Synowie światłości

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
334
Rok wydania
2019
Nasza cena: 31,76 zł 34,90 zł Taniej o: 9%

Oliver Monroe, młody profesor archeologii na znanej amerykańskiej uczelni, prowadzi spokojne, wręcz monotonne życie. Powoli wypala się zawodowo - pasja naukowa, która do tej pory przynosiła mu satysfakcję, teraz zaczyna go nużyć.
Pewnego dnia do gabinetu Olivera przychodzi mężczyzna, który składa mu niecodzienną propozycję. Oliver złakniony przerwania uniwersyteckiej rutyny - zgadza się, nie podejrzewając, jak wielki błąd popełnia. Od tej chwili jego życie zmienia się nie do poznania. Zostaje wplątany w intrygę, a analizując to, co od dłuższego czasu pozostawało skryte za kurtyną kłamstw, wpada na trop spisku uknutego niemal dwa tysiące lat temu... spisku, który może zniszczyć istniejący porządek na ziemi.
Wraz z Kate Evans, uroczą profesor historii sztuki, Monroe podróżuje od zagadki do zagadki, nieuchronnie zmierzając do wielkiego finału, ale... jego sukces nie jest przesądzony, a po drodze przyjdzie mu narazić bliskich sobie ludzi. Czy podoła wyzwaniu - czy strzeżony przez wieki sekret zostanie w pełni odsłonięty? A jeśli tak, to... za jaką cenę...?
Powieść "Synowie Światłości" nie jest jedynie dziełem wyobraźni autora. Fabuła zawiera szereg odniesień historycznych, prawdziwych miejsc i teorii, które Czytelnik będzie sukcesywnie poznawał w trakcie lektury.
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam książki, które odnoszą się do autentycznych miejsc i osób. Dlatego, gdy dostałam propozycję, by objąć, powieść patronatem, bardzo się ucieszyłam.

  Po pierwsze, dlatego że to kolejny niezwykle ciekawy debiut, a po drugie fabuła zapowiadała, że będzie się działo, i po trzecie zyskałam nową wiedzę, a to bardzo sobie cenię.

  Słyszeliście kiedykolwiek o Esseńczykach ?

  No właśnie ja też nie...

  Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

  Esseńczycy (aram., pobożni) – żydowskie ugrupowanie religijne, które istniało w Palestynie (obok saduceuszy i faryzeuszy) od połowy II w. p.n.e. do końca I w. n.e. Informacje o nich można odnaleźć w dziełach pisarzy starożytnych (Filona z Aleksandrii, Józefa Flawiusza i Pliniusza Starszego). Esseńczycy wyznawali światopogląd oparty na monoteizmie i mesjanizmie starotestamentalnym oraz dualizmie etycznym (odwieczna walka między duchem dobrym a złym, podział ludzi na synów światłości i synów ciemności). Esseńczycy rygorystycznie przestrzegali prawa Mojżeszowego, odrzucając jednak kult Świątyni Jerozolimskiej. Poszczególni członkowie byli podporządkowani przełożonym, kapłanom i razem tworzyli wspólnotę (hebr. jachad), która miała stosować się do licznych przepisów dyscyplinarnych. Regulowały one codzienną ablucję, modlitwy, czytanie ksiąg świętych, posiłki kultowe, a także pracę. We wspólnocie macierzystej wszystkie dobra materialne stanowiły wspólną własność, także część zarobków (przynajmniej z dwóch dni każdego miesiąca). Szczególne miejsce zajmował założyciel, przypuszczalnie arcykapłan, w pismach kumrańskich zwany Nauczycielem Sprawiedliwości. Był ON w konflikcie z Jonatanem, od 152 r. p.n.e. uzurpatorsko pełniącym funkcję arcykapłana w Świątyni Jerozolimskiej. Wielu uczonych uważa, że odnalezione (1947) rękopisy z Kumran (skąd pochodzą informacje [Adres usunięty]. o organizacji esseńczyków) stanowią główny księgozbiór esseńczyków, a gminę kumrańską uznaje za macierzystą wspólnotę esseńską. Zarówno pisma esseńskie (np.: Reguła Zrzeszenia, Reguła całego Zgromadzenia, Dokument Damasceński), jak i starożytni autorzy ukazują, że wspólnota była zorganizowana według zwyczajów stowarzyszeń religijnych okresu hellenistycznego. W podobny sposób będą się później organizować wspólnoty zakonne.

  Stanisław Mędala

  To właśnie na podstawie historii tej specyficznej grupy (sekty, odłamu) autor oparł fabułę swej powieści i dla mnie osobiście jest to strzał w dziesiątkę, bo takiej książki na polskim rynku chyba nie ma.

  Jest to historia, która porywa człowieka na kilka dobrych godzin. Nieprzewidywalność i nagłe zwroty akcji powodują szybsze bicie serca, a zagadki i tajemnice, które odkrywamy w trakcie, sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko, mimo że z początkiem możecie odnieść wrażenie, że się dłuży.

  Jedyną rzeczą, która mnie strasznie drażniła przez całą książkę, było nadużywanie nazwisk. Według mnie lepiej by brzmiało „Kate podbiegła...” niż „Kate Evans podbiegła...”, ale jest moje subiektywne odczucie, i nie jest to absolutnie żaden minus.

  Autor doskonale wykreował wszystkie postacie, każda z nich jest inna, ma swoje wady i zalety, przez co każdego można obdarzyć sympatią lub przeciwnie- stwierdzić, że nie chciałoby się z daną osobą cokolwiek wspólnego.

  W trakcie lektury „podróżujemy” wraz z bohaterami po Jerozolimie, Francji i Ameryce- skrupulatne opisy tych wszystkich miejsc sprawiają, że wystarczy przymknąć oczy i widzimy je wszystkie pod powiekami.

  „Synowie Światłości” jest to jeden z lepszych debiutów, jakie miałam okazje przeczytać w tym roku.

  Jest to powieść idealna dla pasjonatów tajemnic, intryg i zagadek. Nie sposób się nudzić przy tej powieści.

  Polecam Wam z całego serca.

  Panu Tomaszowi serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za kolejne pasjonujące powieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z zamysłem wstawiłam tylko część opisu :) Pozornie nie porywająca historia, porwie nas w przygodę, którą naprawdę świetnie się czyta. Pozornie znudzony człowiek, okaże się bohaterem na medal. W pierwszym rzucie w ogóle na myśl przyszły mi pierwsze sceny z filmu animowanego „Zaginiona Atlantyda” i nie wiem czemu, ale jakoś tak głównego bohatera utożsamiałam z Milem =D Ale to oczywiście taka luźna aluzja, myśl – nie wiem czemu tak, ale właśnie tak było =D

  Bohaterowie nie są szablonowi, są ciekawi, a wiadomo ciekawy bohater = dobra historia – i taka właśnie ona była! Ratowała mnie w chwilach dojazdowych do pracy, przenosiła mnie zupełnie do innego świata! Szczególnie, że fabuła została wzbogacona o prawdziwe fakty i właśnie to odkrycie, powaliło mnie na kolana. Zabieg łączenia teraźniejszości z przeszłością z imaginacją, w której nie koniecznie idzie się połapać to taka perełka, ze naprawdę przechodząc obojętnie obok tej pozycji traci się szansę na dobrą książkę.

  Język jakim posługuje się autor jest przyjemny i przyswajalny expresowo, bo tak właśnie napisana została ta historia. Konkretnie, bez lania wody i opisów, które uśpiłyby najtwardszego zawodnika. Dodatkowym atutem, ogromnie ważnym dla mnie z racji bycia okularnikiem, było dołożenie starań wydawnictwa do sporej czcionki historii. To zupełna poezja nie męczyć się z małym drukiem, tylko z rozkoszą oddawać się lekturze. Zagadka, intryga, wartka akcja, teorie i wiele, wiele więcej na bank pozwoli Wam się zakochać w tej pozycji! Nie zdradzam więcej – sami się przekonajcie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  RECENZJA ‼️"Moja opinia"

  ❇️

  "Synowie światłości" Tomasz Serzysko

  Wydawnictwo WasPos

  Premiera 25 lipca 2019

  ❇️

  Książka,która zachwyciła mnie swą okładką. I już wtedy wiedziałam ,że muszę ją mieć u siebie na półce i ją przeczytać! A czy wy ją już czytaliście ? A może macie zamiar po nią sięgnąć? ❇️

  Oliver Monroe to młody wykładowca na znanym uniwersytecie. Niestety jego zapał do nauczania ludzi zmniejsza się z każdym dniem. Lecz,kiedy przed jego gabinetem pojawia się nieznany mężczyzna. Wszystko zmienia się diametralnie w życiu młodego profesora. Nieznajomy składa mu pewną tajemniczą propozycję. Nie zastanawiając się zbytnio zgadza się. Niestety nie kończy się to dla niego dobrze. Wplątuje się w intrygę i spisek pewnego zakonu. By wyplątać się z tego ,wraz z Kate Evans koleżanką , a zarazem młodą panią profesor z uniwersytetu próbują rozgryźć zagadkę za zagadką, która jest niebezpieczna i może narazić tym bliskie im osoby. ❇️

  ..." Śmierć jest pośrednim odczuciem wybawienia od bólu ,kiedy mamy nadzieję,że przechodzimy do innego,lepszego świata; tak naprawdę jednak znajdujemy się po prostu między dwoma miejscami,a w każdym z nich cierpienie jest na równie wysokim poziomie. Kiedy chciałby pozostać na tej granicy na zawsze,ale przeznaczeniem człowieka jest cierpieć ,nieważne czy w niebie,piekle,czy na ziemi"...

  ❇️

  Książka jest niesamowicie wciągająca. Intryga goni intrygę. Każda kolejna strona wprowadza nas w świat ludzi ,którzy żyli dwa tysiące lat temu,a my wraz z naszym dzielnym bohaterem i jego koleżanką musimy rozgryźć co się wtedy stało i co chcą od niego potomkowie tych właśnie ludzi. Fabuła ciekawa ,intrygująca i zapierające dech w piersiach. Akcja rozgrywa się pomiędzy Jerozolimą ,a Francją. Nigdy nie byłam w żadnym zakątku opisanym w książce,ale wszystko jest tak dobrze opisane ,że ze spokojem można sobie wszystko wyobrazić. Piękne budowle i interesujący ludzie. To jest to co lubię w książce. Dobrze wykreowani bohaterowie. Czcionka w książce jest dosyć duża co świetnie wpływa na szybkie czytanie. Z każdą kolejną stroną byłam niezwykle związana z bohaterami i wraz z nimi przeżywałam każdą kolejną przygodę. Wszytko jest tam bardzo emocjonujące. W książce jest wszystko to co lubię intrygi, ucieczka przed niebezpieczeństwem, tajemnicze zagadki, przygoda. Widać ,że autor ma lekkie pióro i pasję ,a my czytelnicy to doceniamy dzięki temu w książce nie wieje nudą,a wręcz przeciwnie wciąga nas. Każdy znajdzie w książce coś dla siebie. A najlepsze ,że książka to nie jest tylko wyobraźnia naszego bohatera ,ale zawarte są w niej różnego rodzaju teorie, prawdziwe miejsca a także szereg odniesień historycznych. Więc kto wie może ten Zakon żył naprawdę...lub żyją do dnia dzisiejszego.... I czy ta tajemnica skrywaną tak długo jest fikcją czy też nie.Kto lubi książki pełne tajemnic i na niesamowitej aukcji. To coś dla was! Skrywane tam sekrety mogą wami wstrząsnąć. Polecam😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Tomasz Serzysko
 • Wydawnictwo WasPos
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 334
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366070851
 • Język: polski
 • ISBN: 9788366070851
 • EAN: 9788366070851
 • Wymiary: 14.3x20.5x2.4 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Synowie buntu 5/5 Nasza cena:
32,30 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Synowie buntu

Synowie Buntu to kontynuacja Władców Ciemności, kolejny bestseller Franka E. Perettiego.To mogło zdarzyć się wszędzie. Bacons Corner nie jest żadnym nadzwyczajnym miejscem - jedno z wielu rolniczych miasteczek na dalekiej prowincji, maleńkie kółeczko na mapie samochodowej Amerykańskiego...
Wroga miłość 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wroga miłość

Co byś zrobiła, gdyby całe Twoje życie było skupione na ukrywaniu się? Gdy nie możesz żyć pełnią życia, bo ciągle zagraża Ci śmiertelne niebezpieczeństwo?Adeline nigdy nie mogła czuć się bezpiecznie. Jej rodzina od lat ukrywała ją i jej siostrę przed wrogami ich ojca. Polowali na nie najlepsi łowcy...
Czerwony lód 5/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwony lód

Sierż. szt. Szadurski po policyjnej akcji w rezerwacie Beka otrzymuje wezwanie na miejsce zdarzenia do zakładu produkującego mrożonki w Szelewie. Podłoga na hali produkcyjnej zalana jest ludzką krwią. Brak ciała oraz nagrań z monitoringu od samego początku komplikuje śledztwo. Po odnalezieniu ciała...
Czwarte życie 5/5 Nasza cena:
39,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czwarte życie

"Czwarte życie", debiutancka powieść Ludwika Lorena. To rozgrywająca się na przełomie XIX i XX wieku historia o wielkich nadziejach, wielkich ideach, wielkich pieniądzach... i rzuconych pomiędzy to wszystko całkiem małych ludziach. Spotkanie, do którego nigdy nie powinno było dojść, prowadzi do...
Korpomisie czyli jak osiągnąć sukces 0/5 Nasza cena:
27,21 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Korpomisie czyli jak osiągnąć sukces

Od autora:"Korpomisie to moja kolejna książka. Może najważniejsza. Na pozór jest to historia z korporacji, ale tylko na pozór, bo moje książki mają zawsze swoje drugie i trzecie dno, a tak naprawdę starają się pokazać, jak to wszystko działało i działa. Dotyczy to zarówno tzw. realnego socjalizmu, ...
Uwikłani T.2 5/5 Nasza cena:
29,94 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłani T.2

Ona i onDwa zranione serca. Namiętność i pożądanie. Miłość, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności...Tom drugi Uwikłanych to historia obok której nie możesz przejść obojętnie. Jest pełna dramatyzmu, skrajnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji. To opowieść o ludziach, którzy mogą żyć...
Start Level 1 0/5 Nasza cena:
40,86 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Start Level 1

START level 1, opowiada historię zwykłego człowieka, który nagle budzi się w innym świecie. Henry, początkowo wycofany ze społeczeństwa ma na celu jedynie przeżycie. Okazuje się, że nowy świat jest spełnieniem jego marzeń. Obowiązuje tam system gier, rozwijanie się poprzez zdobywanie doświadczenia....
Nie obrażaj się na Boga 0/5 Nasza cena:
27,21 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie obrażaj się na Boga

Losy trzech sióstr, problemy, smutki i radości, przeplatające się z Obecnością Boga w ich życiu. Mimo tego, że mają odmienne osobowości, style życia i całkiem się od siebie różnią, to wciąż potrzebują swojej obecności. Pistis zostaje wysłana do szkoły sportowej, wbrew swojej woli. Później...
Barwy Mazur 5/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barwy Mazur

OPOWIEŚĆ O LUDZIACH, KTÓRYM PRZYSZŁO ŻYĆ W ŚWIECIE NIENAWIŚCI I POGARDY DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Kontynuacja losów bohaterów "Zapachu Mazur"- Julianny, Krzysztofa, Trudy... Obraz współczesnych Mazur przeplata się tu z dramatycznymi wydarzeniami schyłku Prus Wschodnich. Rok 1945 dla mieszkańców Prus...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula