Śmierć nadeszła wczoraj

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
557
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,29 zł
Nasza cena: 34,12 zł 44,90 zł Taniej o: 24%

Jeśli zdążyliście stęsknić się za najpopularniejszą twórczynią rosyjskiego kryminału, macie okazję na pochłonięcie następnej dawki świetnej historii! Osiemnasty już tom "Mrocznej Serii", czyli "Śmierć nadeszła wczoraj" to kontynuacja bestsellera o Anastazji Kamieńskiej. Kolejne tajemnice, sprawy do rozwiązania i mrożące krew w żyłach wydarzenia - idealne połączenie na jesienne wieczory.

"Śmierć nadeszła wczoraj" to 18 z 32 tomów opierający się głównie na przygodach Anastazji Kamieńskiej - analityczki milicyjnej zajmującej się największymi i najbardziej skomplikowanymi sprawami w historii milicji. Tym razem przyjdzie jej się zmierzyć z eksplozją samochodu, w której ginie dwoje pracowników popularnego programu telewizyjnego. Napięcie i powaga sytuacji rosną, gdy niedługo po wypadku prezenter tego samego show, Aleksander Ułanow, otrzymuje groźbę, że niedługo i jego spotka to samo.

Niespodziewanie mężczyzną zaczyna się interesować oddział milicji prowadzący dochodzenie w sprawie dotyczącej zabójstwa pewnej wróżbitki. Nikt nie wie, kto zlecił morderstwa ani kto za nimi stoi. Istnieje prawdopodobieństwo, że obie sytuacje mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Czy zamach na pracowników telewizji i brutalne morderstwo wróżki to tylko niewinny i przypadkowy zbieg okoliczności? A może tajemnicze, świadome powiązanie? Właśnie tego będzie próbowała dowiedzieć się major Kamieńska wraz z Tatianą Obrazcową, pracującą nad sprawą śmierci wróżbitki.

Marina Anatoljewna Aleksiejewa, znana pod pseudonimem Aleksandra Marinina, nie bez powodu jest nazywana rosyjską Agathą Christie. Niesamowita specjalistka w dziedzinie kryminałów tworzy już od ponad dwóch dekad. Jej pierwsza książka z cyklu o Anastazji Kamieńskiej, "Kolacja z zabójcą", ukazała się w 1992 roku i bardzo szybko zyskała popularność. Pisarka przez 20 lat pracowała w milicji, gdzie zajmowała się prowadzeniem prac kryminologicznych - stąd zamiłowanie do tego gatunku literackiego.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Śemierc nadeszła wczoraj” to 18 tom z serii o major Anastazji Kamińskiej. Autorką powieści jest moja ukochana caryca kryminału, Aleksandra Marinina. Miałam już przyjemność czytać trzy powieści z tej serii, które bardzo przypadły mi do gustu. A główna bohaterka major Kamińska, skradła moje serce. Nie mam do czego się doczepić. Wszystkie części utrzymane są w podobnym stylu. Kryminałom tej autorki nadałam miano grubasków, gdyż wszystkie są dosyć pokaźne. Czyta się je bardzo fajnie, nie mamy kiedy się nudzić, gdyż akcji mamy dosyć sporo. W dodatku akcja od samego początku toczy się przyjemnym i szybkim tempem.

  Weźmy pod uwagę, że jest to już 18 tom z serii w której jest ponad 30 tomów, a autorka trzyma wysoki poziom i nie spoczywa na laurach.

  Aha pamiętajcie, że ta seria ma to do siebie że nie trzeba czytać ich po kolei. Oceniam 5-/5.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kryminalne opowieści…

  Dziennikarstwo
  śledcze to bardzo niebezpieczne zajęcie szczególnie, kiedy trafi się na aferę, której ujawnienie może przerwać doskonale prosperujący interes lub zagrozi komuś na szczeblach władzy. Dlatego też mały „wypadek przy pracy” czy nawet tajemnicze zaginięcie nie budziłoby zdziwienia, szczególnie u naszych wschodnich sąsiadów, gdzie prawda jest pojęciem względnym, można zatem dowolnie nią manipulować.

  Problem w tym, że w tragicznych okolicznościach zginęło dwoje pracowników popularnego programu telewizyjnego, „Twarz bez makijażu”, tyle tylko, że nie miał ON nic wspólnego ani z wielką polityką, ani z dużymi pieniędzmi. Eksplozja samochodu wskazuje zatem na zamach, a choć policja sprawdza również ewentualność błędu popełnionego przez przestępców, to pozostaje fakt, iż nie żyje dyrektor programu, Witia Andriejew oraz dziennikarka, Oksana Bondarienko. Wszystko wskazuje również na to, że policzone są dni prezentera programu, Aleksandra Ułanowa, tyle tylko, że ON doskonale wie kro wydał na niego wyrok. Zabójstwo mężczyzny zlecić miała jego żona, która – pragnąc zachować dla siebie i nowego partnera majątek zdobywany przez lata– postanowiła wyprawić Ułanowa na tamten świat.

  Śledztwo w sprawie morderstwa dziennikarzy prowadzi znana już dobrze wielu czytelnikom Anastazja Kamieńska, bohaterka cyklu powieści o Major Kamieńskiej. Tym razem, w części pt. „Śmierć nadeszła wczoraj” będzie musiała nie tylko zmierzyć się ze śledztwem dotyczącym programu telewizyjnego, mimo iż zupełnie nie czuje tematu, ale i zewrzeć szyki z pewną śledczą… Aleksandra Marinina, w opublikowanej nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona powieści znów wikła nas w kryminalne historie, które nie tylko wciągają nas bez reszty, ale i odsłaniają ciemną stronę ludzkiej natury i motywy działania. Po powieść mogą sięgnąć zarówno osoby, dla których funkcjonariuszka Kamieńska jest już niczym dobra znajoma, a także te, które dotychczas nie miały okazji jej poznać. To również doskonała lektura dla wielbicieli kryminałów i powieści sensacyjnych, dodatkowo osadzonych w moskiewskich klimatach.

  Tyle co rozpoczęło się śledztwo w sprawie zamachu na dwójkę dziennikarzy, a już pojawia się kolejna zagadka do rozwiązania – ginie Julia Nikołajewna, żona psychoanalityka, Borysa Michałowicza, dziennikarka i deputowana Dumy. Ktoś również włamał się do ich domu, choć – według słów mężczyzny – nic nie zginęło, choć sam fakt budzi niepokój. Czy poszukiwano jakichś dokumentów? A może pieniędzy ukrytych przez Michałowicza, jak to podejrzewała jego żona?

  Zanim Kamieńska znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania i wątpliwości, zanim pokona niechęć do spraw, które mogą wykraczać poza przyczyny osobiste, będzie musiała współpracować z Tatianą Obrazcową, badającą morderstwo wróżbitki. W jaki sposób sprawy te są ze sobą powiązane? Przekonamy się o tym oddając się lekturze mistrzowsko skonstruowanej powieści, od której (mimo znacznej objętości) trudno się oderwać. Wkraczamy w świat zbrodni, skomplikowanych ludzkich emocji oraz zaskakujących niemal reakcji, którą to rzeczywistość Aleksandra Marinina maluje niezwykle obrazowo. W połączeniu z dynamiczną akcją i porywającymi dialogami, a także postaciami znanymi już z poprzednich tomów historii, sprawia to niezwykłe wrażenie i świadczy o wielkim talencie autorki, która dała się już poznać jako mistrzyni kryminałów. Po skończonej lekturze nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko z niecierpliwością oczekiwać kolejnej pozycji autorki.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Śmierć nadeszła wczoraj" to już moje kolejne spotkanie z twórczością Aleksandry Marininy. Z dużą radością sięgnęłam po tą książkę, bo jej bohaterka już dawno temu wzbudziła we mnie sympatie. W eksplozji samochodu giną dwie osoby-pracownicy popularnej, telewizyjnej produkcji. Wkrótce potem, prezenter tegoż programy, otrzymuje wiadomość z groźbą sugerującą, że to On będzie kolejną ofiarą. Bardzo szybko okazuje się, że za tą całą sytuacją stoi żona Aleksandra Ułanowa. Sprawę prowadzi, dobrze już znana czytelnikom, Anastazja Kamieńska.

  W tym samym czasie inna grupa milicji na czele z Tatianą Obrazową rozpracowuje tajemniczą sprawę śmierci wróżbitki. Śledcza podwiązuje swoją sprawę z osobą Aleksandra Ulanowa. Od tej chwili, te dwie bezkompromisowe kobiety muszą pracować wspólnie. Co z tego wyniknie?

  Autorka ma głowę pełną pomysłów na akcje w swoich książkach. Liczne wątki przenikają się i łączą ze sobą. Pomimo że poszczególne historie opowiadane są naprzemiennie, to nie sposób się w nich pogubić. Nawet jeśli, tak jak ja, będziecie często odkładać książkę na półkę.

  W "Śmierć nadeszła wczoraj" jest wszystko to, do czego przyzwyczaiła nas już autorka, czyli: dużo akcji w szybkim tempie, dobrze opisane postacie, prosty w odbiorze język, który łatwo się czyta.

  Mam tylko jedno, maleńkie 'ale'... w połowie książki akcja się trochę dłużyła i ciężko mi ją było przebrnąć. Kiedy już to zrobiłam byłam bardzo zadowolona, bo zakończenie jest warte tego, żeby do niego dotrwać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Śmierć pracowników programu telewizyjnego w wybuchu bomby podłożonej pod samochodem? Znalezione zmasakrowane ciało jasnowidzki? Zabójstwo deputowanej Dumy, żony znanego psychoanalityka? Jak te trzy pozornie niezwiązane ze sobą sprawy może łączyć osoba prezentera telewizyjnego Aleksandra Ułanowa? Człowieka, którego życie skończyło się wczoraj, a każdy kolejny dzień to czas skradziony śmierci?

  By wyjaśnić tę zawiłą intrygę Nastia Kamieńska łączy siły z Tatianą Obrazcową, śledczą i jednocześnie znaną autorką kryminałów.

  Życie osobiste obu kobiet ma duży wpływ na prowadzone przez nie sprawy. Po wcześniejszych trudnych przejściach Nastia stroni od rozmów z ludźmi, straciła pewność siebie i podejmowanych decyzji. Cierpi na tym jej życie osobiste i praca. Tatiana w zaawansowanej ciąży, zostaje formalnie odsunięta od śledztwa, do tego ma wrażenie, że świat sprzysięga się przeciwko niej, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

  Czy przyjaciółkom uda się przezwyciężyć przeciwności losu i własne słabości i odkryć kto stoi za morderstwami?

  To 18 tom serii z Nastią Kamieńską i wręcz zadziwia mnie niezmiennie wysoki poziom trzymany przez autorkę. Każda z części stanowi odrębną, intrygującą zagadkę kryminalną, choć by w pełni zrozumieć bohaterkę, jej wybory i problemy, warto poznać ją bliżej z wcześniejszych powieści.

  Książka liczy ponad 500 stron, ale gwarantuje naprawdę dobrą rozrywkę, więc każda minuta w jej towarzystwie to prawdziwa przyjemność.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  uszy i nie wyobraża sobie bez niej życia.

  Mężczyzną zaczyna się niespodziewanie interesować milicja która prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci wróżbitki.

  Dwie znakomite śledcze połączą swoje siły aby rozwikłać niezwykłą intrygę ...

  To moje pierwsze spotkanie z autorką i jestem pozytywnie zaskoczona. Bałam się iż przy tak dużej ilości stron znajdzie się w książce wiele niepotrzebnych wątków które zamydlą klarowność i obraz istotnych wątków. Jak bardzo się myliłam! Autorka jak po kłębku prowadzi nas do rozwiązania niezwykłej intrygi i choć na początku mocno się zastanawiałam jak tak dwie różne od siebie sprawy mogą być powiązane, bo na pierwszy rzut oka wydają się być zupełnie odrębne. Zakończenie i wyjaśnienie jest zaskakujące, do końca byłam mocno zaintrygowana, nie było chwili kiedy bym mogła się nudzić.

  Bardzo lubię kryminały tego typu, gdzie napięcie jest stopniowane a czytelnik ma wrażenie, że na wyciągnięcie jego ręki znajduje się rozwiązanie zagadki. Właśnie, ma wrażenie bo autorka zwodzi nas do samego końca.

  Dużym plusem są też obie panie śledcze, mocne charaktery, inteligentne kobiety ale też niewyidealizowane, łatwiej polubić bohatera gdy widzimy, że ma problemy i wady ,,zwykłego śmiertelnika``.

  Ta książka ma to czego ja oczekuje od dobrego kryminału, zwroty akcji, ciekawa fabuła, mocne i wyraziste postaci oraz zakończenie na które ciężko wpaść. Jeśli będę miała okazję sięgnąć po kolejną książkę autorki zrobię to bez wahania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Śmierć i ryzyko 4/5 Nasza cena:
25,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć i ryzyko

Tym razem porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji bada sprawę podłożenia bomby w biurowcu na Manhattanie. Rogan, wiceprezes do spraw marketingu, na spotkanie w sprawie fuzji dwóch firm wszedł obwieszony ładunkami wybuchowymi. Eksplozja zabiła jedenaście osób i kilka raniła. Wywołała też chaos i...
Śmierć i Małgorzata 5/5 Nasza cena:
27,22 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć i Małgorzata

Piękna kobieta i młody lekarz, miłość i przemoc, przepowiednia i śmierć. Świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje… Warszawa, upalne lato. Młody lekarz, Henryk Wieroński, znajduje zwłoki byłej narzeczonej, Małgorzaty Detman, bestialsko pobitej i...
Śmierć w Breslau 5/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć w Breslau

Wrocław, maj 1933 roku. Wstrząsająca zbrodnia. Zmasakrowane zwłoki dwóch kobiet. Tajemnicze zdanie napisane krwią ofiar. I wszędzie skorpiony. Idealna sprawa dla Eberharda Mocka. W mrocznym i posępnym Wrocławiu, gdzie w każdym zaułku złodzieje i mordercy czekają na ofiarę, rządzi przemoc i...
Tajemnicza śmierć Marianny Biel 5/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnicza śmierć Marianny Biel

Co może zrobić zwolniony z pracy policjant? Może - jak Szymon Solański - przeprowadzić się do chorzowskiego familoka, przygarnąć ze schroniska psa, otworzyć agencję detektywistyczną i liczyć, że trafią mu się zlecenia ciekawsze niż śledzenie niewiernych małżonków. Zrządzeniem losu w piwnicy nowego...
Śmierć z ogłoszenia 4/5 Nasza cena:
25,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć z ogłoszenia

Polska lat 30. to epoka ogromnych kontrastów: z jednej strony wystawne życie elit pełne rautów, z drugiej – stale rosnące bezrobocie i przestępczość. W tych trudnych społeczno-politycznych okolicznościach komisarz Kornel Strasburger i członkowie sekcji specjalnej Komendy Głównej muszą się wykazać...
In Death. Echa i śmierć 4/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

In Death. Echa i śmierć

Porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji wracała do domu razem ze swoim mężem, miliarderem Roarkiem, kiedy nagle tuż przed ich samochodem wbiegła na ulicę młoda kobieta – oszołomiona, naga, zakrwawiona. Roarke gwałtownie zahamował, a Eve przystąpiła do działania. Daphne Strazza trafiła na ostry...
Mrok i śmierć 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mrok i śmierć

To było dźgnięcie w mroku. W pewien chłodny zimowy wieczór podczas seansu Psychozy w kinie mieszczącym się w sercu Nowego Jorku ktoś wbił szpikulec do lodu w kark Chanel Rylan, a potem niespostrzeżenie zniknął w tłumie pijaków i turystów na Times Square. Przyjaciółce ofiary śmierć Chanel wydała się...
Sekrety i śmierć 4/5 Nasza cena:
27,47 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety i śmierć

Tym razem porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji musi znaleźć mordercę, który niemal na jej oczach zadał śmiertelną ranę znanej autorce popularnego programu telewizyjnego, przedstawiającego pikantne plotki o celebrytach. Utrzymany we francuskim stylu bar Du Vin w centrum Manhattanu nie należy...
Śmierć na otwartym morzu 0/5 Nasza cena:
19,68 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć na otwartym morzu

W ośmiu opowiadaniach zawartych w tym tomie komisarz Montalbano zmaga się z przestępstwami rozmaitego typu, nie tylko z morderstwami, ale także z tajemniczym pożarem w hotelu czy ze złodziejem dżentelmenem. Przez karty książki przewijają się wszyscy bohaterowie znani i lubiani z cyklu powieści -...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula