Trylogia 3 w 1: Niezgodna, Zbuntowana, Wierna

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Nasza cena: 59,85 zł 79,80 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Ekskluzywne wydanie w 1 tomie!

Trylogia Niezgodna (Niezgodna, Zbuntowana, Wierna) Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdeczność. Na te pięć frakcji podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy przechodził test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musiał wybrać frakcję. Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji – jak Tris i Tobias – był Niezgodny i musiał być wyeliminowany...

Niezgodna
Jeden wybór może cię zmienić. Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm, by jako Tris stać się twardą Nieustraszoną. Musi przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami i przekonać, czy w nowym życiu jest miejsce na miłość. I nieustannie strzec swojej tajemnicy, której odkrycie oznacza dla niej śmierć.

Zbuntowana
Jeden wybór może cię zniszczyć. Wybór Tris zburzył jej świat, ale i połączył z Nieustraszonym Cztery. Jego uczucie pomaga przetrwać jej wśród krwawej walki frakcji. Tylko ON rozumie jej rozpacz. I tylko ON zna jej tajemnicę... Konflikt frakcji zmienia się w wojnę. Wśród Nieustraszonych szerzy się zdrada. A Tris staje przed kolejnym wyborem. Czy zaryzykuje wszystko, żeby ocalić tych, których kocha?

Wierna
Jeden wybór pokaże, kim jesteś. Społeczeństwo frakcyjne legło w gruzach. Tris wie, że czas uciekać. Może za murem będzie mogła zacząć z Tobiasem wszystko od nowa? A może poza miastem nie ma żadnego świata... Lecz nowa rzeczywistość jest jeszcze bardziej przerażająca. Raz jeszcze Tris musi dokonać niemożliwych wyborów - odwagi, poświęcenia i miłości. I przeszkodzić kolejnemu rozlewowi krwi…

Recenzje (3)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 12 osób uznało recenzję za przydatną

  Nietypowa książka z równie nietypowym zakończeniem!

  Ostatnimi czasy pojawia się wiele książek, których motyw przewodni można by porównać do sławnych "Igrzysk Śmierci". Ich popularność z pewnością zachęciła niektórych do stworzenia "swojej wersji" tej historii. Często wspominana jest tu również trylogia "Niezgodna" napisana przez Veronicę Roth. Ale czy aby na pewno jest to jedynie przeróbka "Igrzysk"? A może jednak w tej książce kryje się coś więcej i nie należy jej porównywać do dzieła Pani Collins?

  Ruiny miasta Chicago podzielone są na pięć frakcji: Nieustraszoność, Prawość, Altruizm, Erudycja oraz Serdeczność. Każdy szesnastolatek musi przejść test, który określi jego przynależność do konkretnej frakcji. Jeśli wynik testu nie będzie jednoznaczny, dana osoba jest Niezgodna. A jeśli jest Niezgodna, musi zostać wyeliminowana…

  Beatrice Prior, częściej zwana po prostu Tris, żyje w świecie, w którym liczy się jedynie władza. Jej rodzina należy do Altruizmu, a jednak ona decyduje się dołączyć do Nieustraszoności. Jest Niezgodna. Od teraz walczy o przetrwanie. I o sprawiedliwość.

  W książce możemy zetknąć się z zapewne dobrze już znanym motywem. Nastoletnia dziewczyna, która przeciwstawia się władzy i próbuje zawalczyć o lepsze jutro. Podobna historia przewijała się już w wielu książkach, możemy zapytać, co w tym oryginalnego? Cóż, nie stwierdzam, iż jest to nowatorski pomysł, gdyż wcale takowy nie jest, aczkolwiek podczas czytania trylogii moją uwagę przyciągnęło kilka innych rzeczy, które sprawiły, że Niezgodna spodobała mi się jeszcze bardziej i nie była dla mnie jedynie kolejną oklepaną historią.

  Świat, który stworzyła Veronica Roth nadaje tej książce niepowtarzalny charakter. Podział na frakcje nie jest jedynie kolejnym sztampowym pomysłem, a bardzo ciekawym wątkiem, na którym opiera się historia. Zaciekawiło mnie również podzielenie ludzi nie ze względu na stopień zamożności, a na geny, które osoba posiada. Dodatkowo, fabuła książki nie pozostawia wiele do życzenia, akcja rozwijała się szybko, chociaż muszę przyznać, że zabrakło mi trochę więcej opisów, gdyż z chęcią przybliżyłabym sobie świat, który stworzyła autorka.

  W książce poprowadzona jest narracja pierwszoosobowa, ale z pewną modyfikacją, mianowicie w trzecim tomie pojawiają się również rozdziały z punktu widzenia Tobiasa, jednego z głównych bohaterów trylogii. A jeśli już o nich mowa, to przyznam, że bardzo do gustu przypadła mi właśnie Tris. Posiadała cechy, które bardzo sobie cenię, była waleczna i odważna, a w świecie, w którym żyła, było to bardzo przydatne. Nie była wyidealizowana, miała również słabości, niemniej jednak starała się je przezwyciężać. Sądzę także, że dobrze wkomponowuje się w otaczający ją świat, nie jest wyrwaną z kontekstu, słabo dopracowaną bohaterką, która tak naprawdę nie pasuje do historii, ale jej charakter jest adekwatny do miejsca, w którym się znajduje. Dodatkowo jej konsekwentna i nie boi się podejmowania ryzyka zarówno jak i nowych wyzwań. Tobias, osoba również bardzo ważna dla książki, posiadała cechę, która niezwykle mnie ujęła, a było to bezgraniczne oddanie wierność Tris. Widać było jakie uczucia łączą ich do samego końca, co naprawdę wywarło na mnie wrażenie.

  Końcówka zaskakująca! Na początku nie byłam pewna co do tego pomysłu, ale jedno jest pewne: we mnie, jako czytelniku, wywołało wiele emocji, a to właśnie jest najważniejsze, aby książkę zapamiętać na długo. Właśnie owo zakończenie sprawiło, że twierdzę, iż "Niezgodna" nie jest jedynie kolejną bezbarwną historią. O zaczynając tę książkę nie spodziewałam się niczego spektakularnego, to bardzo się myliłam. Zapewne również ustawienie zwieńczenia trylogii na szali bardzo przeważy moją ocenę, gdyż ten pomysł uważam za bardzo nowatorski i niespotykany często wśród literatury młodzieżowej. Dlatego właśnie twierdzę, iż "Niezgodna" jest oryginalną i nietypową historią i z pewnością zostanie na długo w pamięci wielu osób!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Trylogie przeczytałam do końca łącznie z "Cztery". Miałam nieciekawy start,ponieważ zaczęłam do filmu,ale cóż....

  Film uznałam za świetny ale trylogia była wspaniała,wstrząsnęła moim światem,całkowicie zmieniła mój pogląd punkt widzenie.Trylogia dała mi nowe życie każda jej strona dawała mi motywacje do rozpoczęcia nowego dnia.

  Cała akcja rozgrywa się tak naprawdę w miejscu które znamy-w Chicago,a właściwie w społeczeństwie zbudowanym na "powojennym" Chicago odbudowanym po 200 latach. W którym ludzi podzielono na pięć frakcji,a każda z nich ma jedną przeważając cechę charakteru,a to do jakiej frakcji powinieneś należeć mówi cie test predyspozycji który musisz przejść w wieku 16 lat. Trylogia opowiada o losach dwójki Altruistów Beatrice Prior i Tobiasa Eatona w nowej frakcji jaką jest Nieustraszoność.Tobias jest w niej od 2 lat i teraz jest trenerem transferu takiego jak Tris ale wkrótce staje się jej chłopakiem

  Moim zdaniem najlepszą książką tej Trylogii jest "Wierna" zakochałam się w niej i jedynym co mnie do niej zraziło choć nie twierdze że to nie było konieczne jest koniec tej trylogii.Bardzo spodobała mi się perspektywa "dwóch stron medalu" męskiej jak i żeńskiej bylo to dla mnie dopełnienie poszczególnych sytuacji!

  "Zbuntowana" co tu dużo mówić tutaj życie Tris się zmienia musi pożucić miłość,resztki rodziny i przyjaciół by poświęcić się dla ogółu ludzi.

  Kilka cytatów na zachętę

  [...] -Nazywam się Cztery.

  -Cztery? Jak ta liczba?-pyta Christina.

  -Tak. Jakiś problem?

  -Nie.

  -To dobrze. Idziemy do Jamy, którą pewnego dnia nauczycie się kochać. To...

  Christina parska.

  -Jama? Fajna nazwa.

  -Tris!-woła Cztery.

  [...]

  -Inaczej wyglądasz.-Jego słowa, zazwyczaj rzeczowe,teraz brzmią niemiarowo.

  -Ty też.-Rzeczywiście, wygląda inaczej, na bardziej zrelaksowanego, młodszego.-Co robisz?

  -Flirtuje ze śmiercią-odpowiada ze śmiechem.-Piję obok przepaści. Pewnie to niezbyt dobry pomysł.

  -No, niezbyt.-Cztery w takim stanie raczej mi się nie podoba. Jest w nim coś niepokojącego.

  -Nie wiedziałem, że masz tatuaż.-Patrzy na mój obojczyk.

  Pije z butelki. Jego oddech ostro śmierdzi. Jak oddech bezfrakcyjnego.

  -Zgadza się. Wrony-mówi.

  -Myślę, że w sukience łatwiej by się walczyło-stwierdza Marlene, bębniąc palcami w brodę.-Można swobodnie się poruszać. I co z tego, że świecisz majtkami, skoro i tak skopujesz komuś tyłek?

  Lynn milczy, jakby wiedziała, że jest w tym dużo racji, ale nie chciała tego przyznać.

  -Jakimi majtkami?-Zza łóżka wychodzi Uriah.-Zresztą nieważne, tak czy inaczej wchodzę w to.

  -Nie będę się dowiem się, co jest grane.

  Na chwilę robię kwaśną minę, ale potem uśmiecham się szeroko, bo nagle mnie olśniewa.

  -To dlatego mnie lubisz!-wołam.-Bo sam też nie jesteś zbyt miły! Teraz już rozumiem.

  -Chodź. Idziemy do Johanny.

  -Ja też cię lubię.

  -To brzmi zachęcająco-stwierdza cierpko.-No chodźże. Do cholery. Sam cię zaniosę.

  Myślę że zachęciłam kogoś kto jeszcze tego nie zrobił do przeczytania tej przepięknej trylogii.Serdecznie polecam wszystkim użytkownikom!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  18 z 42 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytałam całą trylogię w zeszłym tygodniu i można powiedzieć, że mam kaca książkowego, ponieważ cały czas to przeżywam.

  Pierwsza książka z całej trylogii, czyli "Zbuntowana" wcisnęła mnie w fotel. Jak rano zaczęłam to czytałam cały dzień i całą noc.

  Akcja była bardzo rozbudowana i działa się stopniowo, a nie od razu co mogło by zniechęcić czytelnika.

  Wszyscy zachwycali się tak bardzo Tris, jednak mi nie przypadła do gustu. Wolałam Cztery.

  Autorka musiała nieźle to wszystko sobie poukładać, żeby wyszło jej coś takiego i jej się udało. Książka podbiła moje serce.

  I prędko go nie opuści.

  Jest to historia inna niż wszystkie i to dodaje jej uroku.

  Veronica, stworzyła swój mały świat i pozwoliła nam do niego wkroczyć.

  Jeśli chodzi o "Zbuntowaną" to książka także jest świetna. Dużo akcji i oczywiście nie brakuje wątków miłosnych. W tym miejscu trzeba jednak bardziej wszystko przeanalizować, żeby ją zrozumieć. I tym się ta książka różni od poprzedniej. Tam trzeba było się w historie wkręcić i wszystko się rozumiało. W drugiej części trzeba trochę pomyśleć. Podobało mi się w jaki sposób autorka pociągnęła dalej fabułę. Nie było to banalne i tandetne, ale dobre. I w tej książce zaczęłam lubić Tris, a troszkę uprzedzać się do Tobiasa.

  "Wierna". Myślałam, że ostatnia część powali mnie na kolana. A tak się nie stało.

  O ile podobała mi się akcja w poprzednich częściach, tu zrobiła się zbyt banalna. Bo ten główny wątek, gdzieś już przeczytałam. Więc przez połowę książki wiedziałam co się stanie dalej. Było to jak; Tu się stanie to i BAM na drugiej stronie się to działo. Nie podobało mi się jak autorka pociągła fabułę.

  Jednak jedna scena mnie mocno zaskoczyła.

  I osoby, które czytały "Wierną" wiedzą o którą scenę mi chodzi.

  Nie spodziewałam się tego i płakałam jak małe dziecko.

  "Niezgodna","Zbuntowana" i "Wierna" - To świetne książki, które zasługują żeby je przeczytać i poznać historie zapisaną na ich kartach. Są małe błędy i niedoskonałości, ale autorka to także tylko człowiek.

  Z czystym sumieniem mogę wam polecić tą trylogie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324154166
Wybrane bestsellery
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski 5/5 Nasza cena:
43,17 zł 44,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski

Bugs Team Starter to pierwsza część czteropoziomowego kursu dla klas 0‒3. Poziom Starter przeznaczony jest dla zerówek i stanowi idealne wprowadzenie do nauki języka angielskiego w szkole podstawowej. Książka ucznia to zbiór kolorowych kart pracy, które pełne są różnorodnych zadań typu:...
Karetka kliniki dla zwierzątek 41694 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karetka kliniki dla zwierzątek 41694

Zabawkowa karetka weterynaryjna do nauki budowania dla dzieci Zestaw LEGO® Friends Karetka kliniki dla zwierzątek (41694) pomoże czterolatkom i starszym dzieciom w nauce budowania z klocków podczas zabawy w ratowanie zwierzaka. Dzieci pomogą choremu pieskowi i dowiedzą się, że przyjaciele zawsze...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
She Drives Me Crazy 4/5 Nasza cena:
26,49 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

She Drives Me Crazy

Queerowa komedia romantyczna o miłości licealnych nemezis – koszykarki i czirliderki! Dziewczyna spotyka dziewczynę i… chociaż się nie cierpią, powszechnie wiadomo, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok. Po krępującej porażce w meczu koszykówki przeciwko drużynie swojej byłej dziewczyny,...
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Urth Nowego słońca 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urth Nowego słońca

Naprawdę mam na imię Severian. Przyjaciele, których nigdy nie miałem zbyt wielu, nazwali mnie Severianem Kulawym. Żołnierze, których niegdyś miałem mnóstwo, choć nie aż tak wielu, jakbym chciał, nazywali mnie Severianem Wielkim. Nieprzyjaciele, którzy mnożyli się jak muchy na bitewnych polach...
Czarna pieśń 0/5 Nasza cena:
36,32 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna pieśń

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów. Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze,...
All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość 5/5 Nasza cena:
27,16 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Weszła drugi raz do tej samej rzeki. Teraz próbuje w niej nie utonąć Wyjeżdżając na studia do Bostonu, Josephine nie tylko wypełniała narzuconą jej rolę perfekcyjnej córki. Ten wyjazd był także ucieczką. Od rodziny, która nie umiała albo nie chciała dać dziewczynie miłości, od małomiasteczkowej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula