Vox

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
416
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 27,74 zł
Audiobooki mp3
za 33,52 zł
Nasza cena: 32,46 zł 44,90 zł Taniej o: 28%

Co się stanie, jeśli prawa kobiet zostaną ograniczone do wypowiadania 100 słów na dzień? I jak w takim świecie można mówić o jakiejkolwiek wolności? Oto przerażająca wizja rzeczywistości, która może wcale nie być taka odległa.

Stało się. Mężczyźni kompletnie pozbawili kobiety władzy, czyniąc z nich swoich osobistych więźniów. Każda z nich ma teraz zaciśniętą na nadgarstku czarną bransoletkę. Mierzą one ilość słów, jakie padły od rana z ust ich posiadaczek. Liczba na urządzeniu nie może przekroczyć stu, a każdy kolejny wyraz równa się zwiększeniu ładunku elektrycznego w jego wnętrzu. Licznik resetuje się o północy, co w praktyce oznacza ograniczoną komunikację ze światem. W samych zdaniach najlepiej nie używać ozdobników, a pytania ograniczyć do tych, na które można odpowiedzieć zwykłym skinieniem głowy.

Nie ma potrzeby pytać dzieci o wyniki w nauce, ani wdawać się w dyskusje z mężem - w końcu każde słowo jest na wagę złota. W takim świecie budzi się pewnego dnia neurolingwistka - doktor Jean McCellan. Nie ma pojęcia, jakim cudem znalazła się w tej wątpliwej jakości utopii i dlaczego to właśnie kobiety zostały zakute w kajdany. Wie jednak, że trzeba działać - i to szybko.

"Vox" Christiny Dalcher to wstrząsająca powieść i jednocześnie ważny głos w epoce ruchu #MeToo. Właśnie teraz kobiety walczą o swoje prawa, zwracając przy tym uwagę na wszelkie przejawy dyskryminacji, z jakimi spotykają się od urodzenia. Na tym samym skupia się autorka książki, tworząc wizję antyutopii, jakiej wszyscy się obawiamy. Nie bawi się w półśrodki i pokazuje, do czego mogą doprowadzić działania polityczne obecnego rządu. To kawał dobrej literatury, który skłania do refleksji, rozpala emocje i motywuje do działania. "Vox" powinien przeczytać każdy, niezależnie od płci i poglądów - w końcu wszyscy pragniemy godnego życia.


Opinie o książce

Szokuje, trzyma w napięciu, prowokuje do myślenia.

Lee Child

Niepokojąco prorocza opowieść ku przestrodze. Spędza sen z powiek i rozpala gniew bez względu na płeć.

"Starburst Magazine"

Opowiedziana błyskotliwym stylem historia, która przemawia do wyobraźni, alarmująca i fascynująca zarazem. Przywodzi na myśl prozę Margaret Atwood, George’a Orwella i Aldousa Huxleya. To dystopijna wizja teraźniejszości. Ta książka otworzyła mi oczy.

Melissa Broder, autorka "The Pisces"


O autorce

Christina Dalcher, amerykańska językoznawczyni, nauczycielka i pisarka. Tytuł doktorski z językoznawstwa otrzymała na Uniwersytecie Georgetown. Jej opowiadania publikowane były w wielu antologiach i magazynach. "Vox" jest jej powieściowym debiutem.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Sprawa wyborów, odmowa przeciwieństwo zgody

  „ Pomyśl co musisz zrobić, żeby zachować wolność „

  Trudno sobie wyobrazić społeczeństwo, które zmusza kobiety do bezwzględnego posłuszeństwa. Ucisza, pozbawia aspiracji, sprowadza do roli służącej posłusznej we wszystkim mężowi. Pozbawia pracy, telefonów, własnego konta w banku. Zabrania czytania i pisania. Ogranicza możliwość komunikacji z innymi do stu słów dziennie, która kontrolowana jest przez bransoletkę - licznik, którą nosi na nadgarstku każda osoba płci pięknej niezależnie od wieku a przekroczenie tego limitu powoduje porażenie prądem. Świat, który cofnął się w rozwoju.

  Taką wstrząsającą i posępną wizję swojego kraju pod rządami mężczyzn na czele z fanatykiem religijnym wykreowała Christina Dalcher doktorantka z lingwistyki teoretycznej na Uniwersytecie Georgetown w swojej debiutanckiej powieści „ Vox”. Dotychczas pisała opowiadania flash fiction, które pojawiły się w ponad stu czasopismach na całym świecie. Jak dotąd nie była znana polskiemu odbiorcy, ale może to się wkrótce zmienić z powodu futurystycznego thrillera wydanego w Polsce, w którym przesadny sposób przedstawiła scenariusz życia kobiet pozbawionych głosu. Zagrożone społeczeństwo, w którym sześcioletnie dziewczynki są pozbawione możliwości wypowiadania się i nauki oprócz liczenia do stu.

  Główna bohaterka Jean McClellan zanim założono jej bransoletkę i została sprowadzona do roli gospodyni domowej, większość swojego życia poświęciła badaniom naukowym w dziedzinie neurolingwistyki. Pracowała w najlepszym zespole naukowym i była bliska odkrycia leku na zaburzenia mowy. Protesty i polityka do tej pory jej nie interesowały w imię samolubnego pragnienia, aby mieć święty spokój, w przeciwieństwie do poglądów i postępowania jej przyjaciółki Jackie, za które ta została zesłana do ciężkiej pracy. Obecnie waży każde swoje słowo i z przerażeniem przygląda się jak jej mała córeczka coraz bardziej pogrąża się w milczeniu a jej pierworodny syn powoli staje się otwartym wrogiem kobiet. Kiedy brat prezydenta ulega wypadkowi w wyniku, którego traci mowę Jean zostaje zmuszona do współpracy z rządem. Jej zadaniem jest kontynuowanie badań nad lekiem, aby przywrócić mu zdolność mówienia. Jean wolałaby się przeciwstawić, ale zgadza się, bo na czas projektu ma odzyskać swobodę wypowiedzi a jej córeczka ma mieć zdjętą bransoletkę. Robi wszystko, aby przywrócić dziecku głos. Wkrótce kobieta przekonuje się, że jest tylko pionkiem w grze ludzi władzy, którym nie chodzi o lek. Od tego momentu powieść z dystopijnej zmienia się w prawdziwy thriller w hollywoodzkim stylu i odniosłam wrażenie, że dobry pomysł zmienił się w coś, co to już było. O ile byłam początkowo pod wrażeniem tej powieści to potem stało się wszystko oczywiste i przewidywalne.

  Na plus świetny pomysł autorki na podzielenie powieści na krótkie rozdziały i trzymania się jednej kwestii, dzięki czemu czyta się dynamicznie bez znużenia. Na minus główna bohaterka, której nie polubiłam niestety. Niby współczułam jej, jako kobieta i matka, ale nie zgadzałam się z niektórymi jej poglądami, jednostronnym podejściem do swojej rodziny i nie potrafiłam do końca zaakceptować jej postępowania.

  Autorka w podziękowaniach napisała, że przede wszystkim liczy na to, że ta książka obudzi w czytelnikach trochę gniewu i da czytelnikom do myślenia. I to w pewnym sensie jej się udało, gdyż wizja kraju rządzonego przez fanatyków próbujących manipulować całą populacją, sprowadzić ludzi do roli niewolników, budzi w człowieku bunt i złość. Po lekturze „Vox” mam swoje przemyślenia i refleksje, ale nie wiem czy o takie autorce chodziło.

  Po pierwsze nie sądzę, żeby trzeba bronić praw amerykańskich kobiet, bo Ameryka to nie kraj islamski, gdzie życie kobiety jest mniej warte od życia zwierzęcia. O tym ani słowa. Druga sprawa to wmawianie czytelnikowi, że religia chrześcijańska i jej fanatyczne wyznawanie to jedno wielkie zło, które doprowadziło do przejęcia władzy przez człowieka o spaczonych poglądach, głoszącego strach i terror. Nie przez muzułmanina, ale przez katolika.

  I na koniec jeszcze jedna refleksja. W dzisiejszych czasach nie potrzeba metalowych bransoletek uciszających głos, bo bardzo łatwo manipulować społeczeństwem przy pomocy środków masowego przekazu wmawiać jak mamy żyć, jakie leki brać, w co się ubierać, w co wierzyć. Obecnie dzięki zaawansowanej technologii władza w większości przypadków wie o swoim społeczeństwie więcej niż ono samo i dzięki temu może sprawować większą kontrolę. Wzrost coraz bardziej niepokojących zjawisk społecznych typu depresje, samobójstwa, uzależnienia, wzrost przestępczości to obraz współczesnego świata. Lęki, pragnienia, niepokoje odrzucające trzeźwość racjonalnej analizy i myślenia powodują, że władza może pozwolić sobie na stosowanie metod kontroli i zniewolenia. Każda dyktatura rodzi bunt, każda niewola sprzeciw, a co jeśli ludzie będą przekonani, że sami mogą decydować o swoim losie. Może najwyższy czas na koniec takiego traktowania ludzi. Warto się nad tym zastanowić.

  Polecam zapoznanie się z powieścią, bo niewątpliwie zasługuje na uwagę i czyta się ją z dużym zainteresowaniem. Porusza ważne tematy i uświadamia, w jaki łatwy sposób można manipulować społeczeństwem szkoda tylko, że całość fabuły poszła w kierunku thrillera.

  „ Nikt nie rodzi się potworem. Każdy potwór powstaje stopniowo, kawałek po kawałku , jako sztuczne dzieło jakiegoś szaleńca, który niczym Frankenstein zawsze jest przekonany, że ma rację. „

  Za możliwość przeczytania książki przedpremierowo dziękuję Wydawnictwu MUZA

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść dystopijna o świecie rządzonym przez mężczyzn, w którym kobiety zniknęły z życia publicznego sprowadzone do roli gospodyń domowych. Odebrano im paszporty i stanowiska w zamian zakładając na nadgarstek bransoletki, które zliczają wypowiedziane słowa. Dzienny LIMIT to 100 ! słów. Każde następne słowo jest karane impulsem elektrycznym, coraz silniejszym. Jak wychowywać dzieci gdy nie można z nimi rozmawiać? Życie towarzyskie zamiera bo kobiety mogą być tylko niemą obsługą.

  Neurolingwistka dr Jean McClellan także nie może prowadzić już swoich badań, rzeczywistość jest dla niej trudna do zniesienia. Boli ją gdy obserwuje swoją kilkuletnią córeczkę, która milczy całymi dniami. Niespodziewanie rząd proponuje Jean powrót do badań. Jean zwołuje swój zespół i wraca do laboratorium. Zauważa, że nie wszystko wygląda tak jak pokazuje to propaganda, że nie wszyscy popierają rząd. Bardzo chce uratować swoją rodzinę, sama też chce żyć w normalnych warunkach. Czy coś się zmieni w zniewolonym społeczeństwie? Czy ktoś się sprzeciwi takim rządom ? Książka poruszająca i zmuszająca do myślenia, rozpala emocje, budzi gniew, przeraża. Przemawia do wyobraźni! Jest przestrogą. To trzeba przeczytać ! Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Co zrobiłyby kobiety, gdyby nagle liczba słów, które wypowiadają każdego dnia, uległa drastycznemu ograniczeniu?

  Feministyczna dystopia o świecie rządzonym przez mężczyzn, w którym kobiety mogą wypowiedzieć tylko 100 słów dziennie. Mocna, wzbudzająca emocje książka, ważny głos w epoce ruchu #MeToo i w świetle ogólnoświatowych dyskusji o prawach kobiet.

  Czarna bransoletka zaciśnięta na nadgarstku. Cyfrowe znaczki układają się w liczbę 15. Liczba wypowiedzianych słów nie może przekroczyć 100, każde kolejne słowo oznacza coraz silniejszy ładunek elektryczny. Licznik zresetuje się o północy.

  Zasady są proste: najlepiej usunąć wszystkie językowe ozdobniki, ograniczyć pytania do tych, na które wystarczy odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Nie pytać dzieci, jak poszło w szkole. Nie rozmawiać z mężem, nie wdawać się w dyskusje. Ważyć każde słowo.

  Neurolingwistka dr Jean McClellan wciąż nie potrafi powiedzieć, jak się znalazła w tej utopistycznej rzeczywistości, gdzie rola wszystkich kobiet została ograniczona do milczącej obecności, do zapewniania rodzinie ciepłego posiłku na stole i czystego lokum. Jak do tego doszło? Kiedy, dosłownie i w przenośni, kobiety zostały zakute w kajdany?”

  „Vox” to powieść, która wywarła na mnie piorunujące wrażenie. Przeczytałam ją już jakiś czas temu, jednak zanim zabrałam się pisanie recenzji, musiałam ochłonąć i wszystko na spokojnie przetrawić. To książka kontrowersyjna, która szokuje, przeraża, daje do myślenia i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Czytając ją, odczuwałam naprawdę całą paletę emocji, które szarpały mną na wszystkie strony. Czułam współczucie, wściekłość, smutek, ale chyba przede wszystkim złość. Byłam zła dosłownie na wszystko, bo czy wyobrażacie sobie świat, w którym kobietom odebrano głos? Dla mnie taki scenariusz jest naprawdę nie do pomyślenia, bo uwielbiam mówić (nawet czasami do siebie), rozmawiać i co "dziwne" my kobiety bardzo często mamy do powiedzenia naprawdę wiele mądrych rzeczy. Jednak taki właśnie świat wykreowała Christina Dalcher, świat, w którym kobiety mogły wypowiedzieć tylko sto słów dziennie, czyli tyle, co nic, świat, w którym kobietom odebrano prawo do wykonywania zawodu, a ich córki nie mogły kontynuować nauki. Świat przerażający, odrażający i zatrważający. Dla doktor Jean McClellan rządowy dekret był nie do przyjęcia i kobieta zaczęła walkę o odzyskanie prawa do głosu wszystkich kobiet. Czy jej się to udało? Czy zdobyła sojuszników? O tym już musicie przekonać się sami.

  "Jako kobiety jesteśmy odwołane do zachowania milczenia i do posłuszeństwa. Jeśli musimy się tego nauczyć, niechaj pomogą nam w tym nasi mężowie, hańbą jest bowiem, aby kobieta nie przestrzegała ustanowionej przez Boga męskiej zwierzchności".

  „Vox” to powieść, którą powinien przeczytać naprawdę każdy. To książka, która ogromnie szokuje, trzyma w napięciu i skłania do refleksji. Autorka w przystępny sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, zaślepieni chorymi ambicjami. To genialna powieść, którą tylko i wyłącznie Wam polecam. Mam nadzieję, że jej lektura dostarczy Wam wielu emocji i wrażeń.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak jak się spodziewałam, wizja przyszłości Christiny Dalcher dogłębnie mnie poruszyła. To w jaki sposób autorka, próbowała przedstawić nam przyszłość, w moim odczuciu jest wręcz przerażające.

  Czy któraś z nas - kobiet, gotowa byłaby na stratę wykształcenia, pracy, hobby? Tylko i wyłączenie za sprawą, skandalicznego prawa narzuconego przez mężczyzn?? Czy kiedykolwiek, byłybyśmy gotowe na tak restrykcyjne prawo? Czy możemy wyobrazić sobie życie z zegarkiem na ręku, od którego zależałaby liczba wypowiedzianych przez nas słów? Cholernie, trudno wyobrazić sobie takie warunki życia prawda ?? Przyznam że ja, nie jestem w stanie tego zrobić, a sama książka zaskoczyła mnie swoją brutalnością i ogromną dyskryminacją względem kobiet.

  „Vox” to naprawdę mocna lektura, która wzbudza szczególnie w środowisku kobiecym, skrajne emocje. Więc jeśli planujecie zabrać się za czytanie tej pozycji, przygotujcie się na szokującą wizje autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Dla triumfu zła wystarczy tylko, aby dobrzy ludzie nic nie robili."

  „Vox” stanowi dla mnie niezwykle działający na wyobraźnię obraz tego jak może wyglądać życie, gdy pozwolimy pozbawić się świadomości, prawa do protestu czy prawa o decydowaniu o sobie. Książka Christiny Dalcher to doskonała i przerażająca odpowiedź na wszystkie ‘nie interesuje mnie to’ świata. Prawa kobiet? Nie interesuje mnie to. Nierówności społeczne, ubóstwo? Nie interesuje mnie to. Wolne media? Przecież coś tam grają. Przejmowanie władzy? Przecież to i tak wszystko jedno kto rządzi. Tylko czy na pewno? A co, jeśli do władzy dojdą Ci, którzy chcą odebrać społeczeństwu prawo głosu?

  I to właściwie byłoby wszystko co mogłabym powiedzieć na temat tej książki, gdyby opisana przez autorkę wizja tego jak może wyglądać świat, się sprawdziła. Licznik bowiem po poprzednim akapicie pokazał równo 100 słów. To dokładnie tyle ile mogą wypowiedzieć w ciągu doby kobiety, po wprowadzeniu nowej reformy w Stanach Zjednoczonych i założeniu im liczników na nadgarstki. 100 słów. Na okazanie miłości, troski, sprzeciwu czy oburzenia. 100 słów – każde, nawet to najkrótsze jednak będące ponad LIMIT kończy się porażeniem prądem.

  „Vox” to z jednej strony faktycznie feministyczna dystopia, to też faktycznie ważny głos w dyskusjach o prawach kobiet, szczególnie w epoce #MeToo. Dla mnie jednak, to przede wszystkim ciekawie opowiedziana powieść o tym, że bez względu na płeć, na wykształcenie, na klasę społeczną czy cokolwiek innego, nie można być obojętnym na to co się dzieje wokół nas. Fabuła jest ciekawa, choć myślę, że miejscami można by ją rozwinąć. Książkę czyta się dość sprawnie, choć czasem bywa to trudna lektura. Jedno jest bezdyskusyjne „Vox” to szokująca i dająca do myślenia lektura, którą powinno się poznać i przede wszystkim wziąć do siebie. Zdecydowanie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Christina Dalcher
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 416
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328711419
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: VOX
 • Tłumacz: Madejski Radosław
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328711419
 • EAN: 9788328711419
 • Wymiary: 13.0x20.5x4 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Olvido znaczy zapomnienie 5/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Olvido znaczy zapomnienie

Blanca Perea, doktor filologii u szczytu zawodowej kariery, dowiaduje się, że mąż zostawił ją dla młodszej kobiety i będzie miał z nią dziecko. Rozżalona i załamana postanawia wyjechać, jak najdalej od domu i życiowych problemów. Dostaje grant na niewielkim uniwersytecie w Kalifornii, gdzie ma...
Na południe od granicy, na zachód od słońca 5/5 Nasza cena:
24,02 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na południe od granicy, na zachód od słońca

Hajime i Shimamoto przyjaźnili się w dzieciństwie. Shimamoto, kiedy była mała, zachorowała na polio i od tego czasu miała sparaliżowaną jedną nogę. Hajime był jedynakiem, trochę rozpuszczonym i egoistycznym. Można powiedzieć, że byli zakochaną parą: po szkole godzinami słuchali razem płyt,...
Love, Rosie 5/5 Nasza cena:
30,39 zł 41,81 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Love, Rosie

Jedna z tych powieści, którą czyta się z zapasem chusteczek higienicznych. Autorka bestselerowego “PS Kocham Cię" znów poddaje próbie wrażliwość swoich czytelników. Wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości z czasów dzieciństwa, która ma wielką szansę przetrwać próbę czasu i próbę odległości.
W ogniu namiętności 4/5 Nasza cena:
27,01 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W ogniu namiętności

Cztery gorące historie, cztery fascynujące opowieści z namiętnością w roli głównej. Rachel, Layla, Ana i Darcy: cztery kobiety, których całkowicie odmienne życiowe ścieżki prowadzą do tego samego celu: wielkiej, wszechogarniającej, dzikiej i bezpruderyjnej miłości. Nie ma fantazji, której nie można...
Podróżnik 5/5 Nasza cena:
34,12 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróżnik

Rozgrywający się w różnych zakątkach globu pasjonujący thriller autora Kobiety, której nikt nie znał i Wypadku, bestsellerów z listy „New York Timesa” Oto Will Rhodes: z trudem wiążący koniec z końcem dziennikarz globtroter. Mieszka w niszczejącym domu, usiłuje ratować rozpadające się małżeństwo, a...
Przewodnik po królestwie ptaków Afryki Wschodniej 0/5 Nasza cena:
18,95 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik po królestwie ptaków Afryki Wschodniej

Powściągliwy, uczciwy pan Malik. Nikt by go nie zauważył na ulicy w Nairobi pomijając być może rzucenie komentarza na temat pracowicie wyrzeźbionej zaczeski ale pod jego niepociągającą powierzchownością kryje się gorące serce i płonie wielka namiętność. Nie wiedzą tego nawet jego przyjaciele z...
Zabawka diabła 4/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabawka diabła

Co piętnaście lat podwaja się liczba osób cierpiących na poważne zaniki pamięci. Produkcja pamięci komputerowych podwaja się co dwa lata. Między tymi faktami istnieje silniejszy związek, niż ktokolwiek byłby gotów przypuszczać. Lane Idle zna pewną tajemnicę, ale jej nie pamięta. Niczego nie...
Swobodna 3/5 Nasza cena:
29,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Swobodna

Po wplątaniu się w trójkąt miłosny, który doprowadził do niszczącej zdrady i rozpadu jej poprzedniego związku, Kiera przysięgła sobie nie powtarzać raz popełnionych błędów. Jest zdeterminowana, by już nigdy nikomu nie sprawić tak wielkiego bólu, a zwłaszcza uduchowionemu, utalentowanemu mężczyźnie,...
Nie jestem potworem 5/5 Nasza cena:
31,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie jestem potworem

Jeśli jest coś gorszego od najgorszego koszmaru, to koszmar o dziecku, które znika bez śladu. W centrum handlowym pod Madrytem znika czteroletni chłopiec, Kike. Media natychmiast wiążą ten przypadek z zaginięciem w tym samym miejscu czteroletniego Nicolasa dwa lata wcześniej. Chłopca ani porywacza...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula