Tron z czaszek. Księga 1

Autor:

Peter V Brett

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2015
Wydawnictwo
Ilość stron
460
Nasza cena: 25,26 zł 44,90 zł Taniej o: 44%

Produkt niedostępny

W świecie wykreowanym przez Petera V. Bretta noc należy do demonów, tzw. otchłańców. Zabiją każdego, kto po zmroku ośmieli się przekroczyć bezpieczny runiczny krąg?

"Tron z czaszek. Księga 1" stanowi dramatyczną kontynuację Cyklu Demonicznego. Tron Krasji, który został zbudowany z czaszek poległych generałów i książąt demonów, czeka na swojego właściciela. Tron sam w sobie stanowi symbol honoru oraz dawnej, potężnej magii.

Ahmann Jardir, ostatni oficjalny władca krainy, niemal zakończył wojnę z demonami przy pomocy armii, jaką stworzył z podbitych narodów, jednakże plany pokrzyżował mu Malowany Człowiek. Władca został przez niego wyzwany na pojedynek, a honor nie pozwolił mu się z niego wycofać. Razem z przeciwnikiem skończyli na dnie przepaści.

Podczas gdy świat zostaje pozbawiony bohatera, o tron zaczynają między sobą walczyć synowie władcy. Ludzie zbyt pochłonięci kłótniami między sobą nie widzą tego co najważniejsze. Dlatego właśnie Leesha, Rojer oraz Inevera postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.

Do innych równie znanych i lubianych książek tego autora należą "Malowany człowiek", "Pustynna włócznia" czy też "Wojna w blasku dnia". Natomiast przeniesieniem Cyklu Demonicznego na srebrny ekran ma zająć się nie kto inny, jak hollywoodzki reżyser Paul W.S.Anderson oraz producent Jeremy Bolt.

Peter V. Brett, zwany nieraz następcą Georga RR Martina i Roberta Jordana, jest amerykańskim pisarzem powieści fantasy. Autora ceni się za wyjątkowy styl oraz zdolność do kreowania atmosfery grozy, czym zasłużył sobie na uznanie fanów oraz liczne wyróżnienia literackie.
Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna fantastyka. Bardzo dobrze się czyta i wciąga. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Peter zachwyca narracją, pomysłami, oryginalnością i dynamiką. Cieszę się, że wprowadził do powieści zakulisową grę o władzę, która jak świat światem była, jest i będzie, dzięki czemu przygody mieszkańców Zakątka stają się nam bliższe. Czyta się jednym tchem, zapominając o śnie i jedzeniu. Niestety kończy się zbyt szybko...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Po książki Camilli Lackberg sięgam zawsze bez wahania i wypatrywałam tej najnowszej powieści. "Pogromca lwów" jest świetnie napisana, jednak czegoś mi tutaj brakuje. Już czytając czułam, że bywało lepiej. Cóż autorzy mają lepsze i gorsze książki, a ta zbiera doskonałe recenzje - może się czepiam.... :)

  Po raz kolejny przenosimy się do urokliwej Fjallbacki, mamy styczeń, zimową pogodę, witamy się z Eriką i Patrikiem. Mam wrażenie, z każdym kolejnym tomem, że to moi serdeczni znajomi :)

  Pewnego dnia z lasu nagle wybiega półnaga dziewczyna i wpada pod przejeżdżający samochód. Świadkiem zdarzenia jest kobieta jadąca na koniu, która rozpoznaje dziewczynę. Okazuje się nią być, zaginiona kilka miesięcy wcześniej, Victoria. Karetka wiezie ją na ostry dyżur, zostaje powiadomiona policja i rodzice. Dziewczyna niestety umiera, a sprawa ani o kawałek nie posuwa się do przodu. Okazuje się, że Victorii ucięto język, wyłupano oczy i ogłuszono. Kim był oprawca/oprawcy?

  Patrik Hedstrom zajmuje się sprawą, która do prostych nie należy. W okolicy zginęło kilka młodych dziewcząt, ktore dosłownie rozpłynęły się w powietrzu. Co się z nimi stało?

  Tymczasem Ericka pisze swoją kolejną książkę i zbiera materiały. W tym celu odwiedza w więzieniu kobietę, skazaną za morderstwo, odwiedza jej dom i chłonie jego mroczna atmosferę. Oczywiście, Erika nie waha się wziąć udział w śledztwie prowadzonym przez Patrika i próbuje pozbierać dodatkowe ślady, czym doprowadza partnera do wściekłości. Jednak jak zawsze jest bardzo spostrzegawcza i skuteczna....

  Czy sprawa sprzed lat będzie w jakikolwiek sposób powiązania z zaginięciami dziewcząt? Przekonajcie się sami !

  Przyznam, że "Pogromca lwów" to naprawdę świetny kryminał, choć na poczatku mi się jakoś wybitnie "ciągnął" nim się wczytałam - ale było warto! Camilla Lackberg ma znakomite i bardzo oryginalne pomysły, potrafi zaskakiwać czytelnika.

  Mróz i specyficzny klimat Fjallbacki dodatkowo podsycają zimny i mroczny klimat powieści, aż ciarki chodzą po plecach. Przeszłość i teraźniejszość splatają się w nierozerwalny węzeł, by wybuchnąć na finale i pogrzebać czytelnika pod wrażeniem. Uwielbiam bohaterów wykreowanych przez Autorkę, czuję się wśród nich jak wśrod dobrych znajomych, potrafię przewidzieć ich reakcje i to jest świetne. Każda kolejna opowieść Lackberg jest powiązania kompletem bohaterów, dlatego w nich czytelnik się tak dobrze czuje i tak szybko odnajduje. Na pewno ma na to wpływ również lekki, plastyczny i przemawiający do wyobraźni język, który sprawia, że książki Camilli Lackberg pochłania sie dosłownie w oka mgnieniu.

  Przeczytałam z przyjemnością i z żalem opuszczam znajomych z Fjallbacki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak ja uwielbiam Bretta :) :) :) Na pewno obiektywna nie jestem, bo chłonę jego książki wręcz z nabożnym skupieniem. Są niesamowite, a na Tron z czaszek wyczekiwałam i w końcu wpadł w moje ręcę, a tutaj już prawie puka do drzwi druga część, ktora za chwilę się ukaże.

  Arlen Bales i Ahmann Jardir powracają!

  "Wojny w blask dnia" zostawiły nas w niepewności na długi czas. Jardir i Arlen stanęli na krawędzi otchłani starci w straszliwej walce. Który wygrał? Wybawiciel wszak może być tylko jeden, a tron Krasji został pusty.... Na początku książki się o tym na pewno nie przekonamy, bo wątek Jardira i Arlena w nowym tomie trafił na drugi plan. A postacie dotychczas mniej znaczące zostały wysunięte na czoło. Role się wyrównują....Mam jednak nadzieję, że w drugiej części tego tomu Jardir i Arlen znów wypłyną na główne wody opowieści.

  W powieści nadal wiele się dzieje, akcja mknie jak burza, jest dużo walki i ogólnego zamieszania. Na główny plan wysuwają się Leesha i Inevera, a w końcu dołącza do nich Rojer. I to na ich barkach spoczywa cały ciężar dalszych losów Krasji. Do czasu aż przyjdzie Wybawiciel, ten jeden.....

  Autor rozbudowuje w tym tomie wątki, jeszcze bardziej przybliża nam bohaterów, tych głównych, jak i tych pobocznych. Akcja mknie i mimo zmian, nie czuć nudy, czy stagnacji. Koła machiny się toczą i coś czuję, że druga część 4 tomu może nas mocno zaskoczyć... Oby!

  Mnie, jak zwykle, Peter V. Brett oczarował i porwał do swojego niezwykłego świata. Ten pisarz ma niesamowite pokłady wyobraźni i pomysłów, które porywają czytelnika w swe objęcia. Nie spotkałam drugiej postaci na miarę Malowanego Człowieka, to niesamowicie oryginalny bohater, jedyny w swoim rodzaju. Odcisnął już w literaturze swój niezapomniany ślad i to się nie zmieni. A jak Autor pokieruje jego losem? Ha! tutaj musimy tylko czekać ......

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Arlen, Naznaczony, Malowany Człowiek, Wybawiciel. Różne określenia na jednego człowieka. Człowieka, który postanowił wydać wojnę Otchłańcom, istotom, które co noc nawiedzają jego ukochaną ziemię. Przez trzy tomy, a w zasadzie przez sześć, ze względu na dzielenie jednej książki na dwie przez polskiego wydawcę, mieliśmy okazję być świadkami jego transformacji, od czasów młodości aż po dojrzałego mężczyznę, świadomego swoich wyborów i ich konsekwencji. Arlen powraca. W czwartym, siódmym tomie sagi Petera V. Bretta. Jak wypada "Tron z czaszek" w porównaniu do poprzednich części?

  Nie będę opisywał Wam wydarzeń z poprzednich tomów. To nie ma sensu, jest tego zbyt wiele. Mogę zaznaczyć tylko jedno, po emocjonującym i dramatycznym finale poprzedniczki, Brett nastawił swoich czytelników na nową porcję mocnych doznań, ucinając Wojnę w Blasku Dnia" w kluczowym dla wszystkich nacji momencie. Sięgając po "Tron z czaszek" oczekiwałem mocnego powrotu Naznaczonego, kolejnych świetnych przygód i walk z najmocniejszymi Otchłańcami. W końcu walka z Alagai musi się kiedyś skończyć, prawda?

  W zamian dostałem mnóstwo polityki, opisów, mało akcji, więcej wkurzającej Leeshy, i malutko, naprawdę skąpą ilość przygód Malowanego. Brett skutecznie strzelił sobie w stopę, porzucając niejako i spychając na dalszy plan wątek swoicg głównych postaci, zastępując go polityką Krasji, życiem mieszkańców Zakątka i osobistych rozterek Mistrzyni Zielarek. Wszystko jest mdłe, nudne i zwyczajnie proste. Do bólu. Ale po kolei.

  Wątek Inevery, który był niezwykle mocno eksploatowany w poprzednich tomach znów przybiera na sile, gdy pierwsza żona Wybawiciela stara się utrzymać Tron w rękach swoich synów. Efektem takiego zabiegu jest swoista, polityczna papka, która sprowadza się do wewnętrznych walk, starć i zatargów, które nikogo nie interesują. Czytelnik, moim skromnym zdaniem, nie będzie się interesował problemami wewnętrznymi ludu, którego jedynym zadaniem powinna być walka z Otchłańcami i ich eksterminacja. Brett przyzwyczaił nas do szybkiej akcji i emocjonujących starć z potworami. Może kulało to w tomie numer 5 i 6, ale sens jego powieści sprowadza się do walk z potworami.

  A tej w "Tronie z czaszek" jak na lekarstwo. Mamy kilka małych epizodów, jednak wątków, które dzieją się w nocy jest strasznie mało - jeden, góra dwa. "Tron z czaszek" krwawi od samych początków - Brett nastawia nas automatycznie, że w tej części nie będzie dużych ilości flaków demonów. On postanowił przybliżyć funkcjonowanie państwa, zarządzanie i wartość innych ludzi niż tylko wojowników. Nuda.

  Postacie z "Tronu" nie przypominają tych z poprzednich. Rojer wsiąkający w krasjańską kulturę, irytująca i dziecinna Leesha, która miota się między swoimi decyzjami i wewnętrznymi rozterkami, nawet sylwetka Arlena się załamała - ślepo dąży do realizacji swojego planu, nie patrząc na nic i nikogo - jak koń z łatkami na oczach. Wszyscy bohaterowie, których tak lubiłem, nagle stali się nijacy i zwyczajni, reprezentujący ligową szarzyznę, która zamiast bawić czy trzymać w napięciu zwyczajnie nudzi.

  Jednak nadal jest to uniwersum Bretta, które zachwyca swoją różnorodnością. Nadal trwa Wojna w Blasku Dnia, Krasjanie realizują swoje śmiałe plany, ludzie z północy muszą się zjednoczyć i nie baczyć na dawne zatargi. Machina ruszyła i śmiało pędzi do przodu, momentami czuć tą specyficzną atmosferę zbliżającego się końca, kilka razy "Tron z czaszek" mnie pochłonął i zachwycił, jednak były to momenty ulotne i bardzo, bardzo krótkie.

  Do siódmego tomu przygód Naznaczonego wróciłem ze zwyczajnego sentymentu - dobrze kojarzy mi się moja przygoda z książkami Bretta, pamiętam czytanie jego powieści do późnych godzin nocnych. Teraz nic z tego nie pozostało, a szkoda. Dodatkowym strzałem stopę, który dobił ten tom, jest podzielenie go na dwie części. Polski wydawca konsekwentnie dzieli powieści pisarza na dwie, do tej pory nie rozumiem jego motywu. Pierwszy tom "Tronu z czaszek" ma niesamowicie słabe zakończenie. Mogłem przełknąć inne niedociągnięcia i dziwne rozwiązania, ale zakończenia pierwszego tomu nie mogę zdzierżyć - jest tak prymitywne i zwyczajne, że moje oczy bolały, gdy kończyłem książkę. Czułem się jakbym oglądał jakiś słaby film paradokumentalny, gdzie aktorzy mają zerowe doświadczenie. Efekt jest taki, że takim zakończeniem, wydawca chciał zatrwożyć czytelników, zachęcając ich do kupna drugiej części.

  Sam się teraz zastanawiam czy kupować drugą część. Sentyment pozostał, ale wątpię bym sam kupił tom drugi, poczekam na obniżki, albo pożyczę z biblioteki. Fani będą zachwyceni,w końcu będzie to nowa książka o Arlenie i spółce, jednak z tomu na tom jest coraz gorzej i nie co ukrywać - Cykl Demoniczny czyta się coraz ciężej. Mam tylko nadzieję, że Brett wkrótce postanowi zakończyć swoją sagę i napisze chociaż mocne zakończenie, tak byśmy wszyscy zapamiętali przygody Naznaczonego jako fajną przygodę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Szklany tron. Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany tron. Tom 1

Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkolonym zabójcą, jednym z najlepszych, ale popełniła fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli Endovier. Książę Dorian składa jej ofertę. Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł królewskiego zabójcy....
Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu 4/5 Nasza cena:
20,80 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu

Trzecie miejsce na liście bestsellerów New York Timesa za „Zmierzchem” Stephenie Meyer i „Eragonem” Christophera Paoliniego! Ponad milion sprzedanych egzemplarzy i tłumaczenia na dwadzieścia języków. Seria Ranger’s Apprentice australijskiego pisarza, Johna Flanagana, nareszcie w Polsce! Premiera...
Pustynna włócznia Księga 1 5/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pustynna włócznia Księga 1

Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu. Dlaczego cierpimy? Przez alagai! Dlaczego Hannu Pash jest konieczna? Przez alagai! Bez alagai cały ten świat byłby niebiańskim rajem, spoczywającym w objęciach Everama... Jaki masz cel w...
Siedem Królestw. Księga 3. Tron szarych wilków 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem Królestw. Księga 3. Tron szarych wilków

Han Alister był przekonany, że utracił już wszystkich, których kochał. Gdy jednak odnajduje swoją przyjaciółkę Rebekę Morley bliską śmierci w Górach Duchów, wie, że zrobi wszystko, by ją uratować. Gotów jest podjąć każde wyzwanie, lecz nic nie jest w stanie przygotować go na to, co wkrótce odkryje:...
Gregor i Niedokończona Przepowiednia T.1 4/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i Niedokończona Przepowiednia T.1

Opowieść o zwykłym nastolatku, który pakuje się w niebezpieczeństwo, aby wypełnić swoje przeznaczenie i odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca w ukrytym świecie pod Nowym Jorkiem. Kiedy Gregor spada wraz z maleńką siostrą przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania,...
Księga cieni 1 Krąg Iskra księżyca Znak 0/5 Nasza cena:
34,40 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga cieni 1 Krąg Iskra księżyca Znak

Bestsellerowy cykl filmowany przez Universal Pictures i sprzedany w 1 200 000 egzemplarzy. Coś się za mną dzieje. Coś, czego nie rozumiem. Widzę wszystko inaczej, czuję inaczej. Robię rzeczy, których nie potrafią zwykli ludzie. Potężne. Magiczne. Przerażające. Morgan Rowlands nigdy nie...
Malowany człowiek. Księga 1 5/5 Nasza cena:
33,07 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Malowany człowiek. Księga 1

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła...
Wielki Północny Ocean. Księga I. Morze 0/5 Nasza cena:
9,09 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielki Północny Ocean. Księga I. Morze

Wielki Północny Ocean to pięciotomowa powieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Rin, syn grabarza, którego - z racji pochodzenia i zajęcia - ludzie zaliczają do nieczystych, trafia pod skrzydła Wolnego Kruka - okrutnego żołnierza, mistrza fechtunku i tortur. Rin, uznając w nim pana...
Kronika Nieciosanego Tronu T.1 Miecze Cesarza 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kronika Nieciosanego Tronu T.1 Miecze Cesarza

Brawurowo zarysowana historia - pełna makiawelicznych postaci, spisków, walk, zdrady i niesamowitej magii - w której każde z trójki głównych bohaterów odbywa zapierającą dech w piersiach podróż. Złożony, przebogaty świat, w którym spotykają się członkowie cesarskiego rodu, elitarni żołnierze,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula