Mity greckie - książki o mitologii

“Mity greckie” to seria pełna różnych opowieści dla dzieci, jak i w wersji dla dorosłych. Szeroki wybór, zarówno książek tradycyjnych, jak i audiobooków!

“Mity greckie” to dzieła, z którymi mamy styczność już od najmłodszych lat. Najpierw w formie opowiadań dla dzieci, później w poważniejszych i oryginalnych formach. Nie da się jednak zaprzeczyć, że wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród Czytelników. Właśnie dlatego seria “Mity greckie” oferuje szeroki wachlarz mitów dla zainteresowanych niezależnie od wieku!

Jeden z najpopularniejszych zbiorów opowieści antycznych to właśnie mitologia grecka. Któż z nas nie słyszał o Prometeuszu, Dedalu i Ikarze, czy Heraklesie. Popularność tematów sprawiła, że na rynku obecne są liczne opracowania związane z nimi. Wersje illustrowane, przygotowane, by zainteresować młodszych Czytelników, pozycje zawierające streszczenia mitów, wydania z mniej znanymi mitami, mity rzymskie i z innych kultur, mity greckie Parandowskiego, mitologia na wesoło i zupełnie niepoważnie, rozważania na tematy mitów i ich wpływów na współczesny świat. Wybierać można z bogactwa nie tylko książek tradycyjnych, ale również i tych elektronicznych.

Wracamy w nich do Starożytnej Grecji i czasów, kiedy mitologia grecka przeżywała swój rozkwit. Dla wielu osób stanowi to pasję i zainteresowanie, którą z chęcią realizują i sięgają nawet do najstarszych źródeł. Oczywiście wszyscy pozostali również nie będą mogli nie zapoznać się z mitologią grecką, głównie za sprawą szkoły. Bez wątpienia jednak jest to bardzo przydatne i mobilizujące do odkrywania nowych rzeczy. Dzieci można zainteresować historią, wystarczy tylko pokazać im niezwykłe i kolorowe książki, które od razu przykuwają wzrok i uwagę młodego Czytelnika.

Seria “Mity greckie” przypadnie do gustu każdemu, kto szuka różnego rodzaju mitów greckich przedstawionych w wielu wydaniach i formach. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tu coś dla siebie na dowolnym etapie edukacji lub już w życiu dorosłym. Bardziej lub mniej poważnie, prezentując różne interpretacje mitologii, a co najważniejsze: zachęcające do czytania. Ulubieni herosi, historie, który zna praktycznie każdy, czy uniwersalne wartości, jakie powinny być dla nas ważne. Przesłania wynikające z mitów są od wielu lat wciąż aktualne i nie tracą na swej wartości.

Może zainteresują Cię również