Spaceman

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2018
Nasza cena: 32,39 zł 39,99 zł Taniej o: 19%

"Spaceman" to książka, w której autor, czyli były już astronauta, opowiada o tym, jak to jest znaleźć się w kosmicznej przestrzeni i na czym polegała jego niezwykle fascynująca praca!

Czy wyobrażałeś sobie kiedyś, jak to jest polecieć w kosmos? Co się wtedy przeżywa, jakie budzą się w nas emocje i co można zobaczyć? Bez obaw, teraz możesz poczuć się zupełnie tak, jakbyś odbywał jedną z misji NASA! "Spaceman" to książka byłego astronauty, który szczegółowo opowiada o swojej pracy.

Przede wszystkim czujemy się, jak ktoś, kto został umieszczony w skafandrze i wyrzucony w kosmos. Możemy poznać całą procedurę rekrutacji, sprawdzić, jakie są wymagania i jak zaczyna się kosmiczna podróż. W końcu nie każdy może zwiedzać wszechświat: mimo wszystko jest to praca dla najlepszych i najbardziej wytrwałych. Mike'owi udało się dokonać tego, poleciał dwukrotnie w przestrzeń kosmiczną. Stał się pierwszym człowiekiem, który tweetował z kosmosu, i ostatnim, który pracował we wnętrzu teleskopu Hubble'a. Razem z kolegami z załogi ustanowił również niesamowity, zespołowy rekord! W sumie spędzili najwięcej czasu na spacerach w przestrzeni kosmicznej podczas pojedynczej misji wahadłowca. Brzmi fascynująco?

Zobacz, jak wyglądała codzienność w kosmosie, co robi się na statku i dlaczego w ogóle ludzie odwiedzają to miejsce. "Spaceman" to historia osoby, która miała okazję zobaczyć znacznie więcej niż przeciętny człowiek. Patrzeć na ziemię z tysięcy kilometrów, spacerować w kosmosie i na dodatek szczęśliwie wrócić, aby opowiedzieć nam swoją historię!

Mike Massimo jest astronautą, który służył dla NASA w latach 1996-2014. Dwukrotnie poleciał w kosmos: w misji STS-109, wahadłowcem Columbia, w marcu 2002 oraz w misji STS-125, promem Atlantis, w maju 2009. Były to dwa ostatnie loty serwisowe do kosmicznego teleskopu Hubble'a.
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ziemia jest olbrzymim błękitnym statkiem kosmicznym pędzącym przez nieustannie rozszerzający się Wszechświat, który ma 13,8 miliarda lat."

  Tym, co najbardziej ujęło mnie w tej przygodzie czytelniczej, to fascynujący opis Ziemi widzianej z kosmosu, niezwykłe wrażenia, ekscytujące doznania, potężny impuls do snucia refleksji. Piękna planeta, która wspaniale gości człowieka, z jednej strony przyjazny dom, a z drugiej jeden z miliardów elementów Wszechświata. Pasjonujące ludzi podróże kosmiczne, wykorzystanie możliwości eksploracji świata, próby jego poznania i zrozumienia, a przy tym okazanie szacunku wszechpotędze ziemskiej i pozaziemskiej przestrzeni. Uczestnictwo w misjach kosmicznych to entuzjazm, radość i spełnienie, ale także odpowiedzialność, ciężka praca i przekraczanie granic własnych możliwości.

  "Pragnąłem mieć coś, co pasjonowałoby mnie tak mocno, że byłbym gotów zaryzykować dla tego czegoś wszystko. Jeżeli miałem zginąć, to chciałem wiedzieć, że zginę, robiąc coś wartościowego. Chłopczyk, który z zadartą głową wpatrywał się w Księżyc i nie bał się marzyć..."

  Mike Massimino znakomicie opisuje swoją drogę do pozostania astronautą, odnajdywania się w elitarnym zawodzie, akceptowania stawianych wyzwań i prób sił. Ogrom wyrzeczeń, nieustanne doskonalenie się, konieczność zdobywania wszechstronnej i specjalistycznej wiedzy, żmudne i monotonne ćwiczenia, oswojenie się z zerowym marginesem błędu, walka z przeciwnościami, ogromna niepewność dostania się na listę członków lotu kosmicznego. Sieć logistycznych operacji, aby w zalewie obowiązków i powinności nie ucierpiało życie prywatne. Służba ludzkości, gotowość do poszerzania granic nauki, budowania nowego oblicza cywilizacji, wypełnionej technologicznymi marzeniami i coraz większą świadomością czekających na odkrycie tajemnic.

  "Musisz przygotować swoją duszę. Być gotowym do lotu w kosmos znaczy być gotowym do odlotu z tego świata..."

  Autor wciągająco dzieli się opowieściami o kosmosie i programach kosmicznych, inspiruje do podsycania i realizacji marzeń, wytrwałości i determinacji, przekonuje jak bardzo liczy się wiara w siebie i własne umiejętności. Spoglądamy na jego pragnienia z dzieciństwa, krętą ścieżkę edukacji, naukowe dokonania w zakresie inżynierii, robotyki i ergonomii, trudne wybory, głębokie rozterki. Wiedza techniczna, symulatory, spotkania z kadrą NASA, wykłady ubogacające, treningi na ponaddźwiękowych samolotach, ćwiczenia w stanie nieważkości, zajmowanie się próbami rozwojowymi, wyrobienie odpowiedniego podejścia i mentalności. I wreszcie, wyjątkowe doświadczenia kosmiczne podczas misji ratujących Teleskop Kosmiczny Hubble'a, a w konsekwencji spojrzenie na świat w zupełnie inny niż dotychczas sposób, i to już na zawsze.

  "Tragedia Columbii zalicza się do tych sytuacji, w których nikogo nie można obarczyć winą, ale w ostatecznym rozrachunku ponoszą ją wszyscy."

  Książka przybliża też barwne sylwetki innych astronautów, ukazuje silne poczucie wspólnoty, strategię pracy zespołowej, wzajemnego wsparcia i życzliwości. To także poruszająca relacja z katastrofy promu Columbia podczas powrotu z przestrzeni kosmicznej w dwa tysiące trzecim roku. Autobiografię czyta się szybko, ale z uwagą, płynna narracja wzbogacona humorem, bez wdawania się w nieistotne szczegóły, z zachowaniem realizmu i podawaniem frapujących przesłań. Wieczór spędzony z książką uważam za udany i stymulujący, kolejna udana podróż kosmiczna, którą odbyłam dzięki literaturze. Warto uwzględnić w planach czytelniczych.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Kosmos. Na co dzień, żyjąc w ciągłym biegu nie zaprzątamy sobie głowy tym, co dzieje się w gdzieś w oddalonej od nas przestrzeni, całe setki kilometrów stąd. W ciepłe, sierpniowe noce podziwiamy zapierający dech w piersiach deszcz Perseidów, w piękny sposób kontrastujący z czernią nieba, a gdy nadchodzi dzień, momentalnie o wszystkim zapominamy, wracamy do szarej rzeczywistości. Są jednak na tym świecie osoby, dla których szeroko pojęty kosmos jest całym życiem, jest ogromną pasją, dla której są w stanie poświęcić naprawdę wiele. To właśnie jedna z takich osób przelała swoje najskrytsze przemyślenia oraz wieloletnie doświadczenie na kartki papieru, zabierając czytelnika w fascynującą podróż w przestrzeń kosmiczną. Przestrzeń pełną intensywnych barw, zaskakujących zjawisk i niejednokrotnie budzącą skrajne emocje.

  "Dla chłopca takiego jak ja, będącego, kim byłem, i mieszkającego, gdzie mieszkałem, oznajmienie:

  'Kiedy dorosnę, chcę być astronautą' równało się mniej więcej stwierdzeniu: 'Kiedy dorosnę, chcę być Spider-Manem'.

  Jak do licha, można zostać Spider-Manem?"

  Na samym początku, zanim przejdę do treści książki, zwyczajnie nie sposób nie wspomnieć o jej autorze. Mike Massimino to amerykański astronauta przez wiele lat służący w NASA, który w swoim życiu odbył dwa loty w kosmos, oba w celu serwisowania Teleskopu Hubble'a, o którym zapewne wcześniej wielokrotnie słyszeliście. Przyznam, że dopiero pod sam koniec lektury zorientowałam się, że postać Massimino widziałam już parę razy, a mianowicie za sprawą jednego z moich ulubionych seriali - "Teorii wielkiego podrywu", gdzie zagrał ON samego siebie (swoją drogą ogromnie polecam ten sitcom!). Warto również wspomnieć, że Mike jest pierwszym astronautą, który relacjonował swój pobyt w kosmosie na Twitterze ("Z orbity: start był obłędny!!! Czuję się świetnie, ciężko pracuję i podziwiam wspaniałe widoki - zaczęła się moja przygoda życia!"), i do tej pory systematycznie pojawia się w różnego typu programach naukowych czy też filmach dokumentalnych, a także pracuje jako profesor inżynierii na Uniwersytecie Columbia, na którym sam wcześniej studiował.

  Do gustu bardzo przypadła mi pierwszoosobowa narracja, dzięki której ma się wrażenie, że autor siedzi tuż obok nas, przedstawiając nam swoją niesamowitą historię. Razem z nim cofamy się aż do czasów jego dzieciństwa na Long Island, kiedy to jeszcze bawiąc się Snoopy'm, zabawką w całości ubraną jak członek załogi Apollo, stopniowo rodziła się w nim fascynacja kosmicznymi podróżami. Następnie odkrywamy, jak wiele musiał poświęcić i ile żmudnej pracy wymagało od niego zdobycie odpowiedniego wykształcenia oraz doświadczenia, by w końcu móc wstąpić w upragnione szeregi NASA i zostać astronautą. W kolejnych rozdziałach Mike w bardzo szczegółowy sposób obrazuje swoje dwa niezapomniane loty wahadłowcem oraz same spacery w przestrzeni kosmicznej, a także prace, które wykonywał we wnętrzu Hubble'a. W pozycji tej nie zabrakło również wspomnień dotyczących innych misji, które ze względu na zawarte przez niego w pracy więzi, odcisnęły się na zawsze w jego pamięci.

  Jeżeli natomiast chodzi o sam styl autora, z pewnością nie można odmówić Massimino niezwykłej lekkości pisania i zdolności do tworzenia niezwykle barwnych i plastycznych relacji. Co prawda nie oponowałabym, gdyby w pozycji tej pojawiłyby się dodatkowo fotografie, jednak dzięki bardzo szczegółowym i przejrzystym opisom byłam w stanie sobie wszystko wyobrazić, a i czysto techniczne fragmenty, związane chociażby z budową samego teleskopu, nie stanowiły dla mnie żadnego problemu. Ponadto błyskotliwe poczucie humoru i łatwość przelewania przez autora swojej historii na kartki papieru sprawiła, że lektura tej pozycji była po prostu czystą przyjemnością.

  "Mentalność astronautów nie tylko skłania nas do wzajemnej pomocy w trakcie symulacji lotu kosmicznego czy nauki survivalu. To coś, co obejmuje całe nasze podejście do życia."

  W pozycji tej jednak ujęła mnie nie tylko historia samego astronauty. Porwała mnie przede wszystkim historia człowieka. Człowieka, któremu udało się spełnić, wydawać by się mogło z pozoru nierealne, dziecięce marzenia. Który mimo początkowych niepowodzeń, wielu chwil zwątpienia i przeciwności losu wciąż nieustannie parł do przodu, i który ostatecznie osiągnął niebywały sukces, zyskując nie tylko niezapomniane przeżycia, ale również nową rodzinę, którą stali się dla niego członkowie NASA. Mike niejednokrotnie w swojej opowieści z sentymentem wspomina o swoich towarzyszach i niespotykanej więzi, która ich połączyła, i to nie tylko na polu czysto zawodowym, ale również w życiu prywatnym.

  Podsumowując, "Spaceman" to książka, która po prostu przepływa przez palce. Historia fascynującego, pełnego pasji człowieka, przedstawiona w równie intrygujący sposób. Dajcie porwać się w tę nieziemską podróż, nie pożałujecie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Karbala 5/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karbala

Karbala. To się zdarzyło naprawdę. Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków. Najpierw błędy popełnili politycy, potem generałowie. W efekcie zwykli żołnierze znaleźli się w bagnie. By ocalić życie musieli wznieść się na wyżyny bohaterstwa. Tak bywało w Wietnamie, tak było w somalijskim...
Być jak Pągowski 0/5 Nasza cena:
36,44 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Być jak Pągowski

"Pan to ma fajnie panie Pągowski". Andrzej Pągowski często słyszy te słowa. Ale czy wypowiadający je zastanawiają się, co to naprawdę znaczy: być Pągowskim?Są takie życiorysy, w których sztuka i życie płynnie się przenikają. I choć jest tak również w przypadku Andrzeja Pągowskiego, Dorotę Wellman...
Ania. Biografia Anny Przybylskiej 5/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

Pierwsza, autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej. Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała...
Kurtyka Sztuka wolności 5/5 Nasza cena:
31,49 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kurtyka Sztuka wolności

Kurtyka - sztuka wolności - pierwsza biografia Wojtka Kurtyki, laureata Złotego Czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych, którego przejście Świetlistej Ściany Gasherbruma IV zostało uznane za jedno z najważniejszych dokonań XX wieku. Partnerami wspinaczkowymi Kurtyki były alpejskie legendy...
Świat się chwieje. 20 rozmów o tym, co z nami... 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świat się chwieje. 20 rozmów o tym, co z nami...

Kiedy rozmawiam z Grzegorzem Sroczyńskim, czuję się, jakbym patrzył w lustro i widział siebie sprzed lat. Niezgoda na bezradność i niesprawiedliwość, bunt wobec ekonomicznego i światopoglądowego dogmatyzmu, otwartość na cudze poglądy, ale też gotowość do rewizji własnych. To w mKiedy rozmawiam z...
Zatoka świń 0/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zatoka świń

Ekskluzywne kluby nocne, w nich stręczyciele oferujący seks z dziećmi. Kokaina na stołach, policjanci na bramkach. Sopot by night. Samobójcza śmierć 14-letniej Anaid i aresztowanie jej prześladowcy „Krystka”, łowcy nastolatek, to wierzchołek góry lodowej. Pod wodą Zatoki kryją się potwory. Kryminał...
Wilki 5/5 Nasza cena:
28,19 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilki

Adam Wajrak, ulubiony dziennikarz przyrodnik Polaków, mieszkaniec Puszczy Białowieskiej, w swojej najnowszej książce opowiada o latach tropienia wilków i przyjaźni z tymi najbardziej fascynującymi drapieżnikami Europy.  To była największa przygoda mojego życia! Chciałbym, żeby się powtórzyła. Nagle...
Co byś powiedział sobie młodemu? 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Co byś powiedział sobie młodemu?

A gdybyście Wy spotkali siebie sprzed lat? Co byście sobie powiedzieli? W czerwcu 2013 Katarzyna Bielas zaczęła zadawać pytanie: co byś powiedział sobie młodemu? Co byś powiedziała sobie młodej? Co widzieli i przeżyli jej rozmówcy, że doszli do takich wniosków? I co jeszcze na ten temat...
Fizymatenta. Felietony z lat 2004-2016 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fizymatenta. Felietony z lat 2004-2016

To książka, którą zabierzesz ze sobą w drogę. Tę krótką, tramwajem do pracy, dłuższą, weekendową - ale i taką na kraniec świata. Będziesz pożerać ją zachłannie, niczym babciny przysmak z dzieciństwa - od czasu do czasu wyjmując z gardła ość. Bo to opowieść niezwykła i niełatwa. Przez kilkanaście...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula