Umysł bez granic

Autor:

Jo Boaler

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
256
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,02 zł
Nasza cena: 23,86 zł 36,99 zł Taniej o: 35%

Jo Boaler, profesor Uniwersytetu Stanforda i uznana pedagog matematyki, przez wiele lat badała wpływ ludzkich przekonań i uprzedzeń na edukację. W swojej rewolucyjnej książce przedstawia sześć zasad pozwalających odblokować nasz potencjał uczenia się.

Panuje powszechne przekonanie, że od chwili, gdy jako dzieci rozpoczynamy naukę, nasze zdeterminowane przez genetykę mózgi przyswajają pewne rzeczy lepiej, a inne gorzej lub wcale. Zazwyczaj akceptujemy opinie o swoich umiejętnościach (na przykład że nie mamy „mózgu matematycznego” albo że nie jesteśmy „typem twórczym”). Te szkodliwe, a w świetle najnowszych odkryć naukowych wręcz fałszywe założenia w istotny sposób wpływają na nas na pewnym etapie rozwoju – kształtują postrzeganie własnej osoby i skłaniają do ograniczania wyborów, ostatecznie definiując naszą przyszłość.

W Umyśle bez granic profesor Jo Boaler obala te mity i wskazuje, jak odblokować nasz nieograniczony potencjał uczenia się. Jej badania dowodzą, że osiągnięcie wysokiego poziomu w jakiejś dziedzinie nie zależy od genetycznych predyspozycji – jest możliwe dzięki stosowaniu zasad, które ujawnia w książce.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Pozytywny wpływ błędów i pokonywania trudności płynie zarówno z neuronauki, jak i z badań behawioralnych ludzi sukcesu”, czyli nużący poradnik, który nie wniesie nic nowego do Twojego życia.

  Lubię czytać książki, z których mogę się czegoś ciekawego dowiedzieć. Właśnie dlatego sięgnęłam po Umysł bez granic, licząc, że autorka stworzyła dobry poradnik.

  Jo Boaler, profesor Uniwersytetu Stanforda i uznana pedagog matematyki, przez wiele lat badała wpływ ludzkich przekonań i uprzedzeń na edukację. W swojej rewolucyjnej książce przedstawia sześć zasad pozwalających odblokować nasz potencjał uczenia się. Panuje powszechne przekonanie, że od chwili, gdy jako dzieci rozpoczynamy naukę, nasze zdeterminowane przez genetykę mózgi przyswajają pewne rzeczy lepiej, a inne gorzej lub wcale. Zazwyczaj akceptujemy opinie o swoich umiejętnościach (na przykład, że nie mamy „mózgu matematycznego” albo że nie jesteśmy „typem twórczym”). Te szkodliwe, a w świetle najnowszych odkryć naukowych wręcz fałszywe założenia w istotny sposób wpływają na nas na pewnym etapie rozwoju – kształtują postrzeganie własnej osoby i skłaniają do ograniczania wyborów, ostatecznie definiując naszą przyszłość. W Umyśle bez granic profesor Jo Boaler obala te mity i wskazuje, jak odblokować nasz nieograniczony potencjał uczenia się. Jej badania dowodzą, że osiągnięcie wysokiego poziomu w jakiejś dziedzinie nie zależy od genetycznych predyspozycji – jest możliwe dzięki stosowaniu zasad, które ujawnia w książce.

  To nie jest dla mnie pierwsza książka o takiej tematyce i chyba dlatego oczekiwałam czegoś innego. Umysł bez granic to poradnik, ale według mnie za dużo tutaj ciągłego tekstu, przez co przypomina powieść. Liczyłam na więcej tabelek, wykresów, rysunków, schematów, a tutaj jest tego, jak na lekarstwo. Nieco ostudziło to mój zapał do czytania. Autorka w swojej książce obala mity i pokazuje, że bez względu na płeć każdy człowiek jest w stanie nauczyć się tego co inni.

  Jo Boaler potraktowała tę książkę jako swój pamiętnik czy też podsumowanie swojej pracy. Opowiada o przypadkach, z jakimi się spotkała, o osobach, które ją wychwalają. Chciałam poradnik, a dostałam biografię autorki.

  Muszę przyznać, że nic nowego się z tej książki nie dowiedziałam. Jeśli liczycie, że dzięki niej dowiecie, jak się uczyć to jesteście w błędzie. Za mało faktów i ciekawostek, a za dużo życia prywatnego autorki, które zupełnie mnie nie interesuje. Zawiodłam się i jeśli autorka napisze kolejne poradniki, to nie sięgnę po nie. Dużo teksu, przez co książkę czyta się dość opornie i momentami ze znużeniem (ile można czytać o tym gdzie pracuje i jak bardzo jest wychwalana). Ta książka nie zmieni waszego życia i nie sprawi, że nagle poznacie skuteczne techniki nauki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Umysł bez granic zaciekawił mnie od chwili, gdy na stronie wydawnictwa zobaczyłam jego zapowiedź. To książka, która zapowiadała całkowitą zmianę mojego podejścia do sposobu uczenia się, do tego, jak działa mój mózg. Ogólnie miała rozwalić system, rozbić mój dotychczasowy światopogląd i całkowicie, o równe 180 stopni, odwrócić moje myślenie. Czy jej się udało?

  Tak. Zdecydowanie tak. I choć wiele stron można sobie darować, bo są w zasadzie wg mnie takim lekkim „laniem wody”, to jednak brnąc przez notatki autorki, można wyłuskać pomiędzy wersami coś naprawdę istotnego.

  Co mnie przekonało najbardziej? Mistrzowską tezą, bezapelacyjnym numerem jeden jest tutaj rozdział o popełnianiu błędów.

  Ba! Wiem dokładnie, o czym autorka wspomina: za każdym razem, gdy uświadamiam sobie, że popełniłam błąd, mam wrażenie, że mój mózg pracuje na zwiększonych obrotach. Jeśli podaję prawidłową odpowiedź, to ON może odpoczywać. To już umiem, więc po co się wysilać? I to mnie przekonało najbardziej.

  Zawsze powtarzam, że poradnik okazuje się dla mnie dobry, gdy choć jedno jego zdanie zmienia wiele w moim życiu. Tu znalazłam cały rozdział, który zaprogramował mnie na inne tory. Doceniam. Naprawdę doceniam.

  Podoba mi się również teza, że każdy człowiek jest w stanie nauczyć się absolutnie wszystkiego, a stwierdzenia, którymi karmiona byłam od dzieciństwa, można sobie w kieszeń wsadzić.

  Każdy rozdział niesie inną naukę, niestety większość treści odebrałam jako powielane lub po prostu niepotrzebne. Fajne są opowieści o różnych, spotykanych przez autorkę osobach, bo ludzki umysł lubi nauki przekazywane właśnie za pomocą opowieści. Jednak z tej, i tak już cienkiej książki, ja powycinałabym jeszcze to i owo, którego nawet nie pamiętam w tej chwili. Dla mnie to treści niepotrzebne.

  A sam poradnik naprawdę polecam, jeśli chcecie doświadczyć nowego, zupełnie innego podejścia do nauki niż to, którego wszystkich nas uczono od najmłodszych lat. Takiego, które może Wam uzmysłowić, że dla nikogo na żadną naukę nigdy nie jest za późno i nie ma takiego człowieka, dla którego jakieś drzwi są zamknięte.

  Więcej ciekawych, wartych uwagi poradników polecam na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy mówiłeś kiedyś, że czegoś nie umiesz, nie rozumiesz i na pewno się tego nie nauczysz? A może usłyszałeś kiedyś stwierdzenie, że nie wszyscy mogą być matematykami, artystami i biznesmenami? Jeśli tak było w twoim przypadku to niestety, ale jesteś jedną z tych osób, które poprzez nieświadomie wpajane przekonania, obecnie marnują swój potencjał. Ale na zmianę jeszcze nie jest za późno!

  „Świadomość, że za każdym razem, kiedy się czegoś uczymy, nasze mózgi zmieniają się i reorganizują, wynika zapewne z najważniejszego odkrycia naukowego tej dekady – badań nad plastycznością mózgu, znanych pod nazwą neuroplastyczności”. (s.13)

  Książka Jo Boaler „Umysł bez granic” ma na celu zmianę przekonania miliona osób, które na pewnym etapie swojego życia stwierdziły, że się do czegoś nie nadają. A ja, wspólnie z autorką tej książki, chcę powiedzieć stanowcze – nie prawda! – każdy ma jednakowe szanse w osiągnięciu celu, który sobie postawił!

  Głównym zagadnieniem w książce „Umysł bez granic” jest nauka matematyki. I może słusznie – w końcu wiele osób po szkolnych porażkach jest przekonana, że się do niej nie nadaje i nie jest w stanie się jej nauczyć. Także podział na humanistów i umysły ścisłe jest wyjątkowo popularny. Rzadko natomiast mówi się, że można być wszechstronnie uzdolnionym. Jak wiele jest osób, które rezygnują ze studiów inżynierskich, językowych czy historycznych, ponieważ uważają, że się do tego nie nadają? A w komentarzu rodziców czy przyjaciół słyszą potwierdzenie o swojej niskiej wartości: „Nie każdy musi być inżynierem czy umieć matematykę”.

  W swojej książce Jo Boaler doskonale wyjaśnia nieprawdziwość i szkodliwość takiego myślenia. To my sami wyznaczamy sobie granice, a nie nasz mózg. Każdy człowiek ma jednakowy potencjał, aby rozwinąć swoją pamięć, szybkość myślenia, zapamiętywania czy lepszą zdolność skupiania uwagi.

  „Żeby uczeń mógł się rozwijać, musi dostawać wymagające pytania, tak trudne, by były na granicy jego zdolności pojmowania”. (s. 58)

  Weźmy inny przykład – grupę uczniów, którym przypisuje się etykietę „grupa osób słabiej czytających”. Okazuje się, że osoby te w późniejszym okresie nie dogoniły osób, które pierwotnie zostały przypisane do grupy „lepszej”. (s. 33)

  „Umysł bez granic” Jo Boaler to tego typu książka, które mogę czytać przez wiele godzin bez przerwy i bez znudzenia. Z jednej strony lubię poradniki – motywują mnie one do stałego rozwoju – a z drugiej – doceniam odwoływanie się do badań naukowych (co niestety nie jest popularne we wszystkich poradnikach). Bogata bibliografia to dla mnie dowód, że autor nie wymyślił sobie tych treści, to nie jest jego nowa teoria, tylko rzeczywiście faktem jest, że rozwój mózgu jest możliwy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Jo Boaler
 • Wydawnictwo HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 256
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327637703
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Limitless Mind
 • Tłumacz: Ubik Artur
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327637703
 • EAN: 9788327637703
 • Wymiary: 12.5x20 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Piękno bez granic od marii walewskiej do sisleya 0/5 Nasza cena:
104,40 zł 120,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękno bez granic od marii walewskiej do sisleya

Książka Od Marii Walewskiej do Sisleya to biografia starego szlacheckiego rodu d’Ornano pochodzącego z Korsyki, którego losy od ponad 200 lat są związane z Polską. To również historia powstania firmy kosmetycznej Sisley. Jej autor Hubert d’Ornano urodził się w Polsce w 1926 roku. Hubert...
Motywacja bez granic 0/5 Nasza cena:
22,41 zł 29,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motywacja bez granic

JAK MIEĆ NIEOGRANICZONĄ MOTYWACJĘ DO DZIAŁANIA?O motywacji wiesz już wszystko, prawda? Znasz tyle książek i widziałeś mnóstwo filmów. Na pewno jesteś ogromnym źródłem motywacji. Serio? A co powiesz na kolejne supertechniki motywacyjne?Chcesz słuchać o nich? Kup lepiej nową książkę albo film o...
Różaniec bez granic czyli medialne emocje wokół akcji modlitewnej 0/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Różaniec bez granic czyli medialne emocje wokół akcji modlitewnej

Nie spodziewałem się, że tyle emocji wywoła zwykła modlitwa. (...) Nie spodziewałem się po tylu latach życia w wolnym kraju, że to będą takie emocje. A jak mówił Zenon Laskowik: "Emocje są to wytwory serca bez kontroli rozumu" - czyli czysta krystaliczna głupota.Cezary Pazura Zbiór wypowiedzi i...
Migrantów ścieżki zawodowe bez granic 0/5 Nasza cena:
39,50 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Migrantów ścieżki zawodowe bez granic

Świat późnej nowoczesności to świat, w którym tradycyjne modele życia społecznego – wypracowane i stosowane dotychczas – się wyczerpują. W tym kontekście warto odciąć się od tradycyjnego, linearnego myślenia o przebiegu życia zawodowego i spojrzeć na to zjawisko z innej, nowej perspektywy: z...
Pokolenie bez granic 0/5 Nasza cena:
34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokolenie bez granic

Obowiązkowa lektura, dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy warto szukać szczęścia poza granicami kraju. „Pokolenie bez granic” to inspirującą książka ukazującą życie i poglądy rozproszonej po świecie młodej polskiej emigracji, która nie wpisuje się w stereotyp „Polaka na zmywaku”. Poznajemy...
Człowieczeństwo bez granic. Wymiary kultury 4/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowieczeństwo bez granic. Wymiary kultury

Akira Kurosawa jest jednym z najbardziej znanych i jednocześnie niedocenionych w Polsce reżyserów filmowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jego twórczość jest sprowadzana do opiewania dziejów feudalnej Japonii i walecznych samurajów. Niedoceniane pozostają filmy dotyczące trudnych losów...
Porozumienie bez przemocy. O języku życia 5/5 Nasza cena:
27,37 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porozumienie bez przemocy. O języku życia

Nowe wydanie "Porozumienia bez przemocy: o języku życia" Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP - zupełnie niepodobnych do klasycznych mediacji, z którymi ktokolwiek z nas miał szansę się zetknąć. Punktem wyjścia w procesie opisywanym...
Twój drugi mózg 5/5 Nasza cena:
33,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Twój drugi mózg

Wybitna książka lekarza, uczonego i światowego eksperta, który od ponad 40 lat wnikliwie bada zależności łączące mózg i jelita. Czy wiesz, że twoje jelita prowadzą nieustanną rozmowę z mózgiem? Co więcej, ta rozmowa ma ogromne znaczenie dla twojego zdrowia i nastroju, a nawet wpływa na podejmowanie...
Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki 5/5 Nasza cena:
29,45 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki

Zakute łby, publiczne egzekucje, tortury, Wikingowie i krucjaty. Nie musisz chodzić do szkoły, ale możesz paść ofiarą epidemii. Albo porwą cię Tatarzy. Jeśli masz szczęście i urodziłeś się w rodzinie szlacheckiej, będziesz się bezkarnie obijał. A może zostaniesz rycerzem. W każdym razie raczej się...
Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia 0/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia

Ćwiczenia uzupełniające do Porozumienia bez przemocy (NVC)" Lucy Leu to praktyczny podręcznik do doskonalenia metody komunikacji stworzonej przez Marshalla Rosenberga, przeznaczony dla zorganizowanych grup lub osób ćwiczących samodzielnie. Ćwiczenia tworzą wraz z podręcznikiem Rosenberga spójną,...
Historia bez cenzury 5/5 Nasza cena:
27,84 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia bez cenzury

OSTRZEŻENIE! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego oglądania …chociaż pewnie będziesz żałować.Po co ta książka, skoro wszystko jest w internetowym programie? Tak się składa, że nie...
Wychowanie bez nagród i kar 5/5 Nasza cena:
26,33 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wychowanie bez nagród i kar

"Książka Kohna prezentuje alternatywny model wychowania, który pomaga dzieciom stać się troskliwymi i odpowiedzialnymi ludźmi." Adele FABER, współautorka książki: Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły Książka wybitnego amerykańskiego psychologa może zaskoczyć...
Wybrane bestsellery
Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket) 0/5 Nasza cena:
9,96 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket)

Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego. Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice...
Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
41,86 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie aktualnych problemów współczesnego świata. Ułatwia naukę geografii...
Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
34,87 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Ponad słowami" dla klasy 2 część 1, obejmujący romantyzm, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach....
Informatyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych 0/5 Nasza cena:
43,15 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Informatyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik do informatyki. Zakres podstawowy szkoły ponadpodstawowej składa się z 4 rozdziałów: 1. Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera w nauce i firmie 2. Linux i inne systemy operacyjne 3. Programowanie i rozwiązywanie problemów za pomocą komputera 4. Komputer pomaga w nauce...
Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
19,88 zł 20,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej

NOWA EDYCJA 2021-2023 Podręcznik „Żyję i działam bezpiecznie” jest przeznaczony dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Kształci nawyki ratownicze dzięki praktycznym wskazówkom, czytelnym zdjęciom i przejrzystym instrukcjom postępowania. Oswaja z sytuacjami kryzysowymi poprzez ich szczegółowe...
Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych 5/5 Nasza cena:
37,63 zł 40,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych

W czytelny i przyjazny sposób kształci wiele kluczowych, przydatnych w życiu codziennym kompetencji z zakresu przedsiębiorczości za pomocą elementu W praktyce. Ułatwia zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce dzięki takiemu elementowi, jak Przykład. Kształci krok po kroku umiejętność wykonywania...
Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
36,81 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej

NOWA EDYCJA 2021-2023 „Spotkania z fizyką” dla klasy 8 szkoły podstawowej to podręcznik przyjazny w nauce, przedstawiający zagadnienia fizyki w zrozumiały sposób. Ułatwia zrozumienie zjawisk fizycznych i rozbudza ciekawość świata mi.n. dzięki czytelnie przekazywanym treściom, przykładom z życia...
Zazdrość 0/5 Nasza cena:
25,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zazdrość

Śledczy z Aten zostaje wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. W swojej karierze policjanta zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości. Czy i tym razem intuicja go nie zawiedzie? Kierowca taksówki znajduje na tylnym siedzeniu auta kolczyk....
Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
34,87 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 2, obejmujący dwudziestolecie międzywojenne oraz wojnę i okupację, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są...
Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3 5/5 Nasza cena:
30,38 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3

Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych""! Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same. Remo Falcone – capo Camorry – jest spragniony zemsty. Chce zadać cios oddziałowi z Chicago tam, gdzie zaboli najbardziej. Ma zamiar porwać pannę młodą w dniu jej ślubu. Naruszyć to, co...
Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum 0/5 Nasza cena:
50,51 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Przedstawia najbardziej aktualne informacje na ponad 300 czytelnych mapach. Poszerza wiedzę o współczesnym świecie, wykorzystując wykresy i diagramy. Ułatwia przygotowanie do matury dzięki mapom zgodnym z wymaganiami nowej podstawy programowej. Zapewnia pełną realizację programu nauczania...
Biologia 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych 0/5 Nasza cena:
43,15 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik do biologii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów: 1. Ewolucjonizm 2. Ekologia 3. Różnorodność biologiczna Podręcznik Biologia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja z zakresu podstawowego zawiera treści...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula