Śmierć i ryzyko

Autor:

J. D. Robb

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Format
135 x 215 mm
Ilość stron
384
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,72 zł
Nasza cena: 25,14 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

"Śmierć i ryzyko", będąca czterdziestym siódmym tomem cyklu "Okruchy śmierci" to bestsellerowa książka, która pozwala czytelnikom ponownie zagłębić się w doskonale napisany, pełen ciekawych postaci świat Eve Dallas.

"Śmierć i ryzyko" jest to wyczekiwana na polskim rynku kontynuacja losów zadziornej policjantki i jej najbliższych, ciągle ryzykujących życiem w obronie nowojorskich obywateli.

Porucznik nowojorskiej policji toczy walkę z czasem, próbując rozwikłać tajemnicę samobójczego zamachu bombowego, który zabił kilka osób, ranił kilkanaście i spowodował chaos na ulicach miasta. Wkrocz wraz z nią i jej zespołem w świat starannie przygotowanego spisku, który musi rozwikłać, zanim komuś jeszcze stanie się krzywda.

Światowe gazety przygotowywały się do opisania jednej z najważniejszych fuzji w dziejach przemysłu lotniczego, jednak po spotkaniu na szczycie rozpisywały się jedynie o śmierci i zniszczeniu. Wszystko za sprawą wiceprezesa Paula Rogana, który do sali konferencyjnej wszedł obwieszony materiałami wybuchowymi i zdetonował je krótko po godzinie 9:00. Eve Dallas, doświadczona policjantka z wydziału zabójstw, potwierdza, że Rogan został zmuszony do popełnienia samobójstwa, gdyż dwóch zamaskowanych mężczyzn trzymało jego rodzinę jako zakładników. Jego motyw był jasny – ratował swoich najbliższych. Ale co kierowało pomysłodawcami tej masakry? Z pomocą swojego męża, multimilionera Roarke’a, Eve musi się dowiedzieć, co kryje się za tym niewytłumaczalnym aktem terroru. Wydaje się, że to wcale nie był sabotaż wycelowany w fuzję, ale coś dużo poważniejszego.

Pisząca pod pseudonimem J.D. Robb, popularna amerykańska pisarka Nora Roberts w książce pod tytułem "Śmierć i ryzyko" zabiera swoich czytelników w świat milionowych kontraktów, fuzji ogromnych firm, przejmowania udziałów i niewyobrażalnych nadużyć. Jej główna bohaterka, Eve Dallas, jak zwykle może liczyć na swoją wierną partnerkę Peabody, oficerów wydziału przestępstw elektronicznych, McNaba i Feeneya, oraz na swojego męża, który doskonale orientuje się w tematach, które dla pani porucznik są niezrozumiałe.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nic, co okrutne, nie jest niewiarygodne."

  O ilości tomów i braku konieczności sięgania po nie w narastającej kolejności, pisałam kilkanaście dni temu w ramach przybliżania wrażeń ze "Śmierci i mroku". Dlatego odsyłam do tamtych notatek, a teraz skupiam się na "Śmierci i ryzyku". Zajmująco weszłam w przygodę czytelniczą, wypełnioną czarnym mrokiem ludzkich zdolności do przemocy i destrukcji. Wydaje się, że zwyrodniałe rozumy zabójców nie mają już żadnych tajemnic przed Eve Dallas, porucznikiem nowojorskiej policji, a jednak brutalne zmuszenie do detonacji bomby, zamordowania w wyniku wybuchu wielu osób, okazuje się niewytłumaczalnym czynem szaleńca. Trzeba jak najszybciej ustalić, kto kryje się za tym obłędem, jakie motywy nim kierują, co pragnie osiągnąć, i najważniejsze, jak mu przeszkodzić w kontynuacji zbrodniczej działalności. Dallas szybko dochodzi do wniosku, że balansowanie między wartościami życia różnych osób mocno ekscytuje bestialski i sadystyczny umysł, całkowicie zawładnięty ideą niszczenia i zadawania śmierci, zaś działania wydają się dobrze przemyślane i logistycznie zorganizowane.

  Oczywiście w śledztwo angażuje się Roarke, niezawodny pomocnik, kiedyś przestępca, dziś szanowany finansista. Autorka kontynuuje wciąganie czytelnika w swoisty klimat otulający duet, współpracujący na tle zawodowym i prowadzący wspólne życie prywatne. Kiedy Eve staje przed murem milczenia i niewiadomymi, wkracza jej mąż i niczym czarodziej posuwa dochodzenie do przodu, likwidując zastoje, odnajdując zwietrzałe tropy, wykazując się niebywałym sprytem i przebiegłością, oraz miłością do żony policjantki. Z uśmiechem przechodzę przez relację pary, za to chętnie obserwuję kooperację w rozszyfrowywaniu zbrodniarzy. Lektura na przyjemny wieczór czytelniczy, nie jest mocno angażująca i wymagająca, ale uatrakcyjnia wolny czas. Zagadka detektywistyczna potrafi obronić się przed tuzinkowością, choć nie wykazuje się złożonością i zawiłością, to jednak coś w niej nas przyciąga, ciekawy pazur narracji, dobre sportretowanie czarnych charakterów, intrygujące rozwiązania szarad ułomności ludzkich.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  J.D. Robb to pseudonim Nory Roberts. Jakie było moje zdziwienie, gdy sięgałam po poprzedni tom przygód detektyw Dallas i okazało się, że to właśnie powieść napisana przez tę autorkę. Nie ukrywam, że bałam się rozczarowania, bo romanse to zdecydowanie nie jest mój ulubiony gatunek literatury. Jednak okazało się, że niepotrzebnie miałam obawy, a "Śmierć i ryzyko" to dobrze napisany kryminał, idealny jako odskocznia między mocniejszymi i trudniejszymi lekturami.

  Paul Rogan, wiceprezes do spraw marketingu, na spotkanie firmy przychodzi obwieszony ładunkami wybuchowymi. Dochodzi do wybuchu, w którym zabitych zostaje jedenaście osób, a wiele innych rannych. Sprawę eksplozji na Manhattanie prowadzi porucznik Eve Dallas. Szybko ustala, że Rogan był oddanym pracownikiem i kochającym mężem, który nie byłby w stanie dokonać tak brutalnego czynu. Mężczyzna został zmuszony do detonacji bomby. Chciał uratować życie żony i córki, które były przetrzymywane i torturowane przez nieznanych sprawców.

  Zbrodnia była doskonale zaplanowana i przemyślana, a porucznik Dallas wraz z całym zespołem musi znaleźć osobę odpowiedzialną za ten atak.

  "Śmierć i ryzyko" to drugi tom serii, który miałam okazję czytać. Polubiłam Eve Dallas i jej partnerkę Peabody i chętnie sięgnę po kolejne części. Pomysł na fabułę był naprawdę ciekawy, dobrze i szybko czytało mi się tę książkę. Autorka wie jak skonstruować interesującą historię, choć muszę przyznać, że trochę zabrakło mi w niej dreszczyku emocji. Napisana jest poprawnie, Robb ma swój specyficzny styl, który ja polubiłam. Jeżeli macie ochotę na lekki kryminał, przy którym przyjemnie spędzicie czas, to jest właśnie książka dla Was.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cena poświęcenia

  Z
  roku na rok rośnie liczba zamachów bombowych, a co za tym idzie – ofiar śmiertelnych. Temat zamachów nie dotyczy już nawet krajów islamskich, z którymi zwykle są one kojarzone, w ten sposób postępują również organizacje przestępcze. Jednak zamachowcy-samobójcy wciąż należą do rzadkości, dlatego też wzbudzają prawdziwą sensację, ale i przerażenie. Jeśli bowiem ktoś jest w stanie zabić nie tylko siebie, ale odebrać również życie innym ludziom musi być albo szalony albo bardzo przerażony.

  A co kierowało Paulem Roganem, wiceprezesem marketingu wielkiej firmy Quantum Air specjalizującej się w ekskluzywnych lotach, kiedy wysadził się w jednym z pomieszczeń swojej firmy? Bilans ofiar wygląda tragicznie: jedenaście osób zabitych, dziewięcioro rannych, choć tak naprawdę sam zamach, to tylko wierzchołek góry lodowej… Sprawę zamachowca-zamobójcy prowadzi znana już większości czytelników porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji. Ta charyzmatyczna kobieta obdarzona analitycznym umysłem i jej partnerka Peabody, dały się już poznać jako zgrany duet, choć zwykle nieocenioną pomocą przy rozwiązywaniu kryminalnych zagadek służy również przystojny Roarke, mąż Eve i przy okazji najbogatszy człowiek we wszechświecie.

  Już wstępne rozeznanie pozwala się zorientować, że w Paulu nie było nic z terrorysty. Wręcz przeciwnie, wszystko na to wskazuje, że był oddanym i lojalnym pracownikiem, który na wspinanie się po szczeblach kariery w firmie poświęcił niemal dwanaście lat. Nie był zaangażowany politycznie, nie działał również w żadnej organizacji, zaś treścią jego życia – poza pracą – była rodzina. I wszystko na to wskazuje, że właśnie z jej powodu zabił. Policja odnajduje żonę Cecily oraz córkę Melody uwięzione w domu – były one torturowane i przetrzymywane siłą, a sprawcy posłużyli się nimi, by zmusić Paula do tego haniebnego czynu. Niemal do końca targały nim sprzeczne emocje, rozpaczliwie szukał sposobu, by wybrnąć z sytuacji, ale dziecięcy głosik wzywający pomocy, rozbrzmiewający w jego głowie, skłonił go do podjęcia ostatecznej decyzji – katastrofalnej w skutkach zarówno dla niego, jak i dla jego przełożonego, współpracowników, a także przedstawicieli jednej z firm, z która miało właśnie dojść do fuzji.

  Czy to umowa Quantinum-Econo, a właściwie dążenie do tego, by nie została podpisana, była celem sprawców? Czy jakiś jej element stał się przyczynkiem do tego, by zabić? Czy wybór Paula jako narzędzia zbrodni był przypadkowy? Przekonamy się o tym dzięki lekturze powieści autorstwa J.D.Robb, pt. „Śmierć i ryzyko”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse Książki pozycja, to kolejne już spotkanie z panią porucznik Dallas, a zarazem kilka godzin gwarantowanych emocji. Ten tom jest jednym z najlepszych, jeśli chodzi o serię z Evą Dallas, a rozwiązując skomplikowaną łamigłówkę zagłębiamy się nie tylko w ludzką psychikę, ale też dywagujemy nad tym, jakie czynniki są wstanie popchnąć osobę do zbrodni. Po książkę sięgnąć mogą nie tylko osoby, które znają już panią porucznik i wiedzą, że powieść cechować będzie zapewne frapująca fabuła i wartko tocząca się akcja, ale również ci czytelnicy, którzy dotąd nie znali tego wcielenia pisarki (J.D.Robb to Nora Roberts) i jej bohaterki.

  Mimo pozornej lekkości, tematy poruszone w książkach oraz opisane zbrodnie niezmiennie budzą emocje, a osadzona w niedalekiej przyszłości lekko futurystyczna akcja nie pozwala nawet na chwile odetchnąć. Szaleńcze tempo prowadzonego dochodzenia, stopniowe zawężanie kręgu podejrzanych, niekiedy fałszywe tropy – to wszystko otrzymujemy otwierając książkę. Jeśli dodamy do tego plastyczny język, który sprawia, że czujemy się bezpośrednimi uczestnikami zdarzeń, to otrzymujemy kryminalną opowieść godną polecenia.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo ważne spotkanie dwóch firm.

  Bardzo dobrze znany człowiek pojawia się tam obwieszony ładunkami wybuchowymi.

  Wybucha chaos.

  Eksplozja ładunku przyczynia się do śmierci kilkunastu osób.

  Dlaczego człowiek oddany rodzinie i pracy dokonuje takiego wyboru?

  Co nim kierowało? A może został zmuszony?

  Tego dowieść musi porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji.

  Kolejna książka autorki, którą uwielbiam i która zaskakuje mnie coraz bardziej w swoich książkach. Jej książki pochłaniają mnie do reszty, nie jestem w stanie ich odłożyć, a zejście po herbatę staje się ogromnym wyzwaniem, bo przecież... jak można oderwać się od tak dobrej książki i tracić kilka minut na zaparzenie herbaty?

  Pomimo, iż każda książka Nory Roberts jest bardzo do przewidzenia, to w zasadzie zawsze pojawia się cień zwątpienia, a akcja przybiera zupełnie innego obrotu niż bym się spodziewała. "Śmierć i ryzyko" jest tego kolejnym dowodem. Pełna zwątpienia, strachu, niepewności i brutalności powieść, która pochłonęła mnie całkowicie. Kto jeszcze nie poznał pióra autorki, polecam się z nim jak najszybciej zapoznać. Myślę, że nie będziecie zawiedzeni, a wręcz przeciwnie - pokochacie ją równie szybko i mocno jak ja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Śmierć i honor więży honoru Tom 4 0/5 Nasza cena:
31,47 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć i honor więży honoru Tom 4

Tłumacz Jerzy ŁozińskiCzerwiec 1943 roku. Argentyna oficjalnie pozostaje neutralna, jednak na jej terytorium toczy się bezwzględna wojna szpiegów i dyplomatów. Agent OSS Cletus H. Frade dostaje od przełożonych zadanie założenia cywilnych linii lotniczych, które staną się przykrywką dla działań...
Śmierć i Małgorzata 5/5 Nasza cena:
22,40 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć i Małgorzata

Piękna kobieta i młody lekarz, miłość i przemoc, przepowiednia i śmierć. Świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje… Warszawa, upalne lato. Młody lekarz, Henryk Wieroński, znajduje zwłoki byłej narzeczonej, Małgorzaty Detman, bestialsko pobitej i...
Echa i śmierć 4/5 Nasza cena:
25,80 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Echa i śmierć

Porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji wracała do domu razem ze swoim mężem, miliarderem Roarkiem, kiedy nagle tuż przed ich samochodem wbiegła na ulicę młoda kobieta – oszołomiona, naga, zakrwawiona. Roarke gwałtownie zahamował, a Eve przystąpiła do działania. Daphne Strazza trafiła na ostry...
Mrok i śmierć 4/5 Nasza cena:
23,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mrok i śmierć

To było dźgnięcie w mroku. W pewien chłodny zimowy wieczór podczas seansu Psychozy w kinie mieszczącym się w sercu Nowego Jorku ktoś wbił szpikulec do lodu w kark Chanel Rylan, a potem niespostrzeżenie zniknął w tłumie pijaków i turystów na Times Square. Przyjaciółce ofiary śmierć Chanel wydała się...
Sekrety i śmierć 4/5 Nasza cena:
24,59 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety i śmierć

Tym razem porucznik Eve Dallas z nowojorskiej policji musi znaleźć mordercę, który niemal na jej oczach zadał śmiertelną ranę znanej autorce popularnego programu telewizyjnego, przedstawiającego pikantne plotki o celebrytach. Utrzymany we francuskim stylu bar Du Vin w centrum Manhattanu nie należy...
Śmierć w Chateau Bremont. Verlaque i Bonnet na tropie. Tom 1 4/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć w Chateau Bremont. Verlaque i Bonnet na tropie. Tom 1

Akcja powieści kryminalnej pt. "Śmierć w Château Bremont" rozgrywa się w uroczej, zabytkowej miejscowości Aix-en-Provence we Francji. Czytelnicy poznają Antoine’a Verlaque’a, przystojnego i uwodzicielskiego głównego sędziego w Aix, oraz profesor prawa, Marine Bonnet, jego dawną miłość. Kiedy...
Życie i śmierć Axela Branda. Stary polski kryminał. Tom 5 0/5 Nasza cena:
27,99 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie i śmierć Axela Branda. Stary polski kryminał. Tom 5

5. tom serii Stary polski kryminał Lata 30. XX w., Stany Zjednoczone. Dwaj pijani jegomoście znajdują na Południowych Bulwarach porzucony płaszcz. Jeden z nich zgłasza jego znalezienie do miejscowego komisariatu policji. Policjanci znajdują w płaszczu fragmenty nowel oraz niby testament, w którym...
Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) 5/5 Nasza cena:
37,18 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Zagrażająca życiu skłonność do łakoci zmusza Karolinę Morawiecką, wdowę po aptekarzu, do ćwiczeń fizycznych. Z pomocą przychodzi jej znajoma siostra zakonna, miłośniczka nordic walking. W trakcie jednego z treningów, w samym sercu Ojcowa, natrafiają na miejsce zbrodni. Jednak nie ma tam ciała....
Młokos i diabeł. Cierpienie złamanego serca. Bruderszaft ze śmiercią. Tom 1 5/5 Nasza cena:
19,90 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Młokos i diabeł. Cierpienie złamanego serca. Bruderszaft ze śmiercią. Tom 1

Bruderszaft ze śmiercią to cykl dziesięciu historii utrzymanych w eksperymentalnej konwencji „powieści-filmu”, która ma na celu połączenie tekstu literackiego z wizualnością dzieła filmowego. Fabuła całości obraca się wokół rywalizacji pomiędzy wywiadami rosyjskim i niemieckim w czasie I wojny...
Zastrzyk śmierci. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 4 5/5 Nasza cena:
25,24 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zastrzyk śmierci. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 4

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu. Ewa Frydrych znajduje szczelnie owinięte taśmą ciało męża – szefa portalu krytyki kulinarnej, którego opinie nie wszystkim przypadły do gustu. Dlaczego ktoś wstrzyknął mu truciznę i pozbawił życia? Czy chodziło tylko o zemstę, czy za zbrodnią kryje...
Śmierć na Nilu 5/5 Nasza cena:
24,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć na Nilu

Jedna z najbardziej znanych powieści Królowej Kryminału doczekała się kolejnej adaptacji filmowej. Film wyreżyserował Kenneth Branagh, występując także w roli głównej. Uwielbiany przez czytelników na całym świecie detektyw Herkules Poirot wyrusza w podróż do Egiptu. Spokojny rejs po Nilu zamienia...
Ukochaj na śmierć 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukochaj na śmierć

Miłość, która nie rdzewieje, ale potrafi ranić. Śmiertelnie. Podczas rekonstrukcji historycznej przedstawiającej obronę wieży spadochronowej w Katowicach w wojnie 1939 roku ginie student ze Świętochłowic. Nieszczęśliwy wypadek? Nadkomisarz Polański nie wierzy w taką wersję zdarzenia i wraz ze swoim...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula