Tanie podręczniki szkolne na rok 2022/2023 księgarnia internetowa

Szkoła:
Klasa:
Przedmiot:
Szukaj

Wychowanie przedszkolne

Szkoła podstawowa

Pamiętaj! Podręczniki do wszystkich przedmiotów nieobowiązkowych (religia, etyka, wychowanie do życia w rodzinie) oraz przedmiotów dodatkowych (np. nauka drugiego języka obcego) nie są dotowane.

Liceum i Technikum

Szkoły branżowe

Lektury i opracowania

Lektury i opracowania >>

W Taniej Książce kupisz podręczniki szkolne, wszelkie pomoce naukowe oraz artykuły szkolne z dodatkowym rabatem!

Podręczniki szkolne towarzyszą wszystkim dzieciom każdego dnia - są nie tylko niezbędne na zajęciach, ale służą także jako wspaniała pomoc naukowa, pomagająca w usystematyzowaniu i utrwaleniu wiedzy. Bez dobrych podręczników nie da się przygotować ani do sprawdzianu, ani do matury. Jeśli szukacie materiałów szkolnych na rok 2022/2023, to dobrze trafiliście - dzięki księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl kupicie je szybko i sprawnie oraz w bardzo dobrej cenie. Do tego bez konieczności nerwowego biegania po sklepach, bo tutaj skompletujecie całą szkolną wyprawkę.

Nasza oferta obejmuje nie tylko książki potrzebne na zajęciach szkolnych, ale też wszelkie możliwe pomoce dydaktyczne, takie jak kompendia wiedzy i repetytoria - szczególnie potrzebne podczas nauki do matury, pomagające odświeżyć, uzupełnić oraz wzbogacić swoją wiedzę. Znajdziecie tu też rozmaite przybory szkolne przydatne na lekcjach matematyki czy plastyki, zeszyty, a nawet piórniki i plecaki. Wszystkie podręczniki są nowe oraz zgodne z nową podstawą programową 2022/2023.

Podręczniki szkolne to niezbędny element edukacji każdego ucznia. Bez nich nie da się uczyć efektywnie. Stanowią podstawowe i obowiązkowe wyposażenie. W tej kategorii można przede wszystkim wybrać tanie i aktualne podręczniki, które są o wiele bardziej atrakcyjne cenowo i pozwalają zaoszczędzić nam wiele czasu i pieniędzy.

W prezentowanej kategorii znajdziesz szeroki asortyment podręczników, w tym pozycje wprowadzone do programu szkolnictwa wraz z Reformą Oświaty z 2017 roku. Znajdziesz tu propozycje wspomagające edukację wczesnoszkolną, a także książeczki przydatne w zerówce. W Księgarni TaniaKsiążka.pl nie zabraknie podręczników niezbędnych w szkole podstawowej, szkołach średnich, szkołach branżowych, jak i na studiach. Każdy maturzysta znajdzie u nas potrzebne materiały, aby móc rzetelnie i efektywnie przygotować się do najważniejszego egzaminu dojrzałości. Nauczyciele i wychowawcy także znajdą coś dla siebie - zachęcamy do przejrzenia publikacji poświęconych teorii i metodom nauczania, a także scenariuszy prowadzenia lekcji i dodatkowych materiałów edukacyjnych.

Rodzice kilkuletnich dzieci również znajdą u nas wiele przydatnych materiałów, jakie pomogą ich dzieciom rozwinąć wyobraźnię, poprawić zdolność skupienia uwagi czy rozpocząć naukę pisania, czytania oraz liczenia w wesoły, przyjemny i kreatywny sposób, dostosowany do wieku ich pociechy. W Taniej Książce znajdziecie publikacje dla nie tylko dla pięcio- czy sześciolatków, ale nawet dwulatków. Oddzielny dział z książkami idealnymi podczas nauki w zerówce zawiera z kolei tytuły zredagowane tak, by rozwijanie umiejętności szkolnych nie kojarzyło się z nudną nauką. Te książeczki uczą poprzez zabawę i są nieocenione na etapie nauczania początkowego!

W roku szkolnym 2022/2023 w trzecich klasach szkół średnich będą się uczyć dwa roczniki uczniów realizujących różne podstawy programowe. To efekt wygaszenia gimnazjów. Rodzice uczniów, którzy są absolwentami gimnazjów, będą musieli sięgnąć po podręczniki do liceum lub podręczniki do technikum zgodne ze starą podstawą programową. Ci uczniowie mają szansę na skorzystanie z książek po starszych kolegach lub rodzeństwie. Z kolei rodzice uczniów rozpoczynających naukę w trzeciej klasie szkoły średniej, absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej, będą musieli zainwestować w nowy komplet podręczników do liceum lub technikum zgodnych z nową podstawą programową.

W podręczniki szkolne warto zaopatrzyć się z wyprzedzeniem i nie czekać do ostatniej chwili. Ciekawym rozwiązaniem są podręczniki online, które zdobywają coraz większą popularność w szkołach. Dzieci nie muszą nosić ciężkich książek, bo mają podręcznik na lekkim czytniku, którego nie da się zapomnieć. Dodatkowo taka forma oferuje więcej multimedialnych możliwości. Jednak zaistnienie tej technologii w szkołach to dopiero przyszłość.

Darmowe podręczniki

Każdy rodzic wie, jak dużym obciążeniem domowego budżetu bywają podręczniki szkolne i inne materiały edukacyjne. Na szczęście w roku szkolnym 2022/2023, jak i w poprzednim, dzięki rządowemu programowi pomocy uczniom i dofinansowaniu proponowanemu przez państwo, część dzieci będzie mogła używać darmowych podręczników szkolnych oraz materiałów ćwiczeniowych i edukacyjnych. Tak samo jak rok temu, uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej otrzymają je od szkoły bezpłatnie.

Zasady te dotyczą jednak tylko publikacji z przedmiotów obowiązkowych z działu kształcenia ogólnego. Rodzice uczniów szkół podstawowych będą musieli zakupić tylko książki do religii lub etyki, ewentualnie do nauki drugiego języka obcego, którego najczęściej naukę rozpoczyna się w klasie czwartej. Podręczniki do liceum, technikum i szkół branżowych pozostają płatne.

Należy jednak pamiętać, że darmowe podręczniki są własnością szkoły, a użytkujący je uczniowie będą musieli zwrócić je po zakończeniu roku szkolnego. Tylko materiały ćwiczeniowe, służące utrwaleniu wiadomości i wiedzy, uczniowie otrzymają na własność. Dlatego warto uczulić dzieci, aby o nie dbały, ponieważ za podręczniki szkoła może zażądać zwrotu kosztów.

Więcej dowiesz się tutaj.

Tanie podręczniki online - wygodny dostęp, szybkie zakupy

Sierpień i wrzesień to czas nerwowego kompletowania szkolnej wyprawki dla naszych pociech i stresu rodziców, zastanawiających się, co jeszcze będzie potrzebne ich dzieciom w nadchodzącym roku szkolnym. Książki, ćwiczenia, zeszyty, materiały do pisania… jest tego naprawdę dużo i bardzo łatwo się pogubić. Szczególnie od czasu reformy oświaty z 2017 roku, która sprawiła, że wiele wydań podręczników stało się nieaktualnych.

Jeśli nie chcecie tracić czasu na męczące bieganie po kolejnych sklepach w poszukiwaniu właściwych wydań podręczników szkolnych w jak najkorzystniejszych cenach, zapraszamy do naszej internetowej księgarni. Zamiast spędzać godziny na staniu w kolejkach w nadziei, że zdążycie nabyć wszystkie potrzebne książki, zanim inne osoby je wykupią - sprawdźcie, jak tanie podręczniki i materiały edukacyjne mamy na naszej stronie!

Zakupy na TaniaKsiazka.pl są proste, tanie i szybkie. Wybierasz potrzebne książki, a następnie najwygodniejszy sposób dostawy oraz płatności, potwierdzasz zamówienie i… gotowe! Wystarczy tylko odrobina cierpliwości (czas dostawy wynosi od 1 do 4 dni roboczych), a resztą już zajmiemy się my - zadbamy, żeby przesyłka dotarła do ciebie sprawnie i bezpiecznie. Zachęcamy też do zainteresowania się bieżącymi promocjami i kodami rabatowymi.

  • Nie chcesz czekać na kuriera lub listonosza? Nie ma żadnego problemu. Możesz odebrać swoje zamówienie w jednym z tysięcy punktów w Polsce (Paczkomaty InPost, Kioski RUCHu, placówki Poczty Polskiej oraz stacje paliw Orlen).
  • Koszty dostawy zaczynają się już od 8,99 zł (odbiór w punkcie: Poczta Polska, Żabka, Freshmarket, stacje Orlen)!
  • Istnieje też możliwość odłożonej płatności. Zamów teraz, zapłać za 30 dni - dowiedz się więcej!
  • Jeśli wybierzesz formę dostawy "Odbiór osobisty", do punktu odbioru wyślemy paczkę za 0 zł!
  • Wszystkie podręczniki są nowe oraz zgodne z podstawami programowymi, które obowiązują w roku szkolnym 2022/2023.

Zakupy z nami to gwarancja bezpieczeństwa przesyłki i zadowolenia z transakcji. Warto nam zaufać, o czym świadczą liczne nagrody, jakie otrzymaliśmy w ciągu ostatnich lat, między innymi: pierwsze miejsca w rankingu e-sklepów na Ceneo.pl i Opineo.pl, tytuł Marki Dekady 2009-2019, a także Złoty Medal w programie Konsumencki Lider Jakości 2019.

Nowa podstawa programowa 2022/2023

Wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020 wprowadzono nową podstawę programową, związaną z reformą edukacji i likwidacją gimnazjów, za to przywróceniem ośmioletniej szkoły podstawowej, czteroletniego liceum i pięcioletnich techników. To wymusiło bardzo duże zmiany w programie nauczania, a co za tym idzie - aktualizację materiałów dydaktycznych i konieczność wprowadzenia nowych podręczników. Wszystkie podręczniki szkolne na naszej stronie są zgodne z aktualną podstawą programową. Nasz asortyment jest bogaty i urozmaicony - posiadamy tanie podręczniki wszystkich najważniejszych wydawców.

Podręczniki dla klasy 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej

Jeśli wasze dzieci chodzą do szkoły podstawowej, to jedyne podręczniki, jakie na pewno musicie samodzielnie kupić, to te należące do przedmiotów nieobowiązkowych oraz dodatkowych. Należą do nich: etyka, wychowanie do życia w rodzinie, drugi język obcy oraz religia. Książki na pozostałe, obowiązkowe zajęcia powinna zapewnić szkoła. Jeśli jednak wolicie, by wasze dziecko miało książki na własność - kupcie je u nas, w niskiej cenie i z atrakcyjnymi rabatami. Aby znaleźć potrzebny tytuł, wystarczy wybrać numer klasy, a później - konkretny przedmiot. W naszych zasobach znajdziecie też oczywiście tanie podręczniki do zajęć dodatkowych.

Warto jednak pamiętać, że nauka to nie tylko podręczniki, dlatego oferta naszej księgarni internetowej jest bardzo urozmaicona. Ważne jest, by dzieci dopiero rozpoczynające przygodę z edukacją nie zniechęciły się, sfrustrowane monotonnymi i nudnymi zadaniami. Warto pokazać im, że nauka może być fascynująca - a nawet zabawna i przyjemna! Trzeba też pamiętać, że każde dziecko potrzebuje nieco innych bodźców do pracy - wszystko zależy od tego, co najłatwiej je motywuje do zdobywania wiedzy, co interesuje je najbardziej, a z czym ma największe problemy i co wymaga większej ilości ćwiczeń oraz powtarzania materiału.

Dlatego właśnie nasz asortyment materiałów edukacyjnych dla uczniów klas szkoły podstawowej jest wzbogacony o szereg dodatkowych publikacji. Najmłodszych z pewnością zainteresują kolorowanki, dzięki którym poznają świat, oraz pięknie ilustrowane zbiory zadań, dostosowane do ich wieku i możliwości. Od dawna wiadomo, że najłatwiej jest uczyć się poprzez zabawę, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Podręczniki do szkół ponadpodstawowych - liceum, technikum i szkoły branżowej

Szkoła średnia, czyli liceum ogólnokształcące, technikum lub szkoła branżowa to najważniejszy etap edukacji. Uczniowie w tym wieku mają już sprecyzowane zainteresowania i predyspozycje co do tego, w jakim kierunku chcą się kształcić. Część z nich wie już nawet, jaki zawód zamierza wykonywać w przyszłości, dlatego kieruje swoje kroki do szkół technicznych i zawodowych. Oczywiście wszystkich czeka poza tym matura - najważniejszy z egzaminów szkolnych, będący podsumowaniem całej edukacji.

Tylko dzięki dobrym podręcznikom szkolnym oraz profesjonalnym pomocom naukowym nastolatkowie mają szansę zdobyć szeroką, ugruntowaną wiedzę. W trosce o młodych ludzi i naszych klientów pilnujemy, by nasza oferta była na bieżąco aktualizowana i dopasowywana do ich potrzeb. Dzięki rabatom i promocjom nasze podręczniki do szkoły średniej są tanie, a ich zakup zajmie wam tylko kilka chwil!

Koniecznie zapoznajcie się również z pomocnymi publikacjami, pomagającymi w nauce do matury i egzaminów kwalifikacyjnych na koniec edukacji w szkołach branżowych. Dobrze dobrane repetytoria i kompendia wiedzy oraz materiały ćwiczeniowe pozwolą im nie tylko stawić czoło wszelkim szkolnym trudnościom oraz śpiewająco zdać wszystkie testy, ale też rozwinąć zainteresowania i zabłysnąć na lekcjach. Zaopatrzcie swoje dzieci w kreatywne, nowocześnie zredagowane, motywujące materiały pomocnicze, jak fiszki, zbiory zadań, atlasy oraz zbiory testów maturalnych.

W naszej ofercie znajdują się też publikacje do nauki języków obcych oraz przedmiotów nieobowiązkowych, które pogłębią wiedzę waszego dziecka i poszerzą jego młodzieńcze horyzonty. Pośród podręczników do szkół branżowych znajdziecie tytuły zarówno z przedmiotów ścisłych, humanistycznych jak i specjalistycznych, służących do nauki zawodu. Trzeba pamiętać, że każda szkoła zawodowa, zależnie od tego, w jakiej branży się specjalizuje, ma inną, osobną podstawę programową i osobne przedmioty zawodowe. Oferujemy naprawdę duży wybór tanich podręczników do nauki zawodów!

Tanie podręczniki do nauki języków obcych

Zarówno dzieci na wszystkich etapach edukacji, jak i ludzie dorośli, powinni uczyć się języków obcych. Ułatwiają one zdobycie wymarzonego zawodu na całym świecie, poznawanie przyjaciół, obcych kultur i magicznych zakątków za granicą oraz poszerzają horyzonty.

W naszym asortymencie znajdziecie nie tylko tanie podręczniki szkolne do nauki języków, ale też rozmówki i materiały edukacyjne pomagające sprawnie opanować zasady gramatyczne oraz słownictwo, dzięki któremu komunikacja za granicą nie będzie stresującym wyzwaniem. Posiadamy też specjalistyczne publikacje, oparte na nowatorskich metodach nauczania dla osób niemających zbyt wiele czasu na wielogodzinne ślęczenie nad nauką - dzięki nim wystarczy zaledwie 15 minut dziennie, by skutecznie i perfekcyjnie opanować dany język.

Aby ułatwić wyszukiwanie tytułów, na stronie znajdziecie poręczny podział na podkategorie oraz konkretne języki. Znajdziecie wśród nich materiały do nauki siedmiu najpopularniejszych języków na świecie: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego oraz łaciny. Ta ostatnia przydaje się nie tylko w szkole, ale i na studiach oraz w wielu zawodach, choćby prawniczym czy medycznym.

Podręczniki Nowa Era, Operon, WSiP i innych czołowych wydawnictw

Tania Książka dba o to, by asortyment oferowanych podręczników i materiałów edukacyjnych był na najwyższym poziomie, a same pomoce naukowe - oparte na najnowocześniejszej wiedzy i wykorzystujące najciekawsze i najbardziej skuteczne rozwiązania pedagogiczne. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie publikacje najlepszych, sprawdzonych wydawnictw o ugruntowanej od lat pozycji na rynku, jak Nowa Era, Operon i WSiP.

Nowa Era, założona w 1992 roku, proponuje dziesiątki doskonale zredagowanych podręczników, przeróżne pomoce dydaktyczne (także cyfrowe!) dla wykładowców i nauczycieli, a także oprogramowania pomagające w zarządzaniu oświatą. Z książek Nowej Ery korzysta się w ogromnej ilości szkół od wielu lat, a nauczyciele bardzo chwalą ich podręczniki za regularnie aktualizowaną ofertę oraz jakość materiałów edukacyjnych.

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon oferuje nie tylko podręczniki szkolne do wszystkich klas, ale też szeroki wybór publikacji przygotowujących do egzaminów końcowych. Wielu uczniów od lat korzysta z ich repetytoriów i testów maturalnych, ponieważ wydawnictwo to opracowuje je we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, dlatego wybierając ich tytuły mamy gwarancję, że nie przeoczymy żadnych informacji wymaganych na egzaminach czy sprawdzianach.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najstarszych, istniejących do dziś, wydawnictw polskich. To oni wydali po II wojnie światowej kultowy już “Elementarz” Mariana Falskiego. Mimo tak długiej historii istnienia, WSiP zdecydowanie idzie z duchem czasu i wciąż proponuje świetne, nowoczesne materiały edukacyjne. Współpracuje z najwybitniejszymi ekspertami i naukowcami oraz pedagogami, którzy współtworzą ich publikacje oraz pomoce dydaktyczne.

Podręczniki w Taniej Książce dostępne przez cały rok

Spóźnione zakupy? Zdarzył się wypadek i podręcznik Waszego dziecka uległ uszkodzeniu? Pies zjadł kluczowe rozdziały lub też książka wpadła do kałuży podczas powrotu ze szkoły w deszczowe popołudnie? Nauczyciel postanowił uzupełnić obowiązującą listę lektur i ćwiczeń w środku semestru? A może Twoja pociecha z różnych powodów musiała zmienić szkołę w środku roku szkolnego, a w nowej placówce obowiązują całkiem inne podręczniki? To nie powód do stresu, ponieważ Tania Książka prowadzi sprzedaż podręczników i materiałów edukacyjnych przez cały rok! W każdej chwili możecie więc uzupełnić brakujące tytuły, nie martwiąc się, że szkolna wyprawka waszej pociechy jest niepełna.

Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać