Ten zły

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 24
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Format
13.5 x 20.5 cm
Ilość stron
272
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,18 zł
Nasza cena: 22,14 zł 36,90 zł Taniej o: 40%

"Ten Zły" to wciągająca historia wypełniona po brzegi istotami zaczerpniętymi z wierzeń słowiańskich. Daj się porwać namiętnej historii z pogranicza rzeczywistości i pradawnych legend - poznaj losy Lilianny.

Czy można ocalić bliskie sobie istoty za pomocą nadnaturalnych sił z najgłębszych czeluści ziemi? Można, ale jaka jest tego cena? Dawno temu pewna kobieta wezwała władcę podziemi, by uratować swoich bliskich. Ceną jest życie jej potomkini. Mijają lata i zło dopomina się o spłatę zaczerpniętego onegdaj długu.

Lilianna dziedziczy gospodarstwo po rodzinie. Dziewczyna odkrywa ku swemu zdumieniu, że jest ono w rewelacyjnym stanie. Ktoś sprawował nad nim pieczę? Wkrótce poznaje tajemniczego mężczyznę przedstawiającego się jako Iwar Wels. Aura tajemniczości, jaką roztacza wokół siebie nieznajomy, coraz bardziej intryguje Liliannę i wpycha ją w jego objęcia. Czy kobieta jest w niebezpieczeństwie?

Natalia Dziadura na łamach swojej powieści przedstawia niesamowity świat istot zaczerpniętych z wierzeń ludowych. Główna bohaterka powieści "Ten Zły" odkrywa, że losy jej rodziny biją na głowę niejedną bajkę zasłyszaną w dzieciństwie. Jak Lilianna poradzi sobie w obliczu czyhającego na nią zła? Czy ujdzie cało z opresji?

Przeczytaj darmowy fragment książki


O autorce

Natalia Dziadura jest absolwentką socjologii, pracowniczką Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze, a także autorką felietonów zahaczających o tematykę tabu. Porusza w nich problematykę kobiet i ich seksualności. Uwielbia zabawę konwencją literacką. Zadebiutowała powieścią "Ten Zły", w której przebija się jej fascynacja polską kulturą ludową.

Recenzje (24)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Pamiętam jak dziś, że na studiach i licencjackich, i magisterskich z filologii rosyjskiej mając do wyboru fakultet językowy lub kulturoznawczo-literaturoznawczy, zawsze wybierałam ten drugi. Uwielbiałam słuchać opowieści o leszym, domownikach, czy kikimorze. Nawet w przypadku pracy dyplomowej zdecydowałam się na motyw rusałki w twórczości Lermontowa, Puszkina i innych znanych rosyjskich twórców. Jak się okazuje, Natalia Dziadura w ,,Ten zły" także dużą część fabuły poświęciła ludowym wierzeniom. 

  Liliana Ostrowska w spadku po pradziadkach otrzymuje dom w Jarzębicach, jednak rodzice mówią jej o tym dopiero, gdy zbliża się do 25. urodzin. Kobieta ma ułożone życie, planuje przyszłość zawodową w Łodzi, a na wieś przyjeżdża tylko obejrzeć posiadłość i zaplanować jej sprzedaż. W czasie wizyty w sklepie spotyka jednak nieznajomego Andrzeja. Czy mężczyzna stanie się przyczynkiem do tego, by jednak dłużej zabawić w Jarzębicach? Poznajemy także bardzo wyrazistą postać, Iwara Velsa, który nie wywołuje w Lili ciepłych uczuć, ponieważ jest bardzo dominujący i władczy. Jaką tajemnicę skrywa i czy zdecyduje się wyjawić ją Lilianie?

  Kim są tajemnicze Córy Krwi, kto jest stworzeniem z innej kultury, a kto człowiekiem z krwi i kości? Jak się okazuje, nie wszystkiego można dowiedzieć się od razu. Bardzo pociesznymi bohaterami drugoplanowymi są tzw. domownicy, dobre duchy domu, które pomagają Lili w codziennych porządkach. Co ciekawe, na początku jest przekonana, że sąsiedzi kręcą jej się po domu, nie ujawniając swojej bytności. Takich kulturowych smaczków jest o wiele więcej. Widać, że Natalia Dziadura fascynuje się ludowymi wierzeniami i potrafi je umiejętnie przekazać i wpleść w pełną gorącej krwi znajomość Lili i Iwara.

  Zakończenie i poprowadzenie fabuły w taki, a nie inny sposób sprawia, że można mieć nadzieję na kontynuację. Jestem szalenie ciekawa, jakie atrakcje autorka przygotuje dla swoich czytelników w kolejnej części. ,,Ten zły" to porywająca lektura, pełna zwrotów akcji z wplecionymi elementami ludowymi. Dzięki temu autorka nie powiela schematów, a jej wartość czytelnicza jest na wysokim poziomie. Jeżeli uwielbiasz tak jak i ja, rusałki i inne leśne stwory, koniecznie sięgnij po tę lekturę. Zaręczam, że nie będzie to czas stracony. 

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Z jednej strony częściowo wciągnęła mnie książka. Z drugiej zaś było dużo brutalności? Nawet nie wiem jak nazwać swoje odczucia 🙈

  Tak sobie myślę, iż mam mieszane odczucia, gdyż czytałam książki obyczajowe o trochę podobnej tematyce i tam była ona przedstawiona w sposób bardziej delikatny. Tutaj zaś mamy erotyk/romans, który jest specyficzny.

  Miałam nadzieję na lekturę lekką i przyjemną, a w niektórych momentach trochę się męczyłam z treścią.

  Na pewno fabuła nie jest klasyczna dla tego gatunku. Mamy doczynienia z zjawiskami i istotami ponadprzyrodzonymi, starymi wierzeniami i magią.

  Książkę przeczytałam, lecz trudno mi ubrać w słowa to co chciałabym dokładnie przekazać. Coś mi tu ewidentnie nie zagrało, ale czy musi? Być może to nie mój klimat...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka „Ten zły” zwróciła na siebie moją uwagę, kiedy tylko pojawiła się w zapowiedziach, nie mogłam się wprost doczekać, kiedy trafi w moje dłonie. W pierwszym zetknięciu kusi niesamowitą okładką, a następnie, musiałam poznać jej opis. Byłam ciekawa, czy wyda mi się interesujący, o samej autorce nie wiedziałam nic, więc podeszłam do niej bez żadnych uprzedzeń, kierowałam się głownie ciekawością. Nieco później dowiedziałam się, że „Ten zły” jest debiutancką powieścią Natalii Dziadury. O czym opowiada powieść? Kim sa jej bohaterowie?

  Akcja powieści dzieje się w Jarzębicach, miejscowości, która ma swoje sekrety. Główną bohaterką książki jest Lilianna, młoda kobieta, która otrzymuje dość zaskakujące wieści. Okazuje się bowiem, że pradziadkowie właśnie jej zapisali w spadku dom wraz z działką. Dziewczyna postanowiła pojechać w to miejsce i zobaczyć wszystko z bliska. Opuszczając miasto nawet nie przypuszczała, że przyjazd w tamte strony odmieni jej życie. Ku zaskoczeniu Lilianny gospodarstwo, które należało do niej było zadbane, wystarczyło jedynie dopełnić formalności i cieszyć się działką. Lilianna nie zamierzała tam zostać, czy rezygnować z własnych planów, więc najpewniej zwyczajowo chciałaby spieniężyć spadek. Chociaż sprawa wydaje się prosta, wcale taka nie była. Coś, a może ktoś sprawił, że nie mogła po prostu się odwrócić i odejść. Tym kimś był Iwar Wels, niezwykle zmysłowy, silny i przede wszystkim tajemniczy człowiek. To ktoś, kto zawsze dostaje to, czego pragnie, nie znoszący sprzeciwu. Nie sposób nie dostrzec wzajemnego przyciągania bohaterów, tylko czy Lilianna pozwoli sobie na chwilę zapomnienia w ramionach Iwara? Jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić?

  „Ten zły” jest debiutancką powieścią Natalii Dziadury, łączy w sobie kilka motywów, mamy tutaj nie tylko elementy fantastyki i mitologii, ale także romansu i erotyki, co daje książce niesamowicie ognisty temperament. Muszę stwierdzić, że ostatnio nie ma zbyt wielu książek, które łączyłyby w sobie te wszystkie rzeczy, jednak natrafiłam na kolejną, więc myślę, że coś się ruszyło w tym kierunku. Muszę przyznać, że kiedy jedna z obserwujących mnie na instagramie dziewczyn, zapytała, czy już czytałam tą książkę, bo z pewnością będę zadowolona, to uśmiechnęłam się, wiedziałam, że książki, które czytamy się pokrywają, a nasze gusta są do siebie bardzo zbliżone. Wiecie, co? Miała rację. Autorka postawiła tutaj na narrację trzecio osobową, a scena, na której rozgrywają się wydarzenia jest Polska. Natalia Dziadura ma ogromną wiedzę na temat legend, którą połączyła z współczesnością, a pomysł na fabułę był po prostu rewelacyjny. Jeśli lubicie taki klimat powieści, wspaniałe, barwne, ale nienużące opisy to z pewnością musicie sięgnąć po tą powieść. Innej opcji nie widzę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  "– Oj, cholercia, ona chyba zupełnie nic nie wie – odezwał się cichy, zmartwiony głos. – A mówilim, żeby nie przesadzać z porządkami. – Będzie ciężko, cholercia, będzie ciężko. Zwieje nam jak nic. – Nie zwieje, bo nie jak nie ma jak. Przecież jej nie pozwoli. Biedactwo. – A no nie. – Drugi głos jakoś nie był w pełni przekonany".

  "Zrobił to tak szybko i nagle, że dopiero gdy złapał ją za włosy i pociągnął jej głowę do tyłu, wrzasnęła. Jego usta były gorące jak ogień. Parzyły. Próbowała się wyrwać, ale jej wysiłki na nic się zdały. Wypuścił ją równie gwałtownie, jak złapał, zaśmiał się i odsunął, (...) zostawiając ją zdezorientowana na ścieżce".

  "Zły – wypowiedziała cicho, łapiąc się na tym, że nie zabrzmiało to groźnie, raczej czule. Jakby z potracił swoje negatywne

  nacechowanie".

  Czy zdarzyła się Wam kiedyś taka sytuacja, że zanim przeczytaliście książkę, zobaczyliście jej nieprzychylną recenzję?Po przeczytaniu okazało się, że macie zupełnie inne zdanie na jej temat?

  Tak było w przypadku tej książki.

  Liliana wyprowadza się do domu na wsi, który odziedziczyła po swoich pradziadkach. Jest zaskoczona, ponieważ gospodarstwo jest w bardzo dobrym stanie. Podczas spaceru w lesie spotyka tajemniczego Iwara Velsa. Ich pierwsze spotkanie wydaje się być magiczne... Kim jest zagadkowy mężczyzna? Co skrywa? Czy tę dwójkę połączy uczucie? Czy dziewczyna pozna prawdę o swoich pradziadkach?

  Jestem bardzo zafascynowana tą powieścią! Bije się w pierś, ponieważ zanim otrzymałam egzemplarz do recenzji, przeczytałam negatywną opinię i przestałam się nią interesować. Ech...! 🤦

  Cieszę się, że zaproponowano mi ją do recenzji. Początkowo miałam pewne obawy, ponieważ nigdy nie czytałam fantastyki i nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać... Jestem pozytywnie zaskoczona!

  Początkowo nie mogłam "wejść" w świat Lilianny. Język, którym operowała autorka, wydawał mi się niepowtarzalny, ale dość trudny. Miejscami potrzebowałam przeczytać zdanie dwa razy, aby zrozumieć jego sens. Myślę, że przełomowym momentem w książce był pocałunek Ivara i Liliany. To było takie magiczne, że sama miałam ciarki na ciele. Od tej sceny nie mogłam oderwać się od tej lektury. Koniecznie chciałam poznać sekrety Ivara.

  Natalia umiejętnie dozuje ilość fantastyki w erotyku. Nie ma jej ani za dużo, ani za mało. Nie było nudno. Akcja toczyła się dynamicznie, a sceny erotyczne dodały pikanterii. Wyobraźnię pobudziła gorąca okładka książki, która jest pięknie wykończona.

  Książka mnie zahipnotyzowała. 🔥 Trzymała w napięciu, zaciekawiła oryginalnością oraz sprawiła, że poczułam napięcie między Ivarem i Lilianą. To był bardzo miłe spędzony czas!

  Gratuluję autorce i polecam :-)

  JA CZYTAM

  8,5/10 4,5/5

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "TEN ZŁY" NATALIA DZIADURA

  Tajemniczy dom na peryferiach przekazywany z pokolenia na pokolenie, który nie popada w ruinę, a wręcz przeciwnie rozkwita, są tam zwierzęta, rośliny, dorodne warzywa, przepiękne kwiaty i ciemny las. Tyle dobrodziejstwa za darmo wystarczy tylko osiągnąć pewien wiek i przyjąć to co natura dała, ale czy aby za darmo? Liliana nie wiedziała nic o spadku i dalekiej rodzinie, chce na własne oczy zobaczyć co odziedziczyła i podjąć się sprzedaży urokliwego miejsca.

  Gdy przyjeżdża na miejsce jest w totalnym szoku, bo wszystko jest w stanie idealnym, w dodatku ma przygotowany ciepły obiad, łóżko samo się pościeliło, zwierzęta są zdrowe a urodzaj w roślinności jest powalający. Jedynie las jest dla niej zagadkowy, ponury i przerażający, w dodatku gdy była w pobliżu na spacerze zatrzymał ją tajemniczy mężczyzna, który ją pocałował - wytworzyła się między nimi mocna więź. Tylko dlaczego?

  Zagląda również do niej dziewczyna Kalina, która twierdzi, że ją zna i że razem bawiły się w dzieciństwie i były nie rozłączne. Liliana ma lukę i nic z tych lat nie pamięta, czyż nie jest to dziwne? Zaprasza swoich przyjaciół z miasta, by im pokazać jej nowy świat, ale zwykła impreza nabiera tempa, ludzie zaczynają tańczyć, śpiewać, wskakiwać do jeziora. Czy sam alkohol mógł tak podziałać, a może te miejsce jest magiczne?

  Wiele jest niedomówień i zagadek, może to jakaś pułapka, albo intryga? Ktoś lub coś nie chce, żeby Liliana sprzedała posiadłość, a tym bardziej, żeby to miejsce opuściła. Czy to ten tajemniczy mężczyzna? Czy dawna koleżanka? A może najbliżsi wiedzą co skrywają te mury? Dlaczego posiadłość wpadła w ręce Liliany i jakie będą konsekwencje przebywania w tym miejscu? Musicie przeczytać sami powiem tylko tyle jest magicznie i namiętnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 19 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Ten zły
 • Autor: Natalia Dziadura
 • Wydawnictwo Niegrzeczne Książki
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 272
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366890053
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366890053
 • EAN: 9788366890053
 • Wymiary: 13.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Ten jeden jedyny 5/5 Nasza cena:
26,07 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten jeden jedyny

Nie goni się króliczka, który nie ucieka… Powieść ukazuje przeplatające się ze sobą historie miłosne kilu przyjaciółek. Bohaterkami są trzy dziewczyny; każda z nich inaczej wyobraża sobie miłość swojego życia, innymi drogami dąży do szczęścia, w odmienny sposób próbuje rozwiązywać swoje sercowe...
Ten wyrażający uległość 4/5 Nasza cena:
28,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten wyrażający uległość

Czy umiesz rozpoznać prawdziwy uśmiech miłości? Po traumatycznych wydarzeniach, które pozostawiły głęboki ślad w jej psychice, Laura decyduje się wyjechać z Polski do Niemiec i ułożyć sobie życie na nowo. Wkrótce okazuje się, że młoda kobieta ma niezwykłą smykałkę do biznesu, a założona przez nią...
Ten dzień 4/5 Nasza cena:
26,15 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten dzień

Dalsza część opowieści o relacji Laury i Massimo. Czy Ojciec Chrzestny mafii będzie potrafił być czułym tatą? Czy Laura zaryzykuje wychowywanie dziecka w świecie pełnym zagrożeń? Jak ukryje ciążę przed najbliższymi? I najważniejsze - czy wytrzyma u boku apodyktycznego Dona, który niczego na świecie...
Zły czas. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zły czas. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 2

Wszystko, co mi się przydarzyło, było jak senny koszmar. Trafiłam w sam środek mafijnego piekła. Chwilowe poczucie bezpieczeństwa było dla mnie zgubne. Wierzyłam, że David mi pomoże, ale ON mnie oszukał. Oboje kłamaliśmy Phixowi prosto w oczy. To nie mogło skończyć się dobrze. Zostaliśmy ukarani....
Zostaw ten świat pełen płaczu 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostaw ten świat pełen płaczu

Debiutancka powieść o człowieku nękanym przez minione zbrodnie i wspomnienia o dawnej ukochanej - historia, która bada, co to znaczy kochać, zdradzać i wybaczać. Daniel Abend jest psychoanalitykiem i samotnym ojcem mieszkającym w Nowym Jorku. Prowadzi udaną praktykę i wygodne życie: apartament na...
Kiedyś nadejdzie ten dzień 5/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedyś nadejdzie ten dzień

Szczęście sprzyja tym, którzy naprawdę w nie wierzą.29-letnia Maria jest szefową działu marketingu w dużej firmie kosmetycznej. Jej optymizm i kreatywność sprawiają, że świetnie radzi sobie z nowymi wyzwaniami, których w tej branży nie brakuje. Kiedy podejmuje się ambitnego planu zwiększenia...
Zły 0/5 Nasza cena:
33,07 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zły

Książka – legenda. Najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u. A tak naprawdę niezwykle inteligentny opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu. Zaczyna się od tajemniczych napadów. Z tym, że wszyscy atakowani – to bandziory. Ludowa milicja staje...
Zestaw 3 książek: 365 dni, Ten dzień, Kolejne 365 dni 5/5 Nasza cena:
79,67 zł 119,79 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 3 książek: 365 dni, Ten dzień, Kolejne 365 dni

Zestaw trzech książek bestsellerowej serii "365 dni" autorstwa Blanki Lipińskiej. Pełna erotyzmu i sensacyjnych zwrotów akcji powieść o losach Laury Biel porwanej przez szefa sycylijskiej mafii, która porównywana jest do światowego bestsellera "50 twarzy Greya”, podbiła serca polskich kobiet.
Zestaw 2 książek: 365 dni + Ten dzień 5/5 Nasza cena:
52,30 zł 79,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2 książek: 365 dni + Ten dzień

Zestaw dwóch bestsellerowych książek Blanki Lipińskiej "365 dni" to romans łączący w sobie elementy powieści sensacyjnej i erotycznej. Młoda kobieta zostaje uprowadzona przez mafijnego bossa. Ma 365 dni, aby go pokochać. "Ten dzień" Ten dzień to sequel bestsellerowej powieści 365 dni...
Pakiet. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 1-2: Złe miejsce, Zły czas 0/5 Nasza cena:
53,28 zł 79,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 1-2: Złe miejsce, Zły czas

Złe miejsce Znalazła się w złym miejscu i czasie, a tam był On. Człowiek, który ją zniewolił. I pokochał. Był jak senny koszmar, przerażał mnie, karał, manipulował mną, ale sprawił, że czułam się potrzebna. Mimo że nosił maskę, dostrzegłam w nim coś ludzkiego. Chciałam uciec, ale nie miałam dokąd...
Otello ten nowy projekt szekspir 5/5 Nasza cena:
37,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Otello ten nowy projekt szekspir

PROJEKT SZEKSPIR Światowej sławy pisarze na nowo interpretują dzieła mistrza dramatu. Otello opowiedziany na nowo przez Tracy Chevalier, autorkę Dziewczyny z perłą. Lata siedemdziesiąte. W szkole na przedmieściach Waszyngtonu pojawia się nowy uczeń, 11-letni Osei. Szybko zaprzyjaźnia się z Dee,...
Czy ten rudy kot to pies? 4/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czy ten rudy kot to pies?

Romans z szefem, ucieczka i... mroczna tajemnica! Niespełna trzydziestoletnia Ulka wikła się w romans z szefem. Gdy dowiaduje się o tym jego żona, wybucha skandal. Zwolniona z pracy dziewczyna ucieka z miasta. Przez przypadek trafia do wioski pod Wrocławiem, gdzie omyłkowo zostaje wzięta za...
Wybrane bestsellery
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 0/5 Nasza cena:
25,17 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Głodna puszcza 5/5 Nasza cena:
27,60 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głodna puszcza

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne. Na...
Boginie 4/5 Nasza cena:
35,81 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Boginie

Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale Fosca jest nietykalny. Przystojny i charyzmatyczny profesor literatury greckiej na Uniwersytecie Cambridge jest uwielbiany zarówno przez...
Dom marionetek 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom marionetek

Czy zemsta jest słodsza od wybaczenia? Gdy najbliższa osoba rani, można wybrać zemstę lub odpuścić. Co przyniesie upragnioną wolność? Joanna, po zdradzie partnera i zakończeniu trudnego związku, postanawia wyjechać. Praca w luksusowym domu z bajecznym ogrodem i opieka nad rezolutną pięciolatką...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2 0/5 Nasza cena:
106,46 zł 146,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2

Recenzja książki Jerzego Zięby „Czego ci lekarz nie powie” Część III Parę lat temu dostałem w prezencie od koleżanki lekarki (ona nie miała czasu na czytanie bzdur, a ja się tą tematyką interesowałem) I część Ukrytych Terapii. Pomyślałem, kolejny nawiedzony autor. W miarę jak zacząłem czytać, moje...
Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6

Oto kolejny rozdział wspaniałej „Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona, epickiej opowieści, która z pewnością zdobędzie miejsce wśród klasyki fantasy. Bunt w Siedmiu Miastach zmiażdżono. Sha’ik nie żyje. Pozostał tylko jeden oddział, otoczony w mieście Y’Ghatan. Dowodzi nim fanatyk,...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
2022. Rok pełen inspiracji 5/5 Nasza cena:
31,66 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

2022. Rok pełen inspiracji

Czasami narzekamy, że czas biegnie zbyt szybko i niepostrzeżenie mija rok za rokiem. Możemy mieć takie wrażenie, ale w istocie każdy rok to niezwykłe bogactwo chwil. Od nas zależy, jak je przeżyjemy, jak je wykorzystamy i co w danym roku zrobimy. Dla siebie i dla innych. Pragniesz żyć w równowadze...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula