The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Elżbieta II, Winston Churchill i pierwsze lata młodej królowej. Tom 1

Autor:

Robert Lacey

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14,3x20,5 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Nasza cena: 26,94 zł 44,90 zł Taniej o: 40%

Tajemnice skrywane za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham to niewyczerpane źródło nowin, sensacji, emocjonujących teorii i domysłów, na które serial „The Crown” tylko zaostrzył apetyt. Niniejszy przewodnik, napisany przez królewskiego biografa Roberta Laceya, rozwija wątki zawarte w serialu i poszerza wiedzę o początkach panowania królowej Elżbiety II.

Nakręcona z potężnym rozmachem produkcja Netflixa wraz z porywającą książką Lacey’a współtworzą intymny portret życia w pałacu Buckingham i 10 Downing Street, przedstawiając brytyjską rodzinę królewską, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Dramaturgiczny rozmach dramatu historycznego Netflixa wymagał od jego twórcy, Petera Morgana nie tylko olbrzymiej wiedzy, ale też ogromnej wyobraźni. Autor książki, Robert Lacey, królewski biograf i konsultant serialu, znawca wszystkich bardziej i mniej oficjalnych szczegółów z życia rodziny Windosorów rozdział po rozdziale, odcinek po odcinku opowiada jak dana historia wyglądała w rzeczywistości, gdzie scenariusz rozminął się z prawdą.

Przewodnik “The Crown” to fascynująca, pełna niesłychanie ciekawych opowieści podróż do początków panowania Elżbiety II. Poparta obszernymi badaniami, wzbogacona pięknymi ekskluzywnymi fotografiami - z życia i z serialu.

Dochowam wierności rzeczom, które tutaj przysięgłam.
Tak mi dopomóż Bóg.

Elizabeth Mountbatten nigdy nie przypuszczała, że jej ojciec umrze tak nagle. Że pozostawi jej tron i obowiązek zarządzania gigantyczną instytucją. Koronowana w wieku dwudziestu pięciu lat była już wówczas żoną Filipa i matką Karola i Anny.  Oto droga, którą przeszła, ucząc się, jak być królową.

Młoda monarchini stanęła wobec nowych zadań. Matka wątpiła w jej małżeństwo, wuj, będący na wygnaniu, wyśmiewał jej kompetencje. Mężowi nie podobało się ani poświęcenie własnej kariery ani imienia rodzinnego, zbuntowana siostra wdała się w romans, który zagroził wielowiekowym więzom, łączącym Kościół i Koronę.

Elżbieta II nieugięcie i z determinacją walczyła o to, aby Korona była zawsze na szczycie.

Pobierz darmowy fragment


O książce scenarzysta serialu "The Crown"

Stworzenie scenariusza The Crown i wiwisekcja całego szeregu postaci oraz zdarzeń składających się na opowieść z lat 1947–1955 były dla mnie niewymowną przyjemnością. Niemniej próba zamknięcia dziesięciu lat historii pełnych dramatycznych wydarzeń w dziesięciu godzinach telewizyjnego widowiska stanowiła prawdziwą udrękę. Tak więc ucieszyłem się z propozycji historyka monarchii, Roberta Laceya, który podjął się wyzwania, by rozwiać wszelkie niejasności i oddzielić prawdę od fikcji, uwzględniając przy tym mnóstwo dodatkowych informacji. A więc pozwólcie, że przekażę pałeczkę Robertowi, który zabierze was do roku 1947, kiedy to król uzmysławia sobie, że jest poważnie chory, a jego najstarsza, dwudziestojednoletnia córka, nieśmiała księżniczka Elżbieta, ma poślubić przystojnego, acz niepokornego młodego obcokrajowca, którego nikt nie jest do końca pewien…

Peter Morgan


Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu to istotnie pozycja skierowana do widzów produkcji Netflixa The Crown. Jednak już na wstępie zaznaczę, że książka Roberta Lacey'a nie jest kolejnym produktem marketingowym, który ma na celu wyłudzenie pieniędzy od fanów serialu - i nic poza tym. Owszem, za sprawą tej produkcji mnóstwo osób zainteresowało się monarchią brytyjską, zaczęło śledzić jej losy oraz "guglać" w poszukiwaniu skandali, związków, sporów, historii... W morzu tak wielu źródeł trudno znaleźć coś rzetelnego i wartego naszej uwagi. Przyjrzyjmy się zatem książce Lacey'a...

  Przewodnik rozpoczyna się od przedmowy Petera Morgana - scenarzysty The Crown. Mówi o tym, że z entuzjazmem podszedł do pomysłu Lacey'a, ponieważ mnóstwo osób, po obejrzeniu serialu, szukało dodatkowych informacji w Internecie. Każdy odcinek daje widzom jakąś wiedzę, którą jednak warto zweryfikować - nie mamy bowiem do czynienia z dokumentem historycznym, a z serialem kostiumowym, toteż wiadomo, że nie powinniśmy ślepo wierzyć w to, co dzieje się na ekranie. Robert Lacey, jako historyk monarchii, postanowił rozwiać wszystkie wątpliwości. W swojej książce jasno opisuje co jest prawdą, a co fikcją. Odnosi się do konkretnych odcinków, co jest o tyle pomocne, że można tę książkę przeglądać nawet podczas oglądania serialu lub bezpośrednio po skończonym odcinku.

  Uważam, że ta pozycja jest obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu, ponieważ daje naprawdę rzetelną i konkretną dawkę informacji. Przewodnik po The Crown to całe 425 stron cennych ciekawostek, ale również zdjęć - zarówno z serialu, jak i "z życia". Na końcu książki znajdziemy również inne, równie ciekawe smaczki takie jak: królewska chronologia wydarzeń (od 1947 do 1955), obsada serialu, wszystkie osoby związane z produkcją serialu oraz lista polecanych lektur. Polecam szczególnie tę ostatnią część, ponieważ teksty zostały wyselekcjonowane przez samego Lacey'a, który - ze względu na charakter swojej pracy - na tej tematyce zna się najlepiej! Teksty zostały podzielone na biografie królowej, biografie członków rodziny królewskiej, wspomnienia i pamiętniki oraz inne.

  W tym miejscu warto również dodać, jak pięknie ta książka została wydana! Elegancka i dumna Claire Foy w centralnej części okładki, za nią zdjęcie prawdziwej Elżbiety II. Nad nimi srebrny, mieniący się w świetle, napis. A to wszystko w solidnej, twardej oprawie o kolorze głębokiej czerni. Wszystkie zdjęcia w środku są czarno-białe - również te z serialu! Jednak moim zdaniem jest to plus, ponieważ całość tworzy fantastyczny klimat i prowokuje do porównywania aktorów z historycznymi postaciami. Zdjęć znajdziecie tutaj naprawdę mnóstwo! A na początku, dla przypomnienia, wklejka z drzewem genealogicznym dynastii Windsorów. Myślę, że książka Lacey'a dla fanów serialu to prawdziwa gratka!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świat książek i świat książek oraz seriali od dawna wzajemnie się przeplatają. Głównie polega to na adaptacji tych pierwszych na potrzebę drugich, ale od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej tytułów, które mają na celu uzupełnić informacje i wiedzę wyniesione z oglądania przez fanów ich ulubionych produkcji. Tak jest w przypadku hitowego serialu platformy Netflix, pt. „The Crown”.

  Gdy w 2016 r. zadebiutował serial „The Crown”, szturmem podbił ON serca fanów na całej kuli ziemskiej. Swego rodzaju tajemniczość i niedostępność rodziny królewskiej w połączeniu z bogatą tradycją oraz historią Wielkiej Brytanii sprawiają, że nie tylko Brytyjczycy, ale także mieszkańcy innych krajów od wielu już lat z wielką uwagą obserwują poczynania królowej Elżbiety II, a produkcja Netflixa tylko spotęgowała to zainteresowanie.

  Serialowi nieraz zarzucono brak wierności faktom, wytykając pewne nieścisłości. Trzeba jednak podkreślić, że filmy i seriale rządzą się swoimi prawami i aby przykuły one uwagę widza muszą w odpowiedni sposób budować historię oraz bohaterów i tak właśnie jest w przypadku serialu „The Crown”. Zresztą teraz, te wszystkie zarzuty nie mają większego sensu, gdyż mamy dostępny przewodnik po serialu, który nakreśla nam historyczną prawdę i stara się wyjaśnić dlaczego jego twórcy postanowili w danych odcinkach odbiec nieco od wydarzeń z przeszłości.

  10. rozdziałów odpowiada dziesięciu pierwszym odcinkom serialu i skupiają się one na zakończeniu panowania Jerzego VI oraz pierwszych krokach Elżbiety II jako władczyni Zjednoczonego Królestwa. Nie samą jednak polityką człowiek żyje i oprócz tych właśnie kwestii zostają również poruszone tematy bardziej osobiste, [Adres usunięty]. związku Elżbiety z Filipem czy romansie księżniczki Małgorzaty z Peterem Townsendem.

  Bardzo ciężką pracę musiał wykonać Robert Lacey by ten przewodnik po pierwszym sezonie „The Crown” uczynić pozycją kompletną. Dotarł do wielu informacji, a opracowanie zostało jeszcze wzbogacone kadrami z serialu oraz ilustracjami i zdjęciami, co daje nam dobre porównanie telewizyjnej fikcji z historyczną prawdą.

  Lacey pisze w taki sposób, że osoby, które samego serialu nie oglądały mogą po niego sięgnąć po lekturze książki. Idealnie balansuje między anegdotami, a bardzo poważnymi wydarzeniami, które odbiły się w historii Wielkiej Brytanii. Nie opisuje podobieństw i różnic w sposób naukowy, i chwała mu za to. Autor skupia się nie tylko na bohaterach pierwszoplanowych, ale przybliża nam również sylwetki postaci epizodycznych takich jak chociażby królewski fotograf Cecil Beaton, nauczyciel królowej Henry Marten czy jej guwernantka Marion Crawford.

  Jako, że należę do grupy fanów serialu, uważam „The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Tom I” za świetne uzupełnienie i wzbogacenie tego, co miałem okazję obejrzeć na ekranie mojego telewizora. Osobiście, nie podchodziłem do seansu poszczególnych odcinków w sposób emocjonalny, więc pewne odstępstwa od rzeczywistości w ogóle mnie nie obruszyły. Z drugiej jednak strony, o większości z nich nawet nie wiedziałem, a teraz, będąc już po lekturze czuję nieodpartą potrzebę obejrzenia serialu po raz kolejny, co zresztą jest głównym celem tej książki.

  Śmiało polecam jednak ten tytuł także osobom, które produkcji Netflixa nie oglądały, a są po prostu zainteresowane historią, kulturą czy tradycjami Wielkiej Brytanii. Nie jest to z pewnością najbardziej szczegółowe przedstawienie losów Elżbiety II, ale autor potrafi zainteresować czytelnika, wyszukując te najważniejsze, czasami również te najdziwniejsze fakty z życia królowej i jej otoczenia, czyniąc lekturę bardzo wartościową.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Robert Lacey jest konsultantem historycznym serialu „The Crown”. Jako biograf królewskiego dworu zna wiele tajemnic pałacu Beckingham. Nakładem Wydawnictwa Kobiecego pojawiła się książką, będąca rozwinięciem wątków serialowych hitu o historii korony brytyjskiej XX wieku. Dzięki tej książce poznajemy najskrytsze sekrety, ukrywane za zamkniętymi drzwiami królowej. Poznajemy wczesne lata panowania Elżbiety II, która po śmierci ojca objęła tron królowej. Mając zaledwie dwadzieścia pięć lat musiała zmierzyć się z wyzwaniami politycznymi oraz osobistymi. „The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Elżbieta II, Winston Churchill i pierwsze lata młodej królowej” to pierwsza część oficjalnego przewodnika po serialu. Poznajemy wiele ciekawostek z początków jej panowania, gdy walczyła, by dowieść, że w tak młodym wieku godna jest tytułu królowej. Na łamach tej książki nie tylko poznajemy fascynującą historię, lecz poznajemy silną kobietę, która potrafiła stawić czoła politycznym wyzwaniom. Elizabeth Mountbatten, to bez wątpienia silna, nieugięta kobieta, której charakter nie raz pokazał, że godnie reprezentuje koronę królowej. Musiała również dowieść swojej matce, że jest kompetentna, by móc łączyć życie osobiste z obowiązkami królowej. Książka zawiera również wiele fotografii z życia królowej oraz kadrów filmowych. To ciekawa gratka dla miłośników królewskiego dworu. Przyznam szczerze, że nie oglądałem serialu, lecz po przeczytaniu tej książki, znajdę czas, by nadrobić tę zaległość. „The Crown” to bardzo ciekawy przewodnik po historii życia Elżbiety II. Jeśli fascynuje Was historia królewskiego dworu, to ta książka jest obowiązkową lekturą, która zapewni Wam źródło ciekawej wiedzy dotyczących ciekawostek z życia królowej. To, co również zwraca uwagę czytelnika, to jak przystało na biografię o królowej, Wydawnictwo Kobiece doskonale zadbało, by książka ta wydana została w elegancki sposób. Twarda oprawa, liczne fotografie i ten niesamowity zapach farby drukarskiej, zapewniają nam podczas czytania iście królewskie doznania. Po prostu magia! Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sekrety korony.

  Elżbieta
  II to persona dystyngowana, poważna, pełna monarszego splendoru. Królowa (tak jak cała zresztą brytyjska rodzina królewska) od lat fascynuje, ciekawi i uwodzi wręcz sobą kolejne pokolenia – i to nie tylko w Wielkiej Brytanii. Serial „The Crown” musiał w związku z tym prędzej czy później powstać. Aktualnie dostępnych jest już kilka sezonów, oto jednak dla fanów omawianej tematyki pojawiła się nie lada gratka – książka!

  Niniejsza lektura opatrzona jest rodzącym wielkie nadzieje podpisem „tom pierwszy”. To świetna wiadomość, sugeruje ona bowiem, że w odsłonie książkowej spotkamy się jeszcze z „The Crown” – i to nie raz! A co znajdziemy we wspomnianym tomie pierwszym?

  Robert Lacey odnosi się w kolejnych rozdziałach książki do sezonu pierwszego serialu. I warto podkreślić, że są to odniesienia bardzo obszerne, każdy odcinek produkcji otrzymał tutaj bowiem osobne miejsce w każdym z dziesięciu rozdziałów. Dla złaknionych czegoś więcej fanów to znakomita informacja.

  Książka – podobnie jak sezon pierwszy produkcji Netflixa – opowiada o początkach rządów Elżbiety II. Akcja startuje w 1947 roku, kiedy to młoda mężatka staje w obliczu choroby i śmierci ojca oraz wobec konieczności nałożenia na swoje skronie korony Imperium Brytyjskiego. Sytuacja jest skomplikowana, polityczne rozgrywki mieszają się bowiem i łączą nieustannie z problemami rodzinnymi rodziny królewskiej.

  „The Crown” jest jako książka o tyle cenne, że nie tylko odnosi się do serialu, ale także porównuje go z rzeczywistością. Twórcy produkcji wielokrotnie podkreślali, że ich obraz to nie dokument historyczny lecz serial kostiumowy. Bardzo dobrze się zatem stało, że mamy jako czytelnicy i fani okazję do weryfikacji serialowych wątków i wydarzeń w odniesieniu do rzeczywistych zdarzeń.

  W praktyce okazuje się, że autorzy kilka rzeczy przedstawili inaczej, kilka pominęli, a co najmniej kilka spraw i wątków zostało przedstawionych w sposób aż nader skrótowy. Z książki dowiemy się na przykład bardzo dużo na temat królowej Marii, na temat skandalicznego romansu siostry Elżbiety z pewnym rozwodnikiem, a także na temat kulisów politycznego upadku Winstona Churchilla. Warto sprawdzić jak serialowa fikcja ma się do rzeczywistości.

  Fanom serialu absolutnie nie muszę tej pozycji polecać. Wolę ją za to zarekomendować wszystkim niezdecydowanym, a także każdemu miłośnikowi historii (i to nie tylko tej brytyjskiej) oraz każdemu kto kocha… telewizję i seriale. Ta książka to bowiem nie tylko historia rządów Elżbiety II, ale także rozbita na czynniki pierwsze analiza serialowego fenomenu, który – co można chyba stwierdzić bez większych wątpliwości – zostawił już teraz swój ślad w historii telewizji.

  Polecam.

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rodziny królewskie od dawna pozostają w kręgu moich zainteresowań. A zwłaszcza ta brytyjska.

  Więc, kiedy pojawił się na Netflix serial "The Crown", wiedziałam, że muszę go obejrzeć.

  Nie bez znaczenia był też fakt, że królowa Elżbieta spoglądała na mnie z plakatu na co drugim przystanku.

  I w końcu przyszedł ten moment, kiedy mogę trzymać w rękach swój egzemplarz książki przybliżającej nam pierwszy sezon serialu.

  A także wyjaśniający różnice między tym, co widzimy na ekranie a faktycznymi wydarzeniami.

  Bo, jak pisze autor : Oglądasz serial kostiumowy, drogi czytelniku, nie dokument historyczny.

  Tu możemy rozwiać wszystkie swoje wątpliwości.

  Ta książka to również uczta dla oczu, ponieważ mamy zarówno zdjęcia filmowe, jak i rzeczywiste.

  I nawet czasem można je ze sobą pomylić.

  A ponieważ pierwszy sezon jest moim ulubionym, to książka zajmuje honorowe miejsce w mojej biblioteczce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Robert Lacey
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 432
 • Format: 14,3x20,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366520448
 • Język: polski
 • Podtytuł: Oficjalny przewodnik po serialu. Elżbieta II, Winston Churchill i pierwsze lata młodej królowej. Tom
 • Oryginalny tytuł: The Crown: The Official Companion, Volume 1: Elizabeth II, Winston Churchill, AND the Making of a Yo
 • Tłumacz: Sylwia Chojnacka
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366520448
 • EAN: 9788366520448
 • Wymiary: 15.0x21.5x2.8 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Agencja modelek Eileen Ford 0/5 Nasza cena:
22,45 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agencja modelek Eileen Ford

Królowa świata mody. Epicka historia niezwykłej kobiety. Eileen Ford to ikona naszych czasów – stworzyła nowoczesną agencję modelek i wyniosła ten zawód na wyższy poziom. Jej ambicja zmieniła modeling w jedną z najbardziej ekskluzywnych i pożądanych profesji, a ze swoich modelek uczyniła...
Agencja modelek Eileen Ford 0/5 Nasza cena:
37,27 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agencja modelek Eileen Ford

Królowa świata mody. Epicka historia niezwykłej kobiety. Eileen Ford to ikona naszych czasów – stworzyła nowoczesną agencję modelek i wyniosła ten zawód na wyższy poziom. Jej ambicja zmieniła modeling w jedną z najbardziej ekskluzywnych i pożądanych profesji, a ze swoich modelek uczyniła...
eBook Agencja modelek Eileen Ford mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,80 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Agencja modelek Eileen Ford mobi epub

Królowa świata mody.Epicka historia niezwykłej kobiety. Eileen Ford to ikona naszych czasów – stworzyła nowoczesną agencję modelek i wyniosła ten zawód na wyższy poziom. Jej ambicja zmieniła modeling w jedną z najbardziej ekskluzywnych i pożądanych profesji, a ze swoich modelek uczyniła...
Mary McGrory 0/5 Nasza cena:
24,95 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mary McGrory

Mary McGrory to dziennikarka, która za relację z afery Watergate, jako pierwsza kobieta w historii, zdobyła nagrodę Pulitzer Prize for Commentary. Ta niezwykła postać przez pięć dekad, w niezliczonych tekstach opublikowanych na łamach waszyngtońskich dzienników, kształtowała obraz amerykańskiej...
Dobre wieści 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobre wieści

Jeden z najpopularniejszych memoirów wszech czasów! Książka określona mianem najlepiej sprzedającej się publikacji odsłaniającej kulisy wielkiej polityki. Nigdzie wcześniej niepublikowane wspomnienia byłej rzeczniczki George'a W. Busha. Oto unikalna publikacja odsłaniająca kulisy pracy jednego z...
Mary McGrory 5/5 Nasza cena:
29,94 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mary McGrory

Mary McGrory to dziennikarka, która za relację z afery Watergate, jako pierwsza kobieta w historii, zdobyła nagrodę Pulitzer Prize for Commentary. Ta niezwykła postać przez pięć dekad, w niezliczonych tekstach opublikowanych na łamach waszyngtońskich dzienników, kształtowała obraz amerykańskiej...
Perfumy. Stulecie zapachów 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perfumy. Stulecie zapachów

Niebywałe historie stu najsłynniejszych zapachów, które ukształtowały świat perfum Każdy flakon perfum, oprócz charakterystycznego zapachu, kryje w sobie historię – o wizjonerach, którzy je stworzyli; o fenomenalnych i śmiałych kampaniach, które wprowadziły je na rynek; a przede wszystkim o...
Dobre wieści 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobre wieści

JEDEN Z NAJPOPULARNIEJSZYCH MEMOIRÓW WSZECH CZASÓW! KSIĄŻKA OKREŚLONA MIANEM NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ PUBLIKACJI ODSŁANIAJĄCYCH KULISY WIELKIEJ POLITYKI NIGDZIE WCZEŚNIEJ NIEPUBLIKOWANE WSPOMNIENIA BYŁEJ RZECZNICZKI GEORGE’A W. BUSHA Oto unikalna publikacja odsłaniająca kulisy pracy jednego z...
Ayla. Lis, który oczarował świat 5/5 Nasza cena:
29,94 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ayla. Lis, który oczarował świat

Czy lis może zostać gwiazdą instagrama? Oto niezwykła historia zwierzaka, który pokazał światu, jak być oddanym przyjacielem. Los małego lisa z rudą kitą był przesądzony. Aylę hodowano na fermie jedynie dla pięknego futra. Gdy miała cztery tygodnie, została ocalona przez Silje – kobietę, która...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula