Tatuaże. Tom 1. Najtwardsza stal

Autor:

Scarlett Cole

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Wydawnictwo
Rok wydania
2017
Ilość stron
352
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,11 zł
Nasza cena: 26,28 zł 34,90 zł Taniej o: 25%


Ból można uśmierzyć, rany mogą się zagoić, od przeszłości można uciec, ale czy da się ponownie zaufać? Nawet pod powłoką "Najtwardszej stali" kryje się serce, które pragnie miłości.
Harper Connelly od kilku lat próbuje zamknąć rozdział swojego życia, po którym zostały jej tylko blizny na plecach i bolesne wspomnienia. Zmieniając nazwisko stara się zatrzeć wszelkie ślady po swojej przeszłości, którą spędziła w towarzystwie byłego chłopaka, psychopaty i narkomana. Dziewczyna postanawia, mimo ogromnej krzywdy, której doznała od "ukochanego", stanąć na nogi i powalczyć o lepsze jutro. Trent Andrews jest młodym, zdolnym artystą tatuażu, który przez długi czas doskonalił swoje zdolności, by móc w końcu otworzyć własny biznes. Salon Trenta okazuje się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ w krótkim czasie zyskuje sporą popularność i przyciąga wielu klientów, nawet tak nietypowych, jak Harper.
"Najtwardsza stal" to opowieść o tym, jak do walki z demonami przeszłości staje miłość. Pojedynek ten nie jest łatwy zwłaszcza, gdy koszmar w postaci psychopaty z manią prześladowczą nie daje o sobie zapomnieć. Harper nie chce już dłużej żyć pod kloszem i choć rany po dogłębnie nakreślonych na jej plecach słowach dawno się zagoiły to blizny po nich wciąż są koszmarną pamiątką. Jako klientka salonu tatuażu chce wymazać ten bolesny incydent, ale musi najpierw zaufać Trentowi, który może pomóc jej nie tylko ukryć blizny, ale także od nowa otwierać się na świat. Między nimi zaczyna kiełkować uczucie, ale żeby mogło ono przetrwać oboje muszą stawić czoła przeciwnościom losu i podjąć decyzje, które mogą być nieodwracalne w skutkach.
Scarlett Cole jest pisarką, pochodzącą z Wielkiej Brytanii, a w jej dorobku można znaleźć głównie powieści romantyczne. Największą popularność zdobyła po wydaniu serii "Tatuaże", w której pierwszy tom nosi tytuł "Najtwardsza stal". W tym cyklu przenosi Czytelników do Miami, w którym w świecie tatuażu przenikają się losy bohaterów, przesycone gorącą miłością i romansem.
Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Słyszeliście kiedyś, że najtwardsza stal wykuwa się w najgorszych odmętach piekła? Często spotykam się z tym motywem w literaturze, gdzie główny bohater ukrywa przed innymi swoją historię, która jest pełna bólu i cierpienia. Zapewne każdy z was choć raz w życiu spotkał się z tym motywem. Postaci, które spotykamy w takich powieściach, intrygują i na naszych oczach ukazują swoją wewnętrzną przemianę, która pozwala im stanąć znów na nogi i zmierzyć się z otaczającym ich światem z ukochaną osobą u boku. Miłość, cierpienie, strach, zachwyt - składniki idealnego romansu, prawda? Książki, które skradają moje serce, prawie zawsze mają w sobie cząstkę tego powiedzenia. Najtwardsza stal wykuwa się w najgorszych odmętach piekła, oznacza, że każda krzywda, która nas spotyka, każde wydarzenie sprawiające nam ból staje się z czasem naszą siłą. Blizny przypominają nam o tym, że bez względu na to, co się stało, przetrwaliśmy i choć nasze życie nie było łatwe, to nie zatraciliśmy samych siebie. Scarlett Cole stworzyła powieść pełną pasji i namiętności. Historię ukazującą, że zawsze należy mieć nadzieję na lepsze jutro i nigdy się nie poddawać, ponieważ każde zadraśniecie na sercu, czyni nas silniejszymi. ,,Najtwardsza stal" to intrygująca, wciągająca książka, która skrada serce od pierwszego rozdziału. Zabawna i fascynująca, namiętna i seksowna, pasjonująca i urzekająca historia, której nie można się oprzeć. Jesteście ciekawi, co takie reprezentuje sobą ta powieść? Zapraszam was do zapoznania się w całą recenzją!

  ,,Jak już skończymy, tatuaż będzie ci towarzyszył przez bardzo długi czas. Musisz go kochać. Nie po prostu lubić. Nie uznać, że jest w porządku, bo zakrywa to, co już jest. Musisz kochać każdą jego kreskę. Nie bój się, że będzie mi przykro, bo ci się nie spodoba. Będę rysował i poprawiał go tyle razy, aż uznasz go za doskonały."

  Harper Connelly ukrywa się pod przybranym nazwiskiem przed byłym partnerem - narkomanem i psychopatą.

  Trent Andrews po życiowych zawirowaniach, po latach terminowania pod okiem mistrza, otwiera własne studio tatuażu, które szybko zyskuje rozgłos i renomę.

  Pewnego dnia Trent spotyka na ulicy olśniewającą dziewczynę. Nie wierzy własnemu szczęściu, kiedy jakiś czas potem ta sama dziewczyna przychodzi do jego studia, żeby zamówić tatuaż… na bliznach. To Harper, która w ten sposób ostatecznie chce zerwać z koszmarną przeszłością.

  Dla dwojga młodych ludzi rozpoczyna się nowy niezwykły okres w życiu.

  Stopniowo odkrywają, że bliskość może być piękna i bezpieczna; że warto o siebie zawalczyć, że dobrze jest umieć się bronić, że miłość nie musi ranić, a troskę można wyrażać na różne sposoby. Ale nie żyją w próżni i świat nie zatrzymuje się tylko dlatego, że się poznali. Trent znienacka dostaje intratną propozycję udziału w telewizyjnym show, co może zaowocować przełomem w jego karierze zawodowej. Harper otrzymuje niepokojące esemesy, świadczące o tym, że jej były partner-oprawca trafił na jej trop.

  Nowe wyzwania wystawiają na próbę kiełkujące uczucia.

  Czy Harper i Trent znajdą w sobie dość siły, by pokonać przeciwności losu i zostać razem na zawsze, na dobre i na złe?

  ,,Była tchórzem, skończonym tchórzem. Trent mówił, że jest dzielna, ale nie była. Unikała wszystkiego. Uciekła po rozprawie. Unikała zetknięciem z Nathanem i ukrywała się tysiące kilometrów od domu pod przebranym nazwiskiem. (...) Nadszedł czas, żeby wziąć odpowiedzialność za swoją przyszłość. Koniec z unikami, jeśli ma coś zrobić, to właśnie teraz."

  Harper Connelly od kilku lat żyje w ciągłym strachu. Lęk przed byłym partnerem sprawia, że serce kurczy się jej na każdy gwałtowniejszy ruch. Narkoman i psychopata - właśnie nim jest Nathan - mężczyzna, którego kiedyś kochała, a który postanowił ją zniszczyć...

  Trent Andrews wie, że na sukces trzeba ciężko zapracować. Nie uznaje żadnych przejawów lenistwa. Wie, że tylko praca własnych rąk, może mu pomóc w codziennym życiu. Kiedy był jeszcze zbuntowanym nastolatkiem, trafił pod opiekę najlepszego tatuażysty w Miami. Pod okiem mistrza zdobył niesamowity kunszt i obecnie jest jednym z najbardziej docenianych artystów. Trent z czasem otwiera własne studio, które staje się całym jego życiem, aż pewnego dnia pewna dziewczyna staje u progu jego salonu...

  Harper ma dość strachu. Postanawia walczyć o własne szczęście, a jedynym co może jej pomóc, jest zakrycie przerażających blizn na plecach. Kiedyś zaufała zbyt mocno, dziś jej serce jest uzbrojoną twierdzą. Młoda kobieta, aby zmierzyć się z przeszłością, staje przed drzwiami studia tatuażu, którego właścicielem jest seksowny, opanowany Trent Andrews - najlepszy w swoim fachu, artysta, który nie ma sobie równych. Harper wie, że tylko ten intrygujący mężczyzna może jej pomóc...

  Wspólne sesje pomagają zbliżyć im się do siebie. Harper zaczyna rozumieć, że choć dawno temu przydarzyło jej się coś strasznego, to nie może przekreślić wszystkiego, co może przynieść jej szczęście, aby otulić się kokonem bezpieczeństwa. Trent wie, że ta młoda, zraniona kobieta potrzebuje czasu, aby wyleczyć swoje rany i postanawia jej w tym pomóc ze wszystkich swoich sił, ale właśni wtedy przeszłość postanawia się odezwać...

  Czy list z zakładu karnego zniszczy wszystko, co Trent i Harper wspólnie zbudowali? Czy najtwardsza stal wykuwa się w ogniu piekła? Czy miłość może uzdrowić każdą ranę?

  ,,Dante chciał pokazać, że miłość pochodząca od Boga jest czysta, ale gdy trafia w nasze ręce, potrafimy to spieprzyć. My, zwykli śmiertelnicy, często nadużywamy miłości. Miłość zbyt silna może być tylko żądzą, a miłość nadużywająca może doprowadzić do gniewu..."

  ,,Najtwardsza stal" to poruszająca historia, która niszczy serce. Pełna pasji i namiętności historia bojącej się zmierzyć z życiem Harper oraz niezrównanego artysty Trenta, który swoją pracę daje nadzieję zranionym duszom. Wciągająca i wzruszająca powieść, której nie da się zapomnieć. Złapie was w swe ramiona i nigdy nie pozwoli odejść. Scarlett Cole stworzyła książkę opowiadającą o nowej szansie, przetrwaniu i uczuciu, które pomaga podnieść się do każdym otrzymanym ciosie. ,,Najtwardsza stal" ukazuje przerażenie, które zagnieżdża się w kimś, kto kiedyś został bardzo skrzywdzony, strachu przed życiem oraz powolnym procesie otwierania się na świat. Od dawna mówi się, że miłość uzdrawia i tak właśnie jest w historii Harper i Trenta. Nie mam na myśli tu tego, że pozbywa się wszystkich blizn, ale raczej zakrywa je pięknem i dobrem, któremu nie można się oprzeć. Scarlett Cole stworzyła pozycję, która skrada serce. Ukazała to, co najpiękniejsze w człowieku: jego bezgraniczną siłę i miłość, którą obdarza innych. Niesamowicie wzruszyłam się, zapoznając się z tą powieścią. Ból, który nosi w sobie główna bohaterka i opanowanie, którym odznacza się nasz tatuażysta, sprawiły, że ciągle pragnęłam więcej i więcej. Nie mogę doczekać się chwili, gdy na naszym rynku pojawią się kolejne tomy tej poruszającej serii!

  ,,- Naprawdę musisz się wyluzować i zabawić.

  Trąciła go łokciem w żebra i roześmiała się.

  - Mówię serio. Przetrwałaś straszne rzeczy, ale wegetacja i życie to nie to samo. Nie ma nic złego w śmiechu, zabawie i wyluzowaniu. Dla gościa, który ci to zrobił, będzie to najlepszy sygnał, że masz go gdzieś. Chcę poznać całą ciebie, a najbardziej tę seksowną, zabawną, gorącą część."

  Harper dawno temu przeżyła najgorszy z możliwych koszmarów. Została okrutnie skrzywdzona przez osobę, której oddała swoje serce. Przetrwała, choć nigdy nie dawał jej na to szans. Dziś rozległe blizny przypominają jej o tym, że kiedyś zaufała niewłaściwej osobie. Harper boi się życia. Nie chce się do nikogo zbliżać, by znów nie zostać zranioną. Każda próba zacieśnienia relacji z drugim człowiek paraliżuje jej serce. Kiedy pewnego dnia dostaje list z zakładu karnego, z którego wynika, że jej oprawca może wyjść na wolność za dobre sprawowanie, młoda kobieta wie, że nie może pozwolić mu wygrać. Harper pragnie znów zacząć żyć i w tym celu udaje się do studia tatuażu, gdzie pragnie zakryć swoje blizny. Kobieta nie spodziewa się, że ten jeden krok zmieni jej całe życie...

  Trent odniósł wielki sukces. Od nastoletnich lata ucząc się pod okiem mistrza, szybko stał się jednym z najlepszy tatuażystów w Miami. Nic nie może go przerazić. Trent zawsze robi wszystko, aby klient wyszedł z jego studia z uśmiechem na twarzy. Kiedy pewnego dnia na progu jego zakładu staje młoda, przerażona dziewczyna, mężczyzna zaczyna podejrzewać, że ta sesja będzie najtrudniejszą w jego życiu...

  Trent sprawia, że Harper zaczyna się przed nim otwierać. Wspólna praca nad jej tatuażem i zaufanie, jakim zaczynają się dążyć, sprawiają, że ta dwójka się do siebie zbliża. Opanowanie i siła Trenta daje nadzieję kobiecie na nowe życie. Harper zaczyna pozbywać się swoich murów, a ten piękny, opanowany mężczyzna pozwala jej znów zacząć żyć i wyciąga ją ze stanu wegetacji, w którym się znajduje. Czy uda im się pokonać przeszłość? Jeśli jesteście ciekawi, jak zakończy się ich historia, sięgnijcie po ,,Najtwardszą stal" - powieść, która skradnie wasze serce.

  ,,Zacisnął rękę na jej włosach, a ona włożyła w ten pocałunek wszystkie swoje uczucia. Całą swoją miłość, która rosła powoli i którą tak bała się wyjawić. Całą wdzięczność, że ma kogoś, kto będzie o nią dbał, chronił ją tak, jak na to zasługuje, jak tego pragnie, jak tego potrzebuje."

  ,,Najtwardsza stal" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicielek pełnych pasji i namiętności romansów, które pozwalają zapomnieć o całym świecie i zabierają do świata, gdzie strach miesza się z miłością. Scarlett Cole to autorka, która wie, jak uzależnić czytelnika od powieści, które tworzy. Historia Harper i Trenta zasługuje na uwagę przede wszystkim dlatego, że potrafi wywołać w sercu masę emocji. ,,Najtwardsza stal" to idealna pozycja na długie, chłodne jesienne wieczory. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ona to kobieta z mroczną przeszłością przed którą wciąż ucieka. On to przystojny, wytatuowany mężczyzna, który ma własne studio tatuażu. Spotykają się na swojej drodze. Ona z lękiem, strachem i ogromnym bólem w sercu, ON z chęcią niesienia jej pomocy.

  Czy Harper Connelly z ogromną blizną przypominającą jej najgorsze chwile, pozwoli sobie pomóc? Czy Trent, nie rozumiejąc zbyt wiele, zdoła przekonać do siebie tę olśniewającą dziewczynę?

  Wyobraźcie sobie, że prowadzicie normalne życie, aż tu nagle jeden dzień z waszego życia zmienia wszystko, wypełnia wasze serca paraliżem przed ludźmi, sprawia, że zamykacie się w sobie, skrywacie w sobie ból. Niby żyjecie dalej, a jednak macie wrażenie, że każdego dnia ktoś was obserwuje, czai się na wasze życie. Jak długo można tak żyć? Czy tak się da żyć? Postanawiacie wyjechać, uciec, bo innego rozwiązania nie widzicie. Myślicie, że jeśli uciekniecie, zmienicie tożsamość to przeszłość was opuści. Jest dobrze przez jakiś czas, a potem wszystko zaczyna wracać. Pojawiają się tajemnicze smsy, groźby, przeszłość wraca ze zdwojoną siłą.

  Kiedy zaczęłam się wdrażać w historię Harper i Trenta, po prostu przepadłam. Wiedziałam, że nie będę mogła normalnie funkcjonować, dopóki nie dobrnę do końca, nie dowiem się jak potoczą się losy tej dwójki. Wspólnie z bohaterami przeżywałam to przez co przechodzili. Momentami miałam aż ciarki na ciele. Historia ta pokazuje, że nawet jeśli jesteśmy zastraszani, stosowano na nas przemoc, my nie możemy wciąż uciekać. Musimy nauczyć się bronić i stawiać opór, inaczej ten koszmar będzie się ciągnął za nami całe życie. Chyba nikt z nas nie chciałby żyć tylko na pół gwizdka? Wyobrażacie sobie, nie cieszyć się życiem w pełni, bo za rogiem ktoś może się na was czaić? Ja sobie tego nie wyobrażam.

  Harper i jej historia mocno mną wstrząsnęły. Ta kobieta przeżyła tak wiele, ale wciąż trwała, każdego dnia stawała się silniejsza i mocniejsza. Choć momentami jej zachowanie budziło we mnie irytację, to jednak rozumiałam ją i to co nią kierowało. Ciężko po takich przeżyciach wrócić do normalności.

  Trent to mężczyzna o jakim można by marzyć i marzyć. Gdy go sobie wyobrażam, to moje serce mięknie. Mam słabość do tatuaży, choć nie mam jeszcze ani jednego. Jednak to nie o tatuaże mi chodzi, a o jego wielkie i gorące serce, jego chęć niesienia pomocy Harper. Był taki troskliwy i opiekuńczy względem niej. Przyczynił się do jej przemiany.

  I choć oboje mieli przed sobą tajemnice, to pasowali do siebie idealnie. Ta para była dla siebie po prostu stworzona. Uczyli się siebie nawzajem, uczyli się na swoich błędach, uczyli się swojej bliskości.

  Fabuła książki porywa czytelnika już od pierwszej chwili. Tajemnicze przeżycia bohaterów są intrygujące, sprawiają, że chcemy je jak najszybciej poznać. Rodząca się miłość, inna niż wszystkie pozostałe, a jednak taka piękna, że zapiera dech w piersi.

  Doskonała kreacja bohaterów, których poznajemy od podszewki. Wkradamy się w ich umysły, poznajemy najgorsze myśli. Również bohaterowie drugoplanowi zasługują na uznanie. Lekki i przyjemny styl, sprawia, iż książkę się pochłania a nie czyta.

  Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

  Najtwardsza stal to ujmująca historia o tym, że w życiu zawsze warto walczyć i umieć się bronić. Że okrywanie bliskości może być naprawdę piękne i ujmujące, że miłość nie zawsze musi ranić. To również historia ukazująca, że prawdziwa miłość jest w stanie pokonać nawet najgorsze piekło. To trzeba przeczytać! Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Harper Connelly uciekła przed przeszłością i mężczyzną, który wyrządził jej wiele krzywd psychicznych i fizycznych. Zmieniła imię, nazwisko i zamieszkała w Miami, lecz strach nigdy jej nie opuścił, a blizny szpecące jej plecy, codziennie przypominały jej o koszmarze, jaki przeżyła. Jednak dziewczyna postanowiła definitywnie rozliczyć się z przeszłością i zdecydowała, że zakryje okropne blizny tatuażem. W tym celu udała się do Trenta Andrewsa jednego z najlepszych tatuażystów w Miami. To spotkanie wywróciło życie obojga bohaterów do góry nogami, bo od razu poczuli do siebie wzajemne przyciąganie. Nowe życie, nowy start, nowa miłość. Czy to nie brzmi pięknie? Niestety przyszłość kolejny raz da o sobie znać. Czy wtedy Trent zdoła ocalić swoją ukochaną? O tym przekonajcie się sami.

  „Jego pierś, szeroka i mocna, była jak kotwica dla jej niepokoju. Oparła o nie czoło, a jej ręce wisiały wzdłuż ciała, nie była w stanie go dotknąć, mogła tylko stać. Harper wzdrygnęła się, gdy położył jej ręce na ramionach. Zamknęła oczy. Powoli zsunął dłonie po jej rękach i objął ją w pasie, poniżej blizn, które przejęły kontrolę nad jej życiem. Pachniał mydłem, środkiem do prania i męskością. I niczym kwiat w deszczu na pustyni Harper rozwinęła się pod tym dotykiem. Wyprostowała się, zaczęła głębiej oddychać i w niewytłumaczalny sposób poczuła się bezpiecznie w ramionach człowieka, którego ledwie znała.”

  „Najtwardsza stal” to bardzo fajny romans, przy którym świetnie spędziłam czas. Historia Harper i Trenta niesamowicie wciąga i ciekawi mimo tego, że jest dość przewidywalna i napisana według utartych schematów. To historia, która z pozoru wydała się mi dość banalna, ale to naprawdę złudne wrażenie, bo koniec końców książka okazała się bardzo wartościową lekturą, a naprawdę tego się po niej nie spodziewałam. Według mnie autorka stworzyła bardzo życiową powieść, która mówi o tym, że zawsze jest odpowiedni czas na to, by o siebie zawalczyć, jak ważne są dokonywane przez nas wybory oraz uświadamia, że miłość nie musi ranić. Scarlett Cole poruszyła także bardzo trudny temat, jakim jest przemoc fizyczna i psychiczna i pokazała, jaki ma wpływ na późniejsze życie ofiary.

  "Dante chciał pokazać, że miłość pochodząca od Boga jest czysta, ale gdy trafia w nasze ręce, potrafimy to spieprzyć. My, zwykli śmiertelnicy, często nadużywamy miłości. Miłość zbyt silna może być tylko żądzą, a miłość nadużywająca może doprowadzić do gniewu."

  Autorka zachwyciła mnie kreacją bohaterów. Trent zauroczył mnie już na samym początku swoim podejściem do życia, wrażliwością, cierpliwością i oddaniu do tego, co kocha, czyli tatuowaniu. Jeżeli chodzi o Harper to autorka bardzo prawdziwie uchwyciła obraz osoby, która zmaga się z bolesną przeszłością i cały czas boi się swojego oprawcy. Z ogromną przyjemnością obserwowałam zmiany, jakie w niej zachodziły i jak z zalęknionej kobiety zmieniała się w dziewczynę pełną odwagi, cieszącą się miłością i przyjaźnią bliskich jej osób.

  Książka napisana jest lekko, przekonująco, a przede wszystkim ze smakiem. Idealna na długie zimne i deszczowe jesienne wieczory. Zapewniam Was, że miło spędzicie przy niej czas i tak jak ja niecierpliwie będziecie wyczekiwać kolejnego tomu i kolejnej historii miłosnej z tatuażami w tle.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Bisness Culture.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Polecam! Ciekawi bohaterowie: ona po ciężkich przeżyciach w byłym facetem, która przechodzi totalną metamorfozę w pięknego motyla... i on: przystojniak z tatuażami, który otwiera swoje serce... Fajna para, która działa na siebie na maxa. I te tatuaże w tle... gorrrąco! Czekam na kolejny tom

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Harper Connelly nienawidzi siebie. Blizny wywołują u niej lawinę negatywnych emocji, każdą kryć się przed innymi i wstydzić za własne ciało. Ma już dość sprzeczności w której żyje, bo chociaż chce być normalna - nie potrafi. To prowadzi ją do studia tatuażu, gdzie spotyka Trenta Andrewsa. Pierwsze spotkanie nie okaże się ostatnim, a przypadek połączy tę dwójkę emocjonalną więzią. Tylko czy przeszłość, która wciąż nie daje o sobie zapomnieć jest w stanie zmienić się pod naporem kiełkującego uczucia?

  Brzmi odrobinę schematycznie, prawda? Przyznaję, że i ja miałam podobne obiekcje kiedy sięgałam po lekturę. Bałam się trochę kolejnej podobnej do wielu historii bez konkretnego znaczenia, która ani mnie nie zaciekawi, ani tym bardziej nie zapadnie mi w pamięci. Na całe szczęście pomyliłam się na korzyść tej historii, bo autorka pozwoliła mi przez moment żyć życiem jej bohaterów i zatracić się w tej historii. To rzecz niełatwa, bo zazwyczaj lepiej czuję się w narracjach pierwszoosobowych, ale tym razem nie miałam problemu z trzecioosobową perspektywą. Mam wrażenie, że nawet lepiej oddała cały ogrom sytuacji, który sięgał daleko wstecz i odbijał się echem niepewnej przyszłości. Trudno przewidzieć co będzie dalej siedząc w głowie bohatera, ale obiektywnie patrząc na wydarzenia z pewnego dystansu można mieć pewne przypuszczenia.

  Oczywiście jest w tej powieści pewna schematyczność, której być może nie da się uniknąć. Zagubiona dziewczyna z tragiczną przeszłością i tajemniczy chłopak, dla którego studio tatuażu wydaje się być całym życiem. Łączy ich przypadek, a kiełkujące uczucie dynamicznie rozwija się na przód. Znana forma damsko-męskiej, książkowej relacji prawda? A mimo wszystko, w słowach powstałych za sprawą umiejętnie kreującej dojrzałych bohaterów Scarlett Cole kryje się pewna prawda i dojrzałość, których na próżno możemy szukać w wielu książkach. Przeszłość jest tutaj maszyną napędzającą do działania, dzięki czemu akcja dynamicznie podąża naprzód a kolejne sceny są pewną niewiadomą zależną od przeciwności losu.

  Historia uczucia między Harper i Trentem to wyważona podróż emocjonalna przez nieznane wody. Bardzo szybko polubiłam bohaterów i cieszę się, że romans między tą dwójką okazał się czymś konkretnym. Jedyny zarzut mam do dalszej relacji bohaterów, jakby autorce skończył się pomysł na wartościowy finał. Scarlett Cole zbyt mocno chciała osiągnąć coś wielkiego, przez co komplikowała życie bohaterom na siłę. Niepotrzebnie, bo początek zwiastował nieoczekiwane przeciwności losu i to było dla mnie do zaakceptowania, jednak spory pojawiające się pod sam koniec dały mi się we znaki i trochę był już tego za dużo. Gdyby nie ten przesyt myślę, że całość wypadłaby bardziej naturalnie, ale nie zapominajmy, że to dopiero pierwszy tom serii. Pozwólmy autorce się wykazać.

  Ten kto marzy o słonecznej Florydzie nie powinien zwlekać z lekturą. Autorka wplotła do fabuły malownicze opisy miejsc i przyznaję - zatęskniłam przez to za wakacjami. Nadszedł czas na powieść, w której bohaterowie zmierzą się z własnymi demonami i pośród wzajemnego zaufania będę poszukiwać również zrozumienia. "Najtwardsza stal" to pozycja dobra, zdecydowanie warta poznania, która nie nudzi a jedynie zaprasza do historii o miłości, w której wszystko jest możliwe.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Scarlett Cole
 • Wydawnictwo Muza
 • Seria Tatuaże
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 352
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328706415
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The strongest steel
 • Tłumacz: Skórska Ewa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328706415
 • EAN: 9788328706415
 • Wymiary: 13x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Tatuaże. Tom 3. Śmiały podryw 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tatuaże. Tom 3. Śmiały podryw

Obcesowy i bezczelny Dred Zander na pozór wydaje się właśnie tym mężczyzną, którego Pixie powinna za wszelką cenę unikać. Porzuciwszy swoją przeszłość i tożsamość, dziewczyna stara się od nowa zbudować życie – bezpieczne, spokojne i pewne. Ktoś taki jak Dred kompletnie do niego nie pasuje, ale on...
Tatuaże. Tom 2. Rozdarte serce 4/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tatuaże. Tom 2. Rozdarte serce

Tatuażysta Brody „Cujo” Matthews nie lubi komplikacji ani w życiu, ani w miłości. Porzucony w dzieciństwie przez matkę, omija szerokim łukiem kobiety, które potencjalnie mogą stać się przyczyną problemów. Udaje mu się to aż do chwili, kiedy poznaje Dreę – przyjaciółkę dziewczyny jego najlepszego...
Stało się! Tom 2 Generał 0/5 Nasza cena:
27,88 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stało się! Tom 2 Generał

Do tej pory Zenon Złakowski pisał o Solidarności na Warmii i Mazurach w formie dokumentalnych zapisów historii związku i jego członków. Tym rzem autor powraca do tej samej epoki, a nawet, w wielu przypadkach, do tych samych ludzi, ale juz w formie powieści...
eBook Tatuaże. Tom 2. Rozdarte serce mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,41 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tatuaże. Tom 2. Rozdarte serce mobi epub

Tatuażysta Brody „Cujo” Matthews nie lubi komplikacji ani w życiu, ani w miłości. Porzucony w dzieciństwie przez matkę, omija szerokim łukiem kobiety, które potencjalnie mogą stać się przyczyną problemów. Udaje mu się to aż do chwili, kiedy poznaje Dreę – przyjaciółkę dziewczyny jego najlepszego...
eBook Tatuaże. Tom 1. Najtwardsza stal mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,11 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tatuaże. Tom 1. Najtwardsza stal mobi epub

"Harper Connelly ukrywa się pod przybranym nazwiskiem przed byłym partnerem - narkomanem i psychopatą. Trent Andrews po życiowych zawirowaniach, po latach terminowania pod okiem mistrza, otwiera własne studio tatuażu, które szybko zyskuje rozgłos i renomę. Pewnego dnia Trent spotyka na ulicy...
eBook Tatuaże. Tom 3. Śmiały podryw mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,41 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tatuaże. Tom 3. Śmiały podryw mobi epub

Obcesowy i bezczelny Dred Zander na pozór wydaje się właśnie tym mężczyzną, którego Pixie powinna za wszelką cenę unikać. Porzuciwszy swoją przeszłość i tożsamość, dziewczyna stara się od nowa zbudować życie – bezpieczne, spokojne i pewne. Ktoś taki jak Dred kompletnie do niego nie pasuje, ale ON...
Niepokorny mężczyzna 4/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niepokorny mężczyzna

Tessa O’Hara ustawiała właśnie świeżo upieczone babeczki na wystawie swojej cukierni, gdy zadźwięczał dzwonek przy drzwiach. Podniosła wzrok i ujrzała mężczyznę swoich marzeń. Nie minęła minuta, a on zaprosił ją na randkę. Zgodziła się bez wahania. Ale po czterech cudownych miesiącach Tess odkrywa,...
Grzeszne święta 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzeszne święta

Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, spotykają się spojrzenia, splatają się palce, usta łączą się w pocałunku. Zamiast szelestu papieru...
Niegrzeczny idol 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczny idol

Dzika namiętność i szalenie przystojny muzyk. Historia romansu osadzonego w oszałamiającym świecie gwiazd rocka. Ona - zwykła dziewczyna. Domatorka, wręcz outsiderka, o przeciętnej urodzie, długich, prostych włosach w kolorze mokrego piasku. On - facet o powierzchowności herosa i boskiej arogancji....
Uwiedzenie barwy miłości Tom 4 5/5 Nasza cena:
28,12 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwiedzenie barwy miłości Tom 4

Samotność w Londynie doprowadza Sophie do rozpaczy. Cudownie dni i noce, które spędzała z Matteo w Rzymie, wydają się wspomnieniami z innego świata. Zżera ją tęsknota, płonie w niej niezaspokojone pożądanie. Korzystając z pierwszego lepszego pretekstu leci do Włoch… i wszystko znowu jest jak...
Wieczerza 5/5 Nasza cena:
23,19 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieczerza

Najbardziej bulwersująca i skandalizująca książka ostatnich lat! Niezwykle śmiały pod względem obyczajowym erotyczny thriller, w którym chorobliwa namiętność i niezdrowa seksualna fascynacja odgrywają równie ważną rolę jak religijny fanatyzm i społeczne wyobcowanie głównych postaci. Bohaterowie...
Teoria zakalca dagny przybyszewskiej 4/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teoria zakalca dagny przybyszewskiej

A gdyby tak rzucić nudną pracę, przewidywalne życie i zacząć spełniać marzenia? Marta myślała, że jej się udało. Poznała wyjątkowego mężczyznę i uwierzyła, że nie ma rzeczy niemożliwych. Podróżowała, kochała, pisała książkę. Odkryła swoje odważne „ja”. Dziś jednak nikt nie chce wydać jej powieści,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula