Ukryta róża

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
504
Nasza cena: 30,32 zł 39,90 zł Taniej o: 24%

Sytuacje graniczne, męska słabość i kobiecy heroizm.

Rozpad Jugosławii wyzwala nacjonalistyczne demony wśród bałkańskich narodów. W maleńkim Wiszegradzie Serbowie przystępują do okrutnej rozprawy z własnymi sąsiadami - bośniackimi muzułmanami. Nastoletnia Zehera staje się niewolnicą lokalnego watażki Saszy Ludonovica.

Uwolniona, wskutek niezrozumiałego kaprysu swojego oprawcy, ucieka w dramatycznych okolicznościach do bezpiecznej Hiszpanii. Wiara w wielką wartość życia i lepszą przyszłość pozwala jej pokonać koszmary. Niestety demony przeszłości dopadają najbliższych mężczyzn w jej życiu - narzeczonego i brata.

Kolejny raz wokół Zehery zapadną nieprzeniknione ciemności. Jedyną szansą jest interwencja mężczyzny zdesperowanego i zdeterminowanego tak jak ona sama. Czy tym razem ktoś stanie na wysokości zadania?

Reyes Monforte - hiszpańska reporterka i pisarka. Swoje pisarstwo, oparte na prawdziwych historiach, traktuje jako przedłużenie dziennikarskiej walki o prawa prześladowanych kobiet na całym świecie.

Jedna z najpopularniejszych obcojęzycznych pisarek w Polsce - prawie 100 000 sprzedanych egzemplarzy!

Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Korzystam z wielu księgarni, ale w tej czuje się jak w domu. Wiele księgarni nie chętnie wysyła książki za granice a taniaksiaż[Adres usunięty] śmiało wysyła, bardzo sprawnie i szybko.

  Więc szczerze polecam tą księgarnie bo wyróżnia się podejściem i szacunkiem dla klienta.. Poza tym wysyłają fajne e-mail w których każda ze stron coś zyskuje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Brak mi słów, by opisać to, co czułam podczas lektury „Ukrytej róży”. Wielokrotnie odkładałam ją na półką, nie dlatego, że była nudna, ale dlatego, że nie dawałam rady przez nią przebrnąć. Łzy nachodzące mi do oczu rozmywały litery, a ból w sercu nie pozwalał czytać dalej. Mimo, iż mam świadomość, że przedstawiona w książce historia jest fikcyjna, to doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że podobne historie w świecie dzieją się naprawdę. Nie mogę się nadziwić ile nienawiści może tkwić w ludziach: faszyzm, rasizm, nacjonalizm, szowinizm, to tylko niektóre negatywne postawy. Powieść Reyes Monforte ukazuje brutalny rozpad Jugosławii. Pełen krwi, zbrodni, przemocy atak Serbów na muzułmańskich Bośniaków. Jest to okrutna zabawa ludzi bez serca, którzy bez skrupułów mordują ofiary na oczach ich bliskich, gwałcą kobiety, torturując je aż do ostatniego tchu. Z góry muszę uprzedzić, że jest to książka wyłącznie dla ludzi o silnych nerwach. Mi było ciężko utrzymać emocje w ryzach.

  Zehera – nastoletnia bohaterka „Ukrytej róży” toczy spokojne życie, ma kochają rodzinę i narzeczonego. Jej sielanka kończy się, gdy pewnego dnia staje się niewolnicą bezwzględnego Saszy Ludonovicia. Po wielokrotnych gwałtach, torturach, upokorzeniach, modli się już tylko o śmierć. Okrutny los stawia jednak przed nią szansę i pozwala uciec z obozu zagłady. Dziewczyna trafia do Hiszpanii, gdzie mimo traumy myśli, że jej życie ułoży się na nowo, tak się jednak nie dzieje, gdyż na horyzoncie pojawiają się nowe problemy. Czy skrzywdzona, nieufna, młoda kobieta da radę sprostać demonom przeszłości, które dopadły jej najbliższych?

  Reyes Monforte stworzyła powieść pełną akcji i emocji. Bujne opisy pozwalają dogłębnie wczuć się w historię. Bohaterowie nakreśleni zostali z ogromną starannością. Czytelnik stopniowo ma okazję poznać każdego z nich. Ich dotychczas poukładane życie wywraca się do góry nogami, a na przód wysuwa się ich nowe oblicze, powstałe w wyniku wybuchu wojny. Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Postacie nie wiedzą, co przyniesie kolejny dzień, czy gdzieś po drodze nie zostaną skrzywdzone lub zabite. Czasu na działanie także mają niewiele. Droga – chociaż trudna – wiedzie ich prosto w ręce bezdusznych oprawców.

  Gorąco zachęcam do zapoznania się z lekturą. Pozwala ona otworzyć oczy na to co dzieje się na świecie. Ludziom często się wydaje, że ich to nie dotyczy, ale pewnego dnia wojna może dopaść ponownie nasz kraj. Konflikt serbsko-bośniacki to historia współczesna, w dobie XXI wieku zatargi miedzy państwami są coraz częstsze, dlatego też warto wyciągnąć z powieści wnioski. Zwłaszcza, że poza wojną, w książce mamy przedstawiony również obraz kobiety walczącej o godne życie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wojna w Bośni i Hercegowinie tocząca się w latach 1992-1995 to wojna domowa, która była najbardziej krwawym konfliktem po drugiej wojnie światowej.

  Wtedy nastąpił rozpad Jugosławii i na ziemiach zbrodnie wojenne popełniali Chorwaci, bośniaccy Muzułmanie i Serbowie. Brat zabijał brata, rodzice wydawali dzieci na śmierć. Autorka książki stworzyła powieść na faktach autentycznych, którą podzieliła na cztery części.

  W pierwszej części poetka ukazuje życie w małym mieście we wschodniej Bośni, gdzie Bośniaków było więcej niż Serbów. Ludzie, a szczególnie kobiety, które były masowo gwałcone, obejmował wielki strach przed śmiercią o różnych porach dnia i nocy, zaczynały się straszliwe przedstawienia. Nie miało znaczenia czy chodzi o kobiety 90-letnie czy dzieci trzymiesięczne.

  Główną bohaterką jest 18-letnia Zehera, która przechodzi przez to nie do opisania piekło, które na trwałe odbiło się na psychice młodej kobiety.

  W drugiej części powieści Zehera ucieka do Hiszpanii, gdzie z pomocą dobrych przyjaciół rodzi córeczkę, której ojcem jest jeden z bośniackich oprawców. Jednak nie wiedzie tam spokojnego życia, bowiem zwabiona przez swojego brata powraca do swojego rodzinnego kraju. Co stanie się z Zeherą i jej córeczką?

  Czy Zehera pokona swoje lęki i koszmary? Jak dalej potoczą się jej losy?

  Pytania te pozostawię dla Ciebie, drogi czytelniku, bez odpowiedzi, abyś zgłębił tę powieść od początku do końca.

  Nadmienię, że książka tak trzyma w napięciu, że nie można się od niej oderwać. Ze ściśniętym gardłem i łzami w oczach czytałam tę powieść.

  Główna bohaterka opowiada o potwornych rzeczach jakie przeżyła w ciągu ostatnich dwóch lat, o tym co się stało z jej krajem i co jej zrobiono.

  Obecnie Róże Sarajewa upamiętniają miejsce, w których pod serbskim ostrzałem padli zabici. Tam gdzie ginęli ludzie znajdują się te kwiaty. Te róże są bliznami miasta, to tak jakby rany Sarajewa wciąż krwawiły. Zawsze będą otwarte.

  Drogi czytelniku przeczytaj tę na wskroś przejmującą historię i tragedię ludzi, młodych kobiet i dzieci, które przeżyły traumę, a wiele z nich nie potrafi otrząsnąć się do dziś z tego koszmaru.

  Moja ocena: 10/10

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rozpad Jugosławii, okrutna wojna, cierpienie i nieprzewidywane zwroty akcji. Małe miasteczko Wiszegrad. Pewnego dnia Serbowie postanawiają rozprawić się raz na zawsze ze swoimi sąsiadami - bośniackimi muzułmanami. To własnie w tym małym miasteczku mieszkają dwie siostry - Zehera i Suhra. W swojej społeczności uznawane są za radosne dziewczyny z zawsze pięknie umalowanymi ustami na czerwono. Każda z nich ma swoje plany na przyszłość. Suhra ma męża i dziecko, natomiast Zehera spotyka się z Aleksandrem i cieszy się sympatią znajomych. Gdy wybucha wojna pomiędzy dwoma narodami Zehera staje się zakładniczką, a jednocześnie ofiarą Saszy Ludonovicia - przywódcy Serbów. Wzięta silą w niewolę, zmuszana do okropnych rzeczy pewnego dnia ucieka do Hiszpanii. Tam spotyka ludzi o dobrym sercu, którzy starają się jej za wszelką cenę pomóc. Jednak Zehera wie, że już nigdy nic nie będzie takie jak dawniej. Wszystko się zmieniło, a Zehera musi dojrzeć i stawić czoła kolejnym życiowym wyzwaniom. Demony wojny i przeszłość nie dadzą o sobie tak szybko zapomnieć, a Zehera musi zmierzyć się przeszłością.

  Reyes Monforte to hiszpańska pisarka i reporterka, który tworzy naprawdę niezwykłe powieści. Bohaterowie, opisy krajobrazów, opisy wojny, a przede wszystkim psychologiczne przedstawienie postaci sprawiło, ze byłam pod wielkim wrażeniem kunsztu pisarskiego autorki.

  Powieść została podzielona na cztery części oraz krótki epilog. W pierwszej części autorka przedstawia czytelnikowi straszliwy obraz wojny, jej skutków oraz tego co działo się z niewinnymi ludźmi. Muszę przyznać, ze ta część wstrząsnęła mną najbardziej, gdyż opisy gwałtów na kobietach, czy tortur przyprawiały mnie momentami o dreszcze. Myślę, ze nikt kto sięgnie po tę książkę nie przejdzie obok tego obojętnie i nie zostawi tego bez komentarza. Cała książka wzbudza wiele emocji, jednak ta część poruszyła mną najbardziej.

  W drugiej części przedstawiona została próba zbudowania przez Zeherę normalnego życia wśród innych ludzi oraz jej powrót do tzw. "normalności" psychicznej. Rany jakie zostały w psychice głównej bohaterki bardzo odbiły się na jej dalszym życiu i na postępowaniach oraz decyzjach jakie podejmowała. W głównej bohaterce jest tyle emocji, nienawiści do swoich oprawców, że ciężko jest to sobie nawet wyobrazić. Autorka w cudowny sposób przedstawiła wszystko to, co dzieje się w głowie Zehery po ucieczce z Wiszegradu.

  Trzecia część powieści stanowi również opis zmagania się z codziennym życiem, ale główny nacisk został położony na zmierzenie się z demonami przeszłości i to dosłownie. Gdy Zehera decyduje się na powrót do Wiszegradu, tylko na chwile nie spodziewa się tego co zastanie na miejscu. I osobiście muszę przyznać, że sama byłam w wielkim szoku, tego co autorka przygotowała dla swoich czytelników. Dopiero w czwartej części powieści można stwierdzić, ze główna bohaterka odnajduje wewnętrzny spokój i harmonię, jednak za to również będzie musiała zapłacić.

  Podsumowując książka jest niesamowita. Do tej pory nie miałam okazji przeczytać, żadnej powieści Reyes Monforte, jednak teraz wiem, że nie raz wrócę do tej autorki. Pisarka wykreowała cudowną bohaterkę z piękną osobowością oraz z silną wolą życia. Cała historia jest naprawdę piękna, wzruszająca, ale momentami muszę przyznać drastyczna. Szczególnie w pierwszej części książki nie brakuje okrucieństwa i przemocy.

  Osobiście serdecznie zachęcam do przeczytania tej powieści. Uważam, że w XXI wieku, gdzie konflikty między państwami co raz bardziej się nasilają warto jest poznać tę historię i wyciągnąć z niej wnioski. Książkę polecam również osobom, które chcą poznać historię silnej i naprawdę heroicznej kobiety, która za wszelką cenę chce po prostu żyć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Ukryta czarodziejka 4/5 Nasza cena:
23,38 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryta czarodziejka

Czarodziejski Czat znowu w akcji! Czy na pewno działa?Elorie Shaw została wychowana w rodzinie czarodziejów w Nowej Szkocji — sama jednak nie jest czarodziejką. Tak przynajmniej twierdzi jej babcia Moira oraz inni członkowie małej społeczności Fisher’s Cove. Elorie — artystka zajmująca się wyrobem...
Ciernista róża 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciernista róża

Karin Palmer, była nauczycielka z Berlina, ogarnięta chęcią zmiany dotychczasowego życia, decyduje się wyjechać na angielską wyspę Guernsey, gdzie przed laty spędziła cudowne wakacje.Na miejscu okazuje się niestety, że pokój, który zarezerwowała, został oddany komu innemu i kobieta nie ma się gdzie...
Wczorajsza róża 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wczorajsza róża

Kiedy uwikłasz się w zbyt wiele kłamstw, możesz się z nich już nigdy nie wyplątać.Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, ale w przypadku Magdy i Krzyśka to wcale nie takie oczywiste. Ona – stateczna dziewczyna, która wierzy w prawdziwą miłość, szczerość i wierność; on – wytrawny podrywacz,...
Ukryta łowczyni. Trylogia Klątwy, księga 2 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryta łowczyni. Trylogia Klątwy, księga 2

W mieście pod górą tyran sprawuje władzę absolutną. Jedyny troll, który byłby zdolny mu się przeciwstawić, został oskarżony o zdradę i uwięziony. Cécile uciekła z mrocznego Trollus, ale już wkrótce zdała sobie sprawę, że wcale nie znajduje się poza zasięgiem władzy króla i jego manipulacji. Cécile...
Róża i cis 4/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Róża i cis

Wszystko wskazuje na to, że Isabella Charteris, piękna, żyjąca pod kloszem arystokratka, wyjdzie za mąż za swego dalekiego kuzyna. Tymczasem w okolicy pojawia się John Gabriel, bohater wojenny kandydujący do parlamentu. Opinie o nim są skrajne — niektórzy uważają go za człowieka bystrego, oddanego...
Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich 4/5 Nasza cena:
24,95 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich

Iga Toroszyn, współwłaścicielka cukierni Pod Amorem, ma powody do niepokoju. Z muzeów na całym świecie w tajemniczych okolicznościach giną obrazy Rose de Vallenord. Trzeba więc zabezpieczyć przed kradzieżą należący do rodziny portret Tomasza Zajezierskiego. Tylko czy to na pewno dzieło słynnej...
Tarta róża 0/5 Nasza cena:
23,03 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tarta róża

Nowy wybór utworów wybitnej i zapomnianej dziś poetki przygotowany przez Annę Piwkowską. Obertyńska, córka poetki młodopolskiej Maryli Wolskiej, dzieciństwo i młodość spędziła we Lwowie, w czasie wojny aresztowana przez NKWD, więziona w Kijowie, Odessie, Charkowie, Starobielsku, wreszcie zesłana do...
Róża, bratki i wariatki 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Róża, bratki i wariatki

Róża po dramatycznych doświadczeniach spędza czas w pałacu wśród lasów i jezior. Przebywa tam wielu wrażliwców pokaleczonych przez los. Wszyscy próbują ułożyć sobie życie na nowo. Co odkryje w sobie Róża? Jak zmieni się jej życie? A miłość? Czy da sobie szansę, żeby się na nią otworzyć?
Audiobook Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich (książka audio) CD 0/5 Nasza cena:
15,95 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich (książka audio) CD

Iga Toroszyn, współwłaścicielka cukierni Pod Amorem, ma powody do niepokoju. Z muzeów na całym świecie w tajemniczych okolicznościach giną obrazy Rose de Vallenord. Trzeba więc zabezpieczyć przed kradzieżą należący do rodziny portret Tomasza Zajezierskiego. Tylko czy to na pewno dzieło słynnej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula