Trzymaj się, Mańka!

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
552
Rok wydania
2017
Inne wersje (3)
Książka, op. twarda
za 29,63 zł
eBook, mobi, epub
za 26,04 zł
Audiobooki mp3
za 26,04 zł
Nasza cena: 31,92 zł 39,90 zł Taniej o: 20%

Powieść Małgorzaty Kalicińskiej udowadnia, że życie to niekoniecznie bajka, o jakiej marzymy. Troski, kłopoty i przeciwności losu są jednak tym, z czym trzeba walczyć.

"Trzymaj się, Mańka!" to ciepła i optymistyczna opowieść o przyjaźni i miłości, o emigracji i egzotycznych zakątkach świata. Małgorzata Kalicińska z wielką precyzją kreśli portrety swoich bohaterów. Nie ucieka od tematów trudnych, takich jak śmierć, ból i cierpienie. Niezwykle plastycznie opisuje Koreę Południową, Bali i Fuerteventurę. Jej powieść niesie ze sobą wiele ciekawych refleksji i mądrości życiowych, a wśród nich tę, że nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje życie i zacząć nowe rozdanie.

Bohaterką powieści "Trzymaj się, Mańka!" jest Marianna, kobieta w średnim wieku, po rozwodzie. Ma dorosłego syna, który jest samodzielny i mieszka za granicą. Jest dziennikarką, ale kolorowe czasopismo, w którym pracowała, właśnie padło. Niedawno zmarła jej przyrodnia siostra, Lilka, oszczędności kurczą się w zastraszającym tempie, a na dodatek sąsiad zalał jej mieszkanie. Na czas remontu i tak za dużego dla niej lokum, Mańka przenosi się do ojca na wieś, gdzie spotyka ją kolejny cios - jej blisko siedemdziesięcioletni ojciec zakochał się i postanawia ułożyć sobie życie na nowo, a córka jest o niego zwyczajnie zazdrosna!

Jedyną rozrywką i pocieszeniem Marianny jest korespondencja mailowa z dawnym znajomym, Antonim, który obecnie mieszka i pracuje w Korei Południowej. Mężczyzna jest również po rozwodzie i ma dorosłą córkę, Dominikę. Antoni postanawia zaprosić Mariannę do siebie, a ta przyjmuje zaproszenie. Podczas pobytu za granicą poznaje kobiety, które wyjechały z Polski i odmieniły swoje życie. Mańka zbiera ich historie, tworząc fascynujące artykuły. Czy wyjazd do Korei odmieni i jej życie?

Wcześniejsze losy Mańki oraz jej przyrodniej siostry możesz poznać sięgając po powieść "Lilka". Jeśli natomiast lubisz powieści obyczajowe z wątkiem miłosnym i spodobał Ci się sposób narracji Małgorzaty Kalicińskiej, poznaj inne jej książki, na przykład "Zwyczajny facet" czy słynną serię "Rozlewisko", w skład której wchodzą "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem" oraz "Miłość nad rozlewiskiem".
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Małgorzata Kalicińska porwała mnie swoim Rozlewiskiem. Bardzo lubię ten cykl, ale nie znoszę jego ekranizacji. Bardzo byłam ciekawa, co Autorka zaserwuje mam w najnowszej powieści. No i zostałam zaskoczona. Co powiecie na miłość w Korei i na wątki opowiadające o polskich emigrantkach żyjących na świecie? Bo właśnie to znajdziecie w powieści Trzymaj się Mańka :)

  Książka jest oryginalna i nieco egzotyczna. Zwiedzimy z naszą główną bohaterką Koreę, polecimy na Fuerteventurę i na Bali. Spotkamy zaskakujące historie Polek wędrujących po świecie, które odmieniło swoje życie. Małgorzata Kalicińska nie tylko opowiada mam historię Marianny, ale pokazuje różne style życie i radość z nich płynącą.

  Marianna jest dojrzałą kobietą po przejściach. Rozwiedziona, dorosły syn mieszka za granicą, a ojciec na wsi. Niedawno pochowała swoją zmarłą siostrę i nie bardzo może się pozbierać. Pieniędzy zaczyna być coraz mniej, a jeszcze sąsiedzi zalali jej mieszkanie. Marianna wyprowadza się do ojca na czas remontu i szuka pracy. Jest dziennikarką, wolnym strzelcem, jest jej bardzo trudno wrócić na rynek pracy. Ojciec żyje swoim życiem, na ma u siebie studentów i starsza panią Anię, które sprząta, gotuję i opiekuje się starszym panem, aż Mańka jej nie ufa.....

  Kobieta idąc za impulsem, wyjeżdża do Korei odwiedzić znajomego Antka, który tam pracuje i żyje na emigracji. Poznaje nowe miejsce, pracuje zdalnie i czuje, że znowu zaczyna żyć. Tosiek okazuje się świetnym facetem i jest im razem dobrze. Na tyle dobrze, że Marianna po powrocie do Polski znowu leci do swego przyjaciela.

  Trzymaj się Mańka to ciepła i optymistyczna opowieść o przyjaźni, miłości i życiu poza krajem. Napisana lekkim i plastycznym językiem. Czytałem z wielką przyjemnością, tylko jakoś za mało mi było Korei w Korei. Liznęłam temat, ale czuję niedosyt.

  Książka na swój niepowtarzalny klimat i jest bardzo ciekawie skonstruowana. Bardzo fajnym elementem są historie polskich emigrantek, które Marianna zbiera do artykułów - ubarwiają one powieść i dodają jej smaku.

  Polecam serdecznie - mnie ujęła :)

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kalicińskiej udało się stworzyć świetną, mogącą być pozytywnym wzorcem, poprawiaczem złego nastroju bohaterkę.

  Jej Marianna to kobieta licząca kilkadziesiąt wiosen,z dorosłym synem, kobieta dojrzała, po przejściach, z bagażem niezbyt ciekawych życiowych doświadczeń, samotna, bez pracy.

  Wielu osobom zdaje się, iż takie kobiety nie czeka już nic ciekawe, że powinny cieszyć się jeżeli nie jest im żle. Otóż nic bardziej błędnego.

  Marianna w momencie, gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie moze, dopiero rozpoczyna życie, zaczyna je czerpać pełnymi garściami i to na każdym polu.

  W książce co prawda nie ma nagłych zwrotów akcji, ale jest mnóstwo mądrych zdań, ciekawych refleksji, spojrzeń na banalne zdawałoby się sprawy z innego punktu widzenia. Jest także dużo uśmiechu, kilka łez i są niezwykłe podróże, jak np. ta do Korei Południowej, gdzie na Mariannę czeka prawdziwe szczęście.

  Ogromnym plusem książki są także drobiazgowo i ciekawie nakreślone portrety bohaterów. Dotyczy to każdej, nawet pojawiającej się tylko na chwilę postaci.

  Choć z pozoru zdawałoby się, iż książka ta to zwyczajny romans, to jednak gwarantuje wam, iż to coś więcej. Trzymaj się Mańka to powieść ciepła, optymistyczna, poprawiająca nastrój, przywracająca wiarę, ze warto. Ot taki balsam na duszę, często zbolałą, naruszona przez jakieś życiowe problemy.

  Jednak to nie tylko powieść dla poharatanych życiowo. Jest to książka dla wszystkich- dla tych, którym się nie wiedzie, ale i dla tych, którym wszystko idzie doskonale, dla młodych i starszych, dla zakochanych i samotnych. Kalicińska napisała świetną lekturę, która jestem przekonana, zadowoli większość kobiet niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykształcenia, czy stanu rodzinnego. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Marianna od pogrzebu Lilki, swojej przyrodniej siostry, prawie nie wychodzi z domu, ani z nikim nie rozmawia.

  Jest ustabilizowaną kobietą w średnim wieku, po rozwodzie, mającą dorosłego syna, który jest samodzielny. Jedyną jej pociechą jest wyjazd do ojca na wieś lecz, gdy dowiaduje się, że ojciec po siedemdziesiątce pragnie sobie ułożyć życie, bo się zakochał, to ręce jej opadają, a do tego jeszcze sąsiad zalał jej mieszkanie, które i tak dla niej samej jest za duże. Czasem tak jest, że jak się wali, to wszystko.

  Mania koresponduje ze swoim znajomym, który pracuje w Korei Południowej i coraz więcej czasu zaczyna mu poświęcać i myśleć o nim.

  Aż pewnego razu Antoni postanowił zaprosić ją do siebie. Mężczyzna jest także po rozwodzie i ma dorosłą córkę.

  Mania jest dodatkowo załamana, że jej kolorowe czasopismo padło, a żadne inne się o nią nie upomina, bo rynek wypełniony jest po dziurki w nosie dziennikarkami.

  W liście do Antka pisze, że „jestem na jakimś cholernym zakręcie i chyba mnie to przerosło”, dlatego w przypływie chwili pakuje bagaż i wyjeżdża do Antka.

  Mężczyzna mieszka w Ulsan-w Korei Południowej, w małym wynajętym mieszkanku. Poznają się bliżej.

  Antek z pewnością nie jest uwodzicielem, nie używa pustych okrągłych słówek pełnych słodkiego syropu, ale za to świetnie całuje.

  Pracuje w stoczni.

  Marianna jest raczej zadziwiona Koreą Południową. Spodziewała się przepięknych widoków, a tu budownictwo wielkopłytowe na wyciągnięcie ręki.

  Postanawia zatem, że opisze Polkom jaki świat jest wielki, ciekawy i, że można w nim żyć na wiele sposobów.

  Mania pisze zatem książkę o kobietach-Polkach żyjących i pracujących w świecie niestereotypowo.

  Antek to bardzo zwyczajny facet, zaradny i zorganizowany.

  W weekendy zwiedzali razem Koreę, a w tygodniu Mania gotowała mu posiłki, razem chodzili na basen, albo do parku.

  Prawie sielanka, gdyby nie Dominika-córka Antka.

  Czy córka zaakceptuje Mariannę?

  Co dalej będzie z ich związkiem?

  Wszak przecież oboje się do siebie bardzo przywiązali i dobrze im razem.

  Przepiękna i ciepła historia.

  Autorka z wielką precyzją kreśli portrety swoich bohaterów, nie ucieka także od trudnych tematów takich jak: śmierć, ból, cierpienie, a także w przepiękny i malowniczy sposób opisuje Koreę Południową i Bali.

  Marianna przeżywając miłość w wieku dojrzałym czuje się młoda i piękna. Znalazła swoją drugą połówkę i jest szczęśliwa.

  Czy to szczęście jest ulotne?

  Zachęcam Cię Drogi czytelniku. Proszę pochyl się nad tą książką, poświęć jej trochę swojego cennego czasu, a na pewno nie pożałujesz.

  W książce nie brakuje romantyzmu, spacerów, rozmów, pocałunków, a także niepewności, oczekiwań i marzeń.

  Nie brakuje też uśmiechów, wspomnień i snów o ukochanym.

  Ot taki lekki romans, na który Was gorąco zapraszam.

  Mnie się bardzo podobało!

  Przekonajcie się i Wy!

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Miasteczko w którym czas się zatrzymał 0/5 Nasza cena:
18,26 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasteczko w którym czas się zatrzymał

"I dobrze, pomyślał tatuś, wszystko wraca do swych początków, teraz widzę, że czas naprawdę się zatrzymał i nowy czas naprawdę się rozpoczął, lecz ja mam klucz jedynie do starych czasów, a do nowych mi go odmówiono i w nowym czasie żyć już nie mogę, gdyż należę do czasu starego, który umarł. Tak...
Jak się zakochać w facecie, który mieszka w ... 5/5 Nasza cena:
25,66 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak się zakochać w facecie, który mieszka w ...

Napisana z dużą dozą humoru i z błyskiem w oku… Trudno nie być oczarowanym. – Kulturkollo     Julia mieszka w Wiedniu wraz ze swoim kotem Optimusem. Marzy, aby któregoś dnia zaprzyjaźnić się ze swoją sąsiadką Elfriede Jelinek. Na razie dla zabicia czasu daje lekcje angielskiego bezrobotnym...
Odważmy się kochać Tom 2 Ku niebu 0/5 Nasza cena:
19,90 zł 39,81 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odważmy się kochać Tom 2 Ku niebu

Tom 2 serii Odważmy się kochać wysoko ocenianej przez czytelniczki Goodreads Życie jest zbyt krótkie, by nie poszybować ku niebu... Dwudziestoletnia Paisley Donovan od śmierci siostry jest trzymana przez rodziców pod kloszem. Ma tę samą wadę serca, która zabrała Payton. Ale Paisley chce żyć, więc...
Wszystkimi zmysłami Odważmy się kochać Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,91 zł 35,81 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkimi zmysłami Odważmy się kochać Tom 1

Początek serii wysoko ocenianej przez czytelniczki GoodreadsGdy stracisz wszystko, zawsze zostanie ci miłość"Mama wiedziała. Dlatego nie poszła otworzyć. Kiedy tylko zapukali do drzwi, wiedziała, że tata nie żyje"Dwudziestoletnia Ember też wiedziała. Wizyta dwóch oficerów oznaczała, że jej tata nie...
Za kogo się uważasz 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za kogo się uważasz

Rose pochodzi z biedniejszej części Ontario. Mieszka z ojcem i macochą Flo w domu na tyłach należącego do rodziny sklepu meblowego. Jako dziecko z niechęcią i strachem obserwuje życie mieszkańców swojego miasta. Potem ucieka, by zacząć studia w Toronto, wyjść za mąż i podjąć pracę zawodową. I przez...
Ze mną w Seattle. Tom 5. Zwiąż się ze mną 0/5 Nasza cena:
17,40 zł 34,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ze mną w Seattle. Tom 5. Zwiąż się ze mną

Tom 5 serii Ze Mną w Seattle rozpoczętej Uciekaj ze mnąOn w życiu zawsze sięga po swoje fantazje. Czy ona zgodzi się ruszyć razem z nim w szał miłości?Nicola Dalton zawsze sama kierowała swoim losem. Prowadzi świetnie prosperującą cukiernię i z satysfakcją patrzy, jak rośnie liczba jej klientów,...
Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno 4/5 Nasza cena:
23,19 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno

Od zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i... Liam. Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni. Gdyby Jake wiedział, że Liam spędza u mnie każdą noc, chybaby go...
Obudź się, Kopciuszku 4/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obudź się, Kopciuszku

Czy widzisz, jak śnieg skrzy się za oknem? Zaparz herbatę, otul się kocem i zakochaj się w zimie.   Śnieżna sceneria Zakopanego i sylwester spędzony w gronie przyjaciół – czy może być coś piękniejszego? Alicja długo wzbraniała się przed wyjazdem. Nie lubiła tłumów i hałasów, a każde święta do tej...
Jak się nie zakochać 5/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak się nie zakochać

Czy Nina da się porwać szalonej miłości? Znacie to? Wszystko jest zaplanowane i pod kontrolą, nareszcie odbiliście się od dna i teraz może już być tylko lepiej. Zaczynacie oddychać pełną piersią i wtedy... los płata wam figla, a wy wpadacie w zastawioną przez niego pułapkę. Nina, po stracie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula