Rowerek dla 2 latka

Wybór odpowiedniego rowerka dla dwulatka to pierwszy krok ku jego samodzielności, a jego rodzaj będzie zależał od indywidualnych predyspozycji dziecka. Korzystanie z rowerków potrafi znacząco wpłynąć na rozwój malca, a także może być pierwszym pretekstem do zarażenia najmłodszych pasją do odkrywania świata na własną rękę oraz aktywnego spędzania czasu.

Rowerek biegowy dla 2-latka – nauka jazdy na dwóch kołach

Rowerki biegowe potrafią w znacznym stopniu przybliżyć dzieci w wieku 2 lat do późniejszego przejścia na zwykły rower. Wynika to głównie z nauki równowagi oraz opanowania koordynacji ruchowej, której dwulatek nabiera w trakcie jazdy na takim rowerku. Podczas jazdy na nim, dziecko polega tylko i wyłącznie na samym sobie, co świetnie ćwiczy także jego samodzielność. 


Rowerek dla 2-latka powinien posiadać wytrzymałą ramę oraz zapewniać dziecku odpowiednią pozycję za kierownicą. Przykładem takiego rowerka jest Rowerek biegowy Marshall Air Blue Milly Mally, posiadający stalową ramę oraz pompowane, 10-calowe koła. 


W kategorii dostępne są także rowerki biegowe stworzone na drewnianej ramie. Kinderkraft rowerek biegowy UNIQ turquoise posiada przyjazną dla środowiska ramę, wyposażoną w opony o niskim profilu i dużą felgę, która nadaje rowerkowi sportowego wyglądu. Aby w pełni zadbać o bezpieczeństwo dziecka, jednoślady dla maluchów wyposaża się w hamulce. Takie rozwiązanie posiada rower dwukołowy Dragon, który daje także możliwość zamontowania dodatkowych akcesoriów, jak podnóżek. 

Trójkołowe rowerki dla 2-latka – komfort i bezpieczeństwo

Dla wszystkich dwulatków, którzy nie czują się komfortowo podczas jazdy na rowerku dwukołowym, najlepszym wyborem będzie rowerek trójkołowy. One także potrafią w świetny sposób wspierać rozwój dziecka, a dodatkowe koło zapewnia dziecku rodzaj asekuracji. W kategorii dostępne są zarówno te, które dziecko napędza własnymi nogami, jak i te wyposażone w pedały. 

Rowerek trójkołowy Ant szary posiada pedały w przednim kole oraz błotnik i siedzisko z oparciem, zapewniające stabilną pozycję dla maluszka. Jego łamana, stalowa rama jest odporna na drgania, a wykonane z pianki koła gwarantują odpowiednią amortyzację. W kategorii dostępny jest również AVEO pink - rowerek dla 2-latka, który posiada nie tylko pedały, ale także prowadnicę, dzięki której to rodzic może wyznaczać tor jazdy maluszka. 


Pierwszy rowerek biegowy dla dwulatka to idealny sposób na połączenie zabawy z nauką. Jazda na nim rozwinie jego motorykę, siłę oraz wpłynie na ogólną kondycję i prawidłowy rozwój dziecka. Rowerki tego typu uczą przede wszystkim samodzielności i pozwalają rozwijać w dziecku koordynację ruchową oraz doskonalą równowagę. Obecne w kategorii rowerki dziecięce mogą być świetnym wstępem w przyszłości do nauki jazdy na zwykłym rowerze.