Ukryte działania

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,00 zł
Nasza cena: 29,37 zł 37,99 zł Taniej o: 23%

Geniusz nie zna rasy. Siła nie zna płci. Odwaga nie zna granic.

Porywająca opowieść o wyjątkowych kobietach, które zrobiły tak wiele, a o których wiemy mało lub nic. Bez pracy tych wybitnie utalentowanych matematyczek amerykański sen o podboju kosmosu pozostałby w sferze marzeń. Świadome swej wartości, walczą o należne im miejsce w świecie zdominowanym przez mężczyzn, w świecie, w którym nadal obowiązują haniebne prawa segregacji rasowej. To świetnie opowiedziana historia, która powstała dzięki setkom rozmów, wywiadów i mrówczej pracy badawczej. Z morza informacji wyłonił się wielobarwny, intrygujący obraz pewnej epoki, z jej wszystkimi blaskami i cieniami.

Film na podstawie książki powstał w wytwórni 20th Century Fox. W obsadzie między innymi: Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Kirsten Dunst i Kevin Costner. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Pharell Williams.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie od dziś wiadomo, że w kobietach drzemie ogromna, niesamowita siła.

  Udowodniły to bohaterki książki Ukryte działania, zatrudniane jako liczarki, gdy w obliczu wojny trawiącej świat w XX wieku, zabrakło do pracy męskich umysłów. Jak się okazało, te „żeńskie umysły” nie były wcale gorsze- często przewyższały kolegów po fachu (ku ich niezadowoleniu: no bo jak to: KOBIETY?! W dodatku „kolorowe”?!)

  Przedstawicielki słabszej płci, które miały wpływ na rozwój technologii. One stawały na głowie, by przeżyć i pokazać swoją wartość. Były mądre, pracowite, zdeterminowane. Miały nieprzeciętne umysły, ale ograniczano je bezsensownymi ramami. Przyczyniły się do sukcesu NASA w podboju kosmosu, a autorka zadbała, by świat się o nich dowiedział. Warto wspomnieć, że Margot Lee Shetterly jest córką pierwszego czarnoskórego inżyniera NASA, wiec te problemy, o których wspomina w swej książce, są jej tym bardziej bliskie.

  Autorka poświęciła wiele godzin, by zebrać materiał. Szukanie tych kobiet stało się nawet jej małą obsesją. Nie sposób znaleźć wszystkie nazwiska. A im więcej badań, wywiadów, szperania w starych dokumentach- tym więcej osób tworzących historię. Niektóre wydarzenia pozostały już jedynie w sercach tych, których bezpośrednio dotknęły oraz ich potomków. Dopiero teraz mają szansę ujrzeć światło dzienne.

  Książka to istne bogactwo wiedzy o tym, jaką drogę musiała pokonać USA, by przełamać schematy i błędne przekonania. Oczywiście również o rozwoju, który umożliwił wysłanie Apollo II w kosmos. Daty, fakty historyczne i przemówienia, a nawet zacytowane fragmenty ogłoszeń w gazetach, przeplatają się ze wspomnieniami. Przyznaję, że mnie właśnie te wspomnienia najbardziej ciekawiły.

  Są takie momenty, gdy wraz z bohaterką jadę do nowej pracy, żegnam się z dziećmi czy mężem. Ale jak dla mnie- jest tych momentów odrobinę za mało. Wolałabym powieść na bazie faktycznych wydarzeń, ale czasem warto sięgnąć i po taki typ literatury. Po to, by uzmysłowić sobie jaki był świat kiedyś. By przypomnieć sobie, że szacunek do drugiego człowieka jest prawdziwą wartością.

  To nie jest łatwa książka, bo też i nie porusza łatwych tematów. Sam rozwój technologiczny jest niesamowity i wart zachwytu- weźmy pod uwagę komputery i smartfony. Sama pamiętam czasy, gdy dotykowy ekran był jedynie marzeniem i gadżetem, rodem z filmów fantasy. Wcześniej takim szokiem dla ludzi była możliwość budowania coraz lepszych samolotów, a później wyrwania się z objęć Ziemi, by wreszcie zobaczyć więcej… i więcej! Jednak to, co zasługuje na równie mocną uwagę, to rozwój tolerancji. Od jej braku, do stopniowego docenienia wartości drugiego człowieka- bez względu na kolor skóry czy płeć.

  Na końcu wydania umieszczono cudne, czarno-białe zdjęcia udostępnione przez bliskich bohaterek, a także NASA. Choć filmowa okładka jest urocza, bije z niej siła kobiet, o których książka opowiada, to może wprowadzić w błąd jeśli chodzi o gatunek literacki. Mi bardziej kojarzy się z typową powieścią, jaką zdecydowanie nie jest. Natomiast ogromnie żałuję, że przegapiłam sam film, gdy w grudniu 2016r. był wyświetlany w kinach.

  Ukryte działania przypadnie do gustu komuś głodnemu wiedzy, ciekawemu historii oraz chętnemu, by dowiedzieć się czegoś więcej, niż z lekcji historii w szkole.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Temat, który w swojej powieści porusza pani Margot Lee Shetterly, od zawsze mnie interesował. W "Ukrytych działaniach" mamy szansę spojrzeć na segregację rasową z trochę innej perspektywy. Uważam, że zarówno książka, jak i film, należą do tych, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać, chociażby, po to, aby oddać cześć tym niesamowitym kobietom.

  Książka "Ukryte działania" opowiada o Dorothy Vaughan, Mary Jackson, Katherine Johnson i Christine Darden. Te cztery czarnoskóre kobiety zostały zatrudnione jako matematyczki w NASA. Nazywane były "liczarkami". Wykonywały tę samą pracę co mężczyźni-matematycy, jedynie z jedną, ale zasadniczą różnicą. Ich pensje wynosiły o wiele mniej. Zatrudniono je tylko dlatego, że gdy Stany Zjednoczone dołączyły do wojny, na te posady zaczęło brakować mężczyzn. Bohaterki zmagają się z uprzedzeniami, nie tylko z powodu swojej płci, ale również koloru skóry. Nie poddały się jednak i udowodniły, że wcale nie są gorsze. I kto wie?; może gdyby nie one, USA nie wysłałoby swojego pierwszego człowieka w kosmos?

  Znalezione obrazy dla zapytania ukryte dzialania

  Brawa dla autorki, za ogrom pracy i czasu jaki musiała włożyć w napisanie "Ukrytych działań". Muszę przyznać, że często gubiłam się w licznych, wcześniej mi nieznanych, nazwach i nazwiskach. Pani Margot Lee Shetterly zrobiła wszystko, co mogła, aby czytelnik nadążał i z każdą czytaną stroną, coraz lepiej przyswajałam nowe informacje. Niestety, nie mogę nie porównywać jej do filmu. Książka zdecydowanie bardziej skupia się na faktach historycznych, naukowych itp., w których, jak już wcześniej wspomniałam, łatwo jest się zgubić. Za najciekawsze fragmenty, uważam te, które opowiadały po prostu o codziennym życiu naszych bohaterek. Z drugiej jednak strony, film nie przedstawia, aż tylu faktów. Wnioski? Musisz koniecznie przeczytać i powieść, i obejrzeć film :)

  "Ukryte działania" to bardzo dobrze napisana książka, która z pewnością poszerzy wiedzę czytelnika. Jestem pewna, że większość osób (tak samo jak ja), nie usłyszałaby nigdy nazwisk tych kobiet, gdyby nie pani Margot Lee Shetterly.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tym razem, co robię bardzo rzadko, postanowiłam najpierw obejrzeć film, a następnie przeczytać książkę, na podstawie której został stworzony. Taką wskazówkę przeczytałam na jakiejś zagranicznej stronie i się do niej zastosowałam. I właściwie cieszę się z takiego wyboru, gdyż film opowiada, natomiast książka przedstawia historię.

  "Ukryte działania" to historia Dorothy Vaughan, Mary Jackson, Katherine Johnson i Christine Darden, czterech afroamerykańskich kobiet, które były zatrudnione jako jedne z pierwszych "kolorowych" kobiet-matematyczek w NASA.NASA, pierwotnie znany jako NACA, rozpoczął zatrudnianie kobiet w czasie wojny, jako "liczarki". Te kobiety zasadniczo wykonywały pracę matematyków, jednak były opłacane o wiele gorzej od mężczyzn. W 1943 roku, gdy Stany Zjednoczone przyłączyły się do wojny i brakowało wykwalifikowanych mężczyzn, a w drugiej kolejności białych kobiet, Rząd zmuszony był zatrudniać wykształcone czarnoskóre kobiety. To dało im wielką szansę na pracę w swoim zawodzie, a nie tylko jako nauczycielki, co wcześniej było najlepszą pracą, o jaką mogły się ubiegać. Bohaterki łatwo nie miały - wciąż musiały walczyć z uprzedzeniami w stosunku do ich koloru skóry oraz płci. Kobiety przecież nie mają takiego umysłu, jak mężczyźni, na pewno nie potrafią zrozumieć wielu zagadnień. A do tego czarny kolor skóry? To już całkowicie pewne, że matematyka i fizyka to dla nich czarna magia! Niestety większa część społeczeństwa w NASA miała właśnie takie przemyślenia na temat tych postaci. Postaci, które znaczenie wpłynęły na możliwość wysłania człowieka w kosmos. Kto wie, czy bez ich pomocy to by się w ogóle powiodło? Możliwe, że znacznie przedłużyłoby się w czasie. A tego czasu stany Zjednoczone na pewno nie miały. I tak przegrali wojnę kosmiczną z Rosją, której to pierwszej udało się tak wielkie osiągnięcie - wysłanie człowieka w kosmos. Stany Zjednoczone za wszelką cenę chciały dogonić Rosję i te wspaniałe kobiece umysły im w tym bardzo pomogły. A co za to dostały? Upokarzanie na każdym kroku, oddzielne toalety, oddzielne miejsca na stołówce, niechętne spojrzenia, brak wiary w ich możliwości. Niestety czasy im nie sprzyjały.

  Książka przedstawia bardziej tzw. suche fakty, natomiast film to opowieść o pierwszych czarnoskórych kobietach na wysokich stanowiskach w NASA, które znacznie przyczyniły się do poznania kosmosu przez człowieka. Książka ta nie jest łatwa w odbiorze. Zawiera mnóstwo historycznych, czy też naukowych informacji, które zostają podane w sposób bardzo informacyjny. Ale nie jest tak ciągle. Autorka skupia się również na bardziej powieściowych opisach, przede wszystkim gdy wspomina o życiu naszych bohaterek. Te opisy są moim zdaniem najciekawsze - możemy przekonać się, że te kobiety były po prostu zwykłymi ludźmi. Miały rodziny, marzenia, ambicje, jak każdy z nas. Ale miały również wielkie umysły, czym nie każdy człowiek może się pochwalić. Jednak trochę się zawiodłam na tej książce, bo niestety miałam mylne wyobrażenie, że dostanę powieść historyczną, a nie bardziej literaturę faktu. Ale to nie znaczy, że książka jest zła - jest naprawdę dobrze napisana. Bibliografia jest bardzo rozległa, autorka korzystała z całej masy różnych publikacji na tematy poruszone we własnej twórczości. Dzięki temu możemy być pewni, że opowieść trzyma się faktów, że wszystko to miało miejsce naprawdę. Bohaterki powieści są bohaterkami samymi w sobie - nigdy się nie poddały w dążeniu do własnych celów, nawet gdy było to niewyobrażalnie trudne i praktycznie niemożliwe do spełnienia. O takich kobietach warto czytać, trzeba znać ich historię.

  Książkę traktuję bardziej jako dodatek do wspaniałego filmu, a nie jako powieść, na podstawie której ON powstał. Jednak z filmu nie jesteśmy w stanie uzyskać aż tylu informacji i aż tak szczegółowych, jak z pracy pani Margot Lee Shetterly, dlatego dla chcących poszerzyć swoją wiedzę poza ramy ekranizacji - polecam zapoznać się z tą publikacją. Zresztą wydaje mi się, że wiele osób nie słyszało nawet o tych kobietach, więc mam nadzieję, że dzięki "Ukrytym działaniom", czy w formie powieści, czy filmu - to się zmieni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Kod kapitalizmu jak gwiezdne wojny coca-cola i leo messi kieruja twoim życiem 0/5 Nasza cena:
27,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kod kapitalizmu jak gwiezdne wojny coca-cola i leo messi kieruja twoim życiem

Książka ukazuje późny kapitalizm w jego polskiej, potransformacyjnej wersji jako swoistą ?mitologię rozproszoną w towarach i usługach. Jej podmiotami i przedmiotami stają się zarówno całkiem namacalne przedmioty życia codziennego (koszulki z nadrukami, samochody, gadżety), jak i byty słabo...
Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google 5/5 Nasza cena:
27,09 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

Amazon, Apple, Facebook i Google to najbardziej wpływowe firmy na świecie. Prawie każdy uważa, że wie, jak osiągnęły taką pozycję. Prawie każdy się myli. Scott Galloway zadaje fundamentalne pytania: jak wielka czwórka infiltruje nasze życie, że nie sposób jej pominąć ani zbojkotować? Dlaczego rynek...
Ukryte tajemnice 0/5 Nasza cena:
22,50 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryte tajemnice

Błyskotliwość wypowiedzi i łatwość formułowania myśli przez Osho sięgają w tej książce zenitu. Tematy wykładów tu zawartych należą do najbardziej intrygujących nas, współczesnych poszukiwaczy duchowych prawd. Tym lepiej więc, że możemy skonfrontować nasze zachodnie widzenie tych zjawisk z...
eBook 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania mobi epub 0/5 Nasza cena:
39,95 zł 47,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania mobi epub

Bodaj najlepsze momenty sienkiewiczowskiej trylogii to opisy forteli obmyślanych przez imć Zagłobę. Dzięki znajomości ludzkiej psychiki z łatwością zwodził przeciwnika i realizował swoje cele,  a także zdobywał szacunek swoich towarzyszy. W tej książce znajdują się opowieści o czynach ludzi takich...
Terroryzm działania antyterrorystyczne 0/5 Nasza cena:
26,79 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terroryzm działania antyterrorystyczne

Publikacja poświęcona problematyce antyterroryzmu, czyli zagadnieniu, które niestety nadal jest kwestią współczesności, a nie historii. Dlatego problem podjęty przez autorów należy uznać za ważny i aktualny. Czytelnik otrzymuje książkę, która zainteresuje zarówno przedstawicieli świata nauki, jak i...
Uczynki i działania czyli kury na Madagaskar Druga strona Poznania 0/5 Nasza cena:
23,79 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uczynki i działania czyli kury na Madagaskar Druga strona Poznania

Polska. 2017 rok. Ksiądz vs. ateista. Spodziewać się można... najgorszego. W czasach, gdy zewsząd atakują nas konflikty i spory (na religijnym, politycznym, światopoglądowym, wszelkim innym tle), gdy manifestacja goni manifestację, a transparenty każdej ze stron niosą coraz ostrzejszy i...
Dragi i wojna - narkotyki w działaniach wojennych 0/5 Nasza cena:
43,20 zł 54,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dragi i wojna - narkotyki w działaniach wojennych

Żołnierz jest najsłabszym ogniwem wojny. Walczy nie tylko z wrogiem ale też z własnym przemęczeniem, stresem i strachem. Jak wzmocnić w nim wojownika? Najlepiej - narkotykami. Cudowną pigułką, która sprawi, że żołnierz stanie się maszyną do zabijania. Nawet przez kilka dni z rzędu nie będzie musiał...
Rynek i ratusz. O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem 0/5 Nasza cena:
53,79 zł 74,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rynek i ratusz. O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem

Kto pociąga za sznurki, z kim spiskuje i jak zyskuje władzę? Niall Ferguson, jeden z najsławniejszych historyków świata, profesor Uniwersytetów Harvarda, Oxfordu i Stanforda, demaskuje hierarchie i sieci, które wpływają na losy świata Dzięki wszechstronnemu i mistrzowsko napisanemu dziełu autora...
Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem 0/5 Nasza cena:
37,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem

"Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem" to pierwsza książka pokazująca dotąd mało znane życie prywatne Krzysztofa Zanussiego i jego żony Elżbiety. Tę sferę wybitny reżyser przez lata otaczał dyskrecją. Jego legendarna powściągliwość i arystokratyczny dystans sprawiają, że jest...
Spotlight. Zdrada 5/5 Nasza cena:
28,59 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spotlight. Zdrada

Wstrząsające śledztwo dziennikarskie nagrodzone Pulitzerem! Inspiracja dla nagrodzonego Oskarami filmu „Spotlight”! Ta książka zawiera odkrycia zespołu reporterskiego Spotlight, pracującego dla „Boston Globe” – twarde fakty i bolesne doświadczenia ofiar molestowania, księży i prawników, ukrywane...
Wszystkie pieniądze świata 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie pieniądze świata

Historia wzlotów i upadków trzech pokoleń amerykańskiej rodziny potentatów naftowych. Jean Paul Getty I, senior rodu, dzięki dobrym inwestycjom w pola naftowe w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej został najbogatszym żyjącym Amerykaninem. Mógł sobie pozwolić na każdą zachciankę, ale był tak skąpy, że we...
Polowanie na El Chapo 0/5 Nasza cena:
30,14 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polowanie na El Chapo

Andrew Hogan i Douglas Century oddają w ręce czytelników zapierającą dech w piersi książkę, którą zamierza przenieść na ekran wytwórnia Sony. To fascynujący opis jednego z najważniejszych epizodów wojny narkotykowej XXI wieku. Kronika ośmioletniego pościgu za przestępcą, który przez dekadę...
Wybrane bestsellery
Nie dla mnie 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
32,13 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu"...
Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa 5/5 Nasza cena:
29,39 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich...
Upiory XX wieku 5/5 Nasza cena:
30,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upiory XX wieku

Książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę. Uhonorowana Bram Stoker Award – najważniejszą nagrodą z dziedziny literatury grozy. Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które...
Odmęty grozy 0/5 Nasza cena:
299,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odmęty grozy

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk - na...
Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14 4/5 Nasza cena:
26,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie 5/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa 5/5 Nasza cena:
44,14 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Najlepsza książka dziecięca 2015 roku w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka". Tytuł Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy. Nominacja literacka do Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY! Niezwykle śmieszne bajki o skarpetkach napisała Justyna Bednarek, a książkę zilustrował Daniel de...
Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie 0/5 Nasza cena:
69,51 zł 79,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie

PAKIET 3 KSIĄŻEK: Powrót do Jedwabnego, Powrót do Jedwabnego 2, Powrót do Jedwabnego 3 - To tylko Polin. Zapis wielkiej gry i manipulacji, dla których fundamentem stały się kłamstwa o zbrodni w Jedwabnem, a paliwem Justice for Uncompensated Survivors Today - Ustawa 447. Kulminacyjna praca...
Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1

„Nie do naprawienia” to kolejna ekscytująca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Czas na pierwszą część nowej serii od Tijan, specjalistki od gorących powieści new adult. „Nie do naprawienia” to kolejna historia, która rozpali czytelniczki! Pokochają ją wszystkie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula