Tylko ty mnie zrozumiesz

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Ilość stron
300
Nasza cena: 31,06 zł 34,90 zł Taniej o: 11%

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha?

Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley ponownie są razem - tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo.

Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla dobra tego, co uważa za najcenniejsze, postanawia poświęcić miłość do Jake′a. On jednak nie zamierza poddać się bez walki.

Dzwoni codziennie, choć Charley nigdy nie odbiera. Czeka choćby na odpowiedź: Wszystko okej. Mijają miesiące, a on ciągle nie wie, czemu Charley tak brutalnie z nimi zerwała, i to przez telefon. Przecież wszystko między nimi układało się naprawdę dobrze.

W jej sercu każdy sygnał od Jake′a rozdrapuje nową ranę. Charley czuje, jak bardzo skrzywdziła jego, a przy okazji samą siebie. Jednak musiała dokonać wyboru...

Jake w końcu odnajduje Charley i domaga się choćby słowa wyjaśnienia.

Jaki facet wraca po takim czasie? Taki, który naprawdę kocha i nigdy się nie podda w walce o miłość swojego życia.

Charley nie ma jednak pewności, czy kobieta, którą się staje, będzie potrzebowała Jake′a tak bardzo jak dziewczyna, którą niegdyś była...

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Poprzedni, startowy tom tej serii przysporzył mi wiele chwil pełnych przeróżnych emocji. Może nie do końca byłam przekonana do głównego bohatera, ale zaangażowałam się w burzliwy związek pary pokiereszowanych przez życie ludzi i z zapartym tchem śledziłam rozwój wydarzeń. Dlatego obowiązkowo wyczekiwałam kontynuacji, bo miałam szczerą nadzieję, że kolejne burzowe chmury emocji już na mnie czekają.

  Przyznaję, że właściwie nie zawiodłam się wcale, jeśli chodzi o pociągnięcie emocjonalności w tej książce. Autorka całkiem dobrze radzi sobie ze zwodzeniem czytelnika, graniem mu na nerwach i kierowaniem swoich bohaterów na takie tory, że trudno się nie denerwować czy wszystko potoczy się po naszej myśli. W kontynuacji czułam się już bardziej związana z głównymi bohaterami i nawet polubiłam Jake'a. Nie pytajcie dlaczego - chyba po prostu przekonałam się do jego stylu bycia, a może dlatego, że dalsze losy tej dwójki zostały znacznie lepiej nakreślone.

  Fabuła opiera się przede wszystkim na relacji między Charley i Jake'm, a ich związek jest bardziej burzliwy niż można by przypuszczać. Dzięki temu w książce naprawdę dużo się dzieje. W dodatku wyobrażenia o wspólnym życiu zaczynają ich przytłaczać i kompletnie nie radzą sobie z byciem razem. Czara goryczy przelewa się tym razem na stronę Charley, która nie zawsze wiedziała czego oczekuje od życia. Raz podejmowała decyzję, a drugi kompletnie rezygnowała z jej realizowania, bo jednak nie było to dla niej komfortowe. Trudno było mi śledzić poczynania tej dziewczyny bez denerwowania się na jej postać, bo autorka obdarzyła ją chwiejnym charakterem.

  Straszne to wszystko i wciągające jednocześnie. Powieść Young to typowa historia z serii NA, tylko z niesamowicie emocjonalnym wydźwiękiem. Charley ma skłonność do dramatyzowania, sama nie wie czego oczekuje od związku i chociaż w pierwszym tomie uparcie twierdziła, że Jake jest całym jej światem to w kontynuacji traci swój cały animusz. Podziałało to nam mnie bardziej niż przypuszczałam i mocno kibicowałam tej dwójce, chociaż obawiałam się najgorszego.

  Niewątpliwie autorka stworzyła bardzo ciekawą serię dedykowaną przede wszystkim fanom gatunku. Można odczuć w fabule kilka typowych schematów, ale dramaty głównych bohaterów mocno angażują w swoje rozterki, przez co właściwie nie zwracałam uwagi na nic innego. Nie będę ukrywać - seria nie jest idealna, bo raz zachodzi za skórę jeden bohater, drugim razem kolejna postać, ale to wszystko sprawia, że czytelnik emocjonalnie angażuje się w rozgrywane wydarzenia. Nie narzekam jednak i cieszę się, że udało mi się poznać z tą serią. Jeśli pojawi się trzeci tom - biorę w ciemno.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  CHARLEY JAKO DOROSŁA OSOBA MUSI ZMIERZYĆ SIĘ Z KOLEJNĄ DAWKĄ BOLESNYCH WYDARZEŃ. DZIEWCZYNA MYŚLAŁA, ŻE GDY WRÓCI DO JAKE'A - BEZ KTÓREGO NIE POTRAFI ŻYĆ - TO JEJ ŚWIAT BĘDZIE STABILNY ORAZ POUKŁADANY. TO JEDNAK TYLKO POZORY PONIEWAŻ CHARLEY TRACI GRUNT POD NOGAMI. NIESPODZIEWANY WYPADEK ZMIENIA JEJ STOSUNEK DO JAKE'A. SŁOWA ODMOWY NIE DOCIERAJĄ DO CHŁOPAKA, KTÓRY WCIĄŻ O NIĄ WALCZY. JAKE NIE POTRAFI PRZESTAĆ MYŚLEĆ O UKOCHANEJ I TYM SAMYM WCIĄŻ PRÓBUJE DO NIEJ DOTRZEĆ. CZY CHARLEY ODNAJDZIE SIEBIE? CZY DZIEWCZYNA ZAWALCZY O TO CO KOCHA? CZY POWINNOŚCI WZGLĘDEM RODZINY UZNA ZA WAŻNIEJSZE NIŻ MIŁOŚĆ?

  "– Nigdy nikogo nie będę kochała tak, jak kocham ciebie. Jesteś częścią mnie. Przy tobie czuję, że mogłabym być kimkolwiek, zrobić cokolwiek… Ale potrafisz też odebrać mi siły. Jesteś w stanie zniszczyć mnie jak nikt inny. To mi się nie podoba, Jake. Nienawidzę świadomości, że możesz mi to zrobić. "

  Na początku trudno było mi odnaleźć się w tej lekturze. Pierwsza część tej serii kończy się całkowicie innymi wydarzeniami, niż rozpoczyna się część kolejna. Miałam mały mętlik w głowie, gdy zaczęłam zagłębiać się w pierwsze rozdziały Tylko ty mnie zrozumiesz, lecz szybko nastąpił przewrót. Książkę poznawałam bardzo płynnie. Kiedy zrozumiałam, że autorka rozpoczęła przygodę bohaterów nieco z innej perspektywy, wiedziałam już na czym stoję.

  Samantha Young ma niebanalny styl, dobry język oraz wspaniałe pomysły na fabuły książek. Czytam jej lektury już od pewnego czasu i chyba nie było sytuacji, aby jej książki były przeze mnie źle odebrane – bardzo miło wspominam każdą z nich. Są to pozycje, po które chce się sięgać kilka razy. Jej bohaterowie zachodzą w pamięć oraz dostarczają wielką dawkę niezapomnianych emocji. Bardzo przyjemnie czyta się książki zgłębiające ważne wydarzenia w życiu i stawiające bohaterów w niekorzystnych sytuacjach. Dzięki temu czuje się, że lektura jest szczera i nie wyidealizowana. Samanthę charakteryzuje taki właśnie styl. Jestem jego wielką fanką.

  Przyznam szczerze, że pierwsza część bardziej trzymała mnie w napięciu. O ile tamta pozycja całkowicie mnie porwała i oczarowała, o tyle przy tej pozycji mój zapał nieco osłabł. Oczywiście lekturę i tak uważam za bardzo dobrą, lecz mimo wszystko nieco mniej porywającą jak jej poprzedniczka. Ta część jednak wszystko wyjaśnia i przygotowuje czytelnika na nowe doznania. W ostateczności jest to lektura ujmująca i poruszająca.

  " – Z nami koniec na zawsze – oświadczyłam. – Nie możemy się przyjaźnić, nie możemy być razem. Wykasuj mój numer, Jake. Wydawał się załamany.

  – Chyba nie mówisz poważnie? – Pośpiesznie wytarłam łzy z policzków.

  – Śmiertelnie poważnie. Nie odbiorę, jeśli zadzwonisz.

  – Ale dlaczego? – Pokręcił głową, a w jego pięknych oczach dostrzegłam niechęć. – Powiedz dlaczego. Tym razem szczerze.

  – Mówiłam ci dlaczego. Nie słuchałeś"

  Długo nie mogłam zrozumieć głównej bohaterki. Mimo jednak tego czułam, że dziewczyna ma uzasadnione powody, aby wątpić w uczucia Jake’a. W ostateczności poczułam pewnego rodzaju zrozumienie w stosunku do niej oraz przekonałam się do jej prawdziwych intencji.

  W tle możemy dostrzec wątek przyjaciół Charley i Jake’a. Jak dla mnie, wplecenie do historii tych dwojga jest bardzo pozytywnym zwieńczeniem serii. Z wielkim zaciekawienie odebrałam zachowanie tych dwojga w pierwszej części, i tak jak irytowała mnie postawa tych bohaterów - tak bardzo ich pokochałam. Uważam, że autorka podarowała im słuszną uwagę, za co mogę jej pogratulować.

  Całą serię polecam. Są to zaledwie dwa tomy, które dobrze wkomponowują się w akcję. Miło będę wspominała te lektury. Chętnie powrócę do tych zawirowań i przeszkód jakie zgotowała dla bohaterów autorka gdy tylko będę miała ochotę. Polecam zapoznać się z oboma tomami, ponieważ całkowicie zatracicie się w magii akcji oraz klimacie niepowtarzalnego stylu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W tej książce poznajemy dalsze losy Charlie i Jake ale także ich przyjaciół i przejścia wielu z nich.

  Zaczynając te część byłam nieco zdezorientowana ,bo już było dobrze, już się pogodzili, mieli dać sobie szansę a tu znów osobno ? I to ona zerwała ? O co chodzi ? I znów stopniowo poznajemy wydarzenia bieżące na przemian z wcześniejszymi, wszystko się stopniowo wyjaśnia.

  W między czasie poznajemy też dramaty życiowe i rozterki miłosne , przyjaciół głównych bohaterów.

  Relacje Charlie z rodziną uległy znacznemu pogorszeniu przez jej powrót do Jake. Zarówno jej ojciec jak i siostra , nie mogą zapomnieć w jakiej Charlie była rozsypce gdy Jake zniknął z jej życia gdy miała 16 lat, jak bardzo ją zranił i boją się o nią, o to że ON zrani ją po raz kolejny, przez co Charlie czuje , że postawiono ją przed wyborem, rodzina albo Jake. Oddala się od najbliższych a wtedy dochodzi do dramatu, który doprowadza do kolejnego rozstania z Jakiem . On sam jest zdezorientowany, przerażony możliwością ponownej utraty Charlie, chce za wszelką cenę ją odzyskać.

  Da się tu zauważyć pewien schemat, tendencję bohaterów do odsuwania się od tych ukochanych osób w dramatycznych momentach jak i do obwiniania ich za wszelkie zło tego świata. Dla mnie to nieco niezrozumiałe bo zazwyczaj szuka się wtedy wsparcia ale też daje to taką odmianę od standardowych schematów w romansach, autorka stworzyła swój własny.

  Książka piękna, poruszająca ,nie da się przy niej nudzić i chce się więcej .

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Jesteś tylko dla mnie 0/5 Nasza cena:
27,90 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesteś tylko dla mnie

Najgorszym rodzajem zazdrości jest ta najgłębiej skrywana. Opowieść o granicach miłości, za którą czai się już tylko obsesja. Kaja przylatuje z Londynu na pogrzeb swojej ukochanej, młodszej siostry Soni. To z myślą o niej podjęła pracę za granicą, chcąc zapewnić jej dobry start w dorosłe życie. W...
Przekonaj mnie że to ty 0/5 Nasza cena:
20,13 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przekonaj mnie że to ty

Walka o szczęście trwa do końca. Nigdy nie wiesz jaki będzie jej finał. Urszula nie potrafi pozbierać się po śmierci męża, więc Edyta, świeżo upieczona maturzystka, postanawia pomóc matce w prowadzeniu pensjonatu nad morzem. A jednocześnie próbuje dać sobie czas na podjęcie decyzji, co zrobić z...
To ty mnie uwolnisz 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To ty mnie uwolnisz

Autorka bestsellera "Zaopiekuj się mną" powraca! Paryż to miasto, które ma stać się dla Chloe furtką do lepszego życia. Opuszczając znienawidzoną Anglię, liczy, że we Francji spotka ją szczęście. Kiedy poznaje Oscara, pragnie zaznać u jego boku spokoju i miłości. Nie wie jeszcze, że on także skrywa...
Tylko ty 0/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ty

Niektórzy ludzie wyjeżdżają na wycieczki last minute, chodzą boso po trawie, imprezują niezależnie od dnia tygodnia i podejmują spontaniczne decyzje. Ale nie Nicola Brown. Ta dwudziestodziewięciolatka jest mistrzynią w kontrolowaniu swojego życia. Posiłki spożywa zawsze o stałej porze, jadłospis...
Tylko ty potrafisz kochać 0/5 Nasza cena:
28,70 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ty potrafisz kochać

Jest to opowieść o dwojgu zakochanych w sobie młodych i wchodzących w dorosłe życie ludzi, którzy rozstali się po pewnym czasie burzliwej miłości. Lecz za sobą tęsknili. Ich losy splotły się na nowo, gdy już jako wykształceni w służbie zdrowia oddawali się bez reszty pracy zawodowej. Mieli za sobą...
Tylko ty 4/5 Nasza cena:
26,87 zł 46,53 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ty

Ciąg dalszy przygód bohaterów "Chwili szczęścia" rozgrywa się w Polsce, a dokładnie w Warszawie, Krakowie i Morskim Oku. Nicco postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed wyjazdem udaje im...
Cole. Tom 2. Tylko dla ciebie 4/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cole. Tom 2. Tylko dla ciebie

Gorąca kontynuacja powieści Tylko twój. Jack i Sydney próbują zbudować prawdziwy związek. Jednak gdy Sydney otrzymuje zawodową propozycję nie do odrzucenia, postanawia z niej skorzystać. Spotyka mężczyznę, który postanawia o nią zawalczyć. Jak zareaguje na to Jack?
Tylko ze mną 5/5 Nasza cena:
23,46 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ze mną

Rock Taylor, wschodząca gwiazda futbolu, może mieć każdą dziewczynę. Trisha Corbin, wrażliwa i piękna, nie interesuje się chłopakami. Skrywa pewien sekret... Trisha, ofiara przemocy ze strony macochy i jej partnerów, nie wierzy w mężczyzn i w miłość. Myśli tylko o tym, by wyrwać siebie i młodszego...
After. Tom 5. Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

After. Tom 5. Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę

Tylko gniew pobudzał go do działania. Nikt nie nauczył go, co to znaczy kochać. Hardin zawsze był sam. Imiona kolejnych dziewczyn zlewały mu się w jedno. Pragnął ich dotyku, ale od uczuć trzymał się z daleka. Dzięki temu życie było proste.
(Nie)zwyczajna 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

(Nie)zwyczajna

Ciepła i piękna powieść bestsellerowej autorki „New York Timesa” opowiada o tym, że warto marzyć i trzeba zrozumieć siebie. Nazywam się Comet Caldwell. I nienawidzę swojego imienia. Ludzie spodziewają się niesamowitych rzeczy po dziewczynie o imieniu Comet. Kogoś wyluzowanego, kogoś, kto potrafi...
Cofnąć czas wyd. 2 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cofnąć czas wyd. 2

Ma dość uroczych chłopców. Ale ten jest inny! Shannon MacLeod zawsze przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Brnęła od jednego toksycznego związku do drugiego, aż przyszło otrzeźwienie – w niebezpiecznych, niosących poważne konsekwencje okolicznościach. Kiedy jej marzenia legły w gruzach, przysięgła...
Nieznośny ciężar tajemnic 4/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieznośny ciężar tajemnic

Niektóre sekrety są tak duże, że mogą zmienić wszytkoWiem, jak o siebie dbać. Od zawsze mogłam liczyć tylko na siebie.India Maxwell nie tylko przeprowadziła się na drugi koniec kraju - spadła też na samo dno hierarchii towarzyskiej. Całe lata zajęło jej zdobycie popularności, dzięki której mogła...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula