Tania Książka znowu w biegu!

W dniach 1-2 czerwca 2019 w Białymstoku odbędzie się 5. edycja Sztafety Maratońskiej Electrum Ekiden, a więc kolejna okazja, aby nas spotkać.

Na stadionie lekkoatletycznym w okolicy Zwierzyńca szykuje się sportowy Dzień Dziecka z prawdziwego zdarzenia! Słowo ekiden z pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Nazwa tego maratonu-sztafety pochodzi od japońskiego systemu transportowego i pocztowego z XVII w., przebiegającego wzdłuż szlaku Tōkaidō. Największe tradycje biegów typu Ekiden pochodzą z Japonii, gdzie każde rozgrywane zawody są prawdziwym świętem. Sam udział w biegu jest prestiżem, a do zawodów zgłaszają się największe przedsiębiorstwa oraz uniwersytety.

W tym roku na liście startowej w Białymstoku znajduje się łącznie 438 drużyn a wśród nich nasza 6-osobowa ekipa TaniejKsiążki. 1 czerwca do rywalizacji staną dzieci, natomiast dzień później do sportowej walki przystąpią dorośli. Podobnie jak w ubiegłych latach impreza ma charakter dobroczynny, 30% z każdej opłaty startowej trafi na konto Fundacji "Pomóż Im".

Wzorem ubiegłych edycji biegacze liczą na tłumy kibiców! My, TaniaKsiazka.pl, jesteśmy sponsorem wydarzenia i przygotowaliśmy dla Was oraz dla najmłodszych kibiców sporo atrakcji. Malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, malowanki i zabawy w towarzystwie animatorów – to przepis idealny na udany Dzień Dziecka!

Nasze stoisko znajdziecie oczywiście w miasteczku biegowym. Do zobaczenia!

Czekamy na Was:

1 czerwca od godziny 14:00 do 16:00

2 czerwca od godziny 10:00 do 15:00.

Więcej informacji o Electrum Ekiden na stronie Organizatora.


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać