Strażniczka miodu i pszczół

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
448
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
eBook, mobi, epub
za 24,65 zł
Nasza cena: 33,12 zł 39,90 zł Taniej o: 17%

"Strażniczka miodu i pszczół" to powieść pełna emocji, trudnych decyzji i zmian życiu. Być może tym razem bohaterce uda się znaleźć miejsce, w którym zapuści korzenie?

Angelica nie potrafi usiedzieć w miejscu ani powiedzieć, gdzie tak naprawdę jest jej dom. Nie chce się również z nikim związać z powodu przykrych doświadczeń i wspomnień z przeszłości. Jest osobą nieufną, pełną strachu i gotową do ucieczki w razie konieczności.

Angelica pracuje jako wędrowna pszczelarka, odwiedza hodowle pszczół, pomaga usprawnić pracę uli i zwiększyć produkcję miodu. Dziewczyna, chociaż wygląda niepozornie, zna się na swoim fachu. Całą swoją wiedzę zdobyła w dzieciństwie na Sardynii. Kiedyś to właśnie tam był jej dom.

Być może Angelica dostanie szansę od losu? Na małej, ale malowniczej wyspie, na której spędziła dzieciństwo, być może znowu znajdzie się dla niej miejsce... Czy wykorzysta odpowiednio tą możliwość?

"Strażniczka miodu i pszczół" to powieść pełna niepewności, strachu przed bliskością i poszukiwań, które być może w końcu się zakończą. W głębi duszy Angelica marzy o tym, by mieć gdzie wracać każdego wieczoru. Może jej serce mocniej do kogoś zabije?

Cristina Caboni na pełen etat pisze i zajmuje się rodziną. Uwielbia róże, które hoduje w przeróżnych odmianach. Debiutowała powieścią "Zapach perfum".
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Angelica nigdzie nie zdołała zapuścić korzeni. Nie chciała się z nikim wiązać. Po tym, co spotkało ją w przeszłości, jest nieufna, pełna strachu i zawsze gotowa do ucieczki. Jedynie wśród pszczół czuje się dobrze. Jest wędrowną pszczelarką, odwiedza hodowle i pomaga usprawnić pracę uli oraz produkcję miodu. Zna się na tym jak mało kto. Całą wiedzę zdobyła jako dziecko, na Sardynii, która była kiedyś jej domem. Teraz dostała od losu swoją szansę. Na malowniczej wyspie, na której była szczęśliwa, czeka na nią miejsce, w którym rozpocznie wszystko od nowa….”

  „Strażniczka miodu i pszczół” to powieść, po której nie wiedziałam czego się spodziewać. Twórczości autorki nie znałam, a opis był dość tajemniczy. Jednak jak wiecie, uwielbiam poznawać książki nieznanych mi autorów, więc mimo tego, iż jestem zawalona egzemplarzami recenzyjnymi, postanowiłam ją przeczytać. Mój wybór okazał się bardzo dobry, bo książka zaskoczyła mnie na plus i była świetną lekturą, która umiliła mi dzień.

  To jedna z takich książek, które czyta się na jednym wdechu. Nie potrafiłam odłożyć jej na półkę, póki nie doszłam do ostatniej strony. Autorka zaserwowała mi niesamowitą podróż do upalnej Sardynii, przepełnioną feerią barw i słodką niczym miód. Książka napisana jest bardzo obrazowo i naprawdę czasami łapałam się na tym, że czuję i widzę wszystko to, co główna bohaterka. Niełatwo jest napisać książkę, którą czuje się każdymi zmysłami, ale Cristinie Caboni w stu procentach się to udało.

  "Zastanawiam się, dlaczego jedni ludzie nie mają serca, a inni, głupi jak ja, pozwalają okładać się pięściami, wierząc, że do niczego się nie nadaję."

  Powieść przepełniona jest licznymi retrospekcjami z dzieciństwa głównej bohaterki i choć nie zawsze lubię ten zabieg, to tutaj sprawdził się ON idealnie. Dzięki niemu łatwiej zrozumieć jej późniejsze decyzje i wybory, które często nie należały do zbyt łatwych. Bardzo polubiłam Angelikę i z przyjemnością czytałam jej historię, która nie raz mnie wzruszyła i chwyciła za serce. Styl autorki jest niezwykle lekki i przyjemny w odbierze, dzięki temu bardzo łatwo zatracić się w tej opowieści.

  „Strażniczka miodu i pszczół” to bardzo fajna powieść obyczajowa z rozbudowanym wątkiem miłosnym. Polecam ją z całego serca, bo jestem pewna, że się nie zawiedziecie. Mnie książka ogromnie się podobała i na pewno przeczytam inne książki, które ukażą się na naszym rynku wydawniczym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Sekrety miodu

  „W
  życiu zdarzają się różne rzeczy. Z pozoru straszne wydarzenia niespodziewanie nabierają zupełnie innego znaczenia. Nie zawsze ich konsekwencje są negatywne. Często wskazują nowe możliwości. Sekret polega na tym, by umieć je rozpoznać” – te piękne słowa znamionują bogate życiowe doświadczenie, ale i cierpienie, którego nie brakuje w naszym życiu. Problem w tym, że w chwilach ciężkich, traumatycznych, potrafimy skoncentrować się tylko na ich przeżywaniu, tylko nieliczni widzą w nich głębszy sens. Dopiero z perspektywy czasu okazuje się, że wszystko miało swój cel, nic nie zdarzyło się bez przyczyny, że każde zdarzenie miało nas czegoś nauczyć, miało nas doświadczyć byśmy potrafili poradzić sobie z kolejnym wyzwaniem bądź też zainicjowało proces niezbędnych zmian.

  A jak to było w przypadku Angelicy Senes? Jej życie było wielkim bólem, cierpieniem i samotnością, ale czy rzeczywiście miało to czemuś służyć? Izolowana, wychowująca się niemal bez opieki dziewczynka, schronienie znalazła pod opiekuńczymi skrzydłami Margherity. Jej daleka krewna, nazywana przez dziewczynkę Jają, nie tylko obdarzyła ją miłością i czułością w czasie, kiedy jej oschła i wyniosła matka oddalała się coraz dalej od domu, by zarobić na chleb. Starsza kobieta podarowała Angelice coś więcej, niż tylko kromkę chleba czy buty – dała jej możliwość wyboru, nauczyła patrzeć na świat sercem, przekazała jej też wszystko, co sama wiedziała o miodzie i o pszczołach. Jaja była dla małej dziewczynki całym światem, a jej stary, tajemniczy dom, prawdziwym domem Angelicy.

  Śmierć mądrej opiekunki, niemal dwanaście lat temu, była dla Angelicy prawdziwą tragedią, a jednak lata spędzone u jej boku, wyposażyły ją w prawdziwą mądrość, dały też zawód. Po ukończonej zootechnice, podróżuje ona po świecie, lecząc nie tylko ból złamanego serca, ale i uciekając wciąż w nowe miejsca przed samotnością. Dzięki Jaji, została specjalistką od pszczół, ich strażniczką, bowiem wiedza wyniesiona ze studiów nie ma nic wspólnego z tym, co przekazała jej opiekunka. Śpiew Angelicy wabi pszczoły, uspokaja je, hipnotyzuje. Dziewczyna staje się częścią ich świata, a one pozwalają się doglądać, zdradzają jej tajemnice swojego gatunku. Dzięki temu może zajmować się pasiekami, doradzać hodowcom, pokazywać, jak właściwie z pszczołami pracować.

  To bycie w nieustannym ruchu zaczyna jednak męczyć. Podróże kamperem z psem i kotem, zwiedzanie całego świata może wyglądać na przygodę, jednak ona sama jest coraz bardziej nieszczęśliwa. Los szykuje dla niej jednak prawdziwą niespodziankę. Otóż okazuje się, że odziedziczyła stary dom wraz z pasieką po … Marghericie, zaś wiadomość o jej śmierci, którą otrzymała wiele lat temu, była zabiegiem, który miał utrzymać dziewczynę z dala od rodzinnej miejscowości. Teraz wraca na południowe wybrzeże Sardynii przekonując się jednak, że spadek, to nie tylko rzeczy materialne. To również całe duchowe dziedzictwo, które pozostawiła jej Jaja oraz konieczność objęcia posady, która wykracza daleko poza to, co dotąd robiła. Na Angelicę spada bowiem również obowiązek troski o słabszych…

  Są jednak tacy, którzy nie cofną się przed niczym, by odebrać jej spadek. Na terenie należącym do domu ma powstać bowiem ekskluzywny kompleks hotelowy z polem golfowym, a jego budowa jest ostatnią deską ratunku dla firmy prowadzonej przez Nicola i jego brata. Do Nicoli, w którym kiedyś Angelica była zakochana, należy zatem przekonanie dziewczyny do sprzedaży… Jak zakończy się ta piękna, pachnąca łąkami i smakująca miodem opowieść? Jak daleko posuną się krewni Angelicy, by posiąść majątek? Czy Nicola wykorzysta dawne uczucie i na jego bazie powstanie plan przejęcia ziemi czy może … miłość wybuchnie na nowo? Odpowiedzi na te pytania szukać będziemy w pięknej powieści „Strażniczka miodu i pszczół”, która znacząco wyróżnia się na tle innych książek swą delikatnością, duchowością, ale i zmysłowością. Piękna historia o prawdzie, o wartościach, którymi kierujemy się w życiu, napisana przez Cristinę Caboni, opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA, to jedna z tych opowieści, których nigdy się nie zapomina. Plastyczny, poetycki wręcz język, wiele cennych informacji na temat pszczół i właściwości miodu, a przede wszystkim przesłanie, które lektura za sobą niesie sprawiają, że powieści tej nie zapomnimy już nigdy, co więcej wielokrotnie będziemy do niej wracać szukając sensu w swoim życiu czy odpowiedzi na ważkie pytania…

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Strażniczka miodu i pszczół” to ciepła opowieść o Angelice-wędrownej pszczelarce, w sam raz do poczytania na letni, wakacyjny czas.

  Strażniczka miodu i pszczół to według autorki książki, zajęcie dla kobiet.

  Każda strażniczka zostawiała po sobie jakiś ślad.

  Każda przejmowała tę tradycję i wzbogacała ją o własne doświadczenia.

  Także w ten sposób wszystko stanowiło część dziedzictwa.

  Angelica była ostatnią z wielu.

  Ale podobnie jak jej poprzedniczki, siadała w majowy wieczór u stóp wielkiego drzewa oliwnego, które dawało schronienie złotym pszczołom.

  Angelica Senes to młoda dziewczyna, która nie tylko rozmawia a pszczołami, ale także im śpiewa.

  Pszczoły to strażniczki kwiatów i są mądre.

  Wszystko o nas wiedzą.

  Karmią nas, leczą, przekazują nam swoją wiedzę.

  Trzeba tylko umieć słuchać i nie trzeba się ich bać.

  Angelica w świecie pszczelarskim jest bardzo znana, dlatego mieszka w przyczepie i nie wyobraża sobie aby mogło być inaczej.

  Angelica nie ma też mężczyzny.

  Widziała w życiu wiele miejsc, mniej lub bardziej odludnych.

  Dla niej pszczoły są zwierciadłem miejsca, w którym żyją i o które dbają. Zbierają pyłek i nektar i zwracają je w postaci miodu.

  Dbają o to, aby każdy kwiat dawał owoce.

  Nawet w chwili śmierci są pożyteczne dla wspólnoty, sygnalizując brak równowagi i coraz częściej również zanieczyszczenie powietrza.

  Angelica przeżyła traumę w dzieciństwie, dlatego nikomu nie ufa i nie potrafi związać się z nikim na stałe.

  Z matką też nie ma dobrych kontaktów.

  Angelica ukończyła uniwersytet, specjalizację i dyplom.

  Była w Hiszpanii i Francji, kraje w których pszczelarstwo jest instytucją.

  Kolejne przystanki to Australia i Nowa Zelandia. Magisterium, praca, wybór sposobu na życie, wybrała, studiowała i robiła to co chciała.

  Ale czy kiedykolwiek była naprawdę szczęśliwa?

  Jedno było pewne: Zawsze była SAMA!

  Jak samotna pszczoła.

  Jak potoczą się dalej losy samotnej Angelici?

  Czy spotka w życiu kogoś, z kim będzie dzielić dalsze, swoje życie?

  Czy w jej życiu pojawi się ktoś?

  I czy testament, który odziedziczy jest prawomocny?

  Tego wszystkiego dowiecie się czytając tę świetną i ciepłą historię.

  W sam raz na gorące, wakacyjne dni.

  Przeczytajcie o dziewczynie, która mając swoje marzenia, nauczyła się je spełniać.

  Pod koniec książki znajdziecie księgę miodu i poszczególne rodzaje miodu, szczegółowo opisane, gdyż autorka książki to zagorzała pszczelarka, pracująca w rodzinnej firmie pszczelarskiej.

  Jej świat to kwiaty i zapach miodu.

  Przekonaj się Drogi czytelniku, czy Twój świat też złożony jest z takich zapachów?

  Zachęcam do lektury, a szczególnie na świeżym powietrzu, pośród drzew i kwiatów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju, nie ma na świecie dwóch takich samych ludzi. I każdemu należy się taki sam szacunek."

  Ciepła, sympatyczna i wypełniona miodową słodyczą powieść, i tak jak różnorodne są gatunki nektaru stworzonego przez pszczoły, tak każdy dzień człowieka inaczej smakuje, utkany z różnych odcieni złota, wyróżniający się unikalnym aromatem, cechujący się indywidualną mieszanką goryczy, ostrości, słoności, cierpkości, kwaśności, pikantności, ale też słodyczy, owoców, wanilii, cynamonu, migdałów, kawy, kwiatów czy ziół, podobnie jak delikatności, szlachetności, spokoju, równowagi i orzeźwienia. Czasem trzeba pokonać długą drogę zanim znajdzie się własne miejsce na ziemi, które czaruje blaskiem, daje nadzieję, przywołuje szczęście, pomaga spełniać marzenia i realizować się. Każdy los jest inny, lecz jak wiele z nich brzmi podobnie. A jeśli jeszcze włączy się w to zwyczajną magię dnia codziennego, wówczas nie brakuje uśmiechu i blasku, nawet kiedy czarne chmury na jakiś czas przesłonią widok.

  Powieść przyjemnie wciąga czytelnika w swój świat, przenosi go do spokojnej oazy, gdzie problemy znajdują rozwiązanie, zaś oddanie, przyjaźń i miłość stają się wartościami nadrzędnymi. Śledzimy życie Angeliki, strażniczki pszczół, wielbicielki przyrody i ludowej twórczości. Młoda kobieta jeździ po świecie z miejsca na miejsce i zajmuje się pasiekami. To nieuświadomiony sposób na ucieczkę od trudnych relacji z matką i znakami przeszłości. Jednak przeznaczenie ściąga ją na najbardziej wysunięty na południe kraniec Sardynii, gdzie czeka na nią spadek po dawnej mentorce wiedzy z pszczelarstwa. Tam czekają na nią słodkie i gorzkie wspomnienia, ale też walka o zachowanie dziedzictwa, które zostało jej przekazane. W fabułę wpleciono również romantyczny wątek, podobało mi się towarzyszące mu przesłanie. Warto dać życiu i ludziom drugą szansę, dotrzeć do ich prawdziwej duszy, nawet jeśli pozornie wydaje się szorstka i oschła. Otrzymując od innych dobro przekazujmy je dalej, niech niesie się w świat. Książka dobra na wakacyjne czytanie, ujmującą przygodę, wywołanie uśmiechu i radosnych nut.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Włoscy pisarze mają w sobie coś charakterystycznego. Nie wiem jeszcze dokładnie co to jest. Może to ta leniwa fabuła. Smakowanie drobnych przyjemności, bagatelizowanie pewnych spraw, czasem nawet infantylność. Zwykle podchodziłam do twórczości Włochów z umiarkowanym entuzjazmem. Może dlatego, że nigdy jeszcze nie czytałam powieści napisanej przez Włoszkę. A to zupełnie inna para kaloszy.

  Główną bohaterką powieści Cristiny Caboni jest Angelika. Dziewczyna żyje jak Cyganka. Podróżuje od pasieki do pasieki wożąc cały swój dobytek w domu na kółkach. Mimo młodego wieku, jest już uznaną specjalistką w dziedzinie pszczelarstwa. Myślę, że to właśnie jest największym walorem tej powieści. Wiedza fachowa na temat pszczół, uli i miodu. Jest mnóstwo powieści o lekarzach, celebrytach, pisarzach, policjantach, a prawnicy mają nawet swój własny podgatunek. Nigdy wcześniej nie czytałam jednak powieści o pszczelarce.

  „Strażniczka miodu i pszczół” pełna jest rodzinnych tajemnic. To jest właśnie to, co lubimy najbardziej. Każdego interesują trupy w cudzej szafie. Czy nie dlatego właśnie „Moda na sukces” cieszy się (nie ważne czy słusznie czy nie) taką popularnością od 30 lat? Matka Angeliki wyjawia jej seret, który trzymała przed nią w tajemnicy od kilkunastu lat. Dziewczyna wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie okazuje się, że nie wszystko jest takie, jakim się z pozoru wydaje.

  Fabuła książki lawiruje pomiędzy wieloma obszarami. Występują tu elementy powieści obyczajowej, sagi rodzinnej, romansu. Autorka porusza też bardzo ważne tematy, takie jak ekologia i ochrona środowiska, a także bardzo trudną do rozwiązania kwestię: braku perspektyw w małych prowincjonalnych miasteczkach. Pokazuje siłę inicjatyw obywatelskich. Przekonuje, że nikt nie zadba o nasze otoczenie, jeżeli sami nie weźmiemy spraw w swoje ręce.

  Historia Angeliki jest bardzo słoneczna. Już sama okładka sugeruje pozytywną opowieść w sam raz na letnie wylegiwanie się na plaży lub na leżaku w ogródku. To optymistyczna, pełna otuchy historia o tym, że nic, co ma wartość nie przychodzi łatwo i warto walczyć, gdy cel jest szczytny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Historia pszczół 5/5 Nasza cena:
34,16 zł 48,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia pszczół

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji. Epicka w swoim wymiarze, rozgrywana na trzech płaszczyznach...
Smaki życia. Strażniczka opowieści 0/5 Nasza cena:
19,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smaki życia. Strażniczka opowieści

Jen Gibbs, dla najbliższych Jennia Beth, po dziesięciu latach pracy w sześciu nowojorskich wydawnictwach zdobywa wymarzoną posadę redaktora w prestiżowym Vida House Publishing. Pewnego dnia Jen znajduje na swoim biurku wypłowiałą kopertę z plikiem kartek otoczonych seledynową okładką i...
Historia pszczół 5/5 Nasza cena:
31,16 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia pszczół

Nowa limitowana edycja słynnej powieści Mai Lunde Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji. Epicka w swoim wymiarze, rozgrywana na trzech płaszczyznach czasowych, opowieść, której spoiwem są... pszczoły. Anglia, rok 1857....
Zapach perfum 5/5 Nasza cena:
35,49 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach perfum

Życie wystawiło mnie na próbę. Irys pomógł mi odzyskać zaufanie. Wanilia sprawia, że czuję się bezpieczna. Bo to właśnie zapachy znaczą moją drogę. Elena nie ufa nikomu. Utraciła poczucie bezpieczeństwa i nie wierzy już w miłość. Ale kiedy tworzy swoje zapachy, udaje jej się oddalić od siebie...
Strażniczka miodu i pszczół 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strażniczka miodu i pszczół

POWIEŚĆ WIBRUJĄCA SKRZYDEŁKAMI PSZCZÓŁ I PACHNĄCA MIODEM KAPIĄCYM Z ULI. PEŁNA EMOCJI. BO LAWENDOWY MIÓD USPOKOI TWOJĄ DUSZĘ, A AKACJOWY SPRAWI, ŻE ZNÓW SIĘ UŚMIECHNIESZ. Angelica nigdzie nie zdołała zapuścić korzeni. Nie chciała się z nikim wiązać. Po tym, co spotkało ją w przeszłości, jest...
Zapach perfum 0/5 Nasza cena:
19,50 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach perfum

Życie wystawiło mnie na próbę. Irys pomógł mi odzyskać zaufanie. Wanilia sprawia, że czuję się bezpieczna. Bo to właśnie zapachy znaczą moją drogę. Elena nie ufa nikomu. Utraciła poczucie bezpieczeństwa i nie wierzy już w miłość. Ale kiedy tworzy swoje zapachy, udaje jej się oddalić od siebie...
eBook Zapach perfum mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,66 zł 32,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zapach perfum mobi epub

Historia o bliznach z przeszłości, które jedynie prawdziwa miłość jest w stanie uleczyć. Elena ma pasję, którą od dzieciństwa przekazywała jej babcia. Zajmuje się wytwarzaniem perfum, otacza się esencją kwiatów, drzew i przypraw a zapachy są językiem, którym się porozumiewa. Kiedy Elena rozstaje...
eBook Strażniczka miodu i pszczół mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,65 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Strażniczka miodu i pszczół mobi epub

POWIEŚĆ WIBRUJĄCA SKRZYDEŁKAMI PSZCZÓŁ I PACHNĄCA MIODEM KAPIĄCYM Z ULI. PEŁNA EMOCJI. BO LAWENDOWY MIÓD USPOKOI TWOJĄ DUSZĘ, A AKACJOWY SPRAWI, ŻE ZNÓW SIĘ UŚMIECHNIESZ. Angelica nigdzie nie zdołała zapuścić korzeni. Nie chciała się z nikim wiązać. Po tym, co spotkało ją w przeszłości, jest...
Zapach perfum audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
31,76 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapach perfum audiobook mp3

Historia o bliznach z przeszłości, które jedynie prawdziwa miłość jest w stanie uleczyć. Elena ma pasję, którą od dzieciństwa przekazywała jej babcia. Zajmuje się wytwarzaniem perfum, otacza esencją kwiatów, drzew i przypraw, a zapachy są językiem, którym się porozumiewa. Kiedy kobieta rozstaje się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula