Śmiejąc się w drodze do meczetu

Autor:

Zarqa Nawaz

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
135 x 205 mm
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
264
Nasza cena: 22,14 zł 36,90 zł Taniej o: 40%

DOTYCHCZAS NAJZABAWNIEJSZA, OBSYPANA WIELOMA NAGRODAMI AUTOBIOGRAFIA NA RYNKU WYDAWNICZYM

WCIĄGAJĄCE OPOWIEŚCI  I ZABAWNE DIALOGI – A WSZYSTKO PRZEPOJONE ELEMENTAMI SPECYFICZNEGO HUMORU… TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ

Zarqa Nawaz to kanadyjska muzułmanka pakistańskiego pochodzenia, od lat żyjąca w zachodnich społeczeństwach (Wielka Brytania i Kanada). Jest z wykształcenia dziennikarką, ale największy rozgłos przyniósł jej serial komediowy Mały meczet na prerii (Little Mosque ON the Prairie). Był ON ogromnym hitem w Kanadzie, trafił również do dystrybucji w ponad 60 krajach. Obejrzały go ponad 2 miliony widzów na całym świecie!

Tym razem Zarqa w niezwykle dowcipny sposób prezentuje przekomiczny obraz mieszkającej w Kanadzie muzułmańskiej rodziny, w której twierdzi się, że zgodnie z naukami Koranu, nie ma nic zdrożnego w chodzeniu do McDonaldsa, o ile… zamówi się zestaw FishMaca.

Jak pokazuje lektura książki Śmiejąc się w drodze do meczetu, życie praktykującej muzułmanki w zachodnim społeczeństwie bywa pełne wyzwań, satysfakcjonujące, ale także pełne absurdów. Przykładowo: jak wyjaśnić, czemu Święto Ofiar (Id al-Adha) nigdy nie przypada tego samego dnia w roku albo dlaczego rzeźnicy halal sprzedają także czajniczki i budziki? I jak wytłumaczyć hydraulikowi, że sedes powinien być zamontowany w takiej odległości od umywalki, aby dało się do niej dosięgnąć ręką na siedząco?

Zarka Nawaz to zabawna paniusia, sułtanka sarkazmu, może nawet imama ironii [...] Nawaz, na szczęście, ma fatalną przywarę – brak szacunku – co nieodmiennie wpędza ją w tarapaty. Chwała niech będzie Allahowi – „Toronto Star”

LEKTURA TEJ KSIĄŻKI WYWOŁA W WAS SALWY ŚMIECHU!

Przeczytaj darmowy fragment książki


Tylko w 2015 roku Śmiejąc się w drodze do meczetu otrzymało mnóstwo nagród literackich:

 


O autorce
 

Zarqa Nawaz od sześciu lat pisze scenariusze pilotów komedii dla stacji ABC, CBS, NBC i FOX i podróżuje po świecie jako rozchwytywana prelegentka. Udziela wywiadów i występuje na antenie CNN, BBC i Al-Dżaziry oraz na łamach „New York Timesa”. Wraz z rodziną mieszka w Reginie, w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan.

Recenzje (12)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Z reguły założenia danej religii są jednakowe dla wszystkich, jednak w niektórych zakątkach Ziemi mogą nieco od siebie się różnić. Właśnie tak było w przypadku muzułmanki imieniem Zarqa, której rodzice, by zapewnić jej lepszą przyszłość, przeprowadzili się z Liverpoolu do Kanady. Nie znając treści tej książki, można sobie wyobrazić, że różnice w tych częściach świata są dość spore – Zarqa Nawaz w swojej autobiograficznej książce – „Śmiejąc się w drodze do meczetu” – pisze właśnie o tych różnicach.

  Zarqa Nawaz w wieku 5 lat wspólnie z rodzicami przeprowadziła się z Liverpoolu do Kanady. Dla tak małej dziewczynki, w dodatku muzułmanki, była to spora zmiana, jednak musiała się do niej dostosować. Autorka w swojej książce wspomina o niektórych większych różnicach między tradycyjnymi a nowoczesnymi muzułmankami. Opisuje swoje pierwsze relacje z rówieśnikami w nowej szkole, obozy dla młodzieży muzułmańskiej, studia, poszukiwanie przez jej mamę męża dla niej oraz życie w małżeństwie i z dziećmi. Zarqa zawsze stara się być wierna swojej religii, jednak nawet dla niej bywa to niekiedy trudne. Ale ostatecznie chyba jednak jej się to udaje, skoro nadal jest muzułmanką.

  „Wiara to coś więcej niż wierzenie; to życie w strachu, pełne wątpliwości względem samego siebie, i radzenie sobie z tymi uczuciami, dopóki nie przyniosą one jakiejś odpowiedzi.”

  Nie będę ukrywała, że od jakiegoś czasu interesuję się różnymi religiami. Ciekawią mnie różnice i podobieństwa w odmiennych wyznaniach, dlatego książka „Śmiejąc się w drodze do meczetu” okazała się dla mnie „strzałem w dziesiątkę”. Dzięki wspomnieniom Zarqi nie tylko mogłam jeszcze lepiej poznać islam, ale także mogłam dowiedzieć się o jego odmienności w różnych państwach – w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Pakistanie, skąd pochodzi jej rodzina (i chyba właśnie dlatego ten tradycyjny islam jest jej najbliższy).

  Także duży „plus” daję tej książce z to, że przedstawione są w niej głównie „pozytywne strony” islamu, tzn. autorka nie skupia się na ‘wojnach z niewiernymi’, zabijaniu czy terroryzmie – wspomina o tym, jednak nie popiera takiego zachowania muzułmanów. Pisze za to więcej o Bogu, o wierze muzułmanów, ich praktykach religijnych i codziennym życiu, czyli o tym, co powinno być ważniejsze od zabijania i nienawiści.

  „Koniec końców umieramy nadzy i samotni. Jedyne, co nam pozostaje, to nasze uczynki.”

  Za to zawiodło mnie jedno – ilość stron. Książka, moim zdaniem, jest zdecydowanie za krótka. Jeśli chodzi o mnie, takie wspomnienia mogłabym czytać w ogromnej ilości, tymczasem ta książka ma tylko 260 stron, które przeczytałam w kilka godzin. Ale czytanie na pewno ułatwił mi dobry styl autorki, który mnie nie dziwi, skoro Zarqa studiowała dziennikarstwo. Mimo protestów mamy i stereotypów, że muzułmanka nie powinna pisać książek, ani zajmować się dziennikarstwem, autorka książki postawiła na swoje i… bardzo dobrze na tym wyszła.

  Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak tylko szczerze polecić wszystkim tę książkę, która, ani nie jest przesadnie religijna, ani nie trzyma się wyznaczonych zasad. Jest trochę jak sama autorka, Zarqa Nawaz, niezależna, pełna humoru i odwagi. Obstawiam, że w społeczeństwie muzułmańskim w dużej mierze została skrytykowana, ale cieszę się, że jednak Zarqa zdecydowała się na jej wydanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Islam, muzułmanin, meczet to słowa, które wśród wielu Europejczyków wywołują dreszcze na plecach szczególnie w aspekcie współczesnych wydarzeń. Tymczasem Zarqa Nawaz, praktykująca muzułmanka napisała książkę, która wielu z nas doprowadziła do łez...ze śmiechu, mimo iż słowo islam jest w niej odmieniane setki razy.

  Książka Śmiejąc się w drodze do meczetu pokazuje nam zwyczaje i wierzenia muzułmanów z punktu widzenia najpierw małej dziewczynki potem dorosłej kobiety, która praktykuje swoją religię w krajach tzw. zachodniej cywilizacji. Znajduje się między młotem i kowadłem, bo z jednej strony chce być przykładną muzułmanką, z drugiej chce pasować do świata, w którym żyje i funkcjonuje na co dzień. Zderzenie tych dwóch pragnień powoduje szereg zabawnych zdarzeń tym bardziej, że Zarqa nie jest zwykłą przykładną wyznawczynią islamu.

  Zarqa uwielbia szynkę, której nie może jeść, zazdrości koleżankom, które mają blond włosy i wstydzi się swojego owłosienia, które odziedziczyła po tacie. Język, którym operuje autorka książki Śmiejąc się w drodze do meczetu jest zabawny i bezkompromisowy. Wiele osób uzna go za wulgarny. Niektórzy mogą nawet poczuć się urażeni czytając o karmieniu piersią i wymiotowaniu. Jednak właśnie dzięki tej otwartości, szczerości w opisywaniu świata w którym żyje Zarqa i absurdów, z którymi styka się na co dzień, możemy uśmiać się do łez, albo kto jak woli...do bólu brzucha.

  Niech jednak nie zmyli Was fakt, że książka Śmiejąc się w drodze do meczetu jest niezwykle zabawna. Pomiędzy wierszami możecie dostrzec potrzebę autorki, najpierw małej dziewczynki, do tego, aby pasować do zachodniego świata, uczucie zazdrości i wyobcowania, niezrozumienia jej inności wśród rówieśników. Być może humor i ironia to sposoby Zarqy na to, aby połączyć te dwa światy, które nie mogą być bardziej różne, żeby oswoić z islamem, który pomimo, iż wydaje nam się egzotyczny i niezrozumiały, dla wielu ludzi jest niezwykle istotny i ważny. Dzięki refleksjom Zarqy możemy także poobserwować nasz świat, który wydaje nam się taki logiczny i spójny, i dostrzec absurdy, które nim rządzą.

  Zarqa nie mogła wybrać lepszego momentu na napisanie książki o islamie, muzułmanach i meczetach, która byłaby zabawna. Dzięki takiej postawie, islam dla wielu z nas nie będzie wydawał się taki przerażający, przede wszystkim dlatego, że poznamy muzułmankę, która jest niezwykle inteligenta, zabawna i której obecność wzbogaca nasz zachodni świat.

  Zarqa w książce Śmiejąc się w drodze do meczetu pokazuje nam swoje niezwykłe i orzeźwiające poczucie humoru, jednak czytając książkę możemy także poznać kobietę, która nie wyrzeka się tego, kim jest i stara się respektować kulturę i zwyczaje, z której się wywodzi, jednocześnie nie narzucając jej innym. Pokazuje tym samym, że we współczesnym świecie jest miejsce do życia dla wielu ludzi i kultur i że wzajemnie możemy czerpać od siebie, to co najlepsze.

  Książka Śmiejąc się w drodze do meczetu zdecydowanie jest warta polecenia, zabawna, lekka, pozwalająca spojrzeć na świat z lekką ironią i z szerokim uśmiechem na twarzy. Będąca jednocześnie solidnym kompendium wiedzy na temat islamu, zwyczajów i tradycji muzułmanów przedstawionych w bardzo przystępny sposób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Zarga Nawaz, pochodzenia pakistańskiego urodziła się się w Liverpoolu. Jest brytyjsko- kanadyjskim, niezależnym pisarzem i praktykującą muzułmanką. Ostatnio na rynku wydawniczym ukazało się wiele książek poruszających problem i status kobiet na dalekim wschodzie. Są to pozycje niejednokrotnie bardzo ciężkie, zmuszające pośrednio czytelników do akceptacji takich sytuacji, które całkowicie naruszają godność kobiet. Gdy zobaczyłam tytuł „Śmiejąc się w drodze do meczetu” zaintrygował mnie już sam fakt, że autorka patrzy na pewne tematy z wielką ironią lecz absolutnie nie w formie obraźliwej. Do tej pory nie spotkałam się z tym, żeby ktoś w ten sposób poruszał problemy, tak naprawdę trudne, w formie, która zmuszała by co najmniej do uśmiechu i nie pozwalała by czytać książki np. w autobusie ponieważ moglibyśmy mieć duży problem z utrzymaniem względnej powagi.

  Główna bohaterka to postać niezwykle barwna, mająca na początku duże problemy z asymilacją się z otoczeniem. Jako muzułmanka miała już z tym problemy w szkole, kiedy to zazdrościła koleżankom możliwości noszenia spodni czy też prosiła o kanapeczki na drugie śniadanie. Niby nic ale według niej sprawy te były ogromnie istotne. Ponieważ jest istotą ogromnie konsekwentną w działaniu, pewne jej poczynania w związku z tym, w rezultacie stały się ogromnie humorystyczne. Marzy o medycynie, jednak kończy studiując dziennikarstwo i tak naprawdę jest to praca dla niej wymarzona. Wiodącym tematem fabuły jednak jest przedstawienie życia pakistańskich emigrantów w Anglii i Kanadzie. Zarga Nawaz uchyla drzwi swojego życia, możemy je troszkę podpatrzyć, lecz tak naprawdę cała bohaterka ze swoimi prawdziwymi uczuciami ,chowa się za parawanem lekkiej ironii i pewnego przejaskrawienia. Wszystko to powoduje, że powieść ogromnie wciąga, czyta się ją błyskawicznie i czytelnik w rezultacie narzeka, że jest ona tak krótka. Aranżowane małżeństwa, skrupulatny wybór imienia dla dziecka, święta pielgrzymka do Mekki, czy też pięć filarów islamu jest opisane prosto lecz niebywale barwnie, co pozwala na pełne zrozumienie pewnych zasad i tradycji. Przez strony przebija szacunek do rodziny, stosowanie się do reguł, lecz i pewne ich złagodzenie związane z życiem na obczyźnie. Bohaterka jest osobą ogromnie religijną lecz daleką od fanatyzmu. Umiejętnie jednak potrafi połączyć życie na zachodzie, z pewną celebracją wynikająca z jej wiary. Nade wszystko umie to jednak tak opisać, że nie sposób oderwać się od książki. Mnie najbardziej zaintrygowała część poświęcona pielgrzymce do Mekki, pewnych zasad, które trzeba w czasie niej przestrzegać i np.dokładnie czytać otrzymane broszurki. O wielu rzeczach nie miałam pojęcia i muszę przyznać, że moja wiedza zdecydowanie powiększyła się, co najważniejsze zrozumiałam pewne rzeczy, których wcześniejsza naukowa interpretacja nie dała rezultatów.

  "Śmiejąc się w drodze do meczetu" to powieść o wyniku zderzeń dwóch kultur, ciężkiej pracy i przede wszystkim wiary we własne siły. O kobiecej determinacji lecz i umiejetności bycia spolegliwym, Zdecydowanie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna świetna książka z zagranicznej muzułmańskiej listy powieści .Opowiada o przeżyciach młodej Zarqa Nawaz która jest jest muzułmanką pakistańskiego pochodzenia.Wesołe smutne i śmieszne przeżycia które dużo wnoszą gdy ktoś zagłębia się w inna kulturę.Nie wszystko jest takie jakim uważamy na pierwszy rzut oka.zaczynamy od przeżyć małej dziewczynki a kończymy czytać na zmaganiach dorosłej kobiecie.Zdecydowanie uważam że książka powinna być dłuższa ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Ksiazka potwierdza moje opinie o muzulmanach, ktorych obserwuje, zyjac prawie 30 lat poza granicami Polski - tak jak zroznicowani sa chrzescijanie, tak samo zroznicowani sa muzulmanie. A juz najmniej wsrod nich jest terrorystow, ktorymi tak sie ostatnio straszy w Polsce.

  Mam przyjaciol- muzulmanow, na ktorych moge bardziej liczyc niz na wspolziomkow - chetni do pomocy, slowni, solidni, probuja wyrobic sobie jakas pozycje spoleczna tutaj. Ta ksiazka potwierdza moje obserwacje. Autorka jest osoba znana, osiagnela wysoka pozycje spoleczna, pogodzila prace zawodowa z obowiazkami mamy i zony, i podobnie jak Polki w Polsce - ma problemy z wlasnymi wspolziomkami (czasem ) i z wlasnym kosciolem, w tym przypadku - z meczetem. Znamy to? Znamy. A w dodatku pisze lekko, latwo i przyjemnie. Tlumaczy islam w sposob beletrystyczny, na podstawie wlasnych doswiadczen, wiec nie nalezy sie tutaj spodziewac jakiegos szerszego ujecia naukowego, bo to nie ten rodzaj literatury. Bardzo cenna pozycja, aby oddemonizowac islam w Polsce, a przy tym wiele razy sie usmiechnac przy czytaniu. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Zarqa Nawaz
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 264
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365506009
 • Język: polski
 • Podtytuł: Przygody muzułmanki w zachodnim społeczeństwie
 • Oryginalny tytuł: Laughing All the Way to the Mosque. The Misadventures of a Muslim Woman
 • Tłumacz: Gardner Urszula
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365506009
 • EAN: 9788365506009
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Barbie i Ruth 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie i Ruth

Wszyscy wiedzą kim jest lalka Barbie, ale nie wszyscy wiedzą jak wyjątkowa była jej twórczyni. Kwintesencja słodyczy, zmysłowości i wspaniałej zabawy – lalka Barbie. Jej pomysłodawczyni – Ruth Handler - na pewno nie spodziewała się, że tworzy ikonę zabawek. Barbie od powstania, czyli 1959 roku...
Siostry. Niesamowita historia życia kobiet z rodziny Mitford 4/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostry. Niesamowita historia życia kobiet z rodziny Mitford

Intrygująca biografia sióstr Mitford – grzesznic w tweedzie, które popijały herbatkę z mlekiem Najstarsza była przenikliwą pisarką o nieskazitelnych manierach. Druga była słabością brytyjskiego poety, który zaciekle ją adorował. Trzecia stała się zagorzałą faszystką, poślubioną finansowemu...
Kolej na Felix 4/5 Nasza cena:
39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolej na Felix

Prawdziwa historia kotki, która czuje pociąg do przygód! Felix jest prawdziwą celebrytką w świecie kotów. Ma stałą pracę jako specjalista od zwalczania szkodników oraz ekspert od wywoływania zachwytu wśród pasażerów i pracowników dworca Huddersfield. Książka o jej przygodach stała się...
Nieprawdopodobna przyjaźń 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieprawdopodobna przyjaźń

Niezwykła historia sekretnej czterdziestoletniej przyjaźni między dwiema kobietami, które choć pochodziły z wrogich obozów, miały wspólną pokojową misję Ta podwójna biografia przedstawia burzliwe życie Rut Dajan – założycielki słynnego izraelskiego domu mody i Raymondy Tawil – palestyńskiej...
Paryska kochanka 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paryska kochanka

Prawdziwa historia Valtesse de la Bigne – kobiety określanej jako Kim Kardashian XIX wieku Modelka Maneta. Muza Zoli. Na stałe gościła w kolumnach plotkarskich i podobno uwiodła przyszłego króla Edwarda VII i Napoleona III. Valtesse de la Bigne – XIX-wieczna kurtyzana, która dzięki sprytowi i...
Kobiety Donalda Trumpa 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobiety Donalda Trumpa

„Kobiety opanowały jedną z najwspanialszych sztuczek w historii. Najsprytniejsze spośród nich zachowują się w niezwykle kobiecy sposób i udają, że potrzebują pomocy. W środku są jednak prawdziwymi zabójczyniami.” – Donald Trump, „Trump: The Art of the Comeback” Czy którykolwiek prezydent w historii...
Sherlock. Prawdziwa historia psiego strażaka 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sherlock. Prawdziwa historia psiego strażaka

Poznaj niezwykłe przygody prawdziwego psiego bohatera! Niech nie zmylą cię wielkie oczy tego cocker spaniela. Sherlock to prawdziwy bohater, który codziennie ryzykuje swoje życie, aby ratować innych. Jest zawodowym pomocnikiem strażaków i razem z całą ekipą przeszukują pogorzeliska w poszukiwaniu...
Żałując macierzyństwa 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żałując macierzyństwa

Przełomowa, wnikliwa i kontrowersyjna książka, która jest szczególnie potrzebna w obecnych czasach Kobietom, które nie decydują się na macierzyństwo, często mówi się, że będą ubolewać z tego powodu do końca życia. Jednak nikt nie myśli o odwrotnej sytuacji. Wydaje się, że kobieta, która ma już...
Ubuntu 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ubuntu

A gdyby tak porzucić wszystko i przejechać samotnie motocyklem przez Afrykę? 15 miesięcy. 19 krajów. 42 000 kilometrów. Jedna kobieta, która ciągle chce więcej. Heather Ellis ma 28 lat, kiedy w jej głowie pojawia się szalona myśl, aby udać się na motocyklową wyprawę po Afryce. Nieważne, że nigdy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula