leśnego Zakątka. W sklepiku kolejny raz spotyka Łucję. Ich pierwsze spotkanie nie wywarło dobrego wrażenia ale teraz mają okazję do zatarcia swej wpadki. Szybko stają się dla siebie coraz bliżsi. Justyna cierpi na depresję już od kilku lat. Samotna, smutna i pozbawiona życia dziewczyna będzie chodzić na terapię grupową. Powracają bolesne wspomnienia i sekrety przeszłości wychodzą na światło dzienne.

  Kobiety odgrywają ogromną rolę w tej powieści. Łucja jest wyjątkowa i niezwykła. Nie wyobrażam sobie by inna osoba w wieku dziewiętnastu lat potrafiła przekreślić wszystkie swoje marzenia, ciężką długoletnią pracę i poświęciła się bez reszty opiece nad chorym dzieckiem. Gloria cierpi bowiem na zespół dziecka potrząsanego. Wolniej adaptuje się do nowych warunków, jest nieufna w stosunku do obcych, nieśmiała i strachliwa. Łucja kocha ją całym sercem. Nie wyobraża sobie by dziewczynki miało zabraknąć w jej życiu. Samotne macierzyństwo jest bardzo trudne i nie ma w życiu łatwo ale nigdy nie zamieniłaby go na żadne inne. Ma wszystko co najważniejsze, no może oprócz kochającej osoby, która byłaby jej oparciem. Wtedy pojawia się Łukasz. Czy w jej życiu zagości na dłużej szczęście? Justyna była u progu wielkiego sukcesu. Pochodziła z zamożnej rodziny i cały świat stał przed nią otworem. Przygotowywanie projektu wraz z Filipem, naukowcem mogło pomóc jej karierze. Wspólnej pracy zaczęła towarzyszyć coraz silniejsza namiętność i pożądanie. Źle podjęta decyzja przekreśliła jej życie raz na zawsze. Z żyjącej pełnią życia, radosnej dziewczyny pozostał wrak człowieka, samotna, zdołowana kobieta zmagająca się z silną depresją.

  Obecnie coraz więcej słyszy się o porzuconych dzieciach, o tym, że domy dziecka są przepełnione. Miłość i obecność matki są dla dzieci warunkiem niezbędnym do prawidłowego rozwoju. Co kieruje matkami, które porzucają swoje dzieci? Depresja poporodowa, brak wsparcia, samotność, brak pieniędzy i odpowiednich warunków, pogoń za innym życiem, za karierą, czymś lepszym, ciekawszym... Powodów jest wiele a ta najtrudniejsza decyzja w życiu niektórych kosztuje wiele smutku, łez i wyrzutów sumienia. W tej powieści możemy skupić się na jednym konkretnym przypadku i przyczynie, dlaczego matki porzucają swoje dziecko zamiast od razu oceniać. Historie obu bohaterek chwytają za serce. Ciężko ochłonąć od emocji jakich dostarcza ta książka. Porusza najczulsze struny, jest niezwykła. Historie bohaterów łączą się a klimat nadmorskiej plaży nadaje powieści wyjątkowości i czaru. Ta książka to bomba dla naszych emocji. Łzy płyną strumieniami i nie chce się przewracać ostatniej strony. "W promieniach szczęścia" to powieść o determinacji, poświęceniu, ludzkich dramatach, jednej decyzji, która zaważyła nad całym życiem. O tej powieści nie da się zapomnieć. Jest FENOMENALNA!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,W promieniach szczęścia" Agaty Przybyłek spodobało mi się na tyle, że postanowiłam skusić się na jej inną powieść, a dokładnie ,,Bądź przy mnie zawsze". Czy jestem usatysfakcjonowana tą lekturą?

  90-letnia Róża postanowiła wynająć pokój u Alberty. Wróciła z Australii po to, by odnaleźć to, co utraciła w czasach wojennych. Wspomnienia są wciąż żywe. Staruszce pomaga Konrad, syn Alberty. Róża opowiada historię Mindzi, Żydówki, której rodzice mieszkali w tej wsi.

  Muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona postępem, jaki poczyniła ta młoda autorka. Książka jest niezwykle dojrzała, przemyślana, a zakończenie niezwykle szokuje. Co prawda, nie jest to wybitne arcydzieło, jednak jako przerywnik wakacyjny sprawdzi się doskonale.

  Nieco zabrakło mi rozszerzenia wątku Mindzi oraz podsumowania tego, jak zachowała się matka głównej bohaterki. Nie mogę jednak zaprzeczyć temu, że powieść czytało mi się nadzwyczaj szybko i ze sporym zainteresowaniem.

  ,,Bądź przy mnie zawsze" to historia, w której czasy wojenne mieszają się z teraźniejszością. Jeśli szukacie całkiem niebanalnej lektury, ta powinna sprawdzić się w tej roli doskonale.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
W poszukiwaniu szczęścia 5/5 Nasza cena:
28,44 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W poszukiwaniu szczęścia

Dawno temu Holly O’Neill otrzymała tajemniczą przesyłkę z bransoletką. Od tej chwili kolejne paczki z bransoletkami pojawiają się akurat wtedy, kiedy Holly ich najbardziej potrzebuje, czyli w trudnych momentach. Wygląda to tak, jak gdyby nieznany dobroczyńca dokładnie wiedział, kiedy w jej życiu...
W poszukiwaniu szczęścia 4/5 Nasza cena:
28,48 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W poszukiwaniu szczęścia

Nie marudź, tylko żyj! W tej książce nie znajdziesz idealnych, wymuskanych, seksownych bohaterek, których jedynym zmartwieniem jest nadmiar adoratorów. Poznasz za to historię zupełnie przeciętnej kobiety, mającej kilka marzeń: żyć odrobinę lepiej, ważyć kilka kilogramów mniej, uśmiechać się trochę...
Nie oddam szczęścia walkowerem 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie oddam szczęścia walkowerem

Nie oddam szczęścia walkoweremNigdy nie wiadomo, co los przygotował za życiowym zakrętem. Warto się jednak odważyć, by to sprawdzić – zwłaszcza jeśli ma się wsparcie najlepszej przyjaciółki.Zwariowana, słodko-gorzka opowieść o miłości, sile przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia. Bohaterki to...
Ministerstwo niezrównanego szczęścia 4/5 Nasza cena:
41,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ministerstwo niezrównanego szczęścia

Misternie spleciona opowieść, cechująca się zdumiewającą siłą i oryginalnością, jednocześnie historia miłosna i prowokacja Ministerstwo niezrównanego szczęścia zabiera nas w wieloletnią podróż po indyjskim subkontynencie, ale przede wszystkim wnika głęboko w życie wyśmienicie odmalowanych postaci,...
Dwa szczęścia do wyboru 0/5 Nasza cena:
18,90 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwa szczęścia do wyboru

A gdyby tak można było wybrać dwa życia naraz…Autorka bestsellerowej powieści Rozstańmy się na rokDla miłośniczek Emily Giffi nCo zrobić, gdy ma się 28 lat, a życie nie chce się ułożyć? Gdy mimostudiów ma się dorywczą, złą pracę? Gdy ukochany okazuje się żonatymfacetem? Gdy przyszłość jest jak...
Saga rodu Cantendorfów. Tom 2. Cena szczęścia 5/5 Nasza cena:
24,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga rodu Cantendorfów. Tom 2. Cena szczęścia

Mroczne tajemnice kryjące się za grubymi murami zamku zaczynają wychodzić na jaw. Kto jest sprawcą, a kto ofiarą? Kto przyjacielem, a kto wrogiem? Czy prawdziwa miłość ma szansę przetrwać wszystkie burze? Kiedy Kate Milton poznaje hrabiego Aleksandra, marzy tylko o jednym – by zostać jego żoną....
Zakątek szczęścia T.3 Wiatr wspomnień 0/5 Nasza cena:
27,31 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakątek szczęścia T.3 Wiatr wspomnień

Pobierowo latem tętni życiem. Do poznanych już wcześniej bohaterów cyklu Zakątek szczęścia dołączają nowi. Jakie skrywają sekrety? Czy przeszłość zdominuje to, co tu i teraz?Wiatr wspomnień jest wielowątkową, refleksyjną opowieścią o zwykłych ludziach, zaufaniu i marzeniach. To, że miłość jest...
Dwadzieścia minut do szczęścia 5/5 Nasza cena:
18,48 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwadzieścia minut do szczęścia

Romans jak z bajkiMichalina nie ma łatwego życia. Wychowana przez babcię, po jej śmierci boryka się z problemami finansowymi i własnym darem ściągania na siebie kłopotów. Impulsywna, a zarazem pozbawiona pewności siebie, wciąż zadręcza się pytaniem, czy u przyczyn jej wiecznego pecha leżą geny...
Zbyt wiele szczęścia 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbyt wiele szczęścia

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla 2013!Najwspanialsza autorka opowiadań wśród żyjących pisarzy anglosaskich. Bonnie Brody, "Fairbank Reader" Styl Alice Munro jest żwawy, zmysł obserwacji niezmordowany, ciekawość zachłanna, a zdania - zaczerpnięte z najczystszego źródła. Jonathan Penner, "The...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula