Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury’ego

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
145 x 205 mm
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
496
Nasza cena: 35,43 zł 49,00 zł Taniej o: 28%

"Somebody to Love" to nie tylko tytuł jednej z piosenek niezapomnianego i kultowego już zespołu Queen. To również tytuł książki zawierającej opis życia jednego z najbardziej charyzmatycznych muzyków XX wieku, którego nagła śmierć wstrząsnęła tysiącami ludzi na całym świecie.

Freddie Mercury to postać kultowa: szalenie intrygująca, ale i tajemnicza, posiadająca niezwykle barwny, momentami kontrowersyjny życiorys. Wszystko to w biografii artysty zawarli Matt Richards i Mark Langthorne, autorzy książki, po którą koniecznie musi sięgnąć każdy, kto chodź raz zanucił "we are the champions, my friends".

Książka "Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury'ego" to nie tylko zbiór kilku historii z życia Farrokha Bulsara, znanego wszystkim jako Freddie Mercury. To opis walki, jaką toczył i która przeplatała się z jego oszałamiającą karierą muzyczną. Walki o miłość, akceptację, a w końcu własne zdrowie i życie, które zakończyło się szybko i tragicznie. Nagła śmierć artysty nastąpiła w 1991 roku, kiedy to w wieku 45 lat Mercury odszedł z powodu wcześniej ukrywanego AIDS.

Biografia autorstwa Matta Richardsa i Marka Langthorne'a zawiera wiele niepublikowanych faktów z życia legendy oraz nieznane wcześniej wspomnienia bliskich muzyka. Autorzy nie zapomnieli również o prywatnych zdjęciach z życia ikony, dzięki którym możemy jeszcze bardziej zagłębić się w fantastyczny świat twórcy wielu topowych hitów muzycznych. Książka ta pozwala nam na nowo spojrzeć na życie Freddiego Mercurego, na jego niezwykły talent, osobowość oraz na chorobę, która towarzyszyła mu przez ostatnie lata jego życia.

Autorzy biografii to Matt Richard i Mark Langhtorne, znani brytyjscy producenci filmowi i reżyserzy. "Somebody to Love..." to ich druga biografia opowiadająca o znanym muzyku. W 2015 roku ukazała się ich książka na temat niewyjaśnionych przyczyn nagłej śmierci innej ikony muzyki pod tytułem "83 minuty. Lekarz, obrażenia i szokująca śmierć Michaela Jacksona".
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Wszystko co napiszę o tej książce będzie płytkie i nieoddające jej wielkości. Zacznę od tego, że dawno, z żadnej książki tyle się nie dowiedziałam. Dawno tak szybko i zachłannie nie czytałam.

  To jest biografia i nie ma co do tego wątpliwości. Poznajemy całe życie Freddiego, od urodzenia do śmierci, a nawet sporo lat po niej. Ale to jest biografia "przy okazji". Zaczyna się z przytupem... w 1908 myśliwy upolował szympansa. Myślisz WHAT??!! Ale zapewniam Was, wszystko tu jest bardzo przemyślane.

  To kompendium wiedzy o HIV/AIDS. Poznajemy jego genezę, jak się rozprzestrzeniał, w jaki sposób przeprowadzano badania. Poznajemy statystyki, opinie lekarzy. Wszystko, wszystko, trudno wymieniać. Oczywiście historia wirusa, nierozerwalnie łączy się w książce z tematem homoseksualizmu. Zagłębiamy się w związane z nim procesy legislacyjne, w zmiany społeczno-kulturalne. Autorzy zabierają nas w podróż po klubach i wszystkich szaleństwach wpisanych w życie homoseksualistów lat 80/90. Włos się jeży... Książka to też kawał historii. Niemal 100 lat muzyki, filmu, prasy, tv... Nurty muzyczne, kto na nie wpywał, gdzie miały swoje źródło. Pojawia się wiele znanych nazwiska.

  Co do FM książka opiera się w głównej mierze na latach wielkiego szaleństwa, rozrywkowego życia i czasie po zarażeniu. Dużo miejsca zajmuje okres, w którym bardzo już cierpiał.

  Fajnie, że zarówno w sprawie interpretacji zachowania FM, jak i pisanych przez niego tekstów, autorzy posiłkują się opiniami naukowców. Fajnie, że sporo jest o samym procesie tworzenia muzyki przez Queen. Fajnie, że poznajemy FM oczami jego partnerów, znajomych, współpracowników. Niefajnie, że znamy zakończenie... Kochasz tego Gościa i nienawidzisz za to co sobie (nam) zrobił.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zaledwie kilka dni po moich pierwszych urodzinach, świat obiegła straszna informacja, że Freddie Mercury nie żyje. Fani tego zespołu wiedzieli, że z frontmanem grupy Queen od lat dzieje się coś niedobrego. Dopiero dzień przed swoją śmiercią przyznał się on, że od lat walczy z wirusem HIV. W tamtym okresie nie było jeszcze leków, które mogłyby wydłużyć życie Freddiego, kto wie ile dzięki temu mogłoby powstać jeszcze hitów??!!

  „Somebody to love” to biografia prawdziwej legendy. Autorzy tej książki w plastyczny sposób opisują życie oraz twórczość Freddiego Merrcury’ego. Jednak nie jest to zwykła biografia legendy muzyki, ponieważ Matt i Mark rozpisali się w tej książce na tematy związane z historią AIDS oraz homoseksualizmu. Obydwie te kwestie bez wątpienia dotyczyły Freddiego. Moim zdaniem właśnie ta tematy powodują, że ta biografia wyróżnia się na tle pozostałych książek.

  W „Somebody to love” przytaczane są liczne wywiady Freddiego oraz ludzi z jego otoczenia, zazwyczaj nie są to przesłodzone anegdotki, które są stworzone przez speców od PR. Autorzy też nie zarzucają czytelnika ogromną ilością dat, tylko w płynny sposób przedstawiają chronologicznie wydarzenia z życia Farrokha Bulsara. Dzięki temu tę książkę czyta się naprawdę szybko. Jest to również jedna z bardziej rzetelnych biografii tego artysty jaką czytałam, dlatego też mogę ją Wam polecić z czystym sumieniem.

  Jeżeli chcecie prześledzić życie Freddiego od nieśmiałego chłopca po hedonistycznego mężczyznę to „Somebody to love” właśnie Wam to da. Dowiecie się też wielu ciekawych sekretów ze studia nagraniowego czy tras koncertowych, ponieważ życie frontmana zespołu Queen było bardzo barwne, tak jak jego muzyka, która po dziś dzień łączy miliony ludzi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zespół Queen - jedna z najpopularniejszych grup muzycznych, która zadebiutowała w latach 70. XX wieku w Londynie. Choć początkowo, jak to zazwyczaj bywa, zespół miał pewne trudności, chociażby z nagrywaniem singli, szybko okazało się, że otwiera się przed nim brama do ogromnej kariery. Obecnie chyba nikt nie ma wątpliwości, że Queen, na czele z Freddiem Mercurym, to wspaniały zespół, który w ogóle się nie starzeje, a wręcz przeciwnie - za sprawą kolejnych książek, filmów czy innych nawiązań przeżywa teraz drugą młodość. Niedawno mieliśmy okazję podziwiać wspaniałego Ramiego Maleka w roli Freddiego Mercury'ego. Film zyskał ogromną popularność, zdobył wiele prestiżowych nagród i zachęcił młode pokolenia do poznawania legend świata muzyki.

  Somebody to love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury'ego to świetna biografia, która obejmuje cały okres życia wokalisty - od narodzin, przez wspaniałą karierę aż po przedwczesną śmierć. Podkreślam to, ponieważ są biografie obejmujące tylko część czyjegoś życia, a moim zdaniem nie są to dobre książki. Skoro już chcemy kogoś "poznać" bliżej, dowiedzmy się wszystkiego!

  Za każdym razem, kiedy w moje ręce trafi biografia, jakiś czar wokół danej osoby pryska. To jest, oczywiście, zupełnie naturalne, ale nadal mnie zaskakuje. Uważałam Freddiego Mercury'ego za człowieka, który od początku osiągał wielkie sukcesy za sprawą wyjątkowego talentu. Tymczasem był człowiekiem, takim, jak każdy inny. Miał swoje wady, problemy, przeżywał zawody, rozczarowania i słabsze okresy w życiu. Ten niesamowicie charyzmatyczny człowiek, którego nazwisko zna cały świat, nie był idealny.

  W środku książki znajdziecie sporo zdjęć, nie tylko z koncertów, ale także ze zbiorów prywatnych. Pozwoli Wam to jeszcze bardziej zbliżyć się do Freddiego i zatonąć w jego historii. Dodatkowo polecam Wam w czasie czytania posłuchać sobie hitów zespołu Queen - chociażby tytułowego Somebody to love. Klimacik gwarantowany. :)

  Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat Frieddiego, lepiej jest sięgnąć po tę biografię niż grzebać w internecie. Uważam, że internet odziera ludzi z ich osobowości, podaje tylko suche fakty. Natomiast biografie mają to do siebie, że zachowują cały obraz człowieka, a to naprawdę duży plus! Powyższą biografię serdecznie Wam polecam! Swój egzemplarz oddam mojej mamie, która jest chyba najwierniejszą fanką Freddiego. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka „Somebody to love” mocno skupia się na Freddiem jako artyście, showmanie – przytacza całą historię Queen, przez co dobrze mieć youtube pod ręką, by od razu na bieżąco oglądać wszystkie przytaczane single.

  Dużą uwagę autorzy poświęcają też HIV i AIDS opisując całą historię powstania tego wirusa, w jaki sposób zaczęła się rozprzestrzeniać i jak reagowali na nią lekarze i zwykli ludzie.

  Trzecim ważnym tematem jest podejście do homoseksualistów w latach życia Freddiego, jak reagowało na nich społeczeństwo, jakie panowały wtedy nastroje.

  Ogólnie była to lektura satysfakcjonująca i mocno wzruszająca (szczególnie druga jej połowa). Ostrzegam jednak, by nie liczyć na wiele z prywaty artysty, jego charakter i stosunki z innymi ludźmi raczej nie miały tutaj pierwszeństwa, były lekko zarysowane.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zespół Queen, ich twórczość, towarzyszą mi od najmłodszych lat. Niemniej, moje prawdziwe zainteresowanie wokół ich historii obudziło się po obejrzeniu filmu „Bohemian Rhapsody”. Pomimo tego, iż oglądałam go już kilkanaście razy, a dialogi i sceny znam już na pamięć, za każdym razem wzbudza we mnie tak samo wielkie emocje. Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, o premierze ich książki biograficznej autorstwa Matta Richardsa i Marka Langthorna „Somebody to love”....❤

  Na początku, musimy podkreślić potężne gabaryty tej książki, oraz jej dość obszernie rozwinięte wątki poboczne. Chodź nie ukrywam iż, z początku przytłoczyły mnie informacje o powstaniu wirusa HIV, oraz ogólnie panujących zasadach etycznych, politycznych lat 70 i 80, z czasem zrozumiałam iż autorzy chcieli nam jak najbardziej przybliżyć to, z czym musiał zmagać się w tamtym czasie zespół. Naprawdę nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele kosztowała ich droga na szczyt, poświęcenie z jakim Freddi Mercury dążył do zdobycia sławy jest naprawdę imponujące. Wielu zabrakło by sił, ale - Queen swoim uporem udowadniało, drzemiący w nich ogromy talent, i nieznający granic potencjał.

  Wszystkich miłośników, fanów, oraz tych którzy jeszcze nie znają biografii tego wyjątkowego człowieka, zapraszam do lektury tej książki. Nie możecie jej przegapić, a mi nie zostaje nic innego jak po raz setny, obejrzeć występ zespołu z stadionu Wembley - koncert Live Aid bezsprzecznie należy do moich ulubionych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autorzy: Mark Langthorne, Matt Richards
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 496
 • Format: 145 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381166836
 • Język: polski
 • Podtytuł: Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury`ego
 • Oryginalny tytuł: Somebody to Love: The Life, Death and Legacy of Freddie Mercury
 • Tłumacz: Filipowski Robert
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381166836
 • EAN: 9788381166836
 • Wymiary: 15.0x21.0x4 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Wspomnij Phlebasa 4/5 Nasza cena:
40,67 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wspomnij Phlebasa

Pasjonująca wizja science fiction, w której rasy ludzkie i obce w obliczu nieuchronnego konfliktu odkrywają oszałamiającą prawdę o swoim wszechświecie. W galaktyce szaleje wojna. Miliardy zginęły, dalsze miliardy skazano na zagładę. Księżyce, planety, nawet same gwiazdy czeka brutalne...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
42,66 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na marzeniach i pyle. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć... Tyrion...
Pozytywne interwencje psychologiczne 0/5 Nasza cena:
37,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozytywne interwencje psychologiczne

Pozytywne interwencje można zdefiniować jako inicjowane przez psychologa lub stosowane w ramach samopomocy, uzasadnione teoretycznie i empirycznie aktywności promujące pozytywne emocje, przekonania lub działania, które prowadzą do wzrostu poziomu szczęścia u osób zdrowych i mogą być skuteczne...
Komuniści przeciwko komunistom 0/5 Nasza cena:
48,97 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Komuniści przeciwko komunistom

Dyktaturze komunistów nad narodami Europy Środkowo-Wschodniej towarzyszyła walka we własnych szeregach. W Polsce spośród oficerów Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego wyłoniono w październiku 1948 r. tajną grupę, której celem było demaskowanie rzekomych szpiegów zajmujących kierownicze...
Siedem lat w Tybecie 0/5 Nasza cena:
37,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem lat w Tybecie

 Wspomnienia z dachu świata "Gdziekolwiek bym żył, zawsze będę tęsknić za tym krajem... Czasem zdaje mi się, że słyszę łopot skrzydeł i krzyk dzikich gęsi i żurawi przeciągających nad Lhasą w księżycowe, zimne noce... Pragnę gorąco obudzić tą książką trochę sympatii i zrozumienia dla narodu,...
Pieśń Lodu i Ognia. Pakiet 8 książek. Tomy 1-5 5/5 Nasza cena:
340,56 zł 472,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Pakiet 8 książek. Tomy 1-5

Oto zestaw książek, które ucieszą każdego fana fantastyki. Przedmiotem sprzedaży jest pakiet 8 książek w twardej oprawie wchodzących w skład sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R.R. Martina. Nawet, jeśli oglądałeś(aś) serial, daj się porwać opowieści książkowej, w której znajdziesz JESZCZE...
Pan. Wiktoria. Marzyciele 5/5 Nasza cena:
40,67 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan. Wiktoria. Marzyciele

Opowieści o trudnej miłości oraz pięknie północnej przyrody Trzy powieści norweskiego noblisty są obowiązkową lekturą dla miłośników literatury skandynawskiej. W prozie Knuta Hamsuna dominują charyzmatyczne, targane namiętnościami postaci oraz bezwzględna, niewzruszona natura. Telegrafista...
Niedokończone opowieści Śródziemia i Numenoru 5/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niedokończone opowieści Śródziemia i Numenoru

Fascynujący zbiór historii rozgrywających się od Dawnych Dni Śródziemia po zakończenie Wojny o Pierścień, stanowiących kontynuację „Hobbita”, „Władcy Pierścieni” i „Silmarillionu”Książka skupia się na Śródziemiu, zawiera barwną opowieść Gandalfa o tym, jak doszło do tego, że wysłał krasnoludów na...
Światło i dźwięk 0/5 Nasza cena:
37,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło i dźwięk

Lech Jęczmyk, wydawca, tłumacz, publicysta, tym razem przedstawia wspomnienia widza i uczestnika wielkiego widowiska typu 'światło i dźwięk', w jakim uczestniczył od początku drugiej wojny światowej…Zawsze fascynowała mnie różnorodność światów, w których przyszło mi żyć. Postanowiłem podzielić się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula