Ukryte terapie

Autor:

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 27
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Jerzy Zięba
Ilość stron
335
Nasza cena: 43,80 zł 60,00 zł Taniej o: 27%

Oto książka, dzięki której dowiesz się wszystkiego, czego nie powie Ci lekarz. “Ukryte terapie” to prawda o koncernach farmaceutycznych i tym, jak samemu zadbać o zdrowie!
 

W dzisiejszych czasach opanowała nas moda na suplementację i leczenie każdego schorzenia wieloma lekarstwami. Wycieczki do apteki za każdym razem przyprawiają o ból głowy, bo cena, którą przychodzi nam płacić za “zdrowie” jest zwykle wygórowana. Jerzy Zięba przekonuje, że dbać o siebie można również w sposób naturalny, medycyną niekonwencjonalną, która nie podlega koncernom farmaceutycznym. Zamiast leczyć nowotwory powinniśmy im zapobiegać, a zamiast licznych suplementów wybrać jedynie te, które są nam niezbędne i nie występują w pożywieniu. Brzmi prosto i taka właśnie jest książka “Ukryte terapie” - prosta i logiczna w swoim przesłaniu.

Rozwój współczesnej medycyny pozwala człowiekowi na dłuższe życie oraz leczenie szerszej listy dolegliwości. Według Jerzego Zięby, Ci sami lekarze, którzy próbują nam pomóc, mają jednocześnie spory interes w tym, aby nam zaszkodzić. W swojej książce przedstawia największe mity i kłamstwa, którymi nas karmią i zastępuje je rzetelną i sprawdzoną wiedzą. W ten sposób opisuje nieznane oblicze witaminy C, która pomaga pozbyć się kamieni nerkowych oraz jest bardzo pomocna przy leczeniu nowotworów. Przez większość osób pomijana, a przez medycynę uważa za przydatną jedynie w chwili przeziębienia, powinna stanowić nasze główne źródło zdrowia. Toksyczność witaminy C to mit, który pojawił się z niewiadomych przyczyn i wywołał spore zamieszanie.

Autor podkreśla dobroczynne działanie niepozornego leku, jakim jest woda utleniona. Znajduje się zapewne na półce w łazience każdego z nas, jednak czy wiemy, jaki może mieć wpływ na zdrowie? Witamina D3 dopiero od niedawna pojawia się jako suplement zalecany do spożywania, szczególnie w okresie zimowym. Zięba zwraca jednak naszą uwagę na to, że pozyskiwanie jej ze słońca podczas lata powinno iść w parze z rozsądkiem i przemyślanym działaniem. Witamina K2 w oczywisty sposób łączy się z osteoporozą, jednak istnieje wiele ukrytych informacji, których jeszcze o niej nie poznaliśmy. W podobny sposób autor odwołuje się do witaminy A, E oraz jodu, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni rozdział i fachową dawkę informacji.

Jerzy Zięba potępia przemysł farmaceutyczny i jest zdania, że wraz z lekarzami najczęściej stara się ON jedynie wzbogacić, pomijając kwestie pomagania. Wiele ukrytych terapii, które zostają tutaj opisane, nie podaje się jako zalecenia pacjentom, chociaż są bardziej skuteczne, niż niejedna lista leków. Dzięki książce “Ukryte terapie” każdy, kto jest zainteresowany medycyną naturalną i chciałby skorzystać z innych opcji niż te, które uzyskuje w przychodni, znajdzie sprawdzone wskazówki i wiedzę.

Jerzy Zięba jest polskim propagatorem idei powrotu do natury oraz korzystania z jej dobrodziejstw, zajmuje się także naturoterapią. Pisze artykuły do prasy i prowadzi wykłady dotyczące prostych, ale za to skutecznych metod leczenia i zapobiegania chorobom.

[WAŻNE] Nowe, rozszerzone wydanie!

Spis treści


Recenzje     9
Od Autora      15
Podziękowania, proszę przeczytajcie      19
Wstęp     23
Leczenie symptomów, a co z przyczyną?      45
Leczenie czy powodowanie jeszcze większych problemów?    53
Czy przemysł farmaceutyczny jest sprawcą złego?      57
Czy PubMed (Medline) prawdę Ci powie?      65
Układ odpornościowy      69
Witamina C – nieznane medycynie oblicze      73
 Ile witaminy C nam właściwie potrzeba?      75
 Dwufazowa natura usuwania witaminy C organizmu      75
 Jak długo witamina C “żyje” w naszym organizmie?      76
 Tolerancja witaminy C przez układ pokarmowy      81
 Witamina C usuwa ciężkie metale      82
 Toksyczność witaminy C – mit obalony      73
 Witamina C i powstawanie kamieni nerkowych      87
 Inne skutki uboczne      89
 Farmakokinetyka witaminy C     94
 Dożylnie? Ale jak?     97
 Witamina C i choroba nowotworowa      112
 Witamina C i chemioterapia      120
 Przeciwnicy      129
Witamina D – fakty i mity      135
 Witamina D - zapobieganie chorobom przewlekłym i nowotworom      138
 Toksyczność witaminy D – obalone mity     143
 Rodzaje witaminy D      150
 Słońce najlepszym źródłem witaminy D, ale… jak bezpiecznie ze słońca korzystać     151
Osteoporoza i … nieznana witamina K2      163
 Witamina K2-MK4 oraz K2-MK7.      196
 Witamina K2-MK4      197
 Witamina K2-MK7      198
Witamina A – czego o niej nie wiemy      217
 Badanie poziomu witaminy K2     223
Witamina E – jakiej nie znamy      231
 Witamina E - cholesterol i nowotwory      238
Minerały – ich znaczenie dla zdrowia człowieka      249
Jod i choroby tarczycy – kompromitacja współczesnej medycyny     253
 Jod – bezpieczna i niebezpieczna jego forma      255
 Jod – leczenie „nieuleczalnych” chorób tarczycy      259
 „Efekt Wolffa-Chaikoffa” – oszustwo, któremu do dziś medycyna się kłania      270
 Terapie w leczeniu tarczycy – krok wstecz współczesnej medycyny      274
 Wpływ jodu na gospodarkę hormonalną i co jeszcze?     279
Tłuszcze – sprawa prosta, ale… mało znana      287
 Mity o Niezbędnych Kwasach Tłuszczowych - OBALONE     293
 Co to są Pierwotne i Pochodne NNKT      295
 Nieznana rola Pierwotnych tłuszczów Omega 3 i Omega 6 - które lepsze?      304
Zakończenie     307
Na przyszłość      313
Dodatek specjalny      317Fragmenty książki


Jod i choroby tarczycy – kompromitacja współczesnej medycyny

Zajmijmy się teraz jodem, prostym pierwiastkiem śladowym, bez którego możemy bardzo ciężko chorować, a nawet umrzeć.

Ten rozdział poświęcam wszystkim chorym na jakąkolwiek chorobę tarczycy jak również lekarzom, a szczególnie endokrynologom. Wiem, że treść tego rozdziału może niektórych z Was wręcz rozwścieczyć, ale… przed faktami nie ma ucieczki.

Jeśli „leci z nami endokrynolog” to może niech opuści ten samolot, bo polecimy w podróż dla prawie każdego endokrynologa bardzo turbulentną i szokującą. Szkoda nerwów. To oczywiście jest żart, ale czyż nie słyszymy, że suplementacja jodem jest bardzo niebezpieczna? Lub, że nie wolno brać jodu powyżej dawki jaka jest rekomendowana? Ten strach przed jodem (tak jak przed witaminą D) jest wpajany do studenckich głów od dziesiątek lat niemalże natychmiast po przekroczeniu progów ich szacownych uczelni medycznych. Efektem tego jest to, że wiele osób niepotrzebnie choruje. Powszechnie znany jest fakt, że jod jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy, co jest oczywiście prawdą, ale… nie całą prawdą.

[…]

Mity o Niezbędnych Kwasach Tłuszczowych - OBALONE

Zacznijmy od tłuszczów Omega 3. Co o nich wiemy? Wiemy, że tłuszcze Omega 3 są zdrowe. Przede wszystkim sprzyjają dobremu funkcjonowaniu serca. Wiemy, że szczególnie tłuszcz z ryb jest bardzo bogaty w tłuszcze Omega 3. W każdej aptece półki uginają się pod ciężarem suplementów, na których często pisze :„Omega 3 – z ryb takich czy innych, „najlepsze źródło niezbędnych kwasów tłuszczowych”.  No i mamy problem.

Dlaczego? Dlatego bo to nie jest prawda. Już oczami wyobraźni „widzę” pojawiające się zdziwienie. Oby tylko zdziwienie, bo zdaję sobie sprawę, że dla wielu będzie to pewnego rodzaju odczucie typu : „znowu wszystko stawia do góry nogami”. Niestety, nic na to nie poradzę. Takie są fakty. Naukowe w dodatku. W związku z tym pokrótce postaram się to w prosty sposób wytłumaczyć.

Czytaj całość

Recenzje (27)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2014-11-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  209 z 288 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem w połowie książki, którą czyta się prawie jak powieść sensacyjną. Autor, posiłkując się odnośnikami do przeprowadzonych badań opowiada o tym, jakie nieścisłości oraz błędne przekonania sprawiają, że współczesna medycyna odeszła od naturalnych metod uleczania. Metod opierających się o występujące w przyrodzie związki i substancje.

  Ta książka rewolucjonizuje poglądy na współczesne leczenie. A w zasadzie "wyleczenie", gdyż "leczenie" nie jest tym, czego powinniśmy wymagać od lekarza.

  Dowiedziałam się między innymi - dlaczego warto wiedzieć, jak działają poszczególne witaminy i minerały na organizm, dlaczego warto upewnić się, czy to, co leczymy jest na pewno przyczyną, a nie oznaką problemu.

  Autor podaje przykłady prostych, występujących w naturze substancji, które nie podlegają opatentowaniu przez firmy farmaceutyczne, więc nie są powszechnie znane i stosowane w leczeniu, a doświadczenia na tysiącach pacjentów poleczyły ich skuteczność w WYleczeniu uznawanych za trudne do leczenia chorób.

  Zięba pisze o tym, jakie środki trzeba przedsięwziąć, by wprowadzić nowe lekarstwo do obrotu, a następnie zestawia je z testami, jakie przeprowadzono, by ustalić właściwy organizmowi poziom witaminy C. Wyobraźcie sobie, że według autora, testy zostały przeprowadzone na 7 (!!!) osobach.

  Przykład informacji, która mnie zszokowała - jedna z tabelek zawartych w książce przedstawia faktyczny koszt produkcji wybranych lekarstw. Cena "sklepowa" to suma gigantycznej ceny testów nowego lekarstwa oraz między innymi nakładów na promocję nowego produktu. Sprawia to, że na koszt produkcji nałożona jest ogromna, wielosetprocentowa marża.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2015-02-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  148 z 228 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka Jerzego Zięby 'Ukryte terapie' to pozycja na którą długo czekałam. Reklamowana jako przystępnie napisane zalecenia,

  które każdy z nas powinien wdrożyć do codziennych rutynowych czynności w trosce o własne zdrowie. Miała ujawniać prawdy

  skrzętnie ukrywane przez firmy farmaceutyczne.

  Autor rzeczywiście w prosty i przekonujący sposób przedstawia fakty dotyczące witaminy C, witaminy D3 oraz związanej z nią K2, jodu

  oraz innych ważnych dla zdrowia witamin i minerałów.

  Oprócz odwołań do badań naukowych, czytelnik znajdzie tutaj cenne wskazówki dotyczące praktycznego wykorzystania wiedzy naukowej.

  Dla mnie najbardziej wartościowe są informacje związane z witaminą C (z których korzystam już każdego dnia) i D. Kiedy złamałam rękę

  - ortopeda zalecił mi przyjmowanie witaminy D, jednak dopiero z książki J. Zięby dowiedziałam się w jakiej formie należy ją przyjmować , żeby

  sobie nie zaszkodzić... .

  Książka jest z całą pewnością bardzo ciekawą pozycją na rynku wydawniczym i dzięki niej wszyscy możemy lepiej zadbać o własne zdrowie i

  zdrowie naszych bliskich. Wiedza zawarta w 'Ukrytych terapiach' powinna być znana każdemu: lekarzom, pacjentom i tym, którzy pacjentami

  nie chcą zostać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  1 komentarz. Skomentuj
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2015-02-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  125 z 203 osób uznało recenzję za przydatną

  Wspaniała, mądra, poparta wieloma publikacjami książka - polecam dla uświadomienia pacjentom, dla przemyślenia lekarzom, a przede wszystkim dla nauki studentom medycyny, bo w nich przyszłość ... mafia farmaceutyczna i tak tego nie przeczyta, a 'wkręcone' wydawnictwa nie wydrukują.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2015-03-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  117 z 191 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka sprawia, że zmienia się poglądy na kwestie odżywiania, zdrowia i przemysłu farmaceutycznego. POLECAM. Zapoznacie się z innym spojrzeniem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2014-12-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  111 z 185 osób uznało recenzję za przydatną

  Lektura obowiązkowa dla wszystkich którzy chcą być zdrowi.

  Czytam i wciąż polecam innym.

  Dwa egzemplarze kupiłam na prezenty.

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  2 komentarze. Skomentuj

Pokaż pozostałe 22 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Jerzy Zięba
 • Wydawnictwo: Jerzy Zięba
 • Seria Ukryte terapie
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 335
 • Format: 148 x 215 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: EGIDA01
 • Język: polski
 • Podtytuł: Czego ci lekarz nie powie
 • ISBN: 9788394067502
 • EAN: 9788394513009
 • Wymiary: 15.0x21.5x2.5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula