Strażniczka kłamstwa

Autor:

T A Cotterell

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,91 zł
eBook, mobi, epub
za 26,74 zł
Nasza cena: 29,85 zł 39,80 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Alice ma doskonałe życie: ukochaną pracę, udane dzieci, wspaniałego męża. Utalentowana malarka ma obsesję na punkcie prawdy i niezwykły dar uchwycenia jej na portretach. I zawsze wierzy swojemu instynktowi. I wie, że wyszła za mąż za dobrego człowieka.

Aż do pewnej nocy, gdy mąż nie wraca do domu Był na przyjęciu, za dużo wypił, nic nie pamięta. A kobieta, która była na imprezie, kilka dni potem nie żyje W chwili słabości Alice przyrzeka sobie, że będzie wspierała męża, aby odsunąć od niego wszelkie podejrzenia. Ale kiedy prawda wychodzi na jaw, Alice zaczyna wątpić, czy zdoła wierzyć mężowi, utrzymać jego sekret i z tym żyć.

Jakie konsekwencje będzie to miało dla jej rodziny, jej dzieci? Czy tak samo naznaczy ich życie, jak ją naznaczyło kłamstwo matki?

Szaleństwo wątpliwości i niemożliwych wyborów w imię miłości, rodziny, przyszłości, zawiedzie Alice do zupełnie nieoczekiwanego obłędnego końca. Każdy wybór jest zły. I każdy prowadzi do tragedii

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "A ponieważ nic nie było wiadomo, nie było żadnego tropu, nie było aresztowań, mało ważna historia stała się historią z pierwszych stron (gazet), karmiąc się sama sobą w niekończącej się pętli."

  Ciekawy thriller, angażuje uwagę, wyzwala emocje, oddziałuje na wyobraźnię, ale nie poprzez krwawe sceny, lecz wątki psychologiczne przedstawione z wrażliwością, bezpośredniością i szczegółowością. Obserwujemy jak zatrważająca tajemnica zmienia osobowość człowieka, wytrąca z rąk poczucie bezpieczeństwa, demoluje rodzinne szczęście, niszczy zaufanie, nie pozwala o sobie zapomnieć. Krok po kroku osłabia zażyłe relacje, nadaje im ciemne barwy, ściąga w mroczną stronę. A może wieloletnia bliskość między partnerami, wsparta wiarą w siłę miłości, bezgraniczną ufnością, prawdziwym szczęściem, są w stanie przeciwstawić się zagrożeniu, które zawisło między małżonkami?

  Autor z niezwykłą lekkością zaplata intrygujące elementy opowieści. Poprzez przekonujące odmalowywanie emocji, rozterek, wątpliwości i niepewności głównej bohaterki, sprawia, że intensywnie uczestniczymy w jej komplikującym się coraz bardziej życiu. Odsłania słabości i atuty skomplikowanej natury człowieka, nakłania do wejścia na ścieżkę etycznych odniesień, brania odpowiedzialności za dokonane czyny. Kwestia wyszukiwania wymówek, wykrętów, dogodnych pretekstów, aby uzasadnić konkretne postawy, choć kłócą się one z przyjętymi wcześniej wartościami moralnymi. Wewnętrzne rozdarcie między tym, co słuszne i logiczne, a tym, co fałszywie właściwe i pozornie usprawiedliwione. Jak długo można toczyć taką walkę, codziennie tracić fragment własnej duszy, powoli zanikać w coraz szybszym wirze wyrzutów sumienia, poczucia winy i tworzonych iluzji? Czyż nie jest ona z góry skazana na klęskę?

  Uznana portrecistka, Alice Sheahan, prowadzi bardzo udane życie zawodowe i prywatne. Wymarzona praca, pozwalająca się realizować artystycznie, ukochany mąż będący stabilnym filarem rodziny, radosne dzieciństwo ich dwójki dzieci, a także bardzo dobra sytuacja finansowa. Edward, ceniony i oddany pracy położnik, jednego dnia znacząco wymyka się ze standardów dotychczasowego życia, uczestniczy w imprezie, której groźne i mrocznie wydźwięki przenikają w każdy aspekt życia rodziny. Od tamtych wydarzeń jedynym sposobem na przetrwanie rodziny wydaje się być prowadzenie podwójnego życia, koncentracja na praktycznych skutkach, zaprzeczanie faktom, mnożenie kłamstw, oszukiwanie samych siebie. Jednak czy faktycznie można wtedy mówić o sprawowaniu jakiejkolwiek kontroli nad własnym życiem?

  Interesująca przygoda czytelnicza, porywająco wciąga w analizę istoty małżeństwa, zapewnia kilka godzin udanego spotkania z książką, skłania do refleksji. Wciąż zastanawiam się, dlaczego takie właśnie zakończenie zaproponował autor, z jednej strony kłóci się ono z intuicyjnym odbiorem instynktu przetrwania, a z drugiej strony frapująco wzmacnia opowiadaną historię, osobowość kluczowej postaci, obraz jej pogubienia i zapętlenia, a może wręcz odwrotnie siły i wytrwałości. Mnie finałowa odsłona fabuły nie do końca przekonała, tak jakby to naprawdę nie był jeszcze koniec, a kolejny niejednoznaczny etap na drodze ku wyzwoleniu, uwolnieniu prawdy i triumfu sprawiedliwości. Ale to już trzeba samemu poukładać i snuć przypuszczenia.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak to już dziś. Recenzja książki Strażniczka kłamstwa. Cieszę się niezmiernie, że mogę napisać Wam już moją opinię, bo książkę otrzymałam od wydawnictwa już jakiś czas temu, a emocje jakie wywołała, do teraz czuję, jak tylko patrzę na okładkę...

  Nie ma co ukrywać, że nowa propozycja wydawnictwa Amber bardzo przypadła mi do gustu. I jako kolejna zapowiedź z gatunku thriller psychologiczny musiała znaleźć się na mojej półce. Po przeczytaniu zaledwie osiemdziesięciu stron wiedziałam również, że musi to być mój patronat. Dzięki uprzejmości wydawnictwa tak właśnie się stało i dziś mogę nie tylko zaprosić Państwa do przeczytania recenzji, ale również zaprosić na pierwsze rozdanie z tą właśnie książką. Jesteście ciekawi co skrywa ta niby niewinna okładka? Jaka treść prezentuje się na stronach? Przeczytajcie poniższe wrażenia z lektury, a później klikajcie w link o tutaj i walczcie o książkę dla siebie.

  "Aż nie chce się wierzyć, że to mężczyzna napisał tak głęboką, tak bogatą psychologicznie powieść o kobiecie." Amazon

  I co tu teraz napisać? Strażniczka kłamstwa to kolejna książką, której nie da się przypisać do jednego gatunku. Łączy ona bowiem w sobie cechy ważne dla dreszczowców, kryminałów oraz sensacji z elementami obyczaju. Ta psychologiczna rozgrywka, która toczy się na kartach książki sprawia, że nie tylko ludzi odbieramy inaczej, ale i samego autora. Jak mężczyzna może tak dobrze pisać o kobiecie? Czy COTTERELL T.A. tak dobrze nas, kobiety zna, czy to przypadek?

  Kiedy poznajemy Alice jest ona malarką. Pracuje ze znanymi osobami, a w swoje działa wkłada serce. Co ciekawsze jej portrety to nie tylko odwzorowanie twarzy, lecz uwydatnienie cech ludzkich. Sama bowiem bardzo wierzy w swój instynkt. Poświęca czas, aby dobrze poznać swojego modela. Alice jest żoną i matką. W dniu w którym dostaje telefon z domu, że jej małżonek nie wrócił z dyżuru autor zabiera nas w niezwykłą podróż po małżeńskim świecie prawdy i zaufania oraz świecie, w którym kłamstwo będzie odgrywało ważną rolę. Ed jednak odnalazł się bardzo szybko, ale bieg wydarzeń jaki nastał później mrozi krew w żyłach. Mimo, że Alice zawsze ufała mężowi i go broniła, to teraz została postawiona w niejednoznacznej sytuacji. Dylemat moralny przed którym stanęła miał związek z morderstwem. Czy mąż zabił? Czy zdradził żonę? Czy kłamstwo może uratować rodzinę? Czy może zniszczyć człowieka? Nasuwało się tylko jedno pytanie: jakie zakończenie sprawy ufunduje nam COTTERELL T.A.?

  Czytając książkę stwierdzamy, że jest to idealny materiał na serial telewizyjny. Życie nie zawsze jest usłane różami. Bardzo często musimy dokonywać trudnych, wręcz niewyobrażalnych wyborów. Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, a kłamstwo na krótkie nogi. Pomyłka, przypadek, czy zaplanowana tragedia mogą mieć skutki, których nikt do końca nie jest w stanie przewidzieć. Czasem pokonywanie własnych słabości okazuje się rzeczą niemożliwą. I tym razem zafundowano nam lekturę, na temat której każdy będzie miał inne zdanie. Każdy dokona innego, indywidualnego wyboru, ale czy takiego samego jak bohaterowie?

  "...moja rola polegała na tym, żeby nasza wersja mocno trzymała się ziemi."

  Strażniczka kłamstwa to swoistego rodzaju próba sumienia. Ile jest warta miłość? Ile jest warte oddanie? Czy istnieje bezgraniczne zaufanie? Śmiem stwierdzić, że od czytania można się uzależnić, a od czytania tak dobrych debiutów tym bardziej. Ostatnimi czasy łapię się, że moja recenzja zawiera słowo debiut. Tak to prawda, czytam wiele nowości. Dano mi szansę do stworzenia bloga, więc ja dam szansę autorom do pisania dla ludzi. Ja będę czytała i pisała o nich, a oni niech piszą dla nas. Bo warto czytać książki, które dają coś człowiekowi, a strażniczka taka jest. Przemyślana, zaplanowana, dająca czytelnikowi ogromną satysfakcję. Perfekcyjnie stworzeni bohaterowie oraz sprawa, która może zniszczyć nie tylko karierę, ale i więzy rodzinne. Całość tworzy dzieło, które zasługuje na bardzo wysoką czytelniczą ocenę.

  Zakończenie jest pierwszorzędne! I tak, jest to potwierdzenie, że sam autor potrafi dobrze pisać, gdyż książkę połyka się w jeden weekend z zapartym tchem. Kiedy zaczynałam czytać książkę wiedziałam, że mnie porwie, ale kiedy pojawiła się gęsia skórka na mym ciele - wow! - co to było? Temat niby znany. Historia jakich wiele. Jednak rozwiązanie sprawy doprowadza czytelnika - szczególnie kobiety - do szału. Co zrobilibyście na miejscy Alice? Jak zmienią się wasze życiowe priorytety w niejednoznacznej chwili? Czy może być dobre kłamstwo? Mniejsze zło? Czy Strażniczka kłamstwa to poradnik małżeński, czy zakazana księga złotych rad? Na te i inne pytania musicie już odpowiedzieć sobie sami po lekturze książki. Jednak pamiętajcie może to wiele zmienić w waszej hierarchii wartości.

  Blog: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Seria thrillerów Wydawnictwa Amber należy do jednej z moich ulubionych. Są to książki starannie wyselekcjonowane i naprawdę świetnie napisane. Jeśli szukacie dobrego thrillera - polecam serię Ambera!

  Alice jest malarką, portrecistką, doskonała w swoim fachu i dobrze znaną. Maluje portrety znanych osób, a jej dzieła są jak z życia wzięte. Poznaje swoich bohaterów i odzwierciedla w portretach nie tylko ich wygląd, ale i osobowość. co sprawia, że ma wielu prominentnych klientów.

  Pewnego razu wraca nocą z pracy i okazuje się, ze jej mąż, lekarz-położnik, zniknął. Nie ma go w pracy, ani w domu, nie odbiera telefonu.... Alice jest zaniepokojona, ty, bardziej, że kiedy budzi się rano, męża nadal nie ma. Kiedy już jest zdesperowana na tyle, by udać się na policję, odzywa się Ed - wraca z imprezy, którą organizował jego podwładny. Okazuje się że Ed po imprezie wylądował w domu jednej z uczestniczek, był zalany i niewiele pamięta. Po jakimś czasie zaczynają się telefony, bukiety z karteczką. Alice nie wie, co jest grane i pyta męża wprost. Ten pokrętnie odpowiada, że nic się nie wydarzyło i jej nie zdradził. Kiedy okazuje się, że dziewczyna nie żyje - sprawa okazuje się bardziej zagmatwana.

  Ed stara się chronić żonę i rodzinę, a ona stara się chronić jego. Jednak wyrzuty sumienia nie dają Alice spokoju, w końcu nie żyje człowiek. Policja prowadzi śledztwo, a ich rodzina znajduje się w jego centrum.

  Jaki będzie finał tej opowieści. Tragiczny... Przeczytajcie sami bo naprawdę warto!

  T.A. Cantrell stworzył niezwykle realną historię, która sprawia, że ciarki chodzą czytelnikowi po plecach. Jest bardzo prawdziwa i sprawia, że w głowie szaleje natłok myśli. To również opowieść skłaniająca do refleksji i zastanowienia, jak ja bym się zachowała na miejscu Alice. Co jest w życiu ważniejsze - własna rodzina, czy prawda i sprawiedliwość. Alice ma trudną decyzję do podjęcia i wybiera najlepsze, swoim zdaniem rozwiązanie. Czy to jest mniejsze zło? Nie sądzę... ale to jej świadoma decyzja. Każdy z nas staje w niektórych momentach przed bardzo trudnymi wyborami, a te decyzje ważą na losach wielu osób.

  "Strażniczka kłamstwa" to świetny thriller, ale również to świetne studium małżeństwa i partnerstwa, zaufania i oddani. Polecam serdecznie!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Miłość i kłamstwa 4/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość i kłamstwa

Zapomniane dzieciństwo. Odkryte na nowo życie. A jeśli masz tylko jeden jedyny dzień, żeby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś? Kiedy Sabrina Boggs przypadkiem natrafia na tajemniczą kolekcję, która znajdowała się w posiadaniu jej ojca, odkrywa prawdę tam, gdzie nigdy nie podejrzewała istnienia...
Piękne kłamstwa pocket 4/5 Nasza cena:
11,24 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękne kłamstwa pocket

"Piękne kłamstwa" to z pozoru lekka powieść kryminalna. Jednak porusza bardzo ważny problem społeczny, jakim jest ingerencja osób trzecich w sprawy związane z przemocą domową. Jak daleko można sie posunąć, aby wymierzyć sprawiedliwość? I czy samo podejrzenie przemocy domowej jest już podstawą do...
Bezpieczne kłamstwa 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezpieczne kłamstwa

Pięć lat temu Tia zakochała się obsesyjnie w Nathanie, który miał żonę i dwóch synów. Kiedy zaszła w ciążę, zniknął z jej życia, a ona oddała dziecko do adopcji. Pięć lat temu Caroline, lekarz patolog, niechętnie zgodziła się na adopcję dziecka, aby spełnić marzenie męża. Miała nadzieję, że obawy i...
Złote kłamstwa 5/5 Nasza cena:
33,07 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złote kłamstwa

W trakcie porządków na strychu babka Rileya znajduje posążek smoka, który okazuje się cennym chińskim zabytkiem, obiektem pożądania wielu osób. Kiedy smok znika bez śladu, Riley musi połączyć siły z Paige Hathaway, piękną dziedziczką rodowej fortuny. Cynik i optymistka, ludzie z kompletnie różnych...
Prawda i inne kłamstwa 5/5 Nasza cena:
34,58 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawda i inne kłamstwa

Popularny pisarz, troskliwy mąż, hojny przyjaciel - wydaje się, że Henry jest niezwykle miłym facetem. Prowadzi wygodne i przyjemne życie... do czasu. Pewnego dnia kochanka oświadcza mu, że jest w ciąży. Wygląda na to, że to koniec ekscytującego podwójnego życia. Ale czy na pewno? Przecież łatwiej...
Letnie kłamstwa 0/5 Nasza cena:
27,29 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Letnie kłamstwa

* drugi tom opowiadań, który jest literacką kontynuacją pierwszego ("Coraz dalej od miłości") w MUZIE ukazały się także powieści "Lektor" i "Koniec tygodnia"* 7 różnych współczesnych historii na temat więzi międzyludzkich, w których nieodłącznie pojawia się pewna doza kłamstwaUniwersalność...
Piękne kłamstwa 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękne kłamstwa

`Piękne kłamstwa` to z pozoru lekka powieść kryminalna. Jednak porusza bardzo ważny problem społeczny, jakim jest ingerencja osób trzecich w sprawy związane z przemocą domową. Jak daleko można się posunąć, aby wymierzyć sprawiedliwość? I czy samo podejrzenie przemocy domowej jest już podstawą do...
Prawdziwa historia oparta na kłamstwach 0/5 Nasza cena:
22,95 zł 27,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia oparta na kłamstwach

Powieść nominowana do Orange Prize for Fiction. Oszczędna w środkach wyrazu, a przez to jeszcze bardziej sugestywna, historia o ukrywanym niewolnictwie, klasowej dyskryminacji i dominacji mężczyzn.W szkole klasztornej Leonora nauczyła się piec chleb, zmywać naczynia, prasować, robić na drutach,...
Jedno małe kłamstwo 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedno małe kłamstwo

Intensywna, seksowna, wzruszająca... Nikogo nie pozostawia obojętnym.Colleen Hoover, autorka Hopeless Mocno prawdziwa, ta książka wykręciła moje serce i podała mi je na tacy. Z pewnością nie chcecie przegapić tej historii.Courtney Cole, autorka If you stayLivie zawsze była tą bardziej zrównoważoną...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula