Najlepsze gry planszowe

Gdy planszowe to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z bliskimi czy znajomymi. W naszej ofercie znajdziesz topowe gry planszowe familijne, strategiczne, logiczne i wiele, wiele innych. Sprawdź nasz ranking najlepszych gier planszowych i wybierz planszówkę dla siebie!

Najlepsze gry familijne - planszówki dla całej rodziny

Jakie są najlepsze gry planszowe dla całej rodziny? Z pewnością te, które mają proste i zrozumiałe dla wszystkich zasady oraz dają mnóstwo radości każdemu graczowi. Topowe gry w tej kategorii to:


Miejsce 3: Wooolniej!


Chcesz wygrać? To nie gnaj do celu i utrzymaj się jak najdłużej na planszy. Wybierz ślimaka i zadbaj o to, by powolutku sunął po planszy, zostając w tyle za przeciwnikami. Proste zasady gry sprawiają, że dzieci mają szansę wygrać z dorosłymi.


Miejsce 2: BazgROLL


Weź do ręki kostkę i narysuj na niej symbole, które będą ilustrować Twoje hasło. Rzućcie swoimi kostkami i sprawdźcie, w ilu ruchach przeciwnicy odgadną hasła. To gra, która rozwija wyobraźnię i świetnie sprawdza się dla całej rodziny.


Miejsce 1: Wsiąść do pociągu


To najlepsza gra familijna ostatnich lat. Wcielcie się w role przedsiębiorców kolejowych i wylosujcie zadania, które na Was czekają. Musicie stworzyć połączenia kolejowe między miastami położonymi w całej Europie. Im dłuższą trasę ułożycie, tym większa szansa na wygraną. Ale uwaga! Przeciwnicy mogą zablokować Twoje plany.

 • Project L. Gdycja polska Rebel

  Strategiczna gra logiczna! Wykorzystaj dostępne elementy, udoskonalaj strategię, zostaw przeciwników w tyle i sięgnij po zwycięstwo! Projekt L to gra logiczna zachwycająca prostotą elementów i zasad, a jednocześnie pełna wyzwań, które rozpalą Twoje szare komórki do czerwoności! Podczas rozgrywki...
  Gry
  110,40 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • Wyprawa do Newdale

  Przyznam, ostatnio przeżywaliśmy dość trudny okres. Jednak to, co nam się przydarzyło po drodze do Newdale, przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. - Cody LaMarque, członek Wspaniałej Wyprawy.   Wyprawa do Newdale jest kontynuacją sagi O mój zboże! - tym razem w formie gry planszowej.   Szereg...
  Gry planszowe
  194,96 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • BazgROLL FoxGames

  Po ilu symbolach rozpoznasz hasło "cyrk"? BazgROLL to świetna gra imprezowa dla całej rodziny, w której każdy z graczy tworzy swoją własną, rysunkową kostkę do gry. Po ilu symbolach rozpoznasz hasło "cyrk"? To doskonała zabawa, która rozwija kreatywność. Sprawdź, co idzie Ci lepiej: rysowanie czy...
  Gry
  64,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • This War of Mine. Gra planszowa. Edycja polska Galakta

  Miasto jest oblężone. Brakuje wody, jedzenia, leków i innych podstawowych artykułów. Każdy dzień to walka o przetrwanie. Moralność schodzi na dalszy plan - instynkty zaczynają brać górę. W opuszczonych ruinach budynków możesz znaleźć jakieś przydatne pozostałości, ale wyprawa na ulice miasta zawsze...
  Gry
  215,78 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • 2w1 Małe sekrety. Perłowa szkatułka

  ''Małe sekrety, Perłowa szkatułka'' to zestaw dwóch gier planszowych dla dziewczynek. ''Małe sekrety'' polega na skompletowaniu zestawu kart z miejscami z planszy. ''Perłowa szkatułka'' polega na skompletowaniu szkatułki biżuterią. Gry dla 2-4 graczy. Zawartość: - dwustronna plansza, - podstawki z...
  Gry planszowe
  18,40 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Detektyw

  W świecie współczesnej zbrodni potrzeba zarówno sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technologii, aby rozwiązać sprawę. Detektyw to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału, która pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz...
  Gry planszowe
  123,22 zł
  produkt niedostępny

Topowe gry planszowe strategiczne i ekonomiczne

Jaka jest najlepsza planszówka strategiczna i ekonomiczna? Dowiedz się, sprawdzając nasz ranking gier planszowych z tej kategorii!


Miejsce 3: This War of Mine


To świetna gra strategiczna, która symuluje wojnę. Oblężone miasto, brak dostępu do leków, jedzenia i wody. Zawalcz o przetrwanie. Jakie decyzje podejmiesz, by ujść z życiem?


Miejsce 2: Władca Pierścieni. Podróże przez Śródziemie


Gra, którą możesz urozmaicić cyfrową aplikacją. Zmierz się z przeciwnikami, rozwiązując po drodze zagadki. Podejmuj dobre decyzje, które pozwolą Ci obronić Śródziemie i wygrać.


Miejsce 1: Catan


Osadnicy z Catanu to bardzo popularne gry planszowe. Załóż osadę i dąż do przekształcenia jej w jak największe miasto. Potrzebujesz dróg i innych kluczowych elementów, dzięki którym pokonasz przeciwników.

Popularne gry logiczne, które pozwolą pogłówkować

Którą z najlepszych gier planszowych logicznych wybierzecie? Sprawdźcie nasz ranking planszówek, które wymagają dużej dawki myślenia!


Miejsce 3: Fuzja


Zasady rozgrywki są proste: musisz ułożyć żetony tak, by utworzyły linię. Jak to zrobić? W każdej rundzie możesz przesunąć tylko jeden żeton oznaczony daną cyfrą. Przeciwnicy mogą Cię zablokować i zepsuć cały Twój plan na wygraną. Sprawdź, czy ich pokonasz!


Miejsce 2: Wirus 2


Ta pozycja musiała się znaleźć wśród najlepszych gier planszowych logicznych. Musisz zbudować organizm wolny od chorób. Wydaje się to proste, ale każdy przeciwnik będzie działał na Twoją niekorzyść. Uda Ci się wyjść z rozgrywki zdrowo?


Miejsce 1: Sagrada


Twoim zadaniem jest dokończenie najwspanialszej budowli, jaka stanęła na Ziemi. Musisz wybrać odpowiednie kostki, z których uda Ci się utworzyć witraż. To nie będzie takie proste!

Polecane gry planszowe dla młodszych graczy

Najlepsze gry planszowe dla młodszych dzieci mają proste i jasne zasady gry. Polecane gry sprawdzą się także dla początkujących graczy. Jaka planszówka dla dzieci jest najlepsza? Sprawdź w naszym rankingu!


Miejsce 3: Krówkonosz


To idealna planszówka dla dzieci od piątego roku życia. Mają do dyspozycji cztery plansze, a ich zadaniem jest doprowadzenie krówki do zagrody, która została umieszczona na czwartej planszy. By wygrać, dziecko musi zdobyć jak najwięcej punktów.


Miejsce 2: W lesie. W sadzie


To połączenie dwóch gier dla graczy od 4 roku życia. Dzieci ścigają się do celu, jednocześnie zbierając po drodze dary lasu i sadu. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej owoców i grzybów i dotrze do mety jako pierwszy.


Miejsce 1: Emocje


To najlepsza gra planszowa dla dzieci! Zawiera ona karty z zadaniami, które pomogą dzieciom poznać własne emocje. Gra uczy także, jak sobie z nimi radzić i pozwala na poznanie własnej osobowości.