Ta, którą znam

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Ilość stron
368
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 23,80 zł
Audiobooki mp3
za 20,67 zł
Nasza cena: 27,65 zł 35,00 zł Taniej o: 21%


Ada to młoda, piękna modelka i aktorka mieszkająca na co dzień w Paryżu. Podczas sesji fotograficznej w Chorwacji otrzymuje wiadomość o tragicznym wypadku, w którym zginęła jej siostra. Bez wahania wraca do Polski, lecz powrót do rodzinnego domu budzi demony przeszłości. Problemy związane ze śmiercią siostry, opieka nad dorastającymi siostrzenicami i powrót w rodzinne strony nie pozwalają ponownie uśpić wspomnień i przeżyć z dawnych lat. Tym razem wszystkie sekrety muszą ujrzeć światło dzienne, a Ada staje przed koniecznością stawienia im czoła.

To niezwykła powieść o sprawach ciężkich i trudnych. O tych, o których zwykle chciałoby się jak najszybciej zapomnieć i o których nie rozmawia się ani często, ani swobodnie. Jednak Małgorzata Warda wyczarowuje z nich opowieść ze wszech miar fascynującą. Udowadnia w ten sposób, że można w porywający czytelnika sposób mówić o traumach i demonach przeszłości. Wszystko to sprawia, że od "Tej, którą znam" ciężko jest się oderwać i ciągle chce się wiedzieć, co będzie potem i potem... Bo fabuła tej książki potrafi wciągnąć zupełnie, a refleksje wynikłe z jej lektury zostają z czytelnikiem na długo po przeczytaniu ostatniej strony. Bo nad losami Ady i jej rodziny ciąży niejedna tajemnica. Morderstwo turystki sprzed lat, mroki starej cegielni, wspomnienie młodzieńczej miłości... Z tym wszystkim mierzy się bohaterka powieści Małgorzaty Wardy.

Niewątpliwy talent autorki do ukazywania ludzkich losów, życiowych rozterek i dramatów ujawnia się w tej powieści w całej okazałości. A przyznać trzeba, że autorka to przecież bardzo już zasłużona. Była dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet "Pióro i Pazur". Do jej najbardziej znanych utworów należą: "Nikt nie widział, nikt nie słyszał", "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele" oraz "Miasto z lodu". Tym razem Warda postanowiła napisać powieść będącą krytyką zastałej obyczajowości, moralności, kultury... Ta książka bezlitośnie obnaża korzenie gwałtu, a także przemocy, a temat ten niestety jest niezwykle aktualny.
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dotychczas nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Małgorzaty Wardy, więc sięgając po „ Ta, którą znam „ spodziewałam się typowej powieści obyczajowej. Bardzo szybko przekonałam się, że nie jest to literatura z serii lekka, łatwa i przyjemna. Raczej trudno mi zakwalifikować ją do jakiegoś konkretnego gatunku, gdyż jest to powieść, która jest połączeniem powieści obyczajowej, psychologicznej z wątkami kryminalnymi.

  Jest coś niepokojącego w tej książce, ukryty mrok, a jej klimat wciągnął mnie od pierwszego akapitu. Tajemnicza fabuła, ciekawa problematyka oraz ogromne ilości emocji, nie pozwalały mi oderwać się od czytania. Autorka poruszyła wiele trudnych tematów, jak przemoc w rodzinie, alkoholizm, gwałt.

  Moim zdaniem styl pisania Małgorzaty Wardy wyróżnia ją na tle innych autorów, narracja książki jest bardzo subiektywna, wręcz psychologiczna. Książka dotyka spraw trudnych, bolesnych, często przez pisarzy omijanych, jest pełna emocji, nie pozwoliła mi na lenistwo umysłowe, niezwykle angażująca i wyrazista.

  Nawet nie potrafię nazwać uczuć, jakie pozostały ze mną po przeczytaniu książki. Pomimo rozwiązania głównych wątków pozostał pewien niedosyt, jakbym nie poznała zakończenia, jakbym jeszcze tkwiła w tej historii. Myślę, że spowodowała to forma powieści, nagromadzenie retrospekcji, momentami chyba się gubiłam i trudno mi było się odnaleźć.

  Historia jest opowiedziana z perspektywy Ady, która próbuje się zmierzyć z demonami przeszłości. Autorka świetnie wnika w psychikę kobiety, która przeżyła dramat i w jednej chwili jej marzenia i plany sypią się jak domek z kart. Pokazuje jej ból strach oraz chęć zemsty.

  Ada przez długie lata żyła skrywając przed wszystkimi swoją tajemnicę, uciekając przed prawdą i pozwalając wszystkim wierzyć, że wyruszyła w świat, aby realizować swoje plany.

  Kolejna tragedia zmusza ją do powrotu i zmierzenia się z przeszłością. Postać głównej bohaterki jest niezwykle realistyczna, a jej myśli, rozterki i zachowanie, moim zdaniem bardzo prawdziwe. Pewnie, dlatego książka jest tak trudna w odbiorze, bo przytłacza ogromem krzywdy i cierpienia.

  Na zakończenie autorka zadała kilkanaście pytań, z którymi warto się zapoznać i sobie na nie odpowiedzieć.

  Polecam, ale nie jest to lektura dla osób, które szukają lekkiego czytadła, bo jest ona trudna w odbiorze i wywołuje skrajne emocje.

  „Kiedy staniesz przed trudnym dylematem, zadaj sobie pytanie: "Co najtrudniej byłoby mi teraz zrobić?". W ten sposób będziesz wiedziała, co słuszne.”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Za każdym razem pisząc opinię o jakiejś książce, obiecuję sobie, że zawrę w niej tylko to, co najistotniejsze - nie tworząc zbyt wielu akapitów, co oszczędzi mi również kupę czasu, którego mam bardzo mało. Później piszę, piszę i czasami końca nie widać, zatem moje plany spalają na panewce. Tym razem w mojej głowie pojawia się tysiąc myśli, których nie potrafię zebrać, a tym bardziej sklecić z nich odpowiednich zdań, dlatego dzisiaj będzie dość lakonicznie, gdyż nawet o samej fabule nie mogę wspomnieć zbyt wiele, aby nie zdradzić najważniejszych wątków.

  Ada musi zrezygnować ze swojego życia w Paryżu, wracając do rodzinnej miejscowości, aby odnaleźć szwagra, a także pomóc ojcu oraz siostrzenicom pozbierać się po tragicznej śmierci siostry. Nie jest to dla niej łatwy powrót, ponieważ wiele lat temu uciekła z tego miejsca, aby choć na chwilę zapomnieć o demonach przeszłości. Jednak owe wydarzenia zbyt mocno tkwią w jej głowie...

  Ta niezbyt długa opowieść porusza tyle emocji, sięgając do najgłębszych zakamarków ludzkiej duszy, że to aż fizycznie boli. Autorka skłania do refleksji, dotykając trudnych tematów, jak dylematy moralne związane z odłączeniem od aparatury człowieka ze śmiercią mózgową, utrata bliskiej osoby, alkoholizm, agresja, gwałt, utrata rodziny z powodu pracoholizmu, zdrada, rozwód, mutyzm, rozpoczynanie kariery od pójścia do łóżka ważnej osobistości czy młodzieńcza miłość nadal tkwiąca w sercu.

  "Ta, którą znam" to powieść, która do samego końca trzyma w niepewności i ogromnym niepokoju. Do tej pory nie potrafię dobrze wyrazić swoich uczuć na temat tej historii, ponieważ nadal tkwię w swoistym marazmie. Z jednej strony Małgorzata Warda rozwiązała główne wątki oraz najważniejsze tematy, a ja nadal tkwię w tej opowieści, jakbym nie poznała zakończenia. Niby wszystko jest jasne, ale coś nie daje mi spokoju. Czasami twierdziłam, iż mam kaca książkowego - teraz wiem, iż dopiero teraz go odczuwam. Co najlepsze, ta powieść nie jest najlepszą, jaką miałam okazję czytać, ale to, co ze mną zrobiła jest tak dziwne, że nie potrafię otrząsnąć się do tej pory. Nie wiem dlaczego i chyba... nie chcę tego wiedzieć. Najważniejsze, iż ta powieść pozostanie na długo w mojej głowie.

  Małgorzata Warda ma niemałe szanse zostać jedną z moich ulubionych autorek. Zaciekawiła mnie swoim "Miastem z lodu", a teraz niezwykle poruszyła najnowszą książką. Niezmiernie cieszę się, iż na mojej półce czekają "Nikt nie widział, nikt nie słyszał..." oraz "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele". Styl pisania tej autorki jest nie do podrobienia, co jest majstersztykiem w tym zawodzie, bo jednak pisarzy jest tylu, że ciężko wyróżniać się czymkolwiek na tle podobnych osób. Małgorzata Warda to potrafi! Nie ukrywam, iż czasami czułam się wręcz zagubiona, kiedy lawirowałam pomiędzy akapitami. Czasami było nieco zbyt chaotycznie, przez co nadal mam wrażenie, że nie wyciągnęłam z tej historii wszystkiego, co chciałam. Jednak być może to powód do tego, aby kiedyś powrócić do "Ta, którą znam", pomimo tego, iż nigdy nie czytam dwukrotnie tej samej książki.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Wierzyć mi się nie chce, że dopiero teraz sięgnęłam po prozę Małgorzaty Wardy. Autorka przecież debiutowała w 2005 roku, a ja po jedenastu latach od tego debiutu zaczynam swoją przygodę z jej prozą. Usprawiedliwieniem dla mnie jest fakt, że nieczęsto czytuję powieści obyczajowe przeznaczone typowo dla kobiet. Ale mam wrażenie, że ta książka odbiega od tej kategorii i także mężczyźni będą mogli sięgnąć po tę historię, mimo dopisku na okładce kobiety to czytają. Nie zrażajcie się panowie.

  Po tragicznym wypadku siostry Ada – znana modelka od lat mieszkająca w Paryżu – niespodziewanie musi przyjechać do Polski. W rodzinnym domu dokonuje rozrachunku z wydarzeniami z przeszłości i faktami do tej pory skrzętnie odsuwanymi w niepamięć.Morderstwo turystki sprzed lat, mroczne wspomnienie starej cegielni, cień młodzieńczej miłości ciążą nad losami Ady, jej siostry i całej rodziny.

  Wydawać by się mogło, że Ada, główna bohaterka powieści Ta, którą znam, ma wszystko. Jest piękna, realizuje się jako modelka i aktorka, mieszka za granicą, krótko mówiąc powodzi się jej. Ale prawda o Adzie jest inna, a jej życie wcale nie było kolorowe. Bardzo szybko czytelnik orientuje się, że nie da się zapomnieć o przeszłości, że to co się stało kiedyś i tak nas dopadnie. Demony prześladujące kobietę, nawet po wielu latach są bardzo świeże i potrafią przyprawić o koszmarne sny, z których budzi się zlana potem i z krzykiem na ustach.

  Małgorzata Warda oddała głos Adzie, dzięki temu mamy możliwość niejako wejść w jej głowę i przeżywać każde zdarzenie z jej życia z wielką intensywnością. A książka jest przemyślana i czytelnik wraz z główną bohaterką cofa się do lat jej dzieciństwa i młodości, by za moment zmierzyć się z tym co tu i teraz. Towarzyszymy jej, by się dowiedzieć…

  Mam uczucie, jakbym zapadała się w siebie, jakby wszystko się zmieniało na moich oczach: gnije trawa, więdną liście, czernieje ziemia…

  Ta, którą znam jest książką, którą ciężko sklasyfikować. Zdecydowanie jest to powieść obyczajowa, ale też thriller psychologiczny, a momentami nawet sensacja. Historia przedstawiona przez Wardę ma odpowiedni, czasami bardzo mroczny i duszny klimat. Bardzo ważne dla fabuły są liczne retrospekcje, dzięki którym czytelnik wchodzi w skórę głównej bohaterki i odczuwa głębiej jej dramaty, porażki i sukcesy. Jest w stanie bardziej się z nią utożsamić.

  Postaci w opowieści Wardy również odgrywają ważne role i na szczęście nie są to tak zwani bohaterowie papierowi. To ludzie z krwi i kości, prawdziwi i dopracowani, tacy, którzy mogliby być naszymi sąsiadami lub przechodniami mijanymi codziennie na ulicy. Nie są to postaci kryształowe, ale przez to wypadają bardziej autentycznie.

  Czarodziejskie słowa, zaklęcia, magia, pierwszy dotyk, pierwszy pocałunek, ostatnie dobre wspomnienie ze świata, który chwilę później wywróci się do góry nogami…

  Ta, którą znam to książka, obok której nie da się przejść obojętnie. W trakcie lektury niepodzielnie gości w naszych głowach, nie zostawiając miejsca na nic innego. W moim przypadku „odwiedzała” mnie także w snach. Ponieważ jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Małgorzaty Wardy, więc nie mam jeszcze wyrobionego zdania na jej temat. Ale jeśli wcześniejsze powieści pisarki są choć w połowie tak dobre jak ta, to ja biorę je w ciemno.

  Warda nie stroni od trudnych, a nawet kłopotliwych tematów, dzięki czemu jej książkę pochłania się w całości w tempie niemal ekspresowym. Tajemnicza fabuła, ciekawa dramaturgia i problematyka oraz mnogość emocji sprawiają, że z książką naprawdę ciężko się rozstać. Nie pozostaje mi nic innego jak lekturę Tej, którą znam gorąco polecić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Książkę pod tytułem "Ta, którą znam" napisała Małgorzata Warda. Laureatka nagrody IBBY 2015, dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet "Pióro i Pazur" i wiele innych.

  Cała akcja toczy się wokół tragicznego wypadku siostry Ady, a w międzyczasie są opisane różne wydarzenia, które w pewien sposób "dążą" do tego aby wyjaśnić co się tak naprawdę stało. Nasuwają się pytania: czy Ada porzuci wszystko? Co tak naprawdę się stało? Czy miłość jest w stanie przetrwać lata?

  Nie pierwszy raz czytam książkę, w której na przemian są podawane wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości, a trudno było mi się odnaleźć. Nie zawsze wiedziałam o czym jest mowa i dlaczego. Pisarka utrzymywała fabułę w tajemniczym nastroju, aby dowiedzieć się prawdy trzeba było przeczytać całą książkę. Postać Ady jest bardzo charakterystyczna, ma problemy jak każdy człowiek, ale doskonale sobie z nimi radzi i dąży za marzeniami.

  Moim zdaniem książka przypadnie do gustu każdemu, kto po prostu lubi czytać.

  Paula, lat 17

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta, którą znam to doskonała powieść, której bohaterką jest sławna modelka. Na co dzień kobieta mieszka w Paryżu. Z Polski uciekła jakiś czas temu i nie zamierza do ojczyzny wracać. Jednak życie zweryfikuje jej plany. Pewnego dnia jej siostra ginie w wypadku samochodowym,a główna bohaterka zostaje zmuszona do powrotu do Polski, zaopiekowania się siostrzenicą i stawienia czoła gehennie z przeszłości, wydarzeniom, które wygnały ją z kraju.

  Zderzenie z brutalną rzeczywistością, powrót do kraju sprawiają, iż Ada staje przed koniecznością ujawnienia tajemnic, które skrywała przez wiele lat.

  Książka jest trudna, ciężka i absorbująca. Trudno nawet coś więcej napisać o fabule czy wrażeniach. Szczególnie te ostatnie każdy z czytelników będzie miał inne. Absolutnie nie jest to lektura dla osób, które szukają lekkiego czytadła, pozycji, przy której miło spędzą czas.

  Nie jest to także kryminał mimo, iż Warda ukazuje przestępstwo, ofiarę, zbrodniarza oraz tak kieruje naszymi uczuciami, iż od początku wiadomo, że winny musi ponieść karę. Czy tak sie stanie? Tego nie zdradzę.

  Małgorzata Warda zarówno z czytelnikiem, jak i główną bohaterką dogrzebuje się do głęboko ukrytych pokładów emocji, strachu, lęku, żądzy zemsty i wielu innych skrajnych uczuć.

  Historia opowiedziana dwutorowo (teraźniejszość i przeszłość) porusza i to bardzo. Autorka nie tylko gra na uczuciach czytelnika, ale także frapuje sposobem w jaki porusza trudny, bolesny problem. Trudną tematykę udało się pisarce tak nakreślić, iż nie ma ona w sobie ani grama infantylności, najmniejszego nawet okruchu tandetnego czytadła. To mądra, życiowa, zmuszająca do przemyślenia wielu spraw książka.

  No i zakończenie, które także daje sporo do myślenia. Na sam koniec pojawiają się takie słowa: Według statystyk policyjnych zgłaszanych jest tylko 20 procent gwałtów. Dlaczego tak się dzieje?

  Warto się zastanowić co jest tego przyczyną, dlaczego tak się dzieje.

  Polecam. Kolejna doskonała, dojrzała, wartościowa książka pisarki. Małgorzata Warda po raz kolejny mnie nie zawiodła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Ta, którą nigdy nie byłam 0/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ta, którą nigdy nie byłam

„Jestem nią, a ona jest mną, dzieli nas tylko chwila”. MaryMarie, wychowana w małym szwedzkim miasteczku, w rodzinie ofiary Holocaustu, osiąga sukces zawodowy – staje się uznaną dziennikarką, a następnie ministrem. W jej życiu osobistym brakuje jednak szczęścia. Mąż, notoryczny kobieciarz, jest...
Marta, która się odnalazła 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marta, która się odnalazła

Marta to przeurocza postać, która wnosi światło i radość w życie każdego, kogo spotka. Jeśli podobała Ci się Amelia, pokochasz tę książkę! „Essentials Magazine” Pełna miłości i magii historia o odkrywaniu siebie. Kto by pomyślał, że na zwykłym dworcu tyle może się zdarzyć? Jules/Goodreads Marta ma...
O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak wieża Eiffla 5/5 Nasza cena:
31,76 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak wieża Eiffla

Poruszająca i poetycka lekcja miłości. Miłość uskrzydla. Czy jesteś gotowy do lotu? Dla Providence Dupuis, życie jest trochę jak majonez: im więcej energii wkładasz w jego kręcenie, tym większa szansa, że będzie udany. Gdy młoda, ładna listonoszka z Paryża wybiera się do Afryki, by przywieźć...
Kobieta która ukradła moje życie 0/5 Nasza cena:
32,30 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobieta która ukradła moje życie

Poruszająca i zarazem zabawna opowieść o roli przypadku i przeznaczeniu! "Żadna z moich książkowych list nie byłaby kompletna bez powieści Marian Keyes. Marian jest jedną z najbardziej ludzkich i zabawnych współczesnych pisarek".   Jojo Moyes Pewnego dnia mieszkanka Dublina Stella Sweendey, mężatka...
Najpiękniejsza na niebie 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najpiękniejsza na niebie

Sylwia jako małe dziecko została porzucona. Zachowała tylko kilka wspomnień związanych z biologiczną rodziną, jest przekonana, że miała siostrę bliźniaczkę. Po latach próbuje odnaleźć bliskich, którzy mogą uratować jej życie, a w rozwikłaniu tajemnicy rodzinnej pomaga jej dziennikarka Pola. Poza...
5 sekund do IO. Rebeliantka 5/5 Nasza cena:
21,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

5 sekund do IO. Rebeliantka

Kontynuacja losów Miki, bohaterki głośnego 5 sekund do Io. Nie milkną echa strzelaniny, do jakiej doszło w szkole dziewczyny. Policja prowadzi śledztwo, a Mika przeżywa ciężkie chwile wśród kolegów, który uważają, że skoro znała napastnika, mogła zapobiec tragedii. Na dodatek uczucie, które...
5 sekund do IO 5/5 Nasza cena:
21,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

5 sekund do IO

Nowe wydanie powieści dla młodzieży, wybranej Książką Roku 2015 w kategorii literackiej. Akcja książki toczy się na dwóch planach – w realnym życiu i w grze, do której  wchodzi szesnastoletnia bohaterka Mika. W szkole Miki dochodzi do tragicznej w skutkach strzelaniny. Tylko ona widziała sprawcę....
eBook 5 sekund do IO mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,25 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook 5 sekund do IO mobi epub

W szkole Miki dochodzi do tragicznej w skutkach strzelaniny. Tylko ona widziała sprawcę. Okazuje się, że dramat w liceum mógł mieć coś wspólnego z kontrowersyjną i tajemniczą grą, stworzoną w najnowszej technologii, gdzie gracz odczuwa nie tylko temperaturę otoczenia, zapachy i smaki, ale też ból....
eBook Dziewczynka, która widziała zbyt wiele mobi epub 4/5 Nasza cena:
21,76 zł 25,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziewczynka, która widziała zbyt wiele mobi epub

Ile można poświęcić dla ukochanej osoby? Aaron i Ania są dla siebie całym światem. Kiedy ich matka zaczyna chorować, trafiają pod opiekę ciotki. Jej dom, który dziewczynka pamięta jako niezwykle piękny, wypełniony sztuką i antycznymi meblami, staje się miejscem przemocy i dramatycznej walki. Kto...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula