Szukając Noel

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Format
14.5x20.5cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2011
Ilość stron
296
Nasza cena: 23,03 zł 32,90 zł Taniej o: 30%

Produkt niedostępny

Gdy Mark był dzieckiem, mama opowiadała mu, że anioły czasem przebierają się za ludzi i schodzą na ziemię. Gdy dorósł, zwątpił w te słowa. Kiedy jednak znalazł się na samym dnie, ponownie w nie uwierzył.

Mark Smart był życiowym nieudacznikiem, który nigdzie nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca. Los postawił jednak na jego drodze niezwykłą dziewczynę - Macy. Uczucie, którym ją obdarzył różniło się od jego dotychczasowych związków: "to tak jakby porównać Święto Pracy z Bożym Narodzeniem". Gwiazdka nie może jednak trwać wiecznie, a miłość Marka i Macy napotka na niespodziewane przeszkody. Czy mroczne wydarzenia z przeszłości muszą rozdzielić ich na zawsze?

Richard Paul Evans - autor bestsellerowych Stokrotek w śniegu - udowadnia, że zanim życie wręczy nam najwspanialszy prezent, pakuje go starannie w przeciwności losu. Ta wzruszająca opowieść to dowód na potęgę miłości, która zdolna jest do pokonania każdej przeszkody.

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W ostatnim czasie nadrabiam lekturę tych książek, które mam w domu i jeszcze nie doczekały się mojej uwagi. Z racji tego, że jest ich coraz mniej, dość często sięgam po powieści Richarda Paula Evansa.

  Głównymi bohaterami książki są ludzie, którzy pewnie nigdy by się nie spotkali, gdyby szczęśliwy los nie postawił ich na swojej drodze. Mark niedawno stracił matkę, dodatkowo zerwała z nim dziewczyna. Był bliski popełnienia samobójstwa. Wtedy trafił do lokalu, w którym pracowała Macy. To dzięki niej miał zrozumieć, że oboje muszą sobie nawzajem pomóc.

  Książka mimo trudnych problemów, które porusza, idealnie sprawdzi się w dłuższej podróży. Nie chcę by zabrzmiało to źle, ale do czytania tej powieści nie potrzeba wielkiego skupienia i kompletnej ciszy. Jest to typowo powieść podróżnicza, która doskonale zapełni nam czas oczekiwania dojazdu. Mimo tego, że częściowo porusza tematykę bożonarodzeniową, nie trzeba jej czytać w tym okresie.

  Dzięki tej pozycji Richarda Paula Evansa dowiemy się, że adopcja nie zawsze musi być odpowiednia dla dzieci. Nowi rodzice wcale nie muszą być lepsi od tych biologicznych. Dodatkowo przez całą książkę przewija się wątek szukania Noel. Kim ona jest?

  ,,Szukając Noel" to dość lekka, ale zarazem skomplikowana lektura o wzajemnych relacjach, wybaczaniu, ale też śmierci. Jedna z lepszych książek autora. Na końcu wywołuje kilka łez wzruszenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  piątek, 4 grudnia 2015

  "Napój miłosny" Eric-Emmanuel Schmitt, Znak

  Wiecie jak to jest dostać przesyłkę z wyczekiwanymi książkami i nie móc się oprzeć natychmiastowej, irracjonalnej wręcz potrzebie rozpoczęcia lektury? Tak było ze mną wczoraj, gdy odebrałam paczkę z księgarni internetowej. Najpierw obmacałam i obwąchałam wszystkie zakupione tytuły, potem rzuciłam okiem na biurko z zalegającą na nim stertą pracy na wczoraj, by następnie zawinąć się w koc i udając przed samą sobą, że tylko przeglądnę książkę szybciutko, zatopić się w niej na dobrą godzinę!

  Książki Schmitt'a uwielbiam i nie jestem w tym zamiłowaniu obiektywna (wybór kierunku studiów wyraźnie zdeterminował moje gusta literackie). Przeczytałam czternaście jego utworów i żaden mnie nie rozczarował. W każdym znalazłam coś wyjątkowego, poruszającego i pozostawiającego trwały ślad w pamięci. Żeby zrozumieć fenomen Schmitt'a należałoby najpierw poznać bliżej współczesną literaturę francuską, tak pisarzy, jak i dzisiejszego francuskiego czytelnika, ale rozpiszę się na ten temat innym razem...

  Schmitt jest przede wszystkim genialnym dramaturgiem, dlatego jego powieści bazują na wartkim dialogu typowym dla sztuki teatralnej. Poprzez rozmowę bohaterów potrafi wykreować niebanalny rys postaci, uwypuklić ich osobowość, tak by czytelnik nie miał najmniejszych wątpliwości co do intencji bohaterów. Bez zbędnych i często tak nużących opisów wyczarowuje wiarygodne sylwetki, z którymi natychmiast się utożsamiamy. Nie bez powodu najczęściej wybieraną przez autora formą literacką jest krótkie, zwięzłe opowiadanie, przypowieść, czy dramat.

  "Napój miłosny" jest opowiadaniem epistolarnym, co daje ekscytującą możliwość wglądu w prywatna korespondencję Adama i Luizy, niemal jakbyśmy przez ramię im zaglądali. Bohaterów poznajemy w chwili, gdy po pięciu latach związku decydują się na rozstanie. Znajomość jednak trwa poprzez listy, Adam kierowany nieco wyrzutami sumienia i nieco też swoją pychą, a Luiza niegasnącym uczuciem oraz urażoną kobieca dumą, wciąż do siebie piszą nie potrafiąc, czy raczej nie chcąc tak naprawdę, pożegnać się ostatecznie. Kto rzuca sidła miłości? Czy sami wybieramy obiekt naszych westchnień, czy zostajemy wybrani? Czy istnieje złoty środek gwarantujący bezwarunkowe zakochanie? Adam zuchwale twierdzi, że dzięki swoim praktykom psychoterapeuty i ogromnemu doświadczeniu w relacjach damsko-męskich jest w stanie rozkochać w sobie każdą kobietę. Gdy jednak na horyzoncie pojawia się zmysłowa Lily nic już nie jest tak oczywiste, a wyrafinowana, dwuznaczna gra miłosna zdaje się być nie do zatrzymania.

  Książka umożliwia czytelnikowi spojrzenie na temat miłości z dwóch perspektyw. Z każdą kolejną stroną odkrywamy jednocześnie siłę kobiecej determinacji oraz słabość męskiej pewności siebie. Zapętlona intryga powoli zaczyna się klarować, a czytelnik ma wrażenie, że przejrzał zamysł pisarza i odkrył wszystkie jego karty, gdy ten w ostatniej chwili wyciąga asa z rękawa i zaskakuje niebanalnym zakończeniem historii. Dobra pointa to cecha każdej książki Schmitt'a, pewnie dlatego tak je lubię i szczerze polecam! ArtMagda.

  "Sposobność czyni zakochanym. A miłość daje sposobność"

  "Do pewnych rzeczy trzeba się przyzwyczaić, zanim się w nich człowiek rozsmakuje

  - kawa, papierosy, brokuły, samotność..."

  "Majubaju czyli żyrafy wchodzą do szafy" Maja Sontag, Pascal

  Książki podróżnicze czyta się inaczej niż klasyczne powieści. Albo człowiek wpada w tę historię po uszy i niemal czuje każdy kamień pod stopami autora na opisywanej przez niego ścieżce, albo stoi obok i tylko przygląda się kolejnym slajdom jego podróży. Nie jest to wiec łatwy gatunek literacki, ani dla autora, ani dla czytelnika. Nie wystarczy pasjonować się podróżami, by z tym samym zapałem pochłaniać książki podróżnicze.

  Co zatem przekonało mnie do tej lektury, skoro chcę Wam o niej napisać? Niezwykła osobowość autorki, jej nieustanny, podskórny przymus poszukiwania, szczere zaciekawienie światem, ogromna wrażliwość i czujność na każdy detal. Jej bycie otwartym na wszystko, co przynosi kolejny dzień podróży, jej godny pozazdroszczenia dystans do samej siebie i nietuzinkowe poczucie humoru. Czytasz o wyprawach, zwiedzasz z Mają świat i poznajesz ludzi, których spotyka, ale przede wszystkim poznajesz niezwykłą kobietę i w głębi duszy czujesz, że chciałabyś być jak ona! Maja pewnym krokiem przemierza Amerykę Południową oraz Azję, a Ty wraz z nią odkrywasz najdziwniejsze zakamarki tych kontynentów, przeróżne zwyczaje tamtejszych mieszkańców, ich barwną kulturę i egzotyczną kuchnię. Łapiesz stopa do kolejnego miasteczka, śpisz na opustoszałej plaży, czy zajadasz się wysuszonym kurczakiem z rozgotowaną fasolą. Odważnie, choć nie wiadomo co czai się za rogiem, ale też rozsądnie, bo samotna kobieta w podróży musi zachować zimną krew w każdej sytuacji, mieć zapewnione minimum komfortu, nawet jeżeli to minimum oznacza jeden kubek wody w roli całego prysznica.

  Zachwyt Mai Ci się udziela, czy tego chcesz czy nie, bo filozofia 'majubaju' jest zaraźliwa! Dlatego właśnie zachęcam Was do lektury. Czasami warto pozwolić sobie na małe szaleństwo, dać się porwać przygodzie, a 'majubaju' dokładnie to Wam gwarantuje :)

  Gorąco polecam!

  ArtMagda.

  Klik w foto okładki, by przejść na stronę z recenzją Wydawnictwa Pascal.

  Autor: Art Magda o 10:57 Brak komentarzy:

  Wyślij pocztą e-mail

  Wrzuć na bloga

  Udostępnij w usłudze Twitter

  Udostępnij w usłudze Facebook

  Udostępnij w serwisie Pinterest

  Etykiety: literatura polska, Maja Sontag, Pascal, recenzje

  czwartek, 12 listopada 2015

  A czy Ty masz w domu książki?

  Autor: Art Magda o 13:06 Brak komentarzy:

  Wyślij pocztą e-mail

  Wrzuć na bloga

  Udostępnij w usłudze Twitter

  Udostępnij w usłudze Facebook

  Udostępnij w serwisie Pinterest

  Etykiety: takie tam

  piątek, 9 października 2015

  "Szukając Noel" Richard Paul Evans, Znak

  Gdy jesteśmy dziećmi wierzymy w Anioły i całe zastępy anielskie, ale jako dorośli zapominamy o ich istnieniu, czy raczej nie przyznajemy się do takich myśli, bo wydają się zbyt naiwne. Evans udowadnia, że jednak czasem Aniołowie schodzą na Ziemię, przybierają ludzką postać i wyciągają do nas dłoń, dokładnie wtedy, gdy stoimy na samym skraju przepaści i zaledwie jeden krok dzieli nas od skoku w nicość...

  "Szukając Noel" to ciepła, lekka powieść o przeciwnościach losu, o ludzkich słabościach i o miłości, dzięki której znosimy tak wiele. Zagubiony, zrezygnowany i zdesperowany Marc, będąc krok od popełnienia samobójstwa, spotyka na swojej drodze Macy. Pozornie przypadkowa znajomość przynosi lawinę zmian w życiu obojga młodych ludzi, a Macy staje się dla Marca prawdziwym Aniołem niosącym ratunek i wiarę w drugiego człowieka.

  Czasami każdemu z nas przydałby się taki osobisty Anioł, który stawiałby do piony w chwilach, gdy brakuje sił, by podnieść się samemu, prawda? A może warto się rozejrzeć? Może warto nasłuchiwać trzepotu anielskich skrzydeł? Może są znacznie bliżej niż by się nam mogło wydawać...

  Dobra, wartościowa powieść, po którą z pewnością warto sięgnąć. Nastraja pozytywnie i wzrusza do łez. Polecam, ArtMagda.

  artmagda@[Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Szukając Noel
 • Autor: Richard Paul Evans
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2011
 • Ilość stron: 296
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 54937300149KS
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Finding Noel
 • Tłumacz: Bartosz Gostkowski
 • ISBN: 9788324016525
 • EAN: 9788324016525
 • Wymiary: 148 x 210 mm
Warto zwrócić uwagę na...
Zimowe Sny 5/5 Nasza cena:
26,32 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimowe Sny

Nawet złamane serce może pokochać na nowo.Życie jest glebą, nasze decyzje i czyny słońcem i deszczem, ale nasionami są nasze sny.Joseph nigdy wcześniej nie przywiązywał wagi do snów. Był osobą twardo stąpającą po ziemi – wschodzącą gwiazdą reklamy i dumą ojca, co budziło zazdrość jego starszych...
Na rozstaju dróg 0/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na rozstaju dróg

"Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przekonuję się, jak prawdziwe są te słowa". Kiedy po śmierci żony Alan postanowił sprzedać wszystko, co miał, i rozpoczął swoją przedziwną pieszą wędrówkę przez kontynent, nie wiedział, co może spotkać go...
Bliżej słońca 5/5 Nasza cena:
28,62 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bliżej słońca

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym.„Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy”.Kiedy Christina...
Stokrotki w śniegu 4/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stokrotki w śniegu

Czy można dostać drugą szansę i rozpocząć wszystko od nowa? James Kier zginął w wypadku. Tak przynajmniej wszystkim się wydawało. On sam dowiedział się o własnej śmierci z gazet. Pomyłkę szybko wyjaśniono, ale błąd popełniony przez dziennikarza ucieszył wszystkich znajomych Jamesa.Nic dziwnego.Nie...
Ścieżki nadziei 5/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ścieżki nadziei

Człowiek musi iść. Do tego został stworzony. *** Po śmierci ukochanej, utracie domu i pracy Alan wyruszył w pieszą podróż przez całą Amerykę. Sam. Z jednym plecakiem. Z mnóstwem pytań o sens życia i cierpienia. Podczas swej niezwykłej wędrówki doświadczył dobra i ciepła, otrzymał pomoc i przekonał...
Hotel pod jemiołą 4/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hotel pod jemiołą

Nawet w najbardziej szarym życiu może zdarzyć się historia jak z najpiękniejszej powieści. Kimberly prawie się poddała. Śmierć matki, dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo sprawiają, że nie wierzy już w szczęście. Pozwala sobie tylko na jedno marzenie – pragnie napisać powieść o...
Liczby Charona 5/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Liczby Charona

Maj 1929 roku. Lwów. Komisarz Edward Popielski wyleciał z policji za niesubordynację. Wreszcie ma czas na rozwiązywanie zagadek matematycznych i... na miłość. Namówiony przez piękną Renatę podejmuje się ryzykownego zlecenia i szybko wpada w kłopoty. A we Lwowie znów wrze. Brutalne morderstwa...
Apetyt 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apetyt

Nino jest geniuszem smaku. Jego dar dla jednych jest błogosławieństwem, inni uznajągo za przekleństwo. Syn florenckiego rzeźnika wie, jak smakuje namiętność, władzaczy żałoba. Zna też smak kamienia, drewnianej łyżki i śmierci.We Florencji, mieście zmysłów, każdy jest artystą. Gdy Leonardo da Vinci...
Eat Pretty Every Day. Rób codziennie jedną rzecz.. 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eat Pretty Every Day. Rób codziennie jedną rzecz..

Przekonaj się na własnej skórze, jak bazylia, mięta i pietruszka potrafią rozświetlić cerę. Jedz gruszki ze skórką, a pozbędziesz się toksyn i zyskasz talię osy. Na początku dnia zamiast espresso dodaj sobie energii, jedząc świeże awokado lub garść orzechów, a wieczorem zrelaksuj się, przegryzając...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula