Szklany tron. Tom 2. Korona w mroku

Autor:

Sarah J. Maas

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 19
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
532
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 30,72 zł
Nasza cena: 22,47 zł 39,90 zł Taniej o: 44%

Drugi tom bestsellerowej serii fantasy "Szklany Tron". Celaena nie próżnuje, a kłopoty jak zawsze znajdują ją same. Przekonaj się, co tym razem spotka młodą zabójczynię.

Celaena nigdy nie miała łatwego życia. To, w jak młodym wieku została zabójczynią, świadczy o jej niezwykłej dojrzałości oraz sile charakteru. Spotkał ją wielki zaszczyt, bo dzięki swojej wytrwałości, sprytowi i doświadczeniu w walce, zdobyła tytuł Królewskiej Zabójczyni. Tak naprawdę jednak czuje się podobnie zniewolona, jak podczas pracy w kopalni soli, choć nowe życie na pewno dostarcza więcej wygód. Mimo wszystko, nie może być do końca lojalna względem swojego władcy, co stara się skutecznie ukrywać przed przyjaciółmi.

Gra na dwa fronty, w którą bez zastanowienia angażuje się dziewczyna, z biegiem czasu przestaje być taka prosta. Celaena nosi w sercu sekret, którym nie chce się dzielić, a jego wyjawienie mogłoby pociągnąć za sobą poważne konsekwencje. Co gorsza, wszystko może skomplikować zadanie, jakie otrzymuje nagle od swojego zleceniodawcy. To jednak nie wszystko. Już wkrótce na świecie ujawni się obecność większej i mroczniejszej siły, a ta zmusi wreszcie dziewczynę do podjęcia ostatecznego wyboru. Komu tym razem zaufa Celaena? Dla kogo postanowi poświęcić własne życie?

Sarah J. Maas to amerykańska pisarka, która zajmuje się tworzeniem powieści dla młodzieży. Pierwszy tom cyklu "Szklany Tron" był jej debiutem literackim. Zawsze stawiała na silne bohaterki i taka też znajduje się w jej sadze fantasy. Lekki styl, w połączeniu z wartką akcją to znak rozpoznawczy każdego z jej utworów.
Recenzje (19)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przeczytaniu 1 części serii Szklany Tron od razu sięgnęłam po Koronę w mroku. Ta część jeszcze bardziej zaostrzyła mój apetyt. Pokochałam bohaterów i całą historię która dodatkowo jest mini odświeżeniem bajki o Kopciuszku. Wartka akcja, magia, wielowątkowość i świetny język, którym jest napisana powieść składa się na jedną z najlepszych książek jakie do tej pory trzymałam w swoich czytelniczych łapkach!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przeczytaniu Korony w mroku na usta cisnęło mi się jedno słowo. „Tęskniłam”.

  Celeana uzyskała tytuł Królewskiej Obrończyni. Zamieniła łańcuchy z Endovier na królewską smycz. Ale mamy tu w końcu do czynienia z Zabójczynią Adarlanu. Nikt jej nie będzie rozkazywał. Wykonując swoją pracę, Celeana stara się przywrócić swoją rzeczywistość do normy. Znajduje chwilę na wypady na zakupy do miasta, jej szafa pęka w szwach, a regały uginają się pod ciężarem nowo nabytych książek.Mogłaby trwać w transie aż do zakończenia służby. Jednakże Wyrd ma wobec niej inne plany. Kolejną ofiarą zabójczyni ma być jej stary znajomy, Archer Finn. Czy przystojny kawaler może mieć coś wspólnego z grupą spiskowców? Jaką w tym wszystkim rolę odgrywa Nehemia?

  Skończywszy pierwszą część serii, Szklanego Tronu, miałam tylko jedną nadzieję: Droga p. Sarah J. Maas, nie zepsuj tego!! Teraz przyszedł czas na podziękowanie, za pobicie mistrzostwa. Korona w mroku to cud nad cudami.

  Szklany Tron uważałam za książkę wypełnioną akcją. W niej ciągle się coś działo. Tu mamy tego więcej. Tyle zwrotów akcji, wątków, intryg, śmiechu, łez... Sarah J. Maas przerosła samą siebie. Od pierwszej strony zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń, który porywa nas ze sobą i na brzeg wyrzuca dopiero na ostatniej stronie. My za to mamy ochotę krzyczeć: WRACAJ!!!!!!! JESZCZE Z TOBĄ NIE SKOŃCZYLIŚMY. Bo tu nie my kończymy. Decyzję podejmuje powieść. Bierze nas pod swoje skrzydła, bawi się z nami, pozwala się śmiać, wbija nóż w plecy, potem pociesza, ale jednocześnie okłamuje, osusza łzy i irytuje swoim postępowaniem, by w końcu stwierdzić, iż się jej znudziliśmy i porzucić nas bezbronnych i zrozpaczonych. Po pocieszenie udamy się zapewne do Dziedzictwa Ognia. Chociaż nie wiem, czy po kolejnej dawce dam radę się pozbierać.

  Bohaterowie przechodzą dużą zmianę. Dorian potrafi już przeciwstawić się ojcu i stara się działać dla dobra królestwa. Okazuje się, iż ON też ma swój mroczny sekret, o którym sam nie wiedział. Wciąż tęskni za Celeaną, ale chce jej szczęścia, więc nie wpycha się na siłę do jej serca, które jest już zajęte, gdyż Chaol przejął pałeczkę. Wielokrotnie podczas lektury miałam ochotę zabić Kapitana Gwardii. Nie dlatego, iż Dorian od pierwszej strony Szklanego Tronu był moim faworytem. Czyny dowódcy strażników w niektórych momentach były niedopuszczalne. Błagałam, by tego nie robił, ale ON swoje. Jednakże jego postępowanie idealnie pasowało do jego postaci, która dojrzała od pierwszego tomu. Stał się ostrożniejszy wobec króla, wciąż wykonuje jego rozkazy, ale na uwadze ma bardziej dobro innych niż sam fakt wykonania polecenia. Mimo, iż jego serce stało się wrażliwsze na pewne aspekty życia, jest ON twardszą i surowszą wersją Kapitana Gwardii. Mamy tu też Celeanę, która odzyskała cząstkę zabójczyni utraconą w Endovier. Jest bezwzględna, surowa i bezsprzecznie najlepsza w swoim fachu. Jednak jest ona również normalną dziewczyną. Chce się śmiać, bawić, zakochać. W tym tomie Celeana będzie miała okazję nas przerazić swoją ciemniejszą stroną osobowości, gdy zostanie poważnie skrzywdzona. Królewska Obrończyni to postać z krwi i kości, za co dziękuję autorce.

  A co u króla? Dowiadujemy się nieco więcej o jego zamiarach i sile, jaką dysponuje. Poznajemy też kolejnego członka rodu Haviilliardów, Rolanda, kuzyna księcia. Jest to postać o tyle zagadkowa, iż do końca nie jesteśmy pewni jego zamiarów. Możemy być jednak pewni, iż ojciec Doriana przygotował dla niego jakąś rolę do odegrania. Lady Kaltain również nie zniknęła.

  Magia daje o sobie znać nie tylko Celeanie. Widzimy ją w pełnej krasie, to co możemy zdziałać z jej pomocą. Dowiemy się nieco więcej o znakach Wyrda. Autorka daje nam przedsmak tego, co może ukarze się w kolejnym tomie. Świata, gdzie magia żyje. Ona decyduje, czy ją posiądziemy. My decydujemy, jak ją wykorzystamy.

  Podsumowując, nie mam co podsumować. Po prostu Korona w mroku to dzieło godne Wyrda i nie ma innej opcji, jak tylko sięgnąć po tę pozycję.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Mam! Mam na półce. Stoi sobie juz przeczytana, ale jakby przed chwilą kupiona. Jestem z siebie strasznie zadowolona, że nie kupiłam Rywalek. Ta książka o wiele bardziej mi się spodobała. Po prostu nadal ją kocham. Drugie tom wnosi do historii wiele niewiadomego. Jest naj, naj. Choć nie ukrywam, że troche denerwowała mnie miłość Chaola i Celaeny. A tak na marginesie. Wcale nie jestem pewna czym ona zasłużyła sobie na przydomek Zabójczyni Adarlanu. Nie wykonywała poleceń króla. Władca bardzo dobrze wiedział kto jest zagrożeniem, a ona to zlekceważyła. Z czego miała swoją historię z Archerem.

  Okładka jest przepiekna... Zresztą tak samo był Szklany tron piękny. Chyba nigdy mi się nie znudzi. I look forward to the next part. Kocham cię Pączusiu :3

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Postanowiłam mniej więcej co dwie inne książki sięgać po kolejną część serii. Po pierwsze żeby przypadkiem mi się nie znudziła. Po drugie i ważniejsze dlatego właśnie, że wciąga i wcale nie chcę za szybko kończyć całej historii. Czy druga część okazała się równie dobra jak pierwszy tom?

  'Przypominała pięknego demona, a gdy spoglądała na niego, Dorian odnosił wrażenie, iż nie wie, kim ona naprawdę jest.'

  Celaena została Królewską Obrończynią. Stanowisko wymaga od niej pełnego posłuszeństwa wobec króla. Do tego stopnia, że polega na zabijaniu osób, które są dla władcy niewygodne. Jej lojalność nie jest jednak taka, jak król sądzi. Dziewczyna zachowuje to w tajemnicy, bo w innym wypadku zostałaby stracona. Jednocześnie Oko Eleny, które wisi na jej szyi coraz częściej daje o sobie znać. Jakie będą tego skutki? I jakie konsekwencje?

  '- To twoje przeznaczenie oraz twoje zadanie.

  - Nie ma czegoś takiego jak przeznaczenie! - syknęła Celaena.'

  Kontynuacja trzymała poziom swojej poprzedniczki. Pewne tajemnice zostały rozwinięte, kolejne zostały dopiero rozpoczęte. Historia w większości wciągająca, momentami jednak odrobinę mi się dłużyła. Wyczuwam jednak potencjał i wiem, że każdy kolejny tom będzie tylko lepszy.

  Celaena jest osobą złożoną, z wieloma cechami, które mi imponują. Dąży do celu i jakiekolwiek przeszkody stawiane na jej drodze nie są dla niej niczym, co mogłoby ją odwieść od postawionego celu. Pomimo strat, jakie doznała jest skupiona na zadaniach, które ma wykonać. Szczególnie dla dobra ludu, który chce wyrwać się spod panowania króla. Czy jej się to uda? Czy odkryje nowe tajemnice?

  'Jeszcze większą naiwnością było to, iż przez moment wierzyła, że wyrwie się stąd i będzie szczęśliwa. Śmierć jednakże była zarówno jej klątwą, jak i darem, a do tego dobrą przyjaciółką od wielu, wielu lat.'

  Jestem na tak! Fantastyka, którą lubię. Ani trochę nie żałuję, że zdecydowałam się sięgnąć po tę serię. Jeśli jeszcze jej nie znacie to zachęcam. Jeśli natomiast znacie to mam nadzieję, że również uważacie Szklany Tron za serię wartą uwagi.

  'Celaena była Aelin Galathynius, największym zagrożeniem dla Adarlanu, jedyną osobą, która mogła zebrać armię gotową stawić czoło królowi.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy mówię, że tak wiele się wydarzyło, mam na myśli, że zdarzyło się TAK WIELE o! Końcówka..., wszystko naprawdę, kolejny emocjonalny rollercoaster zafundowała mi autorka. Korona w mroku była mroczna, krwawa i dość brutalna. Celaena nie bała się zabijać dla swoich bliskich, nie bała się postępować zgodnie z rozkazem króla, ale równocześnie postępować zgodnie ze swoim sumieniem. No i oczywiście relacja Celeane - Chaol, jak potoczą się ucha dalsze losy? Już chcę sięgnąć po kolejną cześć! Co spotka naszą wojowniczkę gdy dopłynie statek do portu? Tyle pytań tyle niewiadomych, aż się cieszę że przede mną jeszcze tyle czytania.

  atii_monster

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 14 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Szklany tron. Korona w mroku. Tom 2
 • Autor: Sarah J. Maas
 • Wydawnictwo Uroboros
 • Seria Szklany Tron
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2014
 • Ilość stron: 532
 • Format: 13,5x20 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788377479902
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Crown of Midnight
 • Tłumacz: Mortka Marcin
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788377479902
 • EAN: 9788377479902
 • Wymiary: 13.5x20.2x3.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Szklany tron. Tom 4. Królowa cieni 5/5 Nasza cena:
35,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany tron. Tom 4. Królowa cieni

Powraca, by podpalić świat Nadszedł czas walki o wszystko, co ważne. Aelin wraca do Adarlanu, by pomścić bliskich, odzyskać tron i stanąć twarzą w twarz z cieniami przeszłości. A przede wszystkim po to, by chronić tych, którzy jej pozostali. Mroczne bestie, magiczne moce, namiętność i pragnienie...
Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia 5/5 Nasza cena:
28,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia

Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się...
Szklany tron. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,79 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany tron. Tom 1

Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkolonym zabójcą, jednym z najlepszych, ale popełniła fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli Endovier. Książę Dorian składa jej ofertę. Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł królewskiego zabójcy....
Dwór cierni i róż. Tom 1 5/5 Nasza cena:
28,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór cierni i róż. Tom 1

Autorka bestsellerowej serii Szklany Tron powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia! Idealna lektura dla fanów George. R.R. Martina! Co może powstać z połączenia baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach? Gdy Feyre zabija...
eBook Dwór cierni i róż mobi epub 5/5 Nasza cena:
27,59 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dwór cierni i róż mobi epub

Autorka bestsellerowej serii "Szklany Tron" powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia! Co może powstać z połączenia baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach? Sarah J. Maas stworzyła opowieść, od której nie można się...
eBook Szklany tron. Opowieść 3. Zabójczyni i podziemny świat mobi epub 0/5 Nasza cena:
13,79 zł 15,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Szklany tron. Opowieść 3. Zabójczyni i podziemny świat mobi epub

Kolejna misja Celaeny Sardothien. Główna bohaterka staje przed bardzo trudnym zadaniem, jakim jest zabójstwo Donevala, wpływowego i świetnie strzeżonego spiskowca. Zamieszana w rozgrywki polityczne Celaena ma przejąć będące w rękach Donevala niezwykle cenne dokumenty związane z handlem żywym...
eBook Szklany tron. Opowieść 2. Zabójczyni i Czerwona Pustynia mobi epub 0/5 Nasza cena:
13,72 zł 15,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Szklany tron. Opowieść 2. Zabójczyni i Czerwona Pustynia mobi epub

Celaena Sardothien, zabójczyni znana na całym kontynencie, wyrusza w podróż, która ma odmienić jej życie. Okaleczona i upokorzona przez swojego Mistrza, zostaje wysłana na szkolenie daleko na południe, do sessiz suikast - okrytych złą sławą Milczących Zabójców. By wypełnić zadanie, Celaena musi...
eBook Szklany tron. Tom 4. Królowa cieni mobi epub 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Szklany tron. Tom 4. Królowa cieni mobi epub

Powraca, by podpalić świat.Nadszedł czas walki o wszystko, co ważne. Aelin wraca do Adarlanu, by pomścić bliskich, odzyskać tron i stanąć twarzą w twarz z cieniami przeszłości. A przede wszystkim po to, by chronić tych, którzy jej pozostali.Mroczne bestie, magiczne moce, namiętność i pragnienie...
Wojna Lotosowa. Tom 2. Bratobójca 5/5 Nasza cena:
27,44 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna Lotosowa. Tom 2. Bratobójca

Steampunkowa powieść fantasy czasów feudalnej Japonii. Po śmierci szoguna imperium pogrąża się w chaosie, a wojna domowa staje się coraz pewniejsza. Yukiko i potężny tygrys gromu Buruu, okrzyknięci bohaterami, spiskują z rebeliantami w celu całkowitego zniszczenia plantacji lotosu i ocalenia kraju...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula