W krainie kolibrów

Autor:

Sofia Caspari

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Nasza cena: 30,32 zł 39,90 zł Taniej o: 24%

Produkt niedostępny

Dwie kobiety
Argentyna pulsująca życiem
Wielkie nadzieje
Latem 1863 roku Anna i Viktoria zaprzyjaźniają się na statku do Buenos Aires - ówczesnej ziemi obiecanej dla tysięcy Europejczyków. Młode kobiety dzieli prawie wszystko. Zakochana Viktoria płynie do swego męża Humberto, syna bogatego plantatora. Nie martwi się o swój los, rozkoszuje się luksusową podróżą, śmieje się głośno i odważnie patrzy życiu w oczy. Anna jest służącą - ma dołączyć do bliskich, którzy już od roku mieszkają w Argentynie. Jej serce wypełnia obawa przed nieznanym.
W odległym kraju, z którym obie kobiety wiążą wielkie nadzieje, ich drogi z początku się rozchodzą. Przyszłość Viktorii będzie pełna zaskoczeń, Annę zaś czekają złe wieści
W krainie kolibrów to pierwszy tom żywiołowo opowiedzianej sagi rozgrywającej się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy. Sofia Caspari zabierze Cię w podróż pełną dramatycznych zwrotów akcji, barwnych postaci i namiętnych historii miłosnych.
Szczegóły

Pokaż więcej

 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375153453

Recenzje książki W krainie kolibrów (3)

 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W krainie kolibrów to pierwszy tom sagi obyczajowej znaczonej wielkimi emocjami i ludzkimi dramatami, przeplatanym miłością, walką o swoje, pragnieniem życia naprawdę i bez obłudy, ze świadomością tego, że wyprowadzenie niektórych kwestii na jaw może całkowicie zaburzyć spokojną egzystencję i niekoniecznie zagwarantować spełnienie mierzone miarą naszych wyobrażeń.

  Sofia Caspari zarysowuje bogate tło dla swej narracji – bohaterów poznajemy na statku roku Pańskiego 1863, podczas ich przeprawy do Argentyny, zwanej przez ówczesnych Europejczyków ziemią obiecaną.

  Autorka skupia się na tkaniu losów dwóch kobiet, które dzieli wszystko – Viktoria płynie do swojego męża Humberta, który gwarantuje jej dostatnie życie. Podczas rejsu poznaje biedną Annę – służącą, która u kresu podróży ma dołączyć do bliskich, którzy odpłynęli przed nią, by w Buenos Aires przetrzeć szlaki do ich nowego, lepszego życia. Kobieta na statku zawiera jeszcze jedną brzemienną w skutki znajomość – poznaje Juliusa, dzięki któremu uświadamia sobie jak mało wiedziała dotąd o prawdziwej miłości, mimo że w domu czekał na nią mąż…

  Kobiety natykają się na siebie i zaczyna łączyć je delikatna nić sympatii, mogąca później przekuć się w coś głębszego. Losy dwu bohaterek rozchodzą się jednak na długo, do czasu, gdy ponownie zetknie je pełne niespodziewanych wydarzeń życie. To, co mogło stać się przyjaźnią, okazuje się (początkowo) jedynie szansą na zagwarantowanie sobie lepszego bytu w niesprzyjających okolicznościach. Bohaterki wykorzystują jedna drugą, rzucają sobie kłody pod nogi, a ich życia komplikują się jeszcze bardziej. Okazuje się, że to co widoczne, niekoniecznie pokrywa się z prawdą skrywaną za wieloma maskami.

  Caspari utkała opowieść skoncentrowaną na historiach miłosnych, zdawałoby się, niemożliwych. Namiętność miesza się tu z wieloletnią obojętnością i znudzeniem, prawdziwe uczucie z miłością kupowaną za pieniądze, wyrzeczenia z życiem w zbytku i przepychu jedynie przez wzgląd na urodę.

  To właśnie pragnienie prawdziwej bliskości drugiego człowieka i poświęcenie się w imię wyższych uczuć jest siłą napędową akcji i motorem popychającym postaci do kolejnych działań. Mimo że wielokrotnie wszystko zdaje się zmierzać do tragedii, miłość stoi na straży losów bohaterów, których można jednocześnie lubić i nie znosić.

  Poruszająca saga, którą oddycha się jeszcze na długo po lekturze. Mimo że czytałam ją niespiesznie, a zachowania bohaterów co rusz utrudniających sobie życie nie raz mnie denerwowały, uważam ją za powieść doskonale nadająca się na pochmurne dni – przeniesienie się choć na chwilę do Argentyny gwarantuje wzrost poziomu witaminy D od samego myślenia o słońcu, na przekór tego, ze życie bohaterów dalekie było od usłanego różami i oświetlanego ciepłymi promieniami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zaczęła cicho płakać. Płakała nad tym, co straciła, choć nigdy tego nie miała. Płakała nad swoimi marzeniami."

  Pierwszy tom tej niezwykłej sagi mocno przemówił do mnie, pobudzając moją wyobraźnię i owocując wieloma godzinami przyjemnego zaczytania (ponad sześćset stron wzruszającej historii). Z wielką łatwością odnalazłam się w jej argentyńskim klimacie, swobodnie poruszałam w niemal bajkowej scenerii, gdzie w ujmujący i wrażliwy sposób przedstawiono opisy ludzi, przyrody i miejsc. Książka napisana bardzo malowniczym i plastycznym językiem. Barwny styl, piękne zobrazowania, naturalne dialogi, intrygująca fabuła, powodują, że nie możemy oderwać się od powieści. Dzięki ciepłej i dbającej o szczegóły narracji, doskonale potrafimy wczuć się w opowiadane wyjątkowe historie i z pełnym zaangażowaniem towarzyszyć bohaterom w ich burzliwych i niebezpiecznych perypetiach życiowych. Bardzo lubię, kiedy w książce zawiera się tak wiele meandrów ludzkich losów i towarzyszących im silnych emocji, przedstawionych w szerokiej palecie różnorodnych barw. Autorka umiejętnie przywołuje radość, szczęście i satysfakcję, ale także tragedie, rozpacz i troski. Sofia Caspari proponuje nam nie tylko bardzo nastrojową, wielopokoleniową sagę kilku rodzin, których losy wzajemnie przenikają i uzupełniają się. Ale również wyprawę do pulsującej życiem Argentyny, lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku, źródła ogromnej europejskiej nadziei emigracyjnej, kraju wielkich kontrastów, przeludnionych i dzikich przyrodniczo terenów, ubogich dzielnic miast i bogatych plantacji, różnic klasowych i etnicznych.

  Książka "W krainie kolibrów" dynamicznie prowadzi nas po fascynujących przeżyciach dwóch głównych postaci, Anny i Victorii. Bohaterki zostały bardzo ciekawie sportretowane, to wyjątkowo silne i barwne osobowości, o odmiennych temperamentach i wywodzące się z różnych środowisk. Ich historie stają się bliskie sercom czytelników, niemal natychmiast pozyskują naszą sympatię, z wielkim zaangażowaniem śledzimy intrygujące zdarzenia w ich życiu i nagłe zwroty akcji. Obie kobiety zostają mocno doświadczone przez los, jednak ogromnym duchem walki, silną wolą i pełną determinacją, starają się odmienić niekorzystne znaki przeznaczenia. Jesteśmy pod urokiem odwagi kobiet, brania we własne ręce steru losu, pomimo wielu przeciwności podążania za głosem serca, trwania przy nadziei na dobre i szczęśliwe życie. Powieść o cudownej sile ludzkich marzeń, śmiałości w snuciu ambitnych planów, umiejętnym podsycaniu przeświadczenia we własne możliwości, mocnej wiary w pomyślną przyszłość i nieustannym poszukaniu swojego miejsca na ziemi. Autorka z dużym wyczuciem i zrozumieniem przybliża nam proces gojenia się ran duszy i roli jaką w nim odgrywają miłość, przyjaźń, zaufanie i zrozumienie. Wrażenie robi na nas mnogość wątków intrygującej fabuły, różnorodność doskonale wykreowanych także dalszych postaci, płynne zazębianie się przyczyn i skutków zdarzeń. Warto podkreślić wspaniałą oprawę graficzną książki pobudzającą nasze zmysły oraz bardzo dobre tłumaczenie podtrzymujące cudowny nastrój powieści. Porywająca, czarująca i bardzo klimatyczna saga argentyńska.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść, którą dzisiaj recenzuję zbiera dużo pozytywnych opinii od innych czytelników. Dla mnie to dodatkowa zachęta do tego, aby sięgnąć po książkę. Przy wyborze lektury najczęściej kieruję się okładką, która tym razem niesamowicie przyciąga wzrok, tytułem, który pozwala czytelnikowi na snucie własnych teorii na temat tego czego możemy się spodziewać, a także opisem pozycji, dzięki któremu możemy zorientować się co autorka ma nam do przekazania. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że "W krainie kolibrów" to książka, która zawiera w sobie wszystko co jest dla mnie ważne. Czy rzeczywiście twórczość Sofii Caspari okaże się tak wspaniała jak się zapowiada? Jeśli jesteście ciekawi moich wrażeń, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji.

  Latem 1863 roku Anna wyrusza w podróż, która ma zmienić jej życie na lepsze. Płynąc statkiem do Argentyny, gdzie czeka na nią mąż i pozostała część rodziny, jest pełna nadziei, ale także obaw o to co spotka ją w całkowicie nieznanym dotąd miejscu. Podczas rejsu kobieta poznaje młodego, bogatego mężczyznę - Juliusa, z którym zaczyna ją wiązać coś więcej niż przyjaźń. Oboje są świadomi, że ich relacja nie może się rozwinąć, jednak pohamowanie własnych uczuć nie jest wcale takie proste jak może się im wydawać. Bohater przedstawia jej Viktorię - kobiętę, która żyje w zupełnie innym świecie. Ma pieniądze i nie musi martwić się o swoją przyszłość. Po dotarciu do brzegu drogi tej trójki rozchodzą się i każdy z nich podąża do swojego celu. Losy tych dwóch kobiet oraz zupełnie różnych światów będą przeplatać się w tych dobrych i złych chwilach. Czy pieniądze są jedyną przepustką do szczęścia?

  Sofia Caspari w swojej powieści dobrze wykreowała bohaterów, pozwoliła nam poznać ich bliżej oraz zrozumieć ich postępowanie. Mamy tutaj bardzo zróżnicowany obraz dwóch światów ludzi bogatych i biednych. Każda postać pomaga nam zorientować się jakimi prawami rządzi się konkretna grupa społeczna. Anna jest osobą niezwykle sympatyczną i muszę przyznać, że od razu przypadła mi do gustu. Julius i Viktoria należą do tego bogatszego grona populacji, ale ich charaktery bardzo się od siebie różnią. Julius jest postacią mocno wyrazistą, która zawiera w sobie to co najlepsze w tej historii. Dla mnie absolutnie okazał się perełką. Viktoria zaś na początku straciła w moich oczach, lecz autorka miała dla niej specjalne zadanie, które pokazuje czym powinniśmy się kierować i jaki wpływ mają na nas pieniądze. Pozostałe charaktery również niosą za sobą jakiś przekaz i odgrywają zupełnie inną rolę w tej opowieści.

  Autorka przygotowała dla nas powieść, która napisana jest językiem nieskomplikowanym, a nawet prostym jednak brakowało mi w niej pewnej lekkości. Pomimo tego, trzeba przyznać, że wszystko jest zrozumiałe i dobrze wyjaśnione. Sofia Caspari pozwala nam zagłębić się w otoczenie, emocje bohaterów, a także fabułę, która jest momentami trochę zakręcona. Niestety całość napisana jest w jednej tonacji, co dla mnie okazało się dosyć nużące. Opisywane wydarzenia nie spowodowały, że moje serce zabiło szybciej, a przeczytanie "W krainie kolibrów" zajęło mi więcej czasu niż na początku przypuszczałam.

  Mamy tutaj do czynienia z powieścią dość obszerną, gdzie na wstępie znajduje się dużo opisów. Wprowadzenie do fabuły spowodowały u mnie pewną blokadę, którą bardzo ciężko było mi pokonać. Przez pierwsze sto stron nie mogłam zjednoczyć się z losami bohaterów, a akcja książki nie zapowiadała się zbytnio emocjonująco. Na szczęście przy którymś podejściu wdrożyłam się w tą opowieść na tyle, że udało mi się doczytać ją do końca. Dalsza część powieści nabrała tempa i ciężko było mi przewidzieć co się za chwilę wydarzy.

  Na koniec mogę przyznać, że powieść niby nie jest taka zła, ale mnie kompletnie do siebie nie przekonała. Na samym początku zakładałam, że sięgnę po jej kontynuację, ale w takim przypadku pozostawiam to pod wielkim znakiem zapytania. "W krainie kolibrów" mogę polecić osobom, które lubią dosyć powolną akcję i spokojne tempo rozwoju wydarzeń. Na pewno uczucia, które pojawiają się między głównymi bohaterami ratują całą sytuację i są jednym z bardziej pozytywnych aspektów tej lektury. Żałuję, że nie odnalazłam się w tych klimatach, ale być może Wy docenicie twórczość tej autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Bestsellery z kategorii Literatura piękna >>

 • Oczy Mony

  Mona ma dziesięć lat i mieszka w Paryżu. Pięćdziesiąt dwa tygodnie: tyle czasu zostało jej na odkrycie tajemnicy piękna.   W każdą środę po szkole Henry, mądry i ekscentryczny dziadek Mony, zabiera ją do muzeum. I za każdym razem pokazuje i objaśnia nowe dzieło sztuki. To wyścig z okrutną chorobą –...
  Książka, op. twarda
  45,72 zł
  dostępny za 5 dni
 • Gdzie śpiewają raki

  Jak długo zdołasz chronić swoje serce? Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chasea Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej...
  Książka, op. miękka
  30,99 zł
  w magazynie
 • Kobiety

  Intymny portret dorastania w niebezpiecznych czasach i epicka opowieść o narodzie podzielonym przez wojnę. Powieść opowiada o życiu wychowanej w tradycyjnym domu studentki, przyszłej pielęgniarki, Frances ,,Frankie” McGrath. Gdy wybucha wojna w Wietnamie, Frankie podejmuje decyzję o pracy...
  Książka, op. miękka
  35,95 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Życie Violette

  Oda do szczęścia i pochwała radości z małych rzeczy. WIELKI BESTSELLER WE FRANCJI! PONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY! OBSYPANA NAGRODAMI POWIEŚĆ, KTÓRA ZACHWYCIŁA KRYTYKÓW I CZYTELNIKÓW! Klimat francuskiej prowincji, opowieści o życiu we wszystkich jego odcieniach, śmiech i łzy, które mieszają...
  Książka, op. miękka
  30,99 zł
  w magazynie
 • Odlecieć jak najdalej

  O cieniu, który wojna rzuca na kolejne pokolenia, i o marzeniach, które pozwalają patrzeć w przyszłość. Warszawa, rok 1965. Ola Czerniawska jest uczennicą klasy maturalnej – zdolną, ambitną, ładną, a w dodatku zakochaną z wzajemnością. Dziewczyna ma jednak swoje tajemnice. Marzy skrycie o ucieczce...
  Książka, op. miękka
  27,89 zł
  w magazynie
 • Zapomniane niedziele

  ŻYCIE ZAWSZE DAJE NAM DRUGĄ SZANSĘ NA SZCZĘŚCIE… Wzruszająca i pełna humoru opowieść o tym, co jest, i o tym, co bezpowrotnie minęło. Historia dramatycznej miłości oraz przyjaźni, która łączy pokolenia i buduje nieprawdopodobne mosty. Literacki debiut autorki „,Życia Violette“, i „,Cudownych lat“,....
  Książka, op. twarda
  37,22 zł
  w magazynie
 • Korowód

  Kim jest ten trzeci, który zawsze idzie obok ciebie? Mężczyzna z dzieckiem w ramionach uciekający przez zamarznięty Bałtyk. Zakochany Feliks i jego listy pisane  na statku podczas sztormu. Barbara Brzozowska, autorka poczytnych międzywojennych powieści oraz genialny matematyk Tomasz Wilczewski....
  Książka, op. twarda
  35,77 zł
  w magazynie
 • Rok 1984

  Rok 1984 w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.   Rok 1984 to słynna antyutopia George’a...
  Książka, op. twarda
  18,30 zł
  w magazynie
 • Mężczyzna imieniem Ove

  To powinien być dzień śmierci Ovego. To wreszcie miał być ten cholerny dzień, kiedy Ove w końcu to zrobi. Żeby znów z nią być. Bo ma już wszystkiego dość. Dużo w życiu przeszedł, a teraz musi funkcjonować w świecie, który nie rozumie jego żelaznych zasad i istoty rutyny, świecie pełnym fircyków,...
  Książka, op. miękka
  30,49 zł
  w magazynie
 • Widzimy się w sierpniu

  Krótka, nieznana czytelnikom opowieść o kobiecej wolności i pożądaniu, o zagadkowości życia i jego nieprzewidywalności. Wydana 10 lat po śmierci autora Miłości w czasach zarazy i Stu lat samotności Ana Magdalena Bach jest szczęśliwą mężatką. Od śmierci swojej matki, którą zgodnie z jej życzeniem...
  Książka, op. twarda
  23,90 zł
  w magazynie
 • Zanim wystygnie kawa

  Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa. Światowy bestseller. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy. A gdyby móc cofnąć się w czasie? Gdyby choć na chwilę wrócić do przeszłości i spróbować coś wyjaśnić, czemuś zaradzić, spotkać...
  Książka, op. miękka
  26,45 zł
  w magazynie
 • Mroki

  Mroków Jarosława Borszewicza nie da się jednoznacznie sklasyfikować. Możemy ten utwór nazwać prozą literacką, tomikiem poezji czy wreszcie powieścią o mrocznej fabule? Ale chyba nie ma potrzeby szeregować tej książki, ponieważ jej niezwykła forma literacka nadal wciąga nas w dyskusję o sens...
  Książka, op. miękka
  22,45 zł
  w magazynie
Wybrane bestsellery
Ponad 1 500 000 egzemplarzy książek sprzedanych tylko w Polsce. 5 nominacji do tytułu Książki Roku Lubimy Czytać w kategorii: kryminał/sensacja/thriller. 6 nominacji do Bestsellera Empiku. 1 Bestseller Empiku dla „Terapeutki" w kategorii: literatura popularna. Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru...
dodaj do schowka Do koszyka 36,60 zł
Przedstawiamy książeczkę, którą pokocha każdy trzylatek! Nowoczesna i kolorowa grafika przykuje oko dziecka, a zadania idealnie dopasowane do poziomu rozwoju trzyletniego malucha sprawią, że sięgnie po nie chętnie i będzie się dobrze bawić. Ćwiczenia pomagają rozwinąć koncentrację, nauczyć się...
dodaj do schowka Do koszyka 3,03 zł
Kontynuacja doskonałego, wciągającego i pełnego namiętności cyklu „Z ciała i ognia”. Bohaterowie, uniwersum i magia, które oczarowały miliony czytelników na całym świecie. Jedyną osobą zdolną ocalić teraz Serę jest ten, którego przez całe życie pragnęła zgładzić. Prawda o planie Serapheny wyszła na...
dodaj do schowka Do koszyka 40,82 zł
Kontynuacja Fourth Wing, bestsellerowej serii Empireum. Najlepsze romantasy 2023 roku według Goodreads! Wszyscy spodziewali się, że Violet Sorrengail umrze w trakcie pierwszego roku w Uczelni Wojskowej Basgiath. Jednak Odsiew był zaledwie pierwszym testem mającym na celu pozbycie się kadetów o...
dodaj do schowka Do koszyka 71,63 zł
Piąty tom serii "Hellish"! Tę historię można czytać, nie znając poprzednich tomów. Pierwszy tom dylogii „Agony”, historii najmłodszego z braci Scott. „A kiedy twoja dusza zostanie pożarta, pamiętaj, że cię przed tym ostrzegałem”. Aiden Scott wraz z rodzeństwem odziedziczył wielki spadek, w tym...
dodaj do schowka Do koszyka 29,08 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać.W królestwie Ilyi Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich akcji...
dodaj do schowka Do koszyka 43,91 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula