UNIWERSUM DC Superman Action Comics. Tom 2. Nadejście Lewiatana

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
180
Nasza cena: 42,49 zł 49,99 zł Taniej o: 15%

Człowiek ze Stali to nieustraszony superbohater dobrze znany wszystkim fanom komiksów. Jednak nawet nadludzka siła i inteligencja mogą nie uratować go przed Lewiatanem. Największa przestępcza organizacja postanawia bowiem w końcu wprowadzić swoje plany w życie. Do tej pory nikt nie był w stanie jej powstrzymać...

"Superman Action Comics. Tom 2. Nadejście Lewiatana" to powieść graficzna, która stawia przed legendarnym Supermanem kolejne wyzwanie. Amanda Waller zgłasza się do bohatera po pomoc. Okazuje się, że tajemna organizacja Lewiatan kolejno pozbywa się innych agencji i grup. Dzięki ogromnej potędze bez problemu usuwa ze swej drogi Argus, DEO czy Suecide Squad. Człowiek ze Stali decyduje się stawić czoła przestępcom, nie domyśla się jeszcze, jak wpłynie to na jego prawdziwą tożsamość.

Walkę z Lewiatanem podejmuje też duet dziennikarzy: Jimmy Olsen i Lois Lane, którym zależy wyłącznie na ujawnieniu prawdy. Cała trójka szybko przekona się, że ta bitwa nie będzie należała do najłatwiejszych. Wróg czai się bowiem wszędzie i dysponuje prawie nieograniczonymi możliwościami. Komiks stanowi połączenie sensacji i mrocznego kryminału. Jest także rozpoczęciem intrygującego etapu w uniwersum DC, czyli wydarzenia "Lewiatan".

Brian Michael Bendis jest amerykańskim scenarzystą i twórcą komiksów, pięciokrotnym zdobywcą Nagrody Eisnera. Wraz z Billem Jemasem oraz Markiem Millarem wprowadził wydawnictwo Marvel na nowe tory w 2000 roku. Jest odpowiedzialny za uwspółcześnienie serii ukazujących losy kultowych superbohaterów. Fani zawdzięczają mu takie cykle komiksowe jak "The Ultimate Spider-Man" czy "New Avengers". Autorem ilustracji do "Nadejścia Lewiatana" jest znany rysownik Steve Epting ("Velvet", "Kapitan Ameryka"), którego wspomagał również Yanick Paquette ("Wolverine: Weapon X", "Swamp Thing").
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zarówno komiksowy, jak i filmowy Superman miał w ostatnim długim okresie swoje większe wzloty i upadki. Ikona popkultury potrzebowała pewnego odświeżenia, którym miał zająć się nikt inny jak Brian Michael Bendis po odejściu z konkurencyjnego Marvela. Część fanów superbohatera obawiało się tego, czy będzie ON wstanie poradzić sobie w nowym środowisku. Nadmiar swoich interesujących pomysłów miał ON okazję przedstawić już w kilku początkowych krótkich dziełach dla nowego pracodawcy. Pełnię „twórczych” skrzydeł mógł jednak rozwinąć w momencie, kiedy została mu powierzona seria „Action Comics”. Już pierwszym tom całkowicie zamknął usta krytykom i pokazał, że scenarzysta potrafi zrobić naprawdę „dobrze” fanom Człowieka ze Stali. Część druga tylko to potwierdza i kreuje wizję wspaniałej przyszłości.

  Każdy, kto miał do czynienia z tytułami ze stajni DC Comics, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w uniwersum pojawia się pełno nie tylko superbohaterów i wielkich złoczyńców, ale również cała gama tajnych organizacji. Niektóre starają się dbać o porządek, inne zaś realizują swoje niecne cele. Do tego drugiego grona można zaliczyć organizację „Lewiatan”, która zaczyna eliminować całą swoją konkurencję. W perzynę zostają obrócone Argus, DEO czy nawet Oddział Specjalny X, zmuszając tym samym nawet Amandę Waller do głębokiego zejścia do podziemia i szukania pomocy u Supermana. Z wrogiem już wcześniej mierzył się Batman, teraz jednak kiedy na ich czele stoi nowy „tajemniczy” przywódca, z zagrożeniem będzie musiał się zmierzyć największy z bohaterów.

  Bendis już w kilku pierwszych swoich pracach pokazał, że ma na tego superbohatera swój pomysł, jednocześnie nie starając się na siłę zrobić wielkiej rewolucji. Nie zapomniał ON również o tym, że seria „Action Comics” od niepamiętnych czasów zawsze epatowała „widowiskowymi wydarzeniami”, które wgniatały czytelnika w fotel. Pewnych standardów i schematów nie można więc było ruszać, dostarczając tym samym na stu osiemdziesięciu stronach sporej dawki akcji. Umiejętnie przepleciona jest ona bardziej stonowaną treścią, która pokazuje drugie bardziej ludzkie oblicze Człowieka ze Stali. Nie zapomina on, że Superman i Clark Kent to jedna i ta sama osoba, gdzie ciężko jednoznacznie stwierdzić która „postać” jego czyim alter ego. Pokazanie wątków zarówno rodzinnych (ukazanie go jako męża i ojca), jak i tych wiązanych z pracą w redakcji Daily Planet to strzał w dziesiątkę. Pewnie znajdzie się grupa osób, dla których sceny w domu czy redakcji będą zanadto przegadane i niewiele wnoszące do całej „akcyjno-kryminalnej” otoczki, jednak to właśnie one nadają tytułowi nietuzinkowości i wyróżniają dzieło Bendisa na tle jego poprzedników. Pokazanie bardziej „przyziemnego” Supermana, jest możliwa dzięki większemu rozwinięciu niektórych postaci jak np. Lois Lane czy Jimmy Olsen, którzy zaczynają dogrywać w scenariusze swoje ważne role i nie stanowią już tylko tła.

  Rysunki Superman Action Comics – Nadejście Lewiatana. Tom 2

  Co do samej otoczki fabularnej należy wspomnieć o tym, że zaprezentowany tutaj wątek jest początkiem większego eventu, który został już pokazany na łamach komiksu Lewiatan (współtwórcą, którego był Brian Michael Bendis). Nie oznacza to jednak, że twórca idzie na łatwiznę, powielając pewne wątki. Umiejętnie ON je dopasowuje do nowych realiów, starając się nadać całemu wydarzeniu nowego głębszego i szerszego oblicza.

  Wiele pozytywnych słów musi również paść na temat warstwy artystycznej komiksu. Steve Epting od pierwszych stron dzieła pobudza wyobraźnie odbiorcy dzięki wyrazistym rysunkom, które łączą w sobie zarówno dynamizm pewnych scen, jak i mroczniejszy klimat. Zdecydowanie jest tutaj na czym zawiesić oko i całość doskonale współgra ze scenariuszem.

  Jedyną „uwagą” jaka można mieć do owego dzieła (wadą raczej nie można tego nazwać), to ukazanie solidnej porcji przeróżnych bohaterów świata DC Comics (niekiedy w mocno epizodycznej formie), powodując u czytelników nieznających zbyt dobrze całego uniwersum pewne zagubienie.

  Było to już wspomniane na samym początku tekstu, nie pozostaje więc nic innego jak tylko powtórzenie kilku kwestii. Seria „Action Comics” pod opieką Benisa jest doskonała pod wieloma względami i wszystko wskazuje na to, że każda kolejna cześć będzie jeszcze lepsza. Nie pozostaje więc nic jego jak tylko powiększyć swój stan posiadania „komiksowego” i oddawać się przyjemnej dynamicznej lekturze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  POCZĄTEK LEWIATANA

  Superman
  to jedna z tych ikon komiksu, która przez lata jakoś mnie nie pociągała. Owszem, niejeden komiks z nim przewinął się przez moje ręce, nigdy jednak nie czułem potrzeby regularnego sięgania po jego przygody. Zmieniło się to, kiedy serię na nowo przejął Dan Jurgens, który w ramach „Odrodzenia” przywrócił najważniejsze supermanowe motywy, jakie zresztą sam przez lata wymyślił, a gdy pracę nad tytułem przejął jeden z najlepszych amerykańskich scenarzystów, Brian Michael Bendis, jeszcze z większą ochotą śledzę losy Człowieka ze Stali. I za każdym razem jestem zadowolony i mam tylko ochotę na więcej, i nie inaczej jest po lekturze całkiem solidnego, bo liczącego sobie 180 stron albumu „Superman: Action Comics #2: Nadejście Lewiatana”, stanowiące początek intrygującego eventu.

  Świat DC to świat pełen nie tylko superbohaterów i superłotrów, ale też i wszelkiej maści tajnych organizacji, które mają swoje cele. Checkmate. Spyral. ARGUS. DEO. Oddział Specjalny X. Wszyscy je znają, niewielu jednak mogłoby cokolwiek z nimi zrobić. Ale teraz powraca kolejna z nich – Lewiatan – która krok po kroku zaczyna likwidować konkurencję. Kiedyś mierzył się z nimi Batman, teraz, kiedy najwięksi geniusze z wszelkich służb nie są w stanie nic poradzić na nowy problem, to właśnie Supermen będzie musiał sobie z nim poradzić. Problem w tym, że Lewiatan to wróg, któremu nawet ON może nie dać rady. A sytuacja z każdą chwilą staje się coraz bardziej niebezpieczna, także dla Lois i Jimmy’ego, którzy chcą ujawnić prawdę na jej temat…

  Kiedy Bendis przejął pisanie Supermana, porzucając Marvela, z którym współpracował długie lata na rzecz konkurencyjnego DC Comics, najpierw stworzył krótki komiks na potrzeby tysięcznego zeszytu serii „Action Comics”, a potem rozwijającą go miniserię „Człowiek ze Stali”. Zaraz potem zaczął regularnie tworzyć tytuły „Superman” i „Action Comics”, starając się by każdy miał swój oddzielny charakter i opowiadał fabuły zamknięte w jego ramach, choć jednocześnie przeplatał z tym drugim. Wyszło mu to dobrze, nawet bardzo, a teraz sięga jeszcze dalej, wplatając w to wszystko wydarzenia ważne dla całego uniwersum, gdzie zapoczątkowany zostaje właśnie event „Leviathan”. I nadal robi to równie znakomicie, co dotychczas.

  Na stu osiemdziesięciu stronach albumu dostajemy kawał świetnego superhero. Akcja jest szybka i wzorcowo poprowadzona, zaskoczeń trochę też się znalazło. Bohaterowie zostali dobrze nakreśleni, a to spory wyczyn, gdy strony zapełnia cała plejada gwiazd wydawnictwa. Ale Bendis zdołał też znaleźć miejsce na to, co zawsze wychodziło mu najlepiej, czyli spokojniejsze i bardziej skupione na życiu bohaterów momenty, a wszystko to połączył w opowieść, która stanowi komiksowy odpowiednik kinowego blockbustera, ale blockbustera, który ogląda się z przyjemnością, który nie obraża inteligencji odbiorcy i do którego przede wszystkim chce się wracać.

  Od strony graficznej też jest dobrze. Epting w lżejszym wydaniu nie zachwyca co prawda tak, jak wtedy, gdy serwuje nam brudne i mroczne ilustracje, ale i w takiej odsłonie wypada sympatycznie. Do tego dochodzi niezły kolor i tradycyjnie bardzo dobre wydanie. Kto lubi Supermana albo dobre superhero, koniecznie serie Benidsa powinien poznać. Może nie od tego tomu – chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, bo fabuły autora są zawsze łatwo przyswajalne – tylko od początku, ale warto to zrobić. I warto czekać na kolejne tomy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, jeszcze w tym roku doczekamy się dwóch kolejnych pisanych przez Bendisa i nie mam wątpliwości, że zachowają ten znakomity poziom.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
UNIWERSUM DC Superman Action Comics. Tom 3. Polowanie na Lewiatana 4/5 Nasza cena:
32,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

UNIWERSUM DC Superman Action Comics. Tom 3. Polowanie na Lewiatana

Trzeci tom serii „Superman Action Comics – Polowanie na Lewiatana”, ze scenariuszem wielokrotnie nagradzanego autora Briana Michaela Bendisa („Daredevil”, „Naomi”) i rysunkami polskiego artysty Szymona Kudrańskiego („Legion of Super-Heroes”, „Punisher”). Terrorystyczna grupa Lewiatan przechytrzyła...
Dc odrodzenie Superman. Action Comics. Tom 3. Ludzie ze stali 4/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dc odrodzenie Superman. Action Comics. Tom 3. Ludzie ze stali

Trzeci tom serii Superman – Action Comics w ramach kolekcji DC Odrodzenie. Lex Luthor twierdzi, że jest bohaterem. Zaczął nawet nosić symbol Supermana na swojej zbroi. Superman nie potrafi znaleźć dowodu na to, że Lex nie jest tym, za kogo się podaje. Jest jednak ktoś, kto nie potrzebuje dowodów....
DC Odrodzenie Superman Action Comics. Tom 4. Nowy świat 4/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

DC Odrodzenie Superman Action Comics. Tom 4. Nowy świat

Czwarty tom serii Superman – Action Comics w ramach kolekcji DC Odrodzenie. W wyniku wydarzeń ukazanych w albumie Superman — Odrodzony życie Supermana zmieniło się na zawsze... choć teraz wydaje się wracać na właściwe tory. Lois i Clark przeprowadzają się z powrotem do Metropolis, mimo że Jon wcale...
DC Odrodzenie Superman Action Comics. Tom 5. Booster Gold 4/5 Nasza cena:
42,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

DC Odrodzenie Superman Action Comics. Tom 5. Booster Gold

Piąty tom serii Superman – Action Comics z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Superman i Booster Gold cofają się w czasie, aby sprawdzić, czy ojciec Kal-Ela jakimś cudem przeżył zagładę Kryptona. Odkrywają jednak całkowicie inny świat od tego znanego im z historii. Kiedy intruzi z innego czasu...
UNIWERSUM DC Superman Action Comics. Tom 1. Niewidzialna mafia 4/5 Nasza cena:
40,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

UNIWERSUM DC Superman Action Comics. Tom 1. Niewidzialna mafia

Pierwszy tom serii Superman Action Comics ze scenariuszem Briana Michaela Bendisa, jednego z najbardziej uznanych i wpływowych scenarzystów komiksowych. Autor bestsellerów „New York Timesa” przejmuje stery najdłuższej serii w historii komisu, realizując niesamowitą nową wizję Ostatniego Syna...
Marvel now Uncanny X-Men. Tom 1. Rewolucja 0/5 Nasza cena:
32,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marvel now Uncanny X-Men. Tom 1. Rewolucja

X-Men – mutanci, każdy z inną supermocą, każdy z innym charakterem, każdy z inną biografią. Czy są przyszłością ludzkości? Czy ludzkość zgodzi się na taką przyszłość? Grupa mutantów pod wodzą Cyclopsa nie ma zamiaru pytać o zgodę. Oni zbierają młodych mutantów, którzy pojawiają się ostatnio na...
Uniwersum DC Superman. Saga jedności. Ród El. Tom 2 4/5 Nasza cena:
41,00 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uniwersum DC Superman. Saga jedności. Ród El. Tom 2

Drugi tom serii "Superman" ze scenariuszem laureata Nagrody Eisnera - Briana Michaela Bendisa ("Daredevil", "Ultimate Spider-Man"). Za rysunki odpowiadają m.in. Ivan Reis ("Liga Sprawiedliwości", "Aquaman") i Brandon Peterson ("Uncanny X-Men", "Green Lanterns"). Jon Kent - syn Supermana i Lois Lane...
Marvel now All-New X-Men. Tom 6. Przygoda w świecie Ultimate 4/5 Nasza cena:
32,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marvel now All-New X-Men. Tom 6. Przygoda w świecie Ultimate

Podróże do innych wymiarów to dla X-Men chleb powszedni. Czas, by posmakowali go również młodzi mutanci! W wyniku nieszczęśliwego wypadku Jean Grey i jej towarzysze przenoszą się do świata Ultimate. Tam spotykają Milesa Moralesa – miejscowego Spider-Mana. Czy jednak znajdą sposób na powrót do domu?...
Marvel Now 2.0 II Wojna Domowa 0/5 Nasza cena:
47,88 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marvel Now 2.0 II Wojna Domowa

Czy można aresztować ludzi za zbrodnie, które dopiero popełnią? Przed takim dylematem staną najpotężniejsi ziemscy bohaterowie, gdy spotkają Ulyssesa – przedstawiciela rasy Inhumans, który potrafi przewidywać przyszłość. Iron Man opowie się za wolną wolą, ale Kapitan Marvel spróbuje wykorzystać dar...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula