Socjopaci są wśród nas. Ludzie bez sumienia kontra reszta świata

Autor:

Martha Stout

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2017
Ilość stron
320
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
Książka, op. miękka
za 34,29 zł
Nasza cena: 31,60 zł 39,90 zł Taniej o: 21%

Produkt niedostępny

Możesz ich spotkać na każdym kroku. Znajdziesz ich w tramwaju, sklepie czy parku. Być może właśnie rozmawiasz z nimi w biurze. Socjopaci dobrze się kamuflują.

Kiedy myślisz o socjopacie, przed oczami pewnie stają Ci seryjni mordercy, znani z popularnych dreszczowców. Martha Stout, autorka książki "Socjopaci są wśród nas" przekonuje jednak, że mogą nimi być także z pozoru normalni ludzie, którzy znajdują się w Twoim najbliższym otoczeniu. Chcesz wiedzieć, jak się przed nimi bronić? Koniecznie przeczytaj tę pozycję i czuj się bezpieczniej.

Socjopaci potrafią się bardzo dobrze maskować. Zwykle są to osoby niezwykle atrakcyjne lub sprawiające wrażenie takich, obdarzone ogromną charyzmą. Kiedy już będziesz przekonany, że poznałeś kogoś, kto świetnie Cię rozumie, a jednocześnie wszyscy uważają go za duszę towarzystwa, wyjątkowy znajomy zacznie Tobą manipulować w tak umiejętny sposób, że spełnisz każdą, nawet najbardziej absurdalną prośbę. W ten sposób dochodzi do wielu tragedii, a ofiary socjopatów długo nie mogą się pozbierać i jeśli nie zdecydują się na wizytę u psychiatry, mogą nawet targnąć się na własne życie.

Książka Marthy Stout przedstawia najczęstsze strategie, jakie stosują socjopaci wobec osób, które sobie upatrzą. Dowiesz się również, jak radzić sobie z ich sztuczkami, aby nie dać sobą kierować i nie wpakować się w kłopoty. Nauczysz się asertywności i będziesz ostrożny przy zawieraniu nowych znajomości, a kiedy ktoś naprawdę przebojowy skieruje do Ciebie wyjątkowo dziwną prośbę, będziesz potrafił bez problemu odmówić.

Jeśli interesują Cię "niebezpieczne umysły", możesz też sięgnąć po propozycję Fallona Jamesa, "Mózg psychopaty" oraz "Psychopatów" Beaty Pastwy-Wojciechowskiej.

Bestsellery z kategorii Rozwój osobisty >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Martha Stout
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324037360
 • Język: polski
 • Podtytuł: Ludzie bez sumienia kontra reszta świata
 • Oryginalny tytuł: The Sociopath Next Door. The Ruthless Versus the Rest of Us
 • Tłumacz: Rafał Śmietana
 • ISBN: 9788324037360
 • EAN: 9788324037360
 • Wymiary: 144x205

Recenzje książki Socjopaci są wśród nas. Ludzie bez sumienia kontra reszta świata (5)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwszy raz zagadnieniem socjopatii zainteresowałam się jakoś w liceum. Wpadł mi wtedy w ręce artykuł na temat ludzi, którzy z premedytacja manipulują innymi, wykorzystują ich i nie mają przy tym ani grama wyrzutów sumienia. W ogóle wtedy miałam zamiłowanie do czytania książek psychologicznych, o typach osobowości i technikach manipulacji społecznych. Uwierzcie mi, że taka widza pomaga w życiu i w pracy. Łatwiej się wtedy ustrzec przed ludźmi, którzy tylko chcą nas wykorzystać albo są wobec nas nieszczerzy lub zbyt wymagający. Ogólnie rzecz ujmując, dla własnego zdrowia psychicznego lepiej jest znać odrobinę psychologii.

  Dlaczego powinniście wiedzieć kim są socjopaci?

  Według aktualnych danych to zaburzenie dotyka 4% populacji, czyli pojawia się ona u jednej na 25 osób. Oznacza to, że masz w swoim otoczeniu kogoś, kto jest socjopatą.

  Socjopata to osoba, która nie ma sumienia. To osoby o silnej charyzmie, dlatego początkowo sprawiają wrażenie niezwykle czarujących. Są oni bardzo spontaniczni, intrygujący. Dzięki temu, że ma złożoną osobowość, imponuje ludziom, przyciąga ich, wydaje się seksowniejszy, zabawniejszy, lepszy. Bardzo się zresztą stara, żeby właśnie tak o nim myśleć. Często mają wygórowane poczucie własnej wartości, są odważni, szukają nieustannych podniet, z łatwością podejmują ryzyko, są również patologicznymi kłamcami. Wbrew pozorom te wszystkie cechy składają się na ich sukces. Potrafią szybko oczarować i równie szybko wykorzystać swoją przewagę do zdominowania swojej ofiary.

  Trudno socjopatię nazwać chorobą, bo jako jedyna stanowi wyjątek- nie powoduje żadnego dyskomfortu u osoby nią dotkniętą, nie wywołuje żadnych dolegliwości. Socjopaci są zadowoleni z siebie i swojego życia. Dlatego trudniej ich “wyłapać” i poddać leczeniu. Oni najzwyczajniej nie czują, żeby potrzebowali pomocy. Na terapię trafiają najczęściej dlatego, że zostali skierowani przez sąd albo chcą mieć jakąś korzyść z odgrywania roli pacjenta. Często nawet najbardziej doświadczeni psychiatrzy mają kłopot z pracą z taką osobą.

  Dlaczego wiele kobiet wiąże się z socjopatami?

  “Był najbardziej czarującym mężczyzną, jakiego w życiu spotkałam”, “Nikt inny nie emanował taką energią jak on”- to są wypowiedzi kobiet, które żyły z socjopatą. To niepoprawni uwodziciele, wyczytujący twoje oczekiwania i manipulujący tą wiedzą. Mówi się, że ludzie niebezpieczni są atrakcyjni. W tym przypadku sprawdza się to doskonale. Socjopata świetnie potrafi wyczuć swojego przeciwnika. Wie jak schlebić, czym omamić, idealnie wypracowuje z partnerem bliskość, sprawia wrażenie jakby byli do siebie podobni, wczuwa się w rolę. Ludzie bez sumienia potrafią bardzo precyzyjnie wyczuć kto będzie podatny na ich seksualne zaloty. Uwodzenie to ich ulubiona metoda działania. Dla socjopaty jest to łatwe, bo oni nigdy nie osiągają więzi emocjonalej. Dla nich seks to sposób na uzyskanie lojalności, wparcia finansowego albo informacji. Ich zdolności aktorskie do płaczu na zawołanie, wywoływania współczucia i grania ofiary również potrafią zdziałać cuda. Ponadto roztaczają oni wokół siebie aurę życzliwości i kreatywności. Socjopaci są groźni na wiele sposobów- na przykład poprzez swoje upodobanie do ryzyka i łatwość w nakłanianiu do niego innych.

  “Weźmy twoją kartę kredytową i lećmy dziś wieczorem do Paryża. Wypłaćmy twoje oszczędności i załóżmy jakiś idiotyczny biznes. Pobierzmy się teraz, zaraz. Kochajmy się w windzie. Zaszalejmy.” To właśnie smak spontaniczności i ryzyka w połączeniu z urokiem socjopaty sprawia, że nie sposób mu odmówić. Wydaje się nam to niemożliwe, gdy czytamy o takiej sytuacji z pozycji własnej, bezpiecznej kanapy. Ale właśnie takie zachowania umożliwiają socjopacie osiągnięcie zamierzonego celu. A co jest celem? Władza, dominacja, całkowite zmanipulowanie przeciwnika. Autorka podaje kilka przykładów ludzi, którzy przez wiele tak krzywdzili osoby w swoim otoczeniu i nikt się im nie sprzeciwił. Pewien mężczyzna był genialnym pracownikiem, przynoszącym firmie spore dochody więc przymykano oko na jego zachowanie, manipulacje i próby molestowania pracowniczek. Stworzył wokół siebie pozory bycia normalnym, fajnym facetem i nikt nie chciał wierzyć, że byłby zdolny do bycia tak okropnym współpracownikiem. Pewna kobieta przez wiele lat udawała, że ma uprawnienia do pracy w szpitalu psychiatrycznym. Jej współpracownicy ją uwielbiali, potrafiła ich oczarować swoją “sympatyczną” naturą i nikt się nie zorientował jak wielką krzywdę wyrządza pacjentom. Musicie jednak wiedzieć, że prawdziwy socjopata nie chcą wywoływać w ludziach lęku. Oni wolą odwoływać się do naszego współczucia, grać na naszych emocjach.

  Brzmi przerażająco? Owszem! Bardzo łatwo wpaść w sidła socjopaty jeśli nie ma się pojęcia kto to jest, jak działa jego umysł i jak się przed nim bronić. Dlatego polecam wam przeczytać cała książkę Dr Marthy Stout “Socjopaci są wśród nas“. Zwłaszcza rozdział mówiący o tym jak postępować z osobami pozbawionymi sumienia. Zapewniam was, że taka wiedza jest potrzebna, nawet jeśli wydaje się wam, że was absolutnie nie dotyczy. Autorce udało się w ciekawy, przystępny i wciągający sposób opisać wszystko to, co powinniście wiedzieć na temat ludzi pozbawionych sumienia. Czyta się bardzo szybko. Później tylko trochę czasu zajmuje przetrawienie tej wiedzy i zastanowienie się czy aby na pewno nasz szef, koleżanka albo mąż siostry nie jest przypadkiem socjopatą. Można popaść w paranoję, bo wiele osób jest czarujących i potrafi kłamać. Ale prawdziwego socjopatę nie da się pomylić ze zwykłym kłamcą. Jak przeczytasz to się przekonasz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Socjopaci są wśród nas” dr Martha Stout

  Polecam książkę, każdemu kto choć trochę interesuje się życiem ludzi. Wg statystyk mniej więcej co 25 osoba to socjopata czyli osoba bez sumienia. Nie oznacza to że socjopata nie potrafi uchwycić różnicy między dobrem a złem, lecz o to, że ta różnica zapełnienie wpływa na jego zachowanie. Cztery procent socjopatów niszczy nasze związki, opróżnia nasze konta, deprecjonuje nasze osiągnięcia, obniża poczucie naszej wartości, a nawet zagraża pokojowi na świecie. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że socjopaci to nie tylko seryjni mordercy, wielokrotnie łamiący prawo. Często socjopaci nie łamią prawa w rażący sposób, dlatego system prawny nie zapewnia nam przed nimi ochrony. Większość z nas nie dopatrzyłoby się związku między planowaniem czystek etnicznych i – powiedzmy – podsuwaniem szefowi kłamstw na temat kolegi z pracy bez najmniejszego poczucia winy. Lecz z punktu widzenia psychologicznego podobieństwo nie tylko istnieje, lecz wręcz mrozi krew w żyłach.

  Polecam gorąco wg mnie książka warta przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ludzie bez sumienia kontra reszta świata-słowa idealnie oddające tematykę książki.Swoisty poradnik dla każdego.Możemy sobie nawet nie uświadamiać potrzeby jego przeczytania.Ale socjopaci są wśród nas.Analiza zagadnienia,a przede wszystkim przykłady z życia wzięte,to tylko część tego,co zawiera powyższa pozycja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nasze życie jest pełne emocji, które sprawiają, że jeden dzień może stać się tym najlepszym w życiu, by za chwilę zasłużyć na miano najgorszego. Reagujemy emocjami na pewne wydarzenia. Czasami wydają się one neutralne, innym razem niepodważalnie ważne, a jeszcze innym razem nikt, nawet my sami, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czemu odczuliśmy akurat tę emocję w tym przypadku. Często, a może nawet prawie zawsze jest to zależne od innych ludzi. To właśnie między innymi ludzie potrafią sprawić, że się śmiejemy, płaczemy, wstydzimy albo boimy. Relacje dyktują naszym zachowaniem i pozwalają na istnienie empatii. Jednak czy każdy z nas jest zdolny do niej?

  Socjopaci są dla wielu ludzi pasjonującym tematem, który w sposób wyjątkowo silny oddziaływuje na naszą wyobraźnię. Prawdopodobnie wiele do powiedzenia ma tu popkultura, która od lat sprawnie wykorzystuje tę tematykę, by snuć mroczne historie. Jednak gdyby one nie były tak bardzo intrygujące, nie znaleźliby się odbiorcy. W końcu socjopaci najczęściej są przedstawiani jako pozbawione duszy i serca kreatury gotowe na wszystko, by osiągnąć sukces lub spełnić swoje chore fantazje. Czy właśnie tak naprawdę jest? Czy wiemy, kim są prawdziwi socjopaci i jak ich odróżnić od normalnych ludzi?

  Tak jak wielu innych czytelników zostałam przyciągnięta sekretami osób, które nie są w stanie czuć miłości i wykazywać się empatią. Dla człowieka, który naturalnie posiada te umiejętności, jest to tak niewyobrażalna rzecz, że żadna książka, film czy artykuł nie będą w stanie wytłumaczyć, jak w rzeczywistości funkcjonują socjopaci. Niemniej można przynajmniej spróbować zrozumieć i przewidzieć ich zachowania. Z pomocą w tym zadaniu przyszła mi książka "Socjopaci są wśród nas".

  Może warto zwrócić uwagę dla kogo jest przeznaczona ta książka. Bez wątpienia podchodzi ona pod literaturę popularno-naukową. Dlatego uważam, że wszystkie osoby zainteresowane tym tematem, powinny w niej się odnaleźć, ponieważ autorka używa tutaj bardzo przystępnego języka. Nie trzeba być żadnym specjalistą, czy wyjątkowo wykształconym człowiekiem, by zrozumieć treści, które doktor Stout chce przekazać. Wystarczy trochę zaangażowania i naturalnej ciekawości. O to nie trudno, gdyż książka zawiera wiele interesujących anegdotek, które pozwalają odpocząć chwilę od naukowych informacji. Stąd jest to lektura o szybko płynącej treści i rzadko kiedy czytelnik ma możliwość oderwania się od książki.

  Myślę, że momentami osoby o rozbudowanej wiedzy psychologicznej mogłyby poczuć pewną niechęć. Ostatnimi czasami spędzałam dużo czasu nad naukową literaturą z dziedziny psychologii i przyznam, że brakuje mi tego ciężkiego stylu, gdzie każda nowa informacja musi oznaczać multum statystyk z badań i być zakończona rozbudowaną bibliografią. To bardziej kwestia przyzwyczajenia i mimo tego braku jestem ostatecznie zadowolona, że z taką przyjemnością zapoznawałam się z treściami, które wiele wnoszą do mojej wiedzy. Ale zarazem ostrzegam, że naukowcy nie do końca mogą być przekonani do takiego sposobu pisania. W tym momencie każdy sam musi sobie odpowiedzieć, co lubi i bardziej ceni. Autorka zgrabnie żongluje przydatnymi informacjami oraz pasjonującymi anegdotkami. Początkowo wywołało to we mnie niepewność co do rzetelności tej książki. Chcę wiedzieć, że nie są to zmyślone informacje. Przed chwilą wspominałam, że każda informacja nie jest potwierdzona pełną bibliografią. Nie oznacza to, że ona nie istnieje w ogóle. Pisarka powołała się na wiele cenionych artykułów i książek. Sama z niektórych z nich korzystałam w ramach pisania pracy rocznej. Przekonało mnie to, że nie są to fakty wyssane z palca.

  Ta książka okazała się dla mnie ciekawą przygodą. Mam wiele zastrzeżeń do niej, ale zarazem dowiedziałam się wielu intrygujących rzeczy, które pchnęły mnie, by dalej pogłębiać temat. Myślę, że dla pasjonatów to naprawdę godna uwagi lektura pozwalająca wnieść nowe spojrzenie i dająca motywację, aby nie kończyć tylko na tym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewnie niewielu z nas zastanawiało się na tym, że posiada sumienie, podobnie zresztą jak niewielu z nas zastanawiało się nad posiadaniem takiej rzeczy jak powiedzmy śledziona. Sumienie po prostu jest – i o ile bez śledziony pewnie mielibyśmy kłopoty, o tyle bez sumienia możemy sobie świetnie dać radę. Mało tego – 4% naszego społeczeństwa to właśnie osoby, które sumienia nie posiadają i absolutnie nie czują się tym faktem rozczarowane. Sami powiedzcie – bez sumienia żyje się lepiej. Nie trzeba się nikim ani niczym przejmować, niestosowne zachowanie albo emocjonalny wybuch nie wprawią nas potem w zakłopotanie, a jeśli kogoś obrazimy – cóż, z pewnością nie będziemy tego rozpamiętywać, bo po co? Tylko czy na pewno socjopaci, których nie męczy natrętny głos sumienia, mają lepiej?

  Martha Stout jest psychologiem i w swojej książce wyjaśnia, czym właściwie jest socjopatia, po czym można poznać socjopatów i jak najlepiej się przed nimi chronić. Wdaje się też w dość mało naukowe rozważania na temat tego, co socjopaci tracą w związku z tym, że nie posiadają sumienia.

  Stout definiuje w swojej książce sumienie jako poczucie obowiązku oparte na emocjonalnych związkach z innymi, a socjopatów jako osoby pozbawione tego siódmego zmysłu (jak nazywa sumienie). Przytacza wyniki ciekawych badań, z których wynika, że u tej jednej osoby na dwadzieścia pięć za brak sumienia odpowiadają w 50% geny. Mówi się często, że geny to jedno, a środowisko, w jakim wychowuje się człowiek, drugie – ale w przypadku socjopatów ta zasada zdaje się nie znajdować zastosowania i w gruncie rzeczy nie wiemy, jakie czynniki odpowiadają za pozostałe 50% przyczyn wystąpienia socjopatii. Tak więc jeśli ktoś dostał taki, a nie inny zestaw genów, szanse na to, że zostanie socjopatą, są duże, a my nie wiemy, co zrobić, by temu zapobiec. Skoro socjopaci to całkiem spory odsetek naszego społeczeństwa (większy niż np. osoby chorujące na anoreksje), warto wiedzieć, jak się przed nimi chronić. Rada autorki jest dość prosta, ale pewnie skuteczna – unikać ich za wszelką cenę. Ale… najpierw trzeba takiego socjopatę rozpoznać, a wierzcie, to nie takie proste.

  Książka ma dość niejednolity charakter, autorka z jednej strony przytacza historie swoich pacjentów, które zarazem stanowią przykłady różnych postaw socjopatów (bo socjopata socjopacie nierówny). Te fragmenty są napisane prosto i przystępnie. Z drugiej strony stara się też zapoznać czytelnika z teorią na temat pochodzenia sumienia i różnymi badaniami i tego już niestety nie robi w sposób przystępny.

  Całość jest jednak ciekawa, choć jak na badaczkę Stout momentami nie była specjalnie obiektywna. Dodatkowo denerwowało mnie nieustanne powtarzanie na różne sposoby, że 4% społeczeństwa to socjopaci. Może to dobrze robić na zapamiętywanie, ale jeśli jakaś informacja powtarza się kilkanaście razy, to czytelnik za którymś może poczuć się zirytowany.

  Okładka jest moim zdaniem bardziej trafiona niż oryginalna. Niektórzy socjopaci doskonale się maskują, czego zdjęcie na okładce jest świetnym obrazem. Recenzowałam egzemplarz przedpremierowy, więc nie wiem, jak będzie wyglądało finalne wydanie, ale dobrze by się ta książka prezentowała w twardej oprawie.

  Socjopaci są wśród nas i jak wielokrotnie powtórzyła autorka, aż jedna osoba na dwadzieścia pięć nie ma sumienia. Warto przeczytać tę książkę, żeby dowiedzieć się, o co w ogóle chodzi z socjopatią. Być może dzięki niej ktoś zidentyfikuje w swoim otoczeniu socjopatów i nauczy się odpowiednio sobie z nimi radzić. Zachęcam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Socjopaci są wśród nas. Kryją się w naszym otoczeniu, doskonale zakamuflowani i z pozoru niewinni. Socjopatą może się okazać szef lub kolega z pracy, obecny lub były partner, ktoś nękający cię w Internecie, a nawet twoje dziecko. Socjopaci wciągają cię w swoje gry i karmią się twoją niepewnością,...
dodaj do schowka Do koszyka 32,75 zł
Może nim być szef lub kolega z pracy, zbyt wymagający nauczyciel albo uciążliwy sąsiad, a nawet ktoś, kto mieszka pod twoim dachem. Według badań 1 na 25 osób to socjopata - człowiek bez sumienia, który gotowy jest zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel. Socjopaci doskonale się maskują. Kiedy im się...
dodaj do schowka Do koszyka 34,29 zł
Marzenia naprawdę się spełniają! Jeszcze kilka lat temu byłam zwykłą nastolatką z małego miasteczka, która marzyła o karierze w świecie mody. W wieku siedemnastu lat postanowiłam zawalczyć o siebie i zgłosiłam się do programu Top Model. Nie wygrałam, zajęłam drugie miejsce, jednak nie był to koniec...
dodaj do schowka Do koszyka 38,09 zł
WYSTARCZĄ DWIE MINUTY, ABY TYLKO DZIĘKI POSTAWIE CIAŁA ZMIENIĆ STAN UMYSŁU!   63 miliony ludzi obejrzało występ Amy Cuddy na kanale TED. Unieś ręce lub stań w pozie Wonder Woman – poczujesz odwagę i siłę i zmienisz swoje nastawienie do czekającego cię zadania na bardziej pozytywne. To biologia...
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł
Czy wiesz, że dobry kłamca będzie długo patrzył ci w oczy? Naukowcy udowodnili, że każdego dnia jesteśmy okłamywani ponad dwieście razy! Podświadomie umiemy wyczuć fałsz, jednak intuicja to za mało. Zwłaszcza gdy trafimy na patologicznego kłamcę… Na co zwracać uwagę w trakcie rozmowy? Czy wiesz, że...
dodaj do schowka Do koszyka 32,75 zł
Ta książka ucieszy twoich bliskich. Albo nie. Nie wiadomo. Ale zawsze można próbować. Nowe przygody bohaterów Wielkiego Ogarniacza Życia, bestselerowego poradnika o tym, jak być szczęśliwym, nie robiąc niczego. Jej życie to nieustanna walka między spaniem a internetem. Chciałaby tracić kilogramy...
dodaj do schowka Do koszyka 30,47 zł
Wybrane bestsellery
IV tom cyklu „Kroniki Diuny” Doskonały towar… Wręcz uderzający do głowy. - „Los Angeles Times” Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród Corrinów, Leto II objął rządy w Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak. Trzy i pół tysiąca lat narzuconego spokoju zmieniło niewiele. Bene Gesserit,...
dodaj do schowka Do koszyka 58,96 zł
Puzzle 4w1 Bluey i jego świat to cztery niezależne układanki (po 12,15,20 i 24 elementy) stworzone z myślą o małych miłośnikach układania. Puzzle wytworzono w Polsce, przy użyciu wysokiej jakości materiałów w 100% podlegających recyklingowi. Po ułożeniu układanek powstaną cztery oddzielne obrazki o...
dodaj do schowka Do koszyka 31,92 zł

Ciała

5/5
Jak oddać paraliżujący strach towarzyszący niechcianej ciąży i potajemnej aborcji? Jak opisać nastoletni seks, który bywa źródłem wolności, ale i upokorzenia? I jak sportretować rozkoszną władzę nad młodszym o trzydzieści lat kochankiem? „Liczy się nie to, co się zdarza, lecz to, co robimy z tym,...
dodaj do schowka Do koszyka 29,57 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać.W królestwie Ilyi Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich akcji...
dodaj do schowka Do koszyka 43,91 zł
Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa i magia… Most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o dzieciach, które znalazły krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe… Powieść...
dodaj do schowka Do koszyka 27,99 zł
Wiele zabawnych pytań i ciekawostek z całego świata! Odkryj co jest prawdą, a co nie! Jak dużo wiesz o życiu na różnych kontynentach, zwierzętach i zwyczajach, a co Cię jeszcze zaskoczy? Zagraj w quiz i się przekonaj! Zawartość pudełka: 24 obustronne karty, 96 pytań, instrukcja.
dodaj do schowka Do koszyka 6,84 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula