W labiryncie

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 32,22 zł
Audiobooki mp3
za 31,46 zł
Nasza cena: 25,98 zł 37,91 zł Taniej o: 31%

Jeżeli znasz już twórczość Donato Carrisiego, na pewno ucieszy Cię wiadomość, że autor bestsellerowego "Zaklinacza" powraca z kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerem "W labiryncie".

Sięgnij po książkę i daj się przenieść do mrocznego świata mordercy i ofiary, w którym schwytanie zabójcy często wymaga wzniesienia się na wyżyny wytrzymałości oraz przenikliwości ludzkiego umysłu.

Samantha odzyskuje świadomość w szpitalu. Nie jest sobie w stanie przypomnieć, co się jej przydarzyło. Przy jej łóżku stróżuje doktor Green – mężczyzna będący policyjnym profilerem. Jego specjalizacją jest analiza umysłu przesłuchiwanej osoby, która pozwala mu na znalezienie niezbędnych podczas śledztwa informacji. Wyjaśnia ON Samancie, co tak właściwie się stało: będąc trzynastoletnią dziewczyną, została uprowadzona przez człowieka, który przetrzymywał ją w kryjówce przez piętnaście lat. Nikt nie wie, jak udało jej się uciec. Pewne jest jednak to, że potwór wciąż pozostaje na wolności. Czy Green jest na tyle zdolny, aby poprzez sięgnięcie w zakamarki pamięci dziewczyny zdołał odnaleźć przestępcę?

Prywatny detektyw, Bruno Genko, złożył obietnicę rodzicom Samanthy, że uda mu się ją odnaleźć, ale nie mógł dotrzymać słowa. W obliczu nowych wydarzeń staje przed drugą możliwością na schwytanie oprawcy. Pomimo choroby staje do wyścigu z czasem. Oprawca wciąż pozostaje na wolności. Czy Bruno zdoła rozwiązać zagadkę, która przez tyle lat spędza mu sen z powiek? Czy Green będzie w stanie dotrzeć do wydarzeń skrytych w umyśle Samanthy? Czy razem będą w stanie zatrzymać potwornego Człowieka z Labiryntu, nim ten zdoła skrzywdzić kolejną niewinną istotę?


O autorze

Donato Carrisi to włoski pisarz, scenarzysta, dramatopisarz oraz dziennikarz. Jest absolwentem studiów prawniczych ze specjalizacją w kryminologii i behawiorystyce. Jego pierwsza, bestsellerowa powieść "Zaklinacz" przyniosła mu pięć międzynarodowych nagród literackich. Inne książki autora to m.in. "Dziewczyna we mgle", "Władca ciemności" i "Łowca cieni".

Recenzje (16)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy czytałam coś wcześniej Donato Carrisi? Nie. Czy słyszałam o nim? Tak. I dlatego, gdy Wydawnictwo Albatros przysłało swoje zapowiedzi na miesiąc luty, sięgnęłam po tę książkę. Ostatnio mam taki plan, że staram się odkrywać autorów, których wcześniej nie czytałam.

  Samantha w wieku trzynastu lat zostaje porwana. Pomimo poszukiwań nie udaje się jej odnaleźć. Kiedy po pietnastu latach udaje jej się uciec od swojego prześladowcy, pamięta tylko, że była w labiryncie. To co przeżyła, poupychała w zakamarkach umysłu i nie chce do tego wracać. Doktor Green, policyjny profiler próbuje pomóc jej uporać się z lękiem i brakiem wspomnień. Ani kobieta, ani doktor Green nie wiedzą, że jest jeszcze jedna osoba która próbuje odszukać porywacza kobiety. To Bruno Genko, prywatny detektyw, który przez pietnastoma laty obiecał rodzicom Samanthy, że ją odnajdzie. Nie udało mu się tego dokonać, teraz ma nadzieję, że się zrehabilituje.

  „- Pan nie jest osobą wierzącą – powiedziała zakonnica. – Szkoda.

  - Doszedłem do wniosku, że świat jest pełen zła – odparł Genko, ponieważ dalsze udawanie nie miało sensu. – A jeśli świat stworzył Bóg, to ON też taki jest. W zasadzie wystarczy się przyjrzeć, jak postępuje ze swymi ulubionymi dziećmi – dodał, wskazując ręką wokoło.

  Nicla posłała obecnym współczujące spojrzenie, jakby właśnie tego oczekiwali.

  - Nazwałam to miejsce „portem” nie dlatege, że jest ostatnią przystanią. W rzecywistości ich podróż się nie rozpoczęła, a miejsce do którego się kierują, przypomina ogromny, ciepły ocean.

  Genko pomyślał o Meg Forman i wydało mu się, że kobieta czyta w jego sercu.

  - Ocean narysowany ręką małego dziecka – powiedział, nie wiedząc dlaczgo.

  Nicli spodobało się to zdanie.

  - Bóg jest dzieckiem, nie wiedział pan o tym? Dlatego kiedy wyrządza nam zło, nie zdaje sobie z tego sprawy.

  Tym razem ON się uśmiechnął, zazdroszcząc jej tak silnej wiary.”

  W labiryncie to powieść bardzo złożona, akcja jest dynamiczna. Autor w sposób niesamowicie plastyczny opisuje nam, co dzieje się w umysłach bohaterów. Czytając czują, co przeżywa Samantha przypominając sobie czas spędzony w labiryncie.

  Książka jest całkowicie nieprzewidywalna i trzyma w niepewności. Autor podsuwa różne tropy, bawi się czytelnikiem, by na końcu zaserwować zakończenie, które totalnie zaskakuje. Jednym słowem – polecam.

  Dziękuje Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki. Polecam i zapraszam na stronę Wydawnictwo Albatros. [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książkę, którą wam dziś przedstawię zekranizowano, nie będę jednak Wam opowiadać o filmie, z Dustinem Hoffmanem, którego nie widziałam, a o powieści. „W labiryncie” autora Donato Carrisi jest bez zwątpienia wstrząsającym thrillerem psychologicznym, jakim udało mi się w ostatnim czasie przeczytać. Nie sięgam może zbyt często po takie książki, ale opis bardzo mnie zainteresował, chciałam poznać i rozwikłać tajemnicy porwania dziewczynki, która uciekła już jako młoda kobieta. Czy uda jej się zaklimatyzować na powrót w świecie? Czy lęki pozwolą jej ponownie żyć pełną piersią? Co się z nią stało? W jaki sposób uciekła? A może prześladowca zwyczajnie pozwolił jej na to? Miałam wiele pytań, które narastały, więc, kiedy otrzymałam powieść starałam się jak najszybciej nadrobić moje zaległości, przynajmniej kilka, aby jak najszybciej się za nią zabrać.

  Główną bohaterką książki „W labiryncie” jest Samantha, kiedy miała zaledwie trzynaście lat została porwana i przetrzymywana wbrew swojej woli. Została pozbawiona wolności na piętnaście długich lat w czymś, co kojarzyło się z labiryntem. Była więziona przez bezwzględnego, psychopatycznego oprawcę, którego jednak nie pochwycono. W dalszym ciągu przebywał na wolności, co nie wróżyło dobrze na stan ofiary. Samantha obudziła się w szpitalu, jednak nie pamiętała niczego, z jednej strony uniknęła traumy, z drugiej budowała nową, pełną lęku, niewiedzy rzeczywistość. Kobiecie trzeba było pomóc, a jej oprawcę ukarać. Jak się do tego zabrać? Jak udało jej się uciec i co ją spotkało w tym labiryncie? Odpowiedzi kryje jej umysł, który broni się przed bólem, jest innym rodzajem labiryntu, który musi zgłębić policyjny profiler doktor Green. Nie jest jedynym, który chce pomóc kobiecie, prywatny detektyw Bruno Genko przed wieloma laty obiecał zrozpaczonym rodzicom Samanthy, że ją odszuka, uwolni, a oni ją odzyskają. Nie udało mu się dotrzymać obietnicy. Teraz ma okazję ku temu, aby im to zrehabilitować. Uważa, że jest to winny zarówno Samathcie, jak i jej rodzicom. Genko jest bardzo chory i zależy mu na szybkim rozwiązaniu sprawy. Nie wie ile mu go pozostało. Co takiego przeżyła ta biedna dziewczyna? Czy sprawca zostanie ukarany, a ona odzyska wreszcie spokój?

  „W labiryncie” jest powieścią niesamowitą, bardzo złożoną, a sam autor dobrze przemyślał jej fabułę, dawkował emocje skrupulatnie. Kiedy myślałam, że coś już wiem, że może to być to okazało się, że zamysł autora był zupełnie inny. Akcja powieści jest dynamiczna, a przy tym emocjonalna. Młoda skrzywdzona dziewczyna będąca jednocześnie kluczem do uzyskania odpowiedzi, do których nie jest łatwo się zbliżyć, a co dopiero dostać. Bohaterowie są sympatyczni, mają swoje brzemiona, które niosą na barkach. Detektyw Genko nie czuje się najlepiej, a panujące w powieści upały w niczym mu nie pomagają, chce za wszelką cenę rozwiązać sprawę. Jest inteligentny i zdeterminowany, jednak czy to wystarczy?

  „W labiryncie” trzyma nas do ostatniej strony w niepewności, napięcie bywa tak mocne, że można je kroić nożem i spoglądać jak opada na talerz. Sam autor zna naturę człowieka, potrafi się skupić na szczegółach, które okazują się podczas lektury nieistotne, bawi się czytelnikiem podsuwając mu tropy by na samym końcu pozostawić go w szoku. Jednym słowem rewelacja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Dziewczyna we mgle" Donato Carrisi bardzo mi się podobała, dlatego postanowiłam też zapoznać się z ,,W labiryncie".

  Sam została uwieziona w labiryncie 15 lat temu. Teraz cudem udało jej się uciec. Przebywała w szpitalu, gdzie podczas sesji z lekarzem starała się przypomnieć wszystko, co mogłoby doprowadzić policję do porywacza. Czy udało się tego dokonać?

  Niestety, ale jestem zawiedziona. Czytałam jeszcze jedną książkę autora, która dla mnie też była średnia. Ta także jest dość przeciętna. Rozwiązania kluczowej kwestii domyśliłam się już sporo wcześniej, niż ujawnił ją autor.

  ,,W labiryncie" to powieść, w której całkiem sporo się dzieje. Autor stara się mylić tropy i wprowadzać czytelnika w błąd, ale nie zawsze się to udaje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niesamowicie mnie ta historia wciągnęła. Jest naprawdę w pełni przemyślana i dobrze napisana. Autor stopniowo wyjaśnia poszczególne tajemnice, dawkuje informacje, potrafi wodzić czytelnika za nos, toczy z nim grę. Jeżeli szukacie dobrego i oryginalnego thrillera to ta powieść może okazać się być strzałem w dziesiątkę. Jest znakomicie skonstruowana i napisana, wciągająca i naprawdę dobrze się to czyta! I jestem ogromnie ciekawa tego, jak udało się ją zekranizować, dlatego jak tylko nadarzy się ku temu okazja, z chęcią to sprawdzę.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzynastoletnia Samantha zostaje porwana w drodze do szkoły. Rodzina, policja, prywatni detektywi są bezradni. Dziewczynka jakby zapadła się pod ziemię. Piętnaście lat później dziewczyna odnajduje się. Jednak nikt nie ma pojęcia jak udało jej się uciec. Sama niczego nie pamięta, a nowa rzeczywistość ją przeraża. Z pomocą przychodzi doktor Green, policyjny profiler, który chce pomóc jej odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu. Miejsca gdzie była więziona i zmuszana do rozwiązywania zagadek, za które była albo karana albo nagradzana. Przed laty sprawę zaginięcia Samanthy próbował wyjaśnić detektyw Bruno Genko. Mężczyzna obiecał rodzicom, że znajdzie ich córkę, niestety nie udało mu się dotrzymać słowa. Teraz piętnaście lat później ma szansę się zrehabilitować i postanawia wykorzystać ją na złapanie złoczyńcy. Doktor Green poluje na sprawcę w umyśle ofiary, natomiast detektyw Genko działa w terenie. Czy uda im się znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania, a co najważniejsze czy schwytają potwora?

  "W labiryncie" to rewelacyjny, nietuzinkowy thriller psychologiczny, który już po kilku pierwszych stronach porwał mnie swoją fabułą i do samego końca utrzymywał wysoki poziom. Historia, która szokuje, wprawia w osłupienia, zapewnia mnóstwo przeróżnych emocji. Od strachu, po ból, kończąc na niedowierzaniu. Lektura pełna zagadek, tajemnic, niewiadomych. Kiedy wydaje nam się, że już sytuacja zaczyna robić się klarowna, autor tak nami manewruje, że to co wydawało się oczywiste nagle przestaje takie być. Świetny pomysł na historię. Kreacja postaci również zasługuje na uznanie. Niebanalni, nieszablonowi, zapadający w pamięć bohaterowie, którzy zrobią wszystko aby rozwiązać zagadkę i złapać potwora. Autor tak buduje napięcie, że z zapartym tchem śledzimy losy bohaterów. Historia, która sprawiała, że momentami miałam ciarki na rękach. Pochłaniająca, ciekawa, genialna książka, którą koniecznie musicie przeczytać. Bardzo polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Labirynt kulkowy okrągły Pro Kids 0/5 Nasza cena:
22,21 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Labirynt kulkowy okrągły Pro Kids

Cena za pojedyncza sztukę, mix kolorów, towar wysyłany losowo.Baw się i relaksuj w jednym czasie! Dzięki niezwykłej lekkiej konstrukcji możesz w każdym miejscu i momencie, rozwijać swoje umiejętności koncentracji i zdolności manualne poprzez zabawę. Idealne dla dzieci i dorosłych. Baw się, ucz,...
Zabawy z grubym obrysem. Labirynty 0/5 Nasza cena:
5,24 zł 6,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabawy z grubym obrysem. Labirynty

Czy znajdziesz dobrą drogę w labiryncie? Sięgnij po serię uroczych książeczek z grubym obrysem i z bardzo prostymi łamigłówkami. Doprowadź małą wiewiórkę do orzecha i wskaż dzięciołowi drogę do dziupli. Dodatkowo w książeczce znajdują się naklejki, które można wykorzystać do zdobienia...
Trybunał dusz 4/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trybunał dusz

Marcus i Clemente, agenci Trybunału Sumienia, tajnej organizacji kościelnej zajmującej się gromadzeniem informacji pozyskanych w trakcie spowiedzi, próbują wyjaśnić zagadkę zniknięcia studentki Lary. Marcus wierzy, że jest jeszcze szansa na uratowanie dziewczyny. Czy jego przeczucie jest...
Łowca cieni 5/5 Nasza cena:
27,03 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowca cieni

MROCZNE SEKRETY WIECZNEGO MIASTA W NOWEJ POWIEŚCI NAJPOPULARNIEJSZEGO WŁOSKIEGO AUTORA THRILLERÓW Paenitentiaria Apostolica, zwana także Trybunałem Dusz. Watykańska instytucja, której działalność – oficjalnie zakazana – jest tylko częściowo związana z celem, do jakiego powołano ją w średniowieczu:...
Hipoteza zła 5/5 Nasza cena:
33,21 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hipoteza zła

NOWY THRILLER AUTORA ZAKLINACZA I TRYBUNAŁU DUSZ MROŻCY KREW W ŻYŁACH THRILLER, PRZYWOŁUJCY NA MYŚL TAKIE FILMY, JAK MILCZENIE OWIEC I SIEDEM W swoim domu zostaje zamordowany biznesmen, jego żona oraz dwójka starszych dzieci. Morderca oszczędził tylko najmłodszego synka po to, aby pomógł on policji...
Zaklinacz 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaklinacz

Mrożący krew w żyłach thriller, który przebojem wdarł się na listy bestsellerów w wielu krajach Europy. Powieść przywołująca na myśl takie filmy, jak Milczenie owiec, Siedem i Szósty Zmysł. Sześć odciętych ludzkich rąk zakopanych w ziemi. Pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest szósta,...
Dziewczyna we mgle 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna we mgle

Małe włoskie miasteczko skrywa mroczną tajemnicę. Czy to możliwe, żeby młoda dziewczyna po prostu rozpłynęła się we mgle? Co tak naprawdę się z nią stało? Detektyw Vogel zrobi wszystko, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia. Kiedy dziennikarze z całego kraju zjeżdżają do prowincjonalnego...
Władca ciemności 5/5 Nasza cena:
26,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Władca ciemności

GDY ZAPADAJĄ CIEMNOŚCI, POJAWIA SIĘ STRACH...Gwałtowna burza doprowadza do awarii elektrowni i zmusza władze Rzymu do ogłoszenia dwudziestoczterogodzinnej przerwy w dostawie prądu. A już przed pięciuset laty papież Leon X w tajemniczej bulli ostrzegał, aby chronić Rzym przed...
Zaklinacz pocket 0/5 Nasza cena:
13,49 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaklinacz pocket

Mrożący krew w żyłach thriller, który przebojem wdarł się na listy bestsellerów w wielu krajach Europy. Powieść przywołująca na myśl takie filmy, jak Milczenie owiec, Siedem i Szósty Zmysł. Sześć odciętych ludzkich rąk zakopanych w ziemi. Pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest szósta,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula