"Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty" to niezwykle interesująca książka edukacyjna, stworzona przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich. Przeznaczona jest głównie dla dzieci w wieku szkolnym i stanie się dla nich zarówno skarbnicą wiedzy, jak i okazją do przeżycia niezwykłej przygody. Wprowadzi młodego Czytelnika w świat planet i gwiazd, przedstawi skalę zachodzących w kosmosie zjawisk, a także uświadomi, jak ogromny wysiłek ludzie wkładają w poznanie Wszechświata.
Kolejne zagadnienia prezentowane są w formie infografik, co bardzo zachęca do zgłębiania kolejnych tematów. Podróż przez astronomiczne zagadki jest przyjemna, a dość duża porcja wiedzy, przemycona w książce, podana jest w taki sposób, że mały odkrywca z łatwością ją przyswoi. Dzięki tej książce młody człowiek przekonuje się, że poznanie Wszechświata było i jest ogromnym wyzwaniem dla ludzkości. Ma również okazję dowiedzieć się, w jaki sposób naukowcy prowadzą badania kosmosu. Autorzy opowiadają o tym, jak człowiek wysyłał sondy badawcze, by poznać inne planety, gdzie umieścił teleskopy, służące do obserwacji kosmosu i w jaki sposób one działają, a także jak wiele sztucznych satelitów krąży nad naszymi głowami. Ukazują też, jak może wyglądać dalszy rozwój badań poznawczych, realizowanych poprzez budowę stacji-kolonii, a na razie przetestowanych wyłącznie na Ziemi.
Bogato ilustrowana pozycja, dzięki przejrzystemu układowi zagadnień oraz wiedzy podawanej w formie infografik, z pewnością zachęci młodego Czytelnika do sięgnięcia po nią. Może stanowić niebanalne uzupełnienie wiedzy, zdobywanej w szkole, ale może być też doskonałą okazją do spędzania czasu w rodzinnym gronie, na wspólnym poznawaniu i odkrywaniu tajemnic Wszechświata.
Aleksandra i Daniel Mizielińscy to małżeński duet grafików tworzących książki dla dzieci młodszych i starszych. Jeśli chcesz, by Twoja pociecha zdobywała wiedzę w sposób przystępny i niebanalny, sięgnij po inne stworzone przez nich pozycje, na przykład "Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata" czy "Pod ziemią. Pod wodą". Do nauki poprzez zabawę posłużą również "Podwodnik. Szkicownik odkrywcy podwodnego świata" oraz "Podziemnik. Szkicownik odkrywcy podziemnego świata".