Świeża krew. Kryształowi. Tom 1

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2018
Ilość stron
416
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
eBook, mobi, epub
za 24,56 zł
Audiobooki mp3
za 34,48 zł
Nasza cena: 30,84 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

“Świeża krew” to powieść ukazująca brutalną i niewyobrażalną prawdę o polskiej policji, jej związkach z gangsterami, mafią i nieczystych zagraniach!

Jak dużo wiesz na temat polskiej policji? Czy można im ufać, a nawet powierzyć swoje życie? Nic bardziej mylnego! Sięgnij po książkę “Świeża krew” i odkryj coś, co dosłownie zmrozi Ci krew w żyłach!

Niejednokrotnie nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, kryją i ochraniają narkotykowe transporty oraz uparcie nie zauważają tego, kiedy komuś dzieje się realna krzywda. Mowa o skorumpowanych funkcjonariuszach policji, którychzaczęło robić się coraz więcej. Aby ich wyeliminować powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. I chociaż funkcjonariusze sławnego już biura nazywani są kryształowymi, sami nie raz stają się osobami uzależnionymi od narkotyków, ze skłonnościami do autodestrukcji.

Jedną z osób wyznaczoną do walki ze skorumpowanymi funkcjonariuszami jest Paweł Dobrogowski o pseudonimie Driver. Prawdziwy outsider, rozwodnik i samotnik, ma za zadanie znaleźć haki na kumpla z pododdziału. W tej chwili rozpoczyna ON niebezpieczną i ryzykowną grę, podczas której giną kolejni ludzie. Zostaje zamordowana kochanka jego przyjaciela. On sam natomiast nie ufa już nikomu ze swojego otoczenia. Nawet osobie, na której zlecenie działa. Czy przeżyje tę misję i dojdzie do prawdy?

“Świeża krew” to mroczna powieść, na wskroś prawdziwa i przejmująca brutalnością. Pokazuje jednak, jak niewielu osobom dzisiaj można ufać i jakie konsekwencje przynieść może naiwność.


O książce

Brutalna. Brudna. Brawurowa. Ostra jazda!

Polecam!

Paulina Świst


O autorce

Joanna Opiat-Bojarska jest polską autorką powieści pochodzącą z Poznania. Zadebiutowała autobiograficzną i groteskową pozycją “Kto wyłączy mój mózg”. Od 2014 roku publikuje w wydawnictwie Czarna Owca.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Joanno Opiat-Bojarska czy byłaś w poprzednim wcieleniu mężczyzną? Wg mnie tego nie mogła napisać kobieta..

  "Bez p...…...ch wstępów....Mów czego potrzebujesz"

  O tak! Właśnie tego potrzebowałam, co przeczytałam. Jak ja to chłonęłam i nie chciałam tego skończyć. To historia przedstawiona oczami twardych facetów, szara i bura rzeczywistość, gorzka prawda i życie czasem na krawędzi.

  Gdzieś mi się ostatnio obiło o uszy, że jeśli się pisze o twardym świecie mężczyzn, nie ma poprawnej polszczyzny, kulturalnych zdań i dialogów. Czy w tym przypadku mogło być inaczej? Sięgając po tę książkę, nastawcie się na niezliczoną ilość wulgaryzmów oraz pieprznego seksu, alkoholu i dragów. Wejdziecie w prawdziwy obraz policji, antyterrorystów i światka przestępczego. Przekupstwa, machloje, brak subordynacji, czy też po prostu "real live" w świecie pełnym testosteronu, emocje zapewnione!

  Biuro Spraw Wewnętrznych przygląda się nieuczciwym funkcjonariuszom. Driver, nuworysz w roli antyterrorysty, ma za zadanie podkopać starego wygę. Tu już chyba nie ma dobrych i złych policjantów. "To pies na psy", jak dziś usłyszałam od autorki (Radio Zet). Dokładnie i dosadnie. Cała ta historia wciąga od pierwszej strony jak, nie od okładki. Kilku bohaterów, kilka perypetii, które kończą się..Przeczytajcie sami. Nie czułam się jakoś zaskoczona, czy też zniesmaczona czarnym światkiem policji. Wszędzie mamy jakieś czarne owce. Trzeba z nimi jednak walczyć i głośno mówić, że są. Ukłony dla autorki, za to że podjęła się tej ciemnej strony mocy, i za jej długą pracę nad tą książką.

  Nie ukrywałam, że jestem fanką autorki, większość książek przeczytałam i jedną z lepszych, którą napisała, jest dla mnie GRA O WSZYSTKO. Muszę również wspomnieć o jej pierwszej powieści, "Kto wyłączył mój mózg", przyznaję, że sama nie wiedziałam, że to taka prawie autobiografia. Kto jeszcze nie czytał, niech szybciutko nadrabia.

  Wracając do "Kryształowych", ta książka jest wybitnie dobra i dla mnie najlepsza ze wszystkich.

  Nam czytelnikom, nie pozostało nic innego, jak czekać do maja na kolejną część Kryształowych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To było bardzo intensywne pierwsze zetknięcie z literaturą sensacyjną. Wręcz nie polecam zbyt wrażliwym osobom - język jest naturalny, wulgarny (świetnie zresztą oddany), mamy sporo scen brutalnych, fizycznie i psychicznie, wulgarny seks. W pewnym momencie aż współczułam autorce, bo podjęła się niezwykle trudnego i zapewne wyczerpującego psychicznie zadania oddania ludzkiego zła, wściekłości, negatywnych emocji, depresji i rozpaczy.

  Widać też wielką pracę włożoną w poznanie środowiska, o którym się pisze - warto zapoznać się z wywiadami z panią Opiat-Bojarską, w których wyjaśnia, skąd ma tak dokładną wiedzę i jak robiła research do książki.

  Akcja dzieje się w Poznaniu i warto zwrócić uwagę na poznańskie realia, przedstawione sumiennie, ale bez częstej w książkach o miastach maniery przewodnika miejskiego. To jest Poznań dzisiejszy, Poznań prawdziwy, pełna nocnego życia ulica Wrocławska, bloki, Rataje. Wszystko bardzo nienachalnie.

  Polecam książkę - minus daję tylko za okładkę, która moim zdaniem jest kiczowata, ale możliwe, że nie znam konwencji tego gatunku. Niemniej, nie chwaliłabym się nią na półce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Joannę Opiat-Bojarską miałem przyjemność poznać podczas ubiegłorocznych Targów Książki w Warszawie. Z twórczością Autorki zapoznałem się kilka tygodni temu. I wiecie, co pluję sobie w twarz! Dlaczego! Dlatego, że tak późno sięgnąłem po ten tytuł. Tak genialnie wciągająca książka nie powinna zalegać na półkach w oczekiwaniu na przeczytanie. Teraz już wiem, że to był mój błąd. Pani Joanno – przepraszam! I dziękuję. Takie książki prawdziwy miłośnik kryminału mieć powinien. Ba „Kryształowi. Świeża krew. Część 1” to lektura obowiązkowa. Tu nie ma kolorowych policjantów wziętych żywcem z żurnala. Tutaj mamy prawdziwych gliniarzy z krwi i kości. A proszę mi wierzyć, wiem co mówię. Kilka lat temu będąc na stażu w Policji właśnie taki obraz utkwił mi w pamięci, jaki przedstawia Autorka pierwszej części trylogii kryminalnej „Kryształowi”. Nie mówię, tu o glinach skorumpowanych, którzy policyjną blachę wykorzystują do bezprawnych działań, lecz nieustępliwych w dochodzeniu do sprawiedliwości. Nie ma się czemu dziwić, że charakter tej pracy, sprawia, iż nie każdy nadaje się do tej roboty. Tutaj należy być twardym, bezkompromisowym. A taki właśnie jest Paweł Dobrogowski vel. Driver, który z pełnym oddaniem dąży do oddzielenia ziarna od plew w policyjnym środowisku. Zadanie to wymaga od niego nie tylko poświęcenia, lecz silnej psychiki i hartu ducha. A tego Driverowi odebrać nie można. Jak mało kto jest stworzony do tej roboty. Rozwodnik w życiu prywatnym, a w zawodowym stu procentowy gliniarz, który nie zawaha się wejść w ogień, by dopiec swojemu rywalowi. Pracując w Biurze Spraw Wewnętrznych Policji, którego funkcjonariusze nazywani są kryształowymi, a przez swych wrogów psami na psy, Driver dąży do zdemaskowania policjanta działającego po obu stronach barykady. Marcin „Momoa” Letki początkowo zdobył moją sympatię, lecz poznając jego czarną naturę kibicowałem Driverowi by zapuszkował go na długie lata. Czy mu się to udało? Jaką cenę zapłacić musiał w tej walce? Przekonajcie się sami! Nie tylko poczujecie kryminalne emocje, przepełnione sensacją, lecz książka ta zapewni Wam niezapomniane erotyczne doznania. I nie będą to miałkie historyjki rodem z twórczości K.N. Haner, lecz proszę mi wierzyć, zagotują Waszą krew, sprawiając, że grę wstępną macie zaliczoną. To, co Driver wyczynia z Pauliną „Paulą” Stoparek, czyli ze swoją fuck friend, powoduje, że ciarki przechodzą przez całe ciało, aż włosy stają dęba. Pani Joanno, moje ukłony! A ja lecę zabierać się za drugą część „Kryształowych” sygnowanych znakiem jakości Wydawnictwa Muza.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam spore oczekiwania względem tej książki, co więcej, wszystkie zostały spełnione ponad normę. Joanna Opiat-Bojarska tą książką zdobyła moje czytelnicze serce i mam nadzieję, że każde następne dzieło będzie jeszcze lepsze.

  O tajnym przenikaniu policjantów w przestępcze kręgi zapewne wielu z Was słyszało. Co raz to wychodzą na jaw takie, czy inne fakty dotyczące pracy policji. Jednak kiedy to policjant, pod przykrywką, wtapia się w policyjne towarzystwo uwikłane w gangsterskie sprawki rozpoczyna się zabawa. "Kryształowi. Świeża krew" to genialna książka, która dostarcza czytelnikowi niesamowite emocje, naładowaną testosteronem atmosferę i wielką tajemnicę, która dopiero na ostatniej stronie zostaje rozwiązana. Poznajemy tu wielu bohaterów, początkowo można czuć się zagubionym, jednak każdy z nich ma tak niepowtarzalny charakter, że bardzo łatwo jest odróżnić poszczególne postacie. Autorka postarała się o to, abyśmy sami próbowali dowiedzieć się kto jest kretem w kręgach policyjnych, jednocześnie badając kto szpieguje samych policjantów. Paweł "Driver" to rozwodnik, który ponad wszystko kocha swoją pracę w Biurze Spraw Wewnętrznych Policji, która daje mu niezwykłą satysfakcję. Życie na krawędzi dobra i zła, szukanie haków na podejrzanego policjanta, branie udziału w akcjach antyterrorystycznych. Niesamowita atmosfera panuje do ostatniej strony, początkowo myślałam, że gdzieś po drodze zgubi się ten całkowicie "męski" klimat, a jednak się myliłam. Autorka w genialny sposób uchwyciła wszystkie wady i zasadzki, które czekają na słabych policjantów, którzy z łatwością dadzą się wmanipulować w gangsterskie rozgrywki. Nadużywanie władzy, kombinacje jak ukryć własne błędne decyzje, zacieranie śladów, zdrady i korzystanie z domów publicznych. Dodatkowo porachunki gangsterskie, zaginione narkotyki, porwania i morderstwa. To tylko kilka rzeczy, które możecie znaleźć w tej powieści. Zdecydowanie to ostra jazda bez trzymanki w całkowicie męskim świecie, gdzie jeden trzyma za wszystkich, a wszyscy za jednego. Jeśli szukacie książki, która przeniesie Was w brudny świat mafijnych porachunków, nieczyste zagrania policji i drobnych wątków z życia prywatnego naszych bohaterów, to ta książka jest w stu procentach dla Was. Sądzę, że nikt z Was nie będzie żałował czasu, który zostanie poświęcony tej lekturze. To wyjątkowa książka opowiadająca o czarnej stronie policji, pozwala wniknąć w jej struktury i zobaczyć, że często nie wszystko jest czarne oraz białe. Porywająca i wciągająca akcja powoduje, że koniec tej książki przychodzi zbyt szybko.

  "Kryształowych" po prostu trzeba przeczytać! Jeśli jeszcze nie znacie tej historii, nie zwlekajcie i nadrabiajcie. Już 15 maja premiera tomu drugiego, gdzie ponownie spotkamy się z Driverem!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Brutalna. Brudna. Brawurowa" - to cytat z okładki. Zgadzam się z nim na 100 %! Książka jest pełna brutalności, przekleństw, seksu, ale wszystko w niej pasuje. Wszystko jest na swoim miejscu i gra. Akcja - tu chyba najlepszym jej określeniem będzie "roller-coaster" - nie zwalnia nawet na moment, nie ma czasu na poskładanie myśli, ani uspokojenie tętna.

  Opowieść o policjantach i mafii. Ale w tym przypadku to opowieść nie o dobrych i złych, tylko o złych i jeszcze gorszych. Naładowana testosteronem, przekrętami i przestępstwami. Nikt tu nie jest "grzeczny", nikt nie jest tym, na kogo wygląda na pierwszy rzut oka, ani nikt się nie będzie nudził podczas czytania.

  Polecam! I czekam na kontynuację!

  Anna Wądołowska

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Polowanie. Kryształowi. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polowanie. Kryształowi. Tom 3

Z policyjnej broni padają strzały. Ginie mężczyzna podejrzany o porwanie. Sprawę prowadzi Driver — outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, glina z krwi i kości. Czwórka obecnych przy zdarzeniu stróżów prawa trafia pod lupę Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Ich zeznania są wyjątkowo spójne, ale...
Łatwy hajs. Kryształowi. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łatwy hajs. Kryształowi. Tom 2

"Zły pies wtrącił mnie do więzienia tylko dlatego, że nie chciałem zapłacić mu haraczu". Na portalu społecznościowym pojawia się post znanego judoki wzywający do bojkotu policjanta. Podane zostają dane osobowe funkcjonariusza. Sprawa trafia na biurko Drivera, fusza BSWP. Odwiedza ON judokę i...
Diabelska krew. Zakon Sangwinistów. Tom 2 5/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabelska krew. Zakon Sangwinistów. Tom 2

Trzecia po Ewangelii krwi i Niewinnej krwi, a zarazem ostatnia część pisanego wspólnie z Rebeccą Cantrell cyklu "Zakon Sangwinistów". Fabuła serii łączy elementy nauki, mitologii i religii z wartką akcją. Słowo „cud“ zyskuje tu nowe znaczenie, a walka dobra ze złem jest znacznie bardziej...
Niewinna krew. Zakon Sangwinistów. Tom 2 0/5 Nasza cena:
36,81 zł 40,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewinna krew. Zakon Sangwinistów. Tom 2

Druga, po „Ewangelii krwi”, część cyklu Zakon Sangwinistów, pisanego wspólnie z Rebeccą Cantrell. Fabuła serii łączy elementy nauki, mitologii i religii z wartką akcją. Słowo "cud" zyskuje tu nowe znaczenie, a walka dobra ze złem jest znacznie bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem, niż...
Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2 5/5 Nasza cena:
21,99 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2

To kontynuacja bardzo dobrze przyjętej książki "Opowiem Ci o zbrodni“, i programu TV emitowanego w telewizji Crime+Investigation Polsat. W drugiej odsłonie ponownie pojawiają się najgłośniejsze polskie „,pióra kryminalne“, i mroczne historie, które wydarzyły się naprawdę. Tym razem siedem opowieści...
Ucieczka 4/5 Nasza cena:
33,29 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ucieczka

Ucieknij lub zgiń. Escape room to sposób na zabawę ze znajomymi. Czworo młodych ludzi daje się zamknąć w pokoju pełnym zagadek. Mają dziewięćdziesiąt minut na rozwiązanie ich wszystkich oraz znalezienie wyjścia. Dobra zabawa dość szybko schodzi na dalszy plan. Zaczyna się nerwówka i walka z...
Zabójczy pocisk 5/5 Nasza cena:
26,57 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy pocisk

Takiej książki na polskim rynku jeszcze nie było! 17 kryminalnych spraw. 16 najlepszych polskich pisarzy. "Zabójczy pocisk" funduje czytelnikowi wędrówkę po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy. Kto zabił, dlaczego, kiedy i...
Opowiem CI o zbrodni. Historie prawdziwe 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem CI o zbrodni. Historie prawdziwe

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii OPOWIEM CI O ZBRODNI. Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym...
Słodkich snów anno 4/5 Nasza cena:
32,47 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodkich snów anno

Anna Rogozińska jest trzydziestoparoletnią, atrakcyjną i bardzo ambitną dziennikarką TV. Kiedy wpada na trop afery lekarskiej, robi wszystko, aby odkryć prawdę. Nawet kosztem prywatnego życia. Annie pomaga Łukasz, dawny kolega ze studiów z tajemniczym tatuażem na przedramieniu. To nie jedyny...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula