Trzymaj się, Mańka!

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
552
Rok wydania
2017
Inne wersje (2)
Książka, op. twarda
za 29,63 zł
Audiobooki mp3
za 27,90 zł
Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

Powieść Małgorzaty Kalicińskiej udowadnia, że życie to niekoniecznie bajka, o jakiej marzymy. Troski, kłopoty i przeciwności losu są jednak tym, z czym trzeba walczyć.

"Trzymaj się, Mańka!" to ciepła i optymistyczna opowieść o przyjaźni i miłości, o emigracji i egzotycznych zakątkach świata. Małgorzata Kalicińska z wielką precyzją kreśli portrety swoich bohaterów. Nie ucieka od tematów trudnych, takich jak śmierć, ból i cierpienie. Niezwykle plastycznie opisuje Koreę Południową, Bali i Fuerteventurę. Jej powieść niesie ze sobą wiele ciekawych refleksji i mądrości życiowych, a wśród nich tę, że nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje życie i zacząć nowe rozdanie.

Bohaterką powieści "Trzymaj się, Mańka!" jest Marianna, kobieta w średnim wieku, po rozwodzie. Ma dorosłego syna, który jest samodzielny i mieszka za granicą. Jest dziennikarką, ale kolorowe czasopismo, w którym pracowała, właśnie padło. Niedawno zmarła jej przyrodnia siostra, Lilka, oszczędności kurczą się w zastraszającym tempie, a na dodatek sąsiad zalał jej mieszkanie. Na czas remontu i tak za dużego dla niej lokum, Mańka przenosi się do ojca na wieś, gdzie spotyka ją kolejny cios - jej blisko siedemdziesięcioletni ojciec zakochał się i postanawia ułożyć sobie życie na nowo, a córka jest o niego zwyczajnie zazdrosna!

Jedyną rozrywką i pocieszeniem Marianny jest korespondencja mailowa z dawnym znajomym, Antonim, który obecnie mieszka i pracuje w Korei Południowej. Mężczyzna jest również po rozwodzie i ma dorosłą córkę, Dominikę. Antoni postanawia zaprosić Mariannę do siebie, a ta przyjmuje zaproszenie. Podczas pobytu za granicą poznaje kobiety, które wyjechały z Polski i odmieniły swoje życie. Mańka zbiera ich historie, tworząc fascynujące artykuły. Czy wyjazd do Korei odmieni i jej życie?

Wcześniejsze losy Mańki oraz jej przyrodniej siostry możesz poznać sięgając po powieść "Lilka". Jeśli natomiast lubisz powieści obyczajowe z wątkiem miłosnym i spodobał Ci się sposób narracji Małgorzaty Kalicińskiej, poznaj inne jej książki, na przykład "Zwyczajny facet" czy słynną serię "Rozlewisko", w skład której wchodzą "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem" oraz "Miłość nad rozlewiskiem".
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Małgorzata Kalicińska porwała mnie swoim Rozlewiskiem. Bardzo lubię ten cykl, ale nie znoszę jego ekranizacji. Bardzo byłam ciekawa, co Autorka zaserwuje mam w najnowszej powieści. No i zostałam zaskoczona. Co powiecie na miłość w Korei i na wątki opowiadające o polskich emigrantkach żyjących na świecie? Bo właśnie to znajdziecie w powieści Trzymaj się Mańka :)

  Książka jest oryginalna i nieco egzotyczna. Zwiedzimy z naszą główną bohaterką Koreę, polecimy na Fuerteventurę i na Bali. Spotkamy zaskakujące historie Polek wędrujących po świecie, które odmieniło swoje życie. Małgorzata Kalicińska nie tylko opowiada mam historię Marianny, ale pokazuje różne style życie i radość z nich płynącą.

  Marianna jest dojrzałą kobietą po przejściach. Rozwiedziona, dorosły syn mieszka za granicą, a ojciec na wsi. Niedawno pochowała swoją zmarłą siostrę i nie bardzo może się pozbierać. Pieniędzy zaczyna być coraz mniej, a jeszcze sąsiedzi zalali jej mieszkanie. Marianna wyprowadza się do ojca na czas remontu i szuka pracy. Jest dziennikarką, wolnym strzelcem, jest jej bardzo trudno wrócić na rynek pracy. Ojciec żyje swoim życiem, na ma u siebie studentów i starsza panią Anię, które sprząta, gotuję i opiekuje się starszym panem, aż Mańka jej nie ufa.....

  Kobieta idąc za impulsem, wyjeżdża do Korei odwiedzić znajomego Antka, który tam pracuje i żyje na emigracji. Poznaje nowe miejsce, pracuje zdalnie i czuje, że znowu zaczyna żyć. Tosiek okazuje się świetnym facetem i jest im razem dobrze. Na tyle dobrze, że Marianna po powrocie do Polski znowu leci do swego przyjaciela.

  Trzymaj się Mańka to ciepła i optymistyczna opowieść o przyjaźni, miłości i życiu poza krajem. Napisana lekkim i plastycznym językiem. Czytałem z wielką przyjemnością, tylko jakoś za mało mi było Korei w Korei. Liznęłam temat, ale czuję niedosyt.

  Książka na swój niepowtarzalny klimat i jest bardzo ciekawie skonstruowana. Bardzo fajnym elementem są historie polskich emigrantek, które Marianna zbiera do artykułów - ubarwiają one powieść i dodają jej smaku.

  Polecam serdecznie - mnie ujęła :)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kalicińskiej udało się stworzyć świetną, mogącą być pozytywnym wzorcem, poprawiaczem złego nastroju bohaterkę.

  Jej Marianna to kobieta licząca kilkadziesiąt wiosen,z dorosłym synem, kobieta dojrzała, po przejściach, z bagażem niezbyt ciekawych życiowych doświadczeń, samotna, bez pracy.

  Wielu osobom zdaje się, iż takie kobiety nie czeka już nic ciekawe, że powinny cieszyć się jeżeli nie jest im żle. Otóż nic bardziej błędnego.

  Marianna w momencie, gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie moze, dopiero rozpoczyna życie, zaczyna je czerpać pełnymi garściami i to na każdym polu.

  W książce co prawda nie ma nagłych zwrotów akcji, ale jest mnóstwo mądrych zdań, ciekawych refleksji, spojrzeń na banalne zdawałoby się sprawy z innego punktu widzenia. Jest także dużo uśmiechu, kilka łez i są niezwykłe podróże, jak np. ta do Korei Południowej, gdzie na Mariannę czeka prawdziwe szczęście.

  Ogromnym plusem książki są także drobiazgowo i ciekawie nakreślone portrety bohaterów. Dotyczy to każdej, nawet pojawiającej się tylko na chwilę postaci.

  Choć z pozoru zdawałoby się, iż książka ta to zwyczajny romans, to jednak gwarantuje wam, iż to coś więcej. Trzymaj się Mańka to powieść ciepła, optymistyczna, poprawiająca nastrój, przywracająca wiarę, ze warto. Ot taki balsam na duszę, często zbolałą, naruszona przez jakieś życiowe problemy.

  Jednak to nie tylko powieść dla poharatanych życiowo. Jest to książka dla wszystkich- dla tych, którym się nie wiedzie, ale i dla tych, którym wszystko idzie doskonale, dla młodych i starszych, dla zakochanych i samotnych. Kalicińska napisała świetną lekturę, która jestem przekonana, zadowoli większość kobiet niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykształcenia, czy stanu rodzinnego. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Marianna od pogrzebu Lilki, swojej przyrodniej siostry, prawie nie wychodzi z domu, ani z nikim nie rozmawia.

  Jest ustabilizowaną kobietą w średnim wieku, po rozwodzie, mającą dorosłego syna, który jest samodzielny. Jedyną jej pociechą jest wyjazd do ojca na wieś lecz, gdy dowiaduje się, że ojciec po siedemdziesiątce pragnie sobie ułożyć życie, bo się zakochał, to ręce jej opadają, a do tego jeszcze sąsiad zalał jej mieszkanie, które i tak dla niej samej jest za duże. Czasem tak jest, że jak się wali, to wszystko.

  Mania koresponduje ze swoim znajomym, który pracuje w Korei Południowej i coraz więcej czasu zaczyna mu poświęcać i myśleć o nim.

  Aż pewnego razu Antoni postanowił zaprosić ją do siebie. Mężczyzna jest także po rozwodzie i ma dorosłą córkę.

  Mania jest dodatkowo załamana, że jej kolorowe czasopismo padło, a żadne inne się o nią nie upomina, bo rynek wypełniony jest po dziurki w nosie dziennikarkami.

  W liście do Antka pisze, że „jestem na jakimś cholernym zakręcie i chyba mnie to przerosło”, dlatego w przypływie chwili pakuje bagaż i wyjeżdża do Antka.

  Mężczyzna mieszka w Ulsan-w Korei Południowej, w małym wynajętym mieszkanku. Poznają się bliżej.

  Antek z pewnością nie jest uwodzicielem, nie używa pustych okrągłych słówek pełnych słodkiego syropu, ale za to świetnie całuje.

  Pracuje w stoczni.

  Marianna jest raczej zadziwiona Koreą Południową. Spodziewała się przepięknych widoków, a tu budownictwo wielkopłytowe na wyciągnięcie ręki.

  Postanawia zatem, że opisze Polkom jaki świat jest wielki, ciekawy i, że można w nim żyć na wiele sposobów.

  Mania pisze zatem książkę o kobietach-Polkach żyjących i pracujących w świecie niestereotypowo.

  Antek to bardzo zwyczajny facet, zaradny i zorganizowany.

  W weekendy zwiedzali razem Koreę, a w tygodniu Mania gotowała mu posiłki, razem chodzili na basen, albo do parku.

  Prawie sielanka, gdyby nie Dominika-córka Antka.

  Czy córka zaakceptuje Mariannę?

  Co dalej będzie z ich związkiem?

  Wszak przecież oboje się do siebie bardzo przywiązali i dobrze im razem.

  Przepiękna i ciepła historia.

  Autorka z wielką precyzją kreśli portrety swoich bohaterów, nie ucieka także od trudnych tematów takich jak: śmierć, ból, cierpienie, a także w przepiękny i malowniczy sposób opisuje Koreę Południową i Bali.

  Marianna przeżywając miłość w wieku dojrzałym czuje się młoda i piękna. Znalazła swoją drugą połówkę i jest szczęśliwa.

  Czy to szczęście jest ulotne?

  Zachęcam Cię Drogi czytelniku. Proszę pochyl się nad tą książką, poświęć jej trochę swojego cennego czasu, a na pewno nie pożałujesz.

  W książce nie brakuje romantyzmu, spacerów, rozmów, pocałunków, a także niepewności, oczekiwań i marzeń.

  Nie brakuje też uśmiechów, wspomnień i snów o ukochanym.

  Ot taki lekki romans, na który Was gorąco zapraszam.

  Mnie się bardzo podobało!

  Przekonajcie się i Wy!

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zatrzymaj się 0/5 Nasza cena:
34,11 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zatrzymaj się

Powieść, która przyniosła autorce największą sławę! Uhonorowana m.in. Premio Strega, przełożona na 30 języków i zekranizowana przez Sergio Castellitto. Wybitny chirurg zostaje wezwany do szpitala, gdzie trwa operacja jego córki Angeli. Dziewczyna uległa poważnemu wypadkowi. Timoteo czeka na...
Marzenia, które się spełniają 4/5 Nasza cena:
25,34 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marzenia, które się spełniają

Są marzenia, które się spełniają. Trzeba walczyć o ich urzeczywistnienie i nigdy się nie poddawać. Mieszkańcy ulicy Wierzbowej muszą się zmierzyć z różnymi problemami. Ich życie ulega zmianie, wiele spraw domaga się wyjaśnienia; są uczucia, które muszą się ujawnić, a słowa wybrzmieć. Hanna Jawińska...
Spotkajmy się nad morzem 5/5 Nasza cena:
27,29 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spotkajmy się nad morzem

Piękna opowieść o trudnych wyborach, emocjach i miłości, za którą wszyscy tęsknią. Nadmorskie Dąbki żyją swoim rytmem, wkomponowanym w zmieniające się pory roku. Coś wisi w powietrzu. Już niedługo niespieszny rytm nadmorskiego miasteczka zostanie zachwiany przez nadchodzące wydarzenia. Morze to...
Wszystko zaczyna się wiosną 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko zaczyna się wiosną

Poruszająca historia o niezwykłym chłopcu, który ocali niejedno życie Baltazar rodzi się w małej księgarence pośród działu z legendami. Matka okrywa go kartkami wyrwanymi z „Najpiękniejszych baśni” i wkrótce po tym umiera. Chłopiec trafia do domu dziecka kochających Miezynków i już na zawsze ma...
Lato, które się zaczyna 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lato, które się zaczyna

Czy tylko jedna miłość może być przeznaczona na całe życie? Rodziny Reigów i Balartów przyjaźnią się od lat. Roser i Elvira będąc w ciąży ustalają, że ich dzieci połączy wielka miłość. Na świat przychodzą Júlia i Andreu, których łączy przyjaźń ich matek oraz doroczna tradycja wspólnego spędzania...
Kiedyś się odnajdziemy 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedyś się odnajdziemy

Nowa, poruszająca saga rodzinna czarodziejki kobiecych uczuć! Janka ucieka z ogarniętego wojną Wołynia i musi zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny. Obiecuje, że po nią wróci, lecz w tamtym czasie każde pożegnanie może być już na zawsze. I wtedy los stawia na jej drodze inną małą dziewczynkę,...
Zanim się pojawiłeś 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim się pojawiłeś

Lou, energiczna i pogodna dwudziestokilkulatka, ma opinię ekscentryczki. Jej kolekcja wielokolorowych butów wzbudza sensację, niezliczone gafy wywołują pobłażliwy uśmiech u bliskich, a praca w kawiarni wydaje się spełnieniem jej marzeń. Wszystkich zaskakuje więc, że Lou dostaje posadę opiekunki...
Zakochać się 5/5 Nasza cena:
30,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochać się

Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go...
Czyż nie dobija się koni 5/5 Nasza cena:
29,05 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czyż nie dobija się koni

Opowieść o czasach wielkiego kryzysu przepełniona tańcem i rozpaczą. Hollywood, lata 30. XX wieku, rekordowo wysokie bezrobocie. Gigantyczny maraton taneczny przyciąga rzesze znęcone obietnicą darmowego wiktu i tysiąca dolarów dla zwycięzcy: bezrobotnych aktorów, łowców nagród i ludzi bez...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula