Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata

Autor:

Ann Rule

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
15 x 21.5 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
568
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
od 46,74 zł
Nasza cena: 37,94 zł 54,99 zł Taniej o: 31%

Pierwsze polskie wydanie klasyki true crime!

Przerażająca do szpiku kości i zaskakująco intymna legendarna już książka Ann Rule to opowieść kobiety, która zdaje sobie sprawę, że chłopak z dyżurki obok, jej przyjaciel, wrażliwy pracownik telefonu zaufania, to potwór w ludzkiej skórze.

Każdej przewróconej stronie towarzyszy zimny dreszcz, bo czy tak naprawdę znamy naszych bliskich?

Ted Bundy był jednym z najokrutniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który przyznał się do zabicia przynajmniej   trzydziestu   sześciu   młodych   kobiet   na   terenie   całego   kraju.   Skazano   go   na  śmierć   za   trzy zabójstwa.

Korzystając  z  prywatnej  korespondencji  z  Bundym,  prowadzonej  aż  do  jego  egzekucji,  Rule  kreśli  fascynującą opowieść   rozpiętą   między   osobistą   perspektywą   a zawodowym   profesjonalizmem   dziennikarki   będącej   na tropie seryjnego mordercy, charyzmatycznego i inteligentnego człowieka, którego miała za przyjaciela.

Oto jego historia podwójnego życia, magnetycznej mocy, bezwzględnego przymusu i bezbronnych ofiar bestii. Spisana skrupulatnie przez kobietę, która myślała, że zna Teda Bundy’ego, dopóki nie zaczęła łączyć wszystkich dowodów i wyłonił się z nich przerażający obraz...


Opinie o książce

Gdyby  tę  historię  wymyślił  powieściopisarz,  uznano by  ją  za  zbyt  nieprawdopodobną. Ann Rule  chciała  opisać serię niewyjaśnionych   brutalnych   zabójstw   młodych,   atrakcyjnych   kobiet,   a okazało   się,  że   sprawcą   morderstw   jest   jej sympatyczny przyjaciel. Jako autorka dostała jedną na sto milionów szansę od losu i potrafiła ją godnie wykorzystać bez uciekania się do tanich efektów. Niesamowita literatura faktu. Klasyka gatunku.

Marcin Meller

W   tę   historię   trudno   uwierzyć,   ale   wydarzyła   się   naprawdę.   Dwójka   zagubionych  życiowo   osób,   niespodziewana przyjaźń i wreszcie koszmar, gdy wychodzi na jaw, że ON – Ted Bundy – to jeden z najgroźniejszych seryjnych zabójców w historii. Pasjonująca, zaskakująca i przerażająca książka.

Wojciech Chmielarz


Zobacz booktrailer!

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ted Bundy, a właściwie Theodore Robert Bundy, to seryjny morderca znany na całym świecie. Od czasów wsadzenia Bundy'ego do aresztu aż do dzisiaj nieprzerwanie pojawiają się kolejne książki, artykuły w gazetach, filmy fabularne albo dokumentalne czy seriale, w których ten zwyrodnialec gra główną rolę. Ciężko więc przebrnąć przez te tony materiału i trafić na rzeczywiście wiarygodny obraz życia Bundy'ego. Na szczęście z rozwiązaniem przychodzi Ann Rule i jej "Ted Bundy. Bestia obok mnie".

  Ann Rule była nie tylko amerykańską pisarką kryminalną po wielu zakończonych kursach z dochodzenia na miejscu zbrodni, absolwentką psychologii albo wykładowcą seminariów dla organów ścigania, dotyczących seryjnych morderców. Autorka należała przede wszystkim do grona najbliższych przyjaciół Teda Bundy'ego, dzięki czemu większość przytoczonych wspomnień, wydarzeń oraz korespondencji to w rzeczywistości informacje z pierwszej ręki.

  "Ted Bundy. Bestia obok mnie" po raz pierwszy została wydana w 1980 roku, lecz wraz z ujawnieniem kolejnych wątków książkę aktualizowano. Tę, którą aktualnie trzymam w dłoni, czyli wydaną przez Wydawnictwo SQN w 2021 roku, można traktować jako ostateczną wersję. Została bowiem opatrzona o trzy części pokrótce opowiadające o wydarzeniach po zakończonym procesie Teda, odpowiadające na najczęściej zadawane autorce pytania od fanów oraz przedstawiające listy od kobiet, które stanęły oko w oko z Bundym, nawet nie zdając sobie z tego sprawy (podobnie jak z własnego szczęścia, kiedy mu umknęły).

  Od zawsze pragnęłam szczegółowo poznać i spróbować zrozumieć psychopatyczną postać Teda Bundy'ego, co wreszcie udało się po sięgnięciu po Bestię obok mnie. Książka Ann Rule to niezwykle wiarygodna oraz rzetelnie napisana biografia, która niemal całkowicie wyczerpuje temat. Autorka rozpoczyna od przedstawienia dzieciństwa Teda, czasów studenckich, potem dorosłych. Nie omija żadnych problemów, ważnych (i tych mniej) momentów z jego życia. Porusza kwestię zbrodni, a wiele rozdziałów oddaje ofiarom Teda, dodatkowo przytaczając informacje zdobyte wprost od przedstawicieli prawa, z którymi w tamtych czasach współpracowała. Omawia areszt Teda, jego ucieczki, błądzenie policji po omacku w celu poszukiwania zwyrodnialca, aż przechodzi do punktu kulminacyjnego, czyli do procesu.

  Nie mogę nie wspomnieć, że Ann Rule podeszła do napisania książki w sposób niezwykle profesjonalny. Często w biografiach bywa, że autorzy albo zbyt mocno wychwalają opisywane osoby, albo odrobinę je oczerniają. W "Bestii obok mnie zabieg" ten nie miał miejsca. Autorka starała się być jak najbardziej obiektywna, a wszystkie sytuacje, wspomnienia, rozmowy, listy z prywatnej korespondencji, opisy miejsc zbrodni, etc. opisywane zostały całkowicie bezstronnie. Dzięki temu czytelnik sam może wyrobić sobie własną opinię o Tedzie oraz wysnuć wnioski niezmącone niczyją opinią.

  W "Bestii obok mnie" życie Bundy'ego przedstawiono naprawdę interesująco. Nie znalazł się ani jeden nudny fragment bądź rozdział, nie pojawiła się chęć odłożenia książki na bok. Historię pochłonęłam, zaczytując się w przedstawionych relacjach, przerażona inteligencją oraz bestialstwem wobec ofiar Teda, zaskoczona jego doskonale ukrytymi przed światem socjopatycznymi umiłowaniami.

  Nie ulega wątpliwości, że "Ted Bundy. Bestia obok mnie" Ann Rule jest precyzyjnym, niezwykle wnikliwym i solidnym świadectwem życia i zbrodni jednego z najbardziej znanych seryjnych morderców na świecie. Książka bezapelacyjnie trafia na listę dziesięciu najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku, i będę wam ją polecać bez sekundy wahania, zwłaszcza jeśli interesujecie się mordercami, ich psychopatycznym zachowaniem wobec ludzi, a także temu, ile trzeba znaleźć dowodów i ile trzeba się namęczyć, by takiego bydlaka złapać i wsadzić za kratki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwsze polskie wydanie klasyki true crime!

  Przerażająca do szpiku kości i zaskakująco intymna legendarna już książka Ann Rule to opowieść kobiety, która zdaje sobie sprawę, że chłopak z dyżurki obok, jej przyjaciel, wrażliwy pracownik telefonu zaufania, to potwór w ludzkiej skórze.

  Każdej przewróconej stronie towarzyszy zimny dreszcz, bo czy tak naprawdę znamy naszych bliskich?

  Ted Bundy był jednym z najokrutniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który przyznał się do zabicia przynajmniej trzydziestu sześciu młodych kobiet na terenie całego kraju. Skazano go na śmierć za trzy zabójstwa.

  Korzystając z prywatnej korespondencji z Bundym, prowadzonej aż do jego egzekucji, Rule kreśli fascynującą opowieść rozpiętą między osobistą perspektywą a zawodowym profesjonalizmem dziennikarki będącej na tropie seryjnego mordercy, charyzmatycznego i inteligentnego człowieka, którego miała za przyjaciela.

  ***

  Ted Bundy to postać, która swego czasu „obiła mi się o uszy”, choć nigdy nie zagłębiałam się w jego historię. „Bestia obok mnie” zaciekawiła mnie głównie dlatego, że napisana została przez jego przyjaciółkę.

  Już na wstępie muszę przyznać, że ta książka jest świetna. Choć biografie nigdy nie były gatunkiem w którym się lubowałam, to jednak tym razem się skusiłam i nie żałuję. „Bestię obok mnie” czyta się jak dobry kryminał. Czasem aż zapominałam, że te straszne zbrodnie wydarzyły się naprawdę. Że Ted Bundy to nie jest kolejna postać literacka, ale prawdziwy człowiek, który za swe zbrodnie został skazany na krzesło elektryczne.

  Nie ma co ukrywać, postać ta jest wyjątkowa intrygująca. To, jak potrafił zwodzić wszystkich za nos, popełnić tak wiele zbrodni i przy tym nie zostawić żadnego śladu, momentami robiło piorunujące wrażenie. Umiejętnie manipulował innymi ludźmi (zwłaszcza kobietami) i do końca utrzymywał, że jest niewinny, pomimo obarczających go dowodów.

  W książce zawarte są liczne fragmenty listów i rozmów telefonicznych, jakie przeprowadziła autorka z Bundym. To daje nam jeszcze szerszy obraz tego, jakim człowiekiem był Ted. Z jednej strony przystojnym, czarującym, szarmanckim i inteligentnym facetem, pracującym w Centrum Zarządzania Kryzysowego, przy tzw. telefonie zaufania. Ted miał jednak drugą, mroczną stronę – był bezwzględnym, nieczułym i żądnym zemsty potworem.

  „Ted Bundy. Bestia obok mnie” to kompendium wiedzy o jednym z najgorszych morderców, jaki stąpał po ziemi. W wydaniu tym zawarte są również fotografie, a także najczęstsze pytania, jakie mailowo otrzymywała autorka (dotyczące Bundy’ego) wraz z odpowiedziami.

  Czytając tę książkę czułam jednocześnie strach i niedowierzanie, ale również pewnego rodzaju fascynację tą postacią (o ile można tak to w ogóle określić).

  Moja ocena: 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Myślę, że jest kilku takich przestępców, których kojarzy każdy, mimo że niezbyt interesuje ich ten temat. Jednym z takich oprawców jest Ted Bundy. Nigdy specjalnie nie czytałam o nim, a i tak informacje do mnie docierały. Ostatnio, mam wrażenie, że stał się na nowo popularny, gdyż wyszło kilka książek, programów, filmów przedstawiających jego historię. To sprawiło, że chciałam dokładniej poznać jego sprawę, więc sięgnęłam po książkę pod tytułem „Bestia obok mnie”.

  Popularność Teda Bundy’ego sprawiła, że sięgnęłam po książkę znajomej tego mordercy. Kiedy zaczęłam ją czytać, to trochę żałowałam swojej decyzji. Książka mnie nie zaciekawiła. Wszystko, co było opisane to było albo nudne, albo już o tym wiedziałam. Na szczęście to się zmieniło, lecz dopiero gdzieś w okolicach dwusetnej strony. Można pomyśleć, że to późno. Owszem, dosyć późno, ale ta książka ma około pięćset pięćdziesiąt stron, więc ponad połowa książki była ciekawa. Obfitowała w informacje o których nie wiedziałam i z wielką chęcią o nich czytałam. Dopiero wtedy historia mnie wciągnęła.

  Książka „Bestia obok mnie” trochę mnie rozczarowała, gdyż dosyć długo musiałam czekać, aby mnie zainteresowała. Na szczęście, ta lepsza część wynagradza tą gorszą. Myślę, że teraz moja ciekawość dotycząca sprawy Teda Bundy’ego została w pełni zaspokojona.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata
 • Autor: Ann Rule
 • Wydawnictwo Sine Qua Non
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 568
 • Format: 15 x 21.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788382102499
 • Język: polski
 • Podtytuł: Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata
 • Oryginalny tytuł: The Stranger Beside Me
 • Tłumacz: Bartosz Czartoryski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788382102499
 • EAN: 9788382102499
 • Wymiary: 15.0x21.5x4.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie 5/5 Nasza cena:
36,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły nieznaną historię największej katastrofy nuklearnej XX wieku. Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej – tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy...
Trolle Putina 5/5 Nasza cena:
35,63 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trolle Putina

Trzymające w napięciu reporterskie śledztwo o współczesnych metodach prowadzenia wojny informacyjnej. Rosja toczy w internecie wojnę przeciwko cywilom. Każda krytyczna opinia to głos wroga. Nie przebiera się w środkach ani nie zwraca uwagi na granice prawa, gdy wrogów chce się uciszyć. W książce...
Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una 5/5 Nasza cena:
36,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una

Zakulisowa opowieść o karierze najbardziej tajemniczego tyrana świata Odkąd rozniosła się wieść, że Kim Dzong Un przejmie schedę po ojcu, narosła wokół niego gruba warstwa mitów i przypowiastek propagandowych. W wieku trzech lat przyszły Wielki Następca miał posługiwać się bronią, w wieku sześciu...
Chicago Bulls. Krew na rogach 5/5 Nasza cena:
37,80 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chicago Bulls. Krew na rogach

Od wiecznie przynoszącego straty zespołu, który planowano nawet przenieść do innego miasta, po niepodzielnego dominatora ligi. Chicago Bulls w ciągu kilku lat zaliczyło niesamowitą metamorfozę, a jej centralną postacią był Michael Jordan. Sezon 1997/1998 przyniósł "Bykom" szósty tytuł mistrzowski....
Family Guy. Za kulisami 5/5 Nasza cena:
60,89 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Family Guy. Za kulisami

Nadzwyczajny przewodnik po jednym z najlepszych seriali wszech czasów. Storyboardy, projekty garderoby, fotografie źródłowe, oryginalne malunki i o wiele więcej. Świata Family Guya i jego kultowych postaci jeszcze nigdy nie zaprezentowano w taki sposób! Family Guy. Za kulisami to bogato ilustrowana...
Kobe Bryant. Mentalność Mamby. Jak zwyciężać 0/5 Nasza cena:
58,31 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobe Bryant. Mentalność Mamby. Jak zwyciężać

Kiedy grałem w koszykówkę, nie bałem się niczego Po zakończeniu kariery zawodowego koszykarza Kobe Bryant zdecydował się podzielić z czytelnikami całą swoją wiedzą i rozumieniem gry, aby przedstawić źródła legendarnej „mentalności Mamby”. Przeżyj podróż w głąb jednego z najbardziej bystrych,...
Alex Ferguson. Być liderem 5/5 Nasza cena:
48,49 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alex Ferguson. Być liderem

Inspirujący przewodnik jednego z najlepszych piłkarskich menedżerów w historii! Jak prowadzić zespół do wielkich sukcesów i utrzymać go na szczycie przez lata? Sir Alex Ferguson jest jednym z niewielu liderów, którzy naprawdę wiedzą, jak tego dokonać. Wciągu 38 lat kariery menedżerskiej sięgnął po...
Tom Jones. Na szczyt i z powrotem. Autobiografia 0/5 Nasza cena:
39,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tom Jones. Na szczyt i z powrotem. Autobiografia

"Na przestrzeni lat odpowiadałem na wiele pytań, ale nigdy wcześniej nie opowiedziałem historii mojego życia".  - Tom Jones Przebojowa autobiografia ikony popkultury Sir Tom Jones występuje już od sześciu dekad! Wykreował ponadczasowe przeboje - w tym Sex Bomb, She′s A Lady i It′s Not...
Mike Tyson. Moja prawda 5/5 Nasza cena:
50,59 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mike Tyson. Moja prawda

Najlepsza, najbardziej męska autobiografia w historii sportu! Niewinny, oskarżony o gwałt i skazany na 3 lata więzienia. Tam czytał Hrabiego Monte Christo i przygotowywał się do zemsty. Był tak wściekły, że nie pamięta, w jaki sposób odgryzł Holyfieldowi kawałek ucha. Zarobił na ringu kilkaset...
Listy niezapomniane 5/5 Nasza cena:
36,40 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy niezapomniane

Korespondencja godna szerszego grona odbiorców. Zbiór ponad stu wyjątkowych, najciekawszych i najważniejszych listów w historii ludzkości: ~ Aplikacja Leonarda da Vinci szukającego pracy, ~ Ostatni list Wisławy Szymborskiej, ~ List, w którym zabójca Johna Lennona pyta eksperta, ile może być warta...
Republika Samsunga. Azjatycki tygrys, który podbił świat technologii 0/5 Nasza cena:
32,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Republika Samsunga. Azjatycki tygrys, który podbił świat technologii

Rodzinne intrygi, niewygodne prawdy i obsesja sukcesu. Wciągająca opowieść o o jednej z najbardziej tajemniczych I najważniejszych firm na świecie. Porywający reportaż o wielkim biznesie, polityce i obsesji Zaczynali jako firma rolnicza produkująca cukier, papier i nawozy – dziś są technologicznym...
Skarby queen 0/5 Nasza cena:
57,83 zł 79,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skarby queen

Skarby Queen to opowieść o niesamowicie utalentowanych i popularnych muzykach, którzy przez całą swoją karierę cieszyli się olbrzymim uznaniem fanów. Unikatowe pamiątki z prywatnej kolekcji członków Queen. Zdjęcia tekstów piosenek zapisane odręcznie przez Freddiego Mercury’ego, Briana Maya, Rogera...
Wybrane bestsellery
Pakiet Stulecie Winnych. Wydanie serialowe. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli 5/5 Nasza cena:
57,76 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Stulecie Winnych. Wydanie serialowe. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli

Stulecie Winnych - saga, na podstawie której powstał popularny serial o tym samym tytule, pochłania bez reszty. Jest w niej bestsellerowej powieści ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Mikołajek. Psze pani, ON ściąga 5/5 Nasza cena:
29,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Psze pani, ON ściąga

Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma! Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka...
Upiory XX wieku 5/5 Nasza cena:
30,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upiory XX wieku

Książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę. Uhonorowana Bram Stoker Award – najważniejszą nagrodą z dziedziny literatury grozy. Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które...
Nie powinniśmy 0/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie powinniśmy

„Nie powinniśmy” to najnowsza gorąca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez polskie miłośniczki romansów Vi Keeland! Upalne lato to idealna pora roku na poczytanie gorącego romansu. Według wielu osób nikt nie umie tak doskonale podgrzać atmosfery w książce jak właśnie Vi Keeland.  Autorka...
Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad

Nowe wydanie świątecznego bestsellera Agnieszki Maciąg, której książki sprzedały się w łącznym nakładzie 500 tysięcy egzemplarzy. To książka na święta, ale nie tylko. Opowiadam o tym, jak oswoić i zaczarować zimę. Co zrobić, aby ten trudny czas uczynić miłym, dobrym i pięknym. Dzielę się tutaj nie...
Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1

„Nie do naprawienia” to kolejna ekscytująca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Czas na pierwszą część nowej serii od Tijan, specjalistki od gorących powieści new adult. „Nie do naprawienia” to kolejna historia, która rozpali czytelniczki! Pokochają ją wszystkie...
Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa 5/5 Nasza cena:
29,39 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich...
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 5/5 Nasza cena:
24,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Sanatorium Zagłada 5/5 Nasza cena:
29,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sanatorium Zagłada

Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bez jego winy wolności. Lew Wilcek to potomek prastarego rodu, wychowywany w całkowitym odosobnieniu i przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Człowiek dawnych ideałów oraz minionych wartości, który...
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki 5/5 Nasza cena:
17,43 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę...
Efekt pandy 5/5 Nasza cena:
29,39 zł 41,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Efekt pandy

SPA i smog, romanse i mordobicie, bździągwa w futrze oraz zaginiony trup, czyli druga część świetnie przyjętej komedii kryminalnej "Dywan z wkładką". Za namową męża Tereska Trawna raz jeszcze daje się skusić wizją świętego spokoju z widoczkami. Tym sposobem cztery kobiety i psica wyruszają na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula