Światło, które utraciliśmy

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 23
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2017
Nasza cena: 33,95 zł 36,90 zł Taniej o: 8%

Produkt niedostępny


Jest 11 września 2001 roku, dochodzi do czterech ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych. Dla Lucy i Gabe jest to także dzień, w którym mimo tragedii odnajdują światło.

Tego dnia przeżywają skrajne emocje, ale zdają sobie sprawę, że ich serca zaczęła bić jednym rytmem. Rodzi się miłość, intensywna, młodzieńcza i głęboka. Oboje młodzi z planami na przyszłość, głowami pełnymi pomysłów i ambicjami. Niestety są bariery, których przeskoczyć się nie da, a które potrafią wprowadzić ogromny mrok.

"Światło, które utraciliśmy" to niezwykle poruszająca powieść o trudnych wyborach, rozstaniach, cierpieniu i radzeniu sobie z tęsknotą. Lucy i Gabe sprawiają wrażenie idealnej pary, zakochani po uszy, nie widzą poza sobą świata. Mężczyzna pewnego dnia otrzymuje intratną ofertę pracy jako reporter na Bliskim Wschodzie. Nie ma zamiaru zrezygnować z wyjazdu, a jedyne, co mu pozostaje to poinformować ukochaną. Lucy właśnie wtedy dowiaduję się też, że program telewizyjny, którego twórczynią była otrzymuje nagrodę Emmy. W ułamku sekundy chwile szczęścia przemieniają się w rozpacz. Rozstają się, mimo że w ich sercach nadal tli się uczucie. Bohaterka powoli skleja swoje serce, ociera łzy i stara się wypełnić pustkę, którą pozostawił po sobie Gabe. Kiedy wydaje jej się, że zmierza do stabilizacji swojego życia na drodze ponownie pojawia się była miłość, choć może nadal aktualna?

Jill Santopolo jest amerykańską pisarką, która swą pracę zawodową łączy z pasją do pisania. Tworzy książki z gatunku New Adult, ale także dla dzieci i młodzieży. "Światło, które utraciliśmy" jest jej pierwszą powieścią przetłumaczoną na język polski, co czynią ją też debiutantką na naszym rynku. W krótkim czasie zdążyła stać się fenomenem na rynku Czytelniczym na całym świecie.
Recenzje (23)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pochłonęła mnie... Zupełnie inna niż wszystkie tego typu książki, ciekawa, pisana w świetny sposób. Jestem oczarowana a zarazem załamana, że to już koniec. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść Jill Santopolo " Światło, które utraciliśmy " to najnowsza książka, którą ostatnio sięgnęłam z półki ze szkolnej biblioteki i od razu ją wypożyczyłam, bo głównie zaciekawił mnie opis z tyłu i sam wygląd okładki, która od razu przykuwa uwagę i jest po prostu cudowna.

  Sam styl pisania Jill Santopolo bardzo mi odpowiada przez swoją prostotę i krótkie rozdziały, które są listami do Gabe'a przez co szybko i przyjemnie się ją czyta. Kolejnym plusem, który zauważyłam to przedstawienie całej historii z punktu widzenia Lucy przez co wydaje się bardziej prawdziwa i jakby wzięta z codziennego życia z tego powodu chociażby ja w wielu sytuacjach się w nią wczuwam i przeżywam każdą stronę po kolei, w niektórych momentach emocje wzięły górę i się popłakałam i przeczytałam ją w ciągu jednego dnia co nie zawsze się dzieje.

  Sama historia jest z jednej strony bardzo zwyczajna, lecz z drugiej całkowicie wyjątkowa i inna niż wszystkie. W naszym życiu potrafimy obdarzyć prawdziwym uczuciem bardzo małą grupę ludzi, co dokładnie pokazuje ta powieść, którą może przeczytać naprawdę każdy. Ale dlaczego?

  Ze względu na przedstawienie wielu lat życia głównej bohaterki prowadzącej zwyczajne życie, która musi przez całe życie podejmować trudne decyzje skutkujące w przyszłości. Jest ona także o spełnianiu wszystkich marzeń i cieszeniu się każdym danym nam dniem. Pokazuje także jak życie jest ulotne.

  Cała akcja książki jest zapisana w postaci listów z wielu lat, które napisała główna bohaterka do Gabe, jest to coś z czym spotkałam się pierwszy raz, ale muszę przyznać, że bardzo mi się spodobało i pragnę o tym wspomnieć jeszcze raz.

  A teraz przedstawię moje ulubione cytaty z tej książki:

  "Może życie wymaga od nas wyborów, ale wydaje mi się, że da się przeżyć je tak, by dostać wszystko, czego się zapragnie."

  "Życie jest nieprzewidywalne. Coś nam się przydarza, podejmujemy określone decyzje, a one mają jakieś konsekwencje. Gdy prąd jest pomyślny, korzystamy z okazji."

  Moim zdaniem ta książka wcale nie jest podkoloryzowana, i chyba same plusy, bo minusów nie mogę się doszukać na tę chwile, co chyba dobrze o niej świadczy. Czekam z niecierpliwością na kolejną książkę tej autorki. A sama powieść moim zdaniem jest przeznaczona dla każdej grupy wiekowej, gdyż ze względu na nasze doświadczenia każdy z nas na swój sposób będzie przeżywał tę pozycję.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezwykła, słodko-gorzka historia... Tak bardzo uniwersalna i autentyczna, że aż nieprawdopodobna... Mogła się wydarzyć w życiu każdego z nas lub już się wydarzyła, a może dopiero wydarzy. U większości z nas jednak - pod pewnymi względami podobna, w całości raczej nie aż tak częsta. Myślę, że wiele osób znajdzie kilka podobieństw pomiędzy tą naprawdę mocną emocjonalnie historią a jakąś ważną dla siebie relacją. Nie jest to zwykły romans - absolutnie nie. Autorka nie koloryzuje niczego. Jeśli właśnie to powstrzymuje Was przed sięgnięciem po tę książkę, to... nie macie się już czego obawiać, po prostu nie warto się zastanawiać, bo tę powieść powinno, moim zdaniem, przeczytać jak najwięcej ludzi. Historia ta ma formę listu głównej bohaterki - Lucy - do głównego bohatera - Gabe'a. Mimo późniejszych zdarzeń, trudno się nie zgodzić, że to właśnie ON jest głównym bohaterem płci męskiej. Lucy opisuje swoje życie od tragicznego dnia 11. września 2001 roku, kiedy nastąpił zamach na World Trade Center i konsekwencje tego dnia dla jej najważniejszych wyborów, tego, jak potoczyło się jej życie - jej i Gabe'a. Powieść ta jest niesamowita pod absolutnie każdym względem. Ukazuje kwestię miłości oraz ogólnie życia w obliczu tragedii zarówno narodowej, jak i osobistej. Zawiera wiele ważnych, mądrych, życiowych refleksji. Autorka uświadamia, że życie jest tylko jedno i namawia do tego, by przeżyć je w zgodzie z samym sobą, by słuchać serca; pokazuje moc marzeń, pragnień, a także siłę strachu. Uczy doceniać ważne osoby, które są obok nas i zawsze chcą dla nas jak najlepiej, w każdym momencie życia są przy nas i bez obaw możemy się do nich zwrócić. Warto pielęgnować istotne dla nas relacje i nie czepiać się nieistotnych rzeczy, bo na ogół po prostu nie warto... Powieść ta bardzo mną wstrząsnęła, rozwaliła emocjonalnie, ale dzięki niej również się oczyściłam, tak prawdziwie i głęboko. Bez wątpienia właśnie takiej historii, takiego przekazu potrzebowałam. Warto przeczytać do samego końca, chociaż bardzo boli. Warto, bo Wy również możecie wtedy zrozumieć swoje emocje, własną plątaninę myśli... Podjąć ważną decyzję, znaleźć rozwiązanie z sytuacji, teoretycznie, bez wyjścia czy zmienić swój światopogląd. Pouczająca, wzruszająca i poruszająca powieść. Ja jeszcze się nie pozbierałam, a to jedna z tych książek, która znalazła się w TOP moich wszystkich przeczytanych w życiu książek. Nie jest łatwo, ale... czy w życiu tak jest?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Światło, które utraciliśmy" - Jill Santopolo

  Nie byłam przekonana do tej książki , ponieważ jest tam wątek wojny secesyjnej.

  Nie czytam takich książek bo zraziłam się do tego typy literatury, lecz po przeczytaniu paru opinii w końcu po nią sięgnęłam.......

  Lucy i Gabe poznali się 11 września 2011 roku. Gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork, zrozumieli, że życie jest zbyt kruche, by przeżyć je bez pasji i emocji. I zbyt krótkie, by nie być razem.

  Wkrótce jednak Gabe postanawia przyjąć pracę reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmienia. Lucy dowiaduje się o jego decyzji w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu staje się też dniem, w którym coś nieodwracalnie się kończy. W kolejnych latach Lucy będzie musiała podjąć niejedną rozdzierającą serce decyzję. Czy pierwsza miłość okaże się ostatnią?

  Książkę się czyta łatwo i szybko , bardzo wciąga czyta się ja jednym tchem , jest napisana w formie krótkich rozdziałów i są to opowiadania lecz można to też brać jako list , łatwo jest wczuć się w role naszych bohaterów :)

  w tej książce jest realną miłość, która jest piękna, ale również przerażająca i bolesna. Autorka opisuje prawdziwe życie, realnych bohaterów, popełniających błędy, mających wady i zalety.

  Historia opowiedziana z punktu widzenia Lucy i skierowana do miłości jej życia Gabe'a.

  Historia niezmiernie mnie wzruszyła…jest podobna do powieści Nicholasa Sparksa, w których bohaterowie zawsze stają przed trudnymi życiowymi wyborami i muszą radzić sobie z ich konsekwencjami, wiecznie będąc na rozdrożu, na granicy tego co dobre, a co złe.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po wielu przeczytanych przeze mnie książkach o szczęśliwej miłości nadszedł czas na historię o uczuciu skazanym na niepowodzenie. Nie. To nie jest ten rodzaj powieści, w której namiętność przekracza niemożliwe do przebicia granice, a wszystkie decyzje naraz stają się zupełnie proste. Czy jesteście gotowi na to, by dać szansę lekturze niosącej więcej smutku, niż nadziei? Czy szukacie książki, w której gorycz dominuje nad słodyczą, a finał przybiera postać szklistego od wzruszenia wzroku? Zapraszam na recenzję powieści „Światło, które utraciliśmy”.

  ZARYS FABUŁY

  Data 11 września 2001 roku niewątpliwie pozostawiła wyraźny ślad w sercu każdego mieszkańca Nowego Jorku. Ale właśnie wtedy, pośród zgliszcz, ludzkiego bólu i przerażającej tragedii zrodziło się uczucie, którego moc miała okazać się silniejsza niż śmierć. Lucy i Gabe, z bagażem planów na przyszłość, postanowili dać sobie szansę i tkwić u swojego boku łapiąc szczęście każdego dnia, bo przecież doświadczyli tego, jak kruche i ulotne bywa życie.

  Ambicje Gabe’a prowadzają go jednak na Bliski Wschód, bo pragnący zmienić bieg wydarzeń chłopak postanawia realizować swoje marzenia jako fotograf. Lucy, poświęcając się produkcji serialu telewizyjnego, zaskoczona decyzją ukochanego zostaje zupełnie sama.

  Ten wybór zmienił ich historię, ale czy zmienił ją na zawsze? Mijają lata, a każdy z nich poszedł swoją drogą. Czy ich ścieżki kiedyś się przetną?

  DLACZEGO TAK PÓŹNO ZROZUMIAŁ SWÓJ BŁĄD?

  Gabe, Gabe… I co tu z tobą zrobić…? To właśnie od tej postaci chciałabym rozpocząć analizę charakterów, ponieważ to od jego decyzji bieg wydarzeń potoczył się w takim, niestety dość przykrym, kierunku. Przez długi czas byłam na niego wściekła. W końcu nieczęsto w powieści o miłości spotyka się postać przedkładającą własne ambicje nad uczucie – i to nie byle jakie. Z jednej strony mający niesamowity urok, z drugiej egoista potrafiący tylko ranić. I choć do końca książki nie byłam w stanie zaakceptować jego decyzji z przeszłości, obudziło się we mnie współczucie oraz sentymenty. Szkoda, naprawdę szkoda, bo wydaje się, że w końcu zrozumiał swój błąd.

  TO WŁAŚNIE DO NIEGO LUCY KIERUJE SWOJE SŁOWA

  Nie tak dawno zastanawiałam się nad tym, jak rzadko spotykam się z formą narracji drugoosobowej. No i proszę, jest. Lucy, główna bohaterka książki, swoje słowa kieruje właśnie do pierwszej i tak naprawdę niegasnącej miłości. Jej ból oraz namacalne cierpienie są więc czytelnikowi podane jak na tacy. Początkowo jej osoba wydawała mi się nijaka, bezbarwna. Z czasem jednak wypisana w jej życie paleta emocji ukształtowała jej charakter. Rozerwana pomiędzy stabilnością i bezpieczeństwem, a ulotnością chwili prawdziwego uczucia, musiała stanąć przed wieloma trudnymi wyborami. Z tak wielkim musiała zmierzyć się wyzwaniem.

  Choć na pewno nie jest to para idealna, mająca na swoim koncie wiele głębokich rys, jeszcze długo będę o niej pamiętać. Udało mi się nie rozpłakać, choć byłam na granicy. Może dlatego, że przecież wystarczyło tak niewiele, by wszystko mogłoby potoczyć się inaczej. Ludzie powinni dźwigać bagaż własnych decyzji jeśli świadomie je podjęli – choćby nie wiem jak ciężki był.

  TRAGICZNA MIŁOŚĆ

  To na pewno nie jest słodkie love story. To historia o tragicznej miłości, tej prawdziwej, bo choć oddalonej setkami kilometrów, wciąż dającej o sobie znać. Ufff… Ciężko przełknąć takie scenariusze, w których trzeba zmierzyć się z unaocznioną ludzką tragedią, do końca fundującą gorzki posmak dramatu. I pomyśleć, że zaczynałam tę książkę przekonana, że będzie to kolejna romantyczna bajka. Nic z tych rzeczy.

  PIĘKNA, ALE PRZYGNĘBIAJĄCA, O ŚWIETLE, KTÓRE ZGASŁO

  Powieść, nad którą można uronić niejedną łzę. Historia, która skłania do refleksji przywołującej pytanie, co tak naprawdę jest dla nas ważne. Czy nie pożałujemy naszych decyzji za kilka, czy kilkanaście lat? Choć akcja tej książki nie pędziła jak szalona, potoczyła się w zupełnie nieprzewidzianym dla mnie kierunku. Chwytająca za serce, niewątpliwie piękna, ale smutna. Nie żałuję, że po nią sięgnęłam, choć gdybym jeszcze raz miała dokonać wyboru, nie wiem, czy bym się na nią zdecydowała. A to dlatego, że nieco przygnębiona będę miała w umyśle jej treść na pewno jeszcze przez jakiś czas.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 18 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -36%
  Czarna Madonna

  Czarna Madonna

  Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś nad Morzem Śródziemnym. Na pokładzie znajdowało się 520 osób, w tym narzeczona Filipa, która miała odbyć pielgrzymkę do Bazyliki Grobu Świętego....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,64 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Lokatorka

  Lokatorka

  Jane przeżyła osobistą tragedię i chce zacząć wszystko od nowa. Poszukując mieszkania, trafia na niepowtarzalną okazję. Choć dom jest nietypowy, Jane czuje, że tu będzie jej dobrze. Wkrótce dowiaduje się, że poprzednia lokatorka Emma miała tragiczny wypadek. Ktoś upamiętnia jej śmierć, zostawiając...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,84 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Prokurator. Tom 1

  Prokurator. Tom 1

  Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo, jako błyskotliwa adwokatka, odnosiła sukcesy na sali sądowej. Teraz jednak fortuna przestała jej sprzyjać: nie dość, że przyłapała męża na...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,83 zł 34,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -36%
  Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5

  Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5

  Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, ON sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego. Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,44 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Czereśnie zawsze muszą być dwie

  Czereśnie zawsze muszą być dwie

  Nie ma dymu bez ognia, nie ma miłości bez zazdrości, do tanga trzeba dwojga... Do tych niekwestionowanych prawd można dodać jeszcze jedna: czereśnie zawsze muszą być dwie. Magdalena Witkiewicz nie zawodzi swojego szerokiego grona czytelniczek, Czereśnie muszą być dwie to kolejna historia, o tym jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,68 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -32%
  Mężczyzna, który gonił swój cień. Millennium. Tom 5

  Mężczyzna, który gonił swój cień. Millennium. Tom 5

  Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,20 zł 39,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -27%
  We wspólnym rytmie

  We wspólnym rytmie

  Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie… Świat Natashy rozsypał się wraz...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,21 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Ósmy cud świata

  Ósmy cud świata

  Czy historia sprzed lat, usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata, może wpłynąć na nasze losy? Kilka romantycznych chwil, przeżytych w czasie urlopu w Azji, budzi w Annie, trzydziestokilkuletniej singielce, dawno uśpione uczucia. Kobieta podejmuje decyzję, która na zawsze może zaważyć na życiu...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,82 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Początek. Robert Langdon. Tom 5

  Początek. Robert Langdon. Tom 5

  Profesor Harvardu Robert Langdon przybywa do Bilbao w Hiszpanii, by wziąć udział w zupełnie niecodziennym i ze wszech miar intrygującym wydarzeniu naukowym. Oto w ultranowoczesnym muzeum...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 33,88 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Zapisane w wodzie

  Zapisane w wodzie

  Paula Hawkins zajęła się pisarstwem po piętnastu latach kariery dziennikarskiej. Urodzona i wychowana w Zimbabwe, w 1989 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie mieszka do dziś. Jej debiutancka powieść, Dziewczyna z pociągu, okazała się literackim fenomenem i sprzedała w 20 milionach egzemplarzy....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,84 zł 36,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
Warto zwrócić uwagę na...
Światło w środku nocy 5/5 Nasza cena:
32,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło w środku nocy

Nowość autorki „Zanim się pojawiłeś” Gwiazdy widać tylko w ciemności Alice czuje się jak wybrakowana wersja samej siebie. Szybki ślub z przystojnym Amerykaninem okazuje się pomyłką. W domu rządzi teść, który książki inne niż Biblia uznaje za stratę czasu. Na dodatek plotkuje o niej całe...
Marzenia, które się spełniają. Ulica Wierzbowa. Tom 3 4/5 Nasza cena:
25,56 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marzenia, które się spełniają. Ulica Wierzbowa. Tom 3

Są marzenia, które się spełniają. Trzeba walczyć o ich urzeczywistnienie i nigdy się nie poddawać. Mieszkańcy ulicy Wierzbowej muszą się zmierzyć z różnymi problemami. Ich życie ulega zmianie, wiele spraw domaga się wyjaśnienia; są uczucia, które muszą się ujawnić, a słowa wybrzmieć. Hanna Jawińska...
Mroczna miłość. Mroczne światło. Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczna miłość. Mroczne światło. Tom 1

Tym razem przyszła pora, aby miłośnicy bestsellerowej serii King poznali historię Jake’a 17-letnia Abby jak na tak młody wiek, ma za sobą wiele traumatycznych doświadczeń. I kiedy jedyna dobra osoba w jej życiu umiera, dziewczyna postanawia zrobić wszystko, żeby nie trafić do systemu opieki...
Mroczne pożądanie. Mroczne światło. Tom 1.5 4/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczne pożądanie. Mroczne światło. Tom 1.5

Historia Jake’a i Abby jeszcze nie dobiegła końca! Jake w końcu wraca do domu. Jednak mężczyzną targają wątpliwości. Czy jego ukochana wciąż na niego czeka? Czy jest bezpieczna? Czy zaakceptuje to, jakim mężczyzną naprawdę jest Jake? Jake nigdy nie sądził, że w końcu ktoś stanie się dla niego...
Lato, które się zaczyna 5/5 Nasza cena:
9,90 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lato, które się zaczyna

Czy tylko jedna miłość może być przeznaczona na całe życie? Rodziny Reigów i Balartów przyjaźnią się od lat. Roser i Elvira będąc w ciąży ustalają, że ich dzieci połączy wielka miłość. Na świat przychodzą Júlia i Andreu, których łączy przyjaźń ich matek oraz doroczna tradycja wspólnego spędzania...
Światło w jej oczach 4/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło w jej oczach

Projekt, jakiego jeszcze nie było! Jeżeli lubicie historie oparte na autentycznych wydarzeniach, to seria „Ja, Kobieta” z pewnością Was zachwyci. Karolina Wilczyńska przedstawia prawdziwe historie kobiet, które opowiedziały jej o swoim życiu. W tych zwierzeniach nie zabraknie emocji. Znajdziecie w...
Światło gwiazd. Willa pod Kasztanem. Tom 4 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło gwiazd. Willa pod Kasztanem. Tom 4

W wilii pod kasztanem nastała jesień. W wielkim ogrodzie jak zawsze pięknie, ale w życiu mieszkańców wiele zawirowań. Pewien mężczyzna, który częściej niż pod nogi spogląda w gwiazdy - z zawodu jest bowiem astrofizykiem - wprowadzi sporo zamieszania w życie jednej z kobiet. Bartek w swoim polowaniu...
Światło między oceanami 0/5 Nasza cena:
30,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło między oceanami

Poruszająca opowieść o niszczycielskiej sile niewłaściwych wyborów. O złych decyzjach dobrych ludzi. O szczęściu, z którego tak trudno zrezygnować... Debiutancka powieść Światło między oceanami M.L. Stedman, urzekająco piękna i zarazem potrafiąca złamać najtwardsze serce, została po premierze w...
Gwiazdy, które spłonęły 4/5 Nasza cena:
31,79 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazdy, które spłonęły

Gdy rutyna i szara codzienność popychają ku zdradzie – czym może się skończyć skok w bok? Claire Spruce jest idealną żoną, dobrą matką i przykładną kobietą z przedmieścia. Mogłoby się wydawać, że niczego więcej jej do szczęścia nie potrzeba. Jednak kobieta ma swoje problemy, które nie dają jej...
Piękno, które pozostanie 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękno, które pozostanie

Autumn, Shay i Logan chodzą do tej samej szkoły. Wydaje się, że nic więcej ich nie łączy. Nic poza żalem i muzyką.? Autumn od zawsze wiedziała, kim jest - utalentowaną artystką i lojalną przyjaciółką.Shay definiowała siebie poprzez więź z siostrą bliźniaczką oraz swoją muzyczną pasję. Logan z...
Żółte światło 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 40,55 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żółte światło

Najnowsza proza Pilcha przypomina, że życie składa się ze złudzenia wieczności i z przerażającej utraty tego złudzenia. „Żółte światło” łączy wątki ściśle autobiograficzne z zupełnie fantastycznymi. Pilch eksploruje, eksploatuje i przetwarza własny życiorys i dotychczasową twórczość, kreując z nich...
Pakiet Ulica Wierzbowa. Tomy 1-3: Najmilszy prezent, Zawsze w porę, Marzenia, które się spełniają 5/5 Nasza cena:
57,86 zł 94,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Ulica Wierzbowa. Tomy 1-3: Najmilszy prezent, Zawsze w porę, Marzenia, które się spełniają

Pełne uczuć i wzruszeń opowieści o tym, że świat nas kocha, wystarczy tylko przystanąć i wsłuchać się w jego głos. Otworzyć się na emocje i odważyć się czerpać z życia pełnymi garściami, nie oglądając się za siebie. Wciągające opowieści o ludziach, którzy walczą o swoje szczęście i wierzą, że życie...
Wybrane bestsellery
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Epoka mitu 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Epoka mitu

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę,...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy 5/5 Nasza cena:
35,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy

Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym to publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego, pozwalająca na przećwiczenie wszystkich umiejętności sprawdzanych na maturze:– umożliwia zapoznanie się z zadaniami typu maturalnego dzięki pogrupowanym...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Między ustami a brzegiem pucharu 0/5 Nasza cena:
36,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ustami a brzegiem pucharu

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba – gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze...
Urth Nowego słońca 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urth Nowego słońca

Naprawdę mam na imię Severian. Przyjaciele, których nigdy nie miałem zbyt wielu, nazwali mnie Severianem Kulawym. Żołnierze, których niegdyś miałem mnóstwo, choć nie aż tak wielu, jakbym chciał, nazywali mnie Severianem Wielkim. Nieprzyjaciele, którzy mnożyli się jak muchy na bitewnych polach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula