Umwelt

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
448
Wydawnictwo
Promocja! Do końca pozostało:
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 11,85 zł
eBook, mobi, epub
za 25,52 zł
Nasza cena: 24,42 zł 39,90 zł Taniej o: 39%

Policja znajduje w parku ciało młodej nauczycielki. Jedynym śladem, jaki zabójca pozostawia na miejscu zbrodni, jest motyl, wciśnięty do kieszeni płaszcza ofiary. Sprawą z ramienia policji zajmuje się doświadczony śledczy, Adam Berger. To mężczyzna po przejściach, indywidualista z intrygującą i bolesną przeszłością. Przed dwoma laty stracił żonę, prowadząc samochód po kilku lampkach wina.

Wkrótce miastem wstrząsają kolejne zabójstwa, które odciskają zaskakująco silne piętno na życiu młodego lekarza Tomasza Witkowskiego. Ingerują w jego uporządkowany świat i sprawiają, że obsesyjnie zaczyna dążyć do poznania prawdy. Stopniowo zaczyna nabierać coraz silniejszych podejrzeń, że rozwiązania zagadki musi szukać nie tylko w świecie rzeczywistym, ale i tym, który wypełnia jego sny. Problem w tym, jak te dwa światy odróżnić...

Ofiar z pozoru nic nie łączy, sprawca nie popełnia błędów, a kolejne trofea znalezione przy ciałach tylko mnożą wątpliwości. Czas ucieka. Kto pierwszy zdoła dotrzeć do prawdy?

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "W jego głowie działo się coś niepokojącego; krwawe wizje zajmowały myśli i kierowały uwagę w nieznane rewiry. Były wyraziste, obfite w detale."

  Komisarz Adam Berger to doświadczony śledczy, który kieruje sprawą zbrodni. W Parku Sieleckim znaleziono ciało trzydziestojednoletniej kobiety, nauczycielki. Jedynym śladem, który pozostawił po sobie morderca jest motyl, rusałka pokrzywnik, znaleziony w kieszeni płaszcza ofiary. Motyl utożsamiany jest z ludzką duszą, jej przemianą. Ten trop stanowi wielką zagadkę dla Bergera. Komisarz dwa lata temu stracił żonę w wypadku, który sam spowodował. Praca jest jego azylem i bez reszty poświęca się prowadzonej sprawie. Ciężko odkryć motyw oraz co morderca chciał przez to osiągnąć. Motyl jest ważnym elementem układanki chorego umysłu mordercy. Ofiar wciąż przybywa i w mieście narasta chaos. Zabójstwa wstrząsają życiem lekarza Tomasza Witkowskiego. Tomasz nie wie czy obrazy, które cały czas go dręczą są tylko wytworem jego wyobraźni. W głowach komisarza i Tomasza kotłują się dziesiątki pytań. Czy sny lekarza są odbiciem rzeczywistości?

  "Umwelt potrafi pochłonąć człowieka bez reszty. I nieodwracalnie."

  Zagadkowe, brutalne morderstwa. Trudno odkryć element, który łączyłby ofiary. Jednak morderca chyba wie co robi. Chyba, ponieważ jego zaburzenia osobowości nie pozwalają odróżnić jawy od snu. Tak się początkowo przynajmniej wydaje ale w tej historii nic nie jest pewne. Komisarz próbuje wszystkimi możliwymi metodami rozwiązać tę skomplikowaną zagadkę. Już na samym wstępie mamy podaną definicję schizofrenii, trudnej i ciężkiej choroby. Wpływa ona na myślenie, uczucia i zachowanie człowieka. Zaburzone staje się postrzeganie siebie, otoczenia i relacji z innymi. Ta podstępna choroba wyciąga na światło dzienne skrywane głęboko pierwotne instynkty. Popycha wprost w ramiona obłędu. Obłęd to dominująca reakcja tej historii.

  Teraźniejszość miesza się z retrospekcjami Tomasza Witkowskiego. Zabieg ten zmusza nas do zwiększonej czujności, musimy cały czas mieć oczy szeroko otwarte by nie pominąć niczego istotnego. Wyznania mordercy wywierają bardzo niepokojący klimat, nie wiemy do czego dojdzie a z otrzymywanych informacji wnioskujemy, że mamy do czynienia z nieobliczalnym szaleńcem. Chociaż wydaje nam się, że jesteśmy pewni, bo teoretycznie wiemy kim jest (albo powinien być) morderca to jak się ostatecznie okazuje nie wiemy nic. Jestem skołowana, dałam się wyprowadzić w pole. Wątek psychologiczny bije wszystkie inne na głowę.

  Przemysław Żarski bawi się z czytelnikiem, podsuwa mylne tropy i mocno zaskakuje. Misternie utkana intryga, niebanalna fabuła i umiejętnie stopniowane napięcie wciągają nas już od pierwszych stron. Ten thriller psychologiczny zwodzi nas do samego końca. Nic nie jest w nim oczywiste. Skomplikowana akcja to jeden z atutów tej historii. Ta książka posiada drugie dno. Trudno uwierzyć, że "Umwelt" jest debiutem literackim. To prawdziwe mistrzostwo. Czekam na kolejne książki autora. Polecam gorąco

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Policja znajduje w parku ciało nauczycielki. Jedynym śladem, jaki zabójca pozostawia na miejscu zbrodni, jest motyl, wciśnięty do kieszeni płaszcza ofiary. Sprawą kieruje doświadczony śledczy Adam Berger. Zaczyna się wyścig z czasem, w którym ceną za błędy i nadmiernie rozrośnięte ambicje jest ludzkie życie.

  Miastem wstrząsają kolejne zabójstwa, które odciskają silne piętno na życiu młodego lekarza Tomasza Witkowskiego. Wprowadzają chaos w jego uporządkowany świat i sprawiają, że Witkowski obsesyjnie dąży do poznania prawdy. Nieuchwytny morderca wciela w życie plan, którego realizacja wymaga ofiar, w którym rzeczywistość przeplata się z retrospekcjami i trudno odróżnić jawę od snu. Giną kolejne osoby, a elementy układanki wciąż do siebie nie pasują. Komisarz Adam Berger musi się zmierzyć z niezwykle przebiegłym i budzącym grozę psychopatą. Czas ucieka. Kto pierwszy zdoła dotrzeć do prawdy?”

  Jak dobrze wiecie, bardzo lubię czytać debiuty, by poznawać nowych autorów i choć przeważnie trafiam na debiuty dobre lub bardzo dobre, to niestety tym razem trafiłam na książkę, która mnie totalnie rozczarowała. Umwelt nie wyróżnia się niczym ciekawym, śmiem nawet twierdzić, że fabuła jest po prostu nijaka, nudna i przewidywalna. Dobry kryminał musi mieć to coś, co wciąga i hipnotyzuje czytelnika, a tutaj tego w ogóle nie znalazłam. Czytanie tej książki było dla mnie drogą przez mękę, ale się nie poddałam i dobrnęłam do końca.

  Pomysł na fabułę i profil mordercy był dobry, jednak autor nie przedstawił tego w przekonujący sposób, przynajmniej ja mam takie odczucia, po lekturze tej książki. Według mnie wyszło z tego masło maślane i nic nie trzymało się kupy. Każdy, kto czyta kryminały, wie, że pisane są według pewnych utartych schematów, ale by zaciekawić czytelnika musi pojawiać się co jakiś czas, jakiś element zaskoczenia. Gdy cała książka jest przewidywalna, robi się nieciekawie i naprawdę ma się ochotę odłożyć ją na półkę lub walnąć nią o ścianę. Kreacja bohaterów także wyszła marnie, nie polubiłam żadnego z nich, ale to wina autora, który w ogóle nie przyłożył się do tego, by można ich było bliżej poznać.

  Nie będę ściemniać, że książka ma jakieś plusy, bo naprawdę ich nie ma. Zero akcji, zero napięcia, zero czegokolwiek co mogłoby mi się spodobać. Poza tym autor upchnął do książki tomy wulgaryzmów, które były zbędne i po prostu od ich nadmiaru ogarniała mnie ogromna irytacja. Domyślam, że chciał nimi urozmaicić fabułę, ale co za dużo to niezdrowo i jeżeli mnie one przeszkadzały, to podejrzewam, że będzie tak z większością czytelników. Może gdyby pojawiły się one tylko w dialogach, to byłoby okej, ale niestety jest nimi przesiąknięta także narracja…

  Książki nie polecam, ale to tylko moja subiektywna opinia. Jeżeli ją czytaliście lub macie zamiar przeczytać, to dajcie znać, jak Wam się podobała, bo jestem ciekawa, czy Was czymkolwiek autor zaskoczył.

  Sylwia

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Klasyczne przeciąganie liny"

  to robił ze mną autor. Chociaż klasyczne tu raczej w ogóle nie pasuje.

  Niby chciałam odłożyć na chwilkę, a tu jednak nie...Ostatnia strona za mną.

  Brawo - udało się, w książce został stworzony świat niedostrzegalny. Do końca nie wytypowałam sprawcy. Zagmatwane, pogmatwane, mętne i zawiłe, nie pasujące, wszystko po to, by jak najbardziej dyskretniej i powolutku naprowadzać czytelnika na pewne domysły i podejrzenia.

  "...ta nić ma gdzieś p........y kłębek".

  Nieźle to wszystko zostało utkane.

  Każdy z nas chętnie zagląda do książek, gdzie akcja toczy się jego w rodzinnym mieście lub w okolicach. Tak było w tym przypadku. 21 km od mojego miejsca zamieszkania w Parku Sieleckim (Śląsk, konkretnie Zagłębie) zostaje zamordowana Olga Adamczuk. Młoda nauczycielka. Na miejscu zbrodni, w kieszeni ofiary zostaje znaleziony kokon motyla. Pierwszy i niestety nie ostatni. Berger dodatkowo, nie widzi żadnego motywu wskazującego na popełnione okrucieństwo.

  „..miejsce zbrodni, jest wizytówką, którą po sobie zostawiasz”.

  Jako, że mamy wiosnę to i motyle się muszą pojawić. Jakiś wysyp mamy tych motyli na rynku czytelniczym coś ostatnio:). Czy tylko ja mam takie wrażenie?

  Adam Berger, miejscowy komisarz jest odpowiedzialny za śledztwo Olgi i kolejnych ofiar. Komisarz wraz z kolegą Sadowskim, starają się uporządkować dochodzenie. Kolejne ofiary ni jak nie łączą się z pierwszym morderstwem.

  "..za późno skojarzyłem fakty".

  Póki co, wizyty u Alojza Tatarka, lepidopterologa (naukowiec zajmujący się badaniem motyli i ciem) nie wnoszą nic nowego i odkrywczego. Berger korzysta też niekoniecznie z legalnych źródeł informacji. Wiadomo, to się przydaje.

  Z jakim skutkiem?

  Adam prywatnie próbuje się dostosowywać do realiów, 2 lata temu w wypadku zginęła jego żona. Daje sobie czas na wznowienie i utrzymywanie życia rodzinnego z córką.

  Ale, wracając do dochodzenia. Pierwszym podejrzanym staje się były chłopak Olgi. Michał Bonin, z zawodu architekt, korzystający z usług adwokatki. Obstawialibyście też?

  Akcja na przemian toczy się, z początku dla mnie z wyrwaną z rzeczywistości, wspólnie z postacią Tomasza Witkowskiego. Tu jest chaotycznie. Tu nic nie jest proste!

  A jednak. Dwóch ludzi, dwa punkty widzenia.

  Trzeba się skupić przy lekturze. Czasem to nic nie dało :). Thriller psychologiczny/kryminał debiutanta zamiesza każdemu w głowie. Przyznam dość trudna jest ta książka. Wabik na tego rodzaju thriller autorowi wg mnie się sprawdził.

  Wstęp do książki poprzedza definicja schizofrenii. Przy czytaniu tej książki sama czułam się jak schizofreniczka!

  Co jest motywacją sprawcy?

  "W stalowych oczach obłęd ściął źrenice, były zimne, odsączone z treści".

  "Dobro triumfuje, a gość zgnije w pace".

  Czy da się to jakoś poskładać?

  Podsumowując, dla mnie świetna książka. Mimo, że zawikłana, ale czy wszystkie powieści mają być proste i przewidywalne?

  Ps. Nie odkładaj tej książki na później. Mogą razić dialogi, czy też dość mocny język. Ja nie miałam z tym najmniejszego problemu.

  Przemysław Żarski jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dziennikarz i specjalista ds. marketingu, od kilku lat pracuje w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

  Dla autora: „chopie weź to napisz”! Czekamy na kolejną część.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pomiędzy jawą a snem

  Zgodnie z teorią Jakoba Johanna von Uexkülla, tajemniczo brzmiący „umwelt”, to świat przypisany do konkretnego podmiotu, który może wywierać wpływ na nasze sny i podświadomość (i odwrotnie). Co więcej, ten świat ewoluuje, zyskując realny wpływ na nasze życie odciskając na nim piętno. Zastosowanie tej teorii może pomóc m.in. w zrozumieniu działania i sposobu funkcjonowania schizofreników, szczególnie w tych przypadkach, kiedy ten świat pochłonął ich już całkowicie, wpłynął na ich odbiór, postrzeganie rzeczywistości.

  Z perspektywy osoby, u której – przynajmniej na razie – nie zdiagnozowano takich zaburzeń, nasuwają się pytania, o różnice pomiędzy tym światem z halucynacji, a tym realnym i konsekwencjach zacierania się granic pomiędzy nimi. Pytanie oczywiście nie pojawia się bez przyczyny, z podobnym problemem ma bowiem do czynienia młody lekarz, Tomasz Witkowski, cierpiący na halucynacje, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie i realizację obowiązków zawodowych. Co więcej te halucynacje są tym bardziej niepokojące, iż w tych swego rodzaju snach na jawie, widzi ON szczegóły makabrycznych zbrodni, które … dopiero będą miały miejsce. Rodzą się wątpliwości, czy to rzeczywiście urojenia czy może odzwierciedlenie dokonanych czynów? Z tym podejrzeniem zmaga się również sam Witkowski, uparcie usiłując dotrzeć do prawdy i przywrócić swojemu życiu normalny bieg.

  Czy to jednak jest możliwe w przypadku zbrodni, które wstrząsają Sosnowcem? Z pewnością będzie to trudne szczególnie, że śledztwo policji utknęło w martwym punkcie, zaś morderstwo młodej nauczycielki, Olgi Adamczuk, wciąż pozostaje niewyjaśnione. Na miejscu zbrodni, w Parku Sieleckim, nie udało się zabezpieczyć żadnych śladów, nie istnieje też żaden inny trop pozwalających zidentyfikować sprawcę bądź też przynajmniej odkryć motyw zbrodni. Na dodatek przy ciele ofiary, w kieszeni płaszcza, śledczy znajdują zagadkowy podpis sprawcy – motyla, rusałkę pokrzywnika. Podobnego odkrycia, choć motyla odmiennego gatunku, dokonują prowadzący śledztwo kilka dni później, kiedy to dochodzi do kolejnego morderstwa. Tym razem ofiarą pada znany psycholog, Piotr Gawliński, który zostaje zamordowany wraz z żoną we własnym domu. Ofiarom poderżnięto gardła, lecz poza motylem, brak jest jakiejkolwiek wskazówki, brak jest nawet szans na sporządzenie wiarygodnego portretu psychologicznego mordercy.

  Śledztwo prowadzi komisarz Adam Berger, który sam zmaga się z ogromnym ciężarem – w wypadku samochodowym, który spowodował, zginęła jego żona. Teraz jednak musi wykazać się pełnym zaangażowaniem w prowadzone śledztwo, bowiem sprawa zrobiła się medialna. Tymczasem policja nie ma nawet punktu zaczepienia który pozwalałby im posunąć się ze śledztwem choć odrobinę do przodu, zawężając przynajmniej krąg podejrzanych.

  Jak zakończy się ta historia? Przekonamy się dzięki lekturze niezwykle zajmującego thrillera psychologicznego pt. „Umwelt”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa AKURAT powieść, to spektakularny debiut Przemysława Żarskiego, który – choć nie jest pozbawiony wad – z pewnością zapisze się w świadomości czytelników. Intrygująca fabuła, doskonałe nakreślenie tła wydarzeń oraz miasta w którym się one rozgrywają i jego topografii, pozwala nam przenieść się do Sosnowca i podążać wraz z komisarzem śladem zbrodni. I mimo iż zabrakło nieco pogłębionej charakterystyki samego Bergera, to iście psychodeliczne wizje Witkowskiego zostały przedstawione z mistrzowską wirtuozerią. Plastyczne słowa, niezwykły klimat urojeń, a nawet zmiana czcionki – wszystko to sprawia że z łatwością wchodzimy w umysł chorego człowieka zatapiając się w jego halucynacjach. Czy pozwoli to nam jednak odpowiedzieć na pytanie odnośnie tożsamości mordercy? Przekonajmy się ...

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Całą drogę towarzyszyło mu niepokojące uczucie. Wydawało mu się, że słyszy kroki, czuje mrowienie na ciele, jakby ktoś oplótł go siecią i wlókł za sobą niczym trofeum. Ktoś nierzeczywisty - utkany z wyobrażeń i strachu."

  Koncepcja na fabułę dobra, pomysł na profil mordercy też na plus, jednak zabrakło przekonującego ich przedstawienia. Nie przywiązałam się do żadnego z bohaterów, miałam odczucie, że wymykają się z rąk, w jednym miejscu przyciągali uwagę, zaczynałam bliżej się im przypatrywać, ale za chwilę ginęli bez emocji w nurcie opowieści. Ta nierówność znalazła odzwierciedlenie także w formie prowadzenia akcji, niby coś się dzieje, pojawiają się zaskakujące elementy, a jednak napięcie nie wzrasta. Wszystko utrzymuje się na uśrednionym poziomie, a to za mało, aby mocno zaangażować czytelnika, pobudzić jego wyobraźnię, nakłonić do wciągającego relaksu w detektywistycznym klimacie. I jeszcze niepotrzebne wulgaryzmy, które z założenia miały najprawdopodobniej podkreślić męski aspekt kryminału czy ciemne strony zawodu policjanta, lecz zwyczajnie raziły, tym bardziej, że zdarzały się ich kumulacje.

  Książki nie skreślam, nie odradzam sięgnięcia po nią, trzeba ją potraktować jako lekką przygodę czytelniczą, a wówczas ciekawie zapełnia wieczór czytelniczy. Podobało mi się przedstawienie scenariusza zdarzeń z dwóch perspektyw, głównego toru, w którym prym wiodą policjanci, oraz wstawek będących fragmentami zapisków osoby z zaburzeniami psychicznymi, w moim odczuciu, będących najlepszymi częściami przybliżanej historii. Zamysł ten sprawdził się, podkręcił intrygę, wzbogacił opowieść. Doceniam również to, że główny bohater, komisarz Adam Berger, choć dotknięty tragedią rodzinną, to jednak sportretowany został jako zwyczajny mężczyzna, bez depresyjnych objawów, nadprzyrodzonych mocy, niezwykłej inteligencji czy wyjątkowej intuicji. Przydzielony do sprawy śmierci w sosnowieckim parku młodej nauczycielki, krok po kroku, próbuje dociec prawdy, poznać motywy i tożsamość mordercy. A presja czasu rośnie, zabójca czuje się coraz pewniej, napawa się własną siłą i bezkarnością. Czy pozostawione przy ofiarach motyle okażą się kluczem do rozwiązania kryminalnej zagadki?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Umwelt mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,52 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Umwelt mobi epub

Policja znajduje w parku ciało młodej nauczycielki. Jedynym śladem, jaki zabójca pozostawia na miejscu zbrodni, jest motyl, wciśnięty do kieszeni płaszcza ofiary. Sprawą z ramienia policji zajmuje się doświadczony śledczy, Adam Berger. To mężczyzna po przejściach, indywidualista z intrygującą i...
Okularnik. Tom 2 5/5 Nasza cena:
22,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Okularnik. Tom 2

"Okularnik" to 2 tom tetralogii o profilerce Saszy Załuskiej autorstwa Katarzyny Bondy! Sasza Załuska chce wrócić do policji. Jednak w pierwszej kolejności musi raz na zawsze uporządkować swoje życie osobiste. W tym właśnie celu wyjeżdża na Podlasie do Hajnówki.
Noc ślepowrona 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc ślepowrona

Li Huasheng, więzień 5995 zwany Fistaszkiem, po dwudziestu latach odsiadki ucieka z obozu karnego. Przedziera się przez pustynne tereny północno-wschodnich Chin i dociera do Pekinu. Dwadzieścia lat wcześniej szpiegował dla brytyjskiego wywiadu; teraz, aby przetrwać, musi nawiązać kontakt ze swoimi...
Obcy kraj 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obcy kraj

Po dwudziestu latach służby w wywiadzie agent Thomas Kell zostaje zmuszony do przejścia na wcześniejszą emeryturę. MI6 pozbywa się go po doniesieniach prasowych o niedozwolonych metodach przesłuchania stosowanych przez brytyjskich agentów.                 Odsunięty na boczny tor, Kell żyje w...
Noc ślepowrona 4/5 Nasza cena:
20,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc ślepowrona

Li Huasheng, więzień 5995 zwany Fistaszkiem, po dwudziestu latach odsiadki ucieka z obozu karnego. Przedziera się przez pustynne tereny północno-wschodnich Chin i dociera do Pekinu. Dwadzieścia lat wcześniej szpiegował dla brytyjskiego wywiadu; teraz, aby przetrwać, musi nawiązać kontakt ze swoimi...
Babol 0/5 Nasza cena:
8,64 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Babol

- losy dwóch kolegów z jednego podwórka: tytułowego Babola i związanego ze światkiem przestępczym Gerarda na tle lat 70. w peerelowskiej Polsce - druga po świetnie ocenionym Kompozytorze powieść Sławomira Górzyńskiego wydana przez MUZĘ - książka wygrała konkurs organizowany przez Świat Książki o...
Bibliotekarz 0/5 Nasza cena:
23,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarz

Powieść sensacyjna oparta na absurdalnie zabawnym koncepcie. Książka nagrodzona prestiżową rosyjską nagrodą literacką Rosyjski Booker. Socrealizm był zdolny zawładnąć sercami i umysłami... Pewnego dnia ten niegroźny banał staje się mrożącą krew w żyłach rzeczywistością. Zapomniane trzeciorzędne...
Podejrzany 4/5 Nasza cena:
19,58 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podejrzany

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak! W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka – dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy – poza Marią –...
Elementy zbrodni. Tom 1 - Umierasz i cię nie ma 4/5 Nasza cena:
20,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elementy zbrodni. Tom 1 - Umierasz i cię nie ma

Para wypalonych gliniarzy - ona policyjny psycholog, on najskuteczniejszy śledczy w wydziale zabójstw Komendy Stołecznej Policji - przechodzi w stan spoczynku, gdy przydarza im się spóźnione, niespodziewane rodzicielstwo. Decyzję mężczyzny o odejściu przyspiesza konflikt z przełożonymi;...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula