Tajemnica zaginionej ślicznotki

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2016
Ilość stron
304
Wydawnictwo
Nasza cena: 26,33 zł 34,90 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Kolejna książka Eduardo Mendozy sytuuje humor sytuacyjny zaraz obok żartu słownego, a to wszystko w dobrym tonie i dla wielbicieli ambitnej literatury. Autor bowiem nie waha się sprawdzić Twoją inteligencję, kojarzenie faktów, zdolność logicznego myślenia czy też umiejętność wysuwania wniosków.

Opisywana książka to kolejny ciąg serii komiczno-sensacyjnych przygód damskiego fryzjera i detektywa amatora. Nawet jeśli jednak ktoś nie zna poprzednich perypetii najsłynniejszego fryzjera w literaturze, to nic nie szkodzi. "Tajemnica zaginionej ślicznotki" jest absolutnie zrozumiała także bez znajomości poprzednich wątków. Cała historia rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater ? damski fryzjer ? opuszcza zakład dla umysłowo chorych i zaraz po tym zostaje zatrudniony w chińskiej restauracji. Tam zajmuje się on rozwożeniem jedzenia, a to wszystko robi w przebraniu wojownika Xian, co wydaje się całkowicie normalne.

Podczas wykonywania swoich obowiązków dostaje w pewnym momencie propozycję dodatkowej pracy, polegającej na odnalezieniu zaginionego pieska. Sprytny recydywista podejrzewa, że jest to tak zwana propozycja nie do odrzucenia. Tajemnicza sprawa okazuje się być zasadzką, której celem jest wrobienie fryzjera w tajemnicze morderstwo popularnej modelki, Olgi Baxter. Bohater z jednej strony jest więc ofiarą, bo musi ukrywać się przed barcelońską policją. Z drugiej strony bohater postanawia zupełnie oczyścić się z zarzutów. Ale może zrobić, jedynie wcielając się w rolę detektywa i rozwiązując zagadkę śmierci modelki.

Choć jest to powieść detektywistyczna, w niczym nie przypomina ona perypetii Sherlocka Holmesa i jego asystenta Watsona czy też innych postaci detektywów znanych z literatury. W tej książce przygoda goni przygodę, a absurdalne sytuacje mnożą się w szaleńczym tempie. Ponadto autor zadbał o odpowiedni poziom sarkazmu i groteski, dzięki którym książka zyskuje prześmiewczy charakter. W pozornie chaotycznej narracji jest też metoda, którą warto odkryć samodzielnie! Ale czy detektywowi uda się rozwikłać tajemnicę i wyjść cało z opresji? Tę zagadkę najlepiej pozostawić już czytelnikom.
Recenzje (4)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Komunikat z ostatniej chwili! Pogryziony przez psa dostawca chińskich dań oskarżony o zabójstwo top modelki! Sprawca nadal na wolności! Uwaga! Podejrzewa się, że może być szalony! Przestępca podawać się może za damskiego fryzjera, podszywa się też za detektywa z zamiłowania. Ostatnio widziany był w towarzystwie swej siostry, której moralność pozostawia wiele do życzenia. Chodzą również pogłoski o jego kontaktach z transwestytą o pseudonimie panna Westinghouse. Ktokolwiek widział podejrzanego, proszony jest o kontakt z jednostką policji San Paulo, bądź też najbliższym zakładem dla obłąkanych.

  „Ogólnie rzecz biorąc byłem w dobrym stanie. Nie szwankowały zdrowie, pamięć i tym podobne atrybuty. W tych warunkach i po tylu przygodach powinienem był wieść życie spokojne i pozbawione wstrząsów i takiemu się właśnie oddawałem, gdy ugryzł mnie pies i wprawił w ruch całą machinę” ( E. Mendoza, „Tajemnica zaginionej ślicznotki”)

  „Tajemnica zaginionej ślicznotki” to już piąta część cyklu o bezimiennym, nieszkodliwym wariacie, do którego problemy lgną niczym ja do mlecznej czekolady. Bohater, jak zwykle niewinny, za sprawą ciągu nieprzewidzianych wydarzeń, wplątany zostaje w aferę kryminalną na szeroką skalę. Tym razem, by praworządności stało się zadość, damskiemu fryzjerowi przychodzi się zmierzyć z magnatami przestępczego półświatka Hiszpanii. Na szczęście nasz bohater przyciąga nietuzinkowych sojuszników z siłą równą jego magnetyzmowi wobec kłopotów. Na placu boju nie zostaje zatem sam, a jakie przygody czekają go na polu walki o prawo i sprawiedliwość? Tego dowiecie się, sięgając po własny egzemplarz najnowszej powieści Eduarda Mendozy.

  Podobnie jak w recenzowanym już przeze mnie „Sekrecie hiszpańskiej pensjonarki”, Mendoza wciąga czytelnika w świat, w którym groteska jest elementem wiodącym. Zarówno wydarzenia, jak i bohaterowie powieści, mienią się przejaskrawionymi barwami, zaskakują niedorzecznością, wywołują niepohamowane salwy śmiechu. Zawrotne tempo i nieprzewidywalne zwroty akcji nie pozwalają oderwać się od powieści, zaś opisy malowniczych uliczek Barcelony budują niepowtarzalny klimat i pozwalają rozmarzyć się, uciec myślami ku plenerom słonecznym, aczkolwiek niepozbawionym lokalnych niepokojów. „Tajemnicę zaginionej ślicznotki” nazwałabym literacką komedią pomyłek, w której irracjonalność rządzi rzeczywistością, jest motorem wydarzeń, znajduje swe odzwierciedlenie w budowie charakterologicznej bohaterów, ich przemyśleniach i wypowiadanych przez nich słowach. Dla fanów Eduarda Mendozy powieść z pewnością stanowić będzie nie lada gratkę, zaś dla osób nieznających jeszcze twórczości iberyjskiego pisarza- będzie znakomitym pierwszym krokiem w kierunku zachłyśnięcia się literaturą słonecznej Hiszpanii.

  Nie da się nie polubić twórczości Eduarda Mendozy. Jest w niej swoista magia, błyskotliwy humor i to, czego czytelnicy pragną najbardziej- piękno literackiego języka. Nie pozostaje mi nic więcej, jak tylko z czystym sumieniem polecić „ Tajemnicę zaginionej ślicznotki” tym, którzy łakną rozrywki na wysokim poziomie. Zachęcam również do zapoznania się z pozostałymi powieściami o perypetiach fryzjera-detektywa, lub z prozą o zupełnie odmiennym klimacie, jakiej doskonałym przykładem jest „Niewinność zagubiona w deszczu”, która, rzecz jasna, również wyszła spod wirtuozowskiego pióra Eduarda Mendozy.

  Więcej ciekawych książek na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cała historia rozpoczyna się od tego, że fryzjer zostaje wyciągnięty ze szpitala psychiatrycznego pod pretekstem nowej sprawy do rozwiązania. Wszyscy wiedzą, że fryzjer jest doskonałym detektywem i że to właśnie ON doskonale rozwiązuje zagadki kryminalne.

  I właśnie dlatego dwóch policjantów wywołuje bohatera pod pretekstem niesamowicie poważnej i bardzo ważnej sprawy. Zaginął piesek bardzo wpływowej damy, żony wielkiego biznesmena, nikt nie wie gdzie może się piesek znajdywać, wiadomo tylko, że zaginął w parku. W zamian za odnalezienie pieszczocha wpływowa dama oferuje swoją dozgonną wdzięczność, co pewnie przełoży się na skrócenie wymiaru kary fryzjera. Głównie z tego powodu podejmuje się ON tego zadania. Okazuje się, że park mieści się w bardzo bogatej dzielnicy, gdzie jogging uprawiają sami wpływowi ludzie. Aby wtopić się w tłum, nasz fryzjer postanawia również skorzystać z tego sportu.

  Pieska udaje się dosyć szybko odnaleźć, i już kiedy ma dojść do przekazania go jego stęsknionej właścicielce, okazuje się, że ona wcale nie ma psa…..A nasz fryzjer zostaje aresztowany pod zarzutem zabójstwa.

  O co chodzi? Skąd ten zarzut? Po co mistyfikacja z zaginionym psem?

  Tego wszystkiego dowiecie się właśnie po przeczytaniu tej zabawnej książki.

  Tak jak już mówiłam, historia napisana z niezwykłym humorem, autor miał naprawdę dobry pomysł na stworzenie tak pięknego dzieła, zarówno pod względem zawiłej historii, jak i pod względem humoru. Już dziś mogę wszystkim zagwarantować, że historia, jak i bohaterzy przypadną Wam do gustu i będziecie całość czytać z wielkim zapałem.

  Dodam jeszcze tylko tyle, że to wydanie ma dostosowaną do wymagań czytelnika wielkość liter, a biorąc pod uwagę to, że jest dosyć sporo opisów, to akurat ten szczegół będzie się tutaj liczył.

  Jeżeli lubicie kryminały napisane niezbyt krwawo, lecz raczej z pewną dozą humoru i dystansu zarówno do siebie jak i do innych osób z naszego otoczenia, to zdecydowanie będziecie zadowoleni z tej książki.

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Topmodelka Olga Baxter ginie w podejrzanych okolicznościach. Głównym podejrzanym zostaje się damski fryzjer, dla którego rozwiązania zagadki staje się kluczem do wolności. Co przytrafi mu się tym razem? I kogo spotka na swej drodze?

  Prozę Eduarda Mendozy ciężko jest z kimkolwiek pomylić. Zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą przychody fryzjera-detektywa. Zanim zabrałam się do przeczytania „Tajemnicy zaginionej ślicznotki” kojarzyłam autora zaledwie z pierwszej części cyklu. Nie zmienia to jednak faktu, że poprzednim razem bawiłam się naprawdę wybornie i wiedziałam, że powrót do tej serii jest jedynie kwestią czasu.

  Twórczość Mendozy to twórczość bardzo charakterystyczna. Pełna specyficznego poczucia humoru, niebanalnych bohaterów, dziwnych pomyłek i nietypowych rozwiązań. Ciężko się jednak dziwić, skoro sam detektyw nie przypomina zwyczajnego tropiciela zagadek- o nie, do tego mu bardzo daleko. Może właśnie ten dziwny bohater sprawia, że książkom Mendozy zwyczajnie daleko do tradycyjnych kryminałów. Ilu bowiem znacie detektywów, którzy rozpoczynają śledztwo w zakładzie psychiatrycznym, a następnie w dążeniu do odkrycia prawdy korzystają z pomocy prostytutek i transwestytów?

  Autor bawi się konwencją. I określenia „bawi się” nie użyłam tutaj przez przypadek. On żartuje, drażni się z czytelnikiem, naigrywa się ze swoich bohaterów, a jego największą bronią jest słowo. Mendoza przekształca swój kryminał w prawdziwą parodię, sprawiając, że momentami o wiele bliżej mu do komedii niż książki o morderstwie. Ani razu nie pomyślałam jednak, że jest w tym coś złego. Mam wrażenie, że o wiele trudniej stworzyć taką powieść, niż napisać klasyczny kryminał. Bo ciężej jest czasami rozbawić niż przestraszyć.

  O tak, ON zdecydowanie nie próbuje straszyć. Mendoza zaprasza nas do wspólnej zabawy. To jedna z tych książek, w której nie szukamy rozwiązania zagadki na siłę, próbując za wszelką cenę poskładać elementy układanki przed finałem. I nie denerwujemy się, kiedy coś nam nie wyjdzie. My podążamy za tymi dziwnymi bohaterami bawiąc się i rozkoszując specyficzną treścią tego dzieła. Doszukujemy się ukrytych znaczeń, szukamy odniesień do aktualnych tematów, czekamy, kiedy autor znowu postanowi nas zaskoczyć. A zaskakuje często- słownie i sytuacyjnie.

  Spotykając się z Mendozą nie sposób nie wspomnieć w kilku zdaniach o jego stylu pisania. On uwielbia operować słowem i robi to naprawdę po mistrzowsku. Jego narracja jest bardzo charakterystyczna, w oczy rzucają się długie zdania z nieco przestawionym szykiem. Choć wyrazy sprawiają czasami wrażenie dobranych omyłkowo czy niepasujących do siebie, widać, że każde zdanie stworzone zostało z wielką precyzją i przyjemnością. Autor wydaje się czerpać prawdziwą radość z pisania i opowiadania historii, wydaje się robić to przede wszystkim dla dobrej zabawy, nie dla zysku czy sławy.

  Z pewnością to jedna z tych powieści, które znajdą swoich zwolenników i przeciwników. Warto jednak dać jej szansę i zagłębić się w ten porywający świat Mendozy- zabawny, przewrotny, żywiołowy. To świetna propozycja na jesienne i zimowe wieczory, działająca prawdziwie rozgrzewająco.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To moje pierwsze spotkanie ze znanym czytelnikom "damskim fryzjerem" . Sięgałam po książkę nie wiedząc na co się piszę. Kryminał z przymrużeniem oka, duża dawka poczucia humoru i oderwanie od powagi zarówno literatury, jak i dnia codziennego. O to co dostałam.

  Główny bohater, "damski fryzjer", zostaje wrobiony w morderstwo pięknej modelki. Tylko sprzyjający mu zbieg okoliczności sprawia, że wymyka się policji i zaczyna dochodzić prawdy na własną rękę. Zyskuje przy tym pomoc wielu ludzi o bardzo oryginalnych zainteresowaniach, wyglądzie czy przeszłości. Okazuje się, że to z czym przychodzi mu walczyć sięga wyżej, niż mu się wydawało, przez co konieczne jest podjęcie niekonwencjonalnych środków.

  Książka jest przede wszystkim lekka i zabawna. Człowiek nie musi trudzić się nad wielkim dążeniem do rozwikłania zagadki, gdyż ciekawsze od jej odkrycia, jest jej odkrywanie wraz z bohaterami. Fakt, że nie jest zbyt skomplikowana, nie oznacza, że jest prosta, czy bezwartościowa w odbiorze. Powieść jest przede wszystkim ciekawa. Pozwala wciągnąć się w hiszpański świat, jego kulturę i zwyczaje.

  Co ważne, w bardzo rubaszną akcję wpleciony jest kawałek historii Barcelony, w tym spór między Hiszpanami, a Katalończykami. Na oczach czytelnika dochodzi do bardzo ważnych zmian w Barcelonie. Autor bardzo sprytnie zawarł te kwestie w fabule. Czytelnik przyjmuje je bardzo naturalnie, jako część prozy, ale nie pozostawia ich bez rozwagi.

  Lektura pełna jest zabawnych dialogów, bohaterów o przerysowanych cechach charakteru i ciekawych zwrotach akcji.

  "Spodoba Ci się moja współokatorka- powiedziała (...)- nie chcę bawić się w swatkę, ale coś czuje, że bylibyście znakomitą parą.

  Candida miała romantyczne usposobienie, a jej wrażliwość szła w zwody z kretynizmem. Współlokatorka, która przybyła wkrótce po nas, okazała się transwestytą, w moim wieku i mojej postury(...)"

  Oczywiście można czepiać się, że sama sprawa nie jest zbyt skomplikowana, że pewne rzeczy wychodzą na jaw w bardzo prosty sposób, rozmowy śmieszą czasem bardziej, czasem mniej, ale mimo to miło jest czasem poczytać książkę, po której człowiek czuje się po prostu zrelaksowany.

  Polecam !!

  Więcej recenzji na [Adres usunięty] Zapraszam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
To będzie nasza tajemnica 5/5 Nasza cena:
27,55 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To będzie nasza tajemnica

Namiętność. Kontrowersja. Zbrodnia. To będzie nasza tajemnica to historie Ady i Tymka, które pokazują, jak żądza staje się silniejsza niż zdrowy rozsądek, jak potrzeba akceptacji może przerodzić się w obsesję i jak zbrodnia może bezpowrotnie zniszczyć życie. Pamiętaj, pewne tajemnice zawsze wyjdą...
Tajemnica potepionej 4/5 Nasza cena:
28,19 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica potepionej

Niektóre dusze nigdy nie zaznają spokoju. W rodzinnej posiadłości Sarkisiewiczów dzieją się rzeczy, których nikt nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć. Od stuleci można tu usłyszeć przerażające krzyki zjaw i zaobserwować przesuwające się w zagadkowy sposób przedmioty. Aneta, utalentowana malarka...
Tajemnica rezydencji chimneys 3/5 Nasza cena:
21,66 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica rezydencji chimneys

Rezydencja Chimneys ma wiele tajemnic... Można pomyśleć, że jest to Europa lat 20. w miniaturze: agenci wywiadu, inspektorzy Battle i Lemoine, żydowscy bankierzy, kanadyjscy awanturnicy i szantażowane angielskie damy. W gąszczu intryg padają dwa trupy. W Chimneys działają dwie grupy śledcze:...
Karaibska tajemnica 0/5 Nasza cena:
21,66 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karaibska tajemnica

Palące karaibskie słońce, piasek i szum morza… Tę sielankę przerywa śmierć emerytowanego wojskowego nudziarza. Czy przyczyną zgonu jest nadciśnienie i zbyt wesoła zabawa? Gdy giną kolejne osoby, staje się jasne, że wśród hotelowych gości jest pozbawiony skrupułów morderca. Tym razem panna Marple...
Zagadka zaginionej kamei. Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 1 5/5 Nasza cena:
17,70 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zagadka zaginionej kamei. Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 1

Pierwszy tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! Kiedy Anka spotyka w windzie Piotrka, jego małą siostrzyczkę Jagę i oswojonego szczura Sherlocka, nic nie zapowiada popołudnia pełnego wrażeń. Gdy jednak cała czwórka odwiedza babcię Piotrka i Jagi, okazuje się, że potrzebny...
Tajemnica domu Helclów 3/5 Nasza cena:
29,30 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu Helclów

Zbrodnia w stylu vintage. Profesorowa Szczupaczyńska ma tysiąc spraw na głowie. Musi pamiętać o pulardzie na obiad, nie zapomnieć kupić wina przeciwko cholerze, sprawdzić, czy nowa służąca dobrze wyczyściła srebra. I jednocześnie potwornie się nudzi. Kraków w 1893 roku nie obfituje w atrakcje....
Tajemnica lady audley 5/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica lady audley

Najsłynniejsza powieść sensacyjna epoki wiktoriańskiej Gdy piękna i młoda Lucy Graham przyjmuje oświadczyny sir Michaela Audleya, jej szczęście i przyszłość wydają się zabezpieczone. Lecz przeszłość lady Audley spowita jest tajemnicą i bratanka sir Michaela, Roberta, zaczynają dręczyć złe...
Tajemnica lotu LD 1962 0/5 Nasza cena:
24,48 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica lotu LD 1962

Ches ocknął się w całkowitych ciemnościach. Spojrzał na zegarek i stwierdził, że choć jest na nim godzina 10:03, to nie miał pojęcia czy przed południem czy w nocy. Zapewne w następstwie działania podanych im środków, czuł nieprzyjemny ból głowy i suchość w ustach. Nie poczuł łagodnego kołysania i...
Tajemnica sobowtóra 4/5 Nasza cena:
14,43 zł 18,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica sobowtóra

Sherlock Holmes ma godnych następców! Nastolatkowie Jupiter Jonas, Pete Crenshaw i Bob Andrews to Trzej Detektywi wykorzystujący wiedzę, dedukcję i sprawność fizyczną do demaskowania zła. Ich doradcą jest prawnuk słynnego detektywa, emerytowany pracownik Scotland Yardu, Andy Chandler. Książki o...
Sztokawska tajemnica. Trzy duchy Tesli. Tom 1 0/5 Nasza cena:
30,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztokawska tajemnica. Trzy duchy Tesli. Tom 1

Pierwszy tom serii łączącej science fiction z kryminałem i grozą. 1942 rok, Stany Zjednoczone. Minęło kilka miesięcy od zniknięcia słynnego wynalazcy Nikoli Tesli. Czemu jednak szukają go nie policjanci, lecz agenci służb specjalnych rządu Stanów Zjednoczonych? Tymczasem do Nowego Jorku...
Tajemnica białych płaszczy 4/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica białych płaszczy

W 1761 roku młody Nicolas Le Floch opuszcza rodzinną Bretanię i wstępuje do służby u pana de Sartine`a, szefa policji odpowiedzialnego za prowadzenie tajnych misji zleconych przez króla Ludwika XV. Gdy Nicolas zostaje jednym ze szpiegów, szybko poznaje ludzkie okrucieństwo i brutalne spiski. W...
Nancy Drew. Tom 1. Tajemnica starego zegara 4/5 Nasza cena:
15,27 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nancy Drew. Tom 1. Tajemnica starego zegara

Kultowa seria dla młodych fanów powieści detektywistycznych! Nastoletnia Nancy Drew jest wielbicielką rozwiązywania zagadek kryminalnych, a jej ojciec, Carson Drew, to znakomity prawnik i postrach przestępców. W tomie pierwszym młoda detektyw pomaga bliskim pana Crowleya odnaleźć zaginiony...
Wybrane bestsellery
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
30,98 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Świąteczne tajemnice. Tom 2 5/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczne tajemnice. Tom 2

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic,...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci 5/5 Nasza cena:
189,15 zł 289,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci

Siedmiopak zawierający wszystkie tomy w nowych, czarnych - "dorosłych" okładkach w oprawie broszurowej. Harry Potter i kamień filozoficzny Harry Potter i komnata tajemnic Harry Potter i więzień Azkabanu Harry Potter i czara ognia Harry Potter i zakon Feniksa Harry Potter i książę półkrwi Harry...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
37,49 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 5/5 Nasza cena:
27,91 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do...
Diuna. Sekrety Rodu Portal Games 5/5 Nasza cena:
97,47 zł 149,96 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Sekrety Rodu Portal Games

Arrakis, planeta piasku i przyprawy na dalekim końcu Imperium, jest pełna intryg i wojen. Na Diunie zostaniecie wrzuceni w sam środek konfliktu między dwoma Wysokimi Rodami związanymi z tą niesławną planetą. Złowrogi ród Harkonnenów spiskuje dla władzy i zysku, podczas gdy sojusznicy rodu Atrydów...
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny 4/5 Nasza cena:
24,45 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Silne, odważne, wrażliwe. Kobiety, które zmieniły oblicze polskiej medycyny. Przez dziesięciolecia odważnie zmieniały sztukę medyczną. Większość życia poświęciły leczeniu i pacjentom. Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną...
Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
36,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe

Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od... właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa...
Znów to zrobiliśmy 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znów to zrobiliśmy

„Znów to zrobiliśmy” – gorąca nowość od królowej pikantnych romansów, Laurelin Paige! Chociaż Jenny Stahl odniosła niekwestionowany sukces w modelingu, jej największym marzeniem wciąż pozostaje kariera aktorska. Dziewczyna jest gotowa na mnóstwo wyrzeczeń, by zdobyć pierwszoplanową rolę w filmie....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula