Tam, gdzie bzy sięgają nieba

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2020
Nasza cena: 31,12 zł 39,90 zł Taniej o: 22%

O czym szepczą mazurskie bzy? Powieść inspirowana prawdziwą historią?
Rok 1944. Wiejska zabawa. Młody mężczyzna pragnie zdobyć uwagę pięknej Ruth Lange, jednak zamiast tego zostaje pobity przez chłopaków ze wsi. Panna tamuje krwawienie z nosa adoratora własną chusteczką. Kiedy Horst chce zwrócić dziewczynie jej własność, ofiarowuje jej także jedną z dwóch czterolistnych koniczynek, które znalazł na łące nad rzeką. Mają im przynieść szczęście?
Rok 2019. Po dziesięcioletnim pobycie w Anglii do kraju wraca 34-letnia Kalina z córeczką Leną. Kobieta szuka pracy, ale okazuje się, że niełatwo o nią w małym mazurskim miasteczku. Przypadkowe spotkanie z koleżanką ze szkoły owocuje dorywczym zatrudnieniem w charakterze korepetytorki zbuntowanej nastolatki. To dzięki niej Kalina odkrywa miejsce do złudzenia przypominające wymarłą wioskę, otoczone starymi, zdziczałymi krzewami bzu.
Gdy w pobliskim pensjonacie pojawia się wiekowa letniczka, odwiedzająca okolice, które przez lata starała się wyprzeć z pamięci, tragiczna przeszłość wraca do bohaterów. Przypomina o dniu, w którym ich świat rozpadł się na tysiące kawałków, kiedy wieś, w której spędzili swoje dzieciństwo i młodość, została bezlitośnie zmieciona z powierzchni ziemi. Czy spotkanie Horsta i Ruth po kilkudziesięciu latach rozłąki pomoże ukoić ból, który kochankowie niegdyś sobie zadali? Czy jednak ich historia dowiedzie ? na przekór powiedzeniu, iż czas leczy rany ? że cierpienie już do końca jest wpisane w życie tych, którzy zostali rozdzieleni przez trudne powojenne realia, w których przyszło im żyć?
Dwie płaszczyzny czasowe, rodzinne tajemnice i rodzące się uczucie, które musi stawić czoła doświadczeniom dwojga zranionych ludzi. Wszystko w otoczeniu dziko rosnących bzów, niemych świadków wydarzeń sprzed lat. Jaki sekret skrywa stary pierścionek? Co wydarzyło się w mazurskiej wiosce? Dlaczego pozostała z niej tylko samotna wieża kościelna?
"Mazury ? jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju, tak jak wiele innych miejsc, zachwyca pięknymi widokami, ale ukrywa wśród nich również ciekawe, choć niekiedy bolesne wydarzenia sprzed lat. Splatają się tam ze sobą teraźniejszość i przeszłość. Wśród zachwycających lasów i jezior można odnaleźć wzruszające historie, do których czasami warto zerknąć. Jedną z nich jest ta opowiedziana w książce Małgorzaty Manelskiej. To coś, o czym lubię słuchać, o czym lubię czytać i co polecam gorąco." - Ewa Formella ? pisarka (autorka cyklu Szkatułka Wspomnień - Listy do Duszki, Muzyka dla Ilse, Kołysanka dla Łani)
Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka opowiada dwie historie mające miejsce w latach 1944 i 2019.

  2019 rok. Po 10 latach pobytu w Anglii do Polski wraca Kalina wraz z czteroletnią córeczką: Lenką. Powoli kończą jej się oszczędności, więc stara się znaleźć pracę. Po kilku tygodniach udaje jej się znaleźć dorywcze zajęcie jako korepetytorka, oraz pracę w pensjonacie, gdzie czeka na nią ogromna tajemnica.

  1944 rok. Między Ruth i Horstem rodzi się nieśmiałe uczucie. Na jednej z ukrytych randek Horst daje swojej oblubienicy czterolistną koniczynkę w nadziei na nieprzerwane szczęście. Wydawać by się mogło, że powoli wszystko idzie w dobrą stronę, aczkolwiek zbliżająca się wojna zmieni ich świat o 180 stopni.

  ~

  Historia przedstawiona w książce jest naprawdę wartościowa. Książka ma duży potencjał, aczkolwiek dużo rzeczy sprawia, że jest ciężka w odbiorze. Powieść zaczęła mnie wciągać dopiero od ok. 100 strony. Moim zdaniem brakuje wskazania jaki jest rok przy rozpoczynaniu kolejnych rozdziałów. Bez tego ciężko jest się zorientować kto kim jest i ciężej jest przyporządkować sobie w głowie bohaterów do lat w jakich opowiadają historię.

  “Tam, gdzie bzy sięgają nieba” skończyłam czytać kilka dni temu. Dałam sobie czas na przemyślenie swoich odczuć odnośnie tej pozycji. Pomimo tego początkowego chaosu książka przedstawia niesamowitą, tragiczną miłość. Pokazuje jak wojna wpływa na psychikę człowieka. Uzmysławia jak wiele osób bezpodstawnie traci bliskich, domy, SPOKOJNE ŻYCIE. Biorąc te wszystkie wątki pod uwagę “Tam, gdzie bzy sięgają nieba” to niesamowicie smutna książka. Nie chciałabym znaleźć się w takiej sytuacji jaką musieli przeżyć Ruth i Horst. Cieszmy się, że żyjemy w wolnej Polsce i starajmy się nigdy nie doprowadzić do wojny…

  ~ sylwiaczyta

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie...

  Jest pełne
  niespodzianek i wspomnień.

  Jedne chcemy zachować na zawsze, o innych pragniemy zapomnieć.

  Co takiego wydarzyło się w pewnej mazurskiej wsi,że na długie lata zmieniło los dwójki kochających się ludzi?

  Rok 1944

  Na wiejskiej zabawie młody Horst pragnie zdobyć uwagę pięknej Ruth Lange i prosi ją do tańca.Dziewczyna odmawia,a stający w jej obronie chłopcy ze wsi dotkliwie biją niedoszłego adoratora.Ruth własną chusteczką tamuje mu krew,a Horst w zamian za to ofiarowuje jej 4-listną koniczynkę,która ma przynieść im szczęście.

  Rok 2019

  Po 10-letnim pobycie w Anglii do kraju wraca Kalina z córeczką Leną.Kobieta szuka pracy i dzięki dawnej koleżance ze szkoły zostaje korepetytorką zbuntowanej nastolatki.Pewnego dnia podążając za Olą na wojskowy poligon odkrywa ruiny dawnej wioski...

  Tymczasem na letnisko do jej kolejnej pracodawczyni przyjeżdża 90-letnia Janina,która powraca po latach w rodzinne strony,aby rozliczyć się z przeszłością i wypuścić na wolność wspomnienia zalegające na dnie jej duszy..

  Czy uda jej się odzyskać spokój?

  Książka inspirowana prawdziwymi wydarzeniami jest piękna,wzruszająca,pełna ciepła i życiowych rad.

  Nieodkładalna i bez żalu zarwałam kilka nocnych godzin,aby ją przeczytać.

  Autorka @zapachmazur_bookstagram wykonała tutaj kawał dobrej roboty i z czystym sumieniem ją Wam polecam!

  Rzeczywistość przeplata się ze wspomnieniami Janiny i Felka budując obraz powojennej,pełnej dramatów codzienności.

  Ale nie tylko ta historia będzie Was wzruszać do łez,bo mamy jeszcze Kalinę.

  Dziewczynę poranioną,niepewną przyszłości,samotną matką rezolutnej Lenki.Czy i ona doczeka się iskierek szczęścia i pokona swój lęk przed mężczyznami?

  Tego wszystkiego dowiecie się z książki,która sprawi,że Wasz czas zapełni się żywymi bohaterami,a Wy wkroczycie na ścieżkę,gdzie bzy będą sięgały nieba,by wyszumieć Wam melodię miłości...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytając poprzednią książkę Małgorzaty Manelskiej, dałam się porwać Mazurom, chłonęłam ten klimat i piękną, wzruszającą, momentami wyciskającą łzy z oczu historię. Po cichu liczyłam, że tym razem będzie podobnie, może nawet lepiej, bo przecież apetyt rośnie w miarę jedzenia – i tak jest także w przypadku mnie jako czytelnika. Nie zawiodłam się, zdecydowanie, bo „Tam, gdzie bzy sięgają nieba” to opowieść, która chwyta za serce i jeszcze długo po odłożeniu książki na półkę, nie chce opuścić myśli, robiąc w głowie miejsce na przygody kolejnych bohaterów.

  Tak jak poprzednio, tak i tym razem powieść toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych – współcześnie i w połowie lat czterdziestych XX w., kiedy wojna dobiegała końca, co bynajmniej nie oznaczało, że kończą się też kłopoty mazurskiej ludności.

  Kalina, jedna z głównych bohaterek, samotnie wychowuje córkę, starając się jakoś zapewnić jej godne warunki, co w niewielkiej miejscowości wcale nie jest proste, bo o pracę trudno. Zwłaszcza jeśli przez lata pracowało się w obcym kraju w innym niż wyuczonym zawodzie. Powrót do Polski okazuje się niełatwy, jednak Kalinie w końcu udaje się znaleźć zatrudnienie. Kiedy na jej drodze pojawia się Ksawery, mężczyzna samotnie wychowujący dorastającą córkę, kobieta boi się mu zaufać, nie jest pewna, czy może pozwolić mu się do siebie zbliżyć. Sprawy nie ułatwiają także trudne relacje z matką, która uważa, że Kalina powinna skupić się na wychowywaniu dziecka, a nie na chodzeniu na randki. Czy doświadczeni przez los bohaterowie dadzą sobie szansę na szczęście i czy je odnajdą – razem bądź osobno – tego dowiecie się już z książki, nie chcę zdradzać zbyt wiele z fabuły. Ale zdradzę jeszcze, że ta druga płaszczyzna czasowa, ta odległa od czasów nam współczesnych, jest w moim odczuciu jeszcze bardziej przejmująca. To właśnie przy niej z moich oczu popłynęły łzy, choć zdarza mi się to rzadko. Małgorzata Manelska mocno doświadczyła bohaterów, rozdzielając ich na lata, ale choć wszystko we mnie buntowało się przeciwko takim wydarzeniom, nie winię autorki – ona po prostu świetnie oddała klimat tamtych lat i tego, co stało się w Małdze, niewielkiej osadzie, będącej obecnie rezerwatem.

  Uwielbiam w twórczości Małgorzaty Manelskiej to, że nawiązuje w swoich książkach do prawdziwych miejsc i wydarzeń. Że prowadzi czytelnika krok po kroku po tym, co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu, że upamiętnia to wszystko, daje świadectwo i jednocześnie przestrogę, bo to przecież ludzie ludziom zgotowali ten los.

  Polecam, zdecydowanie polecam i czekam niecierpliwie na kolejną książkę autorki, po którą sięgnę z przyjemnością!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kalina po 10 latach wraca wraz z córeczką z Anglii do kraju. Ciężko jest się jej odnaleźć i znaleźć prace, ale w końcu dzięki koleżance ze szkoły dorywczo zostaje korepetytorką zbuntowanej nastolatki, a następnie sezonowo w pensjonacie.

  Na wieś przyjeżdża odpocząć 90- letnia Janina do której wracają tragiczne wspomnienia z czasów wojny.

  "Tam, gdzie bzy sięgają nieba" czytamy z narracji trzeciej osoby, poznajemy kilku bohaterów i na początku się co chwile gubiłam, nie wiedziałam kto jest kim plus dodatkowo przeplatana jest tu teraźniejszość z wspomnieniami. Niestety nie było to odzielone, a znacznie ułatwiłoby to nam czytelniką czytanie.

  Autorka w taki sposób wszystko opisywała, że nie tylko poczułam mazurski, wiejski klimat ale też miałam wrażenie, że odrywam się od rzeczywistości i jestem tam razem z bohaterami, stoję obok nich i przyglądam się co robią, a nawet miałam ochotę do nich dołączyć. Za to dziękuję Pani Małgorzacie, przynajmniej w taki sposób mogłam odwiedzić mazury.

  Choć na początku czytało mi się ciężko i zaczęłam się obawiać tej pozycji, to jednak po przeczytaniu ponad stu stron było lepiej, wciągnęła mnie ta historia i nie mogłam się od niej oderwać.

  Wspomnienia z czasów wojennych były bolesne i dają do myślenia. Trzeba się cieszyć z tego co mamy i to docenić bo często narzekamy oraz powinniśmy być wdzięczni losowi, że żyjemy teraz a nie w tamtych czasach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Tam, gdzie bzy sięgają nieba" to po prostu.... Rany nawet nie wiem jak to określić..

  Zaciekawiła mnie okładka i opis. Sądziłam, że to może być coś dla mnie, tym bardziej, że sięga ona również czasów wojennych, które przeplatane współczesnością są dość dobre jak dla mnie... I może by tak było, ale... Już na początku się pogubiłam. Nie wiem czy to debiut autorski, czy nie, ale pisząc książkę, której akcja dzieje się na przestrzeni lat, to wypadałoby poinformować czytelnika chociażby pisząc "kiedyś" - "teraz". A tak? Ja nie wiedziałam czy zaczynając rozdział jestem w 1944r czy w 2019. To pierwszy minus jaki już na samym wstępie negatywnie nastawił mnie do tej książki. Drugi to taki, że nie polubiłam się z ządnymi bohaterami. Byli dość kiepsko wykreowani jak dla mnie przez co moja irytacja sięgnęła zenitu.. Trzeci minus jest taki, że ta książka jest tak chaotycznie napisana, że jest to aż niesmaczne. Czasami taka fabuła jest naprawdę okej, ale w tej sytuacji mnie aż brakuje słów.

  Podsumowując okładka i opis zachęcają, ale wnętrze odrzuca. Nie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Tam gdzie nie sięga już cień 5/5 Nasza cena:
30,40 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam gdzie nie sięga już cień

NAJDŁUŻSZY CIEŃ ZOSTAWIAJĄ CI, KTÓRYCH KOCHALIŚMY NAJMOCNIEJ Tej książki nie można czytać obojętnie! Znakomite dialogi, świetnie zbudowane postaci, zaskakująca fabuła i wielkie emocje. Mocne studium skomplikowanych relacji uczuciowych. Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii,...
Pakiet Niebo nad Alaską. Tomy 1-3: Sięgając chmur, Skrzydła nadziei i Ulotna radość 0/5 Nasza cena:
71,58 zł 99,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Niebo nad Alaską. Tomy 1-3: Sięgając chmur, Skrzydła nadziei i Ulotna radość

Seria Niebo nad Alaską to historia niezależnej kobiety, która odważyła się zostać pilotem w alaskiej głuszy i wciąż napotyka na swojej drodze trudności. Rozdarta między uczuciem do dwóch wyjątkowych mężczyzn, marzy o pokoju serca. Pakiet zawiera powieści: Sięgając chmur, Skrzydła nadziei i Ulotna...
Dotyk Mazur 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dotyk Mazur

Rok 1968. Marzenie młodziutkiej Kasi Skrockiej o wielkim świecie spełnia się. Dziewczyna załatwia w nielegalny sposób paszport i zaproszenie, by wyjechać z przypadkowo poznanym Lukasem Stawskim do Londynu. Fascynuje ją ten "inny świat" - pełen kolorów, swobody obyczajów i wolności. Skrocka wierzy,...
Audiobook Zapach Mazur mp3 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Zapach Mazur mp3

Julka dostaje pismo z ośrodka pomocy społecznej, z małej miejscowości na Mazurach, z prośbą o zaopiekowanie się nieznaną krewną. Pełna sprzecznych emocji, udaje się do Barwin, gdzie poznaje uroczą staruszkę, Gertrudę Skrocką. Między kobietami tworzy się niewidzialna więź. Podczas ich kolejnych...
Audiobook Barwy Mazur mp3 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Barwy Mazur mp3

OPOWIEŚĆ O LUDZIACH, KTÓRYM PRZYSZŁO ŻYĆ W ŚWIECIE NIENAWIŚCI I POGARDY DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Kontynuacja losów bohaterów „Zapachu Mazur"- Julianny, Krzysztofa, Trudy... Obraz współczesnych Mazur przeplata się tu z dramatycznymi wydarzeniami schyłku Prus Wschodnich. Rok 1945 dla mieszkańców Prus...
Ostatni oddech 4/5 Nasza cena:
36,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni oddech

Lato na Zanzibarze i gorące uczucie, które połączyło muzyka i zwyczajną dziewczynę. Kornelia zamierza spędzić wakacje z przyjaciółką na największej tanzańskiej wyspie. Nie ma pojęcia, że ten wyjazd diametralnie zmieni jej życie. Gorące uczucie, które połączy ją ze znanym muzykiem, nie będzie miało...
Rudowłosa ze Starych Babic 5/5 Nasza cena:
35,63 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rudowłosa ze Starych Babic

Mała podwarszawska gmina pokazana w krzywym zwierciadle. Starobabicka, wiejska elita biznesu i intelektu, a wśród tego grona ona: młoda, ambitna dziewczyna o przezwisku „Chmurka”. Czego szuka na wsi piękna Rudowłosa? Dlaczego nie może uwolnić się od toksycznej rodziny, do której rzucił ją los? Czy...
Jak smakuje szczęście? 4/5 Nasza cena:
34,69 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak smakuje szczęście?

Dwie siostry, Kinga i Milena, muszą uporać się z własnymi lękami, aby znaleźć drogę do szczęścia. Kinga po wydarzeniach z przeszłości staje się nieufna wobec mężczyzn. Gdy w jej życiu pojawia się Artur, kobieta nie jest pewna, czy może mu zaufać. Czy raz złamane serce może pokochać na nowo? Milena,...
Gangsterska gra 4/5 Nasza cena:
28,12 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gangsterska gra

Maksymilian ma niebawem objąć funkcję bossa w swojej familii, która od lat zajmuje się nielegalnymi interesami. Biznes idzie świetnie, jego rodzinie prawie nic nie zagraża. W dodatku niebawem ma poślubić przepiękną Jasmine, a małżeństwo zapewni mu jeszcze większą władzę. Pewnego dnia na jego drodze...
Las przeznaczenia '43 5/5 Nasza cena:
26,76 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Las przeznaczenia '43

Akcja powieści rozgrywa się w czasie II Wojny Światowej, w bazie 73 Regimentu Artylerii Przeciwlotniczej, stacjonującego w środkowych Niemczech. Charakter jednostki jest wyjątkowy - żołnierzy nie interesuje walka za ojczyznę czy szerzenie ideologii nazistowskiej, chcą jedynie przeżyć wojnę i wrócić...
Wieczność bez Ciebie 5/5 Nasza cena:
37,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieczność bez Ciebie

Samael - anioł, dostarczyciel wyroków śmierci. Kusiciel. Łotr. Duch zniszczenia. Uwodziciel. Wyprany z emocji i głębszych uczuć. Do czasu, aż na jego drodze staje ona... Córka faraona. Piękna, ekscytująca. Rozbudza w nim miłość, której nie jest w stanie zatrzeć, upływający czas. Mijają tysiąclecia,...
W pułapce uczuć 0/5 Nasza cena:
30,07 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pułapce uczuć

Alex nigdy nie myślała, że coś może wywrócić jej życie do góry nogami. Wszystko za sprawą męża własnej siostry, który zafascynował ją od chwili, gdy po raz pierwszy go ujrzała. Rozdarta między miłością do Monici a pożądaniem, będzie musiała dokonać wyboru. Buzujące emocje, fascynacja i uczucie,...
Wybrane bestsellery
Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1 0/5 Nasza cena:
33,08 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1

Pierwsza część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Cameron, Ethan i Philip mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli prawdziwy dom u Stelli i Raymonda Quinnów. Cameron został kierowcą...
Też tak mam! 4/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Też tak mam!

„Tampony? Ja nie używałam i żyję”, „A w tej czapeczce to nie będzie córce za ciepło?”, „Depresja? Jaka depresja? Ludziom się nudzi, to wymyślają”, „Za bardzo boli? To okres, musi boleć”. Z takimi pytaniami polskie kobiety mierzą się każdego dnia. A problemów, które spotykają na swojej drodze, jest...
Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy 5/5 Nasza cena:
33,56 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy

Z tą ekipą nie da się nudzić! Kuba jest rezolutnym chłopakiem, który wraz z rodziną spędza wakacje nad jeziorem w lesie. Gdy przypadkiem odkrywa ukryty skarb, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, nie wtajemniczając w to nikogo z dorosłych. Pomagają mu: brat Filip oraz sąsiadki – Oliwia i Jagoda....
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia 0/5 Nasza cena:
33,03 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia

Zaplanuj najlepszy rok w swoim życiu! Oddaję w twoje ręce Magię planowania., notes, który pomoże ci uporządkować najbliższe dni, tygodnie, lata. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki, jak radzić sobie z rzeczywistością, inspiracje czy motywację do działania, lecz także energię, która pomoże ci...
Śmierć frajerom. Tom 1 0/5 Nasza cena:
42,42 zł 43,13 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć frajerom. Tom 1

Powieść łotrzykowska dziejąca się w latach 1905–1925. Pasjonująca historia miasta, świetne wątki polityczne, i zawiłe relacje w warszawskim półświatku. Grzegorz Kalinowski zabiera nas do warszawskiego świata z początku lat dwudziestych budując swoich bohaterów na tle Warszawy z niezwykłą dbałością...
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2 5/5 Nasza cena:
55,02 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2

Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie. Epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wtedy Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić...
Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars

Niech nas galaktyka broni od starszych braci” – mówi Leia w opowieści filmowej „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”. To jedna z wielu scen, w których czytelnik może dowiedzieć się więcej o generał Organie: czy była Jedi, co ją powstrzymywało przed doprowadzeniem do incydentu politycznego w...
Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju

Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność mówi o rodakach Jos Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne. Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki, który nie pasuje do reszty...
Ikon 0/5 Nasza cena:
27,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikon

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona! Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel...
Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania 0/5 Nasza cena:
29,71 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania

Niesamowite ciekawostki o… kupie, podane w zabawny i przystępny sposób. Co się dzieje z kupą po opuszczeniu przez nią toalety? Jakie kupy robią zwierzęta i dlaczego nie takie same? Czy kupa może być źródłem cennych informacji? Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych dociekliwe dzieci znajdą w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula